tessüt'ülijkc Aankondiging. Y5EMEEHTELUKE VISCHVERKOOP., Aau den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18 (Telef. 1225) is Dinsdag verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.10— f 0.18 en SCHOL a 0.17—f 0.30 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 13 Augustus 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 754—854 uur. Rechtskundig Burean Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en. Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Aug, tot en met Zondag 19 Aug. waargenomen door de apotheken der heeren G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. hoogte met dit geval, waarna een onder zoek weid ingesteld. Het meisje bleek het voorwerp in haar dienst te hebben gestolen. BINNENLAND Minister Colijn. Zaterdag is de heer H. Golijn door de Koningin op het paleis Het Loo als mi-» nister van financiën beëedigd. De overdracht van de portefeuille van financiën door den afgetreden minister, jhr. mr. D. J. de Geer aan zijn opvolger zal heden geschieden. Naar de Tele gr. uit betrouwbare bron verneemt, omvatten de voorwaar den, die de heer Colijn daartoe gesteld heeft, een aantal tamelijk drastische maatregelen. Ten einde het aanzienlijk tekort van ca.'140 millioen, waarmede op het oogenblik de begrooting niet sluit, met honderd millioen te kunnen „vermin deren, schrijft het blad, heeft de minister van Financiën een serie bezuinigingen op het oog, waaronder vooropstaat een reductie van alle ambtenaarssalarissen met 15 pet. Ook de salarissen der spoor wegmannen zullen dan met een gelijk percentage worden verminderd. Voorts zou op het hoofd „sociale verzekering" aanmerkelijk moeten worden bezuinigd en allereerst de werkloosheidsverzekering belangrijk worden ingekrompen. Eindelijk zou ook een verlenging van den wettelij- ken arbeidsduur op het werkprogram van den minister staan. Onder alle voorbehoud nemen wij bo venstaand bericht uit het anti-vlootwet- orgaan over. De min of meerdere juistheid in het -midden latende, meenen wij voor de sterk uitgesproken tendenzen te moeten waar schuwen. Men vormc zich vooralsnog geen licht vaardige opinie naar aanleiding van de nog niet bewezen mededeeling. De Standaard en Minister Colijn. „De Standaard" schrijft: „Voor ons blad al zal de band waar schijnlijk niet geheel Worden doorge- éneden vloeit ui^ het optreden van den heer Golijn als Minister een niet geringe verandering voort. We spreken alleen de jtfoop uit, dat zijn jarenlange aanraking met Engelsche politieke toestanden ~óox- zaak moge zijn, dat de afstand niet zoo groot zal worden als de Nederlandsche practijk placht mee te brengen". De Nationale Huldebetooging. Omtrent de nationale huldebetooging, die ter gelegenheid van en in verband met do aanbieding van het nationale hul deblijk aan de Koningin op 6 September te Amsterdam plaats heeft, vernemen wij, dat het slagen ervan is verzekerd. Uit alle provincies melden zich dagelijks tal rijke vereenigingen aan; het aantal be- toogers nadert de tien duizend. Inder daad zal men hier alle kringen van het Nederlandsche volk vertegenwoordigd zien. Met nadruk worden de vereenigingen, die alsnog aan de betooging wenschen deel te nemen, eraan herinnerd, dat 18 Augustus de uiterste termijn is, waarop het bedrag van het reisgeld bij den pro- vinciaJm: penningmeester moet zijn fnge- zond(jfc De provincie-groepen zullen niet verza melen op het IJsclub-terrein; de verre afstand maakt dit