mr DE OMGEVING 7 'Aan ctó öïcfé ïs sm 'tfë benoeming van tweo wethouders. Bij eerste stemming worden uitgebracht 8 stemmen op den heer Rubenkamp (affcr.), 1 op den heer v. d. Hulst, 1 cp den heer Verhaar, zoodat is gekozen de heer Ru benkamp. Bij de tweede stemming vacature-van Egmond, verkreeg de lieer Spaargaren 5, de heer Bakker 3, de heer v. Egmond 1 cn de heer v. d. Hulst 1 stem. De uitslag van oen nieuwe stemming is Spaargaren 5, v. d. Hulst 1, Bakker 3, van Egmond 1 stem. Een herstemming volgt tussehen de heeren. Spaargaren en Bakker. Hierbij ver krijgt de heer Spaargaren 6, de heer Bak ker 1 stem en 1 blanco. Benoemd is dus de heer Spaargaren. Beide heeren aanvaarden hunne benoe ming waarna zij hunnen dank uitspreken voor het vertrouwen hun geschonken. De V o o r z. feliciteert beide heeren met hunne benoeming en richt een woord van hartelijkcn dank tot den heer van Eg mond, voor do aangename samenwerking in deze afgeloopen jaren tijdens zijn wet houderschap ondervonden. Dc heer v. Egmond dankt den Voor zitter voor sleze woorden: tot hem gericht. Hierna worden eenige Comptabiliteits- besluitcn genomen. B. en W. stellen den Baad voor om over een bedrag te be schikken voor de aangenomen vergrooting van dc losplaats, daar die in oi'de ge maakt moet worden. Dit bedrag is groot f 1700. Voorts stellen zij voor een zeker aantal lantaarns automatisch te doen ontsteken door de Leidsche gasfabriek. De onkosten zijn hiervan f 1800. Aankoop zelfontbranders f 1350 en het veranderen f 450. Deze lantaarns behoeven dan niet meer door de •lantaarnopsteker aangestoken en gedoofd te worden wat een besparing medebrengt van f 1296. De heer de Graaf vraagt o.m. naar het onderhoud hiervan ook met liet oog op den zomer en den winterdienst, waar op de V o o r z. dit uitlegt. De heer Bakker kan zich wel ver eenigen met het voorstel daar het geheel economischer is. De heer v. d. Hulst is niet zoo zeer voor 'die verandering en denkt dat de gemeente-arbeiders hiervan nadeel zullen ondervinden, waarna de V o o r z. de groo- te besparing bespreekt. De heer Uitenboogaard' is wel voor bezuinigen, maar zou gaarne zien dat in overweging genomen werd dat de olielantaarns aan den kant van Rhijnhof, met het oog op gevaar in den avond en nacht vooral voor groentenrijders naar Den Haag, veranderd werden in gaslan taarns. De V o o r z. bespreekt de zeer hoogo onkosten aan die verandering verbonden. Hierna worden beide voorstellen aange nomen. Voor de rondvraag spreekt de Voorz. een rede uit met het oog op liet Regee- ringsjubileum van onze- geliefde Koningin m spreekt den wensch uit dat bet God moge behagen Haar nog een lange reeks van jaren te mogen sparen Voor ons land en volk. Alle leden verhieven zich van hun ze tels en brachten een „Leve de Konnigin" uit volle borst, waarna besloten werd op <5 September namens den Raad der ge-< meenite aan H. M. een telegram van geluk wensch te zenden. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad Voorschoten. Vergadering van Dinsdag 4 September. Aanwezig de heeren Jan v. Kempen, L. H. v. Wissen, C. Eggink, P. Braggaar, J. F. de Kleermaker, A. A. W. Baron van Schimmelpennink van der Oije, D. J. v. Cuilenburg, J. M. G. Mechelse, A. Ver boon, J. A. Mens en M. G. Duynisveld, waarvan de heer Mechelse als nieuw lid Voorzitter de heer Veraède, burgemees ter. Do Voorzitter opent de vergade ring en doet hierna voorlezing van do formulieren voor den .zuiverings- en den ambtseed, waarna alle leden worden be- eedigd met uitzondering van dep. heer B.