Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEID» COURANT In Leiden en buiten Lelden v/aar agenten gevestigd zijn Por kwartaal ...f2.50 Per week ...,f0.19 Franco per post per kwartaal f2.90 4de JAARGANG. - DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1923 - No. I00I Bureau: Hooigracht 35 - Leitien - Tel. Int. I278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22H cent i. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. -iBij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling yan ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. Do Koningin-Moeder, Meer nog dan andere jaren, toeven in /fit jubeljaar onze gedachten hij H. M. Adelheid Emma, Koningin-Moeder. Wij kunnen niet in waarheid jubelen over de gezegende regeering van onze Koningin, zonder tevens te denken aan Koningin Emma, die haar Dochter voor hare Koninklijke taak heeft opgevoed en ?oorbereid. Wij eeren H. M. als de Moeder van onze straks jubileerende Vorstin. Zij toch is het, die op het leven van: on ze Koningin een stempel heeft gezet. Een stempel van eenvoud, van liefde, van trouw, van godsvrucht, niet te verge ten. Maar we eeren haar ook en niet min der als K o n i n g i n-R e g e n t e s. Een zware taak werd op hare schou ders gelegd, toen in 1890 Koning Willem III na een veertigjarige regeering het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. De jeugdige Koningin nauwelijks 10 jaar oud was te jong om haar hooge ambt te aanvaarden. Krachtens de wet, werd gedurende ha re minderjarigheid de Koningin-Moeder geroepen om als Regentes het Koninklijk gezag waar te nemen. In de proclamatie waarmede zij zich op 24 November 1890 tot het Nederland- sche Volk richtte verklaarde zij o.m.: „Vertrouwende op Hem in Wiens hand het lot is der Vorsten en Volkeren, neem ik de mij toevertrouwde regeeringstaak op mij, met de hede, dat hare vervulling in allen deele moge strekken tot heil van Land en Volk en tot bevestiging van het Koninkrijk." Die Avensch en hede is vervuld. Op 30 Augustus 1890 toen haar taak was afgeloopen en zij opnieuw een pro clamatie deed uitgaan mocht zij verkla gen: „Mij valt het onwaardeerbare voorrecht •en deel. Mijne beminde Dochter den leef tijd te zion hereiken, waarop zij naar het voorschrift der Grondwet tot de Regee- ring wordt geroepen. In de dagen van smart en rouw trad ik op als Regentes van het Koninkrijk, thans schaart zich het geheéle volk in vreugde om den troon zijner jonge Ko ningin. God heeft mij in deze jaren gesteund, M; in dierbaarste wensch is vervuld. Moge het ons land met zijne bezittin gen en Koloniën onder de regeering van Koningin Wilhelmina wel gaan! Het zij groot in alles, waarin ook een klein volk groot kan zijn!" Als de hand tusschen Oranje en Neder land nog altijd trekt en straks naar wij hopen weer nauwer zal worden aange haald. dan zal dat mede te danken zijn aan de voortreffelijke wijze waarop Ko- ningin Emma hare Dochter voor de re- geertaak heeft voorbereid en aan de wij- se waarop zij gedurende een aantal jaren de hooge plaats in ons Staatswezen heeft vervuld. Het is onder gelukkige omstandighe den flat Koningin Emma thans haar ver- jan Hag mag vieren. Zij geniet het zeldzame voorrecht^ -Jat hare Dochter haar 25-jarig re-' -.