Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT ABONNEftSEiiTSPflIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.50 Per week f 0.19 franco per post per kwartaal f 2.90 4üe JAARGANG. - VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1923 - No. 1020 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22cenft ingezonden Mededoelingen, dubbel tarief* 'Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooyuitbeta* ling van ten hoogste 30 woorden, wordêa dagelijks geplaatst ad 50 cent. V Niettegenstaande.. In de te Groningen gehouden jaarver gadering van den Bond van Christelijke politieambtenaren kwam ook het ont- werp-vlootwet ter sprake. De voorzitter had in het orgaan op ver-? werping van het ontwerp aangedrongen, wat door sommige leden werd afgekeurd. Merkwaardig was het antwoord van den voorzitter, dat door de N. P. G. Grt. aldus wordt weergegeven! „Het vlootwet-ontwerp stond, volgens het hoofdbestuur, in nauw verhand met de economische belangen der leden. Spr. was van meening dat dit rapport regel recht indruischt tegen de sociale belangen van het volk. Allo sociale verbeteringen moeten stilstaan voor de verbetering van de vloot, zoo was de meening van de meer derheid der commissie. Spr.'s eindconclu sie was, dat door deze maatregelen we voor de eerstkomende 8 jaar een onso ciaal Nederland zouden krijgen. Daar om moest worden positie geko zen, niettegenstaande we ver moedelijk geen van allen een rechten kijk op deze zaak heb ben, die ook zijn diplomatieke kant heeft." Dat deze laatste opmerking volkomen juist was, werd door wat daaraan vooraf ging zeer duidelijk gedemonstreerd. De Vlootwet, die in de toekomst een 150ste gedeelte vraagt van het bedrag dat thans bezuinigd moet worden, zou alle spcialo verbeteringen stopzetten Men gevoelt het dwaze van deze rede- meering. Het bestuur bleek inderdaad geen rechte kijk te hebben op deze zaak. Maar niettegenstaande dit werd toegegeven, werd toch geconclu deerd dat we door deze maatregelen voor de eerstkomende jaren -een onsociaal Ne derland zouden krijgen en dat daarom tegen de vlootwet moet worden geageerd. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. In de Maandag te houden Raadsverga dering komen de volgende punten aan de orde: le. Benoeming van een Gemeente-ont vanger. v 2e. Benoeming van een 2den geneesheer aan de gestichten „Endegeest", „Voor« geest" en „Rhijngeest". 3e. Benoeming van vier leden der Schat tingscommissie, bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914. 4e. Benoeming van een tijdelijk leerbar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1923—1924. 5e. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school Vrouwenkerksteeg B. 6e. Voorstel om, met wijziging van het Raadsbesluit van 16 Juli 1923, over te plaatsen naar de Centraio School voor het 7e leeraar: a. Mej. J. B. van Heuven, onderwijze res aan de Jongensschool voor U. L. O.; b. Mj. J. Lafeber, onderwijzeres aan de Leerschool; c. Mej. J. Ephraïm, onderwijzeres aan de school Haverstraat A. 7e. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1922, van de gestichten „Ende geest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 8e. Balans en Winst- en Verliesrekening dienst 1922, van de gestichten „Ende geest", Voorgeest" en „Rhijngeest". 9e. Balans en Winst- en Verliesrekening dienst 1922, van het Openhaar Slachthuis 10e. Balans en Winst- en Verliesreke ning, dienst 1922, van het Gemeentelijk Grondbedrijf. 11e. Balans en Winst- en Verliesreke ning, dienst 1922, van den Districts-Keu- fingsdienst van Waren. 12e. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1922, van do Stedelijke Werkin richting. 13e. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1922, van de Stede lijke Werkinrichting. 