LUCHTTEMPERATUUR. 's Nam. 12 uur 16#° G. (62° F.). Voorrn. 9 uur 16° G. (61° F.). Nam. 12 uur 19° C. (68° F.), 's Nam. 2 uur 20#° G. (69° F.). WATER-TEMPERATUUR. Voorm. 9 uur 17#° G. 's Midd. 12 uur 1724° G. 's Nam. 2 uur 1S° G. LICHT OP: Haandag 30 Juli 9.27. «eri: Barnes: 1© pr. mej. Janzweert, 2© pr. fliej. v. Dam, 3© pr. mej. J. Schouten. Heeren: 100 M. hardloopcn, na loting, 2e pr. J. v. d. Tooren, 3c pr. J. v. Wijk. Dames: 80 M. hardloopeu: 3o pr. mej. Janzweert. Heeren: kogelstooten3© pr. J. v. "Wijk. Verspringen: 2© pr. J. v. Wijk. Naar wij vernemen, sal de Chr. Zangverosn. „Hosanna" alhier, Vrijdag 3 Aug. a.s. deelnemen aan heb concours voor Zang- en muziekgezelschap pen, uitgeschreven door de Oranjeveresn. te Katwijk aan Zee. Dinsdag 31 Juli de 8 avonds 8 uur zal de muziekvereenïging „Excelsior" een concert geven, op het bal kon van Hotel „Neuf." Op de gohouden v e i- ling door notaris Maarschalk alhier, zijn do perceelen tuinveld liggende in den Laag Bcskoopschen polder ingezet als volgt: perceel 1, 500 R.R. op f 2950} per ceel 2 470 K.R. op f 2100 te zamea op f 5050. Burger 1. Stand. Geboren: Lijda Jacoba d. van J. Zwartendijk en A. Maarsen Hendrik z. van A. v. d. Hoeven en M. Wesdorp Johannes Pe trus z. van J. v. Schaik en G. M. Rave- stein Elizabeth Cornelia d. van I. P. le Feber en C. Hardijver. Ondertrouwd: A. O. v. Wilgen en M. v. d. Broek. Getrouwd: C. Wondergem 45 j. en J. P. Verkade 36 j. Overleden: Pieter Boer 69 j. OEGSTGEEST. Op den rijksstraat- weg bij het helc van „Endegeest" heeft weer eens een auto-ongeluk plaats gehad. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half drie naderde uit de richting Haarlem de auto van den heer St., uit Den Haag, waarin zich 6 inzittenden be vonden, n.l. 3 lieeren en 3 dames. Waar schijnlijk door den brandenden lantaarn, die slechts aan eene zijde van den weg en wel juist voor het hek staat misleid, dacht do bestuurder blijkbaar dat de weg recht uit liep. Toen de auto het hek reeds dicht was genaderd kwam do chauffeur eerst tot de ontdekking dat hij met een bocht te doen had, na welke de straatweg rechts afbuigt, en wilde hij weer naar rechts uitwijken; echter even te laat, zoodat de auto achter de lantaarnpaal om, rechtuit in haar ge- heelen omvang in d© sloot reed, waar zij op haar eene zijd© kwam te liggen. Door do bovenliggende portierramen te verbrijzelen trachten zich de passagiers uit de auto los te werken, hetgeen allen gelukte. Vrijwel waren allen er zonder ernstige verwondingen af gekomen, met uit zondering van enkele dames die zich aan glasscherven hadden bezeerd. Daar het vooruit» t6 zien was, dat het op takelen van de auto een omvangrijken ar beid zou vereiscken heeft men eerst heden morgen een aanvang daarmede gemeekt. Het bleek daarbij dat de auto vrij ernstig was beschadigd en dat o.a. de portieren en de kap uit elkaar waren gerukt, zoodat er wel een nieuw bovenstel op zal moeten worden geplaatst. Het geval trekt veler belangstelling, niet het minst die van do voorbijtrekkende automobilisten die meermalen even uit stappen om dit slachtoffer der schoone autosport met deelnemende blikken aan te staren. LEIMUIDEN. Don heer W. alhier werd op den Woudschendijk onder deze gemeente aangereden door een motorrij der. De aanrijding