-'perlngsjubileum mag vieren en dat zij zelf niet minder dan hare Dochter zich gedragen weet door de liefde van het volk, waarmee zij zich een weet. Spare God H.M. de Koningin Moeder *aog tot in lengte van dagen. STADSNIEUWS De wethouders-verkiezing. Naar wij vernemen hebben gisteren de vechtsche raadsfracties vergaderd ter be spreking van de a.s. wethoudersverkiezing. Besloten werd drie rechtsche wethouders te kiezen en aan de linksche groepen te vragen een vierden eandidaao aan te.wij- 3611. De candidaten van de rechtsche groepen zijn: voor de A. R. fractie de heer A. Mulder (aftr.)voor de Clir. Hist, frac tie de heer J. B. M e i j n e n en voor de R.K. fr. de lieer J. F. X. S a n d e rs, die gelijk bekend geruimen tijd als tijdelijk wethouder fungeerde. De heer P e r a zal dus niet opnieuw als wethouder worden gekozen. Wanneer zich geen bijzonderheden voor doen zal de heer Mulder de ©enige van de thans in functie zijnde wethouders zijn, die straks in het college van B. en W. zit ting neemt. Uit „jonge krachten" zal liet nieuwe col lege niet bestaan. De heer Mulder, geboren 23 December 1855, nadert al dicht de 70 en de heer Meijnen, geboren 28 Juni 1858 <s ook reeds de 65 gepasseerd. Alleen de heer Sanders, geboren 30 Mei 1876 behoort tot de jongere garde. Gaan de linksche fracties op den voor slag van do rechterzijde in, dan zal, daar de S. D. A. P.geenj wethoudeszetel wienscht 6e aanvaarden, waarschijnlijk gekozen moeten worden tusschen de heeren Reime- singer en Witmans, „die beiden reeds de 60 fepasseerd zijn. Eerstgenoemde werd ge- oren 12 Nov. 1860 en laatstgenoemde 1 December 1861. Kinderzendingsfeest. De heer H. v. Wee ren Jr., die nu het woord verkreeg, begon met zijn gehoor in gedachten te brengen naarhet land van de „Nieuwe wereld", zooals Amerika wordt genoemd, en wel naar een van de velé ka toenplantages die zich daar bevinden. Het vrhaal, waarvan spr. zijn stof ontleent speelt zich af in den tijd van den slaven handel. Het onderwerp is de Kleine Ja cob Jesse, die met vader en moeder op die plantage werkte. Op zekeren dag werd va der, die al oud en stram werd verkocht, Jacob vond dat niet zoo erg, als zijn va der danmaar geen pijn meer leed. Hij had zijn moeder hartelijk lief, zoodat hij, toen hem werd voorgesteld om te vluchten, daarvan niet wou weten maar beloofde om altijd voor zijn Moeder te blijven wer ken. Dat was echter helaas piet lang noodig, want zekeren middag, toen het erg heet was, bezweek Moeder onder den zwaren/ arbeid. Nu stond voor Jacob de gelegenheid open om te ontvluchten. Hij liet er wel niets van merken, maar toch werkte hij voort aan zijn ontvluchtingsplan, zoodat op zekeren morgen het bericht zich over de plaats verspreidde, dat de kleine Ja cob Jesse was ontvlucht. Jacob moest zich geweldig inspannen, om zijn bewa kers, die hem spoedig achterna kwamen, uit de handen te blijven. Eindelijk geluk te het hem de- rivier, die het gebied van den slavenhandel afsloot, over te komen, en toen was hij vrijvrij, heelemaal vrij. Jacob leende den Heere Jezus nog niet maar toch leefde er in zijn hart een heer lijk gevoel; het gevoel van geluk om zijn vrijheid. Eenigen tijd liep hij rondzonder eten, zonder geld, zonder doel eigenlijk totdat hij terecht kwam ineen soldatenkamp, waar hij wilde trachten om met het poet sen van de schoenen der soldaten, een paar centen te verdienen. Hij moest echter bij den overste komen, die hem in dienst nam om zijn wapens en zijn kleeding to verzorgen. Jacob verdien de nu in zijn oog veel geld, maar toch was hij niet gelukkig, want hij dacht aan zijn moeder, die zoo vroeg weg ging. Op zekeren; dag werd Jacob ziek, ook al ten gevolge na de groote inspanning en werd lüj overgebracht naar oen kinderzie kenhuis in de naastbijzïjnde stad. Het verblijf in dat ziekenhuis werd het keerpunt in zijn leven, want daar leerde hij door middel vaneen dame, die de kin dexen bezocht, en hen lekkernijen mee bracht, den Heere Jezus kennén. Zoo keerde hij, nadat hij genezen was, naar het kamp terug, waar de soldaten al spoedig bemerkten, dat er in Jacob iets veranderd was. Jacob vloekte niet meer; hij dronk geen jenever meer, en was heel niet ongehoorzaam; zij begrepen er niets van. Ook de overste bemerkte de veran dering maar zijn gedachte over Jacob werd er niet 'gunstiger op, toen hij be merkte dat de jongéntelkens naar de stad ging, en