tossstslijke Aankondiging. [VSEMEÏHTEUJKE VISCHVERKOOP./ Aan den gemeentelijken vischwinkel VischnSarkt 18, tel. 1225, is DONDER DAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.18 —10.24, SCHOL a f0.20—10.35 en KA BELJAUW a 10.40 per pond. N. G. DE GrIJSELAAR, Burgemeeester leiden, 5 September 1923. J B. en W. van Leiden brengen ter al- gemeene kennis, dat de beslissing op het verzoek van: a. Peter M. Verhoef, om ver- gunning tot uitbreiding van de fabriek van fijne vleeschwaren in het perceel Boerhaavestraat Nos. 9, 10, 10a, Sectie B. No. 2836/2809; b. J. de la Bije, om ver gunning tot oprichting van een graan* meng- en zuiveringsinrichting in het per ceel Korte Mare No. 20, Sectie B. No. 1550 is verdaagd. AGENDA. WOENSDAG 12 September Leiden. Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging Buiten- gewone feestavond ter viering van het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Spreker: Dr. F. van Gheel Gildemeester, Ned. fterv. Pred. te 's-Gravenhage. Zang door de Kon. Zangvereen. ^Excel sior" van 's-Gravenhage. lederen Woensdagavond van 8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschunr 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 September kaargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. om heen, Hare Majesteit betreedt bet Pa leis, waarop nu de Koninklijke Stan daard wordt geheschen. Nog eenige oogen blikken, dan gaan dë balcondeuren open en treedt de Koninklijke Familie op het balcon, terwijl de militaire muziek nog maals speelt. Intusschen komen de vertegenwoordigers der ruim 400 Vereènigingen met hun ba nieren, vlaggen en vaandels den Dam op gemarcheerd. Het duurt heel lang voor allen er zijn en telkéns weer klinkt ge juich. "Wanneer allen aanwezig zijn, buigen zij en langzaam begint de aftocht, en brengen een vaandelgroet. Inmiddels heeft de Koninklijke Familie zich in het Paleis teruggetrokken. De eerewacht van burgers trekt ook weg eil langzaam aan herneemt de Dam zijn gewoon aanzien, vol lawaai van een vroo- lijke menschenmenigte, waarvan nog hon derden het oude grijze Paleis bfijven aan staren. BUITENLAND GRIEKENLAND CONTRA ITALIË. Kloeke houding van Griekenland. Nieuwe voorstellen. Nederland in het geding? De Grieksche regeering heeft Maandag avond aan den Franschen zaakgelastigde de antwoord-nota aan den gezantenraad overhandigd. In het antwoord worden de volgende punten vastgesteld- 1 Gevraagd wordt de instelling van een internationale commissie van onderzoek, om een enquête in te stellen op Albaneesch grondgebied. Tevens wordt medegedeeld, dat ondanks alle onderzoekingen van de Grieksche autoriteiten de moordenaar niet gevonden is en de oorzaken van den moord niet zijn opgehelderd. Griekenland vraagt, dat de gezanten- raad al zijn invloed zal doen gelden, onj Italië te noodzaken zijn eischen tot her- stel en satisfactie in te trekken. 3. Griekenland verlangt de onmiddellij ke ontruiming van Korfoe. Het Grieksche antwoord maakt geen gewag van satisfactie en schadevergoeding welko Griekenland aan Italië zou geven in verband met den moord. Do gezantenraad zou heden om 11 uur vergadering houden in verband met het ontvangen antwoord van Griekenland. De Grieksch-Italiaansche kweptie kwam gisteren reeds voor den Volkenbondsraad, hoewel do Italiaansche gedelegeerde Giu- riati eerst tegen middernacht zou terug* keeren De Italiaansche gedelegeerde in den Volkenbondsraad, Salandra, stelde den Griekschen gedelegeerde do vraag, of hij eenige nieuwe voorstellen van zijn regee ring had te doen. Hierop zette de Griek sche