Gemeentelijke Aankondiging. AFSLUITING PASSAGE RIJNBRUG. Burgemeester en "Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat do Rijnbrug, gelegen over den Nieuwen Rijn tegenover de Rijnstraat, wegens het verrichten van herstellingen van die brug, van af Maandag ?0 Augustus a.s. tot nadere aankondiging voor het ver-i keer zal zijn afgesloten. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. F E. SCHOTMAN, Lo.-Secretaris. Leiden, den 18den Augustus 1923. RIJKSKEURING VAN HENGSTEN. Burgemeester en "Wethouders der ge meente Leiden:' Gelet vop de circulaire van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den 68 Augustus 1923, B. no. 1219 (2e Afd.) G. S. no. 176; Brengen ter kennis van "belanghebben den, dat de gewone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten, in het najaar van 1923 voor Zuid-Holland zullen gehou den worden te Rotterdam op 27 September voor type tuig- en trekpaard; Gorinchem op 27 September, alleen voor type-tuig- r>aard; Middelharnis op 28 September, al leen voor type-trekpaard; Dordrecht op 2 October, alleen voor type-trekpaard. Daarbij vestigen rij de aandacht van be langhebbenden voor zooveel noodig op den inhoud der artt. 21 tob en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad n.. 493), welk Koninklijk Besluit voor belanghebbenden ter Secretarie der gemeente (Kamer no. 10) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schrifte lijke en onderteckende aanvragen aan eige naren en houders van hengstan door den Secretaris der Provinciale Regelingscom missie, den heer J. C. Roodzant Kzn., Goudsbloemstraat 124, te 's-Gravenhage, zullen verstrekt worden. Burgemeester en Wethouders voorn., N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. E. SCHOTMAN, lo. Secretaris. Leiden, 18 Aug. 1923. AGENDA. Tederen Woensdagavond van, 7J481/4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Aug. tot en met Zondag 19 Aug. waargenomen door de apotheken der heeren G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp dér Menschhefd is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Bijtel, Hooigrarjit 86, TeL 876. Dr F >vens Gróve Rfiti en Aade 104, Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 606. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Varekamp, Warmonderweg 22, tel. 1916. hiid op de toejuichingen van het publiek. Onder warme hoera's reden de auto's •weg, die Koningin en Prinses met gevolg terugbrachten naar Het Loo. Hef a.s. Regeeringsjubileum. Aan de beide Indische prinsen Pangeran Ario Koesoemojoedo, prins van Solo, en Pangeran Ario Soerjowidjojo, prins van Djocjakarta, die de volgende week als ver tegenwoordigers resp. van den Soesoehoe- nan van Soerakarta en van den Sultan van Djocjakarta de Koningin de geluk- wenschen dier vorsten met het regeerings- jubileum gaan overbrengen, heeft het departement van koloniën als raadgever toegevoegd de heer G. J. Oudemans, geb. Oost-Indisch hoofdambtenaar, hoofd van het bureau van den raadsman voor studee renden aan dat departement. Do heer Oudemans zal ook tegenwoordig zijn bij de ontvangst ten paleize Het Loo. Do prins van Solo is vergezeld van dr. Radjiman, lijfarts van den Soesoehoenan van Soerakarta, en van Raden" Mas Ngabóhi Soedjono Poero. Do prins van Djocjakarta, die hedenna- middag per stoomschip Insulinde in «ons land aankomt, is vergezeld van een Raden Toenenggoeng (regent). Aan den sultan van Boeloengan (Mau- Jana Sultan Mohammed Kasim Aldin) is als geleider toegevoegd de heer