^'TNGËZONDEIN UST DE OMGEVING NOORD WUK-BINHEN". Jubileumfeesten. De feesten in dezo gemeente zijn waar lijk wel grootsch opgezet. Dinsdagavond was er reeds een groote bedrijvigheid#Kvaarneembaar, toen de keu ring plaats had voor de Etalagewedstrijd. Prachtig waren alle etalages, dus moeilijke keuze, doch de Jury heeft zich op eminente wijze van haar taak gekweten. Woensdagmorgen te 8 uur was er in de muziektent op het Lindenplein een zang uitvoering van de Chr. Zangvereen. „Ad- vendo" dir. Jac. Smit, welke al dadelijk velen te samen bracht. Te half .tien begon de kinderoptocht van alle schoolgaande kinderen. Met hun stralende gezichtjes maakten deze vete kinderen een zonnigen indruk op eiken toeschouwer. 's Middags was er ringrijden met paard en rijtuig. Hiervoor waren 33 inschijvers; allen deelnemers met mooi versierde sjee- zen of andere attracties, terwijl voor beide dezer afdeelingen prijzen beschikbaar wa ren gesteld. Gelijktijdig werd een ringrij- derij op versierde fietsen gehouden op de Voorstraat, waarvoor 73 deelnemers waren. 's Avonds half acht was er weer concert op het Lindenplein. Met de duisternis kwam ook de regen met stroomen neerval len en dreef de hoorders al spoedig uiteen. Ook de lichtstggt, waaraan een ieder kon deelnemen, moest vervallen. De vele tenten zullen weinig bezoek hebben gehad, met do regen. De 2e dag begon zooals de eerste ein digde n.1. met regen. Evenwel tegen den middag werd het droog, dus kon de Alle gorische optocht doorgaan, wat wel geluk kig was, want dit was „het" moment van de feestviering. Prachtig was alles klaar gemaakt. Door niet minder dan 23 groepen was ingeschreven. 's Avonds was er voor het laatst conceit en gelegenheid tot hossen. De beide muziek korpsen „Excelsior" en „Crescendo" heb ben deze beide dagen wel hun best gedaan en hun komt werkelijk wel een woord van dank toe, voor hun gewaardeerde mede werking. VOORSCHOTEN. De vergaderingen van de J. V. op G. G. „Eiladelfia" zullen weder aanvangen en worden gehouden op Zater dagavond 7 uur in het lokaal achter de Geref. Kerk. BILLEGOM. Zoo ff aren dan ook voor Hillegom de feestdagen aangebroken. Het weer zette Woensdag prachtig in. "s Morgens te acht uur speelde ons Harmo- uiekorps boven op den toren op plechtige wijze de aangegeven Psalmen en Gezangen Reeds heel wat volk was op de been. Voor de versiering der straten maar niet min der aan de etalages waren moeite nog kos ten gespaard. Alles zag er in één woord schitterend uit Om 9 uur werd een wijdingssamenkomst in de verschillende kerken gehouden. In de Ned. Herv. Kerk luisterde een da messolo deze bijeenkomst op. In de Geref. Kerk zong de zangvereen, „Asaf" op zeer verdienstelijke wijze de feestcantate. Deze samenkomst werd geleid door ouderling "Bol. Na afloop dezer bijeenkomsten had voor het gemeentehuis een aubade plaats van ruim 2000 schoolkinderen. Nadat de Voorzitter van het feestcomité een korte openingsrede had uitgesproken, werden door do kinderen de verschillende liederen ».eer goed gezongen .'t Was een mooi ge zicht al die kinderen met oranje gesierd bijeen te zien. Helder klonken de stemmen. Er was een massa volk op de been om hier van te genieten. Vervolgens ging de stoet door het dorp, waarna de kinderen in hun eigen schojen werden onthaald, 's Middags werden verschillende volks- en kinderspe len op het terrein aan de Nieuwe Haven