afgevaardigde Politis, het standpunt der Grieksche regeering in een langdurige rede uiteen en besprak daarbij de afzon derlijke punten van de Italiaansche eischen. Toen hij aan het Italiaansche ultimatum was gekomen, dat de doodstraf voor de schuldigen eischt, interrumpeerde Salan dra met de opmerking, dat hij slechts ge vraagd had, dat do nieuwe gezichtspun ten welke, naar hij had vernomen, de Grieksche regeering wilde te berde bren gen, hier zouden worden uitgesproken en zich derhalve niet kon vereenigen met een uiteenzetting van het Grieksche stand punt, daar hij hier op vooralsnog niet kan antwoorden. De president verzocht daarop den Griekschen afgevaardigde de nieuwe vcorsiellen fcijner regeering schriftelijk' in! te 'dienen, waarna 'de 'debatten werïïch on derbroken. Na afloop der desbetreffende debatten diende, .naar gemeld \frordt, Politis de volgende schriftelijke voorstellen in: 1. Do Raad wijst een of twee neutrale vertegenwoordigers aan om: a. het door de Grieksche regeering reeds aangevangen onderzoek te controleeren; b. zitting te nemen in de commissie, welke, naar de Grieksche regeering reeds aan den Gezantenraad heeft voorgesteld, de omstandigheden zal onderzoeken, wel ke aan de misdaad zijn voorafgegaan en waaronder de misdaad werd gepleegd 2. De Raad benoeme een commissie, be staande uit drie hooge rechterlijke ambte naren, een Griekschen, een Italiaanschen en een neutralen bijv. den president van het Zwitsersche Bondsgerechtshof, of den president van het Internationale Gerechts hof, ter bepaling van de schadeloosstelling welke de Grieksche regeering aan de fa milies der getroffenen te betalen zal heb ben. Deze commissie zal zoo mogelijk te Genève bijeenkomen; 3. de Grieksche regeering verbindt zich bij een Zwitsersche bank een bedrag van 50 millioen lire te deponeeren, als xantie voor de betaling der vast to stellen schadevergoedingen. Naar de „Grazer Tagespost" uit Bel grado meldt, heeft de Grieksche gezant de Zuid-Slavische regeering een nota van Griekenland overhandigd, waarin het me dedeelt, bij den Volkenbond alle stappen to hebben gedaan voor een vreedzame op lossing van het conflict, doch dat Grie kenland, wanneer deze stappen geen re sultaten zouden opleveren, bereid is do souvereiniteit van den Griekschen slaat zoo noodig met de wapenen te verdedigen. In verklaringen, tijdens een zitting van den Italiaanschen ministerraad afgelegd, heeft Mussolini zijn leedwezen geuit over de houding van een deel der Engelsche pers ten aanzien van het Grieksch—Ita- liaansch conflict en nogmaals nadruk ge legd op de incompetentie van den Vol kenbondsraad in deze kwestie. Als de Raad zich competent verklaart, zal Italië uit den Volkenbond treden, bevestigde hij nog eens. In een interview van Mussolini met een correspondent van de „Daily Mail" zeide hij o.a.: Indien Griekenland de voorwaar den van mijn ultimatum vervult en be taalt, zullen wij Korfoe ontruimen, Doch Griekenland zal er goed aan doen, spoedig to betalen, want de volgende week zal prijs hooger zijn. Ik ben niet van plan nog meer Grieksch gebied te bezetten of nog andere sancties toe te passen,tenzij de Grieken dwaas genoeg mochten zijn, Italiaansche onder danen of Italiaansche eigendommen aan te vallen. Het bericht uit Grieksche bron* vol gens hetwelk het Armeensche weeshuis lyaarin kinderen onder het patronaat van den lord mayor van Londen waren opge nomen, beschoten zou zijn en kinderen zouden zijn gedood, is blijkbaar slechts verspreid, om in Engeland stemming te maken tegen Italië. Het bericht wordt thans in een