Ssmeestelijk* Aankondiging, «EMEEKTELIJKE VISCHVERKOOÏV 'Aan den gemeentel)] ken Vischwinke1 Visclimarkt 18 (Telef. 1225) is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.1£>-f 0.24 eD SCHOL a f 0.21 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 3 September 1923. KOEPOKINENTING.," Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat vanaf Woensdag 5 September e.k. eiken Woens dag telkens des namiddags om twee uur in het Elisabethshof aan de Oudo Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot koste- looze inenting en herinenting. Het trouwboekje moet worden medege bracht. B. en W. van Leiden; gezien het verzoek van a: P. A. Bril, cm vergunning tot op richting van een suikerwerkfabriek in het perceel Oude Bijn No. 90, Sectie H. No. 3422; b. N. van Rijnswou, om vergunning tot uitbreiding van de broodbakkerij in het perceel Heerenstraat Nb. 85, Sectie M No. 3388; gelet op de artt. 6 en 7 der Hin derwet: geven hij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zater dag den 15den September e.k. dés voor middags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen deze verzoeken in te brengen terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe to lichten. AGENDA'. WOENSDAG 12 September Leiden. Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging Buiten gewone feestavond ter viering van het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Spreker: Dr. F. van Gheel Gildemeester, Ned. Herv. Pred. te 's-Gravenhage. Zang door de Kon. Zangvereen. ^Excel sior" van 's-Gravenhage. lederen Woensdagavond van nur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Boiid. Stsenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van ?laandag 3 tot en met Zondag 9 September kaargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Monschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. BIHÜEBILAND HET JUBILEUM VAN DE KONINGIN. Ce entvangst van da Staten-Gcneraal. Zaterdagmorgen heeft H. M. de Konin gin in het paleis Noordeindo de leden van de Eerste en de Tweede Kamer ontvan gen, en hen in de gelegenheid gesteld, huideadressen aan te bieden, welke adres sen door de Koningin met een toespraak werden beantwoord. De ontvangst geschiedde op de ceremonieele wijze waarop gewoonlijk ten Paleize de commissies uit Eerste Ka mer en Tweede Kamer, hel ast met het aanbieden van adressen van antwoord of voordrachten ter benoeming van een voorzitten en dergelijke worden ontvan gen. In de voor-vestibule van het Paleis stond, als eerewacht, een detachement huzaren met hoornblazer, onder com mando van den len luitenant der huza ren jhr. von Heyden, kort geleden nog ordonnance-officier van de Koningin. Onmiddellijk na afloop van de audiëntie aan het Hof van Internationale Justitie verleend, kwamen in 11 auto's ten Pa leize aan: de voorzitter der Eerste Ka mer, generaal baron Van Voorst tot Voorst, de griffier mr. Zillesen en de commies-griffier jhr. mr. Beelaerts van Blokland en het meerendeel der leden van die Kamer. Allen droegen behalve gene raal van Voorst tot Voorst, die zijn groot- generaal stenue aanhad, ambtskleeding of de galakleeding verbonden aan tegen woordig of vroeger door hen uitgeoefende openbare ambten. Slechts één Kamerlid was in rokcostuum. Bij liet betreden van het Paleis presen teerde de eerewacht der huzaren de kara bijnen en blies de hoornblazer de eere wacht. Generaal van Voorst tot Voorst bracht het militair saluut. Twee kamerheern der Koningin geleid den de leden der Eerste Kamer naar de kleine Balzaal waar de ontvangst plaats had in tegenwoordigheid van verschillen de hooggeplaatste hordignitarissen. Ook hij het vertrek van de Eerste Ka mer-leden werden de honneurs bewezen door de voorgemelde eerewacht. Op gelijke wijze werden daarna en corps en leden der Tweede Kamer ont vangen. Dezen kwamen na zich in het ge bouw der Kamer te hebben vereenigd, ïn een twintig auto's ten Paleize. De voorzitter, dr. Kooien, zat in de eerste auto en in de daarop volgende de grif fier: mr. baron de Vos van. Steenwijk