Burgerlijke Sfand Leiden 1 Augustus. Geboren: Gerarda HJerarictte Maria d. van G. Wlravenera H. M. F. Wennekers Gcrrit z. van W. F. Verlindt en A. L. v. Tongercnl Christiaan z. van L. Prins en E. C. v. Gent Theodora Barbara d. van C. v. d. Krogten C. Schouten Cor nells Gerardus Jacobus z. van G. C. L. M. Bik en A. M. v. d. Poel Elisabeth Maria d. van A. W. v. Nieuwkerk en M. P. Stuif zand "Willem Fredcrik z. van B. Eradus eni T. Scheffer. Gehuwd: C. Hes jm. en W. F. Harte- veld jd. J. v. Voorthuijzen jm. en M. J. F. Duivensteijn jd. H. C. Vernet jm. en J. Eradus jd. J. W. v. d. Beijden jm. en: J. S. S. v. d. Vlist jd. C. v. Valderen jm. en F. J. Copray jd. W. H. Pel jm. en M. Koppier jd. H. Lek jm. en M. A. J. Bruns jd. H. de Reus jm. en G. H. Bru- sche jd. N. Rozenbaum wedr. en T. Voorganger jd. Overleden: J. H. A. Hansen z. 26). Lucht-T emperatuur. Js Ham 12 uur 18 C. (164 F.) Voorm. 9 uur 16i° C. (62° F.) 's Nam. 12 uur 231° C. (75° F.) 5s Nam. 3 uur 24° C. 77° F.), Water-T emperatuur. Voorm. 9 uur 171° C. 's Nam. 12 uur 18° C. 's Nam. 3 uur 19° C. Licht op. Donderdag 2 Augustus 9.20. v zich tot den burgem., die, evenals meer- dcro zijner voorgangers, goede kans maakt om elders op een grootere plaats benoemd te worden, maar dien de Minister toch voorloopig maar in het bezit van de Sas- eenheimers moest laten. Ten opzichte van zijn medewethouder Roest zal spr. zijn kruit nog niet geheel verschieten, in ver band met do te wachten Roest-avond, wan neer deze afscheid zal nemen. Nog eenigen tijd werd over en weer geestig gespeecht, verscheidene bravo's werden gehoord, waarna de heer Vlasveld met een kort woord allen dankte en voor stelde huiswaarts te keeren. UIT ÜE OülËIEWgüCs MJNSBURG. Burger 1. Stand. "Geboren: Emma Johanna d. van J. van den Eijkel en J. van Delft Johannes z. van H. de Moedt en M. van Duijvenbode Adriaan z. van J. Wouterlood en H. G. Aiitonissen Hendrik z. van H. van der Meij en J. P. Perfors. Ondertrouwd: C. van Klaveren jm. 29 j. en G. van Zuijlera jd. 20 j. Overleden: Pieter Hermans 7 w. Op grond van broeder dienst hebben Ged. Staten dezer provincie voor goed van den dienstplicht vrijgesteld de voïjgende ingeschreventen der lichting 1924: A. van Duijn, Th. P. de Konink, IJ. Kromhout, J. van der Meij, A. de Mooij, J. Ouwersloot, J. Zandbergen en P. Prins, terwijl voorloopig werden vrijgesteld: E. van Egmond, G. van Egmon®, J. Bouwman G. van Delft, P. van Egmond, A. Glasber gen, A. Jungerius, G. van Kralingen en C. de Monije. NOORDWIJKERHOUT. Gisteren had alhier de opening plaats van een „School met den Bijbel", welke gevestigd is in 2 van de 3 lokalen van de O. L. School. Do voorzitter, D s. P. Hofstede, pre dikant te Noordwijkerhout, opende de vergadering die in het vernieuwde ge bouw werd gehouden met het laten zin gen van Ps. 68:10 en het voorgaan in ge bed. Hij wees er in zijn rede op, hoe de Bijbel in de vorige eeuw van de school was verdrongen en het onderwijs alzoo was vergiftigd. Dat had het Ghr. bijzon der onderwijs in het leven geroepen. Spr. toonde nader aan, hoe de Chr. School past bij het Ghr. gezin. Deze school heeft 'n bepaald Hervormd karak ter en heeft zich aangesloten bij de „Ver- eeniging van Chr. Volksonderwijs". Maar goed Hervormd is goed Gerefor meerd en goed Christelijk, zegt spr. Do raad der gemeente is overwegend