mww C. OFFENBERG 1 L.A.W.E.T. Geëxposeerd op de L.A.W.E.T. SPORTARTIKELEN in HAARDEN en KACHELS Visinkiult |i VitrnJÉpÉg GEMENGD NIEUWS Auto-ongelukken. Zondagmiddag is de 27-jarige mej. O. uit Hillegersberg op den Delfgauwschen weg te Delft door een auto overreden en gedood. Zondagnamiddag is de auto van een fa milie uit Tiel tusschen Ede en De Klomp tegen een boom gereden. De twee inzitten de dames, van wie de een de auto bestuur de, werden ernstig verwond. De mede-in zittende heer kwam vrijwel met den schrik viij. Dr. Hoolboom van De Klomp ver leende de eerste hulp. De auto was geheel vernield. Gisteravond te omstreeks 6 uur reed een geneesheer in 'zijn auto over den Over toom te Amsterdam. Een dame, die van een der zijstraten wilde oversteken kwam met de auto in aanraking en werd in vrij ernstigen toestand opgenomen en naar het ÏVilhelmina-Gasthuis vervoerd. Kort na aankomst in het Gasthuis is de aangeredene overleden. Zondagavond is op de Markt te Hengelo een heel gezin door een autobus overreden De heer van N. kreeg een wiel over zich heen, doch hij kwam met geschreurde klee- ren vrij. Een kinderwagen werd in elkaar gedrukt, doch wonder boven wonder- bleef het kind, dat er uit rolde, ongedeerd. De zuster van den heer Van N. kreeg eenige kneuzingen, zoodat voor haar geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Een autobus van den dienst op Tuin dorp te Rotterdam, bestuurd door O. S., wilde dwars de straat oversteken en kwam daarbij in botsing met een luxe-auto, be stuurd door H. 1ST. Beide voertuigen werden zeer ernstig beschadigd. Het stoomtram- verkeer was gedurende een half uur ge stremd. Vier personen werden gewond. Een dokter heeft de gewonden ter plaatse verbonden. „Tel." De onbewaakte overwegen. De onbewaakte overweg op den weg Schièdam-Kethel, heeft een slachtoffer ge- eischt. Omstreeks negen uur Zondagavond is de 51-jarige H. v. Buiten uit Kethel, vader van drie kinderen, toen hij per fiets huiswaarts keerde, op den overweg ge grepen door een trein uit de richting Hoek van Holland. De man was onmiddellijk dood. Botsing tusschen trein en tram. Gistermiddag is tusschen Gendringen en Anholt, even over de grens, een personen trein van de Geldcrsche stoomtram op een goederentrein geloopen. - De materieele schade is aanzienlijk. Een ruim 20-jarige Duitsche dame, die op het balcon stond (dat door den schok werd ingedrukt) is levensgevaarlijk gewond; zij is in het zie kenhuis te Anholt opgenomen. De ramp bij St. Sauveur. Zaterdagavond laat is bij het hoofdbe* stuur van de vNeófêï5znidsc 1 icReisvereeni- ging een telegram uit Tarba-s (Zuid- Frankrijk) ingekomen, meldende dat het stoffelijk overschot van de dames: van der Waal, Prinsen Geerliga, Schoggers, Luiting en van den heer Klerk naar Nederland is verzonden. Kermisdrama te Mill. Op de kermis to Mill brachten Zondag avond zekere Van den Broek en zijn vrouw zekeren v. d. O., die dronken was, naar huis. Er ontstond b'j het huis van v. d. O. een woordenwisseling, waarbij de vrouw van v. d. O. de vrouw van Van den Broek met een bijl den schedel insloeg. De toe stand van het slachtoffer is levensgevaar lijk. Van den Broek werden de pezen van de pols doorgesneden. Beiden zijn naar het gasthuis te Gennep vervoerd, terwijl vrouw v. d. O. en hare dochter gearresteerd zijn. «Tel." Een twist. Bij een houtfirma in de -Houthaven te Amsterdam kreeg een vroegere firmant twist met den tëgenwoordigen eigenaars De eerste ging toen zijn vroegeren mede firmant te lijf, gaf hem een klap, waarop de laatste een revolver trok en een -schot loste op zijn tegenstander. Deze - werd in ernstigen toestand naar het gasthuis ge bracht. Hij kon nog niet gehoord worden. De dader is gearresteerd. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de nieuw-aankomende Studen ten aan onze Openbare Hooge- scholen. Het eind van de zomervacantie nadert al weer, en over enkele weken zult Ge Uw leven als student beginnen. Een totaal nieuwe periode ligt voor XT, maar ook een totaal onbekende. Hoe zult Ge U in die geheel vreemde omgeving thuis voelen? Waar zult ge aansluiting vinden, waar een vriendenkring? Hoo zult ge van Uw studenten-tijd iets maken, waaraan ge later nog terugdenkt als aan een oase in de levenswces'csjn, zooals een van onze reünisten schreef? Hier wil S. S. R. U helpen. S. S. R. is de Unie van Gereformeerde studenten aan openbare Hoogescholen. Dat wil niet zeg gen, schreef prof. Noordtzij „dat ze moeten behooren tot de Geref. Kerken'.maar dat wil zeggen., dat hare leden oog hebben gekregen voor en wenschen te leven uit de gereformeerde levenin- en wereldbe schouwing." Maar S. S." R. is niet uitsluitend een re- ligeuse vereeniging. Dat is maar één zijde. Daarnaast wil S: S. R. ooft gezelligheid aan haar leden geven, 'te, wil zijn een echt- Gereformeerd Studentencorps. Geeft u op bij de afdeeling ab-actides, die gaarne alle gewenschte inlichtingen zullen geven. Amsterdam: H-. Boom, v. Baerlestra-at 142 Amsterdam. Delft: G. Maas, Bloemg-acht 82 Amster dam. GroningenW. Adema, Sluiskade 5 Groningen. Leiden: D. M. Hollestelle, Goes. Rotterdam: W. Vonk, Hoofdstraat 14G Apeldoorn. Utrecht: L. W. G. Scholten f. 103 Nij- kerk. Wageningen: A. Jongbloed, Rijkman- straat 50 Deventer. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangenin de 2de helft der maand Augustus 1023. Brieven Binnenland. J. H. Bokhorst, Kampen Mej. M. Bakker, Den Haag Wed. K. G van Beusekom, Sou- tendijk Gretha Büsgen, Den Haag Idem Rotterdam Gebr. Brouwer, Rotterdam Mevr. van Gelder, Leiden Mej. Hoogcboomj Den Haag.Joh. Kuitert, Utrecht A. van Leeuwen, Alphen aan den Rjjn J. van Leeu wen, Leiden Leidsch Dagblad, Stad v. d. Meer, Roelofarendsvcen v. d. Spek, Al phen aan den Rijn J. Spitters, Rotterdam G. van Veen, Alphen aan den Rijn H. Waldman, Zandvoort. Briefkaarten Binnenland. J. J. Delfos, Leiden Hurks, Leiden Mej. van Emp, Haariem Mevr. van Haelema, Hilversum J. Koorman, Leeuwarden P. Koppius, Stad H. Steenbergen, te J. Mank, Den Haag W. Wijk, Leiden. Brieven Buitenland. Peter Arend, Dortmund F. Cramer, Ca nada Willy de Roos, Brussel. Briefkaarten Buitenland. Dr. Arlman, Harzburg, Aug. Beurel, Duis burg J. Fischer, Gros'senbaum W. Ver meulen, Bochum. i Zes briefkaarten zonder adres. Personen te Leiden gevestigd. Mej. G. A. G. Seij^ner, verpleegster, Acad. Ziekenhuis Mej. A J G de Keijzer, onderwij zeres, Heerenstraat 43B G. J. Kemperman, priester, Brecslraat 139 P. H. Peet en gezin rijksambtenaar, Nannieslraat 16 L. A. Men nes en gezin, Directeur Markt en Havendienst, Koninginnelaan 11 Mej. P. Meberf, dienst bode, Rijn en Schiekade 58a Mej. H. en M. Heddeiick dienstbode, Breostraat 161 Mej. J W Ramak, 'dienstbode,1 Witte Singel 79 J. de Be-st. en gezin, Ind. ambt. m. verlof, Rapen burg 78 C. W. Harraans, luit. inf., Bilder- dijkstraat 18 K T A Halbortsma en gezin, arts, Plantsoen. 