Zieck, as sistent-resident, met verlof in Nederland De ontvangst van den Prins van Solo, op het Loo, zal plaats hebben a.s. Maan dag, in den voormiddag. Te ongeveer 9 uur kan hij te Apeldoorn verwacht wor den. Do ontvangst van den Prins van Djocjakarta zal Maandagmiddag geschie den, nadat hij te circa 4 uur te Apeldoorn zal zijn aangekomen. Hun ontvangst zal een plechtstatig* ka rakter dragen, waartoó ook behoort, dat l>eide prinsen, die, zooals gezegd, elk een eultan vertegenwoordigen, van het station ie Apeldoorn naar het Koninklijk Paleis ,!het Loo zullen worden geleid in met vier la Deaumont bereden paarden bespan den Hofcalèches. De Sultan van Boeloengan woTdt a.s. Dinsdagmiddag door de Koningin ontvan gen, na aankomst te Apeldoorn ten om streeks 5 uur. iVoor huldebetoon aan de Koningin van Iridders der Militaire Willemsorde heeft zich een comité gevormd, hetwelk ver zoekt het volgende mede te deelen: Het heeft Hare Majesteit behaagd, toe te staan, dat Haar, mede als grootmeeste res der Militaire Willemsorde, op 31 Augustus een eenvoudige hulde zal wor den gebracht door de ridders van die orde. Het comité noodigt alle ridders uit, zich op dien dag des namiddags 1 uur 15 min. precies in het Paleis Noordeinde aan te melden. De ridders zullen aldaar in de ach ter vestibule worden opgesteld en door Hare Majesteit, terstond na Haar aankomst ten Paleize, worden geïnspec teerd, waarbij door een der ridders een korte toespraak zal worden gehouden en namens allen eeu bloemenhulde zal wor den aangeboden. Algemeene en tijdige opkomst van alle ridders (zoo mogelijk in uniform) wordt dringend verzocht. Voorafgaande schrif telijke aanmelding bij den secretaris, of schoon niet noodzakelijk, zal* op prijs worden gesteld. Wegens den korten tijd kunnen geen persoonlijke uitnoodigingen worden verzonden. Versch brood vóór tien uur. De Minister van Arbeid heeft goedge vonden: dat in het tijdvak van 20 Augustus tot en met 23 September a.s. in broodbakkers- ondernemingen, in verband Aet do fees ten ter viering "van het regeerings jubileum van de Koningin, arbeid wordt verricht als volgt: a. in do gevallen, dat op een dag, waar op in de gemeente feestelijkheden als bo venbedoeld plaats vinden, in een broodbak kers-onderneming niet gebakken en niet bezorgd wordt, mag in of voor de brood- bakkerij op den voorafgaande dag, arbeid worden verricht, volgens de regeling, die op de arbeidslijst voor den Zaterdag, resp. voor den dag, voorafgaande aan den Sab bath, is vermeld: b. in de gevallen, dat op een dag, waar op in de gemeente feestelijkheden als bo venbedoeld plaats vinden, in een brood bakkers-onderneming wel gebakken of be zorgd wordt, mag: lo. in die broodbakkerij alle bakkers- arbeid twee .uren vroeger aanvangen dan ingevolge de artt. 35 en 36 der Arbeidswet 1919 voor dien dag is toegestaan; 2o. het in die onderneming na 8 uur n.m. van den vorigen dag gebakken of opgewarmde deeg of brood van 7 uur v.m. af uit het gebouw piet aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wor den vervoerd, en van 8 uur v.m. af wor den verkocht of afgeleverd. De cummunisten en dc wethouders. Tot dusver onthielden de communisten zich in de gemeenteraden van deeluame aar. de wethouders^erkiezingen, zelfs aan de verkiezingen van raadscommissies. Volgens de „tribune" moet hier en daar gepoogd worden iets goeds te berei ken door .,het stemmen op een man ueT strijdende arbeidersvakvereenigingen". „Het Volk" vertrouwt dit niet en zegt, dat het