dan zonder geld terug kwam, hoewel hij toch veel geld verdiende. De overste besloot hem eens te volgen toen hij weereens naar de stad. ging. Juist was hij er getuige van, lioe Jacob zich in de stad eerst voorzag van gebakjes en bloemen, en zich, daarmee gewapend, naar het kinderziekenhuis begaf, waar zijn komst onder de knapeni groote vreugde verspreidde. Ook in het ziekenhuis volgde hij den jongen, en zag daar juist hoe hij voor een der knapenijdie ergziek was bad, en hem tenslotte een doos achterliet, waarin zich een prachtige witte roos bevond. De tijd naderde, dat de overste naar het oorlogsveld moest vertrekken, en de over ste stelde Jacob voor, om naar een zen dingsschool te gaan oindaar tot zendeling te worden opgeleid. Hoewel dit denkbeeld Jacob wel toelachte, weigerde hij tenslot te toch den overste te verlaten, en verge zelde hij dezen naar het oorlogsveld. Eenige soldaten vertelden den overste, dat Jacob daar op hetoorlogsveld zich on verschrokken in het gevaar begaf, om stervende soldaten op te zoeken en voor lien te bidden. Bij gelegenheid dat de overste hem op zocht bij dit werk gebeurde het, dat Ja cob ernstig werd gewond, toen hij den over ste voor een naderend gevaar waar schuwde. Na eenigen tijd is hij in een hospitaal gestorven, maar gelukkig niet zonder dat hij van den overste de verzekering had ge kregen, datook deze den Heere Jezus had gevonden. Onder groote aandacht hadden de kinde ren naar het mooie verhaal, dat door allen gelukkig duidelijk werd verstaan, geluis terd. Nu volgde de pauze, die mede, dank zij de waardevolle medewerking van „Ren- venuto'V vertegenwoordigers, een zeer ge zellige werd. Met het zingen van het altijd nieuwe zendingslied „Als het ruischen veler waa- t'ren", werd de pauze beëindigd, waarna D s. J. G. "Wl G o e d li a r d optrad om eenige interessante „Timoreesclie vertel lingen" die hij zelf van een ouden zende ling had gehoord, aan het aandachtig luis terend gehoor over te brengen. Het was den jangens en meisjes aan te zien hoezeer zij genoten van de waarlijk zeer mooie vertellingen, die voor den inlander zoo groote bekoorlijkheid hebben, en waarvan de genoemde zendeling dan ook een nfwuttig gebruik maakte, door er de vertellers betere verhalen voor in de plaats te geven, die alle betrekking hadden op het Evangelie van den Heere Jezus. Nog lang zullen de jeugdige hoorders zich de verhalen herinneren van de twee ondeu gende jongens, die door hun liegen en pla gen in handen kwamen van den Bosch geest, en van de twee vrouwten, en de kro kodil, van wie er één zoo bedrogen uit kwam, omdat zij niet meende wat zij ge zegd had. Het allermooist was voor het doel van ziendeling zeker wel het verhaal van den Menschenberg, en de jongens die door omkwam endoor het bergspook, toen 'j de geiten aan het zoeken waren. Wat zal die zendeling met vuur hebben ver teld, van den berg Golgotha, waar geen levensgevaar, maar redding ten Eeuwigen Leven is voor alle zondaren, ook voor de blinde heidenen. Db. Goedhard liet zirrgen Psalm 67 4 waarvan het mooie slot: en de blinde heiden, nu van God gescheiden, oen» Uw Heil erkenn*.... allen trof. Nu volgde weer een flinke pauze, welke ijverig benut werd om zich te vermeien in de heerlijke lanen en op de grasvelden van het landgoed waarop het verblijf, dank zij het mooie weer, eten echt genot was. Met het zingen van het bekende zenr ngslied: Zijt gezegend, vredebode»" en werd de laatste per. van hen zendingsfeest aangevangen. Daar Ds, Kruijswijk van Voorschoten door familie-omstandigheden verhinderd was, werd hij ais spreker ver vangen door den heer v. d. Baan hoofd eener school die de aandacht van zijn ge hoor bezig hield met de mooie geschiede nis van „Den klokkeluider van T o 11 n e s", een plaatsje in West-Indië Ook dit verhaal was ontleend aan de In