UIT DE OMGEVING y KATWIJK 'AAN ZEÉ. flet gebeurde te Katwijk. j Omtrent het gebeurde te Katwijk \en Vat daarmede in verband staat wordt ons jit Katwijk nog het volgende gemeld: Ofiet incident dat j.l. Zondag in onze gemeente plaatc I -oft gehad, heeft al heel' irat stof opgejaagd. Nu daargelaten het feit dat er altijd :nenschen zijn, belust op dingen die sen- jationeel zijn en die- dan nog eens extra KYorden aangedikt in de pers is het wel tens noodig nuchter de zaak te bezien. Onze gemeente (zou worden doorge trokken door af deelingen van den jeugd bond van de S. D. A. P. De hun dierbare kleuren worden meegevoerd en wapperen \it. Heeft men daarvoor toestemming ge daagd aan de bevoegde autoriteiten? Of ïacht men ongevraagd, ongeweigerd. De „Toote grief van de doortrekkenden was Jat er geen politie bij de hand was om Xen te beschermen. Do overheid erkennen, en doortocht •/ragen voor do betooging, niet noodig, maar als het spaak loopt, dan moet de politie er toch bij zijn onf hen te bescher men? Zeker, en dat gebeurde ook, maar laat. Niemand zal verdedigen, ieder zal ten Oeersto afkeuren, hetgeen is geschied, op ie details ga ik dan ook niet in, feit is, jls kennis was gegeven van den doortocht Pdu dit, zoo het was toegestaan, onder ge leide zijn geschied, en dan natuurlijk bonder de betreurenswaardige incidenten. Dit is de formeele kgmt van de zaak Er is ook nog een moreele zijde. Het is dezer dagen weer zeerduidelijk ge bleken dat Nederland en Oranje één zijn Oranje als draagster van het gezag, wordt door de S. D. A. P., niet erkend. Wel moet do S. D. A. P., gezien de feiten tot de erkenning komen dat Oranje als draag ster van het gezag door millioenen in ons land Goddank wel wordt erkend, en dat in de harten van het over overgroote deel van ons volk voor onze Koningin liefde woont, die dezer dagen voor ons kalme Hollanders tot machtige uiting is gekomen zoo spontaan, zoo overweldigend dat jour nalisten van buitenlandscho bladen arti kelen hebben geschreven over de verhou ding van Vorstin en volk zooals tot ml toe niet ter perse gingen. Deze dingen zijn in geen hoek geschied En nu is het toch wel in ernstige mate ontactisch, om geen sterkere uitdrukking te gebruiken, om door een dorp te trekken dat 's anderen daags z'n jubileumfeesten zal gaan vieren, op de manier zooals men doorgetrokken is. Dë heeren^ hebben in den regel de pretentie dat zij Het weten; in dit geval hebben ze het mis gehad en had men rekening moeten houden met de nuchtere werkelijkheid. Ieder, mag in ons vrije Nederland rekc- Lien op bescherming van de overheid, al wordt die niet altijd gewaardeerd en er kend, ieder mag voor z'n principes uit-; komen en propaganda maken, doch dan ook in overleg met de overheid, en dit overleg heeft hier niet plaats gehad, het geen aanleiding heeft gegeven tot dè droeve incidenten. Wat dio incidenten betreft, schijnt er in Leiden organisatorisch wraak te wor den genomen. Alzoo wordt in practijk ge bracht het evangelie van den haat. Op Jen koop toe nog een protestvergadering tegen het Katwijhsche vandalisme gehouden, waar de hartstochten weer eens extra zul len worden opgezweept. En zijn we er dan? Protesten van Hen dio hier den jeugdbond hebben geholpen aan water enz., vóórdat de incidenten plaats hadden zullen wel achterwege blij ven. Ook zij behooren onder de inwoners van Katwijk en hebben zich toch geen dingen veroorloofd der bandenwaardig. Evenmin diegenen die om een eerlijk stuk brood te verdienen hun handel in Leiden uitoefenen vanuit Katwijk. Wendt u tot de bevoegde autoriteiten, mijne hee ren, erken de overheid, laat die de zaak behandelen