Scmeenteléjke Aankondiging.» B. en "W. van Leiden; Gezien het verzoek van P. E. J. Rom- baut Jr., om vergunning tot het oprich ten van een Aardewerkfabriek in het perceel Maredijk No. 157, kad. bekend Sectie L. No. 1265; Geven bij dezen kennis aan het publiek, lat genoemd verzoek met de bijlagen op ie vSecretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Zaterdog, den Hen Augustus e.k. des voormiddags te half élf uren op het Raadhuis, gelegenheid Tal worden gegeven 051 bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn •erschenen, teneinde hunne bezwaren nondelihg toe te lichten. AGENDA. WOENSDAG 1 Augustus Leiden. ïinderzendingsfeest op Oud-Poelgeest. lederen Woensdagavond van 7J4— 8M uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli waargenomen door de apotheek van'den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Telef. 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Kuip der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Blote, Papengracht 20. Br Hovens Gréve, Rijn en Schiekade 104, Tel. 1681. Dr. Janssens, Rapenburg '49, Tel. 970. Volvette kaas. De Bond van Kaasproducenten is ver stoord op dr. Swaving, rijkszuivelinspec- teur, en dr. Posthuma, voorzitter van den Alg. Ned. Zuivelbond. De eerste heeft zich op het Zuivelcon- gres te Bern doen kennen als een voor stander van het beginsel, dat het vetge halte van volvette kaas slechts nationaal kan worden vastgesteld. Maar voor het aanstaande zuivelcongres heeft hij een rapport opgesteld, waarbij juist interna tionale regeling wordt verdedigd. Een dergelijke grief koestert de Bond tegen dr. Posthuma. Te Utrecht besloot zijn vereeniging dat als eisch voor een internationale regeling in zake volvette kaas een nationale regeling en gelijkstel ling van de fabriekmatige en boeren-vol- vette kaas moest plaats hebben. Maar in Amerika zal hij pleiten voor een interna tionale regeling, zonder dat de geëisch- te nationale regeling tot stand kwam, terwijl op deze laatste bovendien niet veel kans bestaat. De voorzitter van den Bond van kaas producenten, de heer A. van Wijnen, heeft nu in een open brief aan beide hee- xen gewezen op deze z.i. onbegrijpelijke. wijzigingen in hunne inzichten en uiteen gezet de inconsequentie hunner houding. Hij doet zulks in vragenden vorm doch hij hesluit met de positieve verklaring: „Wat n in Amerika op het congres wilt gaan doen in zake volvette kaas, is een onrecht en een dwaasheid. Een on recht tegenover hen, die van oudsher de produceerders van volvette kaas zijn ge weest en een dwaasheid tegenover expor teerend Nederland, omdat men zelf mee werkt, de concurrentie met het buiten land te verzwaren." BUITENLAND DE VAL VAN DE MARK. Terug naar de warenruil. Vrees voor politieke onlusten. De Rijksdag wiordt bijeengeroepen. Met de mark is het naar het schijnt thans afgeloopen. De „Vossische Zeilung" constateert, dat nadat de dollar aan de beurs te Berlijn met een sprbng van 22000 punten op 760.000 mark is gekomen, de Duitsche mark als betaalmiddel beeft opgei 1 ouden Ito bestaan. Van alle zijden vlucht men uit liet ge bied van de Duitsche papiermark en zoekt men zijn toevlucht tot andere mid delen. Het voorbeeld van de Berlijnsehc win keliers om eenvoudig de nullen weg te la ten is een dier middelen. Een ander middel is bet chèque-ver- keer, zooals dat reeds door de staats spoorwegen wordt toegepast, waar een eigen bank, de Deutsche Verkehrs- nnd Kreditbank de betaling voor vrachtgoe deren reeds beeft uitgeschakeld ,en waar nu ook een eigen bank voor de reizigers zal worden ingericht, zoodat deze niet meer urenlang aan do loketten behoeven to wachten wegens het tellen van bet geld, waardoor het verkeer pTactisch onmogelijk gemaakt wordt. Het plan is, dat op 1 September deze nieuwe regeling ook voor het bagagever- keer zal zijn doorgevoerd. De „Vorwarts" dringt aan op grondige wijziging van het belastingsysteem. Het blad voorziet de ernstigste politieke on lusten. De ..Börsen Kurier" wijst op de nood zakelijkheid van de verdwijning van de papiermark en de invoe ring van een- voorloopig betaalmiddel, dat door warenruil of anderen vorm van ga rantie door werkelijke waarden wordt ge dekt. De schaarsclite aan papiergeld was 'de 1 laatste dagen buitengewoon groot en de noodzakelijkheid van het natellen dei- vele biljetten ook bij de kléinste inkoo- pen, maakt den handel vrijwel onmoge lijk. Ook de duurte neemt met sprongen toe en zelfs waren gisteren te Berlijn vele artikelen niet te krijgen. Brood en meel zijn or nog, doch het is te vreezen dat ook brood, ten gevolge van do mislukking van de vroege aardappe len, spoedig schaarscli zal worden. De overige levensmiddelen gaa:i in massa's naar de badplaatsen, waar de baileniandsche gasten iederen prijs beta len kunnen, terwijl men in de steden ge brek lijdt. Dit is natuurlijk koren op de molen van de communisten. Hun anli-fascisten- dag is thans ook in Berlijn en de Hanze stalen verboden en de minister van Bi:i- nenlandsche Zaken, Oeser, heeft aan de pers verklaard, dat de maatregelen, waarover de regeering beschikt, niet kracht zullen worden toegepast, len einde de orde le handhaven. Desniettemin verklaart de „Role Fah- 11e" dat de arbeiders zich van betoogin gen tegen de fascisten niet zullen onthou den en door niets zich daarvan zullen la ten afhouden. Intusschen heeft de president van den Rijksdag gister met den Rijkskanselier dr. Cuno een bespreking gehad, naar aanleiding waarvan de Rijksdag tegen 10 Augustus bijeen zal worden geroepen. Een vroegere bijeenroeping acht men onmogelijk, daar de regeering eerder geen verklaring kan afleggen betreffende den buitenlandschen toestand en omdat liet departement van Financiën niet eer der gereed zal zijn met de nieuwe belas tingplannen. In deze plannen zal in de allereerste plaats een nieuwe belasting opgenomen worden voor de financieering van den strijd in het Roergebied. (Intusschen be richt een enkele blad, dat de mogelijkheid bestaat, dat de Rijksdag reeds de volgen-; de week bijeen zal komen). DUITSCHLAND EN DE GEALLIEERDEN Het Fransch-Belgische antwoord. Naar uit Parijs gemeld wordt, zijn de Fransche en de Belgische regeeringen hierin eenstemmig, dat met Duitschland niet kan worden onderhandeld, zoolang het lijdelijk verzet niet is opgegeven. De ontruiming van het Roergebied zal eerst geschieden, wanneer Duitsqhland voldoende betalingen heeft gedaan. Eveneens werd overeenstemming be reikt ten aanzien -van het standpunt van Frankrijk en België met betrekking tot het Britsche ontwerp-anlwoord, waarbij Poincaré zich zelfs uitdrukkelijk bij som mige van Belgische zijde geopperde ar gumenten aansloot. Inmiddels heeft. Poincaré het Fransche ontwerp-antwoord opgesteld, terwijl de Belgische minister van Buitenlandsche Zaken, Jasper, hetzelfde voor België heeft gedaan. Beide landen zullen elkaar den tekst hiervan doen toekomen, tenein de eventueel nog opmerkingen dienaan gaande te maken. De definitieve antwoor den zullen spoedig gereed zijn. Nader wordt gemeld, dat vermoedelijk de volgende week een ontmoeting met Theunis en Jasper zal plaats hebben. Voorts zal hij met den Britschen minis ter van Buitenlandsche Zaken, Lord Curzon, die zich voor een kuur(??) naar Frankrijk zal begeven, tijdens diens op onthoud te Parijs, een onderhoud heb ben. Uit Parijs wordt nader geseind, dat de antwoorden waarschijnlijk reeds Zondag aan Lord Curzon ter hand gesteld zullen worden. Ontspanning in hei Roergebied? Uit Dusseldorf wordt naar Londen ge seind, dat er aanwijzingen zijn voor een veranderde atmosfeer in het Roer-, gebied. De spanning is minder acuut. Deze verandering wordt toegeschreven; aan een geheime order uit Berlijn. Toen onlangs geld in beslag werd genomen aan 't kantoor van de rijksbank te Dortmund werd geen tegenstand geboden, integen deel, het personeel hielp de Fransche autoriteiten. Do passieve tegenstand is aan het uit sterven. r Weldra