14e. Rekening; dienst 1922, van de Ste delijke Werkinrichting. 15e. Rekening, dienst 1922, van de Ge zondheidscommissie. 16e. Rekening, dienst 1922, van het Burgerlijk Armbestuur. 17e. Begrooting, dienst 1924, van het Districls-Keuringsdienst van Waren. 18e. Praeadvies# op het verzoek van J. do Groot, om de le bouwen schuur in den tuin van perceel Hooge Morschweg, Sec tie P, No. 334, van hout te mogen maken. 19e. Praedadvies op het verzoek van de firma Wed. Joh. Dielz, om de te houwen loods op het terrein achter de Maria Gondastraat, Sectie O, Nis 727 en 728, van hout te mogen maken. 20e. Voorstel tot overneming1 in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van eenige terreinstrookjes aan den Hoogen Morschweg, Sectio P Nis 673—682, 686 en .714, alle gedeeltelijk. 21e. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij do gemeento van oen gedeelte sloot aan den Hoogen Morsch weg en van een daaraan grenzend strookje grond, Seqtio P No. 310. 22e. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strook grond aan de Gisettestraat, Sectie O, No. 841 ged. 23e. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, om vergunning tot uitbreiding van haar bui zennet onder de gemeente. Oegstgeest. 24e. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van 291 woningen. 25e. Voorstel tot verlenging van iden termijn van ontruiming van een aantal onbewoonbaar verklaarde woingen. 26e. Voorstel om den eigenaren van de sloot tusschen do Rijnzichtstraat en de de Wetstraat te gelasten, die sloot te dempen en door een riool te vervangen. 27e. Voorstel om goed te keuren, dat over 1922 voor normale uitbreiding der Gasfabriek f 54000.— en der Elcctriciteits- fabriek f 72000— is besteed. 28e. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst, betreffende de levering van gas in de gemeente Voorhout door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. 29e. Voorstel tót het verleenen van toe stemming aan het Gemeentebestuur van Voorhout tot het doen leggen en hebben van een gasleiding in die gemeente en het daardoor leveren van gas door dè Gas fabriek te Lisse aan de firma G. J. Speel man en Zonen. 30e. Voorstel tot goedkeuring van de met do aannemers getroffen nadere rege ling in zake de uitvoering van de riolee- ring en ophooging van een terrein henoor den den Maresingel. 31e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de doortrek king van het hoofdriool van de Maria Gondastraat naar liet Galgewater. 32e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het doen drukken van een nieuwen catalogus van de verzameling in het Stedelijk" Museum „De Lakenhal". 33e. Verordening op Woonwagens. 34e. Verordening, regelende de heffing van een Belasting onder den naam van „Staangeld voor woonwagens" in de ge meente Leiden. 35e. Verordening, regelende de invorde ring van de belasting onder den naam van „Staangeld voor woonwagens" in de ge meente Leiden. 36e. I. Vaststelling van: a. de verordening, regelende de heffing van eene belasting, onder den naam van „Havengeld" in de gemeente Leiden; b. de verordening, regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Liggeld" in de gemeente Leiden; c. de verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 Mei 1920 (Ge meenteblad no. 24), regelende de invorde ring van de belasting onder den naam van „Liggeld" in de gemeente Leiden; d. de verordening, houdende wijziging vn de verordening v&n 3 Mei 1920 (Ge meenteblad no. 19), regelende de heffing van eene 'belasting onder den naam van „Bruggeld" in do gemeente Leiden. II. Voorstel om de desbetreffende adres sen als afgedaan te beschouwen. 37e. Verordening, regelende het Open baar Vervolgonderwijs te Leiden. 