was van dien aard, dat hij van zijn rijwiel geslingerd werd, en met een gescheurde broek en een been wond huiswaarts moest keeren. Het num mer van het motorrijwiel is opgenomen. WOUBRUGGE. De karpervangst in onze "Woudwatering is weder aangebroken. Zaterdagmiddag had een hengelaar het genoegen in de kom van ons dorp een drie tal flinke exemplaren van deze zoetwater- visch uit het water op te halen. Door het bestuur der Chr. Nat. school alhier, is benoemd tot- onderwijzer, als opvolger van den heer Bosman, de heer P. I. de Maaker van Haarlem. VOORSCHOTEN. De speldjes ver koop voor Herwonnen Levenskracht heeft alhier opgebracht f 93.071. Zaterdag wild© ter hoogte van d© Goud- en Zilverfabriek een wielrijder een wagen voorbij rijden, maar kwam daarbij met den laatsten op zooda nige wijze in aanraking, dat het voorwiel van de fiets onbruikbaar werd. Persoonlijk kwam de wielrijder er gelukkig goed af. Meermalen blijken on ze wegen veel te smal voor liet steeds toe nemende autoverkeer. Zoo ook Zaterdag avond, teen op den Leidsekeweg een luxe auto en een autobus elkander moesten pas- seerem waarbij de laatstgenoemde bovenop oen langs den straatweg liggende hoop stccnen reed. Doordat de bestuurders nog al kalm reden, werden ernstige ongelukken .voorkomen, SASSENHEIM. Voor het M.U.L.O.-d i p 1 o- ma slaagden Vrijdag te 's-Gravenhage C. Pel, J. Koolman en D. v. d. "Wilden, ZOETERWOUDE. Gisteren was het op den Hoogen Rijndijk alhier weer verba zend druk met het verkeer. Dat het ge vaar dan op dien smallen straatweg niet denkbeeldig is, blijkt bijna dagelijks door voorkomende ongelukken. Een meisje reed per rijwiel uit angst voor een motorrijwiel dat achter haar aan kwam tegen een vrouw die uit de kerk kwam aan, met 't gevolg dat het meisje tegen den grond viel en door omstanders weer op de been geholpen moest worden. Een auto reed in volle vaart over twee vechtende grooto honden lieen. Beide dieren werden zooda nig verwond dat ze het leven cr wel bij zullen laten. Soortgelijke gevallen zijn aan de orde van den (Zon)dag door het spor tende en uitgaande publick. NIEUW-VENNEP. Ds. J. van Henten van Oldekerk heeft het beroep naar de Gere formeerde Kerk alhier aangenomen. GENIEHGD fêEEUÏÜS Verdronken. In de Leuvenhaven te Rotterdam is Za terdagmiddag de 7-jarigo A. H. v. d. H. te water geraakt en verdronken. Doodgareden. In de Kempstraat te 's-Gravenhage is Zaterdagmiddag de 8-jarige Annie Ros, woonachtig in die straat, door een auto doodgereden. De chauffeur J. J. R. had geen schuld aa-n het ongeluk, want het meisje kwam plotseling uit een portiek geloopen. Een v/rak in de Zuiderzee. Kapitein Schaafsma, met- de Lemmer nachtboot Groningen 4, te Lemmer Zater dagmorgen van Amsterdam binnenkomen de, rapporteerde, dat Vrijdagnacht tus- schen Marken en Urk in het Lemster vaar water oen wra-k is gepasseerd dat niet was verlicht en waarvan de kop bovenwa ter uitstak, vermoedelijk van een vaartuig dat Vrijdagnacht is gezonken. Van de op varenden was echter niets tc zien. Dief stab Te Oudeschild. is een brutale diefstal gepleegd in hotel „De Zeven Provinciën". Iemand, die in genoemd hotel reeds een paar dagen logeerde, heeft midden op den dag, een kast opengebroken en f 2500. medegenomen. Voor dat men den diefstal bemerkte was