RECLAME-PRIJZEN BEDDEN - TAPIJTEN A. WAALS, Haarl.straat I32-I36 Burgerlijke Stand Leiden 20 September. Geboren, Margarctha d. van Ph. J. de Leeuw en M. Duyndam Jacoba d. van C. Bekooy en A. Bobbers Sara Ma ria d. van N. de Tombe en W. v. Leeuwen Anna d. van J. de Gelder en T. van Veen Egbertus z. van A. v. Luntercn en G. Klijmeij. Ondertrouwd: C. J. J. van Koppen jm. 20 j. en P. J. de Jong jd. 21 j. H. P, v. Berkel jm. 25 j. en C. Collee jd. 25 j. Overleden: Levenl. aangeg. land van. J. J. Kanbier en M. F. Le Noble J. van Oosten-v. Weerlee w. 45 j. Lucht-temperatuur. 's Nachts 12 uur 1034° C. (51° F.), 's Voormiddags 9 uur 11° C. (52° F.), 's Middags 12 uur 10° C. (50° F.), 's Namiddags 3 uur 11° C. (52° F.). Water-temperatuur, 's Voormiddags 9 uur 14° G. 1 's Middags 12 uur 14° C. J.' 3J)Si 's Namiddags 3 uur 14° G. ;!li ill i Licht op: Vrijdag 21 September 7.35 uur. B ij dein café Boers ge- houden veiling whren aangevoerd 3941 eieren, waarvoor werd besteed: voor kip peneieren f7.95 f8.75 per 100 stuks; en eendeneieren f7.05 t, f7.25 per 100 stuks; hanen f 0.8ö a fJ.10; en kippen f0.80 f 1.85 per stuk. Predikb. Ned. HerV. Kerk; Zondag a.s. voorin, hafl elf en nam 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. half elf en nam. half acht Ds. P. Cli. v. d. Vliet. Door het Bestuur van de Ambachtspolder zal op Dinsdag 2 Octo ber a.s. schouw worden gehouden over alle watoringen, bruggen, hoofden, slooten en kunstwerken in dien polder gelegen. GEftlENGD NIEUWS Verdronken. In het Woudmansdiep bij Leeuwarden Woensdag een roeibootje waarin 2 perso nen gezeten waren, door een vrachtschuit ovérvaren. Een der twee kon zwemmen en wist den wal te bereiken; de andere, zekere W. Torenga, uit Leeuwarden, gehuwd en vader van twee kinderen, verdronk. Een doodelijk schot. De 33-jarige jager H. Veneboer te Wap- serveen, heeft zich, naar de „Tel." meldt, op jacht bij ongeluk doodelijk in de borst verwond. Een kogel ging hem recht door het hart. Uit den trein gevallen. Do correspondent van de „N. B. Crt.''' te Parijs meldt, dat de Nederlandsche pelgrim Van der Heyden, uit Weert, gisterennacht, even voorbij Angoulóme, uit een naar Loür- des gaanden trein is gevallen. Zijn hoofd werd verpletterd. Doodelijk motor-ongeluk. Woensdag reden twee pérsonen, van wie één op den motor en éen in het zijspan ge zeten was, over den Buiksloterweg in de lichting van Buiksloot. De motor met zij span geraakte uit de bocht en de beide per sonen. kwamen met de machine in het Noord-Hollandsche Kanaal terecht, meldt de „Tel". De motorrijder wist zich zwem mende te redden; de ander, aan wien de motor met zijspan behoorde, werd bewuste loos opgehaald. Hij had bovendien een kleine wonde. De bewustelooze werd naar het Binnengasthuis vervoerd, maar is daar gisternacht overleden. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Ernstige brand. Woensdagavond brak te Wijchen in café De Wildt aan de Markt, een hevige brand uit. Om zeven uur was men er nog bezig met het lossen van hooi en een half uur later lag het hooge strooien dak reeds als een uitgebrande massa op het onderhuis. Hoe de brand ontstaan is weet men niet met zekerheid. Men vermoedt dat er vonkjes op het dak gewaaid zijn van vuur buitenshuis. Do brandweer was onmiddellijk bij de hand, maar stond machteloos tegenover de vuurzee welke steeds feller om zich heen greep. Aan blusschen viel zoo goed als niet te denken. Een dastent, staande achter het café een groot ouderwetsch gebouw met forsche boomen voor den gevel werd ook nog deels een prooi der vlammen. Met groote