raaa—mm iiwiii inau-rimif tecentelijke Aankondiging «EMEÉHTEUJKE VISCHVERKOCÏV Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visclimarkt 18, tel. 1225, is DONDED- DAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.21 f 0.30, SCHOL a f 0.20—f 0.40 per pond. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester Leiden, 22 Augustus 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7J4—8K uur. Rechtskundig Bürean Chr. Best. Bond. Steenechuur 15. De avond-, nacfyt- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Aug. waafgenomen door de apotheken van de H.H. A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313 en G. F. Reijst, Steen- straat 35, Tel. 136. De apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen Voor leden van dit fonds. Op het Johannes Vermeerplein, op den •toep van den burgemeester, zal een da meskoor de Koningin toezingen en H. M. bloemen aanbieden. Daartoe zal de stoet daar eenigen tijd blijven staan. Vérstrekkende politiemaatregelen. Naar gemeld wordt heeft de Amster-, damsche politie in verband met bet be zoek der Koninklijke familie tal van maatregelen van vèrstrekkenden aard ge nomen. Zoo zullen op den intochtsweg niet minder dan 15 commissarissen, 3 hoofd inspecteurs, 67 inspecteurs en 1100 agen ten dienst doen. De weg is in 18 vakken verdeeld; aan 't hoofd van elk vak is een commissaris of een hoofdinspecteur ge plaatst. Er wordt voor gezorgd, dat twee re chercheurs dag en nacht op het paleis aanwezig zullen zijn. Op last van den mi nister van Justitie zal zoowel vóór als tij dens het bezoek toezicht worden gehou den op verdachte personen. Daar voor deze maatregelen een groote politiemacht noodig is, zullen verloven en vrije dagen worden ingetrokken. In de afdeelingen moeten de inspec teurs toegevoegd veelvuldige surveillance per rijwiel uitoefenen. Ook zal straat dienst in uniform, moeten worden verricht door geëmployeerden, concierges en hulp telegrafisten. Groenten en vruchten vcor Amerika. De Nederlandsch-Amerikaanschö Ka mer van Koophandel deelt mede, het volgende telegram van baar zuster-orga nisatie to New-York te 'hebben ontvan gen: „Beginnende den lsten November is import van eetbare vruchten en groenten in de Vereenigdo Staten verboden, tenzij verlof verleend aan importeur door de Federal Horticultural Board voor elke aparte verscheping. Geen beperking voor gedroogde of geconserveerde vruchten, groenten, noten, gedroogde boonen, peul vruchten. Alle geïmporteerde waren moe ten vrij zijn van bladeren, takken of an dere deelen van planten." De beide Kamers, hier te lande geves tigd Keizersgracht 292, Amsterdam, stel len zich beschikbaar om gemeenschappe lijke stappen te doen ten bate van den door deze maatregelen getroffen handel. Dubbele salarissen. Onder dit opschrift schrijft „D e Standaar d": Men zal zich herinneren hoe bij de be handeling van de Begrooting voor Water staat van anti-revolutionaire zijde aange drongen is op het verleenen allereerst van ontslag aan de gehuwde vrouw, wanneer zooals thans in meer dan een geval ge schiedt, moet worden overgegaan tot in krimping van overheidspersoneel. Ons leek deze eisch zeer billijk. Vooral in dagen, dat er zoovele mannen, vaders van groote gezinnen, rondloopen zonder vèrdienste. En zoovelen zonder eenig resultaat van dag tot dag dingen naar allenbi betrekkingen. Men behoeft het oor dan ook maar even te luisteren te leggen om te weten hoeveel bitterheid het bij velen wekt, te zien, dat in menig gezin, doordat man en vrouw heden in dienst der Overheid zijn, een dubbel salaris