met het oog op de late aankomst van sommige treinen onmoge lijk; bovendien zou dit, waar de betoo ging zelve twee uur vordert, voor velen te vermoeiend zijn. Van punten in de nabijheid van den Dam af trekken de af deelingen op; het hoofdcomité en de hoofdbesturen der lan delijke organisaties onder de tonen der Kon. Mil. Kapel van het regiment grena diers, de provinciale afdeelingen elk door een muziekcorps voorafgegaan. O.a. ver- leenen hun medewerking de muziekcorp sen van Goulmy en Baar, do Delftsche Gist- en Spiritusfabriek en de Utrecht- sche Politie. Op den Dam wordt het huldigingslied gezongen, onder leiding van den compo nist Kor Kuiler; de Kon. Mil Kapel zal begeleiden. Daarna vangt het défilé aan. Bij het voorbijtrekken van de afdeelingen- stelt het muziekcorps zich tegenover het paleis op. Verwacht wordt, dat het mogelijk zal zijn verschillende gilden uit Noord-Brq,- ibant to doen vendelen. Na afloop wordt door een groep vftn 13 personen, uit elke provincie één, alsmede uit Amsterdam en Rotterdam, aan H. M. een oorkonde betreffende de huldebetoo ging aangeboden. Werkloosheidsbestrijding. 1 Door het Kamerlid, mevr. De Vries-= Bruins zijn de volgende vragen gericht tot den minister van arbeid, handel en nijverheid: 1. Is het den minister hekend, dat werklooze arbeiders (gehuwden en kost winners) uit de gemeente Vlachtwedde naar den dijkenaanleg van den Thomas en Seeratenpolder gezonden worden, ter wijl werk uit de gemeente Vlachtwedde aan arbeiders van Winschoten wordt op gedragen, voor wie men met rijkssubsidie houten barakken bouwt? Is de minister niet van oordeel, dat door deze regeling rechtmatige ontevre denheid wordt bevorderd en uitgaven ge schieden, die bij een juist inzicht van den rijksinspecteur in de betrokken streek voorkomen hadden kunnen worden. Geen hulpverleening op Zondag. Ten aanzien van do hulpverleening hij do feesten voor het regeeringsjubileum heeft do Minister van Oorlog bepaald, dat die hulpverleening niet op Zondag zal plaats hebben. Kweekschoolonderwijs geen L. O. Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben beslist, dat het ambt van leeraar bij het kweekschoolonderwijs niet tot lager onderwijs kan worden gerekend. Zij heb ben op dien grond de toelating van den kweckschoolonderwijzer Onland als lid van den Gemeenteraad van Vugt bevolen. Jong. Chr. Geheelonthouders-Bond. Volgens een mededeeling op de te Zwolle gehouden jaarvergadering gedaan, zal er van samenwerking tusschen dezen bond en de Geref. ver. v. Drankbestrijding niets komen. Bond van Chr. Ger. Knapenvereeniging. Op de Donderdag j.l. te Utrecht gehou den vergadering van Chr. Geref. Knapen- leiders is in beginsel besloten tot oprich ting van een Bond van Chr. Geref. Kna- penvereenigingen. Een commissie, be staande uit de heeren Ds. H. Jansseu, leger- en vlootpredikant i.a.d, als adviseur H. v. d. Berg, 's-Gravendeel, A. W. v. d. Kruk, 's-Gavenhage en J. Sluijmer, Botter dam, zal de„ oprichting voorbereiden. Nederland en Tsjecho-Stewakije. Do aanneming van alle vracht- en ijl- goederen naar Nederland en alle Duitsch- Nederlandsche grensstations is geschorst. Toegestaan worden slechts transporten levensmiddelen, veevoeder, geneesmidde len, vee, meststoffen naar de grenssta tions en transitowaren op directe inter nationale vrachtbrieven. J. T. Cremer. De toestand van oud- minister Cremer, die dezer dagen een operatie heeft on dergaan, in een ziekenhuis te Amster dam