t t X* LIISEliE-AIBIEBIIG. taftsstelijlie Aankondiging, VÏEMEÏMTEUJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en ZATERDAG AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.14—f0.20, SCHOL a f 0.17—f 0.30 en KABELJAUW a f0.38 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 10 Augustus 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7^—8 nnr. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 Augus tus tot en met Zondag 12 Augustus, waar genomen door do apotheek van den hoer C. B. DUYSTER, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. eischen van den heer Colijn (wij hoor den o.a. een cijfer noemen van tientallen millioenon op salarissen) op alle andere punten. Men zal zich trouwens herinneren dat de heer Colijn ten vorigen jare in over eenstemming met den heer Idenburg, liet betreurd heeft dat de Regeering niet reeds vóór de verkiezingen een ingrijpend bezuinigingsplan had ontworpen en he kend gemaakt. Zonder dat zulk een plan vaststaat zal de anti-revolutionaire leider dus zeker de portefeuille van financiën niet aanvaarden. Overigens meiken wij nog op, dat het tekort voor de eerstvolgende jaTen door den heer Colijn in de Tweede Kamerver gadering van 9 November werd geraamd op ongeveer 150 millioen. De commissie-Patijn becijferde het op 120 millioen. Voorshands is de raming van den heer Colijn dus dichter bij de werkelijkheid gebleken, althans bij de voorloopige werkelijkheid voor 1924. Maar, gelijk gezegd, daar zal nog wel wat af gaan. Waarom tegen de Vlootwet? ïn een artikel van den heer de Geer in de „Nederlander" over zijn aftreden zet deze Minister uiteen, dat dit aftreden de resultante is van een z a k e 1 ij k geschil. Omtrent de invoering van de Vlootwet wordt o.m. opgemerkt: „De argumenten (tegen onmiddellijke Invoering) zijn in hoofdzaak deze, dat, wanneer thans niet over de heele linie, ook op het stuk der defensieuitgaven, het mes gezet wordt in zaken die tot kortge leden nog onmisbaar door ons werd<9\ geacht (om met den heer Idenburg in ziin Kamerrede van 22 Maart j.l. te spre- 5»en) wat voor de marineuitgaven een uitstel van de Vlootwet beteekent, een inflatie dreigt, die heel wat bedenkelij ker gevolgen óók voor de defensie zal hebben dan het bedoelde uitstel en die o.a. de financieele berekeningen van het vlootplan reddeloos onderstboven zal wer pen." De Vlootwet, wordt verder betoogd, maakt het onmogelijk bet mes in het te genwoordig marinebudget to zetten' waarom de invoering thans be hoort te worden uitgesteld. BUITENLAND PERSSTEMMEN OVER CUNO'S REDE. Teleurstelling. Wij zeiden gisteron reeds, dat de Duit sche parlementaire kringen weinig inge nomen waren met Cuno's rede. Dit heeft niet nagelaten zijn terugslag te doen gevoelen op de pers. Vooral de socialisten staan op hun achterste beo- nen dat Cuno „nu nog geen middel ge vonden beeft om de mark te redden". Alsof dit zoo maar eens "even door één staatsman kan worden bewerkstelligd! Doch ook de Rechtsche pers is niet bijs ter tevreden, en, waren de tijden beter, dan zou men ongetwijfeld ronduit zeggen wat men nu niet durft n.l. Cuno kan wol heengaan. Wat minder prettig voor de Duitsche regeering is, is dat de Engelsche publie ke opinie gebelgd is over de wijze waar op Cuno over de Britsche bemiddelings pogingen heeft gesproken. Zoo men oordeelt naar de commenta ren van die bladen, die, gelijk de „Eve ning Standard" en de „Pall Mali Gazet- te", gewoon waren een groote tegemoet koming tegenover het Duitsche standpunt aan den dag te leggen, dan is door de uit latingen van Cuno de nationale gevoe ligheid ten zeerste gekrenkt. De bladen constateeren overigens, dat