LUCHT-TEMPERATUUR. '9 Nachts 12 uur 14° C. (57° F.) 's Voorm. 9 uur 15° C. (59° F.) '9 Hidd. 12 uur 19° C. (67° F.) 's Nam. 3 uur 16° C. 61° F.) WATER-TEMPER ATUU 's Voorm. 9 uur 15*° O. 's Midcl. 12 uur 154° C. fj 's Nam. 3 uur 151° C. 9 Licht op: Vrijdag 7 September 8.06 uur. M. Barmetlos le prijs. 2e prijs Cor Dijk man Ad., 3o prijs Leentje Waasdorp, 4e prijs drio kinderen Dr. Sirks, 5e prijs G. van Veen, 6e prijs A. Jacob Meijer Wz., 6e prijs B. A. J. Weselo, 7e prijs L. S. de Graaf, 8e prijs Cor Waayer. 9e prijs Ida Limburg, 10e prijs Annie Meyer, lie prijs Koba Riethoven, 12e prijs Nelly I.os, 13e prijs A Jan Versteegen, 13e prijsB Mijntje de Best, 14e prijs A C. van Wissen, 14e prijs B Beije van der Heiden, 15e prijs Neeltje van der Lee, JGo prijs Cor Zonneveld. Onder toezicht van en begeleid door 'het onderwijzend personeel van verschil lende scholen trok de Kinderstoet vervol gens naar de kom van het t.orp, voorafge- gaan door de commissie die in een open, landauwor had. plaats gentomen, en bege leid door do beide muziekkorpsen „Benve- nuto" en „St. Laurens". Onder leiding van den heer M. Lakejnan werden verschil lende vaderlandsche volks- en oranjeliede ren gezongen; een en ander natuurlijk met veel geestdrift. Alvorens tot de kinderspelen, die voor den namiddag op het programma stonden word overgegaan, werden op het plein van de O. L s.chool alle deelnemers(8ters) op versnaperingen onthaald. Vervolgens hadden voor de oudere Jon gens en meisjes kinderspelen plaats in de Voorstraat, n.l. voor jongens van 9 en 10 jaar „Tonnetje rollen" waarbij de prijzen werden behaald door: le prijs A. v. d. Waard, 2e prijs N. van Oosterom, 3e prijs J. Anker, 4e prijs A. Fortgens, 5e prijs J. Sirks, 6e prijs G. Langeveld, 7e prijs J. de Bruin, 8e prijs J. Jansen, 9e prijs B. Schmal, 10e prijs H. Noort, 11e prijs W. Hoogenboom, 12e prijs Nico van Oosterom. Voor jongens van 11 jaar en ouder: „Koekhappen". De prijzen werden be haald door: P. van Veen le prijs, 2e prijs A. Wuppers, 3e prijs W. de^Jel, 4e prijs J. Mens, 5e prijs W. Smink, 6e prijs F. Aardboden, 7e prijs W. Wolfswinkel, 8e prijs H. Mens, 9e prijs H. van Mulligen, lOo prijs L. Bouthoorn, 11e prijs W. Strom, 12e prijs W. van Heiningen. Voor meisjes van 9 jaar „Schijfprik- ken", waarbij de prijzen werden behaald door: le prijs T. Planje, 2e prijs D. Hoo- gendoorn, 3e prijs L. Nouwens, 4e prijs A. Nac'htégaal, 5de prijs G. v. Houten, 6e prijs G. den Hollander, 7de prijs T. van. der Marei, 8e prijs M. Popejus, 9e prijs D, van Haaster, 10 prijs A. Wes- selo', lie prijs A. van Leeuwen, l'2è prijs W., Zwijuenburg. Voor meisjes van 11 jaar en ouder ..Balwerpen" de prijzen werden behaald door: lo prijs G Geldorp, 2e prijs G. Klcy Se prijs A. Duymveld, 4e prijs J. van Al- phen, 5e prijs C. Vlag, 6o prijs J. van Vliet, 7o prijs G. Verloop, 8e prijs M. Boot, 9o prijs C. de .long, 10e prijs C. van der Krogt, 11e prijs M. van Santen, 12e prijs A. Zieren. w In de lokalen van de Christelijke bewaarschool in de Schoolstraat, waar een interressante expositie van veelsoortig handwerk was opgesteld, vereenigde zich te 2 uur de commissie voor de Huisvlijt- tentoonstelling met eenige genoodigden, waarna de voorzitter der commissie, bur gemeester