Burgerlijke Stand Leiden Geboren, Lubberdina d. van B. Ver- straaten en G. J. Stuut Philin Corr£ d. van J. F. Baar en C. v. Hulst. Overleden, R. J. Eggink z. 30 j. Ondertrouwd: S. v. Heilsbergen jm. 24 j. en J. Pont jd. 24 j. B. Hageman jm. 33 j. en J. Verhagen jd. 27 j. Lucht-temperatuur. 's Nachts 12 uur 151° C (60° F.), 's Voorm. 9 uur 16° C (61° F.), 's Midd 12 uur 19è° C (67i° F.), 's Nam 3 uur 19i C (661° F.). Water-temperatuur, 's Voorm. 9 uur 181° O. 's Midd. 12 uiu* 183° (X 's Nam. 3 uur 19 C. Licht op. Woensdag 22 Augustus 8.42. 6754 eieren, waarvoor werd besteed voor kippeneieren! f 7.10 a 8.20 per 100 stuks, eendeneieren i 6.45 a f 6.75 per 100 stuks, hanen f 0.20 a f 0.85 per stuk, kippen f 1. a f 1.15 per stuk, eenden f 0.85 per stuk, konijnen f 0.20 af 1.40 per stuk, duiven f 0.15 per stuk. Door den HoogWel Ed. <Geb. heer W. C. Baron Roëll van Hazêrs- woude werd deter dagen aan de feestcom missie een gift van f 100 geschonken voor do kinderfeesten op hst a.s. Jubileum van H. M. de Koningin. De oudste ingezet e- ne onzer gemeente, de heéA L. van Burik, bereikte de vorige week den ouderdom van 94 jaar. Burger 1. Stand. Over- leden: Joh. Gaarkeuken echtg. van A. Kromsigt-, 90 j. Cornelis van Wieringen echtg. van C. Langeveld, 50 j. Het bij de firma Dek- ker tentoongestelde miniatuur watermo lentje heeft enorme belangstelling getrok ken. Manadag was het een ïieele drukte bij do firma Dekker, teen de molen bezig was met het wegmalen van het water, dat in een zinken bak om de molen was aange bracht. Do firma heeft bepaald succes en wij verwachten, dat als de molen straks in Amerika op de tentoonstelling zal zijn op gesteld, de belangstelling niet minder zal zijn. GEMENGD NIEUWS Uitvoer van Noordzeeharing. De Reedersvereeniging le Vlaaröingen voor de Nederlandscne haTingvisscherij zal trachten, den uitvoer van Noordzee- haung naar Duitscld. i iJ en Polen weer te doen opleven door groole partijen daarheen in consignatie té zenden. De, NederIan.dsche regeering steunt dit plan financieel door van de kosten dezer zendingen tot een vastgesteld" "maximum twee derde .voor haar rekening të nemen. Het ligt in de bedoeling den vérkoop ter plaatse te doen geschieden door een Ne-^ derlandsch deskundige. Brand. Tegen middernacht ontstond in den Vuur zenspojder on'der Bergen (N.-H.) brand waarschijnlijk door hooibroei, in de boer derij van W. Kuileboer. De boerderij ging geheel in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. Heete koffie. Het driejarig kind van zekeren Martens te Boermond is door het drinken uit een pot heete koffie na enkele uren lijden overleden. Een huis ingestort. Gisterenmidag omstreeks 3 uur is in het Slop van Willem Klein te s-Gravenhage, een huis ingestort, waara-chter gebouwd werd. De voorgevel van het huis viel cp straat, doch bleef gedeeltelijk hangen op naar buiten stekende stutbalken. De 23-jarige C. de Wit werd gedeeltelijk onder het puin bedolven en kreeg zeer ernstige kneuzingen en vermoedelijk een lendenbreuk. Mej. De Buiter, 22 jaar oud, is eveneens door het vallende puin geraakt en kreeg verwondingenaan rug, arm en borst, terwijl haar zoontje van 14 maanden zoo ernstig werd getroffen, dat het hoogst waarschijnlijk een beentje zal moeten mis sen. Voorts kreeg de 4-jarige Dientje Kloos terman niet ernstige verwondingen aan hoofd en schouders. Omtrent de slachtoffers van het ongeval wordt nader gemeld, dat de toestand van De Wit redelijk