Cuno terecht heeft ingezien, dat Enge land nooit met Duitschland tegen Frank rijk zal optreden. Maar de wijze, waarop de rijkskanse lier meende deze waarheid to moeten verkondigen, heeft algemeene ontstem ming gewekt in Londen. Alles bijeengenomen kan mon zeggen, dat, voorzoover Engeland aangaat, Cuno door zijn laatste rede het rijk geen dienst heeft bewezen. Te Parijs is mon vrij onverschillig te genover de rede van Cuno. De bladen ge ven bijna geen commentaar. Alleen de „Teraps" ziet in de rede een handige poging om de Britsche regeering te prikkelen tot hulp. In. hoeverre al zou dit het geval zijn geweest hij daarin is geslaagd moge blijken uit bovenstaande beschouwing uit Londen. Damestailles, geheel geborduurd f 0 49 Dameshemdenf 0.90 Damespantalons f l.221/2 Damesnachthemdenf 2.45 Damesflanellen f 0.99 Geel Keper Damesbroekenf 0.95 Geel Keper Hserenbroeken f 0.99 Geel Katoen Heerenhemdenf 1.10 Heerenflanellenf 0.96 Heerenoverhemden met Piqueborstf 2,35 D.WMLS HflMEMMERSIRyT 132-134-136 Wij verstrekken Uwen kinderen prachtige Luchtballons t- DE BRITSCHE KABINETSRAAD. Geen afzonderlijk» nota? Gistermorgen vroeg is lord Cecil uit Parijs fcruggekeerd. Na een onderhoud met Baldwin woonde hij de kabinetszit ting bij, die 2% uur duurde en waarin het ontwerp-antwoord on de Fransche en Belgische nota's voltooid werd. De „Evening News" verneemt, dat een afzonderlijke nota aan Duitschland nog niet geheel buitengesloten is, maar dat deze mogelijk nog als zeer ver ver wijderd moet worden besohquwd. Het Britsche standpunt is, volgens de „Pall Mall Gazette" dat de geallieerden alles zullen doen, om er voor te zorgen, dat Duitschland's betalingscapaciteit behoor lijk wordt vastgesteld, hetgeen van meer belang is dan hetgeen de Franschen wil len: door economischen dwang Duitsch land den wil tot betalen op te legger. Duitschland wordt thans als bankroe tier beschouwd, wiens activa nauwkeurig moeten worden opgemaakt. De TCgooring wenscht dus, met het oog op het belang van den Britschen handel, niet te zien, dat Duitschland ineenstort. De „Evening Standard", die Frankrijk zijn verblindheid verwijt ten aanzien van de mogelijke gevolgen van een Duitsche ineenstorting, merkt op, dat Duitschland zeker niet gered zal worden door de •wijsheid van zijn eigen staatslieden; de vraag is nog slechts of het door pogingen van buiten af kan worden gered. Onder- tusschen is niet duidelijk, wat voor tast baar resultaat van verdere besprekingen met Frankrijk verwacht wordt. Het schijnt, dat men zoowel te Parijs als te Londen gelooft, dr.t een oplossing gevonden kan worden, indien eenmaal do kwestie van den passieven tegenstand overwon nen is. Maar er is geen enkele aanwijzing, waar uit zou kunnen blijken, hoe deze belem mering uit den weg kan worden geruimd. Reuter verneemt, dat het niet juist is te meenen, dat Engeland Duitschland uit den chaos wil helpen, waarin het zich zelf gebracht hoeft. Engeland is echter niet bereid, Duitschland te adviseeren, het lijdelijk verzet onvoorwaardelijk op te geven. De Engelsche regeering neemt volstrekt geen deel aan de Roerbezetting en kan daarom geen speciaal standpunt ten deze innemen, ook niet aan de zijde harer geallieerden. Het feit, dat de voor •eergisteren aangekondigde kabinetsraad, waarin, de antwoorden, aan Frankrijk, België en Italië over herstel- en Roer- kwestie zouden worden opgesteld, tot gis teren werd verdaagd, wordt beschouwd als een aanwijzing, dat er meeningsver- scliillen. bestaan bij de kabinetsleden om trent de jegens Frankrijk te volgen poli tiek. De z.g. „die baTds" dringen aan op een samengaan met Frankrijk en België in den oisch, dat Duitschland onvoorwaar delijk den lijdelijken tegenstand, zal sta ken, terwijl andere kabinetsleden mee nen, dat de grens der Britsche concessies aan Frankrijk thans bereikt is. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Onlusten te Aken. jjgt Typographenstaking. W In verschillendo dorpen in de omgeving van Aken, vooral in het industriegebied nabij Stolberg is het tol ernstige ongere geldheden gekomen in verband met de steeds duurder wordendo levensmiddelen Enkele winkels werden geplunderd. Door de politie uit Aken, die in Fransche auto's naar Stolberg vervoerd werd, werd do me nigte ten slotte verspreid. Enkele bel hamels werden gevangen genomen Te Hagn kwam het eveneens tot onlusten Een landbouwer betrapte op heoterdaad iemand bij het stelen van aardappelen en diende den dief een flink pak slaag toe. Eenigen tijd daarna trok een volksmenigte naar den boer, mishandelde dezen cn plun derde zijn landerijen. Do plaatselijke poli tie stond machteloos hier tegenover. Eenigo boeren, die in huifkarren aard appelen en eieren naar Aken brachten, werden onderweg lastig gevallen. Bij Pannesheido werd eveneens de te veldo staande oogst weggehaald. Ten gevolge van den heerschènden geld nood hebben verschillende fabrieken haar arbeiders gisteren niet kunnen betalen. Een vereeniging van industrieelen te Stol berg en Eschweiler besloot daarop, in sa menwerking met een bankkantoor, zelf „LEST-BEST g Onze Groote g is in vollen gang, m H en slaat geweldig in. g H MEN PROFITEERS NOG VAN DE VELE m m SPOTKOOPJES. 1 Ziet de 3 Etalages. H bons af te geven, welke tot en met 31 Augustus a.s. als betalingsmiddel dienst zullen doen, en wel biljetten van 100.000 mark en 5 millioen mark. In de mijnen en bij de scheepswerven dreigen groote loonconflicten te ontstaan, terwijl algemeene stakingen niet onwaar schijnlijk zijn. Er dreigt nog een groote moeilijkheid n.l. een typographenstaking. Daardoor zullen de dagbladen niet kun nen uitkomen, wat al erg genoeg is in de zen tijd, waarin allerlei wilde, valsche ge ruchten ontstaan en gretig worden ver spreid. Maar erger is nog, dat door deze staking ook de bankhiljetténpers zal stil staan, en dat is niet zoo prettig als het voor sommige radicale hervormers zou klinken, want bij het acute gebrek aan betaalmiddelen, dat toch al in Duitsch land heerscht, kan het plotselinge stilzet ten van do bankbiljettenpers onoverzien bare gevolgen hebben, Nu reeds kunnen herhaaldelijk geen loonen worden uitbe taald bij gebrek aan betaalmiddelen, al is dan ook in de rijksdrukkerij en in zes tig particuliere drukkerijen de bankbil- jettenproductia tot 8 billioen marlc per dag opgevoerd. Hoe het dus bij het uit breken der staking moet gaan, is niet te Voorspellen. Maar beter zal het er zeker niet op worden. Niet gestaakt zal worden bij de druk kerijen van de arbeidersbladen en van de vakvereenigingen, zoodat de „Vor- Vrarts" en de „Rote Faline" zullen ver schijnen. Men kan dus wel zien uit wel ken hoek de wind waait. Overigens zal de staking zich voorloopig tot Berlijn be palen, maar de drukkerijen buiten Ber lijn zullen geen „besmet" werk mogen doen, zoodat het ook niet mogelijk zal zijn, elders bankbiljetten te doen druk ken. Ook komt door de staking de goud- leening in het gedrang, daar a.s. Zon dagochtend de oproeping tot deelneming aan deze leening in de bladen zou komen. Geweldige bpschbrand. Een hevige brand is gisteren uitgebro ken in de pijnbosschen in de buurt van La- caneau in Gironde. Het geheele gebied van Mistre staat in brand, terwijl hot vuur zich reeds heeft uitgestrekt in „de richting van Saumos. De schade is enorm. Het hooper