j Burgerlijke Stand Leiden 22 Augustus. I Geboren: Johanna Begina d. van J. Favier en J. v. Leeuwen Petronella Ja- fcoba d. van J. J. Lasander en K. v. d. Iyejde Petrus Henricus z. van G. J. Alkemade en M. Zwetsloot Klaas z. ^an G. Haasjes en R. ter Steeg Alida d. van J. J. Gijzenij en G. Ouwehand. Oveïleden: J. A. van Mierlo z. 2 mnd. Lucht-femperafuur. 's Nachts 12 uur 13° G. (55° F.), 's Voormiddags-9 uur 16° C. (61 F.), 's Middags 12 uur 19° C. (66J4° F.), 's Namiddags 3 uur 1934° -G. (67 F.,. Water-temperatuur. 's Voormiddags 9 uur \1%° G. Middags 12 uur 18° 's Namiddags 3 uur 18° G Licht op: Donderdag 23 Augustus 8.40 uur. sps? Woensdag werd alleen door de commis sies vergaderd. De Synode komt vandaag weer bijeen, wanneer zoo mogelijk de praeaiabele quaesties eerst aan de orde zullen worden JÖUÜ'AXi. Nadat gezongen was Ps. Cl: 12, werd de bijeenkomst gesloten met dankgebed, waarin de voorzitter voorging. Docent P. J. M. de Bruin. 30 Aug. a.s. herdenkt Docent P. J. M. dé Bruin, Hoogleeraar aan de Theol. school der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn zijn 30-jarige ambtsbediening. Hij werd 30 lAug. 1893 te 's-Gravenhagp bevestigd als reizend predikant, diende van 23 Mei 1885 tot 2 Bept. 1906 de gemeente te Apeldoorn |en is sedert dien tijd verbonden aan de ïheol. School. UIT DE OMGEVING ZOETER WOITDE. De loting voor de Nation ale Müitie lichting' 1924 zal voor deze ge meente plaats hebben te Leiden op Vrij dag 7 September a.s., des namiddags één uur. Vanmorgen weid met een rukwind een pleizier-zeiljachtje op den Rijn omgeslagen. De twee inzittenden, jongenheer de B. van Leiderdorp en B. uit Zoeterwoude, geraakten te water. De Br., een zeer goed zwemmer was onmid dellijk aan den wal, doch B. had zich aan de mast van het vaartuigje vastge klemd en kon door spoedig toegescho ten hulp uit zijne benarde positie verlost worden.Het vaartuigje, dat geheel op zij midden in den Rijn lag, is daarna met I vereende krachten bovengebracht. Het mond- en klauwzeer neemt in deze gemeente ernstig toe. Eiken dag komen meerdere aangiften ter secre tarie in. De ziekte is evenwel niet van ernstigen aard. Nog geen enkel sterfgeval is voorgekomen. r \A- - LEIMUIDEN. De 'Eerw. heer D. Rïng- nalda, candidaat tot den H. D. te 's-Gra- venhage, heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. Wij twijfelen niet of de leden dezer gemeente zullen dit bericht met verheuging ontvangen, waar nu in een reeds twee en. een half jarige vacature vervuld is. Gisteren kwam de knecht van den heer J. W. Bonda, met zijn wagen bespannen met een paard, van de helling van het Weterigsche Laantje alhier afrij den, toen juist een auto van tegenover gesteld richting kwam. Het paard schrikte van de auto en sprong'op zij, zoodat de wagen kantelde en in de laagte viel. Ijlings werden de strengen los-- gesneden, want het paard begon te slaan, waarb/j de bestuurder nog eenige ontvellingen op liep. Het paard, dat er vandoor ging, werd spoedig gegrepen. Met eemge materieele schade liep dit ongeval af. SASSENHEIM". Burger 1. Stand. Geboren: Dirk Cornells'z. van W. W. Los en M. Los. Anna Catharïna Adrian» d. van C. van Dam en G. C. M. van Noort Emma Angelique Maria d. van J. L. van Beijse en C. M. Stokman. Petrus z. van A. B. Oostveen en M. O. Vromesteijn. Ondertrouwd: G. C. van Goeverden 23 j. en