wel is, hoewel hij een zware operatieve behandeling zal moeten onder gaan. Hij is, evenals het zoontje van juf frouw De Ruyter, naar het Ziekenhuis aan dén Zuidwal overgebracht. Het rechter- beentje van dit kindje moest geamputeerd worden, omdat het geheel verbrijzeld was. De toestand van het. knaapje is zorgelijk. De moeder is slechts onbeteekenend ge wond door de vallende steenen. Gebleken is nog', dat eéri 8-jarig jongetje uit het Slop van Willem Klein een stuk ateen tegen het hoofd heeft gekregen. Hij %reeg een lichte hersenschudding en werd. ïia voorloopig aan het Slijkeinde verbon den te zijn, naar de woning teruggebracht. De werkman C. C. heeft hét kindje, dat *ij het ongeval ernstig gekwetst werd, naar 'het liulpziekenhuis aan het Slijkeinde ge dragen. Toen hij terugkwam bemerkte hij. dat men zijn rijwiel gestolen had. Gearresteerd. De Hillegersbergsche politie heeft in een hotel te Valkenburg aangehouden den voort Vluchtigen kassier van de Boerenleenbank ie Terbegge. J. L. H., die sedert 28 Mei uit zijn woonplaats was verdwenen en in wiens kas een tekort is gevonden van «J 70.000. H.'heeft zich geriiimen tijd te Am sterdam weten, schuil te houden en was be gin Augustus uit de hoofdstad naar Val kenburg vertrokken. Van de ongeveer f 15.000, die hij bij zijn vlucht had medege nomen, was nog f 2700 in zijn bezit. Een bedrag van f 6380, dat de kassier bij zijn schoonzuster te s-Gravenhage, had ge bracht, had de politie reeds eenigen tijd geleden weer in handen weten te krijgen. H. is overgebracht naar het huis van be waring alhier. De IJmuider politie heeft te Bloemen- daal aangehouden den boekhouder L., van de firma B., de aannemers van den houw van den „kademuur van het Hoogovenbe- drijf te IJmüiden. Hij wordt verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van dq firma en is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Verdacht. Onder de aangehouden verdachten van 'n belangrijken diefstal van bloembollen te Heemstede is het pas gekozen gemeente raadslid P. Z., aldaar. De verdachte is in arrest gesteld. Smokkelaars. Rijksambtenaren hebben bij Oldenzaal vier paarden in beslag genomen, die uit Duitschland naar ons land waren gesmok keld. De smokkelaars zijn ontkomen. Weinig dankbaar! Een twaalfjarige jongen uit Dresden, die door een familie te Gouda liefderijk was opgenomen, heeft dezer dagen deze vrien delijkheid en minder aangename wijze be loond. Zaterdagmorgen bleek hij verdwenen met medeneming van ongeveer dertig gul den, die hij uit de portemonnaie van den., heer des huizes had ontvreemd. Hij werd op het station te Gouda aangetroffen in het bezit van het ontvreemde, waaraan een- bedrag ontbrak dat hij voor het nemen van een spoorkaartje naar Utrecht had aange wend. Volgens zijn zeggen had hij naar Amerika willen gaan. Daar ook zijn pas niet in orde bleek, heeft de Goudsche poü- tie hem gisteren over de grens gebracht» De typhoon bij Hongkong. In de „Times" komen nadere bijzonder heden voor omtrent den typhoon, welko Zaterdag j.l. Hongkong teisterde. Daaraan ontleenen wij het volgende: De typhoon was de hevigste, welke sedert 1906 te Hongkong werd waarge nomen. De wind bereikte een snelheid van ruim 200 K.M. .per uur de grootste snelheid, welke tot nu toe werd bereikt, terwijl de barometer tot den laagsten tot nu toe geregistreerden stand daalde.' De regenval gedurende de twee yreese- lijkste uren tusschen negen en elf uur naderde J2J4 centimeter. De