38e. Verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan het Gymnasiüm, de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus en de Hoogere Burger school voor meisjes, te Leiden. 39e. Voorstel in zake de beschikbaar stelling van gelden op de begrooting, dienst <1924, ten behoeve van liet verleenen van maatschappelijke hulp bij ziekte en de •verpleging van kinderen van on- en min vermogenden in de Leidsche Buitenschool 40e. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht, dienst 1922 1923. 41e. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1922 op dat van 1923 van de benoodigde gelden voor de voldoening van eenige onbetaald gebleven vorderingen en lot voldoening van geiden uit den post voor „Onvoorziene Uitgaven" voor 1923. 42e. Rekening van do Ontvangsten en Uitgaven der gemeente over het jaar 1922 met inbegrip van die der Haarlemmer trekvaart. DOORTREKKING STADSTRAM TOT ZOETERWOUDE. Gelijk men zich zal herinneren, werd door de directie der N. Z. H., gezien de uitbreiding van de bebouwing van de Hooge Rijndijk onder Zoeterwoude, door trekking van de sta-dslijn tot do Brug- gestraat onder Zoeterwoude, in over weging genomen. Volgens het opge maakte plan zouden de kosten van aan leg inclusief verbreeding van het betrek kelijke weggedeelte circa f 80.000 bedrar- gen, waarvan door Rijk en. Provincie elk f 24.000 zou worden gedragen, terwijl de gemeenten Leiden, Zoeterwoude en Leider dorp de restand zouden moeten opbren gen. De beide laatste gemeenten berichtten daartoe niet in. staat te zijn, zoodat de voorgestelde doortrekking van de tramlijn in gevaar kwam. Hierop is door de directie der N. Z. H. de volgende missieve tot den Miister van Waterstaat gericht: Het zij ons vergund bij Uwe Excellentie terug te mogen komen op ons schrijven d.d. 25 Februari 1.1., betreffende de door trekking van onze lijn Station-Leiden Iioóge Rijndijk tot de Bruggestraat onder Zoeterwoude. Het in dit schrijven gedane vorzoek bedoelt niet zoozeer aan te geven do wijze waarop de wegverbetering in de toekomst v/aro uit te wijzen, ofschoon dit uit de bijvoeging der profielschetsen, zoude zijn af te leiden, doch zouden wij willen zien opgevat als een tot Uwe Excellentie gerichte vraag wel te willen, bevorderen, dat 'door de belanghebbenden eene verbe tering van den Hoegen Rijndijk al dan niet volgens de gegeven schetsen worde ter hand genomen, óp zoodanige wijze, dat- ook voor aanleg van een dubbelsporige tramlijn plaats aanwezig zal zijn. Wij meenten, dat er voor Uwe Excellentie aan leiding kan bestaan het verzoek in dezen vorm te steunen, waar het hier betreft een Rijksweg 1ste klasse, welke zeker wel in de eerste plaats in aanmerking zal komen voor algeheel verbetering, zoodat een wij ziging van het gedeelte Wilhelminabrug— Bruggestraat slechts als eien eenigszins vervroegde uitgave zoude ziju te beschou wen. Indien nu de buurtschap door het geven van eene bijdrage in do kosten eener tram verbinding blijk zoude geven, groote waar de aan het verbeteren van het verkeer, dat thans over de betaande weg slechts gebrekkig kan geschieden, te hechten, dan moge Uwe Excellentie hierin aanleiding vinden, de verbetering van den weg over het onderhavige gedeelto urgent te ver klaren en deze verbetering zoodanig te doen ontwerpen1, dat aanleg der tramlijn mogelijk zal worden gemaakt. De directie der N. Z. H. heeft dus de bemiddeling van den Minister ingeroepen, om door pressie op de betrokkenen de wegverbreeding en daarmede ook de tram- aanleg mogelijk te maken. Inmiddels heeft de gemeenteraad van Leiderdorp besloten hierop slechts in zoo verre in te gaan, dat, waar de wegver breeding geen direct belang voor deze ge meente inhoudt, hier voor geen