Burgerlijke Stand Leiden 9 Augustus. Geboren: Andries Johannes z. van A. x. d. Linden en W. F. M. Ie Mair Maria d. van D. Nieuwenliuizen en J. Hamefc. Ondertrouwd: L. J. K. Slangen jm. 31 j. en M. A. RuigrcA jd. 27 j. A. J. J. M. Bijvoet jm. 26 j. en J. M. v. Oerle jd. 22 j. A. A. Luijeiklijk jm. 26 j. en P. J. JSpskamp jd. 24 j. Overleden: F. F. Fraikin 5G j. LUCHT-TEMPEFÏATUUR. 's Nachts 12 uur 20° G. (68° F.), 's Voorm. 9 uur 19° C. (68° F.). *s Middags 12 uur 23° G. (74° F.), 's Namiddags 3 uur 24° G. (75° F.), WATER-TEMPERATUUR, 's Voormiddags 9 uur 21° G. 's Middags 12 uur 2124° G. 's Namiddags 3 uur 22° C. "Fjppss LICHT OP: Vrijdag 10 Augustus 9.06 uur. a-1 stem. Tegen stemt de heer Liever se. De Voorzitter deelt mede dat he denmorgen nog een aanvrage om bouw grond is ingekomen uit Alphen a./d. Bijn, voor den bouw van 4 arbeiderswo ningen voor de perceelen van den heer Verkade aan den Kerkweg. Gevraagd wordt de grond beschikbaar te stellen te gen f0.50 per M2. De ieer Wisman weth. pleit voor straataanleg van gemeentewege, daar deze de woningbouw in 't algemeen zal bevor deren, terwijl de gemeente dan meteen de straten in eigendom heeft, wat toch noodzakelijk is voor de gas- en waterlei dingsbuizen en rioleeringen die er zicb in bevinden. De heer Lieverse weth. is daar sterk tegen. Spr. is niet erg ingenomen met de denkbeelden van den heer Wisman, en vreest dat de gemeente zich zal uitkleeden ter wille van anderen. De heer Wisman, en ook de V o o r z. betoogen dat de gemeente wat do woning bouw betreft geen risico behoeft te dra gen. Van liaar w«rdt niets gevraagd dan de grond te verkebpen en daartegen kan geen bezwaar bestaan. De beer Lieverse zegt te handelen uit bezuinigingsoverwegingen. De heer Wisman zal zicb verzetten tegen iedere onverstandige bezuiniging. De gemeente beeft naar uitbreiding te streven en doet daarom niets overbodigs door een straat aan te leggen die zij later toch zou moeten koopen. De heer Lieverse vindt dat er al ge noeg gedaan wordt door den grond tegen zoo matigen prijs beschikbaar te stellen. De V o o r z. vraagt waar of de flinkheid van den Woubrugschen raad blijft. De heeren zitten zoo te tobben vanmorgen De heer Kroes doet het voorstel om den grond, zooals voorgesteld was tegen f 0.50 per M2. beschikbaar te stellen en de straat door de aannemers te doen aan leggen, en ze later tegen den kostprijs over te nemen. Het voorstel wordt aangenomen met 1 stem, die van den heer Wisman. De V o o r z. deelt nog mede dat een woorstel in voorbereiding is tot wijziging van de verordening op de beffing van keurloon, volgens welke de betaalde keur- loonen terugbetaald zullen worden inge val een beest wordt afgekeurd. Van de rondvraag wordt door niemand gebruik gemaakt waarna de V oorz. zicb richt tot de scheidende raadsleden die met September a.s. niet meer zullen terug- keeren. In de eerste plaats richt spr. zicb tot den beer v. d. Voorn, van wien bet op 10 Jan. j.L 30 jaren geleden was dat bij in den raad zitting nam, en die ook vele ja ren met eere een wethouderszetel beeft ingenomen. Waar bij zicb thans om zijn hoogen ouderdom uit den raad terug wenschte te trekken, dankt spr. hem na mens den raad voor de samenwerking en de leiding indertijd genoten, en voor het zeer veel door hem in het belang der ge meente verricht. Den heer Kroes dankt spr. eveneens voor zijn vele verdiensten, voor de