E. Vernède de tentoonstelling opede. De pluimveetentoonstelling, die in het gymnastieklokaal der O. L. School wordt gehouden werd eveneens door den burgemeester geopend, terwijl de heer C. Eggink Sr. zulks deed ten opzichte van de Floralia-tentoonstelling, die ook veel schoons biedt. Gistermorgen begon de tweede feestdag met het Bloemencorso, dat schitterend is gesjp.agd. Zeer groot was de deelname en het was voor de verschillende commissies van beoordeeling een zeer moeilijke taak om de versieringen, te bekronen. De deel nemers aan dezen optocht kwamen te 9.30 v.m. bijeen in de Voorstraat, waar de lceu- ringscommissiën har taak verrichtten. Er waren 3 afdeelingen: le van versierde rij tuigen en auto's2e symbolische wa-gens en 3e af deeling rijwielen,. De prijzen wer den toegewezen -als volgtr Afdeeling I: Versierde rijtuigen: le prijs D. J. van Cuilenburg, 2e pr. F. van Vliet, 3o pr.v Ge broeders Eggink, 4e pr. C. Grundeken, 5e pr. J. L. van Vliet, 6c pr. M. de Graaf, 7e pr. P. Nel. In deze afdeeling was tevens oen prachtige versierde wagen van dc ver- ecniging „Bloemencultuur", die echter buiten mededinging bleef. 2e Afdeeling Symbolische wagens: le prijs H. C. Eigeman, 2e pr. de Jongedoch- lersvereeniging, 3e pr. het gesticht „Nieuw Voordorp", 4e pr. het Christelijk Zang koor „de Lofstem", 5e pr. N. Nell, 6e pr. N. J. Valk, 7e pr. de R. K. Voetbalvereeni- ging S. L. C., 8e pr. Knapenvereeniging „Samuël", 9e pr. J. Waaijer. 3e Afdeeling Rijwielen: le prijs Freule M. Scbimmelpennick, 2e pr. Mej. J. Lini- burg-Bourgois, 3e pr. Mej. G. W. Eggink, 4© pr. CL Zwaan, 5e pr. H. Schippers, 6e pr. Mej. P. Zwaan-van der Bleij, 7e pr. W. Bakker, 8e pr. A. Lamboo. V 1 NOORDWIJK AAN ZEE. Iemand, die giste ra vond den bezoek bracht bij ©en! bewoner in de Schoolstraat, ^etto ©ven zijn fietslantaarn, die naar carbid rook, buiten, maar na ©enige minuten was geen lantaarn of geen carbidlucht meer te bespeuren. Zij was blijkbaar van eigenaar veranderd. -begunstigd door goed wcoiy yat hoe langer hoe mooier werd, heeft Noordwijk aali Ze© de eerste dag yap het tweedaagsch feest „gehad". 's Morgens acht uur begon het aJ, n.l., muziek van den toren, waar „De Harpc Davids" gewijde kcraalmuziek ten gehoor© bracht, allereerst als waardig begin. Psaini 150: „Loeft God, loeft Zijn naam alom" en vervolgens Psalm 103 en Gezang 49. Hier na gaf de C'hr. Zangvereen. „Soli deo Gloria", dir. de heer Jac. Smit, op het plein vcor do kerk een paar nummers ten beste, waarna de burgemeester, Jhr. van Panhuijs een korte feest- en openigsrede sprak, besluitende met een „Leve de Ko ningin". De Chr. Zangvereen. ;.Zingt den Heer", dir. de heer Wiggers, zong toen nog twee nummers, waarna alle zangers en zangeressen door dc fa. Brauw van Sani- beek een monsterdocsje Wijbert tabletten werd aangebeden wat natuurlijk dankbaar werd aanvaard. Door de muziek werden teen van do verschillende scholen do kinderen afge haald, om gezamenlijk, natuurlijk rijk ge tooid met oranje en met vlaggen, een wandeling door 't dorp te maken, waar al veel ouderen met mee gingen, omdat nu eenmaal de stemming er in was. Na do wandeling" werden de kinderen onthaald in hun eigen scholen. Om één uur moesten de versierde rijtui gen present zijn ter