AGENDA. lederen Woensdagavond» van 114— uur. Rechtskundig Bureau Chr.. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothèken wordt van Maandag 6 Augus tus tot en met Zond*3 12 Augustus, waar genomen door do apotheek van den heer O. B. DUYSTER, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Onze landbouw-producten in Engeland. Volgens „Daily Chronicle" besloot de boerenbond in Nottinghamshire zich tot do regeering te wenden mbt oog op de jfOverstrooming" der Britsche markten «net Nederlandsche aardappelen en vleesch welke voor Engelsche worden verkocht. De afgeloopen maand zijn Ö60.000 schapen uit Holland ingevoerd. Den Britschen boeren wordt aangeraden minder aardappelen te verbouwen totdat beschermingsmaatregelen zijn genomen. BUITENLAND PANIEK IN DU ITSCHLAND. Typografenstaking. Een nieuw Kabinet? Onlusten uitgebroken. Btaan wij aan het doodsbed van het te genwoordige Duitschland 1 Het schijnt zoo. De teekemcni van de naderende ineenstor ting zijn er en de Buitenland sche actie ten gunste van Duitschland zal wel zeer ■nel moeten werken wil een catastrophe worden voorkomen. Helaas kan men te Berlijn en elders een paniekstemming opmerken die het ergste doet vreezen. De drukkersstaking is in den nacht van gisteren geproclameerd, zoodat 9i billioen papiermark niet afgeleverd konden worden Daar het gisteren juist een groote betaal dag was deed het tekort zich dubbel nij pend gevoelen. Te 6 uur verkeerde het gebouw van den Rijksbank in staat van beleg door cassa- boden en moest al spoedig de loketten ■luiten. Gelukkig meldt een later bericht, dat E'steravond inmiddels de typografensta- ing is bijgelegd. De arbeiders ontvangen a.s. week 8.000.000 mark weekloon, de daarop vol gende week 15.000.000. Hedenmiddag wordt overal het werk hervat-. De bladen zullen hedenavond weer verschijnen. Vele ondernemingen hebben echter be- oloten noodgeld uit te geven en zelfs dit kan niet verhinderen, dat tientallen sta kingen losbreken. Uit het geheele land komen onstelLende berichten De toestand is verbijsterend. Het ergste is nog, dat de volksvertegen woordiging blijken geeft het hoofd kwijt de raken. De lucht is vol crisisgeruchten. De partijen die toch al niet uitmunten 3©or hun vastheid, spatten in verschillen de groepen uiteen. Een gisteren gehouden zitting van den Rijksdag gaf er het bewijs van. De communisten dreigden met revoluties terwijl ook de D. Völkjschen in deze rich ting duidden hoewel zij ontkennen met de communisten te zullen samengaan. De rijksminister van voedselvoorziening dr. Lntber trachtte nog olie op de golven te gieten door de mededeeling dat er vol doende levensmiddelen voorhanden zijn, «n dat de regeering hoopt de noodige de viezen te kunnen verschaffen, doch zijn verklaringen kwamen te laat. De commu nisten dienden onder veel geraas een motie van wantrouwen in. De soc.-dem. partijleiding kon de meer vurige leden in de partij niet meer in- toomen, en deze steunden de poging der communisten. De „burgerlijken" stelden daarop voor, de noodbelastingwetten zonder debat aan te nemen waartegen de soc.-dem. opkwa men. Cuno verscheen daarop in de avonduren ja den Rijksdag. De soc.