aangename samenwerking en de zakelijke manier waarop hij aan de be sprekingen deelnam. Het was, zegt spr., slechts een toevallig verloop van de stem ming waardoor u niet werd herkozen. Spr. hoopt echter over 4 jaren den heer Kroes weer in den raad terug te zien. Ten slotte dankt spr. ook den heer van Bijn, die eveneens van den raad afscheid neemt. Dc heeren v. d. Voorn, Kroes en v. Rijn danken den Voorzitter voor de hartelijke woorden tot hen gericht. Hierna sluiting. OUDE-WETERING. Onze plaatsgenoot, de heer P. G .v. d. Tang, slaagde te 's-Gra venhage voor 't examen Engelsch L. O. WOUBRUGGE. De Bijzondere V r ij- willige Landstorm zal Maandag een schiet wedstrijd houden voor deze gemeente des nam. 7.30 uur (oude tijd) in café Hille- brand te Hoogmado, waarna de prijzen zullen worden uitgedeeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. - M e j. A. H. D. de Groot alhier slaagde te 's-Gravenhage voor bet ejamen Hoogduitsch M. O. A. VOORSCHOTEN. DeheerT. Jager alhier slaagde te 's-Gravenhage voor de Hoofd- acte. KOUDEKERK. Predikbeurten Ne'd. Herv. Kerk. Zondagmorgen 10 uur Ds. Nauta van Katwijk aan Zee, s avonds 6$ uur Eerw. hoer De Jonge van Boskoop. Geref. Kerk. Zondagmorgen 10 uur en s avonds 7 uur Ds. Ha sper s. WASSENAAR. G'istermiddag werd nabij -de buitenplaats Blankenburg door rusthoudendc militairen in een sloot bet lijk gevonden van een man van naar schat ting 45 jaar. Heb lijk vertoonde een groo- te wonde aan den hals en een snede over een der polsen'. De politie stelde een uitgebreid, onder zoek in, doch kon nog niet vaststellen of men met een misdaad dan wel met zelf moord te doen had. Een me3 of ander scherp voorwerp werd niet gevonden. Naar aanleiding van het aanschieten van een jongen in de dui nen alhier, vernemen wij nader, dat de Commandeerende kapitein S trick Van Linschoten verklaart, dat de jongen op de platas waar hij gevonden is, onmogelijk kan zijn aangeschoten. Hoj zou zich boven de duinentop moeten gewaagd hebben. Voorts vertelde de kapitein dat ondanks de waarschuwing door de patrouilles, vele personen toch in de gevaarlijke zone ble ven en dat dit herhaaldelijk plaats had. Een inspecteur van politie, die het jon getje in het Ziekenhuis opzocht vernam van dezen dat hij in de duinkoiu is getrof fen en dat hij niet over de toppen der huinem had gekeken. Til zijn omgeving zijn zeer vele kegels neergevallen. De verwonding is evenwel niet ernstig. BOSKOOP. Omtrent de hieronder genoemde verloren voorwerpen zijn aan heb politiebureau inlichtingen to bekomen: 1 paar gummi schoenen, 1 beemen bals ketting en 1 portemonnaie met inhoud. Zondag 12 Augustus v.m. 9.30 en n,m. 6 uur hoopt voor de Con- fessioneele vereeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden ds. Alantz, uit Wolfaartsdijk. In de Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bouwman uit Leiden. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft eene som geld aanvaard van predikanten, ea. van bier en elders, en daarmede den aan slag van den Raad van Beheer 1922 en half 1923 voldaan. Tevens verzoekt de Kerkeraad dispensatie voor het predikants tractemeni, dat berusttte op een. fictief, niet aanwezig zielental. De Kerkvoogdij, welke vooral met bet oog op den financieelen toestand zicb niet onder den Raad van Beheer stelde is van deze beheersdaad van den Kerkeraad on voltallig geworden en tot twee leden ge