keuring, welke mee zouden deen aan de ringrijderij. Zeer mooie, waren er bij, zoodat eindelijk de Juryleden na hun moeilijk werk, de prijs winnaars als volgt aanwezen le prijs Jae. de Groot; 2e prijs Dirk Gen-kei; 3e prijs Dolf Beuk; 3e prijs Kees Beuk; E© prijs Arie de Bruin; Troostprijs Willem Baalbergen. Daarop begon de kamp, n.l., het ringste ken. Over het algemeen werd er goed ge stoken. Hiervan waren do prijswinnaars,. le prijs Jansje Barnhoorn; 2e prijs Neel tje Jansen; 3e prijs Neelt-je Passchier; Me pijs Cor van Kampen; 5e prijs Elisabeth Haasnoot; 6e prijs Jo Beuk. Troostprijs Corn, van den Haèk. Hierna werd een aanvang gemaakt met Spoorloopen. Winnaars waren: le prijs Cees Barnhoorn; 2e prijs Arie Meeuweiioord Klz.; 3e prijs Jan Barn hoorn Kl.z.; 4e prijs Jac van der Wiel; 5o prijs Corn. Tissing; 6e prijs Jervcn Hermans; 7e prijs Karei de Jong. 's Avonds werd met de muziek voorop nog ©enige malen een tocht door het.dorp gemaakt en gaf „Do Harpe Davids' oen concert op de Noord Boulevard. In feeste lijke stemming bleef men daar nog gerui- men tijd bijeen, maar niet al te lang, want morgen wacht de tweede dag, die, wanneer het weer nfeeloopt, niet zal onderdoen voor de eerste. LISSE. De uitslag der alhier ge houden loting voor de militie is als volgt. Deel namen 75 lotelingen: J. J. Kooinen 1, ML de Groot 2, J. P. Bruynen 3, J. van Haaster 4, P. Lagerwey 5, J. v. d. Lans 6, J. Kiilli 7; J. v. Delft 8, B. P. Langelaan 9, P. J. Meyer 10, J. Hoogewoning 11, J. Mijnders "12, Th. M. v. d. Eerden 13, P. v. d. Reep 14, Gijsb, Nieiiwenhuis 15, J. Kroes 16, A.' Kullc 17, M. Leuven 18, C. J., Schenk 19, C. Hoo- gervorst 20, G. J. v. d. Lans 21, K. Huls bos 22, J. M. r. Stein 23, A. v. d. Aart 24, J. M. Veldh. v. Zanten 25, J. van Biest 26, F. R. J. Knetsch 27, H. Pauw 28, J. de Kooker 29, M. J. Kaak 30, W. D. v. d. Linden 31, J. Doesburg 32, H. Rotteveel 33, II. W. Smakmau 34, G. Nieuwenhuis 35, P. A. de Haas 36, M. Buurman 37, G. II. Steen winkel 38, L. de Graaf 39, S. P. Hoef schepel 40, M. J. Weyers 41, C. v. Voorst 42, L. Moolenaar 43, J. P. Vane- veld 44, H. A. v. Resteren 45, J. Overdorp 46, H. Spaargaren 47, H. M. v. d. Vlugt 48, J. ten Hagen 49, C. v. d. Vlugt 50, J. A. v. d. Zwet 51, A. den Boer 52, A. F. v. Bezu 53, P. G. Beelen 54, W. de Wit 55, J. L. v. Ruilen 56, T. J. Slobbo 57, E. A. Vos 58, P. W. v. d. Laan 59, L. H. Bröu- ring 60, J.< P. v.d. Slot 61, J. A. Veldho ven 62, F. W. Hulsebosch 63, J. J. v. d. Zon 64, A. Wijsman 65, M. v. d. Snoek 66, II. M. L. v. Stein 67, W. Krosschell 68, S. v. Dijk 69, J. J. v. d. Zwet 70, L. V. Voorst 71, C. J. M. v. Nobelen 72, Th. N. Warmerdam 73, G. Hoogkamer 74, J. Beyk 75. BOSKOOP. D e heer P. Z ij d e r v e 1 d alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Hoofdacte. OEGSTGEEST. Ook Oegstgeest heeft gisteren feest gevierd! Des morgens kondigden twee herauten te paard in oud-Hollandsche kleederdracht de opening van het feest aan en bliezen op alle punlen van het dorp op kranige wijze de reveille. Onge veer 9 uur verzamelden zich de kinderen der verschillende scholen met vlaggen en getooid met kleurige mutsen, aan het „Witte Huis", en na een verfrissching te hebben 'genoten trok men gezamenlijk naar het Raadhuis, waar