-dem. Hermann Muller ging naar hem toe en deelde mede, Rat zijn partij zich mét overweldigende «erderheid voor de motie van wantrou wen uitgesproken had. Jïiermede was vrijwel gezegd, dat Cuno moet aftreden, en zijn val werd dan ook hedennacht ver- jwacht. Later in den avond schijnen de soci's evenwel tot bezinning te zijn gekomen van bun dolle voornemen, dat na-melooze el lende over Duitschland zou kunnen bren gen en werd de crisis verschoven, door Jien bij stemming besloten werd de uit spraak over de motie van wantrouwen tot Maandag uit te stellen. Daarna werden alle belasting- Vetten, tot groote verrassing der regee- ■ing, of met algemeen© stemmen of' alleen ie der communisten tegen aangeno- acn. Men vermoedt echter, dat het uitstel «n edecutie is, en dat Cuno's Kabinet Maandag moet aftreden. Namens het Centrum heeft de afgev. Marx. den rijkskanselier medegedeeld, dat <«n verwerping der motie van wantrouwen der communisten, niet als een votum van vertrouwen moest worden beschouwd. In weerwil daarvan heeft Cuno gister avond aan de leiders der burgerlijke par tijen verklaard, dat hij zal aanblijven, in dien het 'votum van wantrouwen ook slechts met een! kleine meerderheid wordt verworpen. Men mag vrij Cuno bewonderen, dat hij in deze benarde tijden het roer in handen wil blijven houden. i 1 1 i 1 - Hoo lang nog? 1 1 ;r- Het behoort tot de onmogelijkheden een overzicht te geven van de stakingen en relletjes die allerwege in Duitschland uit breken. Een groot deel der links georienteerde arbeiders is met het plegien van lijdelijk verzet begonnen; men heeft deze strijd wijze gekozen, daar de arbeiders dan nog wel hun loon uitbetaald krijgen, hetgeen bij staking niet bet geval is.. Of de werkgevers hiervan gediend, zullen zijn valt te betwijfelen, zoodat wel massa ontslag en vermeerdering der ellende zal volgen. Te Krefeld is de onrust gisteren tot op roer overgeslagen. In de morgenuren werd het stadhuis door communisten bestormd. Er vielen 7 doodem, en 26 gewonden bij politie-charges. De Belgische bezetting blijft lijdelijk toezien. De Belgen hebben machinegewe ien opgesteld, maar deze zijn niet in wer king geweest. Het heeft er veel van, dat de bezettende macht de oproermakers indi rect ondersteunt. Uit Dusseldorf, Duisburg en Dortmund, is bericht ingekomen, dat politieverster- king onderweg is. De communisten bestormden de winkels en roofden de daar aanwezige voorraden levensmiddelen. Zij kondigden aan, dat zij gisteravond om half 7 een der groote le vensmiddelenpakhuizen zouden bestormen. Men ziet tal van personen, zelfs kinde ren», met brood, pakken boter, 'kazen enz., door de straten loopen. Het tramverkeer staat stop wegens sta king, terwijl ook in andere bednjfstakken staking dreigt. DE BRITSCHE HERSTELPOGINGEN. Een overwinning van Frankrijk. Heden overhandiging der nieuwe Britsche nota. Te Parijs mee men de bladen; dat het Fransche standpunt inzake de herstelpoli- tiek heeft gezegevierd. Zij leiden de overwinning van Poincaró uit de volgende feiten, af: n.1. dat de Brit sche regeering schijnt &f te zien van de pretentie om de bemiddelaar tusschen Frankrijk en Duitschland te spelen; dat zij van plan is het afzonderlijk antwoord aan de Duitsche regeering uit te stellen; dat zij, ofschoon zij haar bezwaren tegen, de Roerbezetting uiteenzet en weigert de sta king van het lijdelijk verzet aan te beve len, niettemin indirect de vrijheid van ac tie der Fransche regeering erkent. De „Echo de Paris" bespot het gebrek aan logica der Engelschen en raadt Poin- caré aan meer dan ooit van zijn vrijheid van handelen gebruik te maken, om aldus zijn overwinning volkomen te doen zijn. Dit zal het beste middel zijn om tegen, de internationale financieele wereld te strij- den. De ontbinding van het Duitsche Rijk i^ voor verscheidene bladen het geliefkoosde" thema geworden. Het „Journal" schrijft dat het uiteemvaleni van Duitschland het gevolg der