-aggaar, dio de belofte aflegt. Slaande wordt daarna aangehoord een speech van den voorzitter, met be trekking tot do huidige Jubileumfeesten. Wij allen, aldus spr., zijn ongetwijfeld doordrongen van het vele goede dat ons ouder do regeering van H. M. de Konin gin gewerd, en de trouw en plichtsbe trachting die Zij aan den 'dag legde, voor al in de moeilijke omstandigheden, waar in. wij tijdens de oorlogsjaren hebben ver keerd. Met bewondering en eerbied heeft bevolking aanschouwd de wijsheid, de iieergie en de ijver, waarmede Zij steeds do belangen van Kaar volk behartigde. Spr. zal hier niet veel aan toe voegen; in ens aller hart leeft de liefde voor H. M. de Koningin; dat hebben wij reeds ge toond in de oprichting van de Williel- ui: na-vereeniging; ook tijdens de mobili satie werden de Oranjefeesten gehouden, en nu, bij Jubileumfeesten zal Vcorscho |tcn zich evenmin onbetuigd laten. Spr. teslt voor aan H. M. de Koningin een te legram te zenden, waarin de Raad zijn duak en hulde uitspreekt, alsook den uensch, dat Gods zegen ook in do toe komst op H. M.'s regeering zal mogen rosten. Onder een krachtig applaus wordt uit voorstel aangenomen. De heer C. Eggink Sr. geeft, als het oudste lid van den raad, uiting aan zijn voldoening, waar de raad bij "vernieu wing onder leiding van dezen voorzitter cc-n arbeidsperiode mag aanvangen. Spr. hoopt, dat onder diens leiding de raad een vruchtbare periode tegemoet gaat, en (lat de raad nog lang zal mogen werken onder dio eliding, die met waardeering je gens een ieder wordt gegeven*, en dat een en ander zal mogen bijdragen tot den bioei der gemeente, (applaus). De Voorz. richt zich nu tot de nieu- JVen raad. Dit „nieuwe RaacV geldt slechts In belrekkelijken zie, want met uitzondering van den heer Mechelse zijn het allen oude gezichten die spr. om zich ziet. Spr. hoopt dat ook in de (toekomst de raad het waardig karakter, dat de besprekingen altijd heeft gekenmerkt, zal willen handhaven; dat de beschaafde toon zal blijven heerschen, en dat ook het nieuwe lid daaraan zal medewerken. Spr. behoeft niet te zeggen, dat de tijd veel moeilijkheden met zich brengt. Hoewel Voorschoten er financieel minder slecht hij staat dan verschillende andere ge meenten, moet toch met die omstandig heden worden gerekend, wat des te moilijker zal vallen in deze pn-.ode van vooruitgang. De tramaanleg vestigt hijzonder de aau- dacht op deze gemeente, wat van de ge meentekas bijzondere offers zal cischen. Daarbij zal het midden dienen te worden gezocht tussehen die eischen en den toe stand der financiën, wat veel beleid zal vragen. Spr. hoopt dat de raad onder den ze gen der Allerhoogsten het voorgestelde deel zal mogen bereiden, terwijl hij den heer Eggink dankt voor zijn hartelijke en "vvaarclecrende woordim. De begrooting over 1924, die overeen komstig de nieuwe voorschriffcenr is samen gesteld wordt den leden aangeboden. Benoeming wethouders. Bij eerste stemming worden de beide wethouders, de heeren J. M. v. Kempen en L. H. van Wissen herbenoemd. Beide hee ren danken voor het in hen gestelde ver trouwen: en nemen, de benoeming aan. Vooral den heer v. Kempen is het aange naam zijn benioeming te kunnen aanne men daar het eerst scheen als zou hij zich elders gaan vestigen. Tot lid van de Comm. v. toezicht op het Middelbaar Onderwijs, vacature-^ M. de Jong, wordt met 6 van de 11 stemmen be noemd de lieer R. v. d. Ende; 5 stemmen zijn uitgebracht op den heer dr. J. F. Sirks. De comm. voor het Badhuis, bestaande uit de heeren C. Eggink, Baron v. Schim- melpenjnick v. d. Oye en Mens, wordt in har geheel herbenoemd. Aanbieding heeft plaats van de gemeen terekening over- 1922. De gewone rekening toont de volgende cijfersInkomsten f 181.906.071; Uitgaven f 157.490.39, Ba tig saldo f 24.415.65? Buitengewone