en blameer u niet nog meer dan zij die zich hier te buiten gingen. ALKEMADE. ïn verband met het Sepaal- de bij artikel 77 der Gemeentewet is door B. en W. aangewezen als loco- Burge meester de heer P. de Jong Cz., terwijl bij diens afwezigheid de heer J. J. do Koning als zoodanig zal optreden. In 'de afgeloopen maand zijn ter secretarie aangegeven: Bedrijfs- slachtingen: 5 varkens, 11 koeien; Nood- slachtingen: 2 varkens, 2 koeien, 1 gras- kalf en 1 schaap. Ingevoerd werden 10851 K.. rund- en varkensvleesch. Aan keur loon werd ontvangen een bedrag1 van f140 In de afgeloopen maand zijn door de gemeente- en Rijkspolitie 'opgemaakt 42 processen-verbaal. Een ^root aantal is opgemaakt wegens over treding van de Keur van Rijnlandsch Boemzemwater. (te snel varen.) -v HAARLEMMERMEER. Burgerl. Stand. Geboren? 3jieuke d. van R. J. Appelman en E. van der Meij Eldert Theodoras z. van E. de Groot eh E. T. O. Vink 'Andries z. T[ah 'A. de Vries en 'A. Groene woud Jo- fcepji z. van F. G. Huurman eni H. A'. Glas ÓJinstiaaii a. Van G. ënijders eni' 'A'. Leiding bh Gértradis Catharina Margare- tjia d. van O. Bisscjiop en M. Clemens Barend z. van B. Hof en' L. G. Haster 'Agatha d. van F. Lucke_ en G. Muijres Leonardus Godefridtis z. van Q. Ji van der Jpeijl en A'. J. Bakker. Ovorleden: Theodoras va* <3chie 73 wedr. van M. van Steijn Jan Pieter ons 19 mnd., z. van D. Bons efi E.-H. van jSgr Spek. -x-'-- HILLEGOM. G i sta ren werd alhiër aanbesteed het leveren van 400.000 500.000 waalstraatklinkers voor rekening der gemeente. De uitslag was als volgt: Mij. tot leve ring van Wlaalsteen te Zeist f 28.50 per 0/00 merk A. f 23.50 per 0/00 merk B.; N.V. Braat te Rotterdam f 32.75 per 0/00; C. G. v. d. Poll te Hillegom f 38 per 0/00 merk 'A1. f 34 per 0/00 merk B. f 31 per 0/00 merk' C. f 28.50 per 0/00 merk D.; Heuff en Co. te Gorinchem f 40 per 0/00 merk A. f 35.50 per 0/00 merk B.; N.V. v.h. M. Luyteü te Lekkerkerk f 34 per 0/00 merk A. Van onwaarde 2 biljetten wegens het ontbreken van een zegel. De gunning werd aangehouden. r v v f LISSE. Oranjefeesten. Het Comité voor do huldigingsfeesten op a.s. Dinsdag en Woensdag was zoo vriendelijk ons een programma van de feestelijkheden te doen toekomen'. Wij hopen darop morgen terug te komen maar deolen nu al vast mede dat het een schitterende feestviering belooft te .wor den'. Lisse zal bij do andere dorpen;ingeeni enkel opzicht achterblijven; Bij het op 11 en 12 Sept', j.l. gehouden toelatings-examem aan de RijksbloemboUerischool zijn, geslaagd, G. A. E.' Duijster, Noordwijk; J. A. M. Goe- mans, Hillegom; J. H. J. v. Meeuwen, Lisse; J .Pèlder, Leiden1; P. W. Rotteveel, Sassensheim; H. P. Ruijsenaars, Hemste de; N. F. Telkamp, Hillegom; G. C. Tromp Lisse; T. Verkleij, Sassemhenn; J. M. van Vliet; Sassenheim en als toehoorders: A. B. Oostveem, Sassenheim; J. Veldhuijzen v. Zanten, Hillegom. Na* gehouden herexamen werd tot de 2de klasse toegelaten: L. J. Beelen, Lisse en tot de 3de klasse: P. J. M. Goemans, Hillegom en A. W. Jonkheer, Hillegom. OEGSTGEEST. - Predikb. Gercf. Kerk in do Rchobothkapel aan de Willem do Zwij gerlaan voorin. 