huidige crisis zal zijn, welke door de zelfmoord-taktiek is verwekt. De „Matin" verwacht niets van een centrale Duitsche regeeriiig, of anders woorden van capitulatie. Het blad stelt vast dat Ber lijn, hetwelk de Fransche macht begrijpt, minder naar Londen en meer naar Parijs kijkt. De bEvenng News" meent, dat met de goedkeuring van het Britsche antwoord op do Fransche en Belgische nota's door het kabinet voorloopig het laatste woord over het Roerprobleem wel zal gesproken zijn. De premier is weer naar zijn buitenver blijf vertrokken en lord Curzon zal, na dat hij het Britsche antwoord aan do ge allieerde ambassadeurs heeft overhandigd, waarschijnlijk met vacantie naar Frankrijk gaan. Het ligt niet in zijn bedoeling, Pom- caré op te zceken. Na de overhandiging van de Britsche nota's zal de volledige briefwisseling tusschen de geallieerden worden gepubliceerd. Wat verder ge schiedt is nog volkomen onzeker. Een nieuw voorstel wordt volgens de „Evening News" niet gedaan. Naar verluidt-, is de nota der Engelsche regeering aan Frankrijk en België, die he den aan de gezanten zal worden overhan digd, een stuk van circa 8000 woorden, waarin de geheele toestand wordt behan deld en het Engelsch standpunt wordt uit eengezet. De nota legt in het bijonder den nadruk op het feit, dat Engeland zooveel van den oorlog heeft geleden, dat het niet kan den ken aan kwijtschelding zijner schuldvorde- rng hetzij op Duitschland, hetzij op de ge allieerden, terwijl voorts naar men ver neemt, wordt gezegd dat het minste be drag waarmede Engeland genoegen zou kunnen nemen, gelijk moet zijn aan het bedrag, dat het zelf aan de Vereenigde Staten moet betalen. j Doctorenstaking. De vereeniging van doktoren in Baden heeft een bekendmaking uitgevaardigd, •waarin van de staat een hulpactie wordt geëischt ten bate van de noodlijdende ge- neesheeren. Ingeval aan dezen eisch niet wordt voldaan, dreigen de doktoren met een algemeene staking, waardoor niet al leen de bus-patiënten, doch ook alle ove rige zieken zullen' worden getroffen. Saksen en het Rijk. In een te Leipzig gehouden vegadering van leden der, socialistische partij, heeft de Saksische minister-president een rede over den politieken toestand gehouden, waarin hij op zeer in het oogloopehde wijze front maakte tegen de rijksregee- ring en den rijkskanselir. De politiek van Cuno heeft de verwachting van een actie der buitelandsche arbeiders niet in ver vulling doen gaan. Ook Engeland heeft zich er van onthouden Duitschland hulp te verleenen. Cuno heeft niet gezorgd voor voldoende middelen voor het verzei in het Roergebied en is bij' de steunaclie door de bezittende klasse in den steek gelaten. Voor de sociaal-democraten kan er slechts sprake zijn van zeer scherpen strijd te gen of voor 't aftreden van de regeering. De verg. nam. daarop een motie aan, waarin zij zich verklaard voor de scherp ste oppositie tegen de groote jndustrie en met alle krachten te werken voor de verwezenlijking van do meest urgente eischen van het oogenblilc, n.L het beslag leggen op de zakelijke waarden en reor ganisatie van de Duitsche financiën. Harding's begrafenis. Het stoffelijk overschot van Harding is in diens geboorteplaats, Marion in den staat Ohio, aangekomen. Langs den weg stonden overal dichte rijen inwoners, die den overleden president de laatste eer wilden bewijzen. De lijkkist werd naar de woning van Harding's ouden vader gebracht, waar belangstellenden voor de laatste maal nog een blik op den doode konden wer pen. In afwachting van den bouw van een