beroep van Krupp von Bohlen c.s. verworpen. De strafkamer van het Hof van Cassa tie te Parijs heeft het beroep in cassatie van Krupp von Bohlen en de directeuren Bühne, Hardwig en Oesterland verwor pen. In zijn vonnis overwoog bet hof, dat buitenlandsch gebied, zelfs als het na een oorlog, voor de bescherming der publieke belangen, bezet is, volgens art. 63 van het militair strafwetboek vijandelijk gebied is te beschouwen. Ook het beroep van den arbeider Muller die tot 7 maanden gevangenisstraf veroor deeld was om dezelfde reden als de fabri kanten, werd verworpen. -VC^F*- Treinderaillement. 1 Een extra trein van de Condian-Pacific Railway niet 400 passagiers, die me eren- deels uit Quebec kwamen eni voor bot oog sten Westwaarts gingen, is te Wanen ge derailleerd. Twee passagiers werden ern stig, en twaalf licht gewond. KORTE BERICHTEN. Een dreigende groote mijnwerkerssta- king in Sjecho-Slowakijo is door bemidde- link van Svchla voorkomen. Een aangeno men compromis zal tot 1924 van kracht zijn. In Duitsche kringen te Parijs houdt men het voor zeker, dat Rosenberg, Becker en Hermes uit het ministerie zullen treden. Woensdagmiddag werd de officieel© rouwdienst voor wijlen president Harding in het kapitool gehouden. Tegenwoordig waren mevrouw Harding, Coolidge, de ex- president Taft en de ex-president Wilson. Later werd het stoffelijk overschot per trein naar Marion vervoerd, vergezeld van Coolidge, de leden van het kabinet, gene raals en admiraals. Bij het vertrek van den trein losten de oorlogschepen in de haven saluutschoten. Den 3en Augustus heeft men te Vorst bij Crefeld, op ongeveer BO meter van de spoorlijn naar Aken, 60 K. G. ontplofbare stoffen, hoofdzakelijk pikrinczuur en nitro glycerine, gevonden. Eett onderzoek is ganadei Met 23 tegen 40 stemmen heeft de Belgische senaat besloten machtiging te verleemen tot vervolging van twee zijner leden leiders der &E&K EN SSHOOL NED. HEEV. KERK. Beroepen. Te Emnuen (Evangelisatie- arbeid): Jac. Poort to Eikerzee; te Lettel- bert, B. Bruins te Garsthuizen; te Mep- pel: C. Koenekoop te Biggekerke. Bedankt. Voor Mastenbroek: M. B. Verkerk te Gouderak; voor Bouveen: J. Ronge te Hoog-Blokland. GEREF. KERKEN. Tweetal. Te Koog-Zaandijk: J. van Loo te Mijdrecht en L. van Wijk te Ede. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te Hillegom en te Vlis- singen: cand. G. W. Alberts te Apeldoorn; te Kohorn, W. Vos te Drachten. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Cand. D. Tromp, beroepen pred. bij de Ned. Herv. Gemeente to Lemcle (O.), hoopt Zondag 12 Augustus intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds. A. W. Voors, predikant-directeur van de Martha- Stichting te Alpben aan den Rijn. Gemeenteraad Woubrugge. (Vervolg.) In behandeling komt het voorstel van B. en W. om ter gelegenheid van de a.s. Jubileumfeesten voor do schoolkinderen een subsidie beschikbaar te stellen van f 1 per kind, welk bedrag door de on derwijzers naar verkiezing kan besteed worden, volgens „eenige" aanwijzing van B. en W. Do meerderheid van B. en W. is er voor het boekje van den heer v, As: „Zilver op Oranje" ter uitdceling aan te bieden. De heer Lieverse is voor het be schikbaar stellen van een subsidie, maar het verstrekken van boekjes komt hem niet nuttig voor, omdat zulke boekjes in den regel spoedig wegraken. Vooral kin deren uit den lageren stand, zegt spr., hebben meer aan een feestelijk onthaal. Spr. heeft ook gehoord dat, nadat apart voor het kinderfeest werd gecollecteerd, do resultaten niet uitsteken, zoodat hij het bedrag liever aan het feest zag be steed. Do heer v. Leeuwen zegt dat de kin deren zich