gehouden. Ook hier was groote belangstel, ling. Een aardige attractie was de demon stratie van drie vliegmachines, welke bo ven het feesteterrein manouvreerden. Jam mer was het- dat de feestcommissie hier niet voor wat muziek gezorgd had; 't ge heel was -wat eentoonig en begon tenslot te ook te verlobpen. Om acht uur zou door ongeveer 4000 zangers en zangeressen ge dongen worden op 't Hof, afgewisseld door muziek van de Hillegomsche Harmonieka pel. Dit is helaas geheel „in het water ge vallen"', evenals de verlichting. Juist wa ren de verschillende verlichtingen ontsto ken of het begon te stortregenen en het is blijven regenen, zoodat muziek en zang moesten worden afgelast. 't Was verbazend jammer, vooral voor de verlichtingen. Alle lampions lagen al heel spoedig ver flenst op straat of hingen nog slap aan de draden, en dit was voor de tweede dag niet meer geheel te herstellen. Donderdagmorgen had een optocht van versierde rijwielen plaats, daarna een rmg- rijderij per fiets (gecostumeefd) op de van den Endclaan. Niet minder dan 35 paren namen hieraan deel. 's Middags half twee ving do groote His torische en Allegorische optocht aan. De ze optocht is uitnemend geslaagd. Ver- Bchilende historische figuren werden voor gesteld terwijl verschillende andere groe pen voor de afwisseling zorgden. Te 5 uur werd de stoet ontbonden; NIEUWE-WETERING. Be Jubileumfeesten. Hebben verschillende omliggende plaat sen het schitterendste weer getroffen bij de herdenking van het Regeeringsjubi- leum van H. Majesteit onze Koningin, Nieuwe-Wetering heeft daarop jammer genoeg een uitzondering gemaakt. Reeds op den eersten dag was de lucht zwaar bewolkt en slechts bij uitzondering kwam de zon hare stralen over het feestterrein uitwerpen. Om 9 uur werd het feest geopend met een rede van den heer Iterson, Voorzit ter van het. Feestcomité. Spreker memo reerde het groote geluk, dat ons Vader land is ten deel gevallen, n.l. het 25 jaar ïang geregeerd worden door een zoo emi nente vorstin als Koningin Willielmina. Aan het einde zijner rede hief spreker een driewerf hoera voor Haro Majesteit aan. Hierna bracht do Muziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" op keurige wijzo koraalmuziek ten gekoore. Hierop gingen de schoolkinderen, onder leiding van het personeel der heide scho len, voorafgegaan door het Muziekkorps en de versierdo fietsen in optocht naar het Raadhuis te Roelof arendsveen, alwaar aan den burgemeester, als vertegenwoor diger van Hare Majesteit, een hartelijke hulde werd gebracht. Aan den optocht werd mede deelgenomen door de meisjes van de Naaischool alhier, die allen hun ne fietsen met do nationale kleuren had den versierd. De Voorz. van het Feest comité sprak den Burgemeester toe. Spr. danklo tevens voor do medewerking,die de burgemeester aan het comité heeft ver leend. Hierna werden door de kinderen, onder hegeleiding van het muziekkorps, eenige Vaderlandsche liederen gezongen. De burgemeester antwoordde in een har telijke toespraak en wendde zich dan meer in het bijzonder tot de kinderen. Spreker hoopte, dat zij steeds in hun ge heel leven trouwe aanhangers van Oranje zouden blijven en wenschte hun op deze feestdagen heel veel genoegen toe. Na een spontaan: Hoera voor den Bur gemeester! zette de stoet zich weer in be weging naar scholen, alwaar de kinde ren werden getracteerd. De prijzen voor de versierde fietsen werden behaald als volgt: Pieter van der Luit le pr.; Nelly Straathof 2e pr.; Cor- nelis de Wit 3e pr.; A. Hulsbos 4e pr.; en J. van Iterston 5e pr. Des namiddags werden op het feest terrein do kinderspelen gehouden, waar van de uitslagen waren: Turfrapen voor meisjes der le en 2e klasse. 