mausolem, zal het lijk voorloopig in den familie-grafkelder worden bijgezet. Ingezetenen» van Marion, de geboorte plaats van president Harding, koesteren het plan een grootsch gedenkteeken voor den overleden president op te richten. De eenvefjdigste president van Amerika!. De correspondent te New-York van de Daily Mail wete te vertellen, dat presi dent Coolidge de het minst met „aardsch slijk" gezegende, president is, die nog ooit aan het bewind is gekomen. Toen Coolidge nog gouverneur was, bleef hij, indien het werk hem belette 's avonds naar zijn eenvoudige woning in Northampton terug te keeren, altijd te Boston do zetelplaats der staatsregee- ring overnachten in een, naar 'Ameri- kaansche begrippen uiterst bescheiden hotelkamer. Coolidge had te Northamp ton een huis, dat hem 72 gulden maand- hur kostte. De jaarlijksche uitgaven van het gezin bestaande uit het echtpaar en twee jongens, thans 16 en 14 jaar oud hadden vóór de gouverneur van Mas sachusetts tot vice-president werd geko zen, nooit meer bedragen dan 8200 gul den 's jaars. Thans breken er financieel gesproken, goede dagen aan voor Coolidge. "Was zijn salaris als vice-president 12.000 dollar, als president krijgt hij 75.000 dollar. Nieuwe maatregelen tegen de mark daling. Naar de Frf. Zlg." verpeemt zal er in Duitschland binnenkort een nieuwe ver ordening van rijkswege worden uitge vaardigd, welke ten doel heeft, een einde te maken aan het op de buitenlandsclie beurzen werpen van groote bedragen aan marken door Duitsche handelsfirma's, die zich op die wijze de buitenlandsclie betaalmiddelen, trachten te verschaffen, welke zij in Duitschland niet kunnen krij gen. Er zullen strenge strafbepalingen worden uitgevaardigd om de bedoelde praktijken tegen te gaan. Opstand op de Philippijnen. Gedurende de laatste weken hadden zich talrijke fanatieke Moros, nabij de Oostkust van het eiland Mindanao ver zameld. 2ij bedreigden de otnwonende bevolking, tartten de regeering en wei gerden om de wapens neer te leggen en naar hun huizeD terug te keeren. Een afdeeling militgftren heeft thans na een heftig gevecht de menigte uiteenge jaagd en verstrooid. Zes-en-veertig Mo ros, en de leiders werden gedood. De op stand is gebroken. I KORTE BERICHTEN. Te Barcelona werd op klaarlichten dag eenj belastingkantoor leeggeroofd door 8 gewapende bandieten. Voor f 20.000 werd gestolen. Twee arbeiders hebben bij Rhéine in het veld een in elkaar getrapten: mon strans gevonden. De stukken goud en zil ver hadden een gewicht van 630 gram. Volgens berichten uit Dublin zullen aan de verkiezingen voor den nieuwen Dail welke den 27en dezer plaats vinden, 4 par tijen deelnemen. De eerste dier partijen is die der tegenwoordige aan het hoofd waarvan Cosgrave staat. Dan volgt de ar beiderspartij, die* feitelijk in twee groepen is verdeeld, n.l. de gematigden onder John son en de meer links staanden onder Lar- kin. De republikeinen zullen, aan de verkie zingen: deelnemen onder leiding van de Valera en zijn vrienden. De Valera heeft echter onder de arbeiderspartij ook vele aanhangers. Het bestuur van het National Galle- ry heeft een bedrag van 50.000 pond ster ling van Samuel Courtaulds aanvaard, om. moderne buitenlandsche schilderstuk ken voor het Staatsmuseum aan te koo- pen. Naar de „Tribune de Genève" ver neemt, zal de president der Ier sche repu bliek zelf zijn land komen vertegenwoor digen tijdens de zitting der derde Vol kenbondsvergadering. De belastingcommissie van den Duit- schen rijksdag heeft hare eerste ontwer pen al gereed. De belasting