typhoon werd het eerst gemeld uit Goeam op 11 Augustus j.l., vanwaar liif zich bewoog in de richting van Hongkong De storm brak na een zeer kalmen nacht te| ongeveer negen uur s morgens met. een enorme snelheid los, en was ge durende twee uren optoüjn hevigst. Uiterst venijnige windrukken ontwortel den -hoornen, declen telegraaf- en telefoon palen afknappen en joegen door de straten een menigte, luiken, schuttingen en stella ges voor zicli uit, waarmede de straten alspoedig bezaaid Waren. In Hong kong stortten ongeveer twaalf -Gbineeschc woningen in elkaar en te Kowloon twintig, waarbij circa veertig dooden te betreuren waren. Drie Ghineezen werden door elec- Irische draden gedood. Vele huizen van Europeanen werden zwaar beschadigd en van eenige werden zelfsde daken afge rukt. Het „Peak Hotel" werd nagenoeg geheel.,verwoest. Op do kust kwamen geen Europeanen om het leven. Op het water was het schouwspel ijzing wekkend. Torenhoóge golven beukten de havens en spoelden over de zeedijken, de straten overs Ir oomende en een vloed van. allerhande wrakstukken met zich medevoe rende. Booten, welke, zooals gewoonlijk bij een typhoon, de Kowloon Bay waren binnenge- loopen, sloegen los van hun meertouwen en werden hulpeloos één of twee mijlen ver de haven ingedreven. Ongeveer twintig kust- en rivierschepen sloegen op het strand. De zeeschepen zijn veilig. Zoowel West Point als Kowloon getuigen van de woede van den typhoon door de aan land geslagen stoombooten, barkassen en lich ters. Toen de storm op zijn hoogst was, joe gen twee Japansche stoombooten de haven in en als door een wonder werd de strand- muur bij de Hongkong-Glub niet door haar verpletterd. Verschrikkelijke ervaringen had het stoofrischip „Loong Sang" van de Indo- China Steam Navigation Company. Dat kwam de haven binnen met het voorschip geheel onder water. De opvarenden hadden zich op den achtersteven verzameld en schreeuwden om hulp. In de Kowloon- baai had het schip geen stoom kunnen houden; het stiet op de rotsen, kwam met andere schepen in botsing, verloor een groot stuk van de verschansing, verschei dene ruimen liepen vol,-en ten slotte raak te het vaartuig nog aan den grond ook. Do eerste officier had het veiliger gevon den overboord te springen en een toevlucht le zoeken aan boord van een toevallig voorbijvarend Nederlandsch schip. Door den typhoon werd het zinkende schip ten slotte'tot binnen de haven gedreven, maar inmiddels waren reeds vier Europeesche officieren, de vrouw van één hunner, als mede twintig leden der Chineesche be manning verdronken. Te Sjaukïwan, een visschersdorp op het Oostelijk deel van het eiland Hongkong, had de visschersvloot vreesclijk te lijden. Een groot aantal schuiten en bootjes lag in liet haventje voor anker, toen de zee op kwam, cn honderden dier vaartuigjes to gen den kademuur fot brandhout sloeg Niet minder dan 200 menschen kwamen daarbij om het leven. Draadloos muziek in de gevangenis. Do belangstelling, die er onder het Amc- rikaansche publiek bestaat voor de radio-, telegrafie en -telefonie is inderdaad zeer groot en hét aantal Amerikanen dat zich de weelde veroorlooft van een ontvang-in- stallatie is legio. Men heeft er'zelfs over gedacht om een i ontvang-installatie voor draadlooze telefo nie aan te leggen in. Sing-Sing de beruchte gevangenis voor zware misdadigers in den, staat New-Tork, o.m. de ter dood veroor deelden,'welke installatie dam bestemd zou wezen om die veroordeelden (ook degenen die pp den electriscken stoel moeten) de laatste weken nog wat op te vroolijken. Het pian is uitgedacht door leiders van het Heilsleger, maar ofschoon de installatie reeds in de gevangenis is ontvangen en zij daar ook wel zal worden opgesteld is het zeer de vraag of de gevangenen, althans de ter dood veroordeelden er Van zullen mogen genieten. 