moeite slaagde men er in uit het benedenhuis eenige wagens en auto's, het biljart en wat meubelgerei uit den vuur haard te redden. Het weinige vee werd eveneens nog gered. Het kapitaal woonhuis brandde totaal af eenige door het vuur als uitgemergelde muren bleven nog overeind staan. Verzekering dekt de schade. Wijchen verliest door dezen brand een van zich schilderachtige ouderwetsche hui zen op het Marktplein. „Geld." De spoorwegvernieling te Venlo. Het onderzoek naar de oorzaak van het op jl. Zaterdagnacht plaats gevonden derail lement, dat zoowel door de Belgische als de Hollandsche politie is ingesteld, heeft, aldus de „Tel.", nog geen resultaat opgele verd, daar de zienswijze aan weerszijden nogal verschilt. De definitieve oorzaak heeft men nog niet kunnen vaststellen. Door den auditeur-militair en diens adjudant uit Kre- feld werd persoonlijk een onderzoek inge steld en het terrein van do ramp bezocht, onder leiding van den inspecteur Smeets werden onmiddellijk na het ongeval twee personen aangehouden, die zich er bijzon der voor interesseerden wanneer de eerste trein in de richting Kaldenkirchcn ver trok. Bij nadere ondervraging bleek det zij 2-persoons Houten Ledikanten 8,75 2-persoons zwaar gevulde Bedsteden 11,75 2-pers. Kapok Bedstel. Bed, Peluw en 2 Kussens 21,50 2-pers. Matras met schuin Peluw en 2 Kapok Kussens 33,90 Groote Molton Deken Prachtige Gestikle Dekens Zware Witte Wollen Dekens Rood-Zwart gestreepte Karpetten, 12 els Tapis Beige Karpetten, 12 els Cocos Deurmatten, extra prijs Landhuisstof in moderne dessins ook in gesprek zijn geweest met beambten van de Eölner-Mindeser Bahn, alhier, en zelfs van een van hen een kop koffie had den ontvangen. Een wel wat opmerkelijke vriendschap tusschen onbekende personen in zulk een korten tijd! Maandagnamiddag zijn de aangehoudenen echter weder op vrije voeten gesteld. Heden vindt te Kre- feld wederom een bespreking plaats tus schen de Belgische bezettingsautoriteiten en inspecteur Smeets, ten einde vast te stellen of het ongeval al of niet aan sabo tage te wijten is. Manoeuvres en marktdag. Woensdag voormiddag werd evenals eiken Woensdag te Putten (Veluwe) markt ge houden op den openbaren weg. Daar tevens denzelfden morgen door de troepen uit Har derwijk en Amersfoort een „veldslag" werd geleverd, konden de marktgangers van het militaire schouwspel genieten, maar moes ten spoedig om zich zelf te redden een heenkomen zoeken! In galop werd door de straten gereden, wat een ontsteltenis te weeg bracht bij de vrouwen, eigenaressen van manden vol eieren. Daar met wagens en auto's bijna niet te passeeren was, kwam een bestuurder van de „Veluwsche Melk producten" met zijn lastauto in aanraking met- een opperofficier van de cavalerie, met gevolg dat deze met zijn paard kwam te vallen. Gelukkig' echter liep het incident goed» af. *De politie maakte proces-verbaal op. Een arme familie. Te Gennep overleed de vorige week de laatste persoon van de eigenaardige fami lie M., genaamd „Faan", die evenals z'n ge storven broer en" zuster, er een zonderlinge levenswijze op na hield. Het scheen dat de gelieele familie een volslagen afkeer had van water en al wat met zindelijkheid ver band hield, zoowel aan den lijve als in huis, zoodat iedereen hun nabijheid zooveel mogelijk ontvluchtte. Buren beweerden echter, dat de menschen er warm bijzaten, in weerwil van hun zeer armoedige en so bere levenswijze. De vorige week na den dood van het laatste familielid werd van rechtswege een onderzoek ingesteld, dat tot groote verrassingen leidde. Men vond in oude