en do commiezen-griffier, mr. Kesper en mr. [Werv. r Zeer vele 'dames en heeren Kamerle den, die op deze ontvangst door de Konin gin verschenen, droegen het amhtsgev/aad -of het vroegere ambtscostuum. Do voorzitter beantwoordde namens de Kamerleden het eerbewijs der militairen door langs het gelid te loopen met de band aan den iteek. Bezuiniging. De heer Van Braambeek, lid van de Tweede Kamer, heeft 'aan den minister van waterstaat de volgende vragen ge richt: Is de minister bereid te bevorderen, dat de door den directeur-generaal der P. en T. ingestelde commissie tot onderzoek •naar de inkrimping van het aantal hoo- gere ambtenaren, die uitsluitend is sa mengesteld uit dit hooger personeel zelf, wordt aangevuld met een aantal leden ook uit andere rangen en uit niet-ambte- naren? Is de minister bereid, in afwachting van het resultaat, waartoe de ommissio komt, de recruteering van dit hooger perso neel stop -te zetten? Wijziging van de Aardappelwet. J Ingediend is- een wetsontwerp tot wijzi ging van de Aardappelwet. De aanleiding tot het indienen daarvan moet aldus de memorie van toelichting worden ge zocht in het feit, dat in de practijk bij de uitvoering der Aardappelwet gebleken is, dat het voor do grondige bestrijding van de aardappelwratziekte in hooge mate van belang zoude zijn, indien de mogelijkheid tothet nemen van maatre gelen tot bestrijding in bepaalde opzich ten zoude worden uitgebreid. Het bleek dat men met de bestaande bepalingen niet zooveel kon bereiken, als wenschelijk ware om aan het voortwoekeren van dit gevaar voldoende paal en perk te stel len. De uitbreiding, welke thans wordt voor gesteld, is in hoofdstuk een tweeledige: in de eerste plaats omvat zij een alge meen vervoerverbod van wratzieke aard appelen, in de tweede plaats do mogelijk heid tot het uitvaardigen van een ver bod om op perceelen, welke een gevaar voor besmetting opleveren, voor de aard appelwratziekte vatbare aardappelsoor ten te verbouwen. De Verzekeringskamer. Zaterdagmorgen heeft do installatie plaats gehad van de Verzekeringskamer, ingesteld hij de wet op 22 December 1922 op het Lcvensverzekeringsbedrijf. De voorzitter van de Verzekeringskamer, de heer L. H. van 't Sant, is 's morgens door den minister van justitie beëedigd, terwijl de voorzitter later de twee leden, den se cretaris, twee referendarissen en den commies beëedigd heeft. De Verzekeringskamer is gevestigd Heerengracht 257 te Amsterdam. BUlTENLftSIP GROOTE AARDBEVING IN JAPAN. Duizende dooden. Twee groote steden verwoest. Zaterdagmiddag is Japan door eeni ont zettende aardbeving geteisterd, ivelke haar weerga in de geschiedenis niet vindt. De^c aardbeving ging gepaard met een geweldigen vloedgolf, Alle voornaamste gobonwen te Tokio zijn afgebrand, niet inbegrip van het wa renhuis Matuzakaya, den grooten toren te Asakusa, de Peers Club, het keizerlijk the ater en het arsenaal. De vlammen bonden op een afstand van 7 mijlen worden waar genomen. Het gebied, waar schade is aan gericht, strekt zich uit van Osaka en Kobe naar Sendai, een afstand van ongeveer 300 mijl. Dit gebied is het dichtst bevolkte van Japan. De gouverneur van Yokohama, die zich aan boord van een oorlogsschip bevindt, zond een draadloos telegram aan de gou verneurs van Asaka en Kobe, waarin hij zeide: „Yokohama is door een aardbeving en brand verwoest. Er zijn 10.000 dooden en gewonden. Alle communicatiemiddelen zijn vernield. Zend onmiddellijk hulp." Een draadloos telegram, dat te Peking uit Zuid Japan werd ontvangen., meldt: De aardbeving, die gisteren Oentraaal-Japan teisterde, heeft bijna alle steden en dor pen tuöschen Tokio en Osaka verwoest en branden vercorzxakt, welke nog aanhou den. Te Tokio werden de meeste groote gebouwen vernield. Het keizerlijk Paleis verkeerde in gevaar. Twee van de vijftien wijken van Tokio werden vernield. Heb vuur woedde van het eene naar het an dere einde van Tokio en, in de straten la gen talrijke lijken. Het aantal dooden en gewonden kon tot dusver nog niet worden geraamd, Oentraal-Japan