zullen alle steden in het Roer gebied haar politie hebben, georgani seerd onder de Fransche voorwaarden. Essen heeft thans een blauwe politie van 592 man,'benevens 146 beambten voor de crimineelo politie. Mülheim heeft *een po litiemacht van 82, Oberhausen van 52 man, afgezien van do crimineele afdee- lingen. Deze politiemannen groeten allen de Fransche en Belgische officieren. Een van de reden, waarom de Schupo- beambten werden afgezet en verjaagd was daarin gelegen, dat zij weigerden te groeten. _j - Amerika en de hers1! e; kwestie. De Engelsche pers hecht algemeen beleekenis aan het bezoek, dat André Mellon, do Amerikaanscbe secretaris van do _schatkist, morgen aan Baldwin op diens landgoed brengt. Mellon was een der onderhandelaars te Washington tijdens de conferentie met de heer en Baldwin en Normann, den gou verneur van de Bank of England, over de fundeering van de EngeLsch-Ameri- kaansche schulden. Verschillende omstandigheden maken' een samenkomst tuschen' den1 premier en dit invloedrijke lid van de 'Amerikaan scbe regeering tot een belangrijk evcne- ment. De „Evening Standard" wijst op het belang dat Amerika in de regeling der re paraties en in de midden-Europeescho kwestie stelt, henevens ook op het feit, dat do Britsche antwoord-nota naar Washington gezonden is. Mellon's bezoek aan Engeland is niet officieel en zijn JHR. MR. D. DE GEER. week-end bij den eersten minister' wordt als een beleefdheid voorgesteld. Het staat echter huiten twijfel, dat in ternationale kwesties van 't hoogste be lang zullen worden besproken. De ontploffing op de brug bij DuisburgL Naar aanleiding van verspreide tcn- dentieuse berichten aangaande de ont ploffing in den Belgischen militairen trein bij Hochfeld in den nacht van 29 op 30 Juni, welke het gebeurde aan een ongeluk toeschreven, wordt thans ge meld, dat het onderzoek door het parket onomstootelijk heeft aangetoond, dat er misdadig opzet in het spel is gé wee».:. Er is vastgesteld, dat de ontploffing veroorzaakt is door picrnczuur, dat niet bij de geallieerde legers in gebruik is en dat bij het meerendeel der vroegte aan-r slagen is benut. Uitbreiding der bezetting. Gisterochtend om 6 uur hebben de Franschen de voorstad van Mannheim, Rheinau, bezet. De Belgen hebben het dorp. en het sta tion Hervest-Dorsten hij het bezette ge bied aangetrokken. Japan en Rusland. Uit Moskou wordt gemeld, dat Joffe, de vertegenwoordiger van de sow jet-regeering te Tokio, is afgetreden en vervangen door Karakan, die opdracht gekregen heeft, haast te maken niet de Russisch-Japansche onderhandelingen, daar Joffe en Kawa- kajiii tit nu toeblijkbaar niet In staat zijn gebleken}, op eenig punt den grondslag voor een overeenstemming to leggen. Zoowel Joffe als het Japansche ministe rie van buitenJandsche zaken ontkennen het bovenstaande bericht; maar in welin gelichte kringen gelooft men niettemin dat de huidige pogingen tot toenadering tus- schem de sow jet-regeering en Japan té be werken hebben gefaald. Een crisis op den Balkan? In weerwil van verschillende officieele tegenspraken blijven de geruchten- aan houden omtrent een dreigende crisis op den Balkan. Naar het heet, zouden Kroatië, Macedo nië en Montenegro plan hebben zich aan de overheersching van Belgrado te onttrek ken om zich onafhankelijk te maken. De geruchten spreken verder van een dreigen de revolutie in Zuid-Slavië. En men be weert dat zoowel Engeland als Italië voorzorgsmataregelen treffen door vlootaf- deelingen. samen te trekken. Engeland zou Maltha als punt van bij eenkomst hebben aangewezen, terwijl Ita lië alle met verlof zijnde zeeofficieren zou hebben bevolen, naar hun sctepen terug te keeren. KORTE BERICHTEN. Volgens een berekening der „Indus trie- u. Handelsztg." is het indexcijfer betreffende de kosten van het levenson derhoud voor Groot-Berlijn de laatste week gestegen van 26.000 tot 38.100, ef met 46.3 pet., dat der levensmiddelenprij- zen met 53.2 pet. De „Revaler