dische toestanden tijdens den slavenhan del. Die klokkeluider, Adriaan Kamp heet te hij, had een eigenaardige levensge schiedenis achter zich, die de heer v. d. Baan duidelijk vertelde, tet groot genoe- geen xan de jeugd, die daarin levendig be lang stelde, getuige de groote aandacht die spr. ten deel viel, De geschiedenis van Adriaan, die eens door een tijger naar de kerk werd gejaagd, zullen de jongens eni meisjes zich nog lang herinneren. Gezon gen werd nu: „Ga Gij nu met ons mede, Getrouwe Heerwaarna de heer J. Bar r e n s den heer v. d. Baan op het spreek gestoelte afloste, om een slotwoord te spreken. Spr. begon terecht met de jonge feestgenooten te feliciteeren met dezfön schoonen middag, op het welslagen waar van het bestuur niet had durven hopen. Spr. dankte dan de sprekers die het woord hebben gevoerd, de leiders en leidsters die het toezicht hielpen uitoefenen, niet het minst dankte spr. de eigenaresse van het landgoed die weer zoo welwillend was dit ter beschikking te stellen, en einde lijk de heeren dit het gezang begeleidden en allen die meewerkten tot het welslagen van het zendingsfeest, dat in den werke lijk enzin des woords een feest was ge worden. De mededeeling, dat de voorzit ter, de heer v. Kamp in ondertrouw was, en het voorstel om hem namens allo kin deren daarmede te feliciteeren werd met daverend gejuich ontvangen. Spr. ging hierna voor in dankgebed, waarna met het zingen van Psalm 72: 11: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen", werd geëindigd. Bij den uitgang bleek eerst goed, welk een groot aantal bezoekers tegenwoordig was geweest, dat volgens nadere gege vens minstens 1150 bedroeg. Dank zij de gunstige wending in de weersgesteldheid slaagde het feest dus uitnemend en boven ieders verwachting, op aller gelaat stond dan ook dankbaarheid te lezen. Der Rijnsburgsc-he Zondagschooljeugd wachtte na afloop nog een extra-pretje daar zij zich per motorboot weer naar huis zag gevoerd; eeni vervoermiddel, dat er wel „in" wilde. Een woord van lof komt naast het be stuur, dat voor een uitnemende regeling zorgde, zeker ook toe aan de acht leden van „Benvenuto" te Voorschoten, die met elkander een krachtig enj welluidend ge heel vormden. Dank ook aan de ijverige verkoopsters, die nogal goede zaken maak ten. Het Kinderzendingsfeest van 1923 is het eerste Lustrum voltooide, is schitte- schitterend geslagad. 5 Door de Leidsche Chr. Oranjever- eiging weid heden in verband met de ge boortedag van H. M. de Koningin-Moeder het volgende telegram verzonden: Aan H. M. de Koning-Moeder te Soestdijk. De Leidsche Christelijke Oranjevereni ging biedt Uwe Majesteit hare hartelijke geluk wensch en aan. Moge Gods genade nog velo jaren sparen en zegenen Uwe Majesteit, die we bijzonder in dit jubel jaar dankbaar gedenken als de onverge telijke Moeder van onze beminde Konin gin! (THOMAS, voorzitter. QUESTROO, Secretaris De Chr. Zang-Vereen. ,,Ex Animo", direct. M. Hekel, zal a.s. Vrijdag deelne men aan den Nationalen Zangwedstrijd te Katwijk en uitkomen in de le Afd. voor Gemengde Konen. Het zal dien dag juist een' jaar geleden zijn dat Ex Animo zich, en met succes, op zangwedstrijdgebied begaf, beginnende m de 4e af deeling. Nu, na een jaar zal zij debut eeren in de le afd.waar zij zal trachten een prijs te veroveren. 