telegram van den directeur' van het weeshuis tegen gesproken, die mededeelt, dat de Italiaan sche autoriteiten de grootste voorkomend heid aan den dag leggen. Het Zweedsche socialistische orgaan „Social-Demokraten" verneemt uit Genè ve, dat Br anting heeft gedreigd, dat Zwe den, ingeval de Volkenbond niet in het conflict tusschen Italië en Griekenland in grijpt, zijn positie in den Volkenhond op nieuw aan een onderzoek zal onderwerpen In het telegram wordt het waarschijnlijk genoemd, dat wanneer de Volkenbond in gebreke mocht blijven, Zweden, Dene marken, Noorwegen, Finland, Holland en Zwitserland zich tot een gemeenschap pelijke actie aaneen zullen sluiten. DE AARDBEVING IN JAPAN. DE BRANDOORZAAK. De oorzaak van de snelle verspreiding van den brand te Tokio is gelegen in het feit, dat de gasleidingen door de aardbe ving braken; het gas ontsnapte en vatte terstond vuur. Verwacht wordt, dat het aantal der te Tokio en Yokohama gedoode vreemdelingen kleiner is, dan het geval zou geweest zijn, indien de aardbeving niet in do vacantieseizoen was gekomen. Thans waren de meeste toeristen en ver scheidene ingezetenen naar de vacantie- oorden gegaan, zooals Nikko en Karoei- zawa waar naar verluidt de aardbeving geen groote schade aanrichtte. Aangeno men wordt, dat ook het Britsch gezant schapsgebouw werd verwoest, terwijl de consulaten te Yokohama waarschijnlijk werden vernield door de springvloed of het vuur, maar er is niets bepaalds be kend. Volgens den kapitein van het stoomschip „Shimio Maroe", uit Yokohama aange komen is de geheele stad een puinhoop; niet één heel gebouw is zichtbaar. De brand te Tokio verminderde Zondagmid dag vijf uur, toen zoo goed als niets brand baars in de stad was overgebleven. Ook het gebouw der Ghineesche legatie is ver woest. Alle gevangenen, waaronder ook do onlangs gevangen genomen socialisten, werden vrijgelaten toen 'de gevangenis vlam vatte. Volgens mededeelingen van passagiers van het stoomschip „Korea Maroe" zijn slechts 40.000 menschen te Yokohama over gebleven. De rest is gedood of gevlucht. Een draadloos bericht meldt, dat meer dan zevenhonderd patiënten van het uni- versiteits-ziekenhuis werden gedood. De politie te Tokio schat, volgens een koerier, die te Tomioka aankwam, van waar draadloos kon worden geseind, het aantal verwoeste huizen te Tokio op 300.000 en het aantal slachtoffers op 500.000. Eeq bericht, te San Francisco ontvangen, zegt, dat het keizerlijk paleis bewaakt wordt door een regiment infan terie, een bataljon genie en de keizerlijke garde. KERK EN SCHOOL NED. HEUV. KEEK. Bedankt. Voor Hemelum c. a.: H. Mar ra te Ga ast (Fr.); voor Biervliet: W. Reus te Westkapelle; voor Aalburg cn Heetereh: P. Zandt te Delft. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Katendrecht (vae.-W. van 't Sant): A .O. Wolf te Loenen-Vree- land; te Apeldoorn en te Vlaardingen: D. J. Convée te Meppel. Bedankt. Voor Spijk (Gr.): H. v. d. Zanden te Wapeniveld. CHR, GEREF. KERK. Beroepen. Te Vllssingen: A. Grup- pen te Steenwijk. i Bevestiging, Intrede, Afscheid. Den 2en Sept. j.l. deed de her G. C. H. Bob, sprekende over Handel. 3:" 6, zijn intree in de Ned. Herv. kerk te Hau- lerwijk, na des voomi. bevestigd te zijn door zijn schoonvader ds. Kooiman van lIolland8clieveld, met een prediking over Openb. 3: 11. 'Aan de handoplegging na men behalve de bevestiger deel ds. Van der Hoff van Veenhuizen en de consulent, ds. Tonsbeek van Appelscha. Na des morgens bevestigd té zijn door ds. J. Sybrandy van Stiens, met een predikatie over 2 Cor. 5: 19 en 20, deed Zondag j.l. d s. J. Douraa, gekomen van Biesum, zijn intredo bij de Geref. kerk te Buss urn, sprekende naar aanleiding van Joh. 3: 29. 