onder de uitste kende leiding van' den heer J. van Noort, hoofd der O. L. School aan de Morsch, eenige Vaderlandsche liederen ten beste werden gegeven. Wc feliciteeren den heer v. Noort met den keurigen afloop hiervan Bij een en ander verleende Valkenburg's Harmonie hare welwillende assistentie. Burgemeester van Griethuyzen bedankte de*kinderen en hun geleiders voor de hul de gebracht aan Hare Majesteit en eindig de met een driewerf hoera! op de Koningin waarmee door de aanwezigen geestdriftig werd ingestemd. Na een drievoudig hoera voor Z. Ed. Achtbare trok de stoet, voor afgegaan door de herauten en Valken burg's muziekkorps, door het dorp. Nadat •de kinderen wederom getracteerd waren in het „Witte Huis", waar de firma's Vroom en Dreesman en Wisbrun en Liff- mann ook nog voor verrassingen hadden gezorgd (hallons en revolvers!) trok men nj^ir het feestterrein. Hier werden wed strijden voor de kinderen gehouden. Jam mer genoeg, mangelde hier iets aan de voorbereiding, zoodat de spelleiders een zeer zwarte taak hadden. We hopen, dat de kinderen zelf er niet minder om geno ten hebben. Voor de kinderen van 't le jaar waren 1 do spelletjes: Meisjes: Blokjesrapen. Jun- gens: Hardloopen. 2e leerjaar meisjes: Draadknippen; jongens: Tonnetjes-rollen; 3e leerjaar meisjes: Blokjesrapen in'n cir kel; jongens: Turfrapen; 4e leerjaar meis jes: Turfrapen; jongens: Tonnetjes-kruien 5e leerjaar meisjes: Balsiuiten; jongens: Ringwerpen; 6e leerjaar meisjes: Eieren- dragen (steenen!); jongens: Hardloopen met hindernissen: 7e leerjaar meisjes: Doelen; jongens: Doelen. Het zou le veel van de plaatsruimte vragen, alle prijswinners te vermelden, daar deze veertiengroepen weer waren onderverdeeld en er meer dan tweehonderd prijzen waren. Na afloop trok mc-n naar de Commissietent, waar prijsuitdeeling werd gehouden. Hierna werd het terrein ontruimd'" om na tweeën voor öegstgees- ters kosteloos en voor vreemdelingen tegen betaling toegankelijk te zijn. Na den middag begonnen de volksspe len: Voor jongens van 1316 jaar: Blaas- trappen en Hardloopen met hindernissen-; voor meisjes van 1316 .jaar: Ballen- kruien en Muiltjeloop en; voor jongens van" 16—20 jaar: Boegsprietloopen en Tonnetje steken, voor meisjes van 1620 jaar. Ringsteken per fiets; voor mannen boven 20 jaar: Tonknuppeleh en Mastklimmen. Prijswinners volksfeesten: Blaastrappen: 1. Cor Bakker; 2. J. Los; 3. L. Verhaar; 4 T. Schats; 5. L. Zaalberg; 6. J. v. Abs- wouden; 7. J. Onderwater; 8. P. v. Noort; 9. P. Hofkes.- Muiltjeloopen: 1. M. Lubbe; 2. M. Verboom; 3. T. Volkerihg; 4. A. Kraan; 5. G. Binnendijk; 6. A. Duindam. Boegsprietloopen: 1. Wijsman; 2. J. Ver steeg; 3. L. Verhaar; 4. J. Visser; 5. H. Verhaar; 6. Kampenhout; 7. D. v. Steijn; 8. J. Wijsman; 9. L. le Gas. Tonnetje- steken: 1. K. Bakker; 2.~A. Remmerswaal 3.