inkomt, terwijl zoovele hoof den van gezinnen vruchteloos uitzien naar een hun eenigermate passende positie. Het wil ons voorkomen, dat do weg door onze club hij de behandeling der Begroo ting ten vorige jare aangewezen, de eenig juiste is en dies ook bewandeld-dient te worden. Geen dubbele salarissen voor man en vrouw hier, als het enkele voor den man elders ontbreekt. Posterijen en Telegrafie. Bij beschikking van den directeur-ge neraal der posterijen en telegrafie van 12 Januari 1922 is ingesteld een commissie, met opdracht, rapport uit te brengen over de door het personeel ingezonden voor stellen, die zouden kunnen leiden tot ver meerdering van inkomsten of verminde ring van uitgaven van het staatsbedrijf van de posterijen, telegrafie en telefonie. Het verslag dier commisie is thans ver schenen. Hieraan is het volgende ont leend. Niet minder dan 2873 voorstellen, be trekking hebbende op "ruim 700 verschil lende onderwerpen, werden door de amb tenaren ingezonden. Verscheidene der ontwikkelde denkbeelden hebben aanlei ding gegeven tot meer of minder belang rijke wijzigingen in de uitvoering van dienst, welke ongetwijfeld het geheele bedrijf ten goede zullen komen. Ten opzichte van de „tarieven" waren do meeningen verdeeld; het aantal amb tenaren, dat voor verb ooging pleitte, was even gröot als dat, hetwelk aandrong op verlaging. Na al hetgeen evenwel in den laalsten tijd over tarieven is^eschreven be hoeft zeker niet in dezen tijd van malai se aan verhooging te worden gedacht. De commissie heeft gemeend zich ten opzich te van verlaging van advies te moeten onthouden^ Verlaging van de tarieven zal weliswaar het gebruik doen vermeerde ren, doch dit zal zonder twijfel vrij spoe dig tot verhooging van de exploitatie-uit gaven leiden. Het heeft do commisie hijzonder getrof fen, dat nog steeds verschillende extra werkzaamheden door de administratie moeten worden verricht zonder dat eeni- ge betaling daartegenover staat. Als voor beeld diene: het navragen van volledige adressen hij gemeentebesturen, Let aan bieden van pakketten hij den waarborg en het wijzigen van de adressen voor het nazenden van stukken aan tijdelijke adressen. Geen enkel particulier bedrijf toch zou eraan denken, dergelijke werk zaamheden kosteloos te *\oen. De aandacht wordt gevestigd op on doordachte verkwisting van materieel, voornamelijk rijksformulieren. Een belangrijk verschijnsel werd waar genomen bij de behandeling van de voor stellen betreffende personeelsaangelegen heden. Behalve dat enkele ambtenaren maatregelen aan de hand deden om tot een betere arbeidsprestatie voor het per soneel te geraken, was een groot deel der voorstellen gericht op de -uitbreiding van de werktijden, vermindering van verlof, verlaging van de reis- en verblijfkosten, afschaffing van vacaüe-gelden, examen gelden, vacantie- en jubileum toelagen, toelage voor waarneming van hoogere functie, enz. Bij de bespreking van de tot de eigen lijke dienstvoorwaarden hehoorende on derwerpen is de commissie van het standpunt uitgegaan, dat het over het al gemeen niet wenschelijk moet worden ge acht, de dienstvoorwaarden van het per soneel aanmerkelijk te verslechteren, doch dat het wel aanbeveling verdient, een aantal bepalingen, welke óf geen re delijken grond van bestaan hebben óf hij de toepassing in de practijk aanleiding tot onbillijkheden hebben gegeven, te la ten vervallen* aan te vullen of te wijzi gen. In aanmerking nemende de gunstige resultaten, indertijd opgeleverd door het z.g. Formatie-Lureau van het hoofdbe stuur, heiast met