is geheel zonder com municatiemiddelen. De vloedgolf heeft vooral Yokohama ge teisterd. Door het aanstormende water zijn vele huizen weggeslagen, terwijl een groot aan tal steden aan den voet van het gebergte werden verwoest. De spoorwegtunnel en de bruggen wer den op verscheidene plaatsen vernield. Ook een groot aantal zomcrverblijfplaat- Atami zijn circa 600 menschen om het le ven gekomen en te Gotemba ongeveer het zelfde aantal. De schokken waren het he vigst te Hakoene. Een hulpschip is in gereedheid gebracht en hdenmiddag naar Yokohama gezonden. Volgens de verhalen der vluchtelingen werden vele gebouwen reeds door den eer sten schok verwoest. Het hoofdbureau van politic, alsmede het theater zijn geheel af gebrand. Ook moet het ministerie van van Marine in brand staan. Een ander bericht zegt, dat de brand op 48 plaatsen, tegelijk is uitgebroken. Het hevigst woed de hetvuur in de kantoorwijk van Tokio. Het koninklijk paleis is door het vuur aan getast en brand nog steeds. De stad Shina- gawa is overstroomd. De havenwerken van Yokohama zijn verwoest, alsook dio van Asano. Uit al deze berichten kan worden afgeleid, dat Yokohama een grooto ruïno is. Bij het ineenstorten van den! Asakusa- toren zijn "700 personen gedood. Talrijke schepen zijn vergaan ten gevolgen van den vloedgolf to Yokohama. De laatste berichten melden, dat dc aardbeving in Let bijzonder hevig was in de districten, die om den berg Fujiyama, op 12 mijl ten N.W. van het Izu-schier- eiland is gelegen omringen. De Fujiyama is een rustende vulkaan. HET CONFLICT TUSSCHEN GRIEKENLAND EN ITALIË. Weer een „stille" oorlog? Een vreemde uiteenzetting van Mussolini. Wat za! do Volkenbond doen? We leven in een tijdperk van bezuini ging. Zelfs op de oorlogserve schijnt men er naar te streven- to bezuinigen op uitga ven van geld en menschenlevens. Zoo bezet in den laalsten tijd herhaal delijk een of ander volk een deel van het grondgebied eens zwakken, zonder dat daarbij het „verouderde" geschetter van ultimatums, oorlogsverklaringen wordt gehoord. Men voert oorlog zonder bloed te doen vlooien. v. Niets is eenvoudiger men zoekt een of ander conflict, laat zich door niets of niemand - bevredigen en stuurt naar een niet versterkt deel van het vijandelijke land een kleine troepenmacht, om een kleiner of trrooter landbezit in exploi tatie te nemen voor eigen rekening. Zoo is het gegaan in de kwestie Wilna, zoo ging het met de bezetting van het Roergebied zoo is thans ook Italië te gen Griekenland opgetreden. Men kent de aanleiding!. Een Italiaansche delegatie werd ver moord in Albanië. Do Italianen werpen de schuld op de Grieken deze laatsten ontkennen ten sterkste iets met de zaak uitstaande te hebben. Doch dit is betrekkelijk slechts hijzaak. De oorzaak van de actie van Italië moet hierin gezocht worden, dat, nu het fascisme de binnenlandse he politiek van Italië beheerscht, expansie gezocht wordt ook naar buiten. Nu is de opperman der zwarthemden wol wat heel snel van stapel geloopeni. Onmiddellijk werd het eiland Korfoe bezet. Het Italiaansche volk juichte, doch nu komen er uil geallieerde kringen stemmen of die de daad van Italië afkeuren. Mussolini heeft er oen mouw aan weten, te passen. De Italiaansche regeering bedoelt met- de bezetting van Korfoe, zegt de premier, gS>eii vijandelijke daad, maar de.zo is een voudig het nemen van een pand. Waartoe'? Dit wordt niet gemeld. Schuld heeft Griekenland niet aan Ita lië of het zou „eere-schuld" moeten zijn. Zoo is de verklaring van Mussolini wel wat keel doorzichtig. Inmiddels is met het pandnemen voortgegaan, en zijn nog een tweetal eilanden bij de Grieksche kust in beslag genomen. Griekenland heeft, gelijk gemeld, de hulp van den Volkenbond ingeroepen, doch de Italiaansche gezant deelde aan de Grieksce regeering mede, dat Italië weigert een uitspraak van den Volkenl- bond in het Italiaansch-Grieksche con flict te aanvaarden* De Grieksche nota aan den Volkenbondsraad bevat twee be langrijke punten. Het eerste punt is, dat