niet veel van een boekje zul len „aantrekken". Do beer Kroes had het zoo verstaan, als zouden de onderwijzers het bedrag geheel naar eigen inzicht kunnen beste den. De Voorzitter acht het geld bet best besteed door het verstrekken van een blijvend aandenken, waarvan spr. meer heil verwacht dan van snoeperij. Alleen in Hoogmado wordt afzonderlijk gecol lecteerd voor het kinderfeest. Hier ter plaatse boort spr. niet klagen. Spr. wijst er op dat Woubrugge toch al niet bijzon der veel doet voor het feest in vergelij king mot kleinere gemeenten. De heer Wisman, weth., sluit zich daarbij aan. Spr. keurt het af dat de "raad zich thans met onderdeden gaat be zig houden. Laat men dio dingen aan het Comité overlaten. Bovendien weet spr. dat hot Comité sterk voor hot uitdoelcn dezer 'boekjes is. Do hoofdzaak is echter dat do bevolking gevoelt dat do raad alles wil 'doen om de gedachtonis aan Oranjo zoo goed mogelijk te eeren. 1 De heer Kroes zag gaarne vastge legd dat men inzondorheid te Hoogmado do subsidie naar eigen inzicht kan aan wenden. Do heer Wisman licht toe dat van dit bedrag genoeg zal overblijven voor een kinderfeest en oen goed onthaal, o.a. doordat voor do lagoro klassen een zeer goedkoop boekjo wordt verstrekt. Het moot voor do kindoren duidelijk zijn dat het in de eerste plaats om do Ko ningin gaat. Spr. zag do beido voorstellen liever afzonderlijk in stemming gebracht. Het voorstel om f400.beschikbaar te 'stellen wordt met algemoono stemmen 'aangenomen. Nu moet gestemd over hot voorstel van den heer Lieverse om het subsidie zonder eenige voorwaarden beschikbaar te stel len, dat vervolgens wordt aangenomen met 42 stemmen, waarmede het voor stel van B. en W. is verworpen. 1 Tegen stemmen de hoeren Wisman cn Vooren. Wijziging van do verordening op do brandweer. In verband met het veelvuldig voorko. men van 'hooibroei on do noodige peilin. gen, stellen B. en. W. voor om aan de personen, die daarvoor zijn aangowezeii zoo zij dit wcnscheii, een legemoelkomin; te verleencn. Liever zouden 13. en W. de. ze kosten heffen van do personen die ei direct belang bij hebben, zooals verzeke. ïingmaalschappijon enz., echter is di| niet anders mogelijk dan krachtons een verordening, aan de vaststelling waarvan niet kan worden gedacht wegens do tg hooge administratiekosten. Het voorstel wordt aangenomen. In antwoord op een vraag van den heet v. R ij n zegt de Voorzitter, dat en W. alleen uit bezuinigingsoverwegingen gen tot nu toe 't aanschaffen van 'n peil ijzer voor Hoogmade hebben uitgesteld maar dat er het volgend jaar waarschijn lijk een zal worden gekocht. De raad besluit om nog heden in heli an deling te nemen een aanvrage van den heer J. W. Keessen, betreffende een stut grond voor de huizen van den heer Boo' aan den Kerkweg waar de aanvrager eet autogarage met woonhuis wenscht te hou. wen. De Voorzitter verzoekt den heoi Wisman de aanvrage toe te lichten, daar hij zelf belanghebbende is. Do heer Wisman acht dit niet noo dig, daar het van algemeen belang is. Do heer Lieverse, weth., is tegen d< aanvrage, omdat hij den geboden prijs van f 0.50 per M2. te weinig acht, voor den grond. De heer Kroes stelt voor dc aanvrage in te willigen. Spr. brengt in herinnering dat de raad voortijds besloot om dezen grond voor een winkel of iets dergelijke te bestemmen. Spr. acht het niet n< het geheele stuk beschikbaar to stellen. Er kunnen behalve de aangevraagde bouwen nog 4 woonhuizen worden plaatst. De heer Lieverse: Je krijgt er tocli nooit een fatsoenlijk burgerhuis naast! De heer Kroes acht dit ook piet noo- dig omdat reeds besloten was dozen grond voor arbeiderswoningen beschikbaar