de controle van de per- soneelsterkte in de inspectiën, waardoor de spoedige totstandkoming van een goe den toestand in overeenstemming met de gewijzigde omstandigheden zeer werd bevorderd, heeft de commissie zich de vraag gesteld, of niet op overeenkomstige wijze gehandeld zou kunnen worden door het samenstellen van een soortgelijk bureau voor den technischen dienst. Bij het verslag zijn gevoegd eenige bijlagen, waarin zijn opgenomen de ver schillende voorstellen, gerangschikt naar de diensten, waarop zij betrekking heb ben, een opgave van het aantal- voorstel lers, verdeeld naar de verschillende tak ken van dienst en statistische opgaven betreffende het aantal ingekomen voor stellen. De sein kosten van telegrammen. Betaling per giro. Gelijk gemeld treedt tegelijk met het Girohesluit 1923 ook in werking het Kon. besluitvan 18 November 1922 houdende wijziging van art. 21 van het Rijkstele- graafreglemcnt. Volgens dit Kon. besluit luidt het ge wijzigde artikel thans als volgt: Behoudens de bij dit reglement vermel de uitzonderingen worden de seiukosten van den afzender geheven. Deze kan echter verlangen, dat zijn te legrammen op het Rijkskantoor van zijn woonplaats, of, na het hekomen van bij zondere vergunning van de telegraafad- minislratie, op andere rijkskantoren, zon der dadelijke betaling worden aangeno men, mits op eene door hem aan te wij zen Tekening hij den postchèque^en giro dienst een voldoend saldo aanwefcig is tot nadere verrekening van de verschuldigde kosten, en de houder dier rekening piach- tigin" heeft gegeven deze kosten van zijn rekening te doen afschrijven. Indien van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt is voor de aanbieding van elk telegram boven de geowne kosten een recht van 5 cent verschuldigd. In de gevallen, dat heffing van kosten hij aankomst moet geschieden, wordt het telegram den geadreseerde niet dan tegen betaling van het verschuldigde bedrag afgeleverd. SUITEtëLAND DE SCHADEVERGOEDINGSKWESTIE. Het Fransche antwoord overhandigd. Komt er verandering? De nota-wisseling gaat steeds door. Gis teren is *de nieuwe Fransche antwoord nota naar Londen gezonden en aldaar in den avond ontvangen. Donderdag (morgen) krijgen we dan weer een nieuw antwoord en wel vanBel gië, dat eerst naar Parijs (ter goedkeu ring?) wordt gezonden en vandaar naar Londen. Eigenaardig dat er toch nog altijd meer vragen dan antwoorden overblijven. Men zou ook kunnen zeggen, dat iedere antwoordnota een vraagstuk op zichzelf is Zoo doen omtrent de jongste Fransche nota tegenstrijdige geruchten de ronde. Rondom het Fransche gezantschap te Londen zegt men, dat de nota in zoor vriendschappelijke bewoordingen is gere digeerd en dat Frankrijk zich bereid ver klaart, zijn aandeel in 'de schadevergoe ding, door Duitschland tc betalen, terug te brengen tot 1300 millioen, terwijl als voorwaarde gesteld wordt dat zeer vol doende waarborgen verstrekt worden, al vorens een moratorium kan worden ver leend, terwijl tenslotte Frankrijk ook be reid zou zijn tot zekere tegemoetkomingen' inzake het karakter van de Roerbezelting mits Frankrijk de zekerheid ontvangt, dat betaald 'zal worden. De „Temps" komt tot geheel andere con- clusies^n zegt: „Dè nota bevat uiteenzettingen van drie erlei aard: lo. treft men er de redenen in aan, die de Fransche politiek rechtvaar digen; 2o. de teksten en feiten, die de Britsche argumentatie punt voor punt weerleggen: 3o. herhaalt Poincaró de reeds door hem uiteengezette bases voor eèn billijke regeling. Frankrijk eischt van Duitschland 26 milliard