1 De gevangenisdirecteur Lewis E. Lawes ontkent dat hij het plan al zou hebben goedgekeurd. Er zijn thans 20 ongelukkigen allen ontembare en bloeddorstige lieden in den vleugel der ter dood veroordeelden opgesloten. Men wijst er op, dat de veroor deelden in Stng-Sing allen gevonnist zijn tot eenzame opsluiting, en dat bij het be grip -eenzame opsluiting, een rndio-telefo- nische aansluiting met de buitenwereld al lerminst past. Bovendien is het wel een vreemde opzet, het Verblijf van de ter dood veroordeelden te maken tot een oord waar men opgewekte en voor een deel frivole muziek en voordrachten zal kunnen genie- tep. De hoofd-directeur van de gevangenis, Charles F. Batigan zal de. eindbeslissing hebben. N Amerikaansche eerbied voor de wet! In den staat Georgië is de driestheid van allerlei bendeiï, die op eigen boutje „de wet handhaven", door overtreders uit hun huis te halen en af te ranselen, heel erg. Het schijnt dat zulke benden van oordeel zijn dat de autoriteiten hun plicht niet met voldoenden ijver nakomen. Zoo is er een bende die het voorzien heeft op de drank smokkelaars, een andere, die klopjaehten houdt op lieden die hun gezin verwaar- loózen, een derde die lieden mishandelt om- da/fc zij zich niet houden aan de plaatselijke gewoonten en gebruiken en ten slotte een vierde bende die negers afranselt óf lyncht waarbij de "werkelijk heel gemakkelijke re deneering wordt gevolgd, dat indien zulke negers schuldig zijn, zij de straf hebben verdiend, en indien zij onschuldig waren, 'het toch altijd „een goede waarschuwing" is voor de overige kleurlingen. De ruwheid en wanorde in de staat zijn door een en onder van zoo groote ergerlijk heid en onduldbaar geworden, dat de staatsregeèrmg gaat ingrijpen. De gouver neur van den staat, Walter, heeft, in over leg met den bevelhebber der staatstroepen, generaal Cox, de gewapende macht in be- wegitig gezet; en er zijn al drie mannen het zijn broers gepakt, die betrapt wer den op het afranselen van eèn negér. Mén heeft het nog nfefc noodig geacht den staat van belèg af te kondigen. De brand in de Rlvièra. He boschbrand in de Fransche Rivièra' is van öhtzêttenden. crewéest. Wij lezen er in de „Daily News' het een en ander over. De bekènde badplaats Cannes "is telfs tijdelijk door het vuur bedreigd en er héërschte een paniek onder de gasten. Twee spoorwegstations, nl. te Aygulfë en Gaillardc zijn geheel door hét vuur vernield 'en hét verkeer is gestremd. Talrijke huizen zijn een prooi der vlammen geworden, waar onder-ook eenige hotels." De bij toeristen beroemde Corniche d'Or is in een vuurzee veranderd, die slechts met moeite bij de kustplaatsen tot stand is gebracht. De vluchtende bevolking is met treinen en deels zelfs met vliegtuigen weggevoerd. Bloedige botsingen tusschen plunderaars en boeren. In den nacht van Zondag op Maandag werd in de omgeving van Keulen een groep boeren, die op hun velden de wacht hiel den, dóór een bende werkloozen overvallen en ernstig met ijzeren stangen mishandeld Twee boeren stierven aan de bekomen verwondingen. Later viel een gedeelte