de man reeds ;aaar Den Helder vertrokken. De fruitprijzen dalen. Uit Betuwe en Maas en Waal vernemen wij dat de export naar Engeland stil staat en dientengevolge de fruitprijzen steeds meer dalen. De commissionairs gaven in Eist vo>r de kruisbessen slechts 4 cent per pond; de roode hessen deden niet veel meer. Voor zwarte, hessen gaf men 5 tot 10 cent per pond. De kersen hebben meer opgebracht. En- gelsche krozen leveren een armzalig be schot op. Aardappelen naar Duitschland. Uit Noord-Limburg vernemen wij, dab er thans groote partijen aardappelen van daar naar Duitschland worden ititgevoerd. Do prijzen zijn hoogëï Jail de afgeloopen weck. GEK3EEHTERAAD LODEN Vergadering van den R?ad der Ge meente Leiden op Maandag 30 Juli 1923. Voorzitter de burgemeester Jhr. Mr. Dr. N. G. de G ij s e 1 a a r. Afwezig met kennisgeving de leden Sytsma, Sanders, de Lange, Piekaar en Mevr. v. Itallie. De Voorzitter opent dé vergade ring. 1 1 De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is het adres van de Vereen, van Technici, reeds eerder door ons vermeld. Dit adres wordt in handen gesteld, van B. en W. om ad vies. Verder is ingekomen een adres van den Bond van Overheidspersoneel inzake de werktijden van het brandweerpersoneel, waarover door B. en W. advies zal wor den uitgebracht. De heer Schoneveld dringt er op aan 'deze zaak in het Georganiseerd Over leg te behandelen. De V o o r z. zegt, dat alles wat daar thuis behoort, daar ook zal worden be handeld. Daarop kan men gerust zijn. De heer v. Stralen zegt clat de Com mandant nog steeds de invoering van een definitieve regeling vertraagt. Van over leg met de organisaties schijnt hij niet te willen weten. Spr. dringt op behandeling in het Georganiseerd Overleg aan. De V o o r z. zegt dat men in Amster dam al meer dan een' jaar met deze kwestie bezig is. Da dingen zijn niet zoo eenvoudig als het schijnt. Overigens is het voor aanmerkingen nu nog niet de tijd. Omtrent het verzoek van den heer Groeneveld om B, en W. vragen te mo gen stellen in verband met den bouw van het nieuwe "ziekenhuis stelt do Voorz. voor hiertoe verlof te verleenen na be handeling van de agenda, Van den heer J. de Lange is bericht ingekomen houdende rectificatie van het door hem in de vorige vergad<!*ring om trent de betaling van pensioenbijdragen gesprokene. lo. Praeadvies op het verzoek van Mej. G. Korsse, om ontslag als lid der Commissie voor de Bewaarscholen. Goedgekeurd. v 2o. Benoeming van een lid der Com missie voor de Bewaarscholen. Benoemd wordt Mevr. R. Gosman- Mendes da Costa, met 15 stemmen, tegen 6 op Mevr. G. Hoogcnbooin-Thomas en 3 blanco. 3o. Benoeming van een Directeur van den Markt- en Havendienst. Benoemd wordt de heer L'. A. Mennes hoofdmarklmeesler te Rotterdam met 19 stemmen tegen 3 op den heer S. Th. Buys, adm. ambt. ten kantore van den gemeente-ontvanger alhier, 1 op den heer Golin en 1 blanco. 4o. Rekening, dienst 1922, van de Plaatselijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 5o. Rekening, dienst 1922, van de Ge meentelijke Bank van Leening. Goedgekeurd. 6o. Rekening, dienst 1922, van het Distributiebedrijf van vlcesck en visch. Goedgekeurd. 