Roomsch-Katholiek: desniettegenstaande ,*heeft hij krachtdadig medegewerkt tot oprichting van dez bijzondere school voor protestantsch onderwijs. Een hartelijk welkom werd toegeroe pen aan de Herv. Kerkeraad; aan Ds. De Haan, predikant te Voorhout, consulent van Noordwijkerhout; aan het college van B. en W.: aan den heer K. Brants, inspecteur van het L. O. en secretaris van „Chr. Volksonderwijs"; den loco-burge meester, de heer L. M. v. Noord; het nieuwe hoofd, der school, de heer Bou logne; en Ds. Aalbers, predikant te Ouwerkerk a./d. Amstel, vader van de nieuwe onderwijzeres en voorts aan alle aanwezigen. Velen gaven hun beste wenschen voor den groei en den bloei van het onderwijs. Noordwijkerhout heeft nu een jongen predikant, een jongen hoofdonderwijzer, een jonge onderwijzeres en een jong schoolbestuur, merkte de heer K. Brants terecht op. Dat God aan allen een ver jongde jeugd hebfce gegeven, zij onze bede! Ds. Hofstede dankte alle sprekers voor hun goede woorden. Ds. L. D. Poot van 'Amsterdam gaf per brief zijn gelukwcnschen te kennen. Po heer G. W. Berghout, onderwijzer to Rotterdam, wees in zijn schrijven op don wensch van zijn overleden vader, vroeger diaken alhier, die reeds tijdens Ds. v. Aalst met dezen een Chr. School ■*vilde oprichten, doch beiden zagen op tegen de geldelijke bezwaren. Een woord van dank aan het Bestuur, vooral aan den voorzitter en den secreta ris, den heer C. van Eeuwen, dio veel moeite zich hebben getroost voor de tot stand-koming der school. Ds. Aalbers ging voor in dankgebed. OUDE-WETERING. Gistermorgen 'daa.Il- de op de Brasemermeer alhier een Duitsch watervliegtuig. Nadat de aviateurs ©enigen, tijd in het hotel „De Brasem" vertoefd hadden stegen zij voor 't oog van een zeer groot aantal toeschouwers weer op, om hun reis te vervolgen. Dinsdagavond werdin het café van den heer van den Bosch een vergadering gehouden van cie personen, dio zich hebben opgegeven als deelnemers aan den optocht, die bij gelegenheid van 't llegeeringsjubileum zal worden gehouden. Het oorspronkelijk plan om voor te stellen de jntocht van "Willem III in Den Haag lean wegens te geringe deelname niet wor den verwezenlijkt. Thans heeft de Feest commissie besloten de verschillende vor sten en vorstinnen vanaf Willem de Zwij ger tot aan onze Prinses Juliana toe voor te stellen. Naar wij vernemen heeft de commissie een bedrag van ongeveer f 1200 voor de a.s. feestelijkheden verzameld. Door den Ministervan Oorlog is aan den. heer G. P. van Itterzon alhier voor goed vrijsteling van den dicnstpicht veriaend wegens studie in de Theologie. Gisteren herdac ht d e heer H. van der Ferf alhier, den dag, dat bij 12i jaar in dienst is bij de firma Gebr. Fangman, manufacturenhandel en kleerma kerij alhier. De jubilaris mocht van de zijde zijner patroons gelukwensehen in ontvangst nemen, terwijl hem een mooi gouden horloge werd aangeboden. NIEUWE-WETERING. - Met ingang van 15 Sep- tember a.s. is door B. en W. benoemd tot tijdelijk hoofd aan de O. L. School alhier Mej. M. H. M. J. de Moor, thans onderwij zeres alhier. j RIJP WETERING. Thans is weer mond- cn klauwzeer geconstateerd bij het vee van den heer J. Casteleijn, alhier. Het vee bevindt zich in den Waterloospolder. ALKEMADE. Gister is door de p o- litie alhier gearresteerd zekere S. alhier, verdacht van