rekening: inkomsten f 49.500; uitgaven f 77.727.601; nadeelig saldo f 25.227.601. Kaar aanleiding van het feit dat som mige belangstellenden reeds op eigen houtje namen geven an de nieuwe straten, stellen B. en W. voor om over te gaan tot het geven van officiële namen. Oranje kade" en „Burgemeester Treubstraat", de laatste naar een der vorige burgemees ters die dit ambt gedurende 45 jaar ver vulde. N Aldus wordt besloten. De termijn van de aangegane kasgeld- leeiring groot f 110.000 wordt met 3 maan den verlengd. Overeenkomstig liet .adries van den gas- en wa ter mees ter, de heer Brinks, wordt door B. en W. voorgesteld het loon van de tijdelijke werklieden bij het gas- en waterbedrijf eenigszins te verhoogen, met ingang van 1 Juli j.l. De heer Braggaar acht de verhoo ging niet voldoende. Spr. noemt o.a. een voorbeeld volgens hetwelk een gehuwd hulpfitter van 28 jaar f 24 per week ver dient, wat spreker veel te weiDig vindt. Spr. stelt voor om een nader onderzoek in te stellen naar de gronden waarop wel licht een greotere verhooging zou kunnen worden gegeven. De heer G. Eggink ontraadt dit voor stel ten zeerste, daar alleen de heer Brinks in dezen bevoegd is over den Iconstandaard te oordeelen. De heer Mechelse is er voor ^aar de Gasfabriek te Leiden geweest, en heeft de looaen eens vergeleken. Ook spre. pleit er voor den heer Brink te ver zoeken zijn advies te herzien. De heer Eggink spreekt zich nog maals uit tegen het voorstel-Braggaar. Bij iedere loonsverhooging die in den Raad wordt behandeld, wil de de heer B altijd nog een stapje verder gaan dan voorge steld wordt. De heer Duynisveld sluit zich hierbij aan. Tenslotte wordt besloten het voorstel van B. en W. nogeens te hor zien. Een door de Wet voorgeschreven wij ziging in de verodening op de heffing van pl. inkomstenbelasting wordt goedgekeurd Bij de rondvraag spreekt do lieer C. Eggink er zijn teleurstelling over uit dat do nieuwe brug in de Papelaan zoo smal is. Het is spr. onbegrijpelijk hoe een kun dig ingenieur deze brug heeft kunnen projecteeren op een beedle van slechts 4 Meter, zoodat 2 wagens elkaar niet kun nen passeeren. Mede in verband met den scherpen hoek, die zich in de nabij beid. bevindt is de situatie daar vrij gevaarlijk. Spr. 'zou het wel wenschelijk achten dat de leden zich dofor een persoonlijk be zoek gingen overtuigen van de noodza kelijkheid om alsnog te trachten de brug to verbreeden. Do Voorz. zegt toe de zaak nader onder do oogen te zullen zien. Hierna sluiting. V RIJXSBURG. BLCEMENTENTGGNSTELLING „FLORA". Gistermiddag had alhier, in hijzijn van een beperkt aantal genoodigdqn, w.o. B. en W. en de bestuursleden van dc Oranje- Veroen. met hun dames, de officieele ope ning plaats van de bloemententoonstelling in „Flora"'. De lieer T. Kralt,. als Voorzitter van „Flora", riep de aanwezigen het welkom toe. Spr. verheugde zich in deze tentoonstel ling, in de eerste plaats omdat deze werd geh/uden naar aanleiding van het jubi leum van H.M. de Koningia. Mogen er al menschen zijn die durven spreken van een zuchten onder den kroon, dan moest men, volgens spr., maar even in het rond zien, naar naburige landen, waar zonder kroon veel grooter smarten werden geleden. Had „Flora" tot nog toe alleen geld uitgegc-ven voor zaken, tlians durfde het bestuur zich wej een luxe-uitgave te ver oorloven, een bewijs van den bloei der vereeniging, waarover spr, eveneens ver blijd is. Niet minder is hij dat echter over den ondernemingsgeest van de kweekers. Hier worden Dahlia's getoond, die met een enkele uitzondering hier zijn ge kweekt, gewonnen en veredeld, en waar onder die laatsten een soort de groote gou den medaille