7o. Rekening, dienst 1922, van den Aiv menraad. Goedgekeurd. f 8o. Voorstel: a. tot verhuring van een strook grond van het Schuttersveld aan de Maatschap pij tot exploitatie van Tramwegen; b. tot het verleenen van vergunning aan die Maatschappij tot demping van eenige slootgedeelten op dat veld. Het voorstel wordt aangenomen. 9o. Voorstel: a. tot beëindiging van de huurovereen komst met I. Snoek, betreffende de bo venwoning van het perceel Visckmarkt 18; b. tot verhuring van die bovenwoning aan de Wed. D. VerzijdenWillemsen. Aldus besloten. lOo. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud hij de gemeente van een gedeelte grond aan den Haarlemmers weg, vóór perceel Sectie K no. 2699. Goedgekeurd. llo. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 Januari 1915, (Gemeenteblad No. 2) betreffende het toe laten van kinderen tot Lichtbeeldenver- tooningen. De verordening wordt goedgekeurd. 12o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 Januari 1917 (Gemeenteblad No. 5) op Vergunnings- en Verlofslocaliteiten en Logementen. Wordt eveneens goedgekeurd. 13o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 28 April 1898 (Gemeenteblad No. 9) op openbare ver makelijkheden en bijeenkomsten. Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van een 28-tal woningen. Hierbij komt tevens aan de orde: 15o. Interpellatie van den heer Dub- beldeman, inzake de woningtoestanden in de gemeente. De heer Duhbeldeman zegt dat er bij hem een gevoel van onbehaaglijkheid is. Niemand weet eigenlijk hoe de toe-! standen hier zijn. Er moet hier licht ko men. Als B. en W. het ook niet weten, dan wordt het tijd dat een onderzoek wordt ingesteld. Er is hier wel wat ge daan. De heer v. d. Pot heeft goed werk geleverd; toen is de zaak geluwd en daar na heeft de burgemeester de zaak aange pakt waardoor er weer wat is gedaan. Spr. meent dat de toestand onhoudbaar is. Van dit college verwaeht hij niet veel omdat het alle hoop 'gevestigd "heeft op het particulier initiatief. Op die wijze krijgt men echtor niet de woningen die noodig zijn. Wat vraag 2 betreft, zegt Spr., dat naar hij vernam tal van huizen dubbel worden bewoond. Do buizen van de bouwvereenigingen zijn echter gebouwd met het doel, dat de menschen een be hoorlijke woning zullen hebben. Dubbele bewoning is ongeoorloofd, maar om in te grijpen, moeten we eerst de oorzaken kennen. Bij vraag 3 zegt Spr. liet op prijs le stellen als kon worden nagegaan hoeveel aan verhoogde huren, zelfs van kleine loonen moet worden uitgegeven. Het heet altijd dat de arbeiders teveel verdienen maar daarom zou het interessant zijn te vernemen hoeveel daarvan aan de huis eigenaren ten goede komt. Voorts zou Spr. gaarne weten of B. en W. pogingen hebben gedaan om Leiden gerangschikt te krijgen bij die gemeenten, waar de hu ren met niet meer dan 30 of 40 pet. ver hoogd mogen worden. Verder vraagt Spr. of B. en W. bereid zijn op groote schaal krotten onbewoon baar te verklaren. Voor een deel is die vraag reeds be antwoord door het voorstel om 28 wonin gen onbewoonbaar te verklaren, welk ge tal Spr. echter veel te klein acht. De heer Mulder, weth., spreekt zijn bevreemding uit over de uitspraak, dat hier eigenlijk niets zou zijn gedaan, daar er toch geen plaats is in Nederland waar het tekort zoo klein als hier. Einde 1919 bedroeg het tekort 853. Daarna klom door huwelijken, onbewoon baar