valschheid in geschrifte. Daar het feit te Alphen aan den Rijn zou zijn gepleegd is hij gevankelijk naar Al phen overgebracht ten einde door den. commissaris van politie aldaar te worden verhoord. Burgerl. Stand. Geboren: Willem z. van J. W. Bonda enJ.van den. Heuvel Johanna Antonia d. van A. Olij- erhoek en J. van Klink Corneiia Wilhel- rnina d. van J. van Rijn en C. C. Uljec Johanna d.van R. G. Kuyer en E. van der Escli Francina Cornelia Maria d. van C. J. de Bruijn en C. M. Straathof Ge- rarda Bcrnadetta d. van Th. G. Wesselman en M. J. Schakenbos. i W.. VALKENBURG'. Burgerl. Stand. Geboren: Cornells z. van L. G. de Mooij en C. Peet Niesje Cornelia d. van J.^Kersbergen eni A. Ouwersloot Huibert z. van C. Peet en H. de Jong. Op grond van broeder dienst hebben Ged. Staten van Zuid-Hol land van de militie lichting 1924 drie in geschrevenen. voor goed en één ingeschre vene voorloopig van den dienstplicht vrij gesteld. BOSKOOP. 1 Door verkeerd uitwijken had er Dinsdagmorgen aan den Yoorweg een ernstig ongeluk plaats. De 15-jarige C. Binken alhier per rij wiel over genoemde weg rijdende werd aangereden door een motorrijwiel, met gevolg dat de jongen inwendige kneuzin gen bekwam en een zijner beenen op twee plaatsen werd gebroken. De dokter achtte directe overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk. Do bestuurder van het motorrijwiel kwam in de sloot terecht, doch bekwam verder geen letsel. Er zal onderzocht worden wie in deze de schuldige is. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier is beroepen Ds. Dr. Tijs, nit Meppel. i - De Keeren C. v. d. Beidt en H. den Besten alhier slaagden te 's Gra- venhage voor het examen handelskennis L. O. De 21-j ari ge boomkwee- kcr A. v. Klaveren alhier, had Dinsdag middag het ongeluk om in den Biezenpolder in een zeer diepen sloot to geraken, met het treurig gevolg dat do jonge man jam merlijk verdronk. Zijn lijk werd na ver loop van een half uur opgehaald. Ds. A. Verhagen, t e Mid delburg heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Omtrent de hieronder genoemde verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 gouden broche, 1 gulden en 1 portemon- naie met inhoud. HAARLEMMERMEER. "V B u r ge rl. S tand. Geboren: Jan Cornelis z. van A. Koen en g. Hout- lcooper Cornelis z. van N. Haspels en M. G. van Groeningen Wilhelm Louis z. van C. van Oostrum en R. Kessler Hendrik Cornelis, z. van J. A. Kemp en J. van der Pol. Cornelis z. van A. Lanser en A. .Grevenstuk Cornelia Hendrika d. van J. M. Rijkelijkhuizen era C. G. .G- Baars Hienricus z. van H.G. Schrama en G. M. van der Putte Pieternella d. van B. van Kuijk en G. Robijn. Overleden: Leentje Pols 62 j., gek. met A. Voogt. Burgerl. Stand. Geboren: Jacobus Florentinus z. van D. C. Marcus en M. C. Ilcijenls Johannes Kasper van C. van Eijk en J. Schouten Catharina Anna era Cornelia Creta d. van J. Blom en F. Janssen Trijntje d. van W. Hielkema «n D. Zonneveld Hendrik z. van H. C. de Rijk era E. Harp Jan z. van J. van der Schilden en C. de Vries Trijntje Geer- truida d. van A. Linthoudt en G. H. van der Maarl Francina d. van L. Combce en; M. Botjes. Ondertrouwd: Gijsbert Jan de Jong 30 j. en Mijntje Witte 21 j. Cornelis Dirk Slooten 28 j. en Maartje Biesheuvel 25 j. Getrouwd: Joha-nn Cord Doeleman 24 j. eni Maria Middelkoop 22 j. Maurits Theodorus Loogman 33 j. era Catharina -Hoogkamer 28 j. Arie van der Maarl 28 j. en Johanna Klazina Donker 23 j. LISSE. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergaidering bijeen op Vrijdag 3 Augustus des avonds te half acht uur, met d£ volgende agenda: 1 Voorstel van B. en W. tot vaststelling van eene verordening, betreffende be strijding van drankmisbruik bij viering van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in de gemeente_Lisse. 2 Voorstel van B. en "W. tot aanvulling van de Algemeene Politie-verordening der gemeente Lisse in verhand met het zonder toezicht laten loopera van honden. 3. Overdracht van grond voor den aan leg van een straat vanaf den Grachtweg om de molen der N.V., voorheen P. Bel len en Zonen naar de gemeentelijke ha ven. 4. Voorstel van de grondcommissie om de Zuidhoek beschikbaar te stellen voor het verkrijgen van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. 5. Voorstel van B. en W. tot opheffing van den cursus voor vervolgonderwijs aan de openbare M. U. L. O.-school der gemeente. 6. Aanbieding van do gemeentereke ning over het jaar 1922. De rekening wordt aangeboden met de volgende balans: Gewoon Buitengew. Totaal Ontv. 295.714.72 115.191.08 410.905.80 Uitg. 273.277.28 102.440.77 375.718.05 Bat. saldo 22.437.44 12.750.31 35.187.75 7. Comptabiliteitshesluiten. 8. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Belastingzaken. BODEGRAVEN. Burgerl. Stand. Geboren: Trijntje Cornelia d. van J. L. van der Le den en F. Hogendoorn Jan z. van A. Herasen en A. J. Scheer Jacobus z. van H. J. van der Boon en M. van Muiswinkel Niesje d. van T. Hamccn en A. van Beijeren. Overleden: G. Spruijt 8 d. QEEHENGD NIEUWS Een vlieg-ongeval. Gistermiddag is bij het vliegveld aan de Waalhaven, te Rotterdam, ter hoogte van den Schulpweg, een Zweedsch vliegtuig naar omlaag gestort. Het bevond zich met eenige andere in de lucht, toen het plot seling door onbekende oorzaak recht naar beneden viel. Het toestel kwam met een geweldigen slag in een korenveld terecht. Onmiddellijk snelden omwonenden naar de plaats des onheils, waar ze het vlieg tuig geheel vernield vonden. De drie in zittenden lagen tusschen de puinhoopen bekneld. Eén bleek reeds overleden. Twee waren gewond. Het militaire toestel van het type S 18, aldus wordt nader gemeld, was van Go thenburg op weg naar Rotterdam en zou Zaterdag deelnemen aan den wedstrijd RotterdamGothenbrng. Bestuurder was onder-luitenant Montgomery, die tot pas sagiers had kapitein-waarnemer Lillie Höök en ingenieur Axelsson. Bij het nemen van een bocht bij den rand van het vliegveld lag het toestel te laag en raakte in een vrille en was op te geringe hoogte om zich weer te kunnen opheffen. Montgomery ïs dood onder het toestel uitgehaald, Axelsson heeft een kniewond en Lillie Höök een fceenfractuur. Zijn ze nuwgestel heeft echter zoo'n schok ge kregen, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Nader meldt mee, dat Lillie Höök is overleden. j Goed getroefd. 