Dote" meldt, dat de en- trale uitvoerende raad te Moskou beslo ten heeft, de arbeiders-commune in Karelië'om le zetten in een socia listische sovjet-republiek. - Op uitnoodiging van de verejniging FrankrijkEngeland en onder auspi ciën van de Brittish League of Help zul len 150 jong e Engelschen, aange wezen door 20 Engelsche steden, in het begin van Augustus een bezoek brengen aan de Fransche steden en dorpea. die -hun respectieve steden hebben geadop teerd. De bemanning van den Ameri- kanschen schoener Iskuni die bij de Oostkaap in Siberië gevangen was genomen onder betichting van schending der sovjettistische handelswet, heeft naar bewakers overmand en ze in boeien ge slagen, waarna ze er in is geslaagd den schoener naar Nemo te brengen. Te Witten in het bezette gebied had den twee kooplieden op 14 Juli in een koffiehuis uit volle horst D e u t s c h- 1 am d über alles gezongen toen (3e muziekkapel de wijze ervan speelde. Een Fransche krijgsraad heeft hem deswege tot 6 maanden gevangenisstraf en 5 mil- lioen mark boete veroordeeld. De rechtbank te Clcef heeft eeii Ne derlander, die 294 eieren, over de grens wilde brengen, wegens smokkelarij tot een jaar en 8 maandenl tuchthuisstraf en 500.000 mark boete veroordeeld, en zijn vrouw, dio hem hielp, tot 6 maanden ge vangenisstraf en 250.000 mark boete. DE MARKEN-JACHT IN DUITSCHLAND. Een der Berlijnsche correspondenten wijst er op, dat de hankbiljettenomloop in Duitschland in één weck- tijds met maar eventjes 5 billioon 250 milliard Mark is toegenomen, zoodat er op 14 Juli j.l. niet minder dan 25 billioen 491 mil- lard 700 mllioen Mark aan bankbiljetten in circulatie waren. Maar er is dan ook hard gewerkt om liet zoover to brengen! Wanneer men in de krant leest van de bankbiljettenpers, dan is men onwille keurig geneigd te denken aan een grooto pers, iets in het genre van een rotatie pers, die als 'n razende draait en onafge broken papiergeld uitspuwt. Maar dit is waarlijk een al to simplistische voorstel ling van de Duitsche bankbiljettenpers. Wij hebben hier te doen mét een groot industrie, die niet minder dan 60 groole drukkerijen omvat. Zestig volledige druk kerijen, met honderden drukpersen, met duizenden arbeiders, die nu al vele maan denlang in opdracht van do Rijksbank niets anders drukken dan bankbiljetten, bankbiljetten, bankbiljettenEr wordt met drie ploegen gewerkt, dag. en nacht zonder onderbreking produceeren de hon derden persen bankbiljetten, niets dan bankbiljetten. En zoodoende is men er in geslaagd, de vorige week de productie op te voeren tot een totaal van 5% billioen Mark. Nog eens: het is een respectabel getal! Maarhet is nog te weinig! Want de catasrophale daling van de Mark met de daardoor veroorzaakte ge weldige stijging van alle prijzen en loo- nen hebben in enkele weken tijds de be hoefte van het Duitsche economische le ven aan betaalmiddelen meer dan ver viervoudigd en zóó gauw konden de zestig drukkerijen den^plotseling ontsta- nen achterstand niet inhalen. Zoodat we voor het paradoxale geval staan, dat we met een bankbiljetteirom- loop van bijna 25Vi hilloen Mark te wenig bankbiljetten hebben! Al gedurende eenifje dagen kon de Rijks bank slechts met de grootste moeite in de meest dringende behoefte aan papiergeld voorzien. Gisteren moest zij voor de eer ste maal een aantal hankloopers, die groot© chèques hadden gepresenteerd, met leege handen wegsturen en vandaag is de zaak heeleinaal spaakgeloopen. Om zes uur gistermorgen maakten er al een paar honderd hankloopers queue voor het gebouw van de Rijksbank in de Jagerstrasse, en toen om half negen de zware deuren werden ontgrendeld, was hun aantal reeds tot ruim 1000 aange groeid. En 's middags can 5 uur waren er nog honderden, die nog steeds niet aan de beurt waren gekomen. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de rijksbank geen groot geld had, d.w.z. geen bankbiljetten van 500.000, 100.000 en 50.000 Mark. Zelfs twintig- en tiendui zend Markbiljetten waren niet meer voor handen, zoodat alle uitbetalingen in bankbiljetten van 5000 Mark moesten ge schieden. Wat dit beteekent bij de geweldige sommen, die de banken tegenwoordig dag aan dag omzetten en' die bijvoorbeeld voor de loonhetaling in een fabriek met een paar duizend arbeiders noodig zijn kan men zich voorstellen! Alleen uit Ber lijn worden hij de Rijksbank .chèques tot een bedrag van ruim 3/4 billioen Mark per dag aangeboden, terwijl de behoefte van het overige Duitschland ongeveer 2 billioen per dag bedraagt? Dat de Rijksbank door zulk een enor- men aandrang overrompeld werd, is be grijpelijk, temeer daar zij voortdurend geweldige bedragen naar het Roergebied moet zenden omdat do Franschen daar steeds majr doorgaan met het in beslag nemen van milliarden, die telkens weer van uit Berlijn moeten worden aange vuld omdat het lijdelijk verzet aan de Roer anders spoedig zou doodloopen. Dus moesten gisteren de employés van de Rijksbank hun vingers blauw tellen en de hankloopers, die eindelijk, na uren en uren wachtens, hun geld uitbe taald kregen, moesten een vrachtauto la ten komen om do koffers en kisten en manden met 5000-Markbiljetten te ver voeren. Natuurlijk was vandaag de ontstem ming, zoowel over de slagnatie in de uit betalingen als over de 5000-Markbiljet ten-plaag algemeen. Maar de president van de Rijksbank, Havenstein, die een verstandig man is al is dit niet altijd aan >\n wisselpoli- tiek te bemèrken! heeft gisteravond in de bladepL een verklaring gepubliceerd, waarin hij mededeelt, dat de geld- schaarschte een; quaestie van ten hoogste drie dagen is. Hij heeft er alweer een reeks nieuwe drukkerijen bij gehuurd, die onmiddel lijk met het drukken van bankbiljetten zullen beginnen en te zamen met de 60 andere drukkerijen heel spoedig een ein de aan het geldgebrek zullen maken. Met belangstelling mag men afwachten, welk productiecijfer het volgende week bericht van de Rijksbank zal vermelden. Men weet, dat het bankbiljet van 1 millioen Mark dezer dagen in circulatie zal worden gebracht. Om er een beetje schot in ie brengen heeft men nu maar meteen tot de uitgifte van biljetten van 5 en van 10 millioen Mark besloten. Dat schiet beter opl En op die manier zal het' ook wel niet lang meer duren' of we breken hier het Russische inflatie-record. Er wordt hard aan gewerkt! UIT ÖE ORRGEVliiG OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. H c r v. Kerk. Zondag v.m. 10 uur in „Irene", Ds. J. J. Ruys. ZOETERWOUDÈ. B ij de laatst g e h o 11- den schietwedstrijden van de Federatie van Vrijwillige Burgerwachten' Rijnland (Oost) heb'ocn onze Burgerwachtmannen zich uitstekend gehouden. Zes prijzen wer den door hen behaald op de Pcrsoneelo baan. De plaatselijke prijzen werden be haald door de heeren v. Leeuwen, van Mil, v. d. Poel, v. d. Hoeven, üfcersteegeni en v. Velsen, terwijl op de Revolverbaan onze Commandant de heer M. v. Leeuwen met den cersteni prijs ging strijken. Qok de' "Wissolbekor, die het vorig jaar in handen van Alkemade was, werd door onze Bur gerwacht gewonnen. ,j KATWIJK. Do Gemeen'torand is ter openbare vergadering bijeengeroepen tegen a.s. Dinsdag, des morgens te 10 uur» Punten van behandeling zijn: Medcdoeling van ingekomen stukken. 2. Nader voorstel tot vaststelling der Verordening verhaal pensioensbijdragen. 3. Adres afd. Katwijk Chr. Handeldrijf venden en Industricclen Middenstand. 4. Voorstel gasverwarming Gemeentehuis 4a. Reclames Schoolgeld. 5. Ouinbaarvcrklaring dubbele aanslagen straatbclasting 1922 enz. 6. Vaststelling Kohier Straatbclasting 1923. 7. Inbreng gronden grondbedrijf. 8. Begrooting Grondbedrijf 1923. 9. Wijziging Gemeentebegrooting 1923. 10. Vaststelling rekening 1922: Gasfa briek, Electriciteits- en Duinwaterbedrijf. 11. Benoeming commissie nazien Gemeen' terekening 1922. 12. Benoeming lid commissie van Toe zicht Bewaarschool Katwijk aan Zee. 13. Voorstel D. C. van Leeuwen verplaats sing jnodderput bij P. H. Kanaal. 