1. Martha Mollers. 2. GeeTtje Remmerswaal, 3. Trijntje de Rijk, 4. Corrie l'Araie. Balletje-loopen voor meisjes der 3e en 4e klasse. 1. Pleuntje Versluys. 2. Annie Scheerling. 3. Mario Straathof. 4. N eelt je Hijzelendoorn. Tonkruien voor meisjes der 5e en 6o klasse: 1. Dirkje Sepers. 2. Anna Gozijn 3. Pietje Vis en 4. Mientje Raaphorst. Vaatje-rollen voor jongens der le en 2e klasse: 1. Willem Luit. 2. Piet Kalker 3. N. van Leeuwen. 4. Jan Los. Driebeen-loopen voor jongens der 3e en 4o klasse: 1. Kees Remmerswaal. 2. Kees van Haastrecht. 3. Piet van Leeuwen en 4. Goof van der Hoorn. Hindernisloopen voor jongens der 5e en 6e klasse. 1. Cor Kalker, 2 Leo van Hameren, 3. Gerrit Roos en 4. Piet Kroon Des avonds had nog plaats een schitte rende fakkel- en laranionoaiochf. Deze optocht maakte werkelijk een fantasti- schen indruk. De Christelijks Zanjvereeni ging en het Strijkorkest, alsmede het Muziekkorps luisterden den avond ver der op. Tot slot van alles kregen we neg het succesnummer: Do onthoofding van Lan- dru. Do prijzen werden hier behaald door Hubertus Bouwmeester, G. Hijze lendoorn en H. Bouwmeester Cz. GEMENGD^IEUWs' Hongprige inbrekers. Maandagnacht ia er bij den heer H., wonende aan den Rijksstraaweg te Ermelo ingebroken. Door het uitsnijden van een keukenraam zijn de dieven binnengekomen. Binnen zijn de, hebben zij zich te j£oed gedaan aan wijn, kaas, zoute en ingemaakte haring en grondnootjes. Zij hebben daarna de woon kamer doorzocht. In de garage hebben de heeren plaats ge nomen in den auto, waar ze een pic-nic aan gericht schijnen te hebben. Per rijwiel van den heer H. en van diens echtgenoote zijn de inbrekers vertrokken. Er worden behalve deze fietsen etc. een plaid en enkele klei nigheden geriiist. De heer H., die met zijn gezin boven sliep, heeft van de inbrekers niets gehoord. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gasmeterontploffing. In de accumulatofenfabriek Planté Lam- merts en Co,, aan de Molenbeekstraat te Arnhem, is gisteren de gasmèter met 'ién geweldigen knal uit elkaar geslagen. In de fabriek en op de bovenverdieping zijn de ruiten gesprongen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, dank. zij de omstandig heid dat om den gasmeter een houten kastje was geplaatst. Van den gasmeter bleef geen stuk heel. De kracht van de ontploffing was zoo groot dat in een van de planken van het vernielde kastje een afdruk werd gevonden van het merk van den gasmeter. Vermoed wordt dat de meter lek was en dat zich gas daaromheen had opgehoopt. Hoe de ont ploffing is ontstaan is nog niet opgehel derd. Het spoorwegongeluk op het station Venlo. Naar aanleiding van het feit, dat eenige Belgische militairen hebben verklaard, dat het seinhuis te Kaldenkirchen was openge broken en de wissel van het z.g. doode spoor was verlegd, bericht de N. Venl. Crt. het volgende: Het is thans gebleken, dat het seinhuis niet gesloten was. De sleutel van de deur was in handen van de stationsautoriteit. Het seinhuis is dus niet opengebroken. De wissel op Venjo stond open, doch stond reeds, tengevolge van zorgeloosheid, in dezen stand van den vorigen dag af.