EXPOSITIE A. WAALS Haariemmerstr. III Dames- en SCinder-Confedie Ill Voor het aanstaande Seizoen zijn wij er in geslaagd onze collectie samen te stellen. Onze Sorteering bevat van de eenvoudige tot de meest moderne genres in een bijna onbegrensde variëteit van modellen en rwwm r-™ stoffen voor onze bekende lage prijzen Eragansanmaa GenieenteDijke Aankondiging, B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. Peter M. Ver hoef, om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van fijne vleeschwaren in het perceel Boorhaavestraat Nis. 9, 10 en 10a, Sectie B. Nis. 2836 en 2837; b. H. Kroeze, om vesgunning tot het oprichten van een patroleumbewaar- plaats voor ten hoogste 2000 Liter (10 vaten) petroleum op een vaartuig, liggen de in den Nieuwe-Rijn, Sectie C. No. 827, vóór de pcrceelen Nieuwe-Rïjn Nis. 113 en 114, Sectie C. Nis. 606 en 1659; gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij dezen kennis aan het publiek, 'dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 29sten September e.k., des voormiddags te half- elf uren óp het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zijn. verschenen, ten einde hun bezwaren mon deling toe te lichten. AGENDA. lederen "Woensdagavond van IA8Yj uur Rechtskundig Bureau Chr. Best.^ Bond. Steenschuur 15. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Sept. waargenomen door de apotheken xan de H.H. D. J. van Driesura, Mare 76, tel. 406; en W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, 'doch alleen voor leden van dit fonds. een grOp in den optocht voorkwam die €peciaaJ gewijd was aan de Moederland- 6che J. M. G." stroopwafels. Wanneer we ons na dit evenement om- keeren, staan we voor den smaakvol aan- gekleeden stand van de N.V. fabriek van Maizenaproducten „Do Bijenkorf" dat na tuurlijk verhand, houdt met het bekende hijenkorfje op uw veelgebruikt pakje Maï zena of pudding. 't Is of u het water langs de tanden loopt bij het bezichtigen van deze expo- ei tie. De welluidende klanken die van tijd tot tijd het overdekte Rijnlandplein vullen blijken intusschen te danken aan den ver tegenwoordiger van do fa. J. v. Z ij p, Haarlemmerstraat, die ons wijst op de mooie expositie echte Spaansche guitaren, •Italiaansche mandolines benevens een collectie nieuwe muziek, de L. A'. W. E. T. marsck niet te vergeten. De hoofdzaak van dezen stand word.t echter gevormd door prachtvolle exem plaren van de nieuwste modellen op het gebied van ingesloten, door electriscke kracht gedreven gramofones, die zich zelf afzetten, en dus een op eenigen afstand, rustig genieten ongevaarlijk maken. Sommige modellen hebben zelfs den vorm van een buffet; kunnen in- en uitgescho ven worden. Het Rijnlandplein is zijn druk bezoek meer dan waardig. Voor vandaag willen we thans besluiten om Maandag onze speciale aandacht te wijden aan het Lawet-plein en omstreken Christ. Scholen voor L. O. en U. L. O. aan het Noordeinde. Op 3 September konden de lessen der Schoei voor U. L. O. (kopschool, hoofd do heer De Reuver) worden hervat. Evenwel nog niet in 't nieuwe gebouw aan het •Noordeinde, maar in de tijdelijk afgesta ne lokalen der nieuwe Christ. School in «de Munnikenstraat (Zijlsingel, hoofd de heer Herfkens). De le klas is geheel bezet, in 'de 2e en Se klas zouden nog leerlingen kunnen worden opgenomen. Het zal nog een paar maanden duren, eer^ deze klassen kunnen worden overgebracht naar de lokalen, die op het terrein van het afgebroken woon huis vzLi het vroegere hoofd, den heer Meynen, in aanbouw zijn. De school voor L. O., hoofd de heer Ga- fliier, kon wegens de verbouwing niet op 3 Sept. maar eerst op 10 Sept. haar lessen hervatten. De verbouwingswerkzaamheden zijn hier zoo