mocht verwerven, dankte spr. de kweekers, dom* wie een dergelijke .ten toonstelling georganiseerd kon en mocht worden. Spr. bezocht wel eens tentoonstellingen ook in steden, die bij deze .ver in de min derheid bleven. Spr. dankte voorts de Commissieleden voor hun arbeid, inzonderheid den heer A. Overy,eld.en, die zich geheel voor het 'werk gaf en wel tot in den nacht zal te schrij ven. Veel werk werd het bestuur, dat het 'toch al druk genoeg had, ook met het uit breidingsplan, dat voor de bezoekers ter inzagö ligt, daardoor uit de handen ge nomen. Spr. hoopte, bij een in Februari a.s. te houden tentoonstelling, weer op den steun van den heer Overvelde te moge rekenen. De jury, met aan het hoofd de heer Witte uit Leiden, die zoo spontaan haar taak in dit dorpje op zich nam, niettegenstaande de leden zoo vaak vereerende verzoeken uit groote steden bereikten verdiende eveneens grooten dank. En ten slotte de inzenders. Donderdag zei men: er zijn geen goede Dahlia's meer, kijkt men hier echter rond, dan zegt men er zijn geen slechte meer, en werkelijk kan van deze tentoonstelling ge zegd worden, dat een goed geheel ver kregen werd. De Voorzitter dankt voorts aan allen die bijdroegen tot deze tentoonstelling, ook door medailles ter beschikking te 6tellen. (Behalve de gisteren door ons reeds ge noemden, was nog een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door de hee ren H. Coster en D. v. Iterson, commis sarissen van „Flora".) De Voorzitter wenschte den inzenders een druk bezoek en veel succes en ver klaarde do tentoonstelling daarna voor geopend. Vervolgens spraken achtereenvolgens de heer E. Th. Witte, lid der jury, voorz. van de afd. Leiden van de Ned. Dahlia's Ver. en van den Ned. Tuinbouwraad de heer J. L. Bosschieter, burgemeester der gemeente, de heer S. Schpnevéld, voorzitter van de afd. Rijnsburg van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur eh van den Bloem- kweekersbond te Haarlem, en de.lieer Adr. den Heijer, voorzitter van d,e Veilingver eniging „Bloemenlust." De lieer Witte wenschte Commissie en bestuur'geluk met deze tentoóüstelling. Sprekers verwachtingen, tamelijk hoog' gespannen, waren verro overtroffen. Rijnsburg neemt tegenwoordig een be langrijke plaats in, in de bloemenwereld, en geniet daarin een goeden naam, die naar spr. hier met genoegen geconstateerd heeft, verdiend is. De tentoonstelling is een bewijs van den ondernemingsgeest enden moed van de kweekers. Wij allen weten dat de tegenwoordige toestanden niet rooskleurig zijn, maar vooral niet voor den tuinbouwer. Maar deze is een hardnekkig wezen. Na iederen tegenslag, zet de tuinbouwer zich weer tegen de moeilijkheden in en hoe grooter de strijd, des te mooier de over winning. Do tuinbouwers werken daardoor mede aan terugkeer van normale omstandig heden en een gedeelte van die eer komt aan de Rijnsburgsclie kweekers toe. De Burgemeester, namens B. en W. deelde mede, met genoegen aan do uitnoo- diging gevolg te hebben gegeven, en kon daardoor met eigen oogen de bloemen pracht aanschouwen, waarin niet alleen duidelijk uitkomt de Hand van den Scnep- per, maar ook van den ijverigen kweoker Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat deze tentoonstelling den naam van Rijnsburg in de bloemenwereld nog meer mocht vec.ioogen. De heer S. Schone veld dankte voor de uitnoodiging aan de door hem vertegen- werdigdo verenigingen gezonden, en hoopjo dat, da goede veraiandhoud'hg die daarirt bleek, mocht worden bestendigd Spr. verwonderde zich over de bioemen- wecMe hier tentoongesteld, want ieder dio na den storm, dc bloemen op het veld heeft zien staan kon van deze tentoonstelling niets