- Hier uit volgt, zegt het blad, dat veeleer aan zorgeloosheid dan aan sabotage moet wor den gedacht. De bewuste 63 wagons stonden te Kaldenkirchen op het hellend gedeelte van het emplacement. Zeer waarschijnlijk is de ramp te wijten aan een kwajongens streek. Het opruimingswerk. op ,het emplacement te.Venlo. is thans zoover-gevorderd, dat alle- vernielde wagons zijn verwijderd en de d.an*- --?# Pc overkapping ligt nog op de li*:- rlocVcok deze zal spoedig ver wijderd De directie der Ncderl. Spoorwegen heeft Dinsdag de ruine in oogenschouw genomen. Branden. Tijdens een hevig onweder, dat gisteren morgen eenige uren boven Hollands Noor den woedde, verbrandde in de buurtschap Folken, gem. Behagen,, de boerenplaats van en bewoond door J. Hoedjes. Door den grooten afstand van Schagen, ruim 1 uur, kwamen de Schagerspuiten te laat om den brand te blusschen. De wintervoorraad voor het vee ging met de plaats totaal verloren. De familie was reeds op en kon zich dus tijdig redden. Gisternacht is de van ouds bekende boerderij staande aan den Hoek Langewijk te Dedcmsvaart, eigendom en bewoond door J. Beute, in asch gelegd. De zoon van Beute die gelukkig bijtijds wakker werd, stelde direct met de andere huisgenooten pogingen in het werk om het vuur nog te dooven. maar alles tevergeefs. Het meeste huisraad en andere gereedschappen gingen in vlam men op. Bij den heer Pomp, die een gedeel te van het perceel bewoont en in motoren en rijwielen handelt, werd ook alles in asch gelegd. Verzekering dekt de schade. Tijdens het onweer, dat Dinsdagnacht hoven De Reek bij Grave woedde sloeg de bliksem in den graanmolen van den heer F. van de Schans. Molen en woonhuis gin gen in de vlammen op. Alles was verzekerd. INTERNATIONAAL TUINBQUW- CONGRES. Dinsdagavond zijn de deelnemers aan het Internationaal Tuinhouwcongres door het gemeentebestuur van Amsterdam ont vangen in de zalen van Huize Couturier. Ter ontvangst waren aanwezig burgemees ter W. de Vlugt en de wethouders F. Wi- baut, S. de Miranda, E. Polak en dr. J. H. J. Vos. Do burgemeester sprak de congresleden toe en heette hen namens het gemeente bestuur welkom, waarna hij aldus ver volgde: „Het was een goede gedachte van de Kon. Nod. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, trouwens geheel in overeenstem ming met het karakter van al haar werk zaamheden, om haar 50-jarig bestaan te vieren met een daad. speciaal om het te vieren met deze daad. Wederopbouw is het parool van onzen tijd. Herstel der internationale betrekkin gen, herstel van de samenwerking tusschen de volken, is hetgeen de wereld meer dan iets anders behoeft. En juist banden te versterken en nieuwe banden aan te knoopen, door samen te spreken over de vragen van tuinbouw en plantkunde is het doel van dit congres. "Wederopbouw op het gebied der horticultuur, waarop ook door den wereldoorlog en de economische crisis, we'k:; Y/ij beleven, zoowel werd af gebroken, ia het streven, waartoe gij sa- rnemgekomen sdjt. Waarlijk, het bestuur tier jnsatschsppij had haar jubileum niet waardiger kunnen herdenken dan door het. bijeenroepen van dit congres. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde werd te Amsterdam opge richt; hier ter- stede is haar zetel. Amster dam was steeds een belangrijk centrum van haar yerkzaamheden. Geen wonder, dat het gemeentebestuur met bijzondere belangstelling steeds haar groei gadesloeg en zich zeer verheugt, dat thans dit 50- jarig jubileum alhier gevierd wordt." De congresvoorzitter, jhr. G. F. v. Tets, beantwoordde de rede van den burgemees- Ier. Hij dankte het gemeentebestuur voor deze vriendelijke ontvangst en vervolgde aldus: „De stad Amsterdam is niet alleen be roemd als de hoofdstad van een land, waar de tuinbouw op voortreffelijke wijze be oefend wordt, maar ook omdat Amsterdam en de Amsterdamsche kooplieden zich reeds eeuwen lang geïnteresseerd hebben voor de tuinbouwwetenschap, voor park architectuur en tuinaanleg. Het is een hoogst merkwaardig feit, dat verschillen de naties om beurten den tuinaanleg in andere landen, beïnvloed hebben. De oude Hollandsche kunstig aangelegde tuinen van de 17de en 18de eeuw, zoo vaak ge vonden bij de buitenverblijven aan de Vecht van oude Amsterdamsche families, werden in Engeland druk nagebootst en wanneer men ze hier heden ten dage aan treft, noemen de Hollandsche tuinlieden ze weer Engelsche tuinen". Nadat spr. nog een beschouwing had ge geven over den parkaanleg in de hoofd stad in den tegenwoordigen tijd, eindigde hij met de beste wenschen uit te spreken voor de stad Amsterdam. Daarna werd een film vertoond van de jubileumfeesten in de hoofdstad. De dag van gisteren werd besteed met 'n uitstapje naar Boskoop en Detf Haag. In Boskoop heeft men het gezelschap op hartelijke, gastvrije wijze ontvangen en de bezoekers veel laten zien en leeren van Boskoop's wereldberoemde cultuur. In den namiddag heeft de afdeeling Boskoop van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde den excursionis- ten een noenmaal aangeboden, waaraan ook als gasten aanmaten de burgemeester van Boskoop, dé heer Colijn, en de wet houders. Aan dezen maaltijd zijn rede voeringen gehouden door den voorzitter der afdeeling Boskoop, den heer v. Noordt, 'den voorzitter van het congres, jhr. v. Tets, en den burgemeester van Boskoop. Daarna is het gezelschap, zeer voldaan over liet bezoek aan Boskoop, in auto omnibussen over Leiden naar Den Haag gereden, waar de koningin en prins Hen drik het congres op het Huis ten Bosch een thee hebben aangeboden. Bij de ont vangst waren aanwezig de minister van binnenl. zaken en landbouw, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en de minister van buitenl. zaken, jhr. mr. Van Karnebeek; voorts de verschillende gezanten van de landen, die op het congres vertegenwoor digd zijn. Dezen stelden hun landgenooten aan de koningin en den prins voor; jhr. Van Tets heeft aan het vorstelijk echtpaar voorgesteld den secretaris van liet con gres, dr. Sirks, den onder-voorzitter dei- maatschappij, baron Van Pallandt van Roozendael en den algemeenen secretaris van de maatschappij, den heer Mensing. Geruim en tijd heeft de koningin zich in do verschillende zalen onder haar gasten bewogen, en zich met velen hunner, vreemdélingen zoowel als -Nederlanders, onderhouden, o.a. met prof. Bateson en prof. Daniel. Toen de koningin en de prins zich hadden teruggetrokken, waren de congressisten in de gelegenheid om door den uitgestrekten, schoonen tuin van het Huis ten Bosch een wandeling te maken. Daarna zijn de congressisten, zeer vol daan over den gekeelen dag, naar Amster dam teruggereisd. Gisteren werd te Amsterdam het Con gres voortgezet. Allereerst hield prof. L. Daniël een