verpleegd wordt, is zeer zorgwek kend. Het Hoogovenhedrijf. Naar uit IJmuiden vernomen wordt, wordt binnen zeer korten tijd de eerste boot met erts voor het daar gevestigde hoogovenhedrijf in lossing verwacht Geen audiëntie. De gewone audiëntie van den minister van arbeid, handel en nijverheid zal op Donderdag 16 dezer niet plaats hebben. De vrije uitvoer van aardappelen uit België verboden. De directie van den landbouw deelt mee, dat volgens telegrafisch ontvangen mededeeling van den rijkslandbouwcon- sulent te Brussel de vrije uitvoer van aardappelen nit België is verboden. Het vleeschwarenbesluit. Do Slagerscrt. verneemt, 1 dat het "Vleeschwarenbesluit vermoedelijk begin 1924 zal afkomen. Het blad meldt verder, dat de onthef fing van art. 7 van het Kon. besluit van 26 April 1922 betreffende den invoer van verse li vleesch zonder organen aan Amerika op verzoek van de regeering der Vereenigde Staten verleend is. Deze ont heffing is ook verleend aan Argentinië, N;eu w-Zeeland, Zuid-Afrikt, Denemar ken en Uruguay. BUITENLAND DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Het Kabinet Cuno afgetreden. Een coalitie-kabinet Stresemann. Economische ineenstorting verwacht. Het pleit is beslist: Cuno is gisteren des namiddags te 5 uur afgetreden. Reeds Zaterdag stond zijn aftreden vast, daar de sociaal-democratische rijks dagfractie een resolutie aannam waarin wantrouwen in het kabinet-Cuno werd uit gesproken. en tegelijkertijd verklaard werd dat slechts een regeering gesteund kan worden, welke de vólgende eischen over neemt De inbeslagneming van de reëelc waarde als waarborg voor de waardevaste leening. De toetreding van Buitschland tot den Volkenbond. De grootst mogelijke activiteit op het gebied der buitenlandscho politiek. Krachtige doorvoering van belasting maatregelen, welke door den Rijksdag zijn aangenomen. Onvoorwaardelijke invoering van de goudcredietén en loonen op goudbasis. Losmaking van den Bijksweer van alle illegale organisaties. Het spreekt wel vanzelf dat deze onzinnige cischen door Cuno niet konden worden aanvaard, Doorzitten bij Wielrijders. Stukloopen of smetten bij Corpu. lente personen en voetreizigers. Zonnebrand in 't gelaat. Gebruik op Uw vacantiereis of aan 't strand tegen al deze huidongemakken de heerlijk verzachtende en snel-genezende huidzalf Purol. In doozen van 30, CO en 90 cent. Pharmac. fabriek, A. MItfNHARDT, Zeist. Bij apothekers en drogisten. 437 daar de inwilliging er. van voor een deel buiten den machtssfeer van Duitschland zelve en in elk geval buiten de van het Kabinet ligt. Do bedoeling van de heeren S.D.A.P.'ers zal ook hier wel weer geweest zijn een hooger bod te doen dan de communisten, welke dreigen de leiding in handen te ne men. Intusschen: de eischen zijn gesteld, en indien men er consequent aan blijft vasthouden zal een nieuwe regeering er de handen aan vol hebben. De vraag zou gewettigd zijn, of er op deze gronden een regeering gevormd kan worden. Gemeld wordt echter, dat dr. Strese mann een opdracht van den rijkspresident Ebert tot bet vormen van een nieuw Ka binet heeft aanvaard. Dit zou worden samengesteld uit alle partijen der burgerlijke arbeidsgemeen schap en de sociaal-democraten. Nadrukkelijk wordt evenwel gezegd, dat de Duitsche Volkspartij de eischen der boc. dem. eerst moet aanvaarden. Een hoogst eigenaardige positie voor haar lei der, den nieuwen Kabinetsformateur. Zoodoende wordt hij ongekroond koning met den strop