't Gebeurde op een bazaar, waar voor 't liefdadig doel inderdaad fancyprijzen be taald moesten worden. Bezoeker bestelt bij een alleraardigste jonge dame ©en glas champagne en legt daarvoor oenrijksdaal» der neer. „'t Spijt me, meneer", zegt de verkoop ster een beetje verlegen, „boven de tent zijn de prijzenaangegeven en daar kunt n zien, dat eenglas van het door u bestelde merk met vijfgulden betaald moet worden." Meneer kijkt stug, haalt ©era tweeden rijksdaalder uit zijn beurs, deponeert dien op het zilveren! schaaltje, neemt het glas van de schenkster inontvangst. En boos over „den strop" dien hij zich op denl hals heeft gehaald, zegt hij, waar schijnlijk naar aanleiding van het donker uiterlijk der gracieuse verkoopster: „Op uwe gezondheidschoone Rachel." Waarop het jonge meisje in quaestïe glimlachend antwoordt: „'t Spijt me, meneer, maar gij vergist u voor dera tweeden keer. En u bent boven dien niet erg bijbelvast. Het was niet Rachel, maar Rebecca die den kameelen te drinken gaf." k Verdronken. In de lek bij Culenborg is gisterochtend de 15-jarige zoon van schipper Veldman van Hoogeveen, van het schip „Familie- trouw" overboord geslagen en verdronken. Branden. De behuizing van J. Bos te Wedderveen bij Winschoten is gisteren geheel afge brand. .To Heesch is gisternacht de arbeiders-. woning van Th. v. B-, bewoond door J. A. v. O., geheel afgebrand. Te Vlijmen is gisteren geheel afge brand 'n groote schuur op de mandenma kerij van den heer G. van Engelen. Een groote voorraad bewerkt en onbewerkt hout is verbrand, evenals vier geiten en eenige kippen. Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag is in de Haarlemmer meer aan den Kruisweg, de kapitale, mo dern ingerichte boerderij van den 'heer M. J. Tiele afgebrand. Onvoorzichtig heid bij een werk wae oorzaak, dat het rieten dtak vlam vatte. Toen de motorboot brandspuit van de gemeente ter plaatse kwam, lag ales reeds tegen den grond met uitzondering van het woonhuis van den bedrijfsboer en een oude schuur, die aan •het huis was gebouwd en die nog brandde. Na eenigen tijd kon de motorspuit geen water meer geven, aangezien men vergeten had benzine mee te nemen. De paarden zijn gered, maar heel de moderne inrich ting van de boerderij, de machinerieën, alle gereedschap enz., zijn met de gebou wen vernield. Van de oude schuur staat nog een deel. STADSNIEUWS Onder groote belangstelling vierde onze stadgenoot, de heer Arie Otgaar, gis teren zijn 50-jarig Jubileum als portier van het Elisabethshof aan de oude Vest, welke gebeurtenis juist samenviel met zijn Gouden Huwelijksfeest. In ©en der dienst- lokalera van het hofje had ©en officieele huldiging van de beide nog krasse echte lieden plaats, waarbij zij werden toege sproken door den heer G. L. Driessen, directeur van Gemeentewerken, die hen nameiiB het andere dienstpersoneel een fraaie leunstoel era een oorkonde aanbood. Namens de bewoners werden zij toege sproken door Mej. v. Helden, die hen even eens eenige geschenken in de vonn van meubelen .vereerde. TELEGBftMSEBEM Rusland en de Volkenbond. MOSKOU, 2 Augustus. (V. D.) De Russische Sovjetregeering heeft geweigerd in te gaan op het voorstel van den secre taris van den Volkenbond, deel to nemen aan de werkzaamheden van de commissie voor het transportwezen. Do weigering is gebaseerd op de wederzijdsche uiet-erken ning van Rusland en den Volkenbond. De toestand van president Harding. SAN FRANCISCO 1 Augustus (V. D.) De verbetering in den toestand van president Harding houdt aan. Hedenmor gen werd door den lijfarts van d§n pre sident aan de journalisten medegedeeld, dat president Harding een uitstekenden nacht heeft