voor zich zelf en een surpius, gelijkstaande met het bedrag dat Engeland en de Ver. Staten het zullen vragen ter afdoening van zijn schuld. Hoe Frankrijk betaald moet worden, hoe het Roerconflict moet worden op gelost? Poipcaré handhaaft hetgeen hij in vroegere, reeds gepubliceerde documen ten heeft uiteengezet. Het is dus nutte loos nog te discussieeren over het vast stellen der Duitsche schuld, waarvan het eerste gedeelte al door de Fransche, Brit sche en Belgische eischen is vastgesteld op een bedrag van ongeveer 50 milliard goudmark, en waarvan het tweede deel afhangt van de wijze, waarop de internationale schulden zullen worden geregeld. Voor de betaling moet het Britsche antwoord op het Fran-, sche program worden afgewacht; een ant woord, dat Poincaró nog niet heeft ont vangen. Zijn program staat een finan- tieele operatie toe, welke hoofdzakelijk door de Duitsche spoorwegen, de mijnen en de heffingen is gewaarborgd, terwijl de Britsche nota betalingen in goud eischte, die moeilijker te verwezenlijken zijn. De beide beschouwingen zouden in de officieele nota,' welke morgen, hekend zal worden, wel eens kunnen zijn vereenigd. Van Engelsche zijde schijnt men thans het wederzijdsch „geschrijf en gewrijf" moede te zijn, en er wordt op het houden van een conferentie aangedrongen. Do publieke opinie wenscht thans da den in plaats van woorden en nu de ge allieerde regeeringen haar verschillende zienswijzen schriftelijk uitvoerig hebben uiteengezet, dienen zij een besluit te ne men, ten einde den Gordiaanschen knoop door te hakken. Het gezond verstand, meent men, kan daarvoor geen beter middel vinden, dan een persoonlijke be spreking. Waarschijnlijk staat de communis opinio onder invloed van het bereikte re sultaat te Lausanne. Of de Franschen zich eventueel weer zoo inschikkelijk zullen toonen ten aanzien van de Roerbezetting als te Lausanne ten aanzien van de Turk.sche kwestie, meenen wij te moeten betwijfelen. Zonder aan overdreven pessimisme te lijden, kan toch de tóekomst donker wor den ingezien.. :p$ Ameritaanscïie Ministervan Finan ciën, MeUon, dje, geïijlc wij eertijds reeds meldden, een studiereis naar Europa heeft gemaakt is van hètzelfdë gevoelen en ziet, zoowel op politiek als op economisch ge bied geen reddingsmogelijkheid. Ook niet van Amerika. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Enorme prijsstijging. Havenstein gaat heen. De maatregelen der regeering. Hefc loopt spaak. De nieuwe stijging der kotenprijs en de verhooging der loonen tot hoven vredes- waarde vermoorden het economische le ven. De saave qui peut is reeds begonnen. De Münchener uitgevers zetten de pro ductie van 16 tijdschriften stop. De opper-Siïezische drukkerspatroons sluiten alle bedrijven. De lawine begint bij de producten, die niet direct voor levensonderhoud noodzake lijk zijn dan volgt het overige. De bankbiljetfcenproductie zal einde der week op ongeveer 60 billioen dagelijks worden gebracht. Nog in den loop van deze week zullen de 100-millioen-biljetten in circulatie ko men. Het rommelen van liet naderend onweer wordt allerwege gehoord. Tengevolge van de nieuwe daling van de mark zijn reeds belangrijke prijs verhoogin gen ingetreden. In deBerlijnsche markt hallen was gistermorgen de aanvoer zeer gering. Yet is reeds gestegen tot 1 mil- licen mark;* voor boter wordt lü millioen* gevraagd. Ook voor margarine zijn do prijzen zeer gestegen. De voorraden zijn zeer klein, daar het toegewezen percen tage van deviezen gisteren zoo gering was, dat de nieuwe aanschaffing van goederen" bijna