verwachten, doch. spr. staat paf van wat tier te zien is. Van stormschade blijkt •letterlijk niet?. Waar de vraag naar bloemen steeds toe neemt en de door spr. vertegenwoordigde vereenigingen met „Flora" aan de sniis staat, hoopt spr. op nauwe samenwerking en een elkaar aanvullen en zich aanpassen Spr. had hierbij willen zinspelen op wat thans reeds door den Voorzitter als plan is bekend gemaakt, n.l. de tentoonstelling in Februari. Do gelrokken bloemen vormen dan een belangrijken factor en de vereenigingen zijn dan op somenwerking aangewezen. Spr. hoopt dat het plan slaagt en rijke vruchten zal brengen voor de plaats zijner inwoning en „Flora". De heer Adr. den Heijer dankte even eens voor de ontvangen uitnoodiging. Spr. zelf driemaal per week aan een vei ling verbonden, stend niettemin verwon derd over den geboden pracht. Spr. wenschte „Flora" ook veel succes toe. De beer T. Kralt antwoorddo met een enkel woord. Spr. hoopte, dat in Februari, wanneer er niet zooveel bloemen zijn als nu, de kweekers zouden medewerken en de trek kers daardoor uit zouden komen, met een collectie nieuwe soorten tulpen,'evenals er nu verscheiden nieuwe soorten Dahlia's getoond kunnen worden. Namens, „Flora." werden vervolgens de geuoodigden uitgenoodigd tot een lunch hij den lieer H. Coster. Op de bloemententoon- slelling alhier zijn toegekend de volgende onderscheidingen: G. Vianen groote gou den medaille, groep dahlia's; id. verguld zilveren medaille, groep planten; G. v. Delft kleine gouden medaille, groep dahlia's; id. verguld zilveren medaille bloemwerk; id. bronzen medaille id; D. L. Grullemans kleine gouden medaille groep planten; id. zilveren medaille groep dahlia's; Gebrs. Blase verguld zilveren medaille groep dahlia's; C. v. Beelen zilveren medaille groep dahlia's; P. v. d. Meer zilveren medaille tuin vaas; T. Kralt Verguld zilve ren medaille groep gladiolussen; J. Heems kerk zilveren medaille groep delphiniums; id. bronzen medaille groep dahlia's; Gebrs. Zandbergen verguld zilveren medaille groep bloemwerken; de Vletter en v. Eg mond bronzen medaillo groep ter opluiste ring; J. Grasbergen bronzen medaille groep dahlia's. De jury bestond uit de heeren E. Th. Witte, J. G. Ballego, Leiden, P. v. Delft, T. v. Egmond Oegstgeest; J. Braun, Noord- wijk. Een aanvang isgemaakt met het aanbrengen van versieringen, ook o.a. aan het Raadhuis. Over helalgemeen schijnt er wol lust tot deelneming te be staan en te verwachten is dat met het hier ruim voorhanden bloemenmateriaal, schit terende versieringen zullen worden aange bracht. NOORDWIJK AAN ZEE. De heer J. Verweij alhier is benoemd tot leeraar aan de Rijks-Hoo- gure 'Burgerschool te Middelharnis. BOSKOOP. In de gisteren gehou- cLeiï raadsvergadering werden, benioemd tot wethouders de heeren v. Geldcren (aftr. Lib.) en Guldemond (A. R.) WASSENAAR. Als wethouder zijn herbenoemd de hee ren J. Mansveld (A.-R.) en A. L. Rooi jak kers (R.-K.) TER-AAR. Bij de verkiezing van wethouders ver wierven de heéren P. W. Krof 11 stem men, D. v. d. Hoorn 6, H. Hendriks 5 st., zoodat de heeren P. W. Kroft en D. v. d. Hoorn zijn gekozen. BODEGRAVEN. Tot wethouders zijn herkozen de beide zittende heeren P. Batélaan en J. v. d. Marei. Uit het Sociale Leven De intrekking van art. 40 Bezoldigingsbesluit. Op uitnoodiging van het comité van al gemeen belang van overheidspersoneel kwamen te Utrecht de R.K. centrale van burgerlijk overheispersoneel, het comité van neutraal overheidspersoneel, het Per manente comité uit de bij bet Chr. Ntio- naal Vakverbond aangesloten organisaties van personeel in publieken dienst en de A.C.O.P. in vergadering bijeen* ter be spreking van het