vazen hopen bankpapier, evenals in bed, op zolder, in kasten en in een oude kous ettelijke honderdtallen verloopen zil verbons van een gulden. Ook werd bankpa pier gevonden, waaronder bankjes van f 1000, dat in een der vochtige laden in ver ren staat van ontbinding was geraakt. In een andere lade lagen enkele honderden gouden tientjes zoo maar voor het wegne men. Op de onmogelijkste plaatsen werd geld gevonden, en toen men tenslotte alles doorzocht had, bleek het vermogen te be staan uit 40.000 gulden, behalve him onroe rend goed. En dat heetten arme menschen te zijn. Voor enkele maanden toen eenige Groes- beeksche jeugdige houtvesters in de bewus te gouden tientjeslade een greep hadden gedaan, werd door de politie gevraagd, hoe veel de jongens gestolen hadden. En „Faan' antwoordde: „Ik weet 't niet!" Kenschetsend voor hun levenswijze is het volgende: „Faan" was koster dér protes- tantsche gemeente en juist toen hij een paar nieuwe schoenen gekocht had, liet de dominee zeggen dat hij ontslagen was. Zijn broer jeremieerde: „Daar zit je nou met je nieuwe schoenen". Daar de naaste familie van verren graad zijn en er geen testament is, kan de fiscus op een aardig buitenkansje rekenen. „Tijd." FAILLISSEMENTEN Ui tgesproken: J. Th. Bartels, rijwielh. en berst, en caféhouder te Leimuiden, Bilderdam Gur. mr. J. H. Monnik. J. Gerritsen te Haarlemmer m eer Akerdijk, Cur. mr. G. W. C. Pliester. RECHTZAKEN Veroordeeld zijn; O. W. P. J. van 't W., 26 jaar, kleerma ker te Leiden, gedetineerd, wegens ver duistering van twee rijwielen, tot 3 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren en onder bijzondere voorwaarden; G. H., 27 jaar, bloemenkoopman, zonder vaste woonplaats, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een rijwiel te Sassen heim, tot 9 maanden gevangenisstraf. G. B., 24 jaar, los werkman te Leiden, recidivist en gedetineerd, wegens verduis tering van een rijwiel, tot 6 maanden ge vangenisstraf. Geëischt is tegen: J. de M., arbeider zonder vaste woon plaats, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een groote hoéveelheid bloem bollen te B ij n b h u r.g, 1 jaar gevangenis straf. P. J. van H., los werkman te'Leid en, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van geld uit een muntgasmeter in het huis van zijn vader, 8 maanden gevange nisstraf. CORRESPONDENTIE. Een schrijven van den heeT Nieuwen- huyzen te Zegwaar* over Art. 40 Bezoldi gingsbesluit, moest wegens plaatsgebrek overstaan. Lichamelijke Oefening HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren is veroordeeld de 22-jarige los- werkman J. J. B. uit Noordwijker- h o u t, gedetineerd, wegens poging tot zwa re mishandeling tot 3 jaren gevangenis straf met aftrek van de voorloopigc hech tenis. De aan dezen bekl. primair ten laste gelegde poging tot doodslag werd niet bewezen verklaard. In de zaak tegen den 47-jarigen koopman D. H. uit Veur, gedetineerd*, beschuldigd van poging tot moord, subs, tot zware mis handeling, werd een onderzoek gelast naai de geest vermogens van den bekl. KORFBAL. Zuid-Noord. Men bericht ons thans .dat. de samenstel ling der twaalftallen elubsgewijze is ge schied. D.w.z. dat de vereenigingen op dracht hebben verkregen, van de competi tieleiders een „vak" samen to stellen. Dit lijkt ons al een bijzonder vreemde methode em do Bondsleiding geeft er zich zelf een brevet van onvermogen mede. W.aarnmniet evenals de N.K.B. een twaalf tal comm. be noemd, welke tot taak heeft de beste spelers te kiezen? Wij laten nn buiten be schouwing de keuze welke gedaan is doch wijzen er op, dat door deze maatregel de onderlinge vrede in de vereenigingen danig kan worden gestoord. Een vertegenwoordi gend 'twaalftal meet van „bovenaf" wor den samengesteld. We zullen moeten af wachten wat er Zaterdag van terecht komt. In de aanval van Noord I hebben wc wel vertrouwen hoewel we meemen, dat er weinig enthousiasme van dit vak zal uitgaan. Het ergste vreezen we voor het middenvak, dat aan Tonego is toever trouwd is. Men had beter een S. D. O.