M. O. Bouwmeester 28 j. P. Evelens 23 j. en K. Noppen 20 j. Gehuwd: D. Koetsch 25 j. en J. Keij- ser 28 j. P. Dieters 25 j. en O. van Breda 20 j. Vertrokken: J'. P. Schmal van Charbonlaan 4 naar Bennebroek P. M. Yerhoofstad xan Hoofdstraat 124 naar Dordrecht C. Dieiers geb. v. Breda, van Hoofdstraat 213 naar Menaldumadeel. KATWIJK AAN ZEE. Heden herdenken de neer A. de Groot en zijne echtgenoote den dag, dat zij voor 60 jaar in den echt wer den verbonden. Daar de heer de Groot lan gen tijd bedlegerig is en geheel blind, ging dezen dag op verzoek der oudjes kalm voorbij. Vele felicitaties gewerden hen in deze dagen van vrienden en buren. De heer de Groot is een zeer geacht ingezete ne, dit zich, eerst te Egmond en daarna hier ter plaatse altijd heeft geïnteresseerd voor het Christelijk onderwijs. Het jubi- lecrend echtpaar is zelf kinderloos, doch hei Raadslid, de heer A. de Klerk werd bij hen van kindsbeen af opgevoed. WOUBRUGGE. Dez-er dagen zijn meer dere photo-opnamen van ons dorp geno men voor een der grootste buïtenlandsche illustraties, welke met een J?eschrijving van het natuurschoon worden, geprodu- ceer, nar men ons mededeelde in Enge land. De maatschappij welke in exploita tie heeft de stoomboot „Naar de Kager- en Brasemermeeren" welke tal van vreem delingen de schoonheid van ons waterland doet zien, tracht daaraan nog meerdere bekendheid te geven, ook buitenslands. NOOBDWIJK. Het negenjarig zoon- tje van de fam. E. uit de Kerkstraat te Noord wij k-Binnen is op treurige wijze om het leven gekomen. Met twee andere kin deren was hij naar de duinen gegaan om bramen te zoeken en schijnt toen hij al leen Was bij de zanderij tusschen Katwijk en Noordwijk vlak bij de afgraving gezakt te zijn en onder het zand bedolven en ge stikt te zijn. Lang en bang werd in.de om geving gezocht. Toen gistermorgen arbei ders hun werkzaamheden aan de zanderij voortzetten, werd het jongetje levenloos uit een der bakken zand opgeschept. Het ventje hield een emmertje met bramen om klemd. De droefheid van ouders en familie laat zich begrijpen bij dit tragisch voorvaL Uit het Sociale Leven Bond van Christel. Politie-ambtenaren. Bovengenoemde bond hield deze week te Groningen zijn jaarvergadering, die loor den voorzitter, de heer H. B. van G e e 1 e n, met ,een pakkende rede geopend werd. Bij de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur voerden het woord de afd. Veenhuizen, Bolsward, Botterdam, Den Haag, Amsterdam, Bijksveldwacht 8e dis trict. Yeenhuizen bracht dank voor hetgeen het hoofdbestuur deed voor de Bijksveld wacht (applaus.) Bólsward maakte aanmerkingen op het geen de voorzitter schreef in het orgaan omtrent de Vlootwet. De schrijver wensch- te verwerping van het vlootwet-rapport door de Twede Kamer. Spr. wijst er op, dat het hoofdorgaan der Anti-Rev. partij schreef, dat de vlootwet nu nog niets zou kosten dus niet met de bezuiniging in verband zou zijn te brengen, doch over 6 jaar ieder jaar een millioen gulden op de begroot ing zou brengen. Rotterdam dankte het hoofdbestuur, in zonderheid den voorzitter voor de goede leiding (applaus.) Den Haag meende, dat het hoofdbestuur nog niet voldaan had aan de toezegging tot publiceèring van een staatje van zijn werkzaamheden. Amsterdam dankte voor de samenstel ling van de agende en vroeg: hoe ctaat het hoofdbestuur, gezien