's Avonds om half 8 of 8 uur zal zij in Leiden terug te keeren en tergelegenh. dat zij dien dag voor het eerst in de eerst© afd. gezongen beeft, den Burgemeester een serenade brengen met begeleiding van bet Leidscb Harmonie Muziek-Gezelschap „Athalia", direct. J. Noordanus. Het vrij wedstrijd-koorwerk, dat de bur gemeester op het jongste concert van „Ex Animo" wegens bet vergevorderd uur niet meer kon beluisteren, zal nu voor bet buis van Z. E. A. gezongen worden. De te volgen weg is: Stationsweg, Steen straat, Prinsessekade, Kort-Rapenburg, Rapenburg, Steenschuur, Breestraat, Kort- Rapenburg, Prinsessekade, Steenstraat, Stationsweg. De ontbinding van den stoet zal plaats hebben in den tuin van „Zomerzorg", waar Ex Animo met medewerking van Athalia een Gezellige Bijeenkomst zal houden, die voor het publiek toegankelijk is. Mej. T. v. Tuinen alhier slaagde te 's Gravenhage voor het examen handtee- kenen L. O. De Gemeentelijke administratie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bepaald, dat het met het oog op de zeer vele daaraan verbonden werk zaamheden onnoodig is de verschillende posten wegens het geraamde bedrag voor de begrooting 1923 en die volgens de laatst vastgestelde rekening naar bet nieuwe model om te werken. Alleen voor de raming der begrooting 1924 behoeven de nieuwe voorschriften te worden toegepast. Werkverschaffing en Invaliditeitswet. Op vragen van den heer Duys, lid van de Tweede Kamer, betreffende het niet betalen van premie ingevolge de Invalidi teitswet door hen, die arbeid doen ver richten bij wijze van werkverschaffing: heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: 1. De Centrale Raad van Beroep heeft verschillende uitspraken, o. a. bij zijn uitspraak van 25 Januari 1923. I. W. 1922, no. 256, beslist dat werkzaamhe den, welke een gemeente bij wijze van werkverschaffing laat verrichten, niet in loondienst verricht worden, maar ter ondersteuning, onder de voorwaarde, dat voor die ondersteuning wordt gearbeid, zoodat voor genoemde werkzaamheden geen premie ingevolge de Invaliditeitswet verschuldigd is. Het is ondergeteekende bekend, dat in verband met vorenbedoel de jurisprudentie zij, die bij wijze van werkverschaffing arbeid doen verrichten, geen premie betalen in verband met de Invaliditeitswet. 2. Indien de bedoeling van de tweede vraag is, dat er gestreng op zal zijn toe te zien, dat de werkgever niet ten on rechte werkverschaffing noemt hetgeen inderdaad arbeid in loondienst is. wordt ook dio vraag door ondergeteekende be vestigend beantwoord. 3. Voor zoover ingevolge de bij de be antwoording van vraag 1 bedoelde juris prudentie geen verplichting bestaat tot premiebetaling, ontmoet het bezwaar, bij het verstrekken van subsidies ter zake van werkverschaffing de verplichting tot premiebetaling op te leggen. Rijwielen bij de Post Het protest van den Bond van Rijwiel handelaren inzake de bekende leverings kwestie van rijwielen aan ambtenaren bij de P. en T. heeft tot resultaat gehad, dat de administratie der P. en T. thans bij dienstorder het personeel heeft doen we ten, dat haar tusschenkomst voor de aan schaffing van rijwielen zich in het vervolg alleen zal bepalen tot rijwielen welke uit sluitend of mede voor den dienst benoo- digd zijn. Uii cfe slgarcnnijvorhsid. De tijd van herstel en bloei in het siga- renbedrijf to Kampen schijnt niet van langen duur te zullen zijn. Althans is reeds door de fabriek La Bolsa de werk tijd van haar personeel beperkt tot 4/5, terwijl bij Wascana aan 350 arbeiders aanzegging is gedaan, dat voortaan de arbeidsduur moet worden teruggebracht tot 3 y* dag per week. De HaringVisscherij. Gelijlc men weet kwamen vorige week de reedersvereenigingen bijeen om te overwegen of met het oog op do zeer lage haringprijzen tijdelijke stopzetting niet gcweonscht zou zijn. Hoewel de vergadering in 't algemeen de wenschelijkheid erkende, zal er, naar de R o 11 e r d. verneemt, van stopzetting niets komen. Een tijdelijk stilleggen van de Nederlandsche vloot zal weinig invloed op de prijzen hebben, wanneer andere landen, met name Engeland, gewoon doorgaan met de visscherij. Wel ziet men algemeen den toestand donker in. Immers zijn de thans gelden de prijzen zóó laag, dat menig reeder niet in staat zal zijn het toch al lage garantie loon van f 12 per week aan