10 en nam. 5.30 uur Prof. S. Greijdanus van Kampen. OUDE WETERING. De Jubileumfeesten. r Do tweede dag der jubileumfeesten zette weder in met schitterend weer. De dag werd aangevangen met een historischen optocht, voorstellende de verschillende Vorsten en Vorstinnen van het Huis van Oranje van Prins Willem I tot Prinses Juliana, met de voornaamste personen uit die verschillende tijdvakken. De stoet voerde mee. vier rijtuigen, waarin gezeten waren het èere-comité én het feestcomité, waarachter het Oudewetering's muziek korps. In het geheel namen aan den op tocht- deel 76 personen, waarvan 36 te paard. De costuums en do grimeering waren in een woord schitterend. Kosten noch moeite heeft het comité gespaard om het geheel zoo goed mogelijk té doen uitkomen. De stoet trok langs Oude^-Wete ring, Roelöfarendsveen en Nieuwe-Wete- ring en den Kanaaldijk, waar hij hij den heer Jonkman werd ontbonden. Om één uur werd een aanvang gemaakt met de volksspelen, bestaande uit ring steken met paard en rijtuig voor heer en dame, hardroeienvoor dames hoven de 16 jaar, naar den trein voor jongens, slof- loopen voor vrouwen van eiken leeftijd, turfrapen voor meisjes, tonnetje-rijden op klompen voor meisjes, hardroeien voor heeren, blaastrappen voor dames, ring- rijden met fietsen voor dames en heeren, sprietloopen voor jongens, behendigheids- fietsen met hoogen hoed en langen pijp voor heeren, en hardloopen met hinder nissen voor dames. Alles om vrije kunst voorwerpen. Na afloop dezer volksspelen kwam aan de beurt het groote attractienummer „De onthoofding van Landru". Onder de groot ste hilariteit van de toeschouwers tracht ten de verschillende deelnemers de pop op de juiste plaats te treffen. Slechts enkelen konden de goede richting houtjen en het was vermakelijk hoe som migen op meters afstand hun sabel zwaaiden, Een enkele maal zelfs waren de heeren comitéleden aan de bestuurs tafel in gevaar. Doordat het met de ver- schillendo volksspelen wat laat was ge worden, konden niet allo ingeschrevenen een beurt krijgen. Om precies half acht werd opgehouden. Spoedig hierna had de gondelvaart plaats. Van verschillendo zij den kwamen do gondels aanvaren, het geen een schitterend gezicht was. Vrij spoedig waren alle achter de boot gevaren, waarna de commissie de prijzen toekende. De commissie werd hier zeer zeker voor een moeilijke taak gesteld, daar de ver schillende gondels alle heel sierlijk en smaakvol waren versierd Hierna 'trokj de boot langs het geheele dorp. Na afloop der gondelvaart werden de verschillende prijzen uitgereikt. Nog geruimen tijd heerschto er een ge zellige drukte op het dorp. Oudewetering kan zeer zeker terugzien op een waardig en enthousiast gevierd Jubileumfeest. Een woord van warme hulde aan het ijverigo comité, dat het feest in de goede hanen heeft weten te houden, is zeer zeker wel op zijn plaats. Gistermiddag geraakte 'doordat het tuig niet solide genoeg, bleek en daardoor brak,het paard van den vee houder R. alhier hij de woning van den heer B. alhier te water. Het paard ge raakte geheel uit het tuig, met het gevolg dat do tilbury achterover sloeg. De inzit tenden; twee zoons van den heer R., kwamen met den schrik vrij. Het paard was, met behulp van vele handep, weer spoedig op het droge. SASSENHEIM. Eon zoontje van den Keer v. K. alhier had het. ongeluk om bij liet hoogspringen;, (inde volksspelen) te vallen cn daarbij eeni arm te breken. VALKENBURG. - Op de Woensdag ge houden jaarliiksohe paardenmarkt yas de handel matig. Do prijzen; waren over -b al gemeen1 laag. Hengstveulens dedeen van f 100—110; merie-veulenis f 140150; anderhalf jarigen f 200240 en werkpaarden f 700750. Ook dit jaar viel op te merken dat het eigen lijke karakter van de paardenmarkt dreigt plaats te moeten maken voor dat van een| kermis. V' VOORSCHOTEN. Aangifte is gedaan van het voorkomen van mond- en) klauw zeer onder den veestapel van den heer C. Nell. v- ZOETERWOUDE. Op den Vrouwenweg had Oen botsing plaats tusscben een met paard bespannen melkwagen eni een los paard, bereden door den heer J. S. Het losse paard werd zoodanig gewond dat het aan de gevolgen