- vak daarvoor kunnen kiezen. Over de V. E. O.-verdediging kunnen we waar de spelers ona onbekend zijn weinig zeggen. Vermelden we nog, odat door „Pernix" Leiden, zijn anagewezen H. Buurman, D. Mark (H.), T. Bink en C. Karstens (D.) De wedstrijd wordt gehouden te 33 uur op het D. E. S.-terrein. Op verzoek deelen wij mede, dat zij die dit wenschen zich voor een gezamenlijke fietstocht kunnen verzamelen bij de Dou- zastraat. Vertrek 13 uur. Leidsche Korfbabiond. Zooals jnen zich zal herinneren, werd ten vorigen jaro. een proef-ccmpetitio gespeeld op Zaterdagmiddagen van in Leiden en omgeving gevestigde clubs. Deze competitie werd niet geheel uitge speeld. Iii een dezer dagen gehouden vergade ring werd echter aan de Chr. Korfbalclub „Pernix" een uitgeloofde zilveren medaille toegekend, daar deze de beste resultaten had behaald. In deze vergadering werd in principe be sloten voer te gaan tot stichting van een Loidschen Korfbalbond. De neutrale NederlandsCöe Korfbalbond eischt, dat bij het institueeren van een plaatseiijken Bond daartoe zijn toestem ming wordt gevraagd. De Leidsche Korf balbond zou daardoor een onderdeel wor den van de neutrale organisatie cn daar mee tevens de medespelende christelijke clubs. Door de vertegenwoordiging der laa toten is er op gewezen, dat dan toch in elk geval een sauierspreking tusschen de N. K. B. en C. K. B. noodzakelijk is. Toegezegd werd, deze zaak onder de oogen te zien. Een bestuur werd gekozen en besprekin gen over de deelnemende twaalftallen gc- Voerd. Wij moeten zeggen, dat het ons een ge vaarlijk pad lijkt, waarop z?cli do chr. ver eenigingen begeven. Van het een komt het ander, en al is het medespelen in een plaat seiijken Bond misschien cp het oog zulk een overwegend bezwaar niet, de conse quent ie's daarvan reiken verder. Men deed beter dc propaganda voor eigen Bond eens krachtig te hand te ne men. Hieraan is nog niets gedaan. Hei einddoel: in iedern plaats van bctee- kenis een chr. Korfbal-Verëeniging. is nog lang niet bereikt. De Chr. Bond pleegt zelfmoord indien zij toestaat, dat de vruch ten van haar arbeid geconserveerd worden in de wel zoete maar alleszins doodende plaatselijke neutrale organisatie. Onze waarschuwing is er aan anderen liet antwoord. TELEGRAKSMEN Dc ontwapeningsconferentie. GENEVE, 20 Sept (V. D.) De ontwa peningsconferentie van den Volkenhond heeft besloten toe te staan, dat Duitsch- land wederzijdsche garantieverdragen tee kent, die door den Volkenhond zijn aange nomen. Stoomschip gestrand. VERA CRUZ„ 20 Sept. (V. D.) Het Braziliaansclie stoomschip Gelolas is voor den nieuwen ingang van de haven ge strand. De helft van de lading, 66000 balen koffie wordt als verloren beschouwd De aardbeving in Japan. TOKIO, 20 Sept. (V. D.). Alle dakloozc-n tengevolge van de aardbeving zijn thans ondergebracht in tijdelijke barakken in de. parken. In de stad zijn op verschillen de plaatsen hospitalen ingericht voor de zieken en gewonden. Uit het buitenland is tot nu toe een be drag van meer dan vijf millioen dollar voor steun ontvangen. Baldwin-Poincaré. PARIJS, 20 Sept. (V. D.) Bij