rede over „Enthybriden". Spr. gaf een over zicht van de voornaamste enthybriden. Vervolgens besprak hij den oorsprong der enthybriden en de practische beteekenis er van voor den landbouw. Daarna hield de heer E. Lierko uit Ber lijn een voordracht over: „den invloed van de bemesting op hoeveelheid en hoe danigheid van fruit en groente". Prof. Tscliermak uit Weenen hield een referaat over soorts-* en variëteitsbastaar den van primula's. Na de pauze hield de heer E. Furedi een rede over „Het tuinbouwva konder wijs in Hongarije en internationale uit wisseling van leerlingen." Daarna was het woord aan den heer K. Dilling uit Zutfen, die het had over „SchoolweTktuigen". Tenslotte vertelde mr. F. Oldewelt uit Amsterdam iets uit de algemeene geschie denis der volkstuinen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De nood in de Saksische Pastorieën. Pfarrer Spranger schreef aan het Comité (voorzitter Z. Ex. A. W. F. Idenburg, secr. Prof. Dr. J. R. Slotemaker te Bruine) dat op 29 Sept. e.k. met een transport uit Duitscliland ook een 65-tal kinderen uit Saksische predikantsgezinnen, zullen mede- komjen; Aan al degenen die zich voor de opname dezer kinderen aanboden, is hier van bericht gegeven, met vermelding van donamen, de woonplaats en den leeftijd hunner gasten. Het Comité voor Vacantie- kinderen, dat voor de ontvangst aan de grens en het vervoer in Nederland zergt, en waarvan Mevr. Nieuwenhuyzén te Lei den; de leiding heeft, zal aan de pleeg ouders nauwkeurigbericht van den tijd van aankomst zenden. Pfarrer Spranger schrijft verder: „Wij verzoeken U hartelijk op dien tijd onze kinderen in Holland welkom te hee-- tenl en mogen U nogmaals de verzekering geven van onze dankbaarheid voor zoo danige hulp in dezen bijzonder zwaren tijd. God zegene alle familieën, die onzen kinde ren huisvesting willen verleenten. Wij heb ben getracht onze keuzo nauwkeurig te be palen. Een nog groot getal jongere kinde ren hebben wij niet kunnen aanvaarden en hebben voor dezen hoop gegeven op een vol gend jaar. Wij danken nogmaals voor alle moeite en' bidden daarop Gods zegen toe. Wij ver- keeren nu in een zware crisis. Allerwegen schalt de kreet, dat de Kerk bankroet is. Ook geestelijk sterke menschen versagen nu. In Dresden zijn thans van 100 prc- dikants plaat sen nog slechts 65 ten volle amtelijk bezet, inbegrepen de nevenar- beid, die wordt aangegrepen om het da- gelijksch brood te verdienen. In de groote kerkelijke gemeenten zullen de geestelijken overal tot twee worden, ingekrompen. Lichamelijke en geestelijke druk overwel digt velen. De verkoop van meubelen! en andere zaken van waarde biedt slechts geringe hulp. Wat de kinderen moeten ontberen is voor de ouders de grootste smart. Voor de aardappelen komen nog dagelijks roerende brieven vol dank in. Kondt gij ons op deze wijze toch nog verder helpen. Met verwijzing naar deze laatste bede, doet het Comité nogmaals een dringend beroep op de liefde en de offervaardigheid. Onze landbouwers en veehouders, die wel licht geen gaven in geld kunnen; verstrek ken, hebben misschien nog wel iets van hun producten, aardappelen, graan, kaas of dergelijke te missen. En vele kleine ga ven; vormen te samen een groote. Gelden worden gaarne ingewacht bij den Penningmeester Jhr. L. Huydecoper van Nigtevecht, postrekening 57061 te Utrecht. Giften in natura bij het Geref. Burger weeshuis, Oude