- L. v. Hoonaart; 4. G. de Groot; 5. G. de Groot. Ringsteken pér fiets: 1. A. v. d. Pijl: 2. J. de Ruyter; 3. C. Haasnoot; 4. G. Heemskerk; 5. A. Heemskerk; 6. E. Dijkema; 7. A. Dofferhoff: 8. H. Hoogen- döorn. Tonknuppelen: 1. P. Visser; 2. E. v. Dijk; 3. P. Vrij; 4. J. Schrijvers Sr.; 5. J. Spaargaren; 6. J. y. Ees; 7. R. Bui tenham. Mastklimmen: 1. Herm. v. d. Luyt; 2. Henri v. d. Luyt; 3. Jo v. d. Rey; 4. F. v. d. Hoeven; 5. J. de Wit; 6. H." v. d Luyt; 7. J.v. Rey. Na het eindigen hiervan had dc op stelling plaats van versierde auto's, rij tuigen en fietsen. De prjizen werden hierbij behaald resp. de le, 2e, 3e en 4e pr. door de heeren Zaalberg. Hogenwo- ning, Timmermans en Pel (auto's); resp. le, 2e, 3e, 4e en 5e pr. de heeren Van dei- Voet, Van Egmond, G. Bakker, A. Bak ker en J. Uittenboogaard; resp le, 2e, 3c 4e', 5e, 6e en 7e pr. door de jongedames en jengeheeren: Brouwer, Zaalberg, Dam-, stee, v. Someren, v. Egmor-d, Wijntjes en Bles. Hierna, stelde mmi zicb op voor een rondgang door het dorp. 't Was een niet bijzonder groote, maar uitgelezen stoet. Op het feestterrein was (len gebeden dag gelegenheid tot allerlei vermaken: draaimolen, zweefmolen, lpclitscUommel, etc. etc. Na het bloemencorso volgde een korte pauze. Te 8 uur hegop liet avondfeest In de commissieicnt. deelde ,dr. Timmer mans de prijzen uit, bestaande uit me dailles en kunstvoorwerpen, welke behaald waren hij gevelversiering, verlichting, éta- t lagewedstrijd en bloemencorso, een en an der met een pittig speechje onderstreepend Bij de prijsuitdeeling 'was ook Jhr. de Gijselaar, burgemeester van Leiden, tegen woordig. Te_ negen uur gaf- Valkenburg's Harmonie bij het Raadhuis, dat keurig was geïllumineerd, een concert, wat er alvast de stemming inbracht voor de licht stoet, welke er op volgde. Hieraan werd fligteleelgenomen. De stoet maakte door do rallooze lampions een feeërieken indruk welke echter eenigszins getemperd werd, door .de zeer prozaïsche geluiden welke sommige deelnemers eruit deden opstij gen (Houdt er de moed maay in; Schele Ka, und so weiter), zonder welke zeker slag van Hollanders hu eenmaal geen feest kunnen vieren. Leve de Volkszang! Darna trok een ieder door de schitte rend verlichte Leidsche Buurt, waarvan do woningen van de heeren Zaalberg en Timmermans uitblonken, naar 't feestter rein. Oegstgeest kon dit jaar (waar schijnlijk later niet meer, helaas!) beschik ken over een in alle opzichten uitgelezen feestterrein, 't Middelpunt hiervan was wel de smaakvol, verlichte vijver met de spiksplinternieuwe jubileumfontedn. De fontein is geleverd door de Haarl. Kunst en Zandsteenfabriek, voorheen Hooger- berg; de water- en electrische installatie door de firma gebrs. Koelman, alhier, wei- ka. firma ook gezorgd heeft voor de ver lichting 's avonds, waarvoor algemoen be wondering was. Te half twaalf werd dit heerlijk geslaagde feest besloten met een schitterend vuur werk (geleverd door de Leidsche pyrotech- nische fabriek J. Kat.) Een woord van hulde dient hier vooral gebracht aan de Commissie van uitvoering met haar kranigen en acttieven voorz. Dr. Timmermans en aan de leden van het Co mité, die hun eigen genoegen opofferden om het feest te doen slagen. Een woord van dank ook aan de vereenigingen, dag bladen c-n particulieren, die medailles be schikbaar stelden als prijzeü. En ten laat ste, een woord van hulde aan de feest vierenden, die, op een heel enkele uitzon dering na, op waardige wijze het vijf en twintig-jarig jubilé onzer Landsvrouwe hebben herdacht. GEMENGD NIEUWS was is onder verdenking van heling even- J eens gesteld ter beschikking van de justitie. Dc verduistering bij de Federatie van