te doen is om „een scheur to brengen in de compromis-tactiek van S. D. A. P. en bourgeoisie". Arbeid in slagerijen. Men deelde aan „De Slagerscourant" mede, dat volgens een vrijsprekend von nis van den kantonrechter te Haarlem in slagerijen, waarin geen machines staan en die gebruikt worden om de clientèle te bedienen door het personeel, dat uitslui tend ter bediening van het publiek aan wezig is, zonder inachtneming van de be palingen der Arbeidswet 1919" arbeid ver richt mag worden. Naar aanleiding van dit vrijsprekend vonnis heeft de redacteur van „De Sla gerscourant" zich gewend tot den direc teur-generaal van den Arbeid, den heer Zaalberg, die het blad het volgende mede deelde: Een te Dordrecht gevestigde sla ger had aan den minister verzocht een winkelbediende de geheele week na 6 uur 's avonds in den winkel te mogen laten bedienen. Het districtshoofd had dit ge weigerd op grond van de overweging, dat een slagerswinkel als werkplaats in den zin der Arbeidswet is te beschouwen, doch toen bij nader onderzoek bleek, dat de slagerswerkplaats van adressant zich in een geheel ander perceel gjbevond dan do winkel, terwijl de persoon waarvoor het betreffende verzoek gold, inderdaad uitsluitend, voor den verkoop in den winkel belast was (het uitbeenen van vleesch, het worst maken, enz. geschiedde in de werk- jplaats door andere personen) adviseerde dit districtshoofd om het verzoek in te willigen, hetgeen dan ook door den mi nister werd gedaan. Het spreekt van zélf, aldus de direc teur-generaal, dat in soortgelijke geval len de werkduur van het uitsluitend in den winkel bedienend personeel niet on- dffr de thans van kracht zijnde bepalin gen der Arbeidswet valt. Nederlafttfsche Spoorwegen, Naar wij vernemen, wordt bij de direc tie der Ned. Spoorwegen overwogen den dienst van het seinwezen op te heffen, en van dezen dienst een onderdeel te maken van den dienst van weg en werken. Zou een dergelijke maatregel getroffen wor den, dan zullen wederom een aantal amb tenaren overcompleet komen. Do Maasbode voegt hieraan toe dat de hoofdinspecteur-generaal van het toe zicht op de spoorwegen zich heeft ver- eenigd met do opvatting der spoorweg directie, dat van personeel, dat wegens ziekto of verlof afwezig is geweest, toch het maximum aantal diensturen in twee weken toegestaan, kan worden gevorderd mits het dagmaximum niet wordt over schreden en aan de voorgeschreven nacht- Tust niet' wordt tekort gedaan. Het tekort. Hot „Vad." noemde het tekort op do be grooting voor het volgende dienstjaar f 182.799.447.95 en het tekort op de oudordomsverzekering 12 millioen. „Do Rsb." vermoedt dat „Het Vad." hier abuis is en een cijfer publiceert, dat wel eerst bestaan heeft maar reeds laug weggewerkt is. De thans afgetreden, minister van Fi nanciën noemde aan „Do Rsb." enkele dagen vóór zijn aftreden het tekort 140 millioen, niet ten yolle meer. En toen was men, zoo verzekerde hij, nog aan het besnoeien, zoodat ook het cijfer 140 millioen nog te boog was. Is het blad goed ingelicht, dan zijn na dien tijd nog verschillende subsidies ge schrapt waaronder dat van de drankbe strijding, dat vorig jaaT belangrijk ver minderd was. Nieuw Kamerlid. De heer H. Golijn heeft in verband met zijn benoeming tot minister van Finan ciën bericht gezonden, dat hij ontslag neemt als lid van de Tweede Kamer. Zooals wij reeds eerder meldden zou de heer Golijn als Kamerlid worden op gevolgd door den heer H. Leenstra te Haskerhorne. De heer Leenstra, die 46 