9 Hen! nieuwen leeraar werd toegezongen Ps. 134: 1 en 3 enI Ps. 133: 3, terwijl hij werd toegesproken door deni heer Tok* kens, ds. Sybrandy cn den heer v. d. Heide. Ds. J. A. Verhoog nam Zondag avond, na een vierjarigen arbeid aldaar, afscheid van de Geref. Kerk van Willem stad. Z.Eerw. hield voor een talrijke scha re een aangrijpende prediking over Deut. 30 vs. 19. Den naar Nieuw-Dordrecht ver- trekkenden leeraar, op. wiens verzoek geen toespraken werden gehouden, word ten slotte Psalm 121 vs. 4 toegezongen. - D s. F. C. W i 11 e k e s, gekomen van Hietidrik Ido Ambacht, werd Zondag met oen predikatie over 2 Tim. 4 vs. 2a: ^Pre dik het Woord" bevestigd door Ds. J. Visser, van Aalsum als predikant der Ned. Herv. Gemeente van Birdaard. Aan het slot werd toegezongen Psalm 134 vs. 3. De<s namiddags verbond Ds. Willekes zich aan zijn nieuwe Gemeente met een leer rede over „het persoonlijk karakter van de prediking des Woordss", naar aanlei ding van 2 Sam. 12 vs. 7a. Ds. J. Jukema ,van Rinsum^est, consu lent, sprak namens Kerkeraad en gemeen te van Birdaard en Janum hertelijke woorden van wrikom. Beide malen vulde een groote schare het kerkgebouw. Ds. G. Enkelaar, van Wierden' gekomen, deed Zondag j.l. zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente van Langere- eni Korteraar. Na des morgens door zijn neef Ds. A. C. Enkelaar, van JEIasselt beves tigd te zijn met een predikatie naar Je- saja 51, vs. 7, verbond des middags de herder en leeraar zich aan zijn nieuwe Gemeente met een woord over 1 Cor. 3 vs. 11—13. Na afloop der predikatie werden èn de Gemeente èn de nieuwe leeraar nog toege sproken door dén consulent, Ds. J. A'. van Nie, van Rijnsaterwoude. Ds. E. van der Laan, van Ulrum werd Zondag j.l. door Ds. D. G. A. Brou wer van Paesens, met een predikatie over Openb. 1, vs. 20 bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Anjum en hield des namiddags een intreepredikatie over 1 Cor. 1 vs. 23 en 24b, zijn Gemeente bepalende bij de Christus-prediking. Gemeenteraad Rijnsburg. Vergadering van den Raad der gemeente Rijnsburg van 4 September. Voorzitter: burgemeester J. L. B o s- schieter. Aanwezig alle leden. Als nieuw lid doen hun intrede de heeren M. Brussee, T. Kralt en J. den Haan. De vergadering wordt op de gebruike lijke wijze door den Voorzitter met gebed geopend. Alle leden leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna de Voorz. hen toespreekt. Waar allen thans gereed staan voor het eerst of bij hernieuwing" hun ambt te aanvaarden,, wijst de Voorz. op de vele zorgen, die dat ambt, vooral tegenwoordig, meebrengt, en dat daarom door hen worde aangevangen onder biddend opzien tot God. Spr. hoopte, dat bij verschil van mee ning, met bewaring van den goeden toon, getracht zou worden langs den weg van rede dit op te lpssen. Met den wensch dat Gods zegen in het volgende 4-jarige tijdvak op hun arbeid moge rusten, besloot de Voorzitter. Thans was aan de orde benoeming wet houders. Dr. H. G. Jonker deelde mede, dat de C.-H. fractie had vergaderd om haar hou ding vast to stellen, in navolging van het goede voorbeeld in antlere gemeenten. Besloten was de beide vorige wethou ders opnieuw te benoemen. Wat betreft den C.