goed als afgeloopen. Enkele kleinere lokalen zijn vergroot, de closets en urinoirs meer doelmatig en hygiënisch' ingericht, de wanden der gangen bete geld, de centrale verwarming vernieuwd, een nieuwe bergplaats voor fietsen ge reed gemaakt, 12 flinke lokalen zijn thans ter beschikking van de 6 klassen der La gere School. Daar alle klassen parallel klassen hebben worden deze reeds nu alle 12 gebruikt. Het zal nog een paar weken duren, vóór <le flinke gymnastiekzaal geheel gereed zal zijn. Bij de hervatting der lessen bedroeg *t aantal leerlingen in do L. S. 355, in de TJ. L. O. school 70, totaal 425. Wel een groot verschil met januari 1885, toen de heer Meynen er als hoofd in functie trad. Toen in de 9 klassen samen 45 leerlingen. Toen een personeel van 3, thans in beide ccholön samen van 17 leerkrachten. Chr. Letterkundige kring. Tn aansluiting op het vorig bericht kan thans met zekerheid worden medegedeeld, dat dc eerste vergadering van bovenge- ïiccmden kring na do zomervacantio zal worden gehouden, op Donderdag, 20 dezer, d_cs avonds tc 8 uur in de leeszaal van het N. C. S. V.-gebouw. Door den; heer Teeu- ,wcn zal een inleiding worden gegeven op do bespreking van „Het Huisje aan do Sloot'' door Carry van Bruggen. Ieder be langstellende,is jvelkom. 1 Locaal Comité. Op Woensdag 26 Sept. a»s. zal het Lo caal Comité „Do Unie Een School met den Bijbel" in de Hooglandsche Kerk een openbare vergadering houden, die het ka rakter van een dank- en bedestond zal dragen. 'Als sprekers hopen op to treden Ds. M. •J. Punselie en Ds. H. Thomas. - i Protestmoeting S. D. A. P. Gisterenavond, hielden de .«ïamen/erken- de roode organisaties een protestmeeting op den Burcht. Deze was door duizenden bozoeht welke gekomen waren om de fei ten, die zich bij de kindermishandeling te Katwijk hebben afgespeeld in het juiste lioht te zien uiteenggzet. .Waar wij in ver band met het door ons geschrevene een speciale uitnoodiging ontvingen geven wij van deze gebeurtenis een breeder verslag dan we gewoon zijn van dergelijke bijeen komsten op te nemen. Tijd- en plaatsgebrek no pen ons dit Maandag te plaatsen. Thans zij evenwel reedsa vermeld, dat onder hoe- ra-geroep en daverend applaus de volgende motie werd aangeno men, na eenigo strubbelingen met do poli- tie-autöriteiten, die geen discussie wilden toestaan:' De 5000 deelnemers en deelneemsters aan de vergadering, uitgeschreven door den Leidschen Bestuurdershond, de afd. Leiden der S. D. A. P. en de afd. Leiden der A. J. C. op „Den Burcht" te Leiden, voor een groot deel pleegouders van de jongens en meisjes, die deelnamen aan het jeugdfeest van 8 en 9 September j.L, ge hoord de inleidingen der heide sprekers, mr. D. A. van Eek, voorzitter van de afd. Leiden der S. D. A. P., en Koos Vorrink, 2de Voorzitter van de Centrale van Ar- beidersjeugdvereenigingen, constateeren: le. dat een deel der deel nemers en deelneemsters aan het jeugd feest van de zijde der Katwijksche bevol king zijn blootgesteld geweest op Zondag 9 Sept. aan de schandelijkste molestatie en mishandeling, toen zij op hun wande ling van Wassenaarsche Slag naar Leiden, door het dorp Katwijk trokken; 2e. dat op gcenerlei wijze door provo- ceerend optreden van de zijde der A. J. C. leden aanleiding is gegeven tot do beest achtige tooneelen,. die hebben plaats, ge had; 3e. dat de politie volkomen in gebreke is gebleven, de bescherming te verleenen, waarop ieder burger, die aangerand wordt, recht heeft, en eerst is opgetreden, toen er gewonden waren gevallen; 4e. dat integendeel de politie nagelaten heeft, maatregelen te treffen, waardoor de kleine Utrechtsche groep, van wier komst zij nadrukkelijk in kennis was gesteld, veilig