de komende be zuinigingsplannen, tegenover samenwer king met andere politie-organisaties, en: hebben we een bondslied of krijgen we een nieuw. De rijks veld wacht was dankbaar, doch niet voldaan, voor hetgeen het hoofdbe stuur deed voor dezen tak van dienst, Spr. vroeg of het hoofdbe-stuur nog op het standpunt staat dat de politie-zaak een gemeente-zaak moet zijn. De voorzitter dankte vo<pr de erkentelijk heid voor het werk van het hoofdbestuur. Een staatje van de werkzaamheden achtte spr. om taktische redenen niet wen- schclijk. Samenwerking met andere organisaties, in verband met het vlootwet-ontwerp, zal het hoofdbestuur overwegen. De belangen, van de rijksveldwacht heb ben de volle belangstelling van het hoofd bestuur. Gedeeltelijke erkenning van de rijksveldwacht is verkregen, volledige zal worden aangevraagd. Het hoofdbestuur blijft' bij zijn meening, dat de politie gemeentezaak moet zijn. Bij de repliek werd nog breedvoerig ge discussieerd over het vlootwet-rapport. Bolsward noemde de handeling van den voorzitter ondoordacht en onverantwoor delijk. Bij „zitten en opstaan" werd het beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd. Uit de Textielindustrie. In de Dinsdagavond gehouden vergade- rin der afdeeling Almelo van den Chr. Tex- tielarbeidersbond Unitas is met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van het hoofdbestuur om de voorstellen der Twentsche Textielfabrikanten af te wijzen. Met groote merderheid van stemmen werd aangenomen het voorstel van het hoofdbestuur, hetwelk in hoofdzaak hierop neerkomt: a. met vasthoudend aan de 48-urige werk week zal de organisatie zich in bepaalde gevallen niet verzetten tegen een verleen de o verwerkvergunning; b. het overwerk moet noodzakelijk zijn om het bedrijf in gang te houden en de noodzakelijkheid ten genoege van den Minister worden aangetoond: c. de termijnen voor overwerk zullen hoogstens 15 weken per jaar mogen zijn per week niet langer dan 53 uur. d. deze overwerkvergunning mag niet achtereen worden opgebruikt, doch zal na twee maanden van overwerk minstens een maand weer 48 uren per week worden ge werkt; e. het overwerk worde alleen verricht door personen boven 16 jaar; f. de uren, dio overgewerkt worden zul len met gelijk uur- en tabelloon betaald worden als de overige urenj g. ingeval tijdens een overwerkvergun ning minder gewerkt wordt hoort in deze gevallen een wachtgeldregeling getroffen te worden. De afdeeling Almelo van den R. K. Tex- tielarbeidersbond St. Lambertus nam een nagenoeg^ gelijkluidend voorstel, aan. Overheidspersoneel. Het bestuur van het Algemeen Comité ter behartiging van de belangen van het overheidspersoneel heeft gisteren verga derd. Besloten werd Zaterdag opnieuw bij een te komen, ter behandeling van een voo.rstel tot uitnoodiging van de andere overheidscentralen om te spreken over eventueele samenwerking. GEHIENGD NIEUWS AUTO-ONGELUK IN ZWITSERLAND. Een auto, "waarin zich zes Nederl. en. Engelsche toeristen bevonden is bij het passeeren-van de Sin tGothard in een ravijn gestort. Een Nederlandsche dame is gedood en een heer uit Londen licht gewond. De Tel. meldt hieromtrent nader: Een auto, waarin* 6 personen van Neder landsche en Amerikaansche nationaliteit, welke den berg afreed, is van een talud gevallen, dat ongeveer 10 M. hoog was. Mevr. Capelle, een