9b J Zwanenburg, schipper, Groenesteeg 45 P G van Delden en gezin, kruidenier, Nieuwstraat 7 Mej. P. Treutman dienstbode, Hooigracht 46 Mej. H. E van der Zijden, winkeljuffrouw, Jan vossen teeg 29 L Koster, studen', Oegslgeesferlaan 49 J R van der Laan en gezin, Ind. ambt. met verlof, Steensraal 37 Mej. P van der Schuit- Vroom, Oude Singel 104b AH Drijfhout van Hooff, kap. art., Steenstraat 6a Mej. J M E Jansen, Acad. Ziekenhuis F van Konijnenburg, ambt. met verlof, Rapenburg 4 G van Noort, onderwijzer, Thorbeekestraat 26 Mej. E. Wörner, dienstbode, Donker stee» 19 Mej. E. Wuffenschmidt, huishoud ster, Donkerstee» 19 Mevr. WAG Haver kamp, Jan van Goyenkade 29 Mevr. Wed. M G Ozinga-Pisuise, Plantsoen 69 W van Krimpen, student, Boommavkt 4a W Feller en gezin, St. Jorisslee» 38 Mej., D. Beijen, Levendaal 169 J. J. van Veen controleur Ind. P. en T., Hoogewoerd 28a Mej. L Katzenbeisser, winkeljuffrouw, Haarlemmer straat 100 Mej. G. M. J. Oppelaav, Witte Singel 70 Mej. I M Keereweer, leerling ver pleegster, Kanaalstiaat 49 W. IT. Doove, timmerman, Papengracht .40 Mej. T. Schnr- fenber», dienstbode, Zoeterw. Singe! 45E F. J. G. van Tol, verpleegster, Acad. Ziekenhuis Mej. G. J'. Verhoog, Hec-renslraat 87c Mej. M. C. Hoijtema, Oeaslgees'erlaan 7 P. G. Blom en gezin, wachtmeester veldartillerie, Heerenstraat 5 Mevr. E. CaudidoBartoli, •Nieuwe Rijn 79. Personen uit Leiden vertrokken. Mej. H. Hoogeivorst, Scheveningen, de Voor zienigheid B. A. W. Voorendt, Den Haag, Fiseherslraat 47 Mej. H. A. Kncóp, Am sterdam, Lutmasiraal 164 LP. H. v. d. Berg, Vlissingen, Kasteelstraat 82 G. Ver boog, Haarlem, Leidscheplein 43rood W. v. Deventer, Den Haag, Sleedcorns'raat 10 Mej. A. M. L. Frenel, Den Haag, •Regenlesse- plein 29 F. II G van Wijck, Waalwijk, Grootestraat 7 H. R. den Hertog, Hilversum, Hoenderwcg 14 Mej. T. Bobeldijk, Hcilo,, Stationsweg nieuwe huizen F. J. Swaak, Woerden, WLlhelminaweg 40 W. Th. van der Veer, Den Haag, Oranjeplein 50 Mej. A. Prins, Amsterdam, Kamperstraat 17 L. Sie- bert, Katwijk aan Zee, Binnensluisweg 33 S. Loantaud, Ede (G.), Garnizoen D. R. C. Vermaal, idem, idem Mej. W M Schiimann, Den Haag, Acaciastraat 109 Mej. A. Mulder, Amsterdam, Warmoesslraat Hotel de - Hoop G. Wakka, Putten (GO, Grijze Huis B. Nieu- wenhuis, Woerden, Voorstraat 13 Mej. P. J. Angevaare, Voorhout, bij de ouders P. Fuehs Den Haag, N. Haven 51 Mej. S. M. H. Tergrison, Den Haag, Valkenboschkade 642 Adr. Tb. J. Swaving, Velp (G.) Rozend.laan 50 A. Hollebeek, Zwammerdam, Dorpsstr. bij J. v. d. IJsel Mej. M. Smit, Voorschoten, goudfabriek Mej. J M Hoegen, Veendam, Beneden Oosterdiep 112 Abr. M. Veefkind, Zeist Driestlaan 3 L. Wagenaar, Borsele (Z.), Haven. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen voor op de rol 31 zaken J. B. de M., hotelhouder te Leiden, heeft op verschillende datums vreemdel lingen geherbergd in zijn onderneming, zonder binnen 24 uren daarvan aan de po litie kennis te geven. Beklaagde heeft van een politieman ver nomen, dat het verblijf van 1- dag niet meer behoefde te worden aangegeven,, wat achteraf op een misverstand schijnt te be rusten. Die langer bij hem logeerden gaf hij geregeld aan. Nadat de verbaliseerde agenten waren gehoord, eischte de ambte naar 34 x f 1.boete* wat beklaagde, er onschuldig ingevlogen, wel wat veel vond. D. W. F., bakkersbediende, te Leiden, heeft 's morgens voor 10 uur twee verscho broodjes afgegeven. Door getuige wordt dit bevestigd en er wordt f 3.