reduceerd. De Kamer van Koop- handel te Gouda besloot stappen te doen om te komen tot een waterwegverbïnding station Waddinxvoeh met de Gouwe. Do beerB. Kremeralhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch M. O. A. NOORDWIJK AAN ZEE. Op den hoek Noord- Boulevard-Oude Zeeweg, waar een zeer scherpe boclit is, werd Woensdagavond een dame werd licht gewond en birmenge- werd beschadigd, want deze scheen inet de muur in aanraking te zijn gekomen. De dame werd nogal gewond en binnenge bracht in een nabijzijnd buis. Ten bate van een te stichten gebouw voor Chr. Belangen zal in de Chr. School aan de Nieuwe Zeeweg de volgende week een bazaar worden gehou den, die heel wat beloofd. O.a. zal de firma van Lelie met de theetent komen. HILLEGOM. Donderdagmorgen Teed de voerman B., in dienst bij de bloemist firma M. alhier, met een brik met bollen op Weerestein. Terwijl een motorfiets pas seerde, wilde ook een auto, die achter de brik aankwam er voorbij, met het gevolg dat de brik zoodanig werd aangereden, dat paard en wagen, voerman en een paar kinderen, die zich mede op den wagen be vonden, in de Weeresteinsloot terecht kwa men. Door spoedige hulp kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De schade, die naar men ons meedeelde circa f 2000 aan bollen bedroeg, zal door deni chauffeur moeten worden vergoed, De heerA. C. Thürköut alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Engelsch L. O. LEIDERDORP. 5 ^Een ontslagquaestie. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bevestigd het besluit van den Raad dezer gemeente, waarbij aan J. C. Koorn onge vraagd eervol ontslag werd verleend als onderwijzer aan de O. L. school, wegens opheffing zijner betrekking. Ged. Staten' zijn, ook afgescheiden van de vraag of voor een onderwijzersplaats Rijksvergoeding wordt genoten, van oor deel, dat de Taad ©ener gemeente te allen tijde gerechtigd is een onderwijzersbetrek king op to heffen, als maar minstens aan de school verbonden blijft bet aantal leer krachten dat de wet als minimum voor schrijft, gelijk hier het geval is. Ged. Staten; vereenigen zich er echter niet mede, dat het ontslag bepaald is op 1 Maart 1923, d.w.z. slechts een halve maand na- den dag, waarop het besluit is genomen en stellen den datum van in gang van het ontslag op 1 Juni 1923. KATWIJK AAN ZEE. Als agent van politie is aangesteld de heer G. Romein van 's-Gravenhage. Onder grooten toe loop werd door de Commissie van strand- evangelisatie de aangekondigde bijeen komst gehouden, waar als sprekers optra den de heer J. Versteegt van Ouddorp en Ds. van Limburgh van Amsterdam. Ge zongen werd Psalm 25: 21, Ps. 68: 10 en „Er ruischt langs de wolken" enz. De logger" KW. 121 bracht 28 last baring aan na oen reis van 6 we ken; de logger KW. 75 na een reis van 7 weken 22 last haring. Afslag van haring: 55 kantjes steurharing f 10.60—9.95; 5 kantjes maatjesharing f 3.40 per kantje. Gemeenteraad Oegsigeest. Vergadering van 9 Augustus. Voorzitter de burgemeester, de beer J. G. M. Griethuijsen. Afwezig de heer Nijssen wegens ziekte en de heeren Zaalberg en v. Delft, waar van eerstgenoemde met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen, welko onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken: goedkeu ringen van genomen raadsbesluiten door Ged. Staten. Verder een dankbetuiging van den beer H. P. v. d. Berg voor de hem ter gelegen heid