Hollandsche dame van 48 jaar, uit Deventer werd daardoor ge dood. De chauffeur had moeten uitwijken voor een zijspan en kwam daardoor te dicht aan den kant. Alleen de chauffeur en de echtgenoot van mevr. Capelle wer den niet gewond. MOORDAANSLAG IN EEN TREIN. In den trein, die gisteravond te 10.08 uur uit Duitscliland te Oldenzaal moest aankomen is tusschen Rheine en Salz- bergen een moordaanslag gepleegd op een man, een vrouw en twee kinderen, met de bedoeling hen te berooven. Nader vernemen wij: De moordaanslag had plaats in een Duitschen locaaltrein, die rijdt tusschen Rheine en Bentheim. De misdaad moet ongeveer gisteravond te half tien hebben plaats gehad, toen de trein zich ter hoogte van het dorp Schüttorf bevond. Een der bandieten zeer waarschijnlijk zijn er 2 geweest wist te ontkomen, de andere, die ter hoog te van genoemd dorp uit den trein was gesprongen, heeft de heide beenen gebro ken en is door de gendarmerie van Bent heim gearresteerd. Het bleek een Duit- scher te zijn. De aanslag werd eerst be merkt bij aankomst van den trein te Bentheim. De slachtoffers, die Nederlanders blij ken te zijn,, zijn een onderwijzer uil Amsterdam met vrouw en 2 kinderen.- De toestand van den man is levensgevaar lijk. Ook de vrouw en kinderen moeten zijn gewond. Volgens een later bericht, zou ook de 2e dader door de Duitsche politie zijn ge arresteerd. De aanvallers schijnen hun slech toffers vanaf Osnabrück te hebben gevolgd, waar de man op een bank geld heeft gewisseld. Bij den aanslag is, voorzoover bekend, Van vuurwapenen gebruik gemaakt. Men seint ons nog uit Oldenzaal: De aanslag in den Duitschen trein heeft plaats gehad op dén heer J. Braamruben, leeraar aan een H. B. S. te Amsterdam, die met zijn echtgenoote en een 12-jarig dochtertje reisde. De toestand van ge noemden heer is bedenkelijk. Kind overreden. Te Nunspeet werd Maandag het 8-jarig zoontje van den winkelier S., met zijn Tij- wiel door een passeerenden vrachtauto overreden. De knaap wes terstond dood. Den chauffeur treftgeen schuld. Ernstig ongeluk. Gistermiddag om 1 uur passeerde over de Kesselskade te Maastricht een met groote tonnen boter geladen vrachtauto. Eenige kinderen klampten zich aan de vaten vast en lieten zich medetreiucen. Een der vaten rolde van den wagen en kwam terecht op den 8-jarigen M. Dijk. De jongen werd met schedel en beenfrac- luur opeenomen en naar het hospitaal Calvarienberg vervoerd. Brand. Hedenmorgen is te Brouwershaven brand uitgebroken in het café-restaurant „Bellevue" gelegen op het Havenplein. Het gebouw brandde geheel uit. Men hoopt evenwel de aangrenzende huizen, die ook tot het café behooren, te behouden. Een aarts-oplichter. Dezer dagen heeft de politie te Botter dam een zekeren G. v. d. L. aangehouden, die zich in den laatsten tijd aan tallooze oplichtingen in verschillende plaatsen des lands heeft schuldig gemaakt. Hij verbleef in hotels te Amsterdam, Arnhem, Velp, Nij megen, reisde in auto's naar die steden en wist steeds door sluwe streken aan betaling zijner verteringen te ontkomen. Hij maak te zijn tochten steeds in gezelschap van zijn meisje, een Rotterdamsche. Deze draai do hij een rad voor de oogen met de bewe ring dat hij spoedig een erfenis te. wachten had, Tevens toonde hij een chequeboek van den postcheque en girodienst te 's-Graven- hage, waarop volgens hem vijf