overleed. S. kwam met den schrik vrij, door tijdig van het paard te springen. GEMENGD NIEUWS Brand. Gistermiddag omstreeks halftwee brak door onbekende oorzaak een hevige brand uit in de groote voorraadschuur bij de brouwerij van den heer Dellaert in het dorp Westdorpe. De schuur, bijna gevuld met veldvruchten van den nieuwen oogst, ma chinerieën, paarden en vee, brandde geheel af. De levende have werd gered. De motor spuit van Sas van Gent kon, wegens ge brek aan water ter plaatse, geen hulp ver- leenen. Een en ander was matig geassu reerd. Moordaanslag op een 20-jarlg meisje. Zekere J. v. d. P., te Eindhoven, ont moette Dinsdagavond een 20-jarig meisje uit Tongeren, aan wie hij vroeg hoe laat het was. Hierop ontwoordde het meisje: „Ik weet het niet"- V. de P. greep het meisje vast, wierp haar op den grond en trachtte haar te wurgen. Hij bracht haar verschillende wonden toe. Gelukkig kwam hulp opdagen, waarop de onverlaat zich uit de voeten maakte. De politie wist echter V". de P. spoedig tq arresteeren. Hij bleek 'n ontslagen verpleegde te zijn uit 'n rijks- krankzinnigengest'cht. Door 'n dokter werd op last van de politic onderzocht in hoe verre de man nog krankzinnig was. De dokter kon echter niet verklaren, dat op neming- in een krankzinnigengesticht voor Y. de P. noodzakelijk was, waarop hij dan ook in arrest gehouden werd. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt wegens po ging tot doodslag. Y. dc P. zal ter beschik king worden gesteld van den officier van justitie te Den Bosch. Hij is geen onbeken de bij do politic. „Tel." Vergiftiging door Paddestoelen. Te Bennebrock heeft zich. een ernstig ge- val van vergiftiging door paddestoelen, voorgedaan, waarbij twee personen het; le ven hebben verloVen,*' Een Duitseho familie, van Balen genaamd d-ie zich sinds korten tijd onder de gemeen te Vogelenzang had gevestigd, was na het gebruik van langs de Leidsclievaart ge plukte paddestoelen ernstig ziek geworden. Het 4-jarig zoontje vond ze niet lekker en at niet meer. Toen een dokter kwam, was de vrouw en het gevecr 10-jarig dochtertje reeds overleden. Do toestand van den man is zeer ernstig en men vreest ook voor zijn 'leven. Verdronken. Het 3-jarig zoontje van den heer G. Goorhuis to Enschede viel in een riool putje en verdronk. Woensdag is de 15-jarige J. Vos bij het -visschen. aan dc Vughtsbrug te 's-Her togénbosch in den Dommel gevallen en verdronken. Onvoorzichtig. Toen de zoon van den slager P. G. te St. Annaland zijn geweer, dat hij- voor ongeladen hield, nazag en den tromp op zijne klomp had gezet, ging het tot zijn schrik eensklaps af, zoodat de kogel hem door den voet ging. Nadat hij voorloopig was verhonden, werd hij per auto naar het ziekenhuis to Bergen op Zoom over gebracht. Overreden. Vrouw V., uit Herzogenrath, die aan de Nieuw straat to Kerkrade onder een auto was geraakt en zwaar was verwond, is thans in het hospitaal overleden. Niet gesloten spoorweg-overgang. Men meldt uit Borne d.d. .13 September aarr de .,Zw. Crt.": Hedenmorgen had alhiër een ongeluk plaats, doordat de afsluitboomen aan den spoorwegovergang BorneDelden niet wa ren neergelaten. Een voerman van de steenfabriek, die met zijn wagen de lijn wilde passeeren, had niet bemerkt, dat de goederentrein van 8 uur in aantocht was, wat ten gevolge had, dat de twee paarden door den trein warden overreden en ge dood, terwijl hij zelf gelukkig nog bijtijds Van den wagen kon komen. Ook nog meer dere personen, die de lijn passeerden, kon den zich gelukkig nog bijtijds in veiligheid brengen. Motor in vlammen. Donderdagmiddag werd den motorrijder B., uit Valkenswaard in de