verklaring, enz. het tekort tot 2068. In 1920 en '21 werden 543 huizen gebouwd In'22 waren 603 woningen in aanbouw,zoo dat er nu nog een tekort is van ruim 900 woningen. In voorbereiding of uitvoering zijn nu nog in totaal 904 woningen. Het aantal samenwoningen bedraagt thans 1653. Zijn de aanhangige plannen voltooid, wat dit jaar wel niet het geval zal zijn, is het tekort tamelijk wel ingehaald. Een onderzoek naar de samenwoningen heeft daarom thans weinig zin. Wat betreft vraag 3 en 4, zegt spr., na herinnerd te hebben aan de wettelijke be palingen, dat men steeds gebleven is on der de gestelde grens. Over 't algemeen kan gezegd dat de huurprijs van 1 Jan. 1916 niet 30 a 45 pet. is verhoogd. Thans zijn de bepalingen gewijzigd zoo dat nu. nog een kleine verhooging kanwor den verwacht, n.l. 7^ en 5 pet. Voor bepaalde gemeenten zijn uitzon deringen gemaakt, maar ook dan kan de Huurcommissie geleidelijk verhooging toestaan. Voer Leiden zou hot van betrek kelijk weinig boteekenis zijn onder deze regeling to vallen. Een statistiek van de verhooging be staat niet. Verder zegt sjr. clat liet aantal bewoon de onbewoonbaar-verklaarde woningen thans 139 bedraagt. Verdere onbewoon baar-verklaringen zijn in voorbereiding. Spr. vermoedt dat de hoer Duhbeldeman tevreden zal zijn en zijn beschuldiging dat liier niets gedaan wordt, zal willen in trekken. De groote nood is nn voorbij. Het tekort wordt echter grooter door vestiging van buiten en huwelijken (onge veer 20 per maand). Dubbelbewcning is, naar spr. meent, niet alleen een gevolg van den woningnood. Spr. merkt nog op, dat in 10 jaren tijds het aantal inwoners dat zich vestigde met 3000 is toegenomen Dt heer Duhbeldeman zegt dat de wetuouder nog al zijn best beeft gedaan. Spr. is echter niet tevreden. De voorstel ling is te optimistisch, doordat steeds ge- scnermd wordt met plannen die in voor bereiding zijn. Ook weten wo niet aan wolk soort woningen behoefte is. Daar om kunnen ook geen maatregelen geno men worden. Alles wordt afgeschoven op de woningbouwvereenigingen, die echter gedwongen worden maar steeds do plan nen te verslechteren. Spr. blijft volhouden dat na het heen gaan van den heer v. d. Pot weinig is ge daan en dat nooit moeite wordt gedaan den Raad op de hoogte te stellen. Overigens zegt spr. in de gegeven cij fers weinig vertrouwen te hebhen. Van veel belang is, do wijze waarop de cijfers verkregen zijn. Veel vertrouwen heeft spr. daarin niet. Groote woorden meent spr. niet gebruikt te hebben. Do heer v. d. Lip: Neen, dat doet u nooit. De heer Duhbeldeman vraagt ver der hoelang het nog duurt dat er een eind komt aan de bewoning van onbe woonbaar verklaarde woningen. Als de gegeven cijfers juist zijn, is er toch nog geen enkele woning voor hen die in der gelijke krotten verblijven. Het spijt Spr. dat geen poging is gedaan, Leiden onder de uitzonderingsmaatregelen te laten val len. De verhuurders zullen natuurlijk trachten binnen te halen wat zij kunnen. Voor 80 pet. zullen die verhoogingen on gemotiveerd zijn, daar nooit iets tot ver betering wordt gedaan, wat Spr. met voorbeelden tracht aan te loonen. In de Hansenstraat b.v. liet men de be woners de buizen verbeteren, om daarna de huren te verhoogen. Spr. is niet bevredigd en stelt een mo tie voor, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken den Minister le ver zoeken de huren zonder toeslemming van de Huurcommissie hier hoogstens, tot 40 resp. 30 pet. te mogen verhoogen. (Gedeeltelijk ongecorrigeerd).