14. Verzoek dispensatie art. 22 der ver ordening op het bouwen en sloopen. 15. Voorstel inzake vergoeding kosten straatverlichting. ]6. Voorstel D. C. van Leeuwen c.s. toti het verleer.en van ontslag aan den Ge meente-ontvanger, met advies der Raads commissie. 17. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor sommige soor- ten bloemen komt meer vraag do handel wordt daardoor iets vlugger. De aanvoer is als gevolg van het koude weer niet over stelpend. Voor Gladiolussen wordt op lie den betaald van f 0.60 tot f 0.80 per 10Q, Godesia's van f 0.25 tot f 0.30 per 100-.. Margarieten f 0.20 tot f 0.28, Pompom Dahlia's brengen van f 0.80 tot f 1.10 per 100 op. Galardia's, Centoria's, Anjers en Lathyrus hebben nog weinig waarde. Op den Wassenaar-* schen weg kwamen een fieBeT en een m<>- torrijder met elkaar in botsing. Oorzaak de fietser hield linies. De fiets was onbruik baar. Verder liep alles goed af. De prijzen der a a r d- appelen blijven stationair, d.w.z. voor do tuinders niet loonend. Peen blijft graag, met goede prijzen. Dit product is winstge vend. Gelukkig dat er nog iets is dat waar- do heeft. Tuinboonen zijn ook zeer goed koop. De inkomsten der tuinders zijn. weer aanmerkelijk lager dan vorig jaar toen dit al abnormaal laag ivas. NOORDWIJir. Tot geldophaler bij de Gemeentebedrijven alhier is benoemd A. van Went Thzn. De heer Joh. v. Sprang zal de volgende week den dag herden ken, dat hij voor 25 jaren in dienst trad als besteller bij de posterijen alhier. De bekende JanHeems- kerk gaat, na 25 jaar in deze genieent» werkzaam te zijn geweest als fitter en in casseerder aan de Gem. gasfabriek, dezen! dienst met pensioen verlaten- NOORDWIJK-BINNEN. Predik b. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur de heer E. L. de Witt. NOORDWIJK AAN ZEE. P r e d i k b. Ned. Herv. K er t voorni. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Vermétilem, Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. ALKEMADE. Men heeft ons verzocht het volgende op te nemen: Degenen, dia nog iets in te zenden hebben voor de in September a.s. te houden handwerktentoon stelling en bij wie verzuimd is aan huis to komen vragen, worden vriendelijk verzocht zich nog even op te geven bij een der da me-s van het Comité. Burgerl. Stand. Geboren:! Maria d. van J. Heemskerk en M. van der Meer Theodorus Jacobus van P. C. Mollers en J. van der Mey. Overleden: Nicolaas van Hameren wedr. van C. van Klink, 81 j. Door de Rijkspolitie is tegen AV. A. an A. te L., proces-verbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk en af persing van geld onder bedreiging tegen! Y. alhier. De rijksveldwachter! A. P, Bodaan is bevorderd tot brigadier- titulair der rijksveldwacht. Van de 52 ingeschrc- venen voor de militie lichting 1924, zijn er 13 voor goed en 4 voorloopig vrijgesteld wégens broederdienst, ingevolge uitspraak van'H.H. Ged. Staten van Zuid-Holland van den 23en Juli 1923. HAZERSWOUDE. JB ij de gehouden schiet- wedstrijden van den Kring te Katwijk werden prijswinners van de Federatie: W. Hogendoorn en A. Binnendijk en dio' der personeele A. Bogerman. Bij de ge houden korpswedstriid behaalde de Ha- zerswoudscli© Burgerwacht in klasse B. de lsto prijs en medaille,eveneens in klasse C. do 1ste prijs en medaille. ALPHEN AAN DEN RIJN. B u t g e r 1 i j k 0 Stand. Gebo ren.: zoon van G. A. W. van Nie-», kerk geboren zoon van M. Spreij geboren Altona dochter van M. F. ICoelewijn gebo ren Lcermans zoon van M. den Hertog ge boren Oskam dochter van H. Pols geboren! van Vugt. Overleden-: L. Guldenmond weduwnaar van "H. Scliol lens 7J jaar F. J- Ver we: j jm 2 jaar D. Bkema echtgenoot van L van der Horst, overleden to Utrecht M. J. Gil let cchlgenoolo van - M. J. M. M'aïx. 42 jaar T. Sterk echLgenióotc van C. Kramer 7;> jaar. A van den Bos jm. 23 jaar J. Meule- mans cchlgenoolo van J. llessels 02 jaar over-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2