om den hals. Zoodra de boel spaak loopt, kan de so cialistische partijleiding het galgkoord aan trekken, en bengelt de Duitsche Volks partij tusschen hemel en aarde. Duitschland telt wel moedige rijkskan seliers. Cuno wilde aanblijven met het halve volg tegen zich, Stresemann neemt op zich voor hedenavond eeni kabi net te vormen uit de meest heterogene be stand deelen bestaande, in de stellige ver zekering zijn politieken dood tegemoet to gaan. Vermoedelijk zal het indien hij al slaagt in de bedoeling liggen een cabinet d' affai re te vórmen. Wij meenen te mogen betwij felen of zelfs een zakenkabinet Duitsch land van den economischen ondergang kan redden. Het gaat wel bard naar den on dergang. De communisten hyena's als ze zijn op de ellende-akker der wereld naderen hun doel met schier angstwekkende zeker heid. De radeloozo bevolking weet geen uit weg meer en werpt zich in de armen van communisme en bolsjewisme om straks wanneer liet te laat zal zijn het knellende van die omarming te ondervinden. Heel D,uitschland heeft een deel van zijn zenuwen verloren. Zal heden de geproclameerde algemeene werkstaking uitbreken en steun vinden? Misschien weet men den storm nog te bedwingen, doch tenzij redding van buiten neen van Boven komt is de ineen storting aanstaande. Zoowel te Berlijn als aan den Bijn en den Boer is de toestand uiterst gespan nen. Botsingen en hongerrelletjes, winkelplun deringen, werkstakingen, bankbestormin- gen en schietpartijen worden nu reeds ge meld en deze zullen ongetwijfeld met den dag toenemen. Dr. Luther, de minister van volksvoeding liet een noodcirculaire aanplakken, dat er voedsel genoeg is en honger voorkomen kan worden door den rust te bewaren en het verkeer niet te belemmeren. Zonder geld om te koopen heeft de be volking aan de mededeeling dat er voedsel is ook niets. Het is onmogelijk zelfs bij de groote banken een briefje van f 10 gewisseld te krijgen! Bij een productie van 40 millioen Mark zeteekent dit75 Pfenning per inwo ner. De bankbiljettenpersen daveren het gat is niet te stoppen. Berlijn zit z»nder licht letterlijk zoowel als figuurlijk. De electrisclie centrale staat stil en als gevolg daarvan de trams. Het treinverkeer op vele stations o.m. Potsdam mcr-Bahnhof is gestremd door staking. Het wordt donker voor het Duitsche Rijk, de avondsschaduwen vallen over de statenunie. Wachter wat is er van den nacht? HET BRITSCHE ANTWOORD GEPUBLICEERD. Heden is verschenen het aangekondigde Witboek van do Britsche regeering, dat in 63 pagina's alle documenten bevat., welke sedert de Duitsche nota van 7 Juni waar over door haar met de geallieerden werdcni gewisseld. De eerste negen documenten zijn de Duitsche nota, de Britsche vragenlijst dienaangaande aan de Fransche regeering voorgelegd, de Belgische en Fransche ant woorden op die vragenlijst, waarna volgt het Britsche ontwerp voor een geallieerd antwoord op de Duitsche nota en de daar op ontvangen antwoorden van Frankrijk, België, Italië en Japan. De inhoud van al deze documenten is thans in hoofdzaak wel bekend en men kan zich derhalve tot het document no 10 bepalen, bestaande uit bet omvangrijke antwoordt, dat door dc Britsche regeering aan de Franschee en Belgische regeeringen gezonden werd op hare laatste nota. Dit antwoord bestaat uit 55 paragrafen. De Britsche regeering gaat uitvoerig de Fransche en Belgische antwoorden na cn toont zich hier ten zeerste ontevreden over. Enkele belangwekkende