doorgebracht. Volgens zijn meening is de president reeds herstellende. Hedenmorgen kon hij in bed opzitten en voldoende voedsel tot zich nemen. Het wereld-hoogterecord geslagen. PARIJS 1 Augustus (V. D.) Het we reld-hoogterecord is geslagen door den be keraden Fransclien vlieger Sadi Lecointe, die ©en hoogte bereikte van 35.116 voet. Het laatste record, dat op naam stond van de Amerikaansche luitenant-vliegenier Me Ready, was ongeveer 34.180 voet. Laatste generaal der witten gevangen genomen. MOSKOU, 1 Augustus (V.D.) Pepeli- deff, de laatste generaal der "Witten, die de Sovjet bestreed in het land der Yakou- ten, is gevangen genomen. Hij heeft thans ©ene proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zegt, dat d© contra-revolutionaire strijd is afgeloopera en zijne medeplichtigen aan spoort, het gezag der Sovjets te steunen, dat alleen de wedergeboorte van Rusland kan verzekeren. (Vreemde plotselinge be- keeringl) De sociaal-democraten en het rijkskabinet. BERLIJN, 2 Aug. (V.D.). Rijkskanselier Cuno ontving gisteren de vertegenwoordi gers van 't bestuur van 't Soc. Democra tische financieel© programma, dat heden in de vergadering van de soc.-dcmocrati- sche fractio behandeld zal worden. Gezien de tot nu toe door de soc. dem. aangeno men houding wordt geloofd dat de partij bij de nieuwe economische en politieke ver houding zal vasthouden aan zekere per soonswisselingen in het rijkskabinet. De Duitschs goudleening. BERLIJN, 2 Aug. (V.D.). De inschrijving op de goudleening is bepaald op 15 Aug. De leening zal in gedeelten tot 500 millioen gouden marken uitgegeven! worden. Duitsch—Amerikaansch handelsverdrag. BERLIJN, 2 Aug. (V.D.). Het staatsdo- partement te Washington bevestigt, dat de Vereenigde Staten met Duitschland on derhandelingen voeren over een handels verdrag met de clausulo van meest begun stigde natie. Visscherijberichten. IJ MUI DEN, 1 Augustus. In dc afge- loopen maand bedroeg de vischomzet in de Itijkshallera alhier f 491.401 tegen f 730.161 in geijko maand van het vorig jaar. Vanaf 1 Januari bedroeg de omzet dit jaar f 5.613.343 tegen f 6.080.297 in hetzelfde tijd vak van 1922. IJ MUI DEN, 1 'Augustus. De stoom trawlers IJM. 147 Henriett© Ellse en ÏJM. 150 Sommelsdijk, in exploitatie bij do V. E. M. alhier, zijn ondershands verkocht aan den heer L. 'Allard c.s. to Haarlem. Beide sehepera zullen! wederom in de vaart gebracht wordten resp. onder de naam IJM. 147. Kijkduin en IJM. 160 Kamper duin, ISARKTBEBIOHTO! KATWIWJK AAN DEN RIJN, 1 Aug. Vek ling. Due of York per 25 Kg. 1.001.4Cg Eigenheimers per 25 Kg. 1.101,30; Poe&. per 100 bos 7,9010,80. Aanvoer 780 maaif, 25 Kg. Due of York; 170 maal 25 Kg. Eigenf .'- heimers, en 3900 bo9 Poen. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug. Dccrsne©= prijs met aftrek van veilingskostcn: Snijboon en 10.S8, idem Stek 6.35, Prinsesseboonets^ 10.58, Fijn 8,74—11,10, Fijnbasterd 4.9Tr? —6.36, Basterd 3.68—4.18, Grof 4,73g- Bommen 3.53, Stippel 1.61. ALPHEN AAN DEN FIJN, 1 Aug. Veiling Per 100 Kg.: Tuinboonen 5.507.40, Peulen 5, Doperwten 1325, Heerenboonen 80 92, Postelein 1618,10, Aardappelen 6.70—7.