M etaa! b ewerkers. Do politie te Rotterdam heeft ook gear resteerd de vrouw van den gearresteerden secretaris der Federatie van Metaalbewer kers. Zij wordt, verdacht van medeplichtig heid aan de verduistering van f 4209 uit de werkloozenkas der organisatie, waarvan wij melding hebben gemaakt. Een godsdienstige samenkomst gestoord. Woensdagmorgen. tijdens de herden kingsplechtigheid in de Jacobikerk te Utrecht, juist teen ds. Beerens zijn preek beëindigd had en het zingen zou aanvan gen, begon een der aanwezigen, de heer Boeko uit Bilthoven, met de menigte toe te spreken. Een der cmzittenden verzocht hem dadelijk, daarmede op te houden, aan welk verzoek evenwel niet voldaan werd. Twee andere omstanders verzochten toen den heer Boeke de kerk te verlaten, wat deze, zonder eenig protest, onmiddellijk deed. De commissaris van politie, de heer "Wijnmalen en de inspecteur Weijberg, die zich onder de kerkgangers bevonden, ar resteerden den heer en brachten hem in oen voor dc Jacobikerk staande ge- requireerde auto, naar het hoofdbureau aan de Ganzenmarkt, waar den heer Boeke en zijn echtgenoot© door voornoemden commissaris een verhoor afgenomen wérd. Proces-verbaal is opgemaakt, wegens ver storing ©ener geoorloofde kerkelijke plech tigheid. Uitbreiding autobussen stopgezet. De politie-autoriteiten te Rotterdam heb ben de uitbreiding der autobusdiensten stop gezet, door voorlo'opig geen nieuwe vergun ningen te verleenen. Totaal zijn thans 89 vergunningen ver leend. Het ligt in de bedoeling om een aan vang te maken met een nauwkeurig onder zoek van de auto's en deszelfs bestuurders. Gezien de veiligheid van het publiek, zal men hiermede een goede daad verrichten. Een nieuw eiland ontstaan. De autoriteiten te Ghiba, in den Noord oost}: oek van de haai van Tokio melden het ontstaan van een nieuw eiland ter boogie van het Izoe-schiereiland. Men vreest, dat .meer dan 10.000 inwo ners bij de overstrooming vau het eiland Orfna om tot teven zijn gekomen. Laatste Serichten Uit het Sociale Leven Uit de Tsnijitedustrie. In veiband met do op 3 September j.l. te Hilversum uitgebroken, staking in do 'tapijtindustrie heeft de R.-K. werkgevers vereniging besloten, om, indien deze sta king de vierde loonv/eek in September niet geëindigd is, de fabrieken van al haar le den te sluiten. Naar aanleiding hiervan werd gistermiddag door de fa. H. J. Pe ters alhier aan. het personeel bekend ge maakt, dat, wanneer op dien datum liet conflict niet geëindigd is, zij haar fa briek zalsluiten, met uitzondering van het bazenpersoneel. Men weet, dat de fa. Poters de z.g. Hilversumsche loonsverla ging niet had ingevoerd. STADSNIEUWS Slachtoffers van een spoorwegongeluk. Op een andere plaats in ons nummer van heden vindt men ©en uitvoerig bericht ^f,n een ernstige spoorwegramp, welke bij Hannover (Duitschland) plaats vondt. Helaas be vindon zich onder de 33 slacht offers verschillende Hollanders, terwijl ook vier stadgen'ooten bij den ramp be trokken zijn. Gedood zijn de heer G- P. M. van Kem pen, bouwkundig© in dienst van de fa. Wernink, en zijne echtgenoot©. Zij maakten een vacantiereis naar Duitschland. Voorts werd hier ter stede bericht ontvangen dat de heer F. J. Libot, en diens echtgenoote onder de slachtoffers