nieuwee voorstellen worden gedaan. Waar plaatsgebrek ons verhindert reeds lieden de Britsche antwoordnota nader te bezien, hopen we hierop morgen mc&r uit voerig terug te komen. Er gaan geruchten dat sommigo leden van het Engelsche kabinet in den jongsten kabinetsraad het terugtrekken van het Engelsche occupatie leger aan den Bijn hebben bepleit teneinde zoodoende de krachtsinspanning voor de bezetting geheel op Frankrijk en België te doen'rusten nu de vergoeding' der gemaakte kosten hoe langer hoe twijfelachtiger wordt. De meerderheid van het kabinet zou zich echter tegen dezen maatregel hebben ver klaard. De Pall Mall Gazette wijdt een hoofd artikel aan do moeilijkheden tusschen En geland en Frankrijk. Het conservatieve blad komt aan het slot tot deze conclusie: De Franschen krijgeifruit Duitsch land minder dan vroeger het geval was; en ons berokkenen zij groote schade." Korter kan het zeker niet gezegd wor den. Harding's uitvaart. Omtrent de uitvaartplechtigheid van Harding, in zijn'vroegere woonplaats Ma rion, in den staat Ohco, zij nog gemeld, dat zij over het algemeen zeer eenvoudig gehouden is. In het salon van Hardiugs vader in wiens woning de kist ter be zichtiging was geplaatst werd een korte lijkdienst gehouden. Teen vormde zich een korte stoet, zonder voie pfficieele perso nen. Familie en vrienden waren in de meerderheid; en het was de m-ensch Har ding, niet de 29ste President det Unie, die ter ruste werd gelegd. De bijzetting ge schiedde voorloopig in" een grafkelder op de begraafplaats. Daarbij werden stukken uit den Bijbel gelezen, waarna een koor het gezang, „Lead Kindly Light" ten ge- hoore bracht. Als bewijs van eerbied voor den doode werd ongeveer op het oogenblik dat de kist in den grafkelder zou worden ge- platast overal in de Ver. Staten gedurende enkele minuten bet verkeer op alle spoor wegen, tramwegen en telegraaflijnen stop gezet. Ook waren alom in den lande op den dag der begrafenis de winkels en kantoren gesloten gebleven. Duizendeft zijn op den dag voor de be grafenis te Marion langs de kist van Har ding. geschreden. Tegen middernacht ston den nog drommen te wachten. Mevr. Har ding gaf teen last, dat het huis tot zons opgang open zou blijven voor degenen die aan Harding een laatsten groet wilden brenigen. Een nieuwe hittegolf. Een nieuwe hitte-golf, waaronder geheel Zuid-Engeland gisteren zuchtte, bereikte niet die booge temperaturen in de scha duw als gedurende de eerste twee weken van Juli werden genoteerd, doch aan den anderen kant was de zonnehitte zeer fel en in verschillende plaatsen was 't ver schil tusschen den warmtegraad in de zon en in de schaduw zelfs wel 40 graden. De hoogste schaduw-temperatuur, welke gedurende de hittegolf in J.uli in Enge land werd genoteerd, was 94 graden te Andover op 12 Juli. Eergisteren was het hoogste gradenaantal in de schaduw in midden-Londen 97, doch de hitte in de zon was 127 graden. Verleden Woensdag was de grootste zonne-hitte te Londen 118 graden. Tegelijkertijd was het weer over geheele streken van midden- en noord-Engeland zeer onvast. Ook in Frankrijk is de hitte enorm ge weest. Op de Parijr.che boulevards noteer de men 92 graden F. in de schaduw. De temperatuur over heel Frankrijk was niet om uit te houden. Te Toulouse steeg de thermometer zelfs tot 111 graden in de schaduw, een hoogte die in meer dan een eeuw niet in Frankrijk is waargenomen. Eveneens stond de thermometer op ab normale hoogte