—; Per 100 bos: Rabarber 1—1.20» Peen 8—13, Kroten 5.20—5.70, Uien 11: 15, Andijvie 13.20; Per 100 stuks: Kropsla 2.303.30, Komkommers 612, Bloemkool 16.50, Roodekool 813; Me loenen 60; Per 100 pond: Aardbeien 20 23, Roode bessen 1114, Zwarte bessen 32. ROELOFARENDSVEEN, 2 Aug. Veiling. Meloenen 35 cent per stuk; Snijboonen 10.50 11-30, Snijboonen Stek 5.305.80, Prin- ce6seboonen 11.40, Dubb. Stam 8.Enkele Stam 9.60 per 10 kilo; Augurken: Fijn 6.90 11.70, Fijnbaslerd 6.40, Basterd 4.90 4.30, Basterd II 4.20, Grof 4.45—4.90, Bommen 3.703.90, Stippel 1,60, Aard appelen 8090 cent per 25 Kilo. GOUDA, 2 Aug. Kaaa. Aangevoerd 146 par tijen. Handel matig. 1ste soort 3742, 2da soort 3236, Rijksmerk 324, Zwaar dere 45. Beter. Gcebofer 0.901.00, Weibcier 0,800,90 per Kg. Eieren, 77.75 per 100 stuks. Vee. Volte Varkens 3537 cent per pond; Magere Varkens 4045 cent per pond, Magers Biggen 1520 per strfk. Nuchtere Kalveren 1218 per stuk. VOORSCHOTEN, 1 Aug. Veiling V. P. V. Aangevoerd 2130 eieren, prijs per 100 stuks 7.208.140 Eendeieren per 100 stuks 7.307.50; Hanen per stuk 5060 cent; Ko nijnen per stnk 1.001.25. BOSKOOP, 1 Augustus. Veiiing. Ophelia 60 cL, Golden Ophelia 50 ct.. Sun burst 36 ct., Hadley 60 ct., Pr. de Bulgari© 28 et., Butterfly 30 ct., Mac Keiler 40 ct., Mrs Aaron Ward 36 ct., Kaiserin Aug. Victoria 22 ct.s Mme Jules Bouché 20 ct.. Buitenrozen 46 ct., Clematis Prins Hendrik 100 ct., Phlox 20 ct., Dahlia's 55 ct., Gla diolen 30ct., Lathyrus 15 ct., Violieren! 95100 ct., Anjers 10 ct., Acertakkera 25 cts, alles per bos. Fruit: Frambozen 32 ct., Zwarte bes sen 34 ct., Morellen 10 ct„ Kruisbessen 10 ct., Aalbessen 10 ct., alles per 5 ons. OFFICIEELE EEÜRSN0TKRIKG. Nederland 1923 6Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 4/4Nederland 1917 Ned. O.-I., obi. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Ruel. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 4'a Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker TT S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. Dordt3che Petr Oeeons. Holl. Fetrol Koninklijk© Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rnbher Koloniale Rubber Serbadjada Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Pakelvaart SrhoPTivi>art Unie Rott. Lloyd i Kon Ned. Stoomboot I MaT.Cy.C.N.Vot.Tv. a Reli-Bntavia Tabak Deli Onltnur "Mij H. IJ S. Mil. ohl. 5J4 H.IJ.S.M oil. 1900/M2 4 Mij. I. E r. S. S obi. 6X Atcbison Topoba Erie common Kansas City Southern Missouri Knncas Texas South. Pacific Union Pacifio Geld prol. Si/s Wisselnoteeringen (Amsterdam") V K. O.K. lOU/o io2»/; - 96V1C z 89"/16 9C5/g 871/8 138 139 109 110 103 41 41 44 234l/< 2S5 58 58 102 221^ 104 €9Vic 96 6 S96 401 305 103 31S»/" 320 23 23 145 143 75 Vo 90 291V2 80 80 I8V2 18 7 «Va 105 105 103 105 - 114 181 130 78 290 287 265 269 973/4 831/2 973/, 1011/s ll'/s llVi 8S7/s ISIV2 122 ft Zicht! Londen 9 Berlijn 9 Parijs f 9 Brussel Zürich Ween en Rome I 9 Madrid 9 Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.6U/s O.OCCSVu 1IÓ1 Jl.SSVa 414iV2 U 0Co515/i6 30.971/2 80.05 4G.00 40.60 07.65 2.5C'Vis Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 2 Aug. 1923, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut to Do Bildt. Hoogste Barometerst.7G4.7 Wcenen. Laagste Barometerst.743.9 Valentia. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Aanvankelijk matige later toenemende wind uit Zuidelijke richtingen, zwaarbe wolkt tot betrokken met regenbuien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3