onmogelijk werd gemaakt. Natuurlijk tracht men nog te stoppen wat er te steppen valt. Zoo staat het thans vast dat dr. Haven stein, de president der Rijksbank, zeer binnenkort zijn post zal verlaten. Omtrent zijn opvolger is niets bekend. Het doet er ook minder toe. De tijd van handelen is voorbij. Thans kómt de krach. Omtrent de noodverordening, waartoe de regeering gisteren heeft be sloten, is nog geen officieele mededeeling gedaan. Men krijgt echter sterk den indruk dat in de kringen der rijksregéering de mee ning overlïëerscht, dat thans met dictato riale middelen tegen de dreigende econo mische ineenstorting moet worden gestre den. De meest betrouwbare mcdedeelingen omtrent de regceringsmaatregelen vindt men ongetwijfeld in Stresemanns orgaan, de ,}Zeit". Het blad deelt mede, dat dc geweldige duurte en de nieuwe val der mark het voornamaste onderwerp der be raadslaging in het rijkskabinet vormden. Er zal een poging worden gedaan om door financieele en politieke maatregelen een verdere daling der mark to verhinderen en de vaststelling der prijzen, o.a. op cte le vensmiddelenmarkt, te leiden, hetgeen na tuurlijk ook een tegenhouden der storm achtige toonbeweging ten gevolge zou heb ben. Tot de maatregelen zou ook de vorming van een deviesenfonds voor den aankoop van levensmiddelen in het buitenland be- hooren. Dit deviesenfonds, welks bedrag op 300 tot 500 millioen goudmark wordt geschat, zou in de eerste plaats door vrij willige giften, en wanneer die achterwege zouden blijven, .door middel van dwangmaatregelen tot stand moeten komen. De „Vorwarts" bepleit het in beslag ne men van alle deviesenvoorraden, die zich iii Duitschland bevinden, Alarmeer men do banken zou dwingen haar kluizen te ope nen, zoo zou, naar het blad meent, de mi nister van financiën zelf verwonderd zijn over de grootte der voorraden buitenland- sche betalingsmiddelen. Lijdt het rijk en liet volk, dan kan er slechts één oplos sing zijn: Bij dezen noodtoestand moeten alle volksklassen in gelijke mate betrok ken zijn. Het blad verwacht daarom dat de regeéring óp al de verborgen schatten de hand leggen zal. In theorie is dit plan nog niet eens Ver dedigbaar doch in do practijk geheel on uitvoerbaar. Hoe het zal gaan met die dietatorale maatregelen het volgende te legram geeft er een voorbeeld van: „Naar men verneemt, heeft de bond van grootindustrieelen uit hefc Roergebied in oen memorie aan de Rijks regeering de ernstigste bedenkingen gemaakt tegen dé door Hilfërding aangekondigde doorvoe ring der nieuwe belastingwetten. De bond maakt haai* deelneming aan de nieuwe dollarleening afhankelijk van de conces sies der regeering in zake de doorvoering der belastingwetten. De industrieelen van het Roergebied eischen. reductie van de sa larissen der staatsambtenaren; de nieuwe verbetering hiervan toch bezwaart de staatsbegrooting met drie trillioen mark. De bond dreigt met de krachtig ste ppposifcie tegen de rij ksregee ring, wan neer haar eischen niet worden ingewilligd. Wat zal e-r in de practijk van terecht komen Er valt eenvoudig niets meer te redden Waar gaan we heen? Een revolutie? De sovjei-gevangenissen. Een speciale commissie van de Tscheka heeft om politieke en financieele redenen besloten de overbevolkte sovjet-gevange- pissen van de "politieke gevangen te ont lasten. De meest „gevaarlijke" zullen naar ge vangenissen in Siberië worden gezonden en anderen zullen naar afgelegen provin cies worden verbannen, waar hun vrij heid van beweging beperkt zal zijn. Raditsj. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de voortvluchtige Kroatische boerenleider Raditsj voorloopig niet in zijn vaderland zal terugkeeren. Hij streeft naar een autonoom Kroatië en hoopt die aangelegenheid in den vol kenhond te doen hespreken. Bovendien denkt hij in Zwitserland of te Londen een Kroatische tegenregeering te grond vesten, terwijl hij ook naar de Vereenig- de Staten denkt te reizen, om de Kroati sche) Amerikanen voor zijn plannen te winnen. Oorlogsschepen gesloopt. Be regeering der Vereenigde Staten heeft de slooping gelast van 28 groote oorlogs schepen, overeenkomstig do bepalingen van het verdrag van de ontwapenigscon- ferentie te Washington opgesteld. Tot dusverre was dit vernielingswerk uitgesteld in' verhand met de vertraging van de ratificatie van het verdrag door Frankrijk. Engeland was, alsof de ratificatie reeds op den eerHen dag had plaats gehad, begonnen met de bepalingen van het ver drag na te komen zonder af te wachten, totdat het werkelijk bekrachtigd was. De oorlogskruiser „Australia" is een van do schepen, die ook in het verdrag worden genoemd eri de Britsche xegee- ring heeft gisteren bevel gegeven, het schip te onttakelen. Cholera-epidemie. Naar uit Bagdad wordt gemeld, heerscht er een ernstige cholera-epidemie onder de Perzische koelies te Abadan. Er zijn reeds 747 sterfgevallen voorgekomen De epidemie heeft zich naar Basra verbreid, waar zich 67 sterfgevallen voor deden To Bagdad, openhaarden zich drie ge vallen. Er zijn strenge voorzorgsmaatregelen genomen. De epidemie is aan het afne men. KORTE BERICHTEN. 1Reuter verneemt dat de Britsche re geering geen besluit heeft genomen in zake de erkenning van den koning van Griekenland. Gistermorgen namen de Franschen te Mainz voor 1.4 milliard aan papieren geld in beslag, dat van de drukkerij naar het Rijksbankfiliaal werd overgebracht. Naar de communistische „Rhur Echo" mededeelt zijn de communistische partij in Essen door de Fransche solda ten 10 millioen mark overhandigd als resultaat van een onder de Fransche troe pen georganiseerde collecte ten bate van den strijd der communisten. Een onlangs afgebouwde Japan sche duikboot is op een proeftocht bij Kobe gezonken, Elf man van de opvarenden zijn gered, doch vijf en tachtig worden nóg vermist. Een poging der Iersche republikei nen .om een vergadering te Bantry (graaf schap Cork) te houden, in verband met de verkiezingen, mislukte, daar de regee- ringsgezinden verwarring stichtten: zij beletten de Republikeinen te spreken, wierpen met bedorven eieren en scheur den de republikein sche vlag van hun auto. De „Diario Universal" meent te we len, dat Spanje zou besloten hebber* nieuwe operaties in Marokko, en eeni ver mógelijken opmaxsch met bezej van verder vooruitgeschoven sleilingö. UIT PE OiiiGEVIÜIt RIJNSBURG. Do h e o r e n H. n P. vi Egmond, aan .wiedde bestrating yan Hofstraat werd opgedragen, zijn daai de gisteren begonnen. Verbetering dringend noodig. In een weiland alhi werd gisteren dood gevonden de heer v. d. Eijkel, tot voor kort een geacht gezetene dezer gemeente, waar hij jaren de gemeente in-den Raad vertej i woordigde, en zich ook in kerkelijke ftti lies verdienstelijk maakte. Een beroerte maakte een eind aan leven. Nadat de heer v. d. Eijkel zich uit openbare leven had teruggetrokken, i tigde hij zich in Oegstgeesfc, waar hij 1 geen twee jaar van zijn rust kon genie VOORSCHOTEN. Gisteravond gaf o der begunstiging van mooi zomerweer muziekvereeniging „Benvenuto" een voering. Jammer echter dat de burg» niet beter was opgekomen om te luistep de muziek was het dubbel