gelden toe te staan, doch tevens in beginsel verklaard bereid te zijn een bijdrage te verleenen. in |den aanleg van de trambaan. De wegverbreeding jzal dus wel geheel ten. laste komen van de gemeenten Leiden en Zoeterwoude. Wiaar laatstgenoemde reeds verklaard© niet tot groote financi eel© uitgaven in staat te zijn, zal het Rijk wel bij moeten springen. Temeer waar het hier betreft verbree ding van oen zeer drukken en gevaarlijken verkeersweg achten, wij het ten zeerste ver klaarbaar, cLat het Rijk verzocht wordt de urgentie daar van te verklaren. Tot op heden is in dezen zin evenwel nog geen besluit genomen. Christelijke Oranjevereniging. Wij vernomen, dat de feestavond van de Leidsche Christelijke Oranje-Ver- ceniging, welke 12 September a.s. in de Hooglandsche Kerk zal worden gehouden belooft buitengewoon goed te zullen sla gen. De opzet is zóo, dat een avond van goede, gewijde kunst is gegarandeerd. Het bestuur was zoo gelukkig zich de medewerking te verzekeren van Haar lem's Sted, Orkest, terwijl als feestrede naar hoopt op te treden Ds. Van "Gheol Cildeineèster van 's-Gravenhage, de schrijver van de Jubileum-cantate welke door de Kon. Zangvereeniging „Excel sior" van 's-Gravenhage, met medewer king van enkele Leidsche zangers en zan geressen za.1 worden uitgevoerd. Zeer zeker mag een overstelpend druk bezoek verwacht worden. De 6-jarige J. v. R. werd op het Levendaal*aangereden door een auto van den melkhandelaar V. De auto reed achteruit terwijl de knaap op de treeplank wilde springen^ Hij gleed hier echter vanaf on kreeg het rechterachterwiel over zijn lichaam. Op advies van den ontboden medicus S. werd het ventje ter observatie in'het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. Zekere F. trachtte een schipper op Stompwijk, B. genaamd, in den Rijn van den Apothekersdijk te werpen. De schipper was over deze onvriende lijke daad zóo gebelgd, dat hij een aan klacht deed bij do politie wegens mishan deling. De dochter des heeren S. liet haar vader aangifte doen dat zij mishandeld is door mej. K. Een der katjes zal dus wel door de ge- handschoende macht worden „aange pakt". De 34-jarige wielrijder D. v. W. te Oegstgeest werd op den beruchten Rijns- burgerweg aangereden door een motorrij der uit Leiden, de heer W. F. De wielrijder kwam leelijk te vallen, bloedde uit neus en mond en had bles sures -aan armen en kin. Door den E. II. D. werd de aangerede- ne naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De oorzaak schijnt hierin te liggen, dat de wielrijder uit moest wijken voor een steigerend paard, terwijl volgens oogge tuigen de motorrijder te snel reed. Er is weer eens een juffrouw opge licht met den bekenden truc, waarbij een portret-vergrooting zal worden gemaakt terwijl eenig voorschot op de kosten moet worden gegeven. De „vergrooting" ziet men in dergelijke gevallen nimmer. S. stal een rijwiel te Leiden, en trachtte het te Amsterdam aan de Bank van Leening te beieenen. Het gelukte niet door activiteit van don beambte. Een Duitsche dienstbode is heden over .den grens gezet wegens pasloosheid, J. v, L. is door H. op de Wittelaan mishandeld en diende.deswege een klacht in hij de politie. Vanmorgen had een aanrijding plaats bij de Gijselaarsbank. De motorrijder R. komende van het Rapenburg werd aangereden door een vrachtauto welke volgens zeggen van eerstgenoemde met phantastiscbe snelheid uit het Noordeinde kwam gereden. De motprrijder werd eerst in Hópital Wallon verbonden, en daarna naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De hestuurder der vrachtauto reed, waarschij'nlijk bewust van zijn schuld, door, zonder naar zijn slachtoffer om te zien. Daar het ongeval in de vroegte ge schiedde was er-nog