bij de centrale commis sie voor georganiseerd overleg in ambte naar szakeil ingekomen voorstel tot intrek king van art. 40 van het bezoldigingsbe sluit, als eerste stap op den weg, welke naar salarisverlaging zal leiden, zoomede van de vraag, of tot samenwerking zou kunnen worden besloten. Door 't beperkte karakter .dat hierdoor de conferentie kreeg, bleek het raadzaam, de centrale hoogere rijksambtenaren en den federatieven bond van personeel in openbaren dienst tot bijwoning der ver gadering uit te noodigen. Alle overheids- centrales hebben met de allergrootste be vreemding kennis genomen van het. voor stel der regeering, nadat verleden jaar op de meest positieve wijze door de regec- ring is verklaard, dat het door haar bij die gelegenheid opnieuw geredigeerde art. 40 van het bezoldigingsbesluit werd inge steld, cm komenden regeeringen de gele genheid te ontnemen, aan de salarissen per 1 Juli 1922 te tornen. Er werd crp ge wezen, dat de-rijksambtenaren, wier sala rissen weinig zijn verhoogd, veel verslech tering in hun arbeidsvoorwaarden hebben zien aanbrengen ,o.a. den pensioenaftrek van 81 Met algemesne stemmen werd besloten, zich ten sterkste tegen de voorgenomen intrekking van art. 40 te verzetten en de vertegenwoordigers der o verheidscentrales verder geheel vrij te laten in de keuze hunner argumenten en motieven. STADSNIEUWS. TELEGRAMMEN DE AARDBEVING IN JAPAN. LONDEN, 4 Sept. (V.D.). Uit Yokohama wordt gemeld, dat gewapende benden plun derend door Tokio trekken en do ellende zoodoende nog vergrooten. In 'dc straten hebben schietpartijen plaats tussehen de benden en militairen. Verder wordt gemeld, dat een aanslag op den minister-president is gepleegd. SAN PEDRO, 4 September. (V.D.). Vier groote vloedgolven teisterden de kust van' Californië. Schepen werden losgeslagen. Men gelooft, dat deze vloedgolven een te rugslag zijn van de aardbeving in Japan. LONDEN, 5 Sept. (V.D.). Het radio-sta tion te Iwaki meldt, dat de toestand in Tokio reeds veel verbeterd is. De waterlei ding is voor een groot gedeelte hersteld, terwijl in eenige wijken -der stad. weer licht brandt. De eerste levensmiddelentranspor ten zijn aangekomen. Zes oorlogsschepen, zijn te Yokohama en Sinagawa aangeko men, met ladingen rijst. Een speciaal hulp bureau is ingesteld. Het. aantal dooden te Yokohama bedraagt meer dan 130.000. Be halve de Aifaerikaausche consul is ook de Britsche consul te Yokohama y MARKTBERICHTEN Een jubileum. Naar wij vernemen is het morgen 25 jaar geleden da't de heer J. P. Mulder als medefirmant in de bekende Drukkerszaak hier ter stede werd opgencmen. De lieer Mulder heeft in deze kwarteeuw de zaak dank zij mede zijne energieke lei ding tot blcei zien komen, zoodat hij met dankbaarheid en blijdschap op den afge- lcgden weg mag terugzien. Spoorwcn GoudaAlphen. Door dc Kamers van Koophandel en Fabrieken te Leiden en Gouda is in een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer de wenschelijkheid betoogd van een spoedi- gen aanleg van den spoorweg Gouda— Alphen. In de kas van de rijwielbewaarplaats van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer is een tekort ontdekt van ongeveer f 2000. In verband hiermede is een beambte, S. ge naamd, geschorscht. LOOSDUINEN 4 September. Groenten, veiling. Bloemkool le srt. f 14.G010, rijen komkommers le srt. f 3.805.90, gele komkommers f 6.208.50, witte komkom mers f 4.10G.30, perziken le srt. f -2328, savoye kool f 1013.20, alles per 100 stuks; melcerien 2172 et. per stuk; augurken, f 2G65 per 100 K.G., stamprin- cessen 2145 ct., tomaten le srt. f 19.60- 24.50 per 50 K.G.; postelein 2953 ct., per 6 K.G.; spinazie 1841 et., per 4 K.G., salade le srt. f 4.10—6 per 100 krop; ker vel f 1.40—2.10' per 100 bos; andijvie f 1.50 3.50 per 100 struik. AMSTERDAM, 5 Sep. Veemarkt. 