- (Wordt vervolgd). STADSNIEUWS Zaterdagmiddag werd op de schiet banen te Katwijk de eindwedstrijd ge houden van leden der Leidsche Burger wacht om den P. H.-Beker, die ten slot te gewonnen werd door den heer J. v. Staveren Jr. in de eerste afdeeling met 89 punten. Voor den Indi_.hen dienst is bestemd de heer M. Ia Fontaine, als administratief ambtenaar. Voor het examen Engelsch L. 0. zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames J. Ephraïm en H. H. Freke, alhier. Voor het examen liandteekenen L. O. is to 's-Gravenhage geslaagd mej. G. J. Wen nekers, alhier. Voor het M.U.L.O-examen is te 's-Gra venhage geslaagd W. v Geef, alhier. De heer A. N. J. Staats, oud-stadge noot, thans wonende te Zaandam, is ge slaagd voor het examen hoofdakte. Gehouden verkooping in het Notaris huis aan „Den Burcht", op Vrijdag 27 Juli ten overstaan van den Notaris M. G. Bon: Het huis en erf aan de Hooglandschd Kerkgracht Nrs. 39/39a, koopcr de heer J. J. d. Cler q.q. voor f 10.100. Het hee renhuis aan den Hooge-Rijndijk 100 is niet gegund. Vergiftigingsverschijnselen bij president Harding. NEW-YORK, 29 Juli (V.D.) Presi dent Harding moet het bed houden en reist met een' specialen trein van de Pa cific-Company nara Washington.- Er doen zich vergiftigingsverschijnselen bij den president voor, vermoedelijk tengevolge van het eten van kreeft voor het verlaten van het schip. Zijn toestand is niet ern stig. Branting naar Parijs. STOCKHOLM, 30 Juli (V.D.) Hjal- mar Branting, de oud-premier van Zwe den en de leider der Zweedsclie sociaal democraten, is near Parijs vertrokken om deel te nemen aan de vergadering van de gemengde ontwapenings-commissie van den Volkenhond. y r- Oplossing in het Zweedsche ijzerconflict. STOCKHOLM, 30 Juli (V.D.) De be middeling in de ijzerwerkconflicten zal waarschijnlijk leiden tot een oplossing en een overeenkomst zal heden getroffen wor den. De Poolsche metaa'bcwerkersstaking. WARSCHAU, 30 Juli (V.D.) De me- taalbcwerkersstaking in het industriege bied van Washington is na besprekingen, die 3 dagen duurden, bijgelegd. De ratificatie van het vredesverdrag. CONSTANTINOPEL, 29 Juli (V.D.) Uit Angora wordt gemold, dat do ratifica tie van het vredesverdrag niet voor do derde week in Augustus te verwachten is. De regoering heeft besloten cllc dienstplich ligen, boven den 24-jarigen leeftijd le desnobilisecren. Visscherijöerichlert. IJMUIDtN, 2# Juli. Van dc tmwl- visscherij kwamen beden aan den afslag de stoomtrawler» IJïL 9C Stormvogel met f 4S27, IJM. 129 Shamrock met f 2966, IJM. 119 Mies es- Trans met f 3422, IJM. 125 Dcrik» XTÏ met f 1404, do Deensche molorkottex E 331 roet f 1335, de loggers KW. 142 Jacob n>et f 144, KW. 170 Willem en Leendert met f 407. KW. 173 Minister Kuyper mei f <02, KW. 20 Maria Cornelia met f 499, KW. 16 Landbouw en Zeevaart I met f 409, KW. 88 Bertha met f 565, KW. 17 Prinses Juliana met f 552, KW. 67- Noordzee I met f 436, KW. 92 Prins Hen drik met f 177. KW. 96 Bastiana met f 359, KW. 54 Annie met f 2S7, KW. 89 Hollnd IX met f 4C4, IvW. 16 Willem Cor- nelis met f 558, KW. 144 Wilhclmina V met f 300 en» KW. 105 Kees met f 887 aan bes somnring. BfARÈCTBEeieHTEBi AMSTERDAM, 30 Juli. Veemarkt. 