geen verkeersagent ter plaatse. Mej. H. G. Schreuder alhior slaagde to 's-Gravenhage voor het examen Fransch L. O. SiHMEMLAWD Hei a.s. Rcgceringsjubileum. Het persoonlijk gosclienk, dat door het Comité voor het Nationaal Huldeblijk namens hot Nedcrbndsche volk aan H. M. -de Koningin zal worden aangebeden, bestaat uit een in acht doelen, ge bonden album, bevattende een ver zameling van 217 speciaal voor dit doel door Ncderlandsche Kunstenaars ver vaardigde afbeeldingen van Nederland: Een zeer groot aantal schilders heeft aan dit album medegewerkt. Zij werden daartoe door het Comité uitgenoodigd op advies van de voorzitters van de schil dergenootschappen „Pulchri Studio", „Arti et Amicitiae" en „St. I.ukas". Het album werd, onder leiding van Joh. B. Smits, gebonden door J. Brandt Zoon in 't Wapen van Amsterdam. Georg Rueter ontwierp de bandversierin gen en teekende de opdracht en de titel bladen. J. van Krimpen schreef de on derschriften, registers, etc. In de Ko ninklijke Papierfabrieken van'Gelder &J Zonen werd het papier vervaardigd. Het kastje, waarin het album zal worden ge borgen, is naar hét ontwerp van K. P. G. de Bazel, uitgevoerd door C. Oosschot op de werkplaats „De Ploeg". Onder de photos zijn de volgende uit Leiden en omgeving: Leide,n Rapenburg, door A. J. van Driesten; L e i d e n, Veemarkt, door A. H. Gouwe; Noord wijk, door W. G. G. Bleckman; K a t w ij k, door H. M. Savry. K a t w ij k, Ncttenboetsters, door Jhr. F. A. E. L. Smissaert. De aanbieding van het nationaal huldeblijk. Het Comité voor het Nationaal Hulde blijk aan de Koningin bericht ons, dat het in het voornemen ligt om op 6 Sep tember a.s., des namiddags te twee uur in het Paleis op den Dam door den voorzitter, dr. Van Aalst, het Nationaal Huldeblijk namens - het Nederlandsche volk te doen aanbieden; het gerestaureer de koor der Nieuwe Kerk te Delft zal alsdan ter beschikking van de Koningin worden gesteld, en de albums, inhoudende tweehonderd zeventien werken van Ne derlandsche meesters, zullen aan de jubi- leerende vorstin worden overhandigd- In aansluiting hiermede beginnen om één uur de veertien afdeelingen voor de nationale liuldebetooging, waaraan door ruim twaalfduizend wordt deelgenomen, op te trekken naar den Dam. De opstel ling is te kwart over twee afgeloopen. Alsdan hoopt de Koningin op het bal- con te verschijnen en neemt de huldiging een aanvang, en zal het huldigingslied worden gezongen door de koren: Excel sior, Den Haag; Zeeuwsch a Gapella Koor, Goes; Euterpe en Kon. Utr. Ver. van Kerkzang, Utrecht; De Lofstem, Muiden; Gon Amore, Leiden en Toon kunst, R.-K. Orat. Ver., Koor der Groote Synagoge: Ghr. Oranje-Ver., Par. Koor en R.-K. Gem. Zang-Ver. St. Anna te Am sterdam, te zamen ongeveer duizendj zangeressen en zangers. Te drie uur neemt het défilé een aan vang, na afloop waarvan door een groep van veertien deelnemers aan de Koningin een ooz'konde betreffende de huldebctoo- ging zal worden aangeboden. Op Vrijdag 21 September hopen de Koningin en de Koningin-Moeder te Delft te komen ten einde het gerestaureerde Aan het Zoeklicht Leiden, 24 Augustus 1923. In een oud boek vond ik de afbeelding van een gedenkpenning geslagen naar aanleiding van het beleg van Leiden in. 1574. Deze penning met het opschrift N u m-> mus Senatorius (Raadsheerspen» ning) werd aan alle raadsleden afge geven, telkens bij het beginnen van de Raadsvergaderingen. Zij vertoont aan do voorzijde de Ne derlandsche leeuw, met in de eene poot een sabel en in de andere het wapen van de stad Leiden, Op de achterzijde was in het Latijn het volgende opschrift aangebracht: „Dat de nakomelingen, door de wijsheid en trouw hunner voorvaderen voorzichtig gewor den zijnde, en door derzelver