Rechterstraat te Eindhoven nageroepen dat zijn motor, waarop hij in vlugge vaart passeerde, in brand stond. Onmiddellijk sprong de heer B. van zijn motor, waaruit weldra de vlammen drie meter hoog opsloegen. Aan blusschen viel niet te denken. Even voor liet ongeluk was het reservoir gevuld met 7 liter benzine. Vermoedelijk is lekken van den carburator oorzaak van het ongeval. ljL, De gezonken baggermolen. Te Urk heeft de boot der Visscherij In- spectié I aangebracht het lijk van W. Mel- chers, een gehuwd man uit Boven-Hardinx- veld, behoord hebbende tot de bemanning van den baggermolen, die 30 Aug. jl. in de Zuiderzee gezonken is. De lijken van al de vijf opvarenden zijn thans gevonden, Een angstige tocht. Te Nijmegen^ reed' een automobiel, be stuurd door P. S„ wonende te Aken, de ^rootestraat af. Plotseling werd de rem van den auto defect en het voertuig reed met toenemende snelheid de hellende straat af. De chauffeur schreeuwde luid, ten einde de talrijke voetgangers te doen wijken. De inzittende mevr. M. Badenbach uit Aken, werd bevreesd en sprong met haar 3-jarig dochtertje uit den auto. Het kind bekwam hierbij een wonde aan het voorhoofd, welke wonde het R. K. ziekenhuis werd gehecht De auto kwam op de Waalkade tot staan. Verdère ongelukken kwamen niet voor. Gearresteerd. Woensdagmiddag is te Leeuwarden aan gehouden de opkooper J. de H. aldaar, verdacht van den diefstal van f2000 uit een kist ten huize van den landbouwer Luxen to Striens. De meid-huishoudster van den heer Luxen was reeds Donderdag ochtend aangehouden. Diefstallen. De politie te Doetinchem heeft zekeren E. D. aangehouden, verdacht van diefstal van f 700 ten nadeele van iemand te Win terswijk. Een bedrag van f 250 werd nog op hém gevonden. Uit het gebouw van het kantonge recht te Terberg is, tijdens de zitting, het rijwiel van den ambtenaar van het O. M. gestolen. Van een visschertje en zijn vangst. In .het Merwedekanaal bij Utrecht zat een hengelaar naar het dobbertje te turen, ;tot op eens: beet! En onze visscher aan 't halen. Geen rak ken werd gevoeld, als' anders bij een visch het geval is. Toteeq heerenfiets aan de oppervlakte verscheen. Het rijwiel werd bij de politie gebracht Denkelijk is het van diefstal afkomstig. Land- en Tuinbouw Veiling to L i s s o op 13 dezer onder Directie van Holland's Bloembollenhnis: E.V.T. Prins v. Oostenrijk I f3.20, E.V. T. Roos v. Dekema I f5.50, E.V.T. La Reino I f 1.40, E.V.T. Diana top. f2.10, E.V.T. La Belle Alliance I f3.10, E.V.T. Pelicaan I f 3,' E.V.T. Fred. Moore I f 2.80 E.V.T. Keizerskroon I f4.80, E.V.T. Ro se Grisdelin top. f 2.2C, E.V.T. Lady Eo- reel I f2.50, E.V.T. Mon Trd-sor I f2.70, E.V.T Artus I.fl.30, E.V.T, Oram. Bril lont®! f7.60, E.V.T. Pink Béauty top. f 0.75, E.V.T. Wouwerman 'op f 2.10, E. V.T. Witte Zwaan top. f 2 40, D.T. Muril- lo -top. f 2.50 D.T. Lucretia top. 12.40, D T. Theeroos I f3, D.T. Salvator Rosa I f4, Dw. Wm. Copland I f3.40, Dw. Rev Ewbank I f2.70, Dw. Clara Butt top. I f 2.40, Dw. Painted Lady top. f 2.90, Dw Lord Hertsford top f 1.90, Dw. La Cau- deur top. f 2.40, Dw. Pride of Haarlem top. f 2.80, Br. Clio top. f 2.80, E.L.T. Inglesc. Yellow I f 2.60, E.N. Sir Watkin I f 8, D.N. Von Sion I f 5.30, E.R. Ger trude I f 11.50, E.R. Queen of the Rinks I f 12.50, E.R. Lady Derby I f 13.50, E.W l'Innocenco I f 11.75, E.B. King of the Blue I f 13, Cr. Geel I f 2.20, Lilium Can- didum 17/19 f6.25, Glad. Colvillei Alba I f 2.10. Alles per 1C0 stuks. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Poging tot moord te Veur. Voor de Rechtbank alhier hebben giste ren terecht gestaan I. H., 47 jaar, koop man, en J. B., huisvrouw van JL de R., 28 jaar, beiden gedetineerd, ter zake van resp. poging tot moerd en het uitlokken daarvan. Den 5den Juni zou de eerste bekl. te Veur, na te voren het plan te hebben op gevat den man van zijn medebekl. van het leven te berooven, dezen hebben opge wacht en hem met een mes in den rug gestoken. De steek bleek echter niet dóo- delijk te zijn. Wel kon dè getroffene ge durende geruimen tijd zijn werkzaam heden niet verrichten. De tweede bekl. zou, door den eersten bekl. te beloven, dat zij, indien hij haar man doodstak, hem zou trouwen, de poging tot moord hebben uitgelokt. Het slachtoffer, als getuigo gehoord, verklaarde, dat hij- in den avond van den 5den Juni uit zijn woonwagen te Veur komende, zag, dat de eerste bekl. op hem stond te wachten. Hij had geen gelegen heid gehad weg te loopen. Onmiddellijk was de bekl. op hem aangekomen en had gestoken. Reeds vroeger had bekl. eens tegen hem gezegd: Ik heb er tien jaren voor over, als ik eens met je onder vier oogen mag afrekenen. Hij deelde voorts mede, dat zijn vrouw een verhouding had ;met den eersten bekl. Zij was dan ook al eens drie maanden met hem weg geweest. De eerste bekl. ontkende, dat hij de be doeling zou hebben gehad den man te dooden. Getuigo Gerritsma, veldwachter te Veur, deelde mede, dat de bekl. tegenover hem en volledige bekentenis had afgelegd. Hij nad verteld, de bedoeling gehad te heb ben, de R. te dooden en met diens vrouw te trouwen. Zij zou wel wachten tot hij weer vrij kwam. Ook de vrouwelijke bekl. had een bekentenis afgelegd bij verhoor; een bekentenis, die klopte met de verkla ringen van den eersten bekl. Bekl. bleef ontkennen. Hij gaf toe, dat vrouw de R. hem beloofd had, hem te zullen trouwen, indien de R. dood was. Ook had zij verschillende dingen tegen hem gezegd, waaruit hij opmaakte, dat het haar wensch was, dat haar man gedood zou worden. Ook do tweede bekl. ontkende. Voorgelezen werden de verklaringen, door de heide bekl. voor den recliter-com- missaris afgelegd, welke in strijd zijn met de ontkenning van de beklaagden ter terechtzitting. Hot 0. M. meende, dat het eenige doel van den .-eersten bekl. kan geweest zijn, de R. te dooden. Waarom behoefde hij an ders te steken? Spr. wees op do "buitenge-* rechtelijke bekentenis van de beide bekl. De feiten zijn zeer ernstig en rechtvaar digen een strenge straf. Eisch tegen de bekl. resp. 3 jaren en 2 jaren gevangenisstraf. De verdediger van den eersten bekl., mr. Mijs, pleitte vrijspraak ten aanzien van het primair ten laste gelegde: de po ging tot moord. Wel is waar zal bekl. niet aan een veroordeeling wegens mishande ling kunnen ontkomen, maar hier zijn verschillende verzachtende omstandighe den aanwezig. PI. bracht naar voren den invloed van de vrouw op den bekl., zijn geestestoestand en zijn blanco strafregis ter. Mr. van Boy, raadsman van dc vrou welijke hekl., betoogde uitvoerig, dat, al mag zijn cliënte moreel eveneens schuldig schijnen, zij strafrechtelijk vrij uitgaat i£ deze zaak. Spr. vroeg de onmiddellijke invrijheid stelling van deze hekl., welk verzoek doof de rechtbank, na raadkamer, werd inge-i willigd. Uitspraak over 8 dagen. Dc bloembollendiefstallen te Heemstedeo Voor de Haarlemsche rechtbank ston den gistermiddag terécht een viertal knechts in bloemisterijen, waarvan er drie te Heemstede en een te Haarlem woont, en een tramconducteur uit Aerdenhout, allen betrokken bij de bloembollendiefstal len, die sinds eenige jaren gepleegd ziin ten nadeele van do bloembollenfirma P. 