duizend gul den zou staan. Achteraf is gebleken dat het heerschap er een tegoed had van een rijksdaalder. Met dit chequeboekje is hij er in geslaagd van zijn meisje vijf en tachtig gulden los te krijgen. Hij gaf er in ruil een natuurlijk waardeloozc cheque van honderd gulden voor. Het meisje had het geld we-' der van haar ouders geleend. De laatste oplichting is v. d. L. noodlottig geworden. Hij kocht hier, alweer zonder betaling een rijwiel bij een handelaar. Een kwartier la ter trachtte hij de fiets te beleenen. Toen werd hij door de politie gesnapt. Jeugdige boombewoners. Twee jongens van negen jaar, woonach tig le Leigh-on-Sea, waren dezer dagen door het zien van een film, voorstellende inboorlingen, die in hoornen wonen, op het. denkbeeld gekomen, deze even ongewone als voor hen aantrekkelijke wijze van bivakkeeren na te volgen. 's Morgens uitgaande, keerden zij niet weer naarh uis terug cn. toen ze 's avonds om 11 uur nog niet bij hun ouders waren aangeland, werden, links en rechts naspo- ringen gedaan. Juist, toen men het zoeken wilde opge ven, zag 'één der zoekenden beweging in den boom, slechts een tiental meters van het ouderlijk huis der beide knapen ver wijderd. Bij onderzoek bleek, dat beido veelbelo vende avondruriers dn lappen gewikkeld in een door een dik netwerk van takken gevormde „wieg" boven in den boom rus tig te slapen lagen. Hun ontwaken was voor hen een ont goocheling en zij verklaarden aan hun ang stige ouders, dat het leven in de boomen, zooals zij dat in de bioscoop hadden afge beeld gezien, hun uit eigen ervaring zeer aanbevelenswaardig voorkwam. Bij nauwkeurige inspectie van den boom werd in do takken een doos levensmidde len. gevonden, bevattende een rantsoen voor verscheidene, dagen. De jeugdige zonderlingen hadden hun plan z oo slit voorbereid, dat niemand hun bivakkeeren op zoo korten afstand van hun eigen huis had opgemerkt. STADSNIEUWS Een eigenaardig ongeval deed zich gisteren op den Ouden Rijn voor. Met veel moeite werd een handwagen met kazen van de Hoogstraat den Ouden Rijn afgereden. Door het schokken der wagen viel een kaas op de straat. De bestuurder, die niet gaarne de kaas wil de „overrijden", stuurde de wagen in een andere richting. Middelerwijl viel er evenwel nog een kaas op straat, waarover de wagenbe stuurder struikelde. Hij verloor de macht over het voertuig, dat de groote spiegel ruit van den winkel der fa. Tielkemeyer vermorzelde. De bijdragen voor het Huldeblijk aan H.M. de Koningin hebben hier ter stede iii totaal opgebracht de som van f 3443.25. Na deze opgave werd nog een bedrag van f 70 ontvangen. Wij vernemen, dat er hier ter stede ernstige onderhandelingen worden gevoerd om een aantal werklooze arbeiders te doen emigreeren naax Noord-Frankrijk, waar voor hen in bepaalde vakken werk is te vinden. TELEGRAMMEN Opheffing van het lijdelijk verzet. BERLIJN, 23 Aug. (V. D.). De confe rentie van bedrijfsraden te Essen besloot Dinsdag tot opheffing van het lijdelijk verzet en hervatting van den arbeid in het Roergebied, hetgeen reeds gedeeltelijk heeft plaat» gehad. Berlijn zonder tram. BERLIJN, 23 Aug. (V. D.). De Ber- lijnsche autoriteiten besloten tot tijdelijke stopzetting van het tramverkeer met ont slag van het geheele personeel tot veran dering van de tram in anderen bedrijfs vorm heeft plaats gehad. De regeering