te houden. Do heer Wisman, weth., betreurt dat de Voorzitter tegenover deze aanvragi de houding van een belanghebbende aan neemt. Spr. wil bij iedere aanvrage, van ieder ingezetene gerechtigheid betrachten, vooral nu het iemand geldt die met ge ringe middelen een dergelijk plan durft ondernemen. Spr. beveelt de inwilli ging van liet verzoek van harte aan. De Voorzitter protesloert er togen dat de heer Wisman hem als belangheb bende in deze zaak betrekt, en verklaart nader dat hij bevoegd is tegen waarde vermindering van eigen perceelen, op welke wijze dan ook, te waken. Spr. heeft niet gedacht aan tegenstelling tus6chen aanvragen van meer- of min der-gegoe den. Uit de notulen der voorlaatste verga dering toopt spr. nader aan dat de raad zelf van gevoelen was dat dc grond voor betere woningen zou worden bestemd. De heer Kroes aclit het nog niet ze ker dat do aanvrager, wanneer hij inmid dels gelegenheid krijgt om in het dorp bouwen, van dezo grond zal gebruiken. De heer Wisman: om den grond te benouden, ligt de grond intusschen ren teloos. Spr. licht nader zijn bedoeling toe jegens de houding van den voorzitter. Spr. begrijpt niet wat er tegen kan zijn om te bevorderen dat een aanvr&gf A)jec- tief wordt behandeld. Hot is voo.' den voorz. zelf van belang dat do ingezetenen niet den indruk krijgen: de burgemeester wil het niet, en daarom gebeurt hot nietl De Voorzitter zegt zich alleen te hebben gestooten aan de vermeende te genstelling tuschen meer- of minder ge-i goeden. Spr, verwacht spoedig uitbrei ding van dit eventueel op te richten be drijf, en als gevolg daarvan achteruit-' gang vau zijn eigen perceelen. De heer Wisman toont nader aan dat deze garage geen smederij is dio b.v. last voor do omwonenden zou kunnen ver oorzaken. Men ziet zulke garages in all plaatsen tusschen gewone burgerhuizen in. Wanneer er sprake was van hinder dan zou do heer Boot daar veel eerder over kunnen klagen. Voor het bedrag dat Keessen wenscht te besteden zal aan zijn huis een waardig aanzien kunnen wor den gogoven. De Voorzitter zegt in de woorden van den beer Wisman nog genoeg reden aanwezig to achten om zich eraan te stooten; o.a. de veronderstelling dat de burgerij zou gaan denken dat. als do bur gemeester iets niet wil hebben, het dan ook niet gebeurt. De hoor Wisman: dat zeg ik niet, dat zegt men. De Voorzitter: nu ja, dat zegt „mon"; er wordt zoo veel van mij ge zegd. Als bewijs hiervoor noemt sps*. en kele boriclitjos uit dc „Niomvc Lcidsche Courant", wier correspondent to Wou- brugtro met do verslaggever of do rodac- (nicl) srpr verwijl dat hij iodero golegenh. aangrijpt om hem een hak to zetten. Spr, hoopt dat bij een eventueel jubileum een overzicht van al dio berichten zal worden gegeven roet aanduiding hoeveel ervan gelogen zijn. Spr. zeel steeds rechtvaar dig to hebbon gehandeld, er. betreur! hot dat hij nu in dezo zaak is betrokken, daar hij liever als gewoon particulier zou heb ben gereclameerd. De heer Wisman waarschuwt om zich niet op zijpaden te hegeven. Hoewel do leden niet gaarne den voorzitter zul len treffen, moeten zij vrijheid hebben om do gemeentobolangen te 'later, voor gaan. Spr. wenscht nn stemming. De Voorzitter wil do aanvrage in stemming brengen met do (door deri hoer Wisman voorgesteldo\ bepaling dat heti bouwplan aan do goedkeuring van P». en W. zal worden onderworpen. Do heer W 5*8 man licht toe dat dezo bepaling bedoeld is om toezicht to houden! op de keuzo van een gocdo govel. Hot voorstel-Wisman' wordt onder steund door den heer v. Leeuwen, in' stemming gebracht c-n aangenomen met 5

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2