der bende in handen van de politie. Land- en Tuinbouw Veiling te L i s s c op 21 dezer, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis: E.V.T. Rose Grisdelin top. f2.70, E.V.T. Cram. Brillant top. f 1.70, E.V.T. Prins v. Oostenrijk top. f3.50, E.V.T. Artus I f 1.60, E.V.T. La Belle Alliance top. f 3.60 E.V.T. Wouwerman I f 1.70, E.V.T. La Reine I f 1.60, E.V.T. Van der Neer I f 4, E.V.T. Due de Berlin I f2.50, E.V.T. Gele Prins top f2.70, E.V.T. Fred. Moore top. f2.80, E.VT. Witte Due Max. I f2.30, D. T. Murillo top. f 5.30, D.T. Theeroos I f 3, D.T. Imperator Rubrormn I f 5.30, D.T. Mr. v. d. Hoeff I f 7.50, Dw. Faust top. f 3.80, Dw. Pride of Haarlem I f 2.40, Dw Bar. de la Tonnaye top. f 3, Dw. Win. Pitt I f 8.60, Dw. Mad. Krelage top. f 5.30 E.N. Emperor top. f 7.20, E.N. Bic Em press I f 5.80, E.N. Golden Spur top. f 8.70, E^N. Sir Watkin I f 7.90, E.N. Mad de Graaff I f 6, E.N. Bic Victoria I f 7.50, E.N. Ajax Princeps I f 3.60. E.N. King Alfred f 25, D.N. Von Sión I f 4.80, E.R. Gertrude,I f 12.50, E.R. Moreno I f 11.90 E.B. Bismarck I f 13.80, Cr. Geel top. f 2.70, Cr. Diverse soorten top. f 0.S0. Alles per 100 stuks. Handel slap. ST&DSfÉBEIfWS Aansiagcn in het Vergunningsrecht De desbetreffende Raadscommissie heeft .advies uitgebracht over een achttal be zwaarschriften tegen aanklagen in hel gemeentelijk vergitnningsrecht over hel vergtmningsjhar 1922/23, ingediend' door P. Koldorman, J. II. Blijleven huisvrouw van P. J. van Zijp, W. F. Prins, Jac. J. Paardekcoper, G. A. van Dongen, A. v. d. Vaart, J. C. Hoogcvccn en A. B. v. d. Reep. Het bezwaar van zes der reclamanten betreft de berekening van de huurwaarde van de dranklokaVileiten met als één der factoren dier berekening den inslag van gedistilleerd over het jaar 1920. Door P. Kolderman en J. H. Blijleven worden bovendien andere bezwaren naar voren gebracht. Het bezwaar tegen de berekening van de huurwaarde met als één der factoren van berekening de ingeslagen hoeveelheid ge distilleerd over i920 komt do Commissie ongemotiveerd voor, wat zij uitvoerig be toogt. \- P. Kolderm^tn maakt bovendien be zwaar tegen Het bezigen van den inslag voor zijn bedrijf in de Korenbrugsteeg als factor voor de berekening van de huur waarde van zijn lokaliteit in het perceel Breestraat No. 51. Volgens dezen recla mant mag slechts met den inslag over een vorig jaar rekking jvorden gehouden als het bedrijf in het vergunningsjaar, waar op de aanslag betrekking heeft, in 'tzelfde perceel wordt voortgezet. „Met ingang van 1 Mei 1922 ging het bedrijf van Kolder man over naar een ander perceel en wijl ten behoeve van het bedrijf aldaar nog niets door hem. was ingeslagen, behoort z. i. het vergunningsrecht op het wettelijk minimum, zijnde f 25 te worden bepaald, evenals zulks bij een geheel nieuw opge richt bedrijf geschiedt. Deze opvatting van den heer Kolderman komt de commissie voor onjuist te zijn. Moge bij een geheel, nieuw bedrijf deze regeling, bij gebjrek aan een betere, toe passing vinden, bij Kolderman staat de zaak eenigszins anders. Doch de Commissie, de juistheid van het bezigen van den inslag voor het bedrijf in de Korenbrugsteeg als factor erken nende, meent, dat bij de berekening van de huurwaarde rekening had moeten wor den gehouden met de te verwachten ver mindering van omzet door Kolderman in het perceel Breestraat No. 51, als gevolg van do wijziging van de tap- en slijtver- vergunning in een tapvergunning. De