stelt steun daarvan afhankelijk. Amerika steekt zich niet in het Europeesche wespennest. WASHINGTON, 22 Aug. (V. D.) Op het Witte Huis werd heden medegedeeld dat terwijl de Amerikaansche regeering gaar ne een oplossing ziet van den crisis in Europa, niets in Europa is gebeurd om een wijziging in de houding der regeering te rechtvaardigen. Zij is er van overtuigd, dat er nadeel kan ontstaan uit een politiek van inmenging, zooals door zekere Ame rikaansche handelskringen wordt aanbe volen. Communistische partijdag verboden. BERLIJN, 23 Aug. (V. D.). De regee ring van Würtemberg verbood den op 25 en 2d Augustus te houden communisti- schen partijdag. Laatste Berichten Koningin en Parlement. Naar wij vernemen zullen de leden en de griffiers van de Eerste Kamer en de leden en griffiers van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in 'den ochtend van Zaterdag 1 September e.k. ten koninklij ken Paleize in den Haag door de Konin* gin ontvangen worden ter aanbieding van adressen door beide Lichamen ter gele genheid van Harer Majesteit's vijf en twintig jarig regeeringsjubileum. De EeTste-Kamer zal daartoe in de ge legenheid worden gesteld ten half elf uur 's voormiddags; de Tweede Kamer ten 11 ure. De ontvangst zal een plechtstatig ka rakter dragen, waaTtoe ook behoort, dat in de vestibule van het Paleis militaire eerbewijzen zullen worden gegeven door een eer e wacht. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 22 Aug. Veiling. Ophelia 3840 ct., Golden Ophelia 48 ct., Sunburst 24 ct., Hadley 55 -ct., Pr. de Bulgarie 22 et„ Kaiserin Aug. Victoria 20 ct., Mme Jules Bouché 36 ct., Polyantharozen poulsen 30 ct., Dahlia's 1040 ct., Gladiolen 1016 ct.. Violieren 30 ct„ Anjers 1016 ct., Del phinium 10 ct., Acertakken 15 ct., Phloox 10 ct., alles per bos; Snijboonen 3640 ct., Suikcrboonen 3547 ct., Doperwten 27 ct., alles per K.G.; Kroten 41 ct., Peen 811 ct., alles per bos. VOORSCHOTEN, 23 Aug. Veiling. Aan gevoerd 2380 eieren; prijs per 100 stuks f 7 8.50; een konijn per stuk 1.30; 8 duiven per stuk 0.150,20; 13 hanen per stuk 0.15—1,10 ALPHEN a. d. RIJN, 22 Aug. Veiling. Spinazie 1015; Heerenboonen 37 50; Snijboonen 3052; Postelein 6 13; Aardappelen 7.208; Tomalen 3640 alles per 100 K.G.; Peen 9.90 13.10; Kroten 3.20—5,10; Andijvie 5.806.60 alles per 100 bos; Kropsla 1 1.703.20; Komkommers I 1.30 3.10; Bloemkool II 2,506.70: Roorle- f kool .101|; Meloenen 1250 alles per 100 sinks; Aardbeien 50 per 100 pond. KATWIJK a. d. RIJN, 22 Aug. Veiling f Eigenheimers per 25 K.G. 1,301,50; fi Due of York per 25 K.G. 1.301,40; Peen por 100 bos 5.409.30; Bloemkool I f per 100 18.70—20.10; idem II 7.60— 12.10; Aanvoer 870 x 25 K.G. groote aard- appelen; 2400 hos peen; 1800 bloemkool. 5 GOUDA, 23 Aug. Kaasmarkt. Aange- af voerd 228 partijen, handel matig; prijs lste soort 3042; 2do soort 34—38; zwaardere Rijksmerk 46; lichtere Rijksmerk -1 34—43. Boter. Aanvoer redelijk; handel vlug; Goeboter ƒ0.901; Weiboter ƒ0.800,90.? Vee. Varkens 0.360.38 per V* f kilo; magere varkens 0.380.40 per kilo; magere biggen 1017; ruiglanimeren 3036; nuchtere kalveren 1624. Eieren. Prijs per 100 stuks 77.50 TER-AAR, 21 Aug. Veiling „St Phocas". Prinsessenboonen 5.90; dubb. Stamprinses- sen 3.80; snijboonen 4.50; idem stek' 1.40; witte pronkers 2.60; idem roode 0.7© alles per 10 kilo; Augurken per 25 kilo fijn 14.20; fijnbasterd 7.35; basterd 4.85; idem II 3.90; grof 3.65: stek 2.15: kom kommers 1,50. Aanvoer 36 zakken prinses senboonen; idem 4 zakken dubb, stamprinses- sen; 1308 zakken snijboonen; idem 5! zakken' stek; 7 zakken witte pronkers; idem 50 zak ken roode; 67 manden fijn; 56 manden fijn basterd: 78 manden basterd; 98 manden grof TER AAR, 21 Aug. Veiling „God zij met Ons" Dubb. Stampr. 