96C Volle Kalveren le kw. 0.96—1.10, 2e kw. 98—94 i cent, 3e kw. 80—86 cent; 37 Nuchtere Kalveren f 1828; 7 Schapen geen noteering; 325 Vette. Varkens le kw. 1.001.02, 2e kw. 94 98 centt; Overzcesehc en Geldersche le kw. 1,00 1,02, 6 Paarden geen noteering. ROELOFARENDSVEEN, 5 Sept. Veiling. Meloenen 560 cent; Snijfcoonen 1.902.25, - Snijboonen I 3.75—3.80, Snijboonen II ƒ1.35 —1.30, Snijboonen Stek 25—20 centj Princes- scboonen 3,003.15, idem I 3-50 3.70, idem II 2.idem zonder draad 3.05, En kele Stam 2.20, Dubbele Stam 2.102.20, Bonte Pronkboonen 1,20 alles per 10 Kg.; Augurken: Fijn 9*6019.10, Fijebasterd 9.909.30, Fijnbasterd II .6.80, terd j f 7,407,80, Grof 5.80—6.—, Grof II '.30, - Po'rtmien 4.104.35, Stippel 4.154,-30, Doorsnocprijs van 4 Sept. mat'1 af rek v.-m. j veilingskósten: Snijboonen 1.48, Idem I 3,'62 idem II 0.96, Stek 0,35, PrincessCbocncn 2.92, idem I 3.40,'idem II 2.15, idem zonder draad 3.08, Dubbele Stamb. 2-35, idem zonder draad 2.48, «Witte Pt cnkiiO^-nen: -c 1,60 per 10 kilo. Augurken: Fijn 12.97 16.72, Fijnbasterd 8.76, idem II 6.53, Bas- terd 6.80, idem II 5.24, Grof 5 19. idem n 3,68, Bommen 4.04, Stippel 3.9?. VOORSCHOTEN, 5 Sept. Vrije Veiling. Aangevoerd 2200 eieren, prijs per 100 stuks 7.508.10; Ivippen per ''tuk 1-001.20; Eendcicren per 10Q stuks 7.70S.— Veiling V- P- V. Aangevoerd 2170 c:-reo'. Piijs per 100 stuks 7.70—8,10; 240 Eer.deie- ren per 100 stuks 8.30-8-50; SO kuikoncioron per 100 stuks 6.00G.2Ö, banen per stuk' - 6080 cent; konijnen per stuk 3060 ennt, duiven per stuk 1020 cent. ALPKEN AAN DEN RIJN, 4 Veümg. Per 100 Kg.: Spinazie 714, Postelein 6 •10, Peulen 37, Heerenboonen f 2250, Snijboonen 2047, Kroten 1.601.50, TT on 2.60—2.70: Per 100 bos: Peen 69—9.70; Per 100 stuks: Meloenen 3663, Savoyekool 8—15, Roodekool 10—11; Per 100 pond: Andijvie 1,60-2.20. TER AAR, 4 Sept. Veilinn -St Phoces". Princesseboonen f-3.80, idem II 2.60, SmcL- 1 boonen 2,Snijboonen I 2.62. idem II 1.20, idem III 80 cent, Stek 30 cent. Witte Pronkboonen 1*50, Dubbele Stamprince^sen 2.50, Wagenaars 1-50, alles per 10 Kg.: Augurken per 25 Kilo: Fijn A 13.30, idem I 17.—, idem II 16.—, Fijnba^crd 10.—, Basterd 7.60, Grof 5.65, Stippel '.15, y Komkommers 3,95. Veiling „Gcd zij met Ons." Pri' - hoo- nen zonder draad f 3*76, idem nut vlrgad i. 3.40, Dubbele Stamprincessen 2.80, Snij'mo- nen exfra 3-30, idem I 2.02, idem TT 1.30, idem III 70 een1', Stek 32 cent, Witte Pronkers i 1.20, alles per 10 kilo: Augurken per 25 Kg. Fijn 16.40, Fijnbaserd 9.45, Basterd 7,40, Grof 5.40, Knor reis 4—, Komkommers 3.75. Aanvoer: 36 zakken Princesseboonen, 7 'idem met draad, 1 zak Dubbele Stam, 24 zak- ken Snijboonen extra, 494 zakkan Snijboonen I, '-j 29 zakken idem TT, 8 zakken idem TTT, 73 zak- ken Stek, 1 zak Witte Pronkers, 67 manden Fijn, 24 manden Fijnbasterd, 23 mandon Bas terd, 28 manden Grof, 7 manden Krorrri--, 3 manden Komkommers. STOM PW! JK, 4 Sept. Veiling. Op d« lm der. gehouden eeïeronveiiing werd aangevoerd 2634 kippeneieren, die werden verkocht voor 8.10 9.45 per honderd, benevens 113 eend reieren die 7.908.30 opbracMou de 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in Jen mor gen van Sept. 19*23, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometcrst.77-1.2 St. Mathieu. Laagste Barometcrst.: 752.0 Scy dis ford. Verwachting tot den avond van G Sept. Matige Westelijk? tot No y.lv^tolijke wind, afwisselend bewolkt, in h-1 aanvankelijk nog .eenige regen, zeilde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3