-H. wethouder J. v. Klaveren was dit zonder meer te begrij pen-. Wat betreft wethouder S. Schone- veld, in den korten tijd van zijn wethou derschap, toonde hij zich een krachtige figuur in het college van B. en W., en in het beladg der gemeente werkzaam, waar om het raadzaam was voorgekomen ook hem te herbenoemen. Bij stemming zagen beide heeren 10 van de 11 stemmen op zich uitgebracht. Beido heeren nemen de benoeming aan. De heer S. Schoneveld deelde mee, wel reeds ondervonden te hebben, dat de door hem bekleede functie niet gemak kelijk is, maar na het compliment ook van de C.-H. fractie, meent spr. niet te mogen bedanken. Met Gods hulp hoopt hij, in prettige sa menwerking met B. en W. en Raad, zijn werk te doen. De Voorz. wenscht de heeren geluk met de benoeming der beide heeren, waar mede hij ten zeerste instemt. Hij hoopt, dat de samenwerking mag zijn zooals tot nu toe, tot heil dor gemeente. Ingekomen stukken. Goedgekeurd raadsbesluit van Geel. St. Voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van een ontvangen schrijven van Ged. Staten en in overeen stemming met de zienswijze van den Min. van Binnenl. Zaken, stellen B. en W. voor een wijziging van de verordening op de heffing van het havengeld. De wijziging behelst, dat meting van een vaartuig geschiedt op kosten van ongelijk, behalve in het geval dat meting oorzaak vindt in weigering tot vertoonen van meet brief e.d.; in dit geval komen de kosten ten lasto van belanghebbende. Wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. Dr. Jonker heeft in een raadsverslag gelezen, dat in een ge meente voor 7 leerlingen op een Teeken- school door de gemeente Rijnsburg sub sidie wordt verleend. Spr. vraagt of dit juist is en of dit zonder medewerking van den Raad kan. Wetb. S. Schoneveld beantwoordt heide vragen toestemmend. Echter kan de Raad een verordening maken, om deze geld'en van de ouders der leerlingen terug te vorderen. Deze zaak had oolr reeds de aandacht getrokken van B. en W. en voorstellen in deze waren te wachten. Dr. J o n k e r verklaarde zich hiermede tevreden gesteld. De heer W. L. v. d. Gugten merkt op, dat in de Kerkstraat niet steeds de voorschriften worden opgevolgd omtrent stapvoetsrijden en oak wordt er nog wel met motorrijtuigen doorgereden. Het bord, houdende „verbod voor motorrijtuigen" is ook niet zoo erg gunstig geplaatst. Spr. verzoekt aan een en ander de aandacht te wijden. Wellicht dat eenig ingrijpen van de politie reeds voldoenden invloed heeft. Voorts vraagt de heer v. d. Gugten, wie de eigenaar is van een hekje aan de Hof straat voor het huis van den heer P. v. d. Mey. Het blijkt, dat dit aan den eigenaar van het huis behoort, waaromtrent weth. v. Klaveren nadere inlichtingen geeft. Na sluiting van de openbare vergade ring bleven de leden nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen. Gemeenteraad Sassenheim, Vergadering van 4 September. Het nieuw-gekozen Raadslid Sixma ba ron van Heemstra is afwezig. Als nieuwe Raadsleden zitten rond de groene tafel de heeren Bisschops, Krom, van Rijn en Verkleij, terwijl de oude leden allen tegenwoordig zijn.' 1. Installatie gekozen Raadsleden. De Voorz. houdt een korte toespraak waarin hij spreekt over den bloei en den groei van de gemeente, waariii de inwo ners leven in onderlinge verdraagzaamheid en waardeering. Hij hoopt, dat de nieuwe Raad zal handelen in 't belang der ge meente. De kwaliteit der leden staat bo ven alle verdenking. Hij roept de oude en nieuwe leden een hartelijk welkom toe eit spreekt de verwachting uit, dat er steeds een goede toon moge Jieerschen tusschen de leden met eerbiediging van ieders ziens wijze. Daarna neemt" hij deni zuiverings- en ambtseed van elk der leden af. 2. Verkiezing Wethouders. In de vacature-Roest wordt gekozen met 9 van de 10 stemmen de heer H. JB a d e r en in de vacature-Warnaar met gelijk stemmenaantal de beer W. Warnaar. Beiden nemen hun benoeming aan, waarna de burgemeester hun het welkom toe spreekt. Dit doen cvenieene de heeren Speel- man namens den Raad en de Secre taris namens de ambtenaren. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen a. Een brief van den gemeenteraad van Voorhout, inzake forensen-belasting, met verzoek adhaesie te betuigen aan de be slissing van dien Raad, om die belasting veranderd te krijgen. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten b. Een brief van eenige bewoners aan den Rijksstraatweg, voorbij de Wasbeeker- laan met het verzoek den watertoren aan die laan z o o te plaatsen, dat zij 'ook van die waterleiding kunnen gebruik maken. Voorgesteld wordt, dit verzcek in porte feuille te houden, totdat de heele zaak weer behandeld wordt. De heer van Zonneveld stelt voor het adres aldus te renvoyeeren naar B. en W. om prac-advies. Aldus besloten. De heer van der-Geest wil, dat de leiding zoo ver mogelijfc zal worden doorgetrokken. c. Een adres van de moderamens der werkliedenbond#n, met het verzoek spoe dig met productieve werkverschaffinig te beginnen. De heer v. d. Geest vindt het vreemd, dat nu reeds, in Augustus gesproken wor.it over werkloosheid. Hij vindt dat het pres tige der werklieden-organistaties verzwakt wordt, door nu met zulk een verzoek aan te komen. Naar zijn meening zal de werk loosheid nog wel een poosje wegblijven. De heer Krom vindt, dat in het adres alleen maar gewaarschuwd wordt en ge wezen op de komende werkloosheid. Die zal zeker komen, omdat do groot-werk gevers veel vreemd personeel aannemen. De heer v. Zonneveld komt op tegen do uitdrukking „vreemd personeel aanne men". Die mag niet voorkomen in zulk een adres. Wel in een adres aan de werkge vers. Een werkgever staat niet onder de controle van den gemeenteraad. De heer Krom weet ook wel, dat zulk Cen uitdrukking niet mag voorkomen in een adres aan den gemeenteraad. Maar hij beweert, dat het personeel net zoo goed oVer de zaken kan oordeelen als de pa troon. Het adres zal te zijner tijd onder de oogen worden gezien. De heer v. cl. Geest had liever gewild, dat de zaak eerst bij de Commissie vooi? de werkloosheid was behandeld. De heer Warnaar komt op tegen de stelling, dat de werknemer even goed over' den stand der zaken kan oordeelen als de? werkgever.' Tevehs wijst hij de beschuldig ging af, dat de werkgevers vreemd persoi' neel aannemen. Hij zal elke gezonde orga'i nisatie van harte steunen. 4. Voorloopige vaststelling Gemeentere- kening 1922. - De hiervoor ingestelde commissie stelt1 voor de rekening goed te keuren. Aldus' besloten. In het verslag der commissie wordt ge-, vraagd, of het niet wénschelijk is voor;' het behandelen in de commissie de reke-'» ning aan een accountent voor te leggen. De heer Speelman vindt aan het orfJ derzoeken der rekening veel zorg en tijdli verbonden en. wenscht een accountant. Dé' onkosten zullen wel opwegen tegen het to-' taal bedrag der rekening. De commissie kan maar hier en daar een greep doen. Hij stelt voor de zaak in handen vaiï B. en W. te geven. Aldus besloten. 