jaren oud. is, maakt deel uit van den gemeenteraad van Haskerland en van de Prov. Staten van Friesland. Hij is verder voorzitter van den Haskerveenpolder, van de afd. Jouro der Friesche Mij. van Landbouw, enz. Vereen, tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen. Verschenen is het 39ste jaarverslag der VeTeeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen, waaraan we het vol gende ontleenen: De agenda van de alg. vergadering, te houden Vrijdag 13 October a.s. vermeldt o.m.: verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftreding zijn dc heeren: Joh. Krap (Centraal Bestuur); D. Lijber- se (Wolfheze); K. van Rijsse Jr. (Veld wijk); die allen herkiesbaar zijn. Verder moet een nieuw bestuurslid worden ge kozen in de plaats van den lieer L. Tulp (Wolfheze), die in 1921 om gezondheids redenen moest bedanken. Referaat van Dr. C. W. Scheffer, over: „Verhand tus- schen karakter en lichaamsbouw". De afzonderlijke verslagen van de af zonderlijke gestichten Veldwijk, Bloemen- daal, Zuidlaren en Wolfheze vermelden over het geheel bevredigende toestanden. De balans sluit met een bedrag van f4.505.512.83. Kasse f44.759.93. BUSTENLat&O DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Het zwarte schaap. Het I. V. V. komt in actie. De positie van Stresemann. Het is een menschelijke eigenschap, wanneer er iets niet naar wensch gaal, de schuld op een bepaald persoon en dan liefst niet op zichzelf te werpen. De directeur van dc Rijksbank, de heer Haverstein, heeft momenteel het genoegen als het zwarte schaap van Duitsoaland te worden nagewezén en behandeld. Hij is de nafeest aangevallen persoon van het geheele rijk. Nu schijnt er weliswaar veel van de be schuldigingen juist te zijn en de beide Rijkskanseliers Guno en Stresemann waagden het niet Haverstein te verdedi gen, doch de beschuldigers vergeten, dat de heep Haverstein geprest wordt de bankbiljettenper9 te laten zweeten. Hoe het zij, de socialisten' moeten, nu do regeering voorloopig niet meer kan worden aangevallen, (hun eigen manne tjes zitten op 't kussen) een ander object voor bestrijding hebben en hun parool is thans: Haverstein moet heengaan. Indien Haverstein en Glasenapp niet binnen drie dagen hun ontslag-aanvrage indienen, dan zal, naar gemeld wordt, de sociaal-democratische Rijksdagfractie de onmiddellijke bijeenroeping van den Rijks dag eischen met het eenigo doel om de betrokken paragraaf van de wet op do autonomie van - de Rijksbank te vernie tigen. Helaas zal de Rijksdag er ook weinig aan kunnen doen, daar deze wetswijzi ging de goedkeuring zou behoeven van de Commissie voor Herstel. De socialisten hebben in het Haverstein moet vallen een prachtige leus, nu er an ders niet veel valt te doen. Er valt allerwegen eenige inzinking in het socialistische aanvalsfront te komen. In Nederland werpt men zich op de Vlootwet als een keeshond op een kluif, in België probeerde de leiding het met een spoorwegstaking, maar niets mag baten, om de innerlijke leegte te verbergen. Zoo ook de actie van het Internationaal Vakverbond, waarover des heeren Fim- men's scepter zwaait. Men zal zich herinneren, dat indertijd op hoogen toon bevolen werd, dat dc Roerbezetting niet zou doorgaan. Het in ternationale proletariaat zou zulk een misdaad voorkomen. Resultaat: protest meetings, welke niets opleverden, De Roerhezetting ging wèl door. Thans schijnt men weer een kansje te wagen. Volgens do „Peuple" heeft het I. V. V. zich in do laatste dagen in het