behoorden. Den heer Libot werden beide beenen af gekoeld Zijn toestand is ernstig, doch de docto ren geven alle hoop nog niet op, den man in het leven te behouden. Mevrouw Libot is evenwel nog steeds buiten kennis en dermate gewond, dat geen hoop op herstel meer wordt gegeven. De vader van deni heer Libot is inmid dels naar Hannover vertrokken. Do familie Van Kempen was woonachtig Nieuwe Rijn 22a en de fam Libot Hoog land sche Kerkgracht 33. Het staat nog niet vast, of de lijken naar Leiden vervoerd zullen worden, of dat de begrafenis in Duitschland zal plaats vinden. TELEGRAMMEN Slachtoffers van de feesten te Amsterdam Do geneeskundige dienst to Amsterdam heeft gister druk werk gehad. Volgons haar opgave zijn op den Dam tijdeus d© aubade en liuldcbetooging 2G 25 men- schen in onmacht gevallen. Erger was liet gisteravond bij den loebt met den gouden koets. Op dc-n Dar. vielen een 30-tal menschen in zwijm. Maar op liet Leidsche Plein was het aantal meer dan 100. Daar werd de een na den ander weggedragen, dikwijls meerderen tc gelijk. Het groote aantal slachtoffers op 't Leid- scho Pline is voornamelijk te wijlen aan het ontzettende gedrang bij den heentocht van den gondeu koets. Maar ook bij den terugtocht had do geneeskundige dienst druk werk, daar do menschen menig te te lang moest wachten voordat do stoet, die geruimen tijd te laat was, voorbij ging. De gevallen waron zoo goed als alle niet van ernstigen aard. Slechts 2 slacht offers gistermiddag en één gisteravond moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Het totaal aantal slachtoffers tij dens de feesten bedraagt thans ongeveer 150. Visscherijberichten. IJMUIDEN 5 September. Van de trawLvisscherij kwamen heden hier aan d enafsla-g de stoomtrawlers IJM. 94 Pe ter D. met f 4452, IJM. 331 Holland V met f 1975, IJM. 503 Holland VII met. f 1708, IJM. 151 Hilda met f 1756, IJM. 80 Hasekamp met f 2310, IJM. 130 Eeen- draeht I met f 3559, IJM. 19 E.T. met f 1801, IJM. 238 Johanna Maria met f 1848 SCH. 491 Maria- met f 2482, KW. 123 Ro bert William met f .4025, HH. 100 met f 2778 aan besomming. MARKTBERICHTEN Oneerlijk gevangenbewaarder. Te Groningen is een 27-jarige gevangen bewaarder gearresteerd, clie zich schuldig had gemaakt aan diefstal van kleeren cn stoffen voor vervaardiging van kleeren be- hoorende aan het Rijk. Bovendien bleek, dat de man op zoo goeden voet stond met- enkele gevangenen, dat hij zorgde voor ge regelde correspondentie van dezen, met de buitenwereld: Zijn yrouw, die van alles op de hoogte DE RAMP IN JAPAN. LONDEN, 7 Sept. (V. D.) De Japansche regeering heeft Donderdag bekend ge maakt, dat het aantal dooden in Tokio on geveer 30.000 bedraagt, het aantal gewon den 100.000 en het aantal dakloozen onge veer 350.000. Het? aantal vreemdelingen, dat is omgekomen, schijnt eveneens Wei- ner te zijn, dan eerst werd gevreesd. In Yokohama wordt hun aantal op 100 ge schat- Vele Europeesclie vluchtelingen komen te Kobe aan en geven vrcesclijkc verslagen van hun ondervindingen. Ilct staat thans vast, dat de gebouwen van de Britsche, Amerikaanscbe, Fransche en Iia- liaansche ambassade en die van de Chi- neesche legatie zijn afgebrand. De republiek Karelië. MOSKOU, 7 Sept. (V. D.) Op 10 Oct. a.s. zal de