5. Verzoek van Leiden om concessie voor,: het leggen van een persleiding naar Voor-*' hout. Er zal namelijk een buis worden af gé-v takt bij de Poetbrug langs de Haarlemmer, trekvaarten één langs de Teijlingerlaan. B. en W. stellen voor die concessie te verleenen onder voorwaarde, dat ze duurt,, tot zoo lapg Sassenheim gas van Leiden betrekt en zonder schade voor de gemeen-* te. De wegen zullen weer behoorlijk in' orde gebracht moeten worden. Ontstaan' er verzakkingen, dan zullen B. en W. het recht hebben, den weg op kosten van Lei-, den op te laten knappen. De buizen moeten dicht zijn en lekken zoo spoedig mogelijk worden geheeld. Schade aan boomen, planten enz. :noet worden heisteld. De heer Speelman vraagt of de drulc op de buizen voor Sassenheim niet zal verminderen. De Voorz. antwoordt, dat dat niet het geval is, omdat de druk in de distributie leiding van uit dén Sassenheimschen gas houder wordt geregeld. De heer v. R ij n wil, om kwesties te voorkomen, bepalen, dat binnen een be paalden tijd geen verzakkingen mogen voorkomen; indien wel, dat betaalt Leiden de onkosten. Na dien tijd betaalt Sassen heim de onkosten. Wethouder Bader is tegen het vast stellen van een bepaalden tijd. Hij wil trouwens heel voorzichtig zijn met het ver leenen van vergunning. De heer Speelman sluit zich bij het» laatste aan. De heer v. Zonneveld vraagt ,of de weg ook zal moeten hersteld worden na de herstelling van buizen. Hij meent, dat' niet onder do voorwaarden gehoord to hebben. Do heer Bader wil de zaak 14 dagen uitstellen, opdat de leden die grondig kun nen bestudeerem. Daarbij wil hij nog rechtskundig advies inwinnen. Wethouder Warnaar wil tevens het rechtskudig advies den leden toezenden. Verschillend© leden hebben er ook be-* zwaar tegen, de gemeente Voorhout belan geloos te helpen. Elk raadslid zal dus eén afschrift vaiï het bestaande contract, bet ontwerp-con* cessie en het rechtskundig advies ontvan gen. r De Oranje-Vereeniging heeft besloten, aan te koopen een bloemvaas van 1.50 Af.* lengte en die te plaatsen aan den ingang van 't Park. De Vereeniging stelt zich' voor die op 12 September te onthullen eni z© der gemeente aan te bieden. De ge-* meenteraad geeft zijn toestemming tot plaatsing. Tevens zal op het feest een zuil geplaatst worden van 6 M. lengte, gekroond met 'r een Oranje-kroon. Dat alles zal baden hï een zee van licht. Bij de rondvraag verzoekt de heer Speelman na» 1 October de vergade- ringen om 2 uur te houden. De heer v. Zonneveld verzoekt om/ de aanwijzing van den tijdelijken burge meester. j De Voorz. antwoordt, dat dat de taak van B. en W. is. De heer v. Rijn vraagt naar een regie*' ment van orde. Die bestaat en zal hem ter hand worden gesteld. Tevens wil hij de raadsstrikken laten cir- culeeren. B. en W. zullen daarover een voorstel doen. De heer Krom vraagt een andere regé* ling der muntgasmeters -j De Voorz. antwoordt, dat dat een be'-» langrijke uitgaaf met zich mee brengen zal Wij zouden dan over moeten gaan tot lietj z.g. penningstelsel, wat geld kosten zal- De heer v. d. Geest voelt veel voor dat stelsel, omdat elke penning zijn eigen waarde heeft en behoudt. t Echter, die zaak zal onder oogen worden i Gemeenteraad Oegstgeest, Voorzitter de heer J. G. M. van Griet*,, huijsen. De heei»J. J. Nijssen is verhinderd wé-^ gens ziekte. S> Terwijl de leden van hunne zetels zijd opgestaan, leest de Voorz. de formulie* ren voor, waarna plechtig de eed wordttf afgelegd door do herkozen en. de nieuwejj leden. t De Voorz. wenscht hen gcluK met bun«y ne benoeming en hoopt op aller medewerk j king tot behartiging van do belangen de?j gemeente. U Hierna worden de notulen gelezen cu^ goedgekeurd. Eenigo ingekomen; stukken van Stateru worden voor kennisgeving nomen, waarna do Voor mededeelt^ dat door B. en W. een; tijdelijke lecrlcrachö is benoemd aan de O. L. school Lcidsclid Buurt. Si

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2