naar Leiden kon komen; protesteeren: le. tegen het laffe en schandelijke optreden van het Katwijk sche publiek, dat met de enkele uitzonde ring van den notaris geen enkele po ging deed om de woestelingen tot bedaren te brengen; 2e. tegen het ongehoorde plichtsverzuim der Katwijksche politie; 3e. tegen de minderwaardige poging van de Christelijke en neutrale pers om het voor te stellen alsof do A. J. C. leden, onder den invloed zijnde van geestrijke dranken, „Weg met de Koningin" geroe pen zouden hebben, zich zouden vergrepen hebben aan de oranjestrikjes van Kat wijksche kinderen, geprobeerd te hebben een vlag van een eerepoort neer te halen, enz., enz.; besluiten met algemeene stemmen; deze motie ter kennis te brengen van den Katwijkschen gemeenteraad, en te pu- bliceeren in „Het Volk", de „Voorwaarts", het „Leidsch Dagblad", „De Leidsche Cou rant" en „De Nieuwe Leidsche Courant'". Paddenstoelen-tentoonstelling. De Nederlandsche Mycologische. Ver- ec-niging is rusteloos in de weer om den volke bekend, en zoo mogelijk, want daar gaat liet eigenlijk om, ook vertrouwd te maken met de verschillende variëteiten in do Paddenstoelenwereld, die, het blijkt vooral uit tentoonstellingen als bovenge noemd, behalve veel schoons ook zeer veel nuttigs in zich verbergt Gaarne steunen wij dan ook het loffe lijk streven dezer vereeniging door de aandacht te vestigen op do groote padden stoelen-tentoonstelling, welke op Zaterdag 22 September a.s. in het Pharmaceutisch Laboratorium in de Hugó de Grootstraat slaat gc-opend zal worden. Wij houden er ons van overtuigd dat de bezoekersvan de vorige, in het Leid- sclio ^Volkshuis gehouden tentoonstelling, (en dat waren er heel wat) ook nu present zijn. Evenwel, om meer dan een reden, zooals uit het vervolg zal blijken, belooft deze tentoonstelling een buitengewoon inferres- sante to worden; niet alleen voor kenners, bliek dat zich hlijkbaar nog weinig pu bliek dat zich blijkbaar nag weinig aan getrokken gevoelt tot het gebruik van eet bare paddestoelen hoewel toch 90 pet. van do in ons land voorkomende soorten eet baar is. Blijkens de mede'deelingen die ons giste ren door den secretaris van het uitvoe rend comité, den heer F. A. des Tomhes uit Voorburg werden gedaan, pakt het comité de zaken flink aan. Hoewel het aantal en do verscheiden heid der inzendingen zeer groot is, zal bij de expositie van een en ander strikt re kening worden gehouden met het reeds genoemde hoofddoel van do tentoonstel ling: het publiek in staat te stellen zelf standig de eetbare van de schadelijke •soorten tc onderscheiden. Om dit onderscheid zoo 'duidelijk mo gelijk te doen uitkomen, zal het tentoon gestelde in 3 groepen worden verdeeld, terwijl voor de aanduiding van iedere groep verschillende kleuren worden gebe zigd. Zoo zijn b.v. de soorten die met groen zijn aangeduid eetbaar; die met rood vergiftig; terwijl do met wit ge merkte variëteiten niet genietbaar zijn vanwege haar reuk of smaalc Zooals meer bekend zijn het in hoofdzaak de Amanita Vallöides en Amanita Mappa, ook wel aang'eduid met den naam „vlie gende zwam", die hier te lande de vér- giftige soorten vertegenwoordigen. Aan de tentoonstelling is een keuken verhonden die onder de persoonlijke lei ding staat van Mevr. W. de Visser-Roe- Ioffs, waar gelegenheid is om kosteloos te genieten van toebereide paddestoelen en waar men dus zelf van de voedings waarde der verschillende soorten, die hij sommige niet gering is, zal kunnen ken nis nemen. Wij raden een bezoek aan de tentoon stelling ten zeerste aan. Hedenavond ontvangt do 1006ste be zoeker (ster) van de L. A. W. E. T. een zil veren bloemvaas, welwillend aangeboden door de Firma J. P. Driessen, Juwelier, Botermarkt, alhier. Hedenmorgen omstreeks 9 uur over kwam den 20-ja-rigen fabrieksarbeider H. C., wonende St. Janshof, een ernstig be drijfsongeval. Bij het bedienen van een persmaehine op de Katoenfabriek aan de Heerengracht ge raakte hij met zijn rechterhand tusschen een paar rollen, waardoor de toppen van de ring- en middelvinger werden verplet terd. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht ter verdere 'behandeling. B1NNEB1LA&D Verlaging der Ministerssalarissen. Naar het „Utr. Dagbl." verneemt^ heeft de Ministerraad besloten, tot veria-ging van de salarissen der ministers met 20 De daartoe noodige maatregelen zullen binnenkort worden getroffen. De traktementen der Kamerleden. Naar de „Msb." mededeelt, bestaat bij den voorzitter der Tweede Kamer het voor nemen, om als de regeering zal komen met voorstellen tot verlaging der ambtenaars salarissen, aan do Kamerleden een voorstel te doen vrijwillig hun salaris met een ze ker percentage to verlagen. Do bedoeling van dit voorstel is, om een grondwetsherziening te voorkomen. De Vlootwet. Nadat reeds eenigen tijd geleden aan jhr. mr. De Geer schriftelijk hulde was gebracht voor zijn houding tegenover de behandeling van het Vlootwet-ontwerp, heeft dezer dagen dr. Van der Mijle te Heeze, voorzitter van den Nationalen hond voor bezuiniging, den oud-minister in kennis gesteld met de ter zake ontvan gen, in de duizenden loopende, sympa thie-betuigingen. Het haringvisscherijbedrijf. De dagelijkse!^ besturen, degemeenten 's-Gravenhagc, vlaardingen. Katwijk en Maassluis hebben te samen beraadslaagd over do vraag, of er aanleiding bestaat, aan to dringen op bijzondere hulp van de regeering voor het haringvisscherijbedrijf en of zoodanige hulp practïsch mogelijk moet worden geacht. i^i Ll 1 Eeido vragen werden bevestigend" beant woord en daarop is besloten, afgescheiden en geheel onafhankelijk van. eenige adres beweging door de betrokken reeders, een gezamenlijk request, tc richten aan de. mi nisters van biimenlandsche zaken en land bouw en van financiën. Dit adres luidt: Zaoals aan Uwe Excellenties bekend is, verkeert het visscherijhedrijf in de gemeen ten 's-Gravenhage, Vlaaxdmgen, Katwijk en. Maassluis in zeer moeilijke omstandig heden. Sedert 1919 werden de resultaten van het bedrijf steeds ongunstiger. Het is voor de reeders steeds moeilijker gé wordén, hun ondernemingen te doen. func- tionneeren, met het gevolg dat. thans ver schillende reeders hun onderneming het zij vrijwillig, hetzij na faillissementheb ben opgeheven, tal van. anderen zwaar met schulden zijn belast, het aantal in de vaart gebrachte schepen zeer gering is en de werkloosheid onder de visschers en werklieden in aanverwante vakken buiten gewoon groot. De toestand is thans zoo ernstig, dat gevreesd moet worden voor ondergang van een groot deel van het visseherijbedrijf, hetgeen, daargelaten nog het algemeen nationaal belang, een economische en fi- nancieele ramp zou zijn voor de laatst genoemde drie gemeenten en zich ook in '"s-Gravenhage sterk zou doen gevoelen. Ondergeteekenden zijn dan ook van oor deel, dat het bedrijf niet aan zijn lot kan worden overgelaten'. Do regeerihg heeft trouwens reeds getoond tot medewerking bereid te zijn door den. steun, verstrekt aan de treilvisscherij en door de garantie, die zij verleend heeft ten behoeve van do z.g. haringcombinatie. Ondergeteekenden meemen echter dat het onvermijdelijk zal blijken verder te gaan. Zij beseffen, dat aan financieelen steun of credietverleening grote bezwaren verbonden zijn, ook in verband met den schuldenlast^ die reeds op vele rederijen drukt, en zij erkennen de moeilijkheid om aan to geven, hoo het bedrijf weder tot blc'ei