Gracht te Utrecht, met de bijvoeging „voor Saksen." Namens het Hoofdcomité: H. THOMAS. Ontvangen in dank van een „zustér" in Rhijngeest f 5. Wie volgt?. Chr. Zangvereeniging „Ex Animo." Dinsdagavond j.l. is in huishoudelijke vergadering van bovengenoemde vereen, besloten, in verband met den steeds toene- menden omvang van het ledenaantal der vereen, de gemengde repetities te splitsen in een dames en heeren afdeeling. De damesleden zullen op Dinsdagavond blijven repet eerent, de heerenleden daaren tegen voortaan op Vrijdagavond. Om nu de aantrekkelijkheid van de re petities te vorhoogen zal een groot deel der repetities van de damesafdeeling besteed worden aan het instudeeren van vrouwen koorwerken en daartusschen varieerend- de instudeering van de sopraan en altpartijen van gemengde koorwerken. De repetities van de heeren&fdeeling zullen evenzoo voor een groot deel gewijd zijn aan het instudeeren van mannenkoor- werken en daartusschen bij afwisseling de instudeering van de tenor en baspartij van do gemengde koorwerken, welke in studie zijn op de damesafdeeling. Eens in de maand komen de heeren der J mannenkoorafdeeling op de repetitie der damesafdeeling om gezamenlijk de ge- mengde koorwerken, welke apart ingestu deerd zijn te zingen en verder zicht te oefenen in samenzang. Het spreekt natuurlijk voor zich zelf dat tegen den tijd dat de vereen, een concert geeft of aan een zangwedstrijd deelneemt, met het gemengde koor, de gemengde repe- tities meermalen zullen plaats hebben. Op de concerten die de vereen, hoopt te geven zal dan voor elk wat wils zijn;' zang van gemengd- mannen- en vrouwen^ koor. Tevens zal op zangwedstrijdgebied ge tracht te worden deel te nemen niet alleen met 't gemengde koor maar ook het vrou wen- en mannenkoor zelfstandig. Het geheel blijft onder de eminente lei ding van den directeur M. Mekel, Rotter dam, alsmede onder een en het zelfdo be stuur. Wij hopen dat wij in ons pogen gesteund zullen worden, niet alleen door aanmel ding van een; groot aantal dames en heeren voor de verschillende afdeelingen, maar ook financ. door toetreding van donateurs en donatrices, wijl de onkosten van het vereen.-beheer voor dezen stap verdubbeld worden maar ook hare capaciteiten, daar door aparte studie meer in de onderdcelen van den koorzang kan ingewerkt worden. Helpt mede an dit grootsche werk op dat het niet bij een pogen behoeft te blij ven. Men zie de advertentie in dit blad van a.s. Zaterdag. Namens de Vereen., KAR EL LEK, Voorzitter. C. v. d. KEUR, Secretaris, Lange gracht 173. Personen te Leiden gevestigd. Mep L. Boueimann, dienstbode, Rijnsburger* weg 99 Mej. R. W. Derksen, onderwijzeres, Heerenstraa.it 2 O. I» de Groot, Oude Rijn 176 Mevr. M.' Bogaards'Groenendijk, Hee renstraat 4 Mej. I,. Hempelmann, dienstbo de, Oude Rijn 2 W. J. van Hens den, metse laar, Vairtkado 6 C. B. G M Henncvefd, Ind. Ambtenaar, Witte Singel 83 Mej. M. Hehsmann, dienstbode, Burg weg 5 J. C. Gcstman on gezin, ambtenaar R. O G, Ko- niagiunelaa'n 13 Mej. L. J. H. Josson, kan toorbediende, Groenhovenstraat 1-1 H. Kam steeg «n gezin, opzichter, Koninginnelaan 50 Mej. E. M. Kief't, winkeljuffrouw, P. de la Goürtstraat 25 Mej. M. Koudijs, dienstbode, Breestraat 65 Mej. H. E. J. Mulder, winkel juffrouw, Noordeinde 44 Mej A. J. Norder.