het af scheidsbezoek van Baldwin hedenavond aan Poincaré op het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken gebracht, gaf Baldwin zijn voldoening te kennen over de be sprekingen der laatste dagen. Bijzonderheden over de ramp der 7 Amerikaansche kruisers. NEW-YORK, 20 Sept. (V- D.). Het Hof voor de Scheepvaart heeft bij het onderzoek naar de oorzaak van de on langs gebeurde scheepsramp van de zeven Amerikaansche oorlogskruisers op de kust van Californië, den indruk gekregen, dat de schuld ligt bij een der zee-officie ren, die besloot, na het ontvangen van verwarrende draadlooze berichten, alle volgende berichten niet op te nemen. Delphy, die het eskader aanvoerde, ver klaarde, dat het draadloos-station Point Arguello een oproep zond aan het eska der, dat ten noorden van het station stoomde. Do laatste oproep werd zeven minuten voor de ramp ontvangen. De kruisers la gen nog noordelijk van het kanaal en zij zouden do rotsen nog hebben kunnen ont wijken door zuidwaarts terug te keeren, doch dit mislukte. Het lijdelijk verzet. PARIJS, 20 Sept. (V. D.) De Duitsche regeering bespreekt nog steeds de kwestie van de opheffing van het lijdelijk verzet, in het Roergebied. Stinncs zóu heden de arbeiders hebben geadviseerd onder de Franschen aan het werk te gaan. Thijssen daarentegen zoiT aanbevolen hebben den strijd voort te zetten. Intus- schen zijn de gelden tot ondersteuning van het lijdelijk verzet die de regeering te Berlijn zendt, niet meer voldoende. Uit Berlijn werd hedenavond gemeld, dat de vak vereenigingen Vrijdag zouden advi- seeren algemeen het werk te hervatten. BERLIJN, 20 Sept. (V. D.) De regea- ring heeft formeel verklaard niet in staat te zijn het lijdelijk verzet in het Roerge bied en het Rijnland nog langer te finan cieren. Vele arbeiders hervatten het werk Laatste berichten Een brief van Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lehman. Naar wij vernemen heeft de Minister van Slaat, Jhr. Mr. A. F. De Savornin Lohman, zich per brief tot den Minister van Fininciën gewend met het verzoek op zijn pensioen een gelijke korting toe te paSsen als zal worden toegepast op de wedden der landsdienaren in actieven dienst. MARKTBERICHTEN Grc? 6.206-10, Bommen J 3,003,43, Sup- po! -5.90—5.25, Aardappelen 1.35—l«Gö per 25 Kiïo. Volgende weck Dinsdag, Woensdag en Vrijdag veiling. ZOE7ERMEER, 19 Sepi. Veiling. Aange roerd 4325 stuks. Prijzen 9.50—10.35 per JOO stuks. Z0E7ERWQUDE. 19 Sept. Veiling Zorg en Vlijt. Aangeveerd 560 lipeierea priis 8.95— 9.25 per 100 stuks. LEEUWARDEN. 21 Sept. Kaas. Slcutelkaas 0.180.69, Nagelkaas 0.27—0,43, Gouda, Kaas 0.150.37, Edammer Kaas C.330.74 Commissie f 210. Aangevoerd 35GG0 Kg. Boter. Fabriekswater 1.30—2.12 pe» Kg. Aanvoer 27/3 cu 163/6 stukken, j STOMPWIJK, 19 Sept. Veiling. Op do eieren veiling werden aangevoerd 2066 kippeneieren, die werden verkocht voor 9.0510.50 per 100 benevens 53 eendeneieren, die 9 a 9.10 op brachten per bondard. UITHOORN, 20 Sept. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 126 partijen. Prijs Gondsclie kaas lsle soort 4248, 2de soort 4045, zwaardere 4553, Rijksmerk 45 50. Handel kalm. LOOSDUINEN, 20 September. Groenten- veiling. Bloemkool le soort f3.304; Bijen komkommers le soort f3.804.80; gele komkommers f6.30—S.70, witte kom kommers f 4.505.30; perziken le soort f 7 —9; groene kool f4.10—5.40 per 100 stuks; stok-prinsessen f1624, stam-prinseesen f7.6015; snijboonen f2941 per 100 K.G.; tomaten le oort f6.60—8.20 per 50 K.G.; postelein 816 ct. per 6 K.G.; spinazie 1? 