van zijn 50-jarig jubileum als ge meente-ambtenaar vereerde gratificatie en geschenken. Ook van de heeren Donk en. v. d. Voet zijn dankbetuigingen ingekomen voor te gemoetkomingen ten hunnen gunste. Van de Vc reiniging voor ziekenverple ging voor alle gezindten iB eveneens een dankbetuiging ingekomen voor de geno ten subsidie f 300, terwijl tevens een gunstig jaarverslag ter tafel wordt ge bracht. Al deze stukken, worden voor kennisge ving aangenomen. Do rijksuitkeering ifl volgens schrijven van Ged. Staten voor deze gemeente groot f 7504.59. Van den Keuringsdienst van waren, dis trict Leiden, is een verslag over bet eer ste half jaar 1923 ingekomen. Wordt ter visie gelegd. Van de heeren Kraan en Gnoenewegen is bericht ingekomen dat weer een bedrag van c.a. f 8000 op bun leening is afgelost. Op een verzoek om adhaesie van den gemeenteraad van Voorhout aan haar adres waarin wordt aangedrongen op bil lijker regeling der forensenbelasting, waar bij meer op bet groot-grondbezit zal moe ten worden gedrukt, wordt op voorstel van B. en W. niet ingegaan. Punt 2. Voorstel tot opzegging contrac ten voor aanlegsteiger Morsen. B. en W. meeuisn, dat nu de steiger geen. beteekenis meer had en bereids is afge broken het rationeel is do contracten op te zeggen. Eventueel heeft de gemeente nog een eigen stukje grond. Conform het v oorstel wordt besloten. Punt 3. Vaststelling pensioengrondslag J C. Krijger. Besloten wordt met alg. stemmen, de grondslag vast te stellen op f 1850. 4. Aanbieding Gemeenlerckening 1922. Het batig saldo op de gewone ontvang sten en uitgaven is f 50.7il'.49 terwijl de buitengewone dienst een saldo van f 603.50 opleverde. Totaal batig saldo f 51.315.05. De heer Bakker spreekt zijn voldoe ning uit over het voorzichtige beleid van B. en W. waarop de Voorz. antwoordt, dat er meevallers zijn geweest. 5. Aanvraag subsidie voor feesten ter ge legenheid van het 25-jarig ïegeeringsju'bi- leum. In bet adres van de feestcommissie wordt gezegd, dat de totale kosten der feesten f 3400 zullen bedragen. Er is f 1800 door gemeentenaren opgebracht weshalve nog een subsidie van f 1600 wordt gevraagd. B. en W. achten hot Rcgce rings jubileum van zooveel belang dat zij voorstellen bet vrij hooge bedrag toe te staan. De beer Zandbergen zegt ironisch, dat de vrees zon kunnen bestaan, dat nu er een „vette pot" is deze ook maar moet worden opgemaakt. De V o o x z. meent dat de commissie wel het belang van bet regeeringsjubileum zoo groot acht dat zij een zoo boog bedrag durft aanvragen. Spr. vreest niet voor ver spilling. De heer Zandbergen trouwens ook niet. De heer Bakker spreekt zijn voldoe ning uit over het voorstel. Het wordt z. h. st. aangenomen. Verder stellen B. en W. nog voor hun machtiging te verleenen tot uitgave van een maximum bedrag van f 500 voor avond verlichting van het gemeentehuis. Conform besloten. De heer v. d. Hulst vraagt of nog niet meer aanvragen zijn ingekomen, waarop de Voorz. ontkennend antwoordt. Punt 6. Vaststelling Gemeentelijke bij drage volgens Art. 102 voor Bijzonder ver volgonderwijs. In 1921 was bet aantal leerlingen gem. 29; in 1922 bedroeg bet aantal 26. B. en W. stellen, voor naar evenredig heid daarvan een bedrag toe te kennen. Punt 7. Voorstel inzake vervolgonder wijs. De Voorz. licht toe, dat het Rijk de gemeente geheel vrij laat vervolgonder wijs te geven, mits de gemeente het ook zeif