— of 3 dagen geëischt. A. v. Sch., autobestuurder te Katwijk, heeft op den Rijnsburgerweg gereden, zoo danig dat de veiligheid van het verkeer in gevaar kwam. Do getuigende agent Cooima heeft hem zig-zag-zien rijden, zoodat de tram zelfs moest stoppin cM ongelukken te voor komen. Ook getuige Okkcrsen heeft het gevaar lijk doen van den chauffeur waargenomen, waarna 2 x f 10.boete werd geëischt. W. J. ïL, directeur kunststeen- en kalk- fabriek te Leiden, heeft werklieden over laten werken, zonder daarvoor vergunning te hebben. Getuige Roelandse, die zulks deed, doet zulks steeds als 't hem gevraagd wordt. Nadat ook nog de fabrieksbaas'Hofman gehoord is worden 2 boeten van f 5.— ce- eischt. R. M. te Leiden, is werkeloos geweest en heeft toen in de Sprietlook onder War mond wat zitten peuren, 't Was om den tijd te dooden en tevens nog wat produc tiefs te bewerkstelligen. Eisch f 1.of 1 dag. Th. v. O., te Noord wijk heeft met een hondenkar gereden, waaraan de voor geschreven steunsels ontbraken, alsook do drinkbak. Beklaagde heeft zooal 10 jaar gereden en nooit geen last, gehad. De Kantonrechter meent dat een zuive ren straf wel noodig is voor iemand, die zoolang geregeld zondigt, doch de ambte naar brengt als eisch voorloopig 2 x f 3. t>oeto G. K., wijnhandelaar te Leiden, heeft langer laten werken dan zulks mocht. Beklaagde's knecht is flauw gevallen waarom hij een ander dit werk liet doen, dat niet anders was dan een wagen helpen duwen tegen de bruggen op. Eisch 2 x f 1.-— wat beklaagde nog niet erg bevredi gend vindt omdat het iets geoorloofd was. W. G., chauffeur de Leide n heeft te .hard gereden in Leiden, 28 K.M.. wordt hem ten laste gelegd en slechts 15 was ge oorloofd. Beklaagde ontkent niet, doch 15 K.M. is kruipwerk en dan kan men er den gang niet in houden. Eisch f 6.c.f 10 dagen. Steenstraat 55 LEIDEN Telef. 1203 1 1 Benz Conduite Interieur 8U P.K. 4 persoons Triumph Motorrijwiel 4 P.K. (Sportmodel) Triumph Rijwielen (Engels:h fabrikaat) Speciaal lage prijken. De Wandbekleeding van TAPIJTEN, GORDÜKEÜ enz. van den stand op de L.A.W.E.T. den Fa. GESSE STHCTRJAKK „Het Bonthuis", is aangebracht door het BOTERMARKT 23, LEIOEN Op alie voorradige artikelen als Karpetten, Linoleum, Tafel-en Divankleeden, Gordijnen enz.gedurende de L.A.W.E.T. o870 een KORTING van 10 pCf. ZleS onze Stand op de EENDRACHTSPLEIN 2. N.V. L. IJ. 50 voorh. J. C. BERNARD, Vischmarkt 22/26 - Telef. 479, IS£f Steunt de Christelijke Pers III B .C.J v. OMMEREN I H aarl e mm e pwe '-9 LEIDEN .Tel 291 op naar de betrekking van Onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan aan de Openbare La- gerb Sclioo! in het Dorp op een nader overeen te ko men salaris. 1143 Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Sollicitatie-stukken in te zenden aan den Burgemees ter van Noordwijkerhout vóór 26 September as. SdEDEN VERSCHEEN: IEfeS EetfCktótssrcaüPG Ij ij en de strijd gctï H [j G'oor Os. J. S. POST Ger. Prei te GSJOEGA (SM.) 58 PAGINA'S GROOT 8° FORMAAT PRIJS FRM PER POST f 0.751 Men leze hei hoofdartikel over deze brochure in Ee Standaard van IS Augustus jl Uitgave LV. Dagblad ent Drukkerij ,.D3 STANDAARD" ii N.Z.VGORBURGWAL 58-60, A'DAIH I Toezending na ontvangst van [j het bedrag in postzegels of j1 storting o? onze girc-reke- j ning No. IGSI9. 643

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6