bij zonder beziggehouden met den interna tionalen toestand, vooral in verband met de gebeurtenissen in Duitschland. Jouhaux, Mertens en Oudegeest hebben te Brussel besprekingen gevoerd omtrent de te nemen maatregelen. Er werd besloten, dat een volledige be stuursvergadering Woensdag a.s. to Am sterdam zal plaats hebben. Intusschen is Oudegeest naar Berlijn vertrokken, ten einde ter plaatse een on derzoek in te stellon. We kunnen ons dus weer op een „krach tige actie" van do vakverbonders voorbe reiden. Misschien juist genoeg, om de rust,, die langzamerhand in Duitschland terugkeert, weer te verstoren. Allerwegen hervat men in het/ land den arbeid behalve in het dagbladbedrijf, waar do werkgevers een spaak in het wiel staken door geen genoegen te nemen met een vastgesteld tariefloon voor de lypo- graphen van 36 millioen mark per week. Deze sluiting der «bedrijven beperkt zich tot Midden-Duitschland. Behalve deze slui ting uit zakelijke overwegingen, zal het „Deutsche Tageblatt". haar poorten moeten sluiten wegens een verbod van den Polizei- prasidont om te verschijnen.' 't Gaat hard vooruit met de democra tie in Duitschland ;sinds de S. D. A. P. aan de regeeringstafel zit. Stresemann zit, het blijkt meer en meer, leelijk op de wip. Zijn positie is dermate wankel, dat tel kens geruchten opdoemen als zou hij •reeds zijn afgetreden of vermoord. Een prettig leventje is het Rijkskanse- lierschap in déze omstandigheden nietl HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Het Fransche antwoord. Een nieuwe wending. Cociidge's Secretaris. Uit Washington wordt gemeld: Goolid- go heeft Slemp, oud- afgevaardigde voor Virginië tot zijn secretaris benoemd. Dc nieuw-henoemde is een invloedrijke re publikein der Zuidelijke staten. Deze benoeming wordt uitgelegd als een eerste stap van Goolidge, 'om zich den steun der Zuidelijke gedelegeerden fe verzekeren, wanneer hij candidaat wordt voor de presidentsverkiezing 1924. Het Fransche antwoord op de laatste Engelsche nota is thans opgesteld en zou gistermiddag ter inzage aan de Belgische regeering worden gezonden. Het zal wel licht reeds hedenmorgen naar Londen worden gezonden; waarschijnlijk echter eerst in 't begin der volgende week. Het is een vrij lang stuk, dat een algemeen over zicht geeft der Fransche herstelpolitiek aan de hand der paragrafen der Engelsche nota. Het optimisme dat vooral Donderdag in -ilitieke kringen te Londen lieerschte en dat voornamelijk verband hield met berichten uit Parijs, is gisteren weder zoo goed als verdwenen. Men meende op grond der uitlatingen van Fransche kranten te mogen concludee- ren, dat de regeering Yan Poincaré zich ietwat toeschietelijker zou tooneu, doch deze optimistische opvatting is tot gisteren avond niet bevestigd. Inmiddels is de belofte van Poincaré dor Downingstrëet ontvangen, dat de nota van antwoord aan Engeland niet zal wor den gepubliceerd, alvorens ze in handen der Engelsche regcering is, in zoover een motief voor berusting, dat alle commenta ren over den vermoedelijken inhoud op grond daarvan zonder directe waarde moe In worden beschouwd. Terzelfder tijd is de campagne, die de Daily Mail ten behoeve van het Fransche standpunt voert, niet zonder beteekenis. Nadat het blad eenige dagen de bedreiging van sen luchtaanval op den voorgrond had ;sschoven, speelt het thans het mili taire overwicht van Frankrijk uit om het rr.:bliek te overtuigen van het feit4 dat al leen in samengaan met Frankrijk Enge- lands heil ligt en