Commissie is van gevoelen, dat het billijk is hiermede rekening le houden en is van oordeel, dat de huurwaarde, waarnaar re clamant over 1922/1923 is aangeslagen, in verband met gegevens omtrent den inslag in 1922, met f 100 behoort te wórden ver minderd en dat mitsdien de aanslag van Kolderman tot f125 behoort te worden teruggebracht. Door de Commissie kon niet worden onderzocht of het bezwaar, aangevoerd door J. H. Blijleven, huisvrouw van P. J. van Zijp, gegrond is, aangezien vanwege reclamanle niet. voldoende gege-vens wor den verstrekt om tot een conclusie te ka men. Waar de echtgenoot van reclamante (die thans het bedrijf voortzet) evenwel over het vergunningsjaaT 1923/1924, even als over 1922/23 naar f 500 huurwaarde is aangeslagen én tegen dezen aanslag bij den Raad gëeh bezwaar is gemaakt, is de Commissie van; gevoelen, dat deze aanslag nw>« MnVen gehandhaafd. Bij het onae.K£-oti« «oivhet door W. T. Prins naar voren gebracht bezw«^ deel de de door B. en W. aangewezen schatte van de huurwaarde van de dranklokalen mede, dat in-dit geval aanleiding bestaat de hurwaarde met f50 te verminderen. De Commissie kan zich hiermede vereenigen. Tot directeur van de Chp, Zang- vereen. „Excelsior" te Lisse is benoemd onze stadgenoot A. J. Plu, musicus. TELEGRAMMEN Versterking der bezettingstroepen. Uitbreiding der bezetting? BERLIJN 22 Augustus. (Vv D.) Vol gens 'n bericht uit Munster, zijn de Fran- schc troepen aan de Oostelijke grens van het bezette ge-bied de laatste dagen be langrijk versterkt, vermoedelijk in ver band met een verscherpte stopzetting van het verkeer, wellicht ook met de bedrei ging van den Franscben generalen staf, volgens welke, nog 14 steden in het Roer gebied bezet zullen worden. De Duitsche economische crisis en hel f. V. V. BERLIJN, 22 Aug. (V. D.). Als ver tegenwoordiger van het I.V.V. heeft gister de heer Oudegeest uit Amsterdam bespre kingen gevoerd met vertegenwoordigers van het bestuur van de Socialistische Partij en de Socialistische Rijksministers over de economische en politieke verhou dingen in Duitschland. Hel I.V.V. zal zich, naar de „Vorwarts" meldt, dezer dagen met het resultaat der besprekingen bezig houden. lLaaus%e Berichten De geheimzinnige verdwijning. Het onderzoek naar den verdwenen Hermanus v. Ommen, bewaker van de ge bouwen der Coöperatieve Zuivelfabriek en Aankoopvereeniging te Goor door de Am- sterdamsche recherche bij zijn dochter in Amsterdam, heeft geen licht in de zaak gebracht. In de laatste weken had zij geen bericht van haar vader gehad. Visscherijberichten. VLAARD5NGEN, 21 Aug. Binnen van de haringvisscherij VL. 44 met 34 last, IJM. 33 met 30 last. VL AARDINGEN, 21 Aug. Heden werd betaald voor: volle haring f lj.10 18.80, mataies f 9.50—9.70 per kantje. O.Ti: koht soort, 10 0.7Ö0.72 per Kg IeveccC gewicht. Baudot tamelijk. VOORSCHOTEN, 21 Aug. Vrije Veiling Aangevoerd 2000 eieren, prijs per 100 stuks 8.60—/ 9-90; 80 eendeieren per 100 stuks 9.4 kippen per stuk 11.60; 12 hanen per stu^ 0.801.50; 4 konijnen per stek 1.50. STOWIPWIJK, 21 Aug. Eierveiling. Aar.- - gevoerd 3190 kippeneieren die werden ver- - kocht voor 8.159.50 per 100; henevens 133 eendeneieren, die 7.658.75 opbrach-"' ten per 100. De volgende week zal de veiling gehouden worden op Woensdagavond. AMSTERDAM, 22 A«ug. Veemarkt. 