betaalt. Waar er aan de Morsch zulke schitterende resultaten van dit onderwijs aan de O. L. school worden gezien en de Commissie van Toezicht op liet L. O. ad viseert tot voortzetting, kunnen B. en W. er niet tos besluiten bet onderwijs stop te zetten. De schoolcommissie schat de to taal uitgaven niet höoger dan plm. f 400. B. en W. stellen evenwel voor een mini mum getal van 12 leerlingen per school vast te stellen en voor de nuttige band- werken een aantal van 6 leerlingen te be palen als minimum. Voor de, belooningen wordt voorgesteld f 1.75 per lesuur en voor hoofdschap f 25 per cursus. De heer Bakker geeft toe dat van heb herhalingsonderwijs als van een succes kan worden gesproken ook dank zij dc wijze waarop het wordt gegeven, en zou het dan ook bejammeren indien heb werd stopgezet. Spr. kan zich dus ten volle bij het voorstel, ook wat betreft de nadere bepalingen, neerleggen. Het voorstel van B. en W. wordt „met graagte" aangenomen met algemeene stemmen. Punt 8. Voorstel voor regeling met Rijns burg naar aanleiding van Art. 14 der L. O. wet. De Voorz. licht den Joop van zaken, waarmee eenige schrijverij gepaard ging, toe en leest de concept-verordening, welke bereids door den Raad van Rijnsburg is aangenomen. De concept-verordening wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Punt 9. Goedgekeurd worden verschil lende comptabiliteitsbesluiten. Als laatste punt wordt door den V oorz. mededeeling gedaan, dat Ged. Staten niet aecoord gaan met een heffingspercentage van 1 daar de Rijksbijdragen aanmer kelijk lager zijn circa f 22.000. B. en W. meenen dat neg niets zekers over deze uitkeering kan warden gezegd. Ged. Staten meenen dat liet heffings percentage op 2,4 moet worden gesteld, tenzij andere middelen tq'c dekking worden ge vonden. B. en W. stellen voor het groote batig saldo over 1922 daartoe te benutten en al dus 't heffingsperoentage van 1 te hand haven. Met algemeens stemmen wordt biertoe besloten. Waar het resieerende bedrag nog circa f 27500 bedraagt, stellen B. en W. voor den grond aan de Morsch hieruit te betalen (f 9000), nieuwe waterleidingsbuizen te leggen (f 2500), en de kosten voor de op slagplaats van vuilnis (f 2000) te dekken. (Totaal f 13500) en tenslotte van de restant op onvoorziene uitgaven f9000.af te schrijven. Het dan nog overblijvende bedrag is, zegt de voorz. toch nog grooter dan waarmee ooit een nieuwe begrooting is begonnen. Met algcmoene stemmen worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. Van Ged. Staten is teruggekomen een raadsbesluit cm een geldleen mg aan te gaan van f 3&0U0 ad ten hoogste 7 pet-, voor den sehoolbouw .Duinzicht." Ged. Staten stellen voor het percentage ten hoogste 6 pet. te stellen en merken cp, dat de waarborgsom van het voorge stelde bedrag kan worden afgetrokken. De Voorz. zegt dat B. en W. geen be zwaar hebben aan de vensehen van Gede puteerden. tegemoet te korneu. Volstaan zou kunnen, worden met een leeriing van f27000 behalve de grond. De waarde van den grond dient te worden geschat, van welk gccom'; teerd bedrag de Gemeente eveneens do jr moet dragen. De vereeniging „Duinzicht"' s'clde even wel voor do gemeente van tici 1 "rag voor den grond te ontlasten, y.ooÜat dc leening lean worden gesteld op f 27000. -. Conform met liet overeenkomstig voor stel wordt besloten. De heer v. d. Hulst vindt bet een en ander een meevallertje, wat de Voorz. niet kan beamen waar nog uitgemaakt moet w.orden of de goedgunstigheid in zake den grond wel recht szeker is. De rondvraag brengt niets. De Voorz. drukt zijn spijt uit, dat de heeren Zaalberg en van Delft niet ter ver gadering aanwezig kunnen zijn en spreekt waardecrende woerden over hun werk zaamheden, welke met deze zittingspe riode een einde nemen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesleten. Visscherijberichlen. 