waard. Gistermorgen had voerman Z. het ongéluk om met rijn tuig in de Kerksloot te geraken. Spoe waren man en paard weer op het drt Persoonlijke ongelukken hadden i plaats. BurgerL .Stand. Gehore Jan Barend z. van H. de Graaf en P. Verhoeoven Reinderfc Jan z. van R. 1 gink en tl. J. v. d. Velden. Ondertrouwd: O. Hulsbos 28 j. j P. Schoorieveldt 28 j. -j? Getrouwd J. H. van Houten en van Os. Overleden: W. Planje jm. 33 j. Spierenburg jm. 30 j. L HAARLEMMERMEER. Bnrgerl. Stand. Geborei Alida d. van G. J. Celie en H. Hooglai Dirkje Hermina d. van D. Jansen i G. Tit Jacob z. van P. Hobo en Struik Helena Gerarda d. van W. T A. Kreike era A. H. Bakker Adrian z. van J. de Vries en W. Magchielso Johannes z. van J. Kroes en J. W. K<j nen Grietje d. van A. van der Meer j B. Grauwelman Franelccus Maria van G. H. Janssen en M. Spierings Martina Charlofcta d. van W. Stolwijk C. Selis Jacobus z. van J. Kcnijnbe en A. la Mark Wilhelmina Aleida van C. B. Straatsburg en L. P. Luke Arie z. van G. Klaassen en T. G. van c Maarl Anna Catharina d. van J. La boo eni J. Seheuten. Overleden: Elizabeth Dolieslag 11 mnd., d. van J. Dolieslager en Q. Overvliet. NOORDWIJK. Voor het examen lioofl akte is geslaagd Mej. M. W. Alkemaj alhier. In verband _m e fc de a Jubileumfeesten, zal op 31 Augustus t< gelegenheid van den verjaardag van H.' 1 de Koningin alleen 's avonds een concej worden gegeven op het Lindenplein dof „Crescendo." Gisteravond werd het ongl veer 10-jarig zoontje van den heer Eng4 uit de Kerkstraat alhier, vermist; het wa gistermorgen met nog eenige zusjes 9 broertjes en eenige kennisjes naar zee g( gaan; zij waren toen de Zuiderduina door gewandeld naar de afzanderij j Katwijk, alwaar de kinderen hem zii kwijtgeraakt en toen zonder Frits naa huis zijn gegaan, in de veronderstelling dat hij een anderen weg had genomeij Toen hij echter gisteravond nog nil thuis was gekomen, is men naar hem a onderzoek uitgegaan. Men heeft den g* heelen avond en nacht gezocht, doch zoij der resultaat. Men kan de angst en on rust der ouders begrijpen bij deze onzó kerkeid. Vanmorgen om 9. uur was nog niej naders omtrent het knaapje hekend. j SASSENHEEM. Mej. C.P. Alkemade alliie slaagde te 's-Gravenhage voor liet exame hoofdakte. Dinsdagmiddag omstreek 12 uur had de kleine zevenjarige knaa J. v. D. uit de Zuilhofsté alhier zich acli ter een vrachtwagen beven. Juist op h( moent dat hij zich verwijderen wild kwam uit de tegenovergestelde richthi een auto aangereden met het gevolg da de knaap er onder kwam. Na eerst veil voerd te zijn naar de plaatselijke genees heer, is hij met dé auto gebracht naar h( Acad. Ziekenhuis to Leiden. Men vrees dat hij eenige beenbreuken heeft. Het i en blijft een raadsel dat, nu alles opgebro ken ligt, in dit druk seizoen, er nog nic meerdere ongelukken zijn voorgevallen Dergelijke aanleg van Tramlijnon moes in dit seizoen van hoogerliand verbode zijn. LISSE. Voor het vieren val het Regeeringsjubileum is door de com missie het volgende program vastgesteld Allereerst een historische optocht, voor stellende de doortocht van Prins "Willen van Oranje door Lisse in 1G59. Vervolgen® een allegorische optocht bloemencorso, etalagewedstrijd en gevel en tuinversieringswedstrijd. Waar do hiS torische optocht ten minste 80 deelnemer re "personen vraagt, is veler deelname go wenscht. T ij dons een meubel verkoop in de „Witte Zwaan" is aldaar eei nikkelen bierpomp ontvreemd. HAZERSWOUDE. Op de Maandag in c al Boers gehouden veiling ivoren aangevoeï!

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2