gebraeht of althans staande gehou den kan worden.. Zij achten, het echter niet onmogelijk, dat een vorm zal kunnen wor den gevonden om van regeeringswege steun en medewerking te verleenen. op zoodanige wijze, dat het bedrijf in zijn ge heel daardooE zal worden gebaat. Zij den ken daarbij o.a. aan het steunen van po gingen tot het uitbreiden van het afzet gebied voor visch. De vraag, of doeltreffende maatregelen, kunnen worden genomen, en zoo ja, welke, dient naar het oordeel van ondcrgeteeken- den zoo spoedig mogelijk ernstig onder de oogen. te worden gezien. Ondergeteekenden zouden daarom Uwe Excellenties willen verzoeken: een com missie in het leven to roepen met de op dracht, een onderzoek in te stellen ^naar den toestand van het visscherijhedrijf, in het bijzonder van da haringvisscherij en na te gaan, wat zou kunnen worden gedaan om den ondergang van dat bedrijf te voor komen. De commissie zou dan de bevoegdheid moeten hebben, zich met belanghebbenden en met do betrokken gemeentebesturen iü betrekking te stellen. DUlTENLARiD DE STAATSGREEP IN SPANJE. Heï Kabinet treedt af. De instelling van een directoire. Uit Madrid wordt geseind, dat de Spaansche regeering is afgetreden, omdat de koning geweigerd heeft mede te wer ken tot het onderdrukken van den mili tairen opstand. Nader wordt hieromtrent nog het vol gende gemeld: Na een onderhoud met den koning heeft de premier, markies Alkucemas de vol gende verklaring afgelegd: Ik heb aan den koning het onmiddellij ke ontslag voorgesteld van de kapiteins- generaal van Barcelona en Saragossa, be nevens van alle andere militairen! die in deze dagen op den voorgrond zijn getre den. Ik heb vervolgens voorgesteld het parlement onmiddellijk bijeen te roepen Ier beraadslaging over, en vaststelling van do verantwoordelijkheden, niet al leen van do staatslieden der regeering, maar ook van allen, dio haar beletten te regeeren. Do koning antwoordde mij, dat het noodzakelijk was, dat hij zich nauwkeu rig op de hoogte stelde en rijpelijk na dacht alvorens een antwoord te geven. Ik heb hij den koning onmiddellijk het ontslag van het kabinet ingediend, dat deze heeft aanvaard. Kapitein-generaal Frimero 'do Rivera heeft verklaard dat hij oen telefonisch au derhóud met den koning heeft gehad. DczJ aanvaardde een directoire, door de miln fairen voorgesteld, en dat onder voorzit-a] terschap zal. worden geplaatst van den' kapitein-generaal van Catalonië. Do koning aanvaardde her. voorstel vaiïj den kapitein-generaal om den staaf, van beleg tot geheel Spanje uit te breiden. Do': kapitem-generaal zal. door den komn». geroepen, naar Madrid vertrekken. Do koning belastte Primero de Rivera met de vorming van een kabinet. De staat van beleg zal, gedurende en- .kelo uren slecht», voor heel Spanjo wor den geproclameerd. Het toekomstige dn iccCoira is reeds benoemd. De plannen van dc nieuwe regeering. Naar do „Etoilo Beige" meldt, hooft dó kapitein-generaal van Barcelona togen-) over een journalist ïv.ig do volgende ver-? klaringen afgelegd: Indien onzo beweging- triomfeert, zal een nieuwe politiek wor* den ingewijd, welke een krachtige onder drukking der communistische agitatie en der seuaratisten zal omvatten, voor zoo ver deze groqpen onwettig optreden. Maar tegelijkertijd zal men, iets wat de politici' nimmer tot stand hebben, kunnen bren gen, een hiunane wetgeving ten gunste der arbeiders invoeren en een gewestelijke wetgeving, welke '.onder de nationale een heid aan te tasten, de vrije ontwikkeling der landstreken verzekert. Wat Marokko betreft, zullen wij tracht ten. het plan van den staf, dat door de re geering is goedgekeurd, te verwezenlijken. Daarna zullen wij onze actie in Marokko