1JMUIDEN, 8 Augustus. Heden kwa- men van de travlvisscherij hier aan den. afslag de stoomtrawlers: IJM. 90 Stormvo gel met f 2920, IJM. 119 Mies en Tnras met f 2943, IJM. 175 Trio met f 2985, IJM. 15 Eveline met f 3547, IJM. 324 Amalia met f 1831, IJM. 106 Reiger met f 1547, IJM. 330 Maria Anna Klein met f 2064, IJM. 365 Holland VI met f 1437, IJM. 116 Mea dows met f 1453, do motorkotters: E. 95 met f 385, E. 428 met f 752 en de zeillog- gers: KW. 41 Sterna met f 367, KW. 4S Cornelia Marin us met f 547, en KW. CO Katwijk aan Zee VI met f 652 aan be somming. ëHARKTBERICHTESS LEIDEN, 10 Aug. Veemarkt Aangevoerd: 560 Runderen, 105 Kalveren, 1454 Schapen. Stieren 190615; Kalf- en Melkkoeien 125 230; Varckoeien 185350; Vctto ossen on koeien 275665, schoon a. d. haak 1-00 I.27; Graskalveren 75135; Volte Kalveren 70150, schoon a. d. haak 6590 cent; Nuchtere Kalveren 818; Vette Schapen 4255, schoon a. d. haak 7890 cent; Wei- do schapen 2650; Magere Varkens voor fokkerij en Londen 2450, per Kg. levend gewicht geen aanvoer; Biggen 1017, Paar den 130300; Veulens 55115; Bokken of Geilen 411. Kaas. Aangevoerd 160 partijen. Besteed werd voor: 1ste soort Goudscho kaas 3641, 2e soort idem 3035, le soort Leidsche kaas 4449, 2e soort idem 35-42. Handel voor Goudscho en Leidsche kaas matig. ROELGFARENDSVEEN, 10 Aug. Veiling. Bloemkool 41 conl; Peen 511 cent; Aardbeien 17 cent per doosje en 3743 cent. per kilo; Me loenen 4457 cent per stuk; Peulen 1.80, Snijbooncn 6.406-20, Snijbooncn II 5.30; Stek 3.60—4.10, Stek II 2.30, Princesse- boonen 8.30, Dubbele Stam 5.20, Wage- naarsboonen 3.50, alles per 10 Kg.; Augur ken: Fijn 1216, Fijn Basterd 66.60, Basterd 4.15-4.10, Basterd II 2.95; Grof 2.953.05, Grof II 2.55; Aardappelen 85 95 cent per 25 Kg. Doorsneeprijs van 9 Aug. met aftrek van veilingskostcn: Snijbooncn 6.95, Idem Stek 4.02, Princes6choonen 7.91; Fijn 11.69— II.04, Fijbaslerd 5.92, Baslerd f 3.94, Grof 2.53, Bommen 1,44, Stippel 1.76. KATWIJK AAN DEN RIJN,. 9 Aug. Vei ling. Due of York per 25 Kg. 1.101-30; Ei genheimers per 25 Kg. 11.10; Peen per 100 hos 7,4010.70. Aanvoer: G70 maal 25 Kg. Due of York, 210 maal 25 Kg. Eigenhei- H msers, 1S00 hos Peen. ft UITHOORN, 9 Aug. Kaas. Op de kaasmarkt .J waren aangevoerd 146 partijen. Prijs Goudscbe kaas 1st© soort 3539, 2de soort 3034, zwaardere 3843, Rijks merk f 3442. Han-jf* del matig. ZQETERMEER, 8 Aug. Veiling. Aangeveerd 5-184 st-uks. Prijzen kipei^ren 7.70S.40 per 100 stuks. Volgende week Donderdagavond 7. uur veiling. JV. DELFT, 9 Aug. Vee. Vette Koelen le kw. 'i 325—500, 2e kw. 200—325: Kaifkoeien U f kw. 325500j 2q t'w. 225325; Vaarkoeieu.