dat het onmiddellijk ge volg Van een breuk zou ^ijn dat Engeland den" algemeenen dienstplicht zou moeten invoeren. Als het ncodig is zulle schrikbeelden voor het oog van een Engelschman te stel len, behoeft men niet te twijfelen, dat de Fransche propaganda zwak staat, was een uitlating van een der bekendste Engelsche financiers. Dreigende staking, Tegen Maandag a.s. is voor geheel Tsjeclio-Slowakïje de algemeene staking in den mijnbouw afgekondigd. Hierbij zullen 110.000 mijnwerkers den steen koolprijs te verlagen met het oog op de concurrentie van de Poolsche steenkool. Om deze reden eischten zij, dat de arbei ders genoegen zouden nemen met een loonsverlaging van 30 pet. De arbeiders weigeren echter iedere loonsverlaging te accepteeren. Groote overstroomingen in Britsch-lndie. Naar uit Allahabar aan de„Daily Tele graph" wordt gemeld, hebben hev^e regens groote overstroomingen veroorzaakt aande Westkust, in het bijzonder in Malabar en Zuid-Canana, waar duizenden personen uit hun huizen moesten vluchten, en een enor me schade werd aangericht. In het Kadoerdistrict zijn talrijke rijst velden overstroomd. Bruggen en wegen werden door het bruisende water wegge slagen. Het geheele verkeer is gedesorgani seerd. Badgasten uit Thüringen verdreven. Naar het „Berliner Tageblatt" meldt, heeft het gemeentebestuur van de bad plaats Manebach in Thüringen, bekend ge maakt, dat in verband met het gebrek aan levensmiddelen alle badgasten het zijn er duizenden! binnen 3 dagen de plaats moeten verlaten. In do restaurants wordt door middel van aanplakbiljetten aange kondigd, dat aan vreemelingen geen spijzen meer zullen worden versterkt. Noodlottige ontploffing. Aneta meldt uit Weltevreden: Op een boorterreirt van de Bataafscbe to Sosban Boeroeng in het Palembangsche heeft een geweldige explosie plaats gehad, waardoor drie inlanders zijn gedood en zes gewond. De Europeanen bleven als door een wonder gespaard. De schade is aanzienlijk. KORTE BERICHTEN. Naar uit Rome gemeld wordt, verluidt dat Mussolini binnenkort den titel van hertog zal krijgen. Naar de „Corriere della Sera" ver neemt, sluit het dienstjaar 19221923 van dc Italiaansche rekening veel gunstiger af dan de Minister van Financiën had ge raamd. Het tekort bedraagt „slechts" vier milliard lire. Het scheidsgerecht voor de mijnwer- kersloonón in het Roerbekken heeft voor deze week een verhooging van 66 pet. aan bevolen. Dc vertegenwoordigers .van <ji werklieden behielden zich hun standpua1 voor. Het werk op de Hamburgscho wcrvci is thans weer hervat, evenals liet verkco naar de zeebadplaatsen. In het instituut voor physioa van <J j Berlijnsche universiteit is ingebroken, D( ^ieven hebben 24 pond kwikzilver gestolen een groote Rocntgcnbuis met 5 6 grau' platina, een spiegel galvanometer en eei diamant. De Bulgaarsche legatie te Den Haaj deelt mede, dat het bericht in de „Graze Tagespost" over do veroordeeling der lo den van het vroegere kabinet Stamboe linski onjuist is. Wel is een instructie geopend tegen dt genoemde oud-ministers, doch deze is noj niet gesloten. Voor de rechtbank is de zaak trouwen nog in liet geheel niet geweest. De Indisch-nationalistische agitato Lal Lajpat Rai, die indertijd wegens op ruiing tot gevangenisstraf werd veroor deeld en in de Oenitrale gevangenis ie La here was ondergebracht, 5s, na een me disch onderzoek in zake zijn gezondheids toestand, op vrije voeten gesteld. De Rif bewoners liebben een kleinen post bij Fahra aangevallen; 1 sergeant ei vier Askaris zijn gedood; 3 Askaris* wer den gewond. Een B. T. A.