de beman ning uit te keeren. Duitsche invoer. De aanvoer van goederen naar ons land neemt zeer toe. Er zijn te Elten eenigo treinen aan de dienstregeling ovor Ne derland toegevoegd. Ook passeeren daar geregeld weder lange treinen met steen kool naar Nederland. Do RijksktaedingsYoerziening. Op de vraag van den heer Boon be treffende de betaling door Polen van de koopsom van de liquidatievoorrad en der Rijkskleedingvoorziening, heeft de heer De Geer, Minister van Financiën, het vol gende geantwoord: Door de Republiek Polen zijn, in min dering van de schuld van Polen, ter za ke van den aankoop van de liquidatie- voorraden der Rijkskleedingvoorziening, de nagenoemde betalingen gedaan, te we ten: 1 Maart 1922 f2.000 000 11 October 1922 f 500.000—. 29 December 1922 f 1.500.000.— 1 Mei 1923 f 1.481.166 68 Laatstgenoemd bedrag vertegenwoor digt tie eerste annuïteit van een in 1922 vastgesteld plan van aflossing. Krachtens dat plan zal de gebeele schuM mogten worden afbetaald in 10 jaarlijksc.be tor- mijnen. onder bijberekening van 5 n«t. rente. De eerste termijn verviel 1 Mei 1923 en is blijkens bovenstaande op:.r e tijdig voldaan. De tweede termijn vervalt 1 Mei 1924 en bedraaet f 2.147.691 66 (hcnMeom f i AA1 IRR 6R4 rn5 SUïTEHLANt* GEEN OVEREENSTEMMING TUSSCHEN FRANKRIJK EN ENGELAND Zal Engeland Frankrijk loslaten? Pessimisme te Lenden. Er heerscht, naar uit Londen gemeld wordt, in officieele Engelsche kringen een pessimistische stemming. Het Kabinet heeft gisteren meerdere malen vergaderd, maar toch schijnt men niet tot een besluit te zijn gekomen om trent de in beide Huizen af te leggen ver klaringen. Dit is wel zeker, dat de meerderheid van het Kabinet niet geneigd is Frank rijk te volgen, en dat er geen kans is, dat inzake het schadevergoedingsprobleem een gemeenschappelijk antwoord aan Duitschland zal worden gezonden. Over de vraag welke politiek Engeland dan wel denkt te volgen, doen allerlei geruchten de ronde, waarvan de beteeke- nis echter moeilijk te controleeren valt. Deze geruchten hebben drieërlei strek king. Do eerste groep, die gesteund wort door berichten uit Italiaanschen bro; spreekt van een onmiddellijke uitnood? ging aan Duitschland om toe te tredi*. tot den Volkenbond. De tweede groep i.c- ruchten zegt, dat Engeland een vergade ring van alle leden der entente cn Ame rika bijeen wil roepen, teneinde de tegenover Duitschland aan te nemen kou- ding onderling vast te stellen; terwijl de derde groep spreekt van een afzonder lijke eigen jaolitïek van Groot-Brit'.anx1 ië. Er zou dan als vindicatie van dil besluit de geheele correspondentie met Frank rijk over deze aangelegenheid worden ge publiceerd. Er is, naar nader uit Londen wordt ge seind, reden om aan te nemen, dat geen dezer geruchten juist is, aangezien ieder dezer drie stappen' noodzakelijkerwijs zou leiden tot een breuk met Frankrijk, hetgeen juist is, wat Baldwin door zijn poging tot herstel van het diplomatieke eenheidsfront tracht te voorkomen. Vermoedelijk zal dan ook de regee- ringsverklaring geen definitief besluit aankondigen. Inmiddels laat de regeering geen kans voorbij gaan om de oeconomische moei lijkheden, waarin Engeland door de be zetting en den toestand in het algemeen is geraakt, nader te onderstreepen. Zoo zeide Montague Barlow, de minister van arbeid, dat het getal werkloozen 1.185.OCX) bedroeg, dat zoolang de Roerbezetting duurt, op de "arbeidsmarkt geen verbclo- ring is te verwachten. Ontstemming in Frankrijk. In Frankrijk heerscht over de houding van do Engelsche regeering hevige ont stemming. I De bladen zijn vooral slecht te spreken over de geruchten dat Engeland voorne mens zou zijn de met Frankrijk gevoerde correspondentie te publiceercn. E^ is, zoo betoogt men, wel niets le

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1