-^ le kw. 250—360, 2e kw. 150—250; Mag er o" .Varkens 1865; Nuchtere Kalveren f 1026 Biggen 1226; Paarden 150350; Rund- vleesch per kilo 1.251-151.Aanvoer* 195 Runderen, 6 PaaTden, 66 Magere Kalve ren, 142 Schapen of Lammeren, 5fit Varkens, 1015 Bigger, 8 Geiten of Bokken, 6 Veulens- Beter. Aanvoer 300'8 en 5/16 wegen-do samen 4050 kilo. Prys L801.95 per kiio. TER AAR, 9 Aug. Veiling „St. Pbocas Princessehoenen 8-90, Dubbele Stamproces sen 5.70, Slamboonen 2.30. Snijbcenen 6.78, Wilte Pronkboonon 2.R0 per 10 kilo; Augurken per 25 kilo Fijn 12-10. Fün- Basferd 6.60, BaUerd 4.55, Grof 2.85, Komkommers 1,30, Stippel 1-55. Aanvoer*. 118 zakken Snijbooncn, 8 manden Fijn, 12 manden Fün Basterd, 29 manden Basterd. 97 manden Grof, 8 manden Komkommers, Iwce manden Stek. Veiling „God zij met Qr<s". Sn «boon en! 6.60, Augurken Fijn 12.10, Fijn Rast err? 6.C0, Basterd 4,50. Grof 2,90, Komkom mers 1,65, Aanvoer 47 zakken Snijboon en ft 10 kilo; per 25 Kg.: 4,5 manden Fijn» 3 man den Fijn Basterd, 10 manden Basterd, 19 man» den Grof, 1 mand Komkommers. LEEUWARDEN, 10 Ace. Kans. SScutelknas ail—0.44, Nagelkaas 0.18-4)53. Gouda: Kaas 0070.51, Edammer Kaas 0.170.66 Commissie 168. Aangevoerd 60379 Kc. Bder. Fahriekshoter 0.^01.55 prr Kg. Aanvoer 37 3 en 134/G stukken. LOOSDUIN EN. 9 Augustus. Groenten-. veiling, Bloemkool le soort f2.5024, rijen kokemmers lo soort f4.5.20, gele kom kommers f7.209.70, witto komkommers f 0.40O.SO, perziken le soort f 1014 per 100 stuksrootle kool f 5.508.10 per 100 K.G.; stam prineessen f4366 et-, snijboo ncn 6778 cl. per K.G.tomaten le soort: f 30.1035.60, 2e soort f 18.70—29.40 per 50 .KG.; postelein 4192 et, per G K.G.; spi nazie 4777 ct. per 4 K.G.; salade le soort f2.904.20 per 100 krop; peen le soort f 8.7Ó10.50 per 100 bos; andijvie f2.80 5.20 per 10 struik. QPFICIEE-LE EEL'RSKOTEER'NG. v k. o.n. Nederland 1923 6% Nederland 1922 5% Nederland 1919 4^% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tahaksra. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rual. 19SQ frs. 500 4Vt Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Cenlr. Suiker Jurgens A. Jnrcens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather StndebnkeT U S Steel gew. Owr.pnnia Handelsver. A'dam. DoTdtscbe Petr. Oecnns. TToTl. Pefrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Ruhber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serhadjadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot - Kon. HblL Doyd. Kon. Pnkolvaart Unie Rott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Reli-Ralavia Tph&k TVb Oultnv Mü H. IJ S Mij -• obl 5'/> H.TJ.S.M obl. 1!)00/'12 4 M3. t. E. S. S obl 554 Atchison Topeka Erie common Kansas Oity Southern Missouri Texas South. Pacific Union Paci fic Geld prol. SV4 0/0 icns/8 1017/S 1017/g 997o S7V2 1l,i 188 1091/2 103 S6V2 42 2301/, 571/2 403V, 11S 32S1/J 2SVj 1491/s 78V, 95V2 79V4 15 6% 1078/8 99V2 105V8 iesi/2 6V4 291 276 971/2 83i/2 971/0 lOlVi 12 S51/4 lSi'/t - -,l - I 106 102 112 129 121/4 Wisselnoleexingen (Amsterdam) Zicht. Londen t Berlijn Parij3 m Brussel a Zurich Weenon Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Praag H.591/0 O.OOCloi/a 14.42i/o 10.971/Ö 45.35 O 00353/4 10.90 35.10 46.33 j 41.10 67.43 2.533/4 0.— Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 10 Aug. 1923, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometcrst.76S.7 Scilly en Rennes. Laagste Barometcrst.: 749.1 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 11 Aug.; j Zwakke tot matige Westelijke tot Noord- westelijke wind, licht- of lialfbcwolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde tem peratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3