312 Veile Kalveren le kw. 0.880.94>, 2e kw. 0.80— 0,86, 3e kw. 0.74—0.80; 55 Nuchtere Kalve- Ten 1628; 3 Schapen; 581 Vette Varkens Bollandsche le kw. 0.920.94, 2e en 3e kw. 0,820.88; Overzeesche en Geldersclie 0.92 —0,94. WOERDEN, 22 Aüg. Kaasmarkt. Aangevoerd 433 kaaspartijen, le kw. 39—45, 2e kw. 34 38, Met rijksmerk 8545. Handel mati?. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 Aug. Veiling Due of York per 25 Kg. 1.30—1.50, Eigen heimers per 25 Kg. 1.40—1.6Ö, Peen per 100 bos 4,10—6,90. Aanvoer: 410 maal 25 Kg. Due of York; 440 maal 25 Kg. Eigenheimers;' 2600 hos Peen. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Veiling. Aardbeien 17 cent per doosje; Meloenen 1462 cent per stuk; Snijhoonen 3.804.10, Sniiboo nen II Sf.30, Stek 1.101.25, Princesseboo-r' iien ,4.104.30,. Idem zonder draad f 54>0, Dubbele Stam 3,40, alles per 10 Kg.; Augur ken Fijn 13.80—15.70, Fijn Basterd 7.4j0— 7.60, Basterd 4,95—5,20, Grof 3,65—3.90, Grof II 2.60, Bommen 1-801.85, Stippel 2.30—2,40, alles per 25-Kg-— Doorsneeprijs van 20 Aug. met aftrek' van veilfngskosten: Snijboonen 5.Idpm Stek 2.18, Princesseboonen 4-03, Fijn; 12-6911,50, Fijn basterd 6.16, Basterd 4.28, Grof./ 3.24, Bommen 1.80, Stippeï 1.92. Doorsneeprijs van 21 Aug. met aftrek! van veilingskoslen: Snijboonen 4.65: Idem Stek 1.43, Princessebooncn 4.22, F n. 1-3.1410,49, F nbasterd 6.58. Basterd! 4.40, Grof 3.28, Bommen f 1.56. Stippel 1,97. TER AAR, 20 Aug. Veiling ..St Phccns." Augurken per 25 kilo: Fijn 13.90, Fijnbas terd 6.70, Basterd 4.75, Grof 3.55, Stip pel 1.80, Komkommers 1.70. Per 10 kilo: Princesseboonen 5.64, Dubb. Stamprinee.ssen 3.80, Sniiboonen 5.38, Stuk 1.80, Witte Pronkers 2.80, Idem Roode 1.50; gele Kom kommers 6 cont per Stuk. Aanvoer:' 13 manden Fijn, 10 manden Fijn basterd, 29 manden Bas terd, 66 manden-Grof, 5 manden -SMnpel. 10 mande» Komkommers, 36 - zakken Princesse- boonen, -8 zakken Dubb. Stamnrincessen, 815 zakken Sniibooncn» 18 zakkon Sb-V, 13 7^kken - Roode Pronkers. OFFICIFELE BEURSNGTEERiNS. Nederland 1923 8% Nederland 1922 A B. 5Nederland 1919 Nederland 1917 Portugal TaïSsm,!"lQ85S Ruel. 1006 frs 500 5 Rusl. 1910 frs 500 tü Koloniale Baiik aand Ned Ind.' Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A Turgens B Oude Philips R S- Stokvis - Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker TT S Steel Compania Handelsver. A'dam Dordtsehe Petr Oecons. TToll. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Bol!. Stoomboot Kon. Holl Llöyd Kon. Pakefvaart 10' ^rbopnvji.orf. Unie 100 Rott. Lloyd HO Kon Ned Stoomboot l%&/2 I Mar.Cy.C.N.Vot Tv. a OVg Deli-Ratavïn Tnh&k o^oi/ Be li Cnltnnr Mij "i^'i H. IJ S. Mij obl. 5& 95V2 H.IJ.S.M obl. 1900/M2 4 79 Mij. t. E. v. S. S obl. 5tf Atchison Topeka Erie common - Kansas City Southern l^ /'i-v i Missouri Kansas Texas 7.... I South. Pacific 001/21 Union Pacific lSoVg 135 Geld prol. 28/i Wisaelnoteeringcn (Amsterdam! Zicht; Londen 9 Berlijn Parijs Brus8el- Zürich Weenen Bome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York S/é'. Ë3milXT&E&'BCHTESS LEIDEN, 21 Aug. Vette Varkensinarkt. Aan- rovoerd 341 stuks: Veile varkens, 331 0.73— Tolografisch Weerberiolit volgens waarnemingen verricht in C. n mor- gen van 22. Aug. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.0 Jh.irritz. Laagste Barometerst.: 740.1 Storno way. .--'3 Verwachting tot den avond van 23 Aug.: Meest matige Zuidwestelijke tot Weste- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar- sehijnlijk enkele regenbuien, zelfde tem peratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5