duidelijk is, ge bleken,, dat de Italiaansche regeering zich ten vollebewust was van het plan der Grieksche regeering om het geschil aan den Volkenbond voor te leggen, voordat aan de Italiaansche strijdkrachten order werd gegeven Korfoe te bezetten. Deze omstandigheid maakt het Italiaanseho op treden ernstiger en houdt een uitdaging van den Volkenbond in. Ten tweede zal men opmerken, dat Grie kenland niet tot den uitersten maatregel is overgegaan, door aan den Volkenbond do toepassing te verzieken van de sanc ties, voorzien in art. 16 van het Volkenr bondsstatuut. Griekenland heeft alleen het recht uitge oefend, om een beroep op den Raad te doen en heeft het aan dit lichaam over gelaten, over te gaan tot de actie, welke het noodig mocht achten. Mien is van meendng, dat het bestaan van den Volkenbond afhangt van een vastberaden optreden' in deze crisis. Als de Bond niet handelt, zal dit een veroor- déeling voor hem zijn, terwijl hij in deze zaak een groot succes kan behalen. Mussolini dorst naar nieuwe lauweren! Het zal wel weer blijken, dat er van een ikracktig ingrijpen wel geen sprake zal zijn. Misschien weten de Bondgenooten Italië nog met een zoet lijntje van verdere actie af te br?n?en. Dat men in Griekenland zelfnietveel van den Volkenbond verwacht, blijkt wel uit het feit, dat in geheel Griekenland de staat van beleg is afgekondigd, terwijl in de kleine entente heftige beroering is ge wekt en de kwestie Fiume weer opgeld doet. Veel zal afhangen van de geallieerden, in Zuid-Europa weer een oorlog zal ontstaan of het conflict op vredige wijze wordt bijgelegd. jjMï'l Te Londen blijft men objêctief. Algemeen kan men zeer duidelijk mer ken, dat Mussolini's politiek niet geheel in den smaak valt, ofschoon slechts en kelen dit openlijk zeggen en dan nog op zoo kiesche wijze, dat de openbare mee ning in Italië er moeilijk aanstoot aan ka,n nemen. Dc Grieksce houding wordt evenwel ook niet bewonderd. De operfbare meening zou er vermoede lijk geen oogenblik aan denken het Itali aansche standpunt af te keuren, indien ze niet voelde dat Mussolini door te bande- len gelijk hij deed Frankrijk en Engeland veronachtzaamd heeft, dat hij den nauwelijks herstelden Balkanvrede aan een dreigend gevaar blootstelt en dat hij den volkenbond pas seert. Het idee te Parijs ls, dat Italië vol- doening moet vinden, zonder del Grieken land een onrechtvaardige vernedering ondergaat. Over het algemeen vond men het jam mer. dat de snelheid van Mussolini's nota de bezadigdheid ervan geséhaad heeft. De Duitsehe pers volgt de crisis met blijkbare onverschilligheid, hoewel eenige verborgen vreugde merkbaar is over het feit, dte Mussolini, en zijn Italianen door hun wild optreden het bewijs leveren, dat het Duitschland van 1914 toch niet het eenige militaristische land ter wereld was en dat ook andere stalen plechtig ge- leekende documenten als „vodjes papier" behandelen. Vijftien arbeiders verdrenken. ïn den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een stormvloed aan de Westkust van - Jutland groote verwoestingen aange richt. Talrijke personen verloren het le ven. Vijftien arbeiders, die werkzaam waren aan den dijkaanleg bij Reisby, wer den door den vloed overrompeld en zijn ondanks de heldhaftige pogingen om hen te redden, verdronken. Mijnwerkersstaking in Amerika. Nadat de verschillende compromis voorstellen verworpen zijn, hebben 158.000 arbeiders in de anthraciet-mijnen liet werk neergelegd, hoewel de regeering de besprekingen voortzet. Hel Spaansche kabinet afgetreden. Bij het onderzoek door de regeering van de door den generalen staf ingedien de voorstalen in verhand met de operaties in Marokko, ontstond een meeningsver- schil tusschen de verschillende minis ters, betreffende de strekking en do gevol gen van deze voorstellen. Daar het niet mogelijk was de geschillen bij te leggen, besloot de premier het ontslag van het ge- heele kabinet aan den koning aan te bie den, die hem belastte met de vorming van een nieuw kabinet. Mijnramp in Australië. Bij een