'Nelis Zn., te Heemstede. Tegen twee beklaagden, die bekenden zich aan diefstal van bloembollen te heb ben schuldig gemaakt, eischte de Officier van Justitie 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis; mr. J. Moolenburg, de verdediger, vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. De derde beklaagde bekende eveneens, de Officier 'eischte tegen hem een jaar gevangenis straf met aftrek der preveEXieve hechte nis. Zijn verdediger, mr. Monnik, vroeg voorwaardelijke veroordeeling. De vierde beklaagdebekende een hoe veelheid bollen gekocht te hebben; de eisch tegen hem luidde 9 maanden gevangenis straf met aftrek der voorloopige hechte nis; zijn verdediger, mr. J. P. A. G. ten Bockel, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. De laatste beklaagde heeft groote partijen bloembollen gekocht en daar handel mee gedreven. De officier eischte tegen hem wegens heling 6 maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. Zijn advocaat, mr. Pauwcis, vroeg ook een voorwaardelijke 'veroordeel ing. Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie); Lèidschc ChV, ranjcveréeniging. Zeer geachte Redactie. Vergun-mij B.v.p. een weinig ruimte ii$ uw veelgelezen blad. Bij voorbaat vrierw delijk dank. V Nog onder den indruk en de bekoring van hetgeen ons gisteravond vanwege bo vengenoemde vereeniging in do Hoogl. Kerk is aangeboden, wil ik (en ik ben ze ker wel de tolk van allen, die tegenwoordig zijn geweest) langs dezen weg m'n grooten dank uitspreken voor de werkelijk supe- j rieuro wijze, waarop deze buitengewone! feestavond ons gegeven is. L Alhoewel onze taal schoon en rijk is* zulks hebben we duidelijk kunnen verne men uit het machtig en bezielend openings woord van onzen hooggeachten en bemin den Voorzitter en dc van geest getuigende rede van Dr. v. Gheel Gildemeester, kan- ik geen woorden vinden cm het bestuur van onze Leidsche Chr. Oranje-Vereen, t® danken voor het werkelijk schitterend.' programma, dat den leden bereid is. Eert schoone avond voorwaar, welke ver heffend werkte op ons gemoed en ons be ter en indrukwekkender heeft deen her denken het 25-jarig Regeeringsjubileum, dan het gehos en gejoel, dat veelal het kenmerk was van deze feestdagen. Dank, hartelijk dank, wakker bestuur van de L. Chr. O. V. voor de onvergete lijke en ontroerende wijze, waarop gij uw leden feest hebt bereid! Dat deze avond vrachten moge dra-gen! voor den groei en bloei onzer vereeniging! P. VAN WEEEEN Jr., -» Vliet 27 Leiden, 'Aan onze stadgenooten. Hoewel wij er ten volle van overtuigd zijn dat vele offers van onze stadgenööten gevraagd worden, hebben wij toch c.e vrijmoedigheid bij u aan te kloppen cm eiento bijdrage voor onze kleerenkast.a In deze moeilijke tijden! van werkloosheid wordt veel van ons gevraagd en is de kast meestal niet ruim genoeg voorzien cm te kunnen helpen. Zoudt u ons willen steunen door ons of uwe gedragen kleeren af te staan of eene bijdrage te zenden, zocdafc wij in staat zullen zijn do noodzakelijkste kleeren te koopen om daarmede onze hulp behoevende) broeders en zusters te kunnen helpen. adres is Dames Keulemans, Plantsoen 55. Mei. Boonacker, Zoeterw. Sin tgel 79. Mej. Fontein, Oude Rijn 72. Mevr. v. d. Burg, Rapenburg 123. Mej. Marijt, Loridanshof 3. Mej. Los, Hcerengracht 84. Mej. Verhoeven, Haarl.weg 23. I Mej. Riphaagén, Oudé Singel 184 ('Mej. Bakker, Morschweg 10a. i Mej. Hommes, Oude. Vest 99. Mevr. Brand, Kernstraat 17a. 1 Mevr. Muyderman, Kernstr. 17a. 'Mevr. Claassen, Eijnsb.weg 23. Mevr. LamAn, Hoogewoerd 101. Mevr. van Loo, Wasstraat 12. Mevr. Matzen, Schelpenkade 3L Mevr. v. d. Steen, Oude Rijn Go Hulp-diakonessen der N. H. Gv [Telef. 841. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6