-telegram uit Madrid meldt, De bladen melden dat de Portugeesehe vlieger Badajoz boven de stad vèoog en viel. Hij kwam op een dak terecht. Eci meisje werd verpletterdde aviateui zwaar gewond. Te Turbet-i-Haidari in N. O. Perzië zijn wederom twee aardschokken waarge nomen. Buiten het instorten van enkele huizen werd geen schade aangericht, de stad werd na de geweldige aardbeving in Mei zooo goed als geheel ontruimd. Te Messina is ook een lichte schok waar-, genomen. UIT DE OMGEVING EUNSBURG. Gisteren viel een 5-1 jarig knaapje in de Vliet. Een 13-jarig logeetje van de Wed. V. mocht heb genoe gen smaken het kind behouden op liet droge te brengen. Een woord van hulde is hier op zijn plaat-s. De Chr. zangvereeni- ging J)e Lofstem" maakte een tochtje naar Amsterdam en Zaandam. Er werd niet tegenstaande het minder gunstige weer heerlijk genoten en welvoldaan kwa men allo leden 's avonds behouden terug De feestrede bij de herdenking van het jubileum van H. M, de Koningin, welke in de Ned. Hcrv. Kerk «Jhier zal word ongehouden, zal worden uitgesproken door Ds. T. Hagen, Geref. predikant te Delft welke tot onderwerp koos: „God, Nederland en Oranje." KATWIJK AAN ZEE. Naar men ons mede- deelt is dc toestand van mevr. F.-B. wie gisteren het ongeluk bij het baden ovcr-J kwam thans bevredigend. (Niet yan onzen cor.) LEIMUIDEN. P r e d i k b. Ned. li e r v. Kerk voorm. tien uur Ds. v. d. Flier. Gerèf. Kerk voorm. hal felf en nam. hall acht den heer Allart, candidaat te Har- lingen. NOORDWIJK-BINNEN. Kerkelijk bericht. Zon- dag 19 Augustus. Ned. Herv. Kerk voorm 10 uur ds. v. Balen van Kage. NOORDWIJK AAN ZEE. Kerkelijk bericht. Zon dag 19 Augustus. Ned. Herv. Kerk 10 uui en 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk èO uur en 5 uur ds. Hagen beek van Vlaardingen. BOSKOOP. - De heer J. C. v. D ij k e, o n« derwijzer aan de Wilhelminaschool alhier slaagde te 's-Gravenhage voor de hoofd akte. Burger ij ke Stand. Gebo ren: Johannes Cornells, zoon van H. H Verbei j en M. J. Kerkvliet Jan Corne lis, zoon van W. van Eijk en C. A. Lager weij. Ondertouwd: W. de Booij en L Roos. Getrouwd A. C. van Wilgen, 33 ]aa: en M. v. d. Broek 25 jaar N. J. Beuk, 2! jaar en A. de Frankrijker, 20 jaar. Overleden: E. V. R. Daniël, 3 jaai J. Klaassen, 87 j4ar G. Geldei'blom, 5( jaar. Kerkelijk bericht. Zon dag 19 Augustus voorm. 9.30 en nam. G uu: hoopt in de Geref. Kerk op te treden ds Teerink uit Amersfoort. Voor de confessioneele vereeniging in he gebouw „Salvatori" voorm. 9.30 en nam 0 uur ds. Lekkerkerker, uit Bennebroek. t Omtrent de hieronder gc noemde verloren voorwerpen zijn aan hel politiebureau inlichtingen te bekomen:. 1 snoeimes, 1 portemonnaie inhoudend* eenig geld en 1 muziekboek. ALKEMADE. Burgerlijke Stand- Gebo ren: Glmstianus, zoon van Th- van dei Meer en J. Th. Bakker Helena Cornelia dochter van H. Vesseur en L. C van Wiermgei Cornelia Johanna dochter van P- Wcssel m&n en M. van der Meer Andreas Theodo rus* zoon van W. van der Meer en M. Spruit Johannes Petrus, zoon van L- van Klink ei M. Spruit Theodoras Gerardus, zoon val Th. van Ruiten en H. Hoogenboom. Overleden: Leonardus Petrus Kerk vliet 5 jaar Alida Maria Turk, S jaar. Ondertrouwd: Jacobus Chris!ianusvai den Borg jm 22 jaar en Maria Geertruidi Kerkvliet jd 24 jaar. Gehuwd: Jacobus Corn el is Vrijburg, jw 25 jaar en Apolonia Klerks jd 21 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2