op het inko men zal eenvoudig met 400 worden ver menigvuldigd en moeten worden vooruit betaald. De loonbelasting zal met 214 worden vermenigvuldigd. Verder zal de belasting op het bier aanmerkelijk wor den verhoogd. De rijkskanselier heeft het verkoo- pon van marken in het buitenland boven een bedrag dat met 10 Eng. ponden gelijk staat, verboden. Naar met uit Berlijn meldt, heeft de rijksminister van arbeid nog laat in den nacht zijn pogingen voortgezet om de onderhandelingen in het boekdrukkersbe- drijf voort te laten zetten. Do arbeiders in de metaalindustrie on derhandelen over een aanbod van de werkgevers omtrent eep onmiddellijke uitbetaling van 214 miliioen. Gemeenteraad Alkemade. Bij de gisteren gehouden zitting, onder presidium van den burgemeester waren alle leden tegenwoordig. Na opening met gebed en goedkeuring der notulen kwam de Agenda in behande ling. 1. Aanbieding gemeenterekening dienst jaar 1922. Do eindcijfers dezer rekening zijn: Ontvangsten (gewoon) f 194.763.61i Uitgaven (idem) f 159.391.441 Batig saldo (idem) f 35.372.14 Ontv. (buitengewoon) f 54.249.62 Uitgaven (idem) f 159.391.47J Batig saldo (idem) f 8.033.21 Totaal batig saldo f 43.405.354 De Voorz. stelde voor een. oommissie tot nazien der rekening 1922 en der ko mende begrooting te benoemen van drie personen. De heer V e r w o i j zeide geen voorstan der te zijn van de usance steeds dezelfde commissieleden te benoemen, waarop de Voorz. de leden in overweging gaf een: onderling rooster van aftreding in to stel len. Benoemd worden de aftredende heer-en v. Dooren, de Koning en Verweij terwijl de volgorde van aftreding zal zijn: Ver weij, de Koning en van Doonen. 2. Voorstel van B. en W. om de huur waarde van de woning van het te benoe men. hoofd der O. L. school, te Nieuwe- "Wetering te bepalen op f 325 per jaar. Conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot het toeken nen van een toelage uit de gemeentekas over de jaren 1920 en 1921 voor het geven van handwerkonderwijs aan do onderwij zeressen bij het openbaar en bijzonder on derwijs buiten den gewonen schooltijd. In verband met de gewijzigde zienswijze te 'ss-Gravenihage, nu de gemeenten vrijge laten worden een toelage te verleenen, meenden B. en W. de honderden lesuren vrijwillig gegeven, eenigszins te moeten beloonen». Besloten werd met alg. st. aan 2 onder wijzeressen een gratificatie te verleenen ad f 25, één van f 100 en 2 van f 125. 4. Wijziging begrooting dienstjaar 1923. Goedgekeurd. 5. Voorstel van* B. en W. tot opheffing cursussen voor vervolgonderwijs en het verleenen van eervol ontslag aan het per soneel verbonden aan dien cursus. Waar niemand zich heeft aangemeld meenden B. en W. dat de lusten niet even redig zijn met de lasten en stelden des wegen voor de cursus op te hefffen. Aldus wetd besloten, 6. Wijziging van de verordening op de invordering en heffing van een plaatselijke inkomstenbelasting, wegens wijziging van de wet op de R. I. Bel. Na een toelichting van den Voorz. en eén vraag van den heer Verkleij, die informeerde wanneer de belastingbiljetten „af" zouden komen (Rijks) waarop geant woord werd dat deze fatale gebeurtenis in September zou plaats vinden werd con form het voorstel besloten. 