329 Vette Koeien le kw. 1.301.35; 2o kw 1,151,25 3c kw. 1,—; 40 Slieren 90—110; 110 Melk en Kalfkoeien 325400; 120 Vette Kalveren le kw. 7080 cent, 2e en 3e kw. 6570 cent; 72 Nuchtere Kalveren 1624; 38 Vaarzen 3652; 63 Zuiglammeren 2838; Var kens lc kw. 8890 cent, 2e en 3e kw. S086 cent; 92 Gcldcrsche Varkens, 23 Paarden. DELFT, 28 Juli. Kaas. Aangevoerd 32 sla- pels kcmijne kaas. Prijs 5580 cent per kilo. ROTTEROAM, 30 Juli. Vee. Aangeveerd: 543 Runderen, 438 Vette Kalveren, 1016 Schapen en Lammeren, 575 Varkens. Prijzen per hall Kg.: Koeien 37*440—52**—35—60—62# cent; Ossen 505560 cent; Stieren 4550 55 cent; Vette Kalveren 5057#G~!-j65 cent; Schapen 4550; Zuiglammeren £3 40 per stuk; Varkens 343638 cent. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juli. Veiling. Bloemkool 21 cent; Peen 7 ccn»t; Aardbeien 3958 cent; Witte Gapncijners 1.45; Tuin- boonen 43 cent; Snijboonen 9.8010.80, Snij- boonen stek 7.207.—; Princassebooncu' 10.90, Wagenaaïshoonen 7.90 per 10 Kg.; Augurken fijn 11.80—11.90; Augurken bas terd 6.70, Augurken basterd 54,10; Au gurken grof 4,054,50; Augurken bommei» 43,75; Augurken Stippel 1.60, en Aar<£ apel.cn 0.80—1.10 per 25 Kg. 0FFIC1EEI.E. BEURSfJOTEERiNG. NederlancJ 192# j4 "ötv Nederland T922 A B. 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 Ned. 0.-1, obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1900 frs. 500 5 Rusl. 191Q frs. 500 4# Koloniale Bank aand Nod Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker .Turgens A Jurerens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smeltinjr en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Studebaker TT S Steel Cortpania Handelsver- A'dam. Dordtscbe Petr Oecons. HoTl. PetroL Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Holt. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Pakotvaart ^ehppr.vnnr* Unie Rott. Lloyd Kon Nod Si oomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Bafavia Tabak rw? Onlfnur Mij TT. TJ S. Mij obl- 5!* H.TJ.S.M. obl. lOOO/'ia 4 Mij. t. E. t. S. S obl. b'A Atchison Topeka Erie common Kansas Oily Southern MU: Tot V A. OX, 101 151C 10H*1C 963/j S9*/i» 991/» Si/2 4 1483/» Hól/, 112i/4 107 Uüi/j 40!/, 242 *240 59 877., IOGVÖ 1,3 921/s S9 426'/» 432 H31/4 8391.4 333 25 25 ISOI/» 147 82»/4 302 831/4 Si ISV2 18 63/4 II6V2 nsi/f. IO/I/2 110 120 184 134 wfi 309 295 276 977/s 83i/o - 104 12 111/» 9C5/g 1848/4 132 South, Pacific Union Pacifio Geld prol. Sl/i WissGlnoteeringen (Amsterdam) Zicht; Londen Berlijn Parijs m Brussel Zurich Weenen Rome p Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York ll.«CV2 O.OCCCl/ii 2 4 S7 l2.16S/4 43.271/, 00357/» 31.071/2 30.30 45.33 43.10 67.671/, 2.58li/i» Talegpaïiacii Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 30 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Rildt. Hoogste Baromelerst.764Ü Biarritz. Laagste Baromcterst.746.7 Stornoway cn Karlstadt. Verwachting tot den avond Tan 3.1 Juli Matige, tijdelijke krachtige Zuidelijkt» tot Westelijke wind, zwaarbewolkt of be* betrokken met tijdelijke opklnrÏDg, regen buien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3