in Angouleme; Bordeaux, Lyon, Dij on en Perpignan. In Italië duurt de hittegolf nu al zes we ken lang. Te Florence stond de thermo meter Donderdag op 98 in de schaduw. Twee spoorwegongelukken in Roemenië. Aan deb laden wordt uitBoekarest ge meld dat ten gevolge van een treinontspo ring bij Giacenesti in Roemenië 5 personen werden gedood en 16 gewond. Bij een botsing tusschen een sneltrein en een Roode Kruistrein bij Sinaja, werden verscheidene personen ernstig gewond. KORTE BERICHTEN. De „Bote Fahne" is verboden wegens een ophitsenden oproep gericht tegen de Republiek. De ex-keizer heeft naar gemeld wordt aan het comité voor het Schlageter-stand- beeld een eigen ontwerp, in Romijnschen stijl, deen toekomen, benevens een gift van 109.000 papiermark. (Indien geen sein- font: 6 cent.) De Britsche krijgsraad veroordeelde drie personen, die in het bezit gevonden waren van 64 K.G. dynamiet en 24 bom men, tot straffen, varieerende van één tot twee jaar gevangenis. Ofschoon kleine groepen terugkeeren, is er nog geen sprake van een algemeene hervatting van den arbeid door de Lon- densche bootwerkers. Tweehonderd sche pen wachten nog op lossing. Het diplomatieke corps heeft aan het Chineesche ministerie van buitenlandseho zaken een nota over den spoorwegroof te Lin-Clierg op 6 Mei overhandigd. De mo gendheden eischen schadevergoeding voor de slachtoffers en het ontslag der ambte naren, wier verantwoordelijkheid erbij be trokken is, voorts maatregelen voor be scherming der spoorwegen. KERK ESA SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Wilnis c. a.: S. A. Rij- zenberg te Genderen; te Rottevalle: J. H. Klein Wassink, cand. te Leeuwarden. 'A a n ge n o m e n. Naar Nieuw-Vemiep Joh. H. H. v. Beem, te Marken (eiland). Bedankt. Voor Hoek van Holland: J. Hen geveld tc Schipluiden; veer Eiburg S. van Dorp to Utrecht. CIIR. GEREF. KERK. Tweetal. Tc Naarden-BussumL. jj v. d. Meiden te Dordrecht en G. Wisse t Arnhem. Afscheid en Intrede. D s. D. J. van Katwijk, beroepen pred. bij do Geref. Kerk van Schipluiden hoopt aldaar op .30 September zijn intredj te deen na bevestiging door Ds. P. No mes van Dclfshavcn. Beroepbaar verklaard. Dc heer H. Strating, Thcol. cand aan do Vrije Universiteit to Amstcrdau is na afgelegd praeparatoir examen doe de classis Zwollo met algemeen*© stemme beroepbaar verklaard in de Geref. Kerke Zilveren Ambtsjubileum. D s. J. P. Klaarhamer pred. Jij Geref. Kerk van Dokkum hoopt D.V. oj 20 Augustus a.s. den dag te herdenkei waarop hij voor 25 jaren do bediening de Woords aanvaardde., Ds. Klaarhamer werd 1 April 1S73 t Marken (eiland) geboren, bezocht he gymnasium te Middelburg en studeerdi daarna aan do V. U. tc Amsterdam. ,0[ 21 Aug. 1898 werd hij door zijn vader, wij len Ds. P. J. W. Klaarhamer in zijn ge boorteplaats in het ambt bevestigd, welk standplaats hij in 1907 verwisselde mc Wommels en cïeze in 1919 met Dokkum B waar mede door zijn bemoeiingen in Jai j.l. de vereeniging der beide kerken A. ei B. tot stand kwam. Ds. K., is in zijn omgeving bekend doo zijn arbeid voor de zending. Theologische school te Kampen. Verschenen is het 82ste Jaarverslag de Theologische School van de Gereformeerd r Kerken in Nederland. Dit verslag da allerlei wetenswaardigs omtrent de Theo logische School vermeldt, doet ook mede deelingen aangaande den stand der finan ciën. Die stand is zeer gunstig. Ofschooi krachtens contract aan de Nat. Vereen voor een Gèref. Gymnasium