plechtige afkondiging v^n de republiek Karelië plaats hebben. LEIDEN, 7 Sopt. Vecmcrkt. Aanvoer: 703 Runderen, 53 Kalveren, 1282 Schapen. Stieren 200—570: Kalf- cn Melkkoïen 225470; Varekooien 180—340; Ve-Ue Ossen en Koeien 265655, schoon a. d. haak 0.871,29; Graskalveren 40—135; Vette Kalveren 60 150, schoon a. d- haak 0.801.36; Nuchte- Kalveren 10—19; Vette Schapen -44—56 schoon a. d. haak 0.76—0,90; Wcideschapcn 3046: Mageie Varkens voor Fokkerij en' Londen f 20—58. per Kg. levend gewicht 70 75cen'i; Biggen 818; Paarden 90126; .Veulens 6590; Bokken of Geiten 310. Kaas. Aangevqerd 158 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 5054, 2o soort idem 4449, 1ste soort Leidsche kaas 5055, 2e soort idem 4449. Han del voor Goudsche en Leidsche kaas goed. Aan do Stadshaag gewogen 136 partijen, 5963 stuks 43884 Kg. DELFT, 6'.SepL Vee. Vette Koeien le kw. 325r—500, 2e kw. 200—325; Kalfkoeien le kw. 325475, 2e kw. 225—325; Vaarkoeion! le kw. 250^-350, 2e kw. 150—250; Magere Varkeois 18—72; Nuchtere Kalveren 12—» Biggen 12—26, Paarden 150—350; Rundvleesch per kilo 1,25—1,15—1,Aan- oer: 178 Runderen, 2 Vette Kalvereen, 54 Ma gere Kalveren, 124' Schapen of Lammeren, 445 Varkens, 942 Biggen, 15 Geilen of Bokken. Boter. Aanvoer 1/3, 133/8, 4/16, wegend© samen 2810 kilo. Prijs 2.102.30 per kite. UITHOORN, 6 Sept. Kers. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 186 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort 4448, 2de soort 3943, Zwaardere 48—53, Rijksmerk 42—52. Han 1 vlug. ZOETERMEER, 5 Sept. Veiiingf. Aangevoerd 4809 stuk^ Prijzen kipeieren 7.908-85, per 100 stuks; Jonge Hanen 1 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 6 Sespt. Dccrsnee- prijs met aftrek Aan veilingskosten: Snijboonen1 2.15, idem Stek 18 cent, Princesseboonen 2.47, Idem zonder draad 3.17, Fijn 17.39 —16.76—15.02—11,38—6,26. Fijnbasterd ƒ9.43 Basterd f 7,07, Grof 5.50, Bommen 3.90, Stippel 4. GOUDA, 6 Sept. Kaas. Aanvoer 147 partijen. Handel vlug, 1ste soort 4852, 2de soorf 42—47, ContrJe 56, 2de 45—54. Beter. Groote aanvoer, handel flauw. Wei- boer 0.87^—0.95. Eieren. Redelijke aanvoer. Handel flauw 6.757.50 per 100 stuks. Vee. Melkvee. Weinig aanvoer, handel vlug 350400: Vette Varkens groote aan voer 0.400.4-2 per half Kg.: Magere Var kens,*-groote aanvoer, handel matig 0.400.45 per half Kg.; Magere Biggen, groote aanvoer, handel matig 12—20 per stuk; Vec-'fle Scha pen, weinig! aanvoer, handel matig 304-5; Lammeren groote aanvoer, handel flauw 20 35; Nuchtere Kalveren, weinig aanvoer, han del matig 1422; Graskalveren Aveinig aan voer, handel vlug 60100. "Wisselnotesringcn (Amsterdam^ Zicht: Londen Berlijn Parijs Brussel Zurich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York U.5IV4 O.OOOC041A- MOSi/., 11.551/2 45.85 o 00353/4 10.85 84.10 46.35 4J.15 67.55' 2.547/g Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 7 Sept. 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut le Dc Bildt. Hoogste Baromcterst.: 771.6 Sr. Mathien. Laagste Barometerst.74S.-5 Rocsi. Verwachting tot der. avond van 8 Sept.3 Zwakke tot matige Zuidwestelijke to* NoordAvestelijke wind, meest zwaarbewolkt weinig of geen neerslag, iets warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3