beperken om het land te ontlasten van den buitengewonen druk tengevolge van de campagne in Marokko. Op het gebied der internationale poli tiek zijn wij voornemens een politiek van vrede te voeren door de vriendschappelijk ko betrekkingen met alle vreemde landen te handhaven.. Imperialistische plannen' zijn ons volkomen vreemd!. Wij verwachten, dat de bevriende- vol-? ken met sympathie, een. beweging zullen' zien ontstaan, gericht tegen de immorali* teit, die Spanje ten verderve zou leiden'. I De aanleiding tot de beweging is de koppigheid der regeering om geen minis- ter tot heengaan to nopen, dien zij het volk en den koning opdringen. Zonder deze stijfhoofdigheid zou de beweging wellicht nimmer zi-ju uitgebroken. De Buiiscke financiën. Dc. rede,, die minister Hilferding eergis teren in den rijksraad' gehouden heeft, is thans gepubliceerd. Zij werpt opnieuw; een somber licht op do rijksfinanciën. Volgens, den minister moeten* de Roer- uitgaven onherroepelijk geschorst worden* "Wijders, zijn er veel harde maatregelen gencemd om de inflatie tegen te gaan. Hij noemde o.a., stopzetting van den woning bouw op kosten van het 'rijk en. eveneens stopzetting van de iiitlceering aan werk-, l'oozen. De landelijke of gemeentelijke be sturen moeten deze zorg maar op eigen.' schouders nemen en daarvoor naar nieu we bronnen van inkomsten rond zien. DE AARDBEVING IN JAPAN. De verliescijfers. Officieel wordt medegedeeld, dat, ter wijl het juiste getal dooden nog niet vast-? slaat, de volgende cijfers de verliezen' vrijwel nauwkeurig weergeven. Tokio .110.000 dooden; Yokohama"ongo-? veer 30.000; te Kamakoera. 10.000: op jiet'. Miocra-scliiexeiland 10.000; te Odawarai en Atami 700; in het Boso-schiereilandi 5000 dooden. Van de bevolking' van ongeveer 3 mil- lioen in het verwoeste gebied zijn onge-? veer de woningen van 7000.000 personen verpield. Tsaeneta Yano, de president van de le* vensverzekeringmaatschappij, - heeft, als' vertegenwoordiger van 47 dergelijke maatschappijen, een onderhoud gehad' met den minister van financiën en den' president van de bank van Japan. Er werd een overeenkomst bereikt, volgens welke de bank van Japan een voorschot van 50 mililoen yen zal verleenen. De maatschappijen hebben een waarde aan eigendommen van 650 mililoen als waar borg gegeven. Men schat, dat Tokio en Yokohama 30 milRoeii zullen opeischen. Met de rest, ad' 20 millioen, zullen die polishouders wor den geholpen, die door de aardbeving ern stige fiuancieelë verliezen hebben gele den. Ernstige epidemieën. Het sanitair departement van de politie te Tokio deelt mede, dat de epidemieën zich verspreiden. Woensdagavond waren; 130 gevallen van dysenterie, 4-5 van ty-> phus en 2 van scharlakenkoorts geconsta teerd. D© gemiddelde dagelijksche toenam me der ziektegevallen bedraagt 30 voor dysenterie en 10 voor typhus. De aanwe* zige voorraad geneesmiddelen is gering. UIT DE OfólQEVBüC? OEGSTGEEST. Predikb. Ned. ïïerv. Kerk:! voorin. 10 uur (in de kerk) de heer H. M* Sasse, ber. pred. van Schoonoord. Nam. 6.30 uur Ds. A. J. Reys (iu Irene.) (Bewaarschool Morsch) voorin. 10 uur'de heer N. E. Breeman. SASSEN HEIM. De Raad dezer gemeen te vergadert op Maandag 17 September a.s. des namiddags 8 uur. Te behandelen onderwerpen* 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging .verordening gemeentelijk< Inkoms tenb elasting. 3. Staten oninbare en achtersta.hgc pos ten rekening 1922. Verleden jaar zijn er In hot beleggen van vergaderingen meerden malen moeilijkheden ondervonden. Het zelfs gebeurd dat twee Mangrijl;o verga deriugen op één avond werden geboudei Ds. Boeyinga heeft het initiatief seiicf

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2