f25.000 moes worden uitbetaald, werd slechts f 14.000 oi het kapitaal der School ingekeerd, wat be teekent dat dit jaar de gewone inkomstei de gewone uitgaven met f 11.000 hebbei overtrofffen. Aan collecten werd ontvangei f80.000, weer f4000 meer dan verlcdei jaar. Aan giften bijna f 2000. Ook de con tributiën stegen, en wel met circa f 300 De verbouwing der school moet f 150.001 kosten en het besluur stelt zich voo de openingsplechtigheid van het vei nieuwde gebouw te doen samenvalle: met deft. volgenden Schooldag, ii i 1924. Bij den penlaingmccste kwam in een legaat van f 200 vai wijlen mej. M. Hoogevoorts te Woubrugg „De Hoop." Het hospitaalkerkschip „De Hoop*', da gedurende veertien dagen te IJmuiden ge legen teeft, is thans weer ter evangelisatiii onder de visschers r.aar de Noordzee veil trokken. UIT DE OWIGEVIHO HILLEGOM. Men s c h r ij f t u i H i 1 legom aan ,,De Besb.": Ons stoomtrammetje maakt den laalstei tijd weer heel wat mee. Naast dc vel persoonlijke ongelukken, die* gebiach moeten worden, zijn er ook nog maa steeds andere narigheden, de meer ei meer bet bewijs leveren dat het ouderwet sche vervoermiddeitje spoedig door iet! beters zal vervangen moeten worden. 't Was gisteravord, toen de„ tram, dif te half elf te Leiden moest aankomen, ii Oégstgeest nabij de Rijnbrug bleef steken omdat voor de zooveelste maal een ai van een wagen was gebroken. Daar stom nu het armoedige, hulpelooze monster. D< reizigers, voor zoover dezen er nog in za ten, konden nu gaan loopen tot de Leid sche buurt, om dan vandaar per electrisch! tram naar Leiden gebracht te worden. 't ,,Bloembollenstreeksche Volksleed" waf echter zoo gauw nog niet klaar. Do con ducteur (nog te ijverig voor zoo'n kipkar besloot bij daar in de buurt wonende men schen een fiets te huren, daarop naar Lei' den te rijden en dan Hillegom en Rijns burg op te bellen, eeneïnde van daaruil maatregelen tc treffen, 't Duurde echtei ruim een half uur, eer do conducteur uil een der plaatsen gehoor kreeg. Nu zoi het wel in orde kernen en zat er nict3 an ders op dan wachten! Na bijna twee uren zegge 2 uren gewacht te hebben, kwam e dan toch eindelijk hulp opdagen, 't Wal inmiddels bijna 2 uur later, dus -midder nacht geworden. (De tram zou om half el te Leiden aankomen!) Toen alle hens aai dek, om te zorgen dat er dan nog va naar Hillegom terug kon. Nadat- een ei ander zoover gevorderd was, dat weer ge reden kon worden, meende men ('t va: reeds ruim 3 uur geworden) na-ar Hille gom terug te keeren, natuurlijk Via dei gewonden wagen afgehaakt tc hebben Maar ach hé! Tot overmaat van ramp wa er niet voldoende water meer in den ma chineketel en dus moest men cerr.t noj weer naar Leiden rijden. Reizigers waren natuurlijk niet meer t< zien; alleen onze trouwe Hillegomselii brievenbesteller stond met zijn pcstzakkci te wachten om naar Hillegom gebracht t< worden. En gelukkig, dit gebeurde. Di machine was van water voorzien en t-oeil ging 't- in vollo vaart op Hillegom aan waar men te pl.m. half vijf 's morgens al rivcerde. De heer A. Boomsma al hier slaagde te 's-Gravcnhagc voor hc exameni Hoogduitsche Taal L. O. Burger 1. Stand. B e v a 1 1 e n M. H. Lijten-R aamsvcld d. M. O. vai Rooden-v. d. Linden d. A. Freriks-v. c Veld z. M. J. van 'Rick-Groot cl. I A. C. Breuring-den Baas cl. C. J, Zoet Viveen z. Ondertrouwd: P. "Walter en W. I Dcgenaars B. van El en A. H. Aeikotfl!

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2