- bolt, dienstbode, Maarsmanssteeg 16 Mej. H. Owsianny, dienstbode, Wasstra&t 11 Mej. S. Vermeij, Molecsteog 14 Mevr. Wed. 5. de JongZijlstra en gezin, Groenhovenstraat 15 'M. Welters en gezin, stoker, Langegrackf- 101' Mej. J. A. F. M van Leeuwen, hulp in do huishouding, Nieuwe Rijn 81 M J. J. 'Ver- nap-fin. gezin,.: architect met verlof, Hoogewoerd: 113 Mej J. W--Rijnbende,'Lammermarkt 9 G. A. High art' van van Gelder, huisknecht, Heijnsiusstraat 3 H. II. SchrrLr.emakers, Vreewijk*4.ra at 3 Mej. E. R. Ophorst, Groen hovenstraat 8 Mevr. dó 7"e,i C. M. Stenzier Vlasman, Donkcrsteeg 7 E. Heringa, Klok steeg 6.Mr. A. H. Westra en gezin, repetitor i Rapenburg 77 A. Noorman, Jan'van Goyc-n- kade 9 Mej. C. Jansen, Ambonstraat 8 Mej. E. Betzsnva, verpleegster, Acad. Z'oken- huis H J. Venema, Apotlièkersdijk 21-- W. J. Paddenburg en gezin, kantoorbediende, Hoó- gewoerd 5la Mej. C. v. d. Beun, verpleeg- ster, Rijnsburgerweg 3 R Bichoa van IJssel- monde, Witte Rozenstraat 13 Mej. M. J. Kreiins, Noordeinde 50 Mej. "F. Kopitz, dienstbode, Marienpcelstraat 25a -cr J- J- Goddijn, loopknecht, Gasstraat 16 .T. Pestm'a en gezin, ass. Rijks-TJniv., Konlnginnataan 5 Mej. J. J. van Weerden, winkeljuffrouw, üree- s'traat 68 P M. Ducrot en gezin, kellner, :Co- ninginnêlaan 29 G. van E rammel en, tu:n.iér Haag weg 10 Mej. A. J. M. Wijffe'knan, Noordeinde 50 Mej. H. Bavelaar, dienstbode Morschsingel 8 Mevr. M. H. van Roijmers- daal, Noordeinde 50-J. den Broeder cu ge zin, winkelier, Koningstraat U Mej. H. Schmidt, Steenstraat 34 Mej. E. Isenberg, dienstbode," Aloëlaan 1 Mej. E. C. van A'.fcn dienstbode, Haar'emmerweg 70. Personen uit Leiden vertrokken. M. Pret, Den Haag, de la- Reijkade 207 - W. M. Fr. Holl, Enschede, Waalderiksweg 2s. K. Ouweneel, Warmond str.t. Leedo B 116 G. J. Brands, Den Haag, Paul Krugerlaan 213 P. C. van Woudenberg, Oegstgeest, de Kem- penaersraat 73 K. J. Slicker, Heemstede, L. van Rozenburg 7 J. F. H. Meijer, Leeuwar den, Kapt. Infanterie H J. Slagmaat, Schie dam, Huismanstraat 92c S- Roos, Amster dam, Tilanus&traat 79 G. I. Klesser, Castri- cum, Makhamerweg D. Dubbelaar, Den Haag Waalrivierstraat 122 J. S. Tierolf, Den Haag Valkenboscbkade 164 W. Ciere, Warmond, Warmunda 37c J. Chr. G. Kampfraalb, Renkum, Kerkstraat 35 Th. M. C*ot7.en, Amsterdam, le Helmersstraat 72 W- Ver- berne, Zoetcrwoude, Hoogc Rijndijk nieuwe hui gen w. A. van hot Schip, Den Haag, Paulus Pottersrtaat 361 A. W. G. Simons, Den Haag, Bpeklaan 360 W. J Hensing, Hille gom, Leidsche Straatweg 103 Wed. A. Bloot, geboren Starrenburg Katwijk, Tramstraat le L. Ondwater ideem, idem Mej. A. Kooij, Voorschoten, Rijndijk 85 Jelto Meijer, Wor- merveer, Frobelstraat Mej- G. A. G- Seijse- ner, Noordwijkerhout, Mej. G. J H Bar- tels, Rotterdam, Matihenesserlaan 264 Mej. ,T. Dekker, Lunteren (G.), In d«n Eng D. H. Led boer, Arnhem, Klingelbeekscho weg 61 Mevr. P. Koeze—Smits, Den Haag, Malakke- e Li a at 150 M. Verhoeven, Rotterdam, Nieu- we Binnenweg 304a Mej. S. S. R. Rora Ader- na, Den Haag, Valeriussfraat 99a A. J. J. t M. Bijvoet, Kerkrade, Rolduckscheweg 131 J. H. Bekkering, Maastricht, Nieuwstraat 23 hij Kan W. P. J. H fman, Zwolle, Van.' Nagellstraat 22 Mej. G. E. Gijp, Roosendaal (G.) bij Baron van Pallandt Mej. J. A. Lou- rijs, Oegstgeest, Julianalaan 6 H- Donker voet, Rotterdam, van Woerschutstraat 143 Wed. J. Braggaar geb. Heijne, Voorschotenj Vernèdepark 25. -1

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6