3,50; prinsessenboonen z, draad 5.70; snijboonen 4.58; idem 5rtek' 1,40; witte pronkers 2,50; idem roode 75 ct.; Augurken fijn 14.30; fijn basterd 7.40 basterd 4.90: grof 3.65; stek 2.15; kom- kommers 1,55. Aanvoer 4 zakken dubb. 8tampr„ idem 14 zakken z. draad; 572 zakkent 6nijbooncn; idem 14 zakken stek; 38 manden fijn; 22 manden fijnbasterd; 22 basterd: 34 manden grof. ROELOFARENDSVEEN, 23 Aug. Veiling. Meloenen 1462 cent, Aardbeien 20 cent per doosje; Snijboonen 4.10^-4,30, Snijboouen II 2.20, Snijboonen Stek 1.251,40, Princes- v boonen 3.30, Idem zonder draad 4.30, Dubbele Stam 2.60, Wagen aarsboon en 1.50 Bonte Pronkboonen 0.95 alles per 10 Kg. Augurken Pijn 11.8015.80, Fijnbasterd! f 7.50—7,90, Basterd 6.15—5,45, Grof 4.00 1 4,50, Grof II 3.20, Bommen 2.15—245, i Stippel 2.352,70, Aardappelen 1.801.95 Drielingen 1.50, alles per 25 Kg. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Veiling Doorsneeprijs met aftrek van vcilingkosten: Snijboonen 3.64; idem (stek) 1.09: Prin- senboonen 3.87; fijn 13.8012-70; F.jn .l baster 6.90; basfer 4.67; grof 3.49; bommen 1.68; stippel 2.14 OFFICfEELE BEÜRSNOTEERING. O.K. 5 Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 - ...T Nod. O-I, obl. 1919 6 Portugal Tabaksra. 1890 Rtwl. 1906 frs. 500 5 Ru si. 1910 fr8. 500 4& Koloniale Bank aand Ned Did. Handelsbank Centr. Suiker .Turgeos A .Tureen." B Oude Philips R S Stokvis Am Hide en Leather Ara. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Stndebeker S. Steel Compania Handelsver. A'dam Dordlscbe Petr. Oorons. Hoïl. PetroL Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rnbber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjada Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl Llord Kon. Paketvaart ^rbepT.'-aar» Unie Rott. Lloyd Kon Nrd. Stoomboot I Mar Cy.CLN.Vot.TT. a Dalï-Bafavia Tabfck Heb' Cultuur "Mii TT. T.T S. MS obl. 5?4 H IJ.S.M oM. 1900/'12 4 MS. t. E. t. S. S (AT. 554 AtHhlaon Tnpdta Erie common Kansas City Southern Mlvonri K"oca" Texaa Sontb. Pacific V K. 100 99V, 99V16 89V, 85 9tH/8 27»/* Sl/, S V, 1SC8/, lll8/8 106 44 4TV, 239Va 66V, se/a 10»»/, 94'/, 601/, 397 5 1511/g 77 95 297 77Vj 16-7* 7J/2 1071/z 100 109s/< 127 6V4 301 2S9i/2 93V2 79Ï/5 951 /2 1023/j - 127* 77 108 101 113 1297a S04 Z t CKxitn. racmc 00741 Union Pacific 13«>V§ 134 Geld prol. 3 Wisselnoteeringen (Amsterdam! m ?icht: Londen v Berlijn Far ij s i p Brussel s Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.56ty4 "j 0.00C01»/4 14 25 11.377,, 45.90 o '»0357a 10.977s - 33.65 47.25 41.55 67.55 2.54 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 23 Aug. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. j Hoogste Barometerat,765.G Miinchcn. Laagste Barometerst.736.4 Roest. Verwachting tot den avond van 24 Aug.: f Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken met regen of onweer, aanvan kelijk warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3