22 ct. per 4 K.G.; peen le soort f77.90; selderij f 1.301.90 per 100 bos; andijvie f 0.701.60 per 100 struik. LEIDEN, 21 Sept. Vee. Aanvoer: 610 Runde ren, 31 Kalveren, 1023 Schapen. Prijzen: Stie ren 200520; Kalf- en Melkkoeien 215 465; Varekoeien 161330; Vetto Ossen en Koeien 260670, schoon a. d. haak 0.80 1.21; Graskalveren 40—135; Vette Kalveren 60175, schoon a. d. haak 0,751.45; Nuchtere Kalveren 12121; Vette Schapen 4352, schoon a. d. haak 78—90 cent; Wei- deschapen 3248; Magere Varkens voor Fokkerij en Londen 2050, per Kg. levend gewicht 7277 cent; Biggen 1016; Paar den 60225; Bokken of Geiten 312. Kaas. Aangevoerd 132 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudschc kaas 4852, 2e soort idon 4246, le soort Leidsche kaas 5056,50, 2e soor idemt 4418 per 50 Kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan do Stadswaag gewogen: 104 par tijen, 4620 stuks, 33759 Kg. ROELOFARENDSVEEN, 21 Sept. Veiling. Meloenen 339 cent; Snijboonen 0,852.90, Stek 8 cent, Stek I 50 cent, Princosseboonen 0,75—2,60, idem Stek 7040 cent, idem zon der draad 2.342.70, Dubbele Stam 1.65— 1,80, Witte Pronkboonen 55 cent, Bonte Pronk- boonén 26 cent, Peulen 1.50, alles per 10 kilo Augurken: Fijn G.4015.Fijnbarterd 8-30, Basterd 7.30—7.10, Basterd II 5.10 0FFICIEELE BEL'RSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5Nederland 1919 l'A% Nederland 1917 Ned O.-ï oM. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Roel. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 4J4 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgeus A •Tureens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker S Stee! rew. Oorrpania Handelsver. A*dara. Dordtsche Pefr. Geeon*. Hol!- Fetrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bnt Rnbber Koloniale Rubber Serhadjadi HoTland Amerika lijn a. Hol!. Stoomboot Kon. Hol!. Llovd Kon. Paketvaart Unie Bolt. Lloyd Kon Ned Sloombool T Mar.Cy.C.N.Vot Tv. a TVÜ-Bafavia Tnb.«-k Heb* Cn'tp— 7*!' ff. IJ S Mij obl. 5!< H.IJ.S.M obl 1900C12 4 Mij. 1. E. r. S. S obl. 5'A Atrbï?on Topela Krie common Kansas Clv Southern Missouri Ki*»sa= Tevns South. Pacific Union Pacific Geld prol. 33/< 0/, "Wis«e!noteeringen (AmslerchnD Zicht; Londen 11.55V? Berlijn. 0.00000 U/8 Parijs 14 9» Brussel 1260 Zörich 45.051 /9 Weenen '00358/| Rome 11.35 Madrid 84.80 Kopenhagen 45.90 Chris.tinnia 40.85 Stockholm 67.45 Praag 7.62 New-York 2.54 Va VK. O.K. 99V, 99Vt 991/, 98V, 84i/4 971^ 9H/, 4% S»/4 153 1841/- 118 U81,; H0i/2 551/2 böl/o 55 259 62 601/, 591/, 8SV4 19 107 105 93V4 9:1/4 131/4 12 446 449 333 336 346 841 26 152V* 150 751/2 92V, 29: 85 84 I6I/0 17 9*/* 9 114 113 IO71/4 107 121 18? Vh 137 7VS 805 305 290 289 95 775/* 95 381 14 187/g OU/, - 1351/2 1351/, Telegrafisch Weekbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 21 Sept. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut le De Bildt. Hoogste Barometerst.766.2 Biarritz. Laagste Barometerst.: 747.7 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 22 Sept.: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, tijdelijk opklarend, later weer zwaar bewolkt tot betrokken met regen, zelfde temperatuur. Advertentiën Met blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onzen Zoon FRANS GERRIT. H. L. J. KOENEN. J. KOENEN—van Zwieten. Wassenaar, 19 Sept. 1923. 1204 Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij. de her denking onzer 50-jarige Echt- vereeniging ondervonden, be tuigen wij onzen hartelijk en dank. 3225 J. DOMPELING. DOMPELING—Voets. Zoctcrwoude, 21 Sept. 1923.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3