6a. Vaststelling raadsbesluit tot het be- paLcni van het bedrag der vergoeding over het jaar 1922, overeenkomstig art. 103 der Lager Onderwijswet voor de bijzondere la gere scholen in deze gemeente zijnde een bedrag ad i 9.67 per leerling. Goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten, t. w. lo. tot wijziging van de begrooting dienstjaren 1922 en 1923; 2o. tot het aangaan van een geldleening groot f 39.000; 3o. tot het aangaan van een tijdelijke geldleening groot f70.000 4o. Mededeeling van Ged. Staten dat over het jaar 1923 aan deze «gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag ad f 9056.69 ter uitvoering van de wet van 24 Mei 1897 Stbld. 156; 5o. Verzoek van het gemeentebestuur van Voorhout om adhaesie te betuigen op het aan de regeering verzonden adres om wijziging van artikel 244a der Gemeente wet, inzake de forensenbelasting; B. en W. stellen voor om adhaesie aan bedoeld adres te betuigen. Z. h. s. aldus besloten. 6o. Verslag van de plaatselijke School commissie in deze gemeente over het jaar 1922; 7o. Verslag van de werkzaamheden van den keuringsdienst vein waren, district Leiden over het jaar 1922; 8o. Verzoek van de regelingscommissie voor de kringwedstrijden voor de burger wachten in de federatie Rijnland-Oost om een subsidie voor de te houden schietwed strijden. t B. en W. stellen voor om een subsidie too te kennen groot f 10. Z. h. st. aangenomen. 9o. Adres van de Holl. Mij van Land bouw van de afd. Rijnsaterwoude en om streken, houdende verzoek om de uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet plaatse lijk te doen regelen. B. en W. stellen voor om het adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat er geen enkel motief in aangegeven wordt om hier in verandering te brengen. De heer Verwey is hier niet legen hoe wel hij het zeer gewenscht acht, dat B. en W. in een der volgende vergaderingen deze kwestie aan een bespreking zullen onder werpen. De Voorz. zegt, dat hij een opgave heeft gevraagd van het eerste halfjaar, dat de gemeente aangesloten is bij den Keurings dienst te Leiden. Van de 33 nood slachtin gen zijn er 21 goedgekeurd. De bewering dat alles wordt afgekeurd is dus absoluut onwaar. Bovendien zegt de Voorz., dat er uit Woubrugge, dat een eigen keurings dienst heeft, in één maand 5 koeien ter keuring zijn aangegeven. Er is tot nu to<£ dan ook nog geen enkele gegronde klacht legen den keuringsdienst ingekomen. Wil do gemeenteraad echter direct een besluit nemen, om al of niet bij Leiden blijven. De opbrengst voor de 211 keurj, gen, die zijn verricht, heeft opgebrac voor het eerste half jaar f 991. Over vol jaar kan dus gerekend worden f 2000 ontvangst. Wordt de keuringsdien door de gemeente niet gevoerd, zooals de tijds ook werd voorgesteld, dan kc do gemeente minstens f 5000. De Voorz. zegt, dat de keuringsdien van Leiden best werkt zonder dat het gemeente veel geld kost. De heer Rotteveel deelt mede, dat „sterilisatie" een mooi woord vindt, do; hij meent, dat men beter met zijn koe ttö kan blijven, omdat er veel werk aan ve bonden is, dat geld kost. Do heer Verwey herhaalt zijn. verzo dat B. en W. dit punt nog eens tijdig de agenda zetten, opdat al de gemaal opmerkingen eens goed onder do oog kunnen gezien worden. De heer Verkley voert nog aan, dat li allo doodgoboron dieren onherroepolijk di put ingaan, terwijl zij vroeger als geri vleesch voor do consumptie gebruikt w< den. Gevolg is, dat vele doodgeboren d ren worden verdonkeremaand. Do Voorz. antwoordt hierop, dat Wet voorschrijft, dat de doodgeboren d ron vernietigd worden. Wil men 'hot a ders dan zal de wet gewijzigd moeten vi den. Misschien, zogt de Voorz., kan u den heer Braat hiervoor in den arm men. Anders moeten de hoeren zelf ma dit vleesch opeten. Hierna wordt het adres voor kennis» ving aangegeven. lOo. Adres van de ingezetenen van Z venhuizen, gemeente Alkemade, houden verzoek om verhooging van de subsidie het onderhoud van den weg door Zeve huizen. B. en W. stellen voor om de subsidie brengen van f 90 op f 150 per jaar en ingaande 1 Januari 1924. Z. h. st. goedgekeurd. Ho. Verzoek van het R.