uitgestane nederlagen en hongersnood hebbende lee- ren verdragen, hieruit leeren, dat het be schermen van zijn vaderland een deugd' is, daar men eeuwiglijk aan moet ver honden blijven." Zou het geen aanbeveling verdienen dergelijke penningen ook nu weer uit to reiken niet alleen aan raadsleden, maar ook aan Kamerleden en Senatoren? OBSERVATOR. koor der Nieuwe Kerk in oogenscliouw to nemen. Hierbij zal de heer Van der Voort' van Zijp, als mede-voorzitter een redo uitspreken. Déze plechtigheid vindt niet in de kerk, maar in het koor plaats. Hqt werk in het koor der Nieuwe Ivcrk te Delft vordert uitnemctid. Door har den arbeid gedurende een vijftal maan den, zal geheel bereikt zijn wat het comité voor het Nationaal Huldeblijk zich heeft voorgesteld, n.l. dat op 21 September aan do Koningin een volledig beeld zal kun nen worden gegeven van het restauratie plan. Inderdaad zal dit mogelijk zijn. De afwerking van verschillende enderdee- len volgt later. Met het inzetten dej- ramen wordt groote spoed betracht. De firma Schouten te Delft garandeerde, dat op bovenge- noemden datum alle ramen zijn geplaatst. Een model der bekroningen in het trifo- rium zal zijn aangebracht. Ook in den kooromgang vlot hot werk. De zuilen en do kapiteelen zijn gruotendeels hersteld. Muren en gewelven zijn klaar. Een 7-tal vensters zijn af en de architect hoopt met de vernieuwing der overige nog ge reed te komen. Niemand lieert verwacht, dat de ramen van den kooromgang reeds van gebrand glas zoöden zijn voorzien. Uit den aard der zaak liet het korte tijdsbestek niet toe omtrent dit belangrijk punt een be slissing te nemen; te meer nu plannon in verband met de twee groote ramen en van het transept groote omzichtigheid ge boden maken, wil men eenheid in het ge heel bereiken. De plechtigheid op 21 September zal worden opgeluisterd door orgelspel van dr. Joh. Wagenaar, 's-Gravenhage, en zang van de Madrigaal Vereeniging, .di recteur de heer Sem Dresden, Amsterdam. Tegen de Vlootwet. In een artikel in het „Centrum" kwam de volgende passage voor: „Bezuiniging op militaire uitgaven is een zeer redelijk verlangen, en de bezwa ren, welke men reeds op grond daarvan, tegen de. Vlootwet aanvoert, zinj alleszins verklaarbaar." Een schrijver in „De Vrijheid", het er- gaan van den Vrijheidsbond merk te hierbij op: „Precies ons idee! En daarom zullen, onze vertegenwoordi gers „reeds op grond daarvan" tegen doze Vlootwet stemme n." In dit verband verdient nog de aandacht ocii uitlating in „De Volkskrant" oen R. K. orgaan onder redactie van het Kamerlid Kuiper: „Als wij daaromtrent (genoemde mil. onderwerpen) eenige opmerkingen maken, is dat allerminst om de Vlootwet in be scherming to nemen!, daartoe zijn wij in geen onkel opzicht b e r e i d." j Uit de Textielindustrie. In een druk bezochte vergadering van. de R. IC. Textielarbcidersveroeniging „St. Lambertus" te Almelo, gaf do districtslei der A. J. M-ensink een uiteenzetting van do gehouden conferentie met de fabrikan ten vereeni gingen. Do heer A. J. Micnsink noemdo deze voorstellen onaannemelijk. Het hoofdbe stuur van „St. Lambertus" wensche do 48-urige werkweek niet prijs to geven. De vergadering verklaarde hot geheel oens to zijn met het standpunt, door hefc j hoofdbestuur ingenomen. li Chr. Geref. Jongelingsvereemflinqen. M Onder voorzitterschap van Ds. H. Jan-i i sen, legerpredikant in algemeenen dienst j is to Utrecht de 18o Bondsdag van don Bond van Christelijk-Gercformeerde Jon-i i gelings-vereenigingen gehouden. In zijn openingswoord zcido Ds. Jan-»*, sn, liet te betreuren, dat nog altijd oen aantal yereenigingen buiten den bond; blijven staan. Hoo komt liet toch, zoo

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1