ontploffing in een mijn. nabij Gessnock zijn 28 personen gedood. fHet voorloopig resultaat van de ver kiezingen is als volgt: regeeringspartij 62 zetels, republikeinen 45 zetels, onafhan- kelijken 16 zetels, boerenpartij 14 zetels, Labour Party 14 zetels. De uitslagen van vier kiesdistricten ontbreken nog. KERK Eü SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen» Te Oude Tonge: F. van Asch te Den Ham; te Garderen: D. Th. Keek, laatstelijk pred. te Bergambacht, thans wonende te Woerden-; te Deurne: W. A. Eerdbeek te Standdaardbuitcn. Aangenomen. Naar St. Oederurode: J. W. Blankert, laatstelijk pred. bij de Wëezenkapel te Neerbosch. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Rijssen, M. M. Horjus te H. I. Ambacht. Aangenomen. Naar Zuid-Beijerland: Dr. H. W» v. d. Vaart Smit te 's-Grave- land. Bedankt. Voor Emmen (Evangelisa- tiearbeid): Jac. Poort te Eikerzee (Z.) GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te Bruinisse: J. Vreug- denhil te Borssele. Dr. D. H. Th. Vollenhover». Bij dien raad der Geref. Kerk van 's-Gra venhage is een schrijven Ingekomen van Dr. D. H. Th. Vollenhoven, warm hij den Kerkeraad bericht, dat zijn gezondheids toestand veel beter is dat uit het laatste persbericht blijkt. Met grooten blijdschap nam de Kerkeraad hiervan kennis. D s. J. Tonkens hoopt Zondag 7 October a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Lutjegast en Zondag 14 October d.a.v. te Bergum intrede te doen. D s. J. J. K o m a n, predikant der Ned. Herv. Gem. te Zwaag, die het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Nienwbeerta aannam, hoopt daar Zondag 30 September zijn intrede te doen. Zending. De samenwerkende Zendingsvere-enigin- gen hadden op 1 Sept. een tekort van f 200.000. Predikantenvergadering. De Hervormde (gereformeerde) predikan tenvergadering is bepaald op Woensdag 19 September te Utrecht. Dr. G. Oorthuys predikant te Amsterdam, zal spreken over Hedendagsche Christologieën en dr. P. J. Kromsigt, predikant te Amsterdam over Calvijn's kerkbegrip. Ver. van Chr. Onderw. en Onderwijzeressen De najaarsvergadering der Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen in Zuid-Hol land zal D.V. gehouden worden op 29 Sep- tember a.s. in het gebouw „Eendracht" te Rotterdam. De heer J. Muiderman, leeraar aan de Geref. Kweekschool te Rotterdam, zal refereereni over, „Lager Onderwijs^ in Aardrijkskunde", terwijl de heer H. Nieu- kerke, van Den Haag, zal spreken over „De Vrouw". Ieder noteer© tijdig dien da-^ turn! ÜHT DE LEIDERDORP. Tot groot ongerief .van het publiek is de brug reeds geruimen tijd voor het verkeer met rij- en voertuigen afgesloten. En niet zonder schrik zal menigeen heb ben! vernomen dat het nog wel maan den zal duren eer tot aanbesteding kan worden overgegaan. Tot ons genoegen kunnen we melden dat deze verontrustende geruchten niet gegrond zijn. Ter bevoegder plaatse werd ons bij in formatie meegedeeld, dat dc plannen voor do nieuwe brug de .voltooiing naderen eni dat zeer binnenkort do aanbesteding kan' worden tegemoet gczicri. Laten we hopen dat „zeer binnenkort'* inderdaad een nabij gelegen tijdstip is en dat aan deze lastige verkeersstremming, spoedig een einde komt. Alhier had Zaterdag j.l. de aanbesteding plaats voor het bou-f wen van een woonhuis voor den heer W,'> Demmendal waarvan de uitslag was als volgt: A. G. v. Osnabrugge en Zooi* f 6810, J. Meerburg en Zoon f 6795, G. Groenendijk f 6690, J. Hoogendoorn f 0480, Firma Gebr. A. en K. Mo'l en Co. f 6430, M. v. d. Velden1 f 6320. allen wonende al hier. Door de burgerwacht alhier zal Dinsdag 4 September te Kat wijk een onderlingen schietwedstrijd wor- den gehouden om zeer fraaie prijzen. Als hoofdprijs is de inzet een wisselbeker, be schikbaar gesteld door den commandant den heer J. M. de Koning. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag, des namiddags te 2 uur ver gaderen ter. behandeling van de volgende Agenda: 1. Beëediging nieuw gekozen Raadsle den. 2. Benoeming van twee Wethouders. 3. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van de motie van den Raad der ge meente Waddingsveen, waarin op aange geven gronden als zijn oordeel wordt uit. gesproken, dat de aanleg van d$n spoorweg Alphen aan den Rijn—Gouda achterwege behoort te blijven. 4. Voorstel van B. en W. om dé beloo ning van een vakonderwijzeres aan de O. L. school te Aarlanderveen te bepalen op f 50 per wekelijksch lesuur per jaar voor 2 lesuren. 5. Voorstel van B. en W, tot het huren van lokalen voor het geven van onderwijs tijdens dé verbouwing van de school voor L. en M.U.L.O. aan den Oudshoornsche- weg. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van' eenige perceelen bouwgrond, gelegen aan. de Concordiastraat, resp. aan de heeren B. Snel en J. Gesman c.q., beiden alhier. 7. Voorstel Tan B. en W. om te besluiten tot verkoop van bouwgrond in het Burge- ineester-Visserpark aan het bestuur van de Chr. Hoogere Burgerschool voor den bouw van een nieuwe school. 8. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van ©an aanvrage van het bestuur van de aid. Alphen a. d. Rijn van den; Chr. Nat. Werkmansbond om vergunning tot straataanleg en tot overname van aan geboden grond voor straataanleg van de heeren M. Meijer e.a. 9. Adres van J. Wijsman alhier oin ver betering van het hek voor zijn woning aan den Oudshoornscheweg voor rekening der gemeente in verband met het van gemeen tewege gelegd trottoir, met voorstel van B. en W. 10. Voorstel yan B. en W. tot wijziging van de Bouw- en Woningverordening. 11. Vaststelling van twee besluiten tot wijziging van dc gemeen tebegróotihg dienst 1923. 12. Vaststelling van het kohier van het straatgeld over het dienstjaar 7953. 13. Benoeming van een Emtenaar van den Burgerlijken Stand in do vacature- Steen. Aanbevolen worden de heeren: 1. A. Veenhuijsen; 2. J. L. van Bastelaar. 14. Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren A. D. van Vliet en H. S. van der Putte. Aanbevolen wor den: 1. A. D. van Vliet, 2. C. den Dubbel den. Voor de vacature van der Putte, 1. H. S. van der Putte; 2. A. Kerkvliet. 15. Benoeming van leden van de volgende Commissien: 1. Commissie van Bijstand voor de Waterleiding-, Gas- en ïllectrici- teitsbedrijven; 2. Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf; 3. Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen; 4. Commissie voor het nazien der rekeningen! over 1922. 16. Verdeeling van den Raad in afdee- lingen ingevolge art. 48 van liet reglement van* orde. KATWIJK. De heer P. Meerburg (O. H.) heeft, bedankt als lid van den Gemeenteraad. Als zijn opvolger komt op de lijst voor de heer B. Dubbelaar. Vergadering vanden! Raad dezer gemeente op a.s. Dinsdag des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling? 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Mededcrling van ingekomen stukken!. 4. Benoeming van twee leden in de com missie voor de Bedrijven* 5. Benoeming van twee loden in de com-, missie van Fabricage. 6. Benoeming van twee leden in de com missie voor het grondbedrijf. 7. Benoeming van zes leden in de be lasting-commissie. 8. Benoeming van §en Voorzitter der Commissie van Toezicht op liet Corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling. 9. Verlenging termijn ontruiming onbe woonbaar verklaarde woningen. j 10. Voorstel ruiling grond. 11. Voorstel wijziging sclioolgeld-vcror- 12. Verlenging termijn kasgeldleenmg. 13. Rondvraag. RIJNS BUR Cf. Was zooalB wij reeds konden melden de uitbouw van de Herv.1 Kerk kortelings geleden gereed gekomen, gistermorgen is deze in gebruik genomen. Ds. C. M. Luteijn, sprak naar aanleiding van dit heuglijke feit over dem geestelijken! tempel, waaronder heel iets anders is ta verstaan dan deze aardsehe. naar aan.ei- ding van Efczo 2 v.. W-K. volgens bepaalde spr. do auuuaoet- in, fnndeonng, den opbouw er, J. a-ewjfj on ten slotto do voltonoiing c:: bat uoe,. Na afloop hiervan iorugtooronuo tor nel stoffelijke, wijdde spr. eenige jvoordes aan den nieuweni uitbouw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2