-K. Kerkbestu van O. L. Vrouwe Geboorte te Rijpweteri om een voorschot op de gemeentelijke goeding overeenkomstig art. 101 der Lag Onderwijswet. B. en W. stellen voor om aan gen oei Kerkbestuur een voorschot te gev groot f 265, zijnde het bedrag waai aanspraak kan worden gemaakt. Conform besloten. 12o. Verzoek van den heer J. Pronk Nieuwe-Wetering om eervol ontslag lid der Commissie tot Wering van Schoi verzuim ingaande 1 Sept. e.k. wegens trok uit deze gemeente. Z. h. st. eervol verleend De heer Verkley, die als plaatsverv, ger in den Raad slechts enkele zitting heeft medegemaakt, waarvan deze w< licht de laatste is, zeide bij de rondvraa dat ieder, die wat voelt voor de openba zaak ongetwijfeld zal weten, dat de kost van wegen en bruggen in den tegenwoi digen tijd ontzettend hoog zijn, en d deze in regentijd desniettegenstaande oi zettend, slecht zijn. Spr. geeft daarom B. en W. in overv ging om betonnen steenen te gieten daarmede b.v. de'bebouwde kom van Ri wetering te bestraten. Dit zou ongevc f 1 per Meter kosten en een goede verl tering zijn. De Voorz. zegt, dat B. en W. deze eens ernstig zullen overwegen. Spr. zegt hierop, dat hij nog een aangename taak heeft te vervullen. I geldt hier n.l. het afscheid aan de tv scheid ende raadsleden. In de allereer: plaats betreft dit weth. Strijk, die sin 13 jaren het lidmaatschap van den ra vervulde. In de drie jaren, die spr. a Voorz. van don raad met hem heeft mog samenwerken, heeft hij hem leeren ke nen als een stoeren werker, die een op oog had voor de gemeentebelangen en ei goeden kijk op de zaken, die de openba dienst in een gemeente alö Alkemade, i ker noodig heeft. Spr. hoopt als Voorzit! van den Raad en als burgemeester d gemeente dat het den heer Strijk go moge gaan en dat hij, indien noodig, gemeente met zijn advies toch nog 1? moge dienen. Ook den heer Verkley brengt spr. ei woord van dank, waarna de openbare gadering gesloten wordt. UIT DE OttflGEVING i OEGSTGEEST. j INSTITUEERING GEREF. KERK. Inwijding van de Rehoboth-Kapel. i Zoo zijn dan gisteravond fie Gr.ref. G meenteleden te Oegstgeest voor het eer als zelfstandige plaatselijke keik bi jet geweest. In de Reliobotk-Kapel! De algemeene verwachting dat voor d ze dubbele plechtigheid 'n buitengewoc groote belangstelling zou worden a: den dag gelegd, is ten volle bewaarhei Echter kunnen er veel kalme ménselie in één kapel, en vooral in deze kapt welks inwendige ruimte ieders verv/acl tingen overtrof, zoodat ten slotte toch o< weer alle opgekomenen. op welke wij dan ook getuige konden zijn van de fee telijke plechtigheid, die 'n echt Gerefo meerd karakter droeg. Voor een ,weidungsvollo" sfeer, vol zoover niet reeds aanwezig door de sten talige inkleeding van het gebouw, zorgi "de bespeler van het nieuwe orgel', dat ec 'voldoende geluidsterkte bleek te bezittel 'ter weerszijden, vóór het podium prijkte 'een paar statige palmen. Als allen gezeten waren, trad do tci 'komslige Kerkeraad binnen, en belra 'Ds W. Bouwman het podium. De groote .stilte bewees dat allen m •instemming en aandacht luisterden na; 'het voorlezen van Psalm 48:1: j De Heer is groot: elk zing' Zijn lof In Salems' Stad en Tempelhof imet het zingen waarvan de dienst we: aangevangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2