Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LE1DSCNE COURANT AgONÜESglEïiTSPiSEJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd lijn Per kwartaal "....12=50 Per week....10,19 franco per post per kwartaal f2.&0 4üe JAARGANG. - DINSDAG 17 JULI 1923 - No. 987 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 APVEitTESfiTIE-PttMS Gewone advertentiën per regel 22M centi Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief* GBij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbetaal ling van ten hoogste 30 woorden, wordéflj dagelijks geplaatst ad 50 cent. j)it nummer bestaai uit twea bBaden. Het schrift aan den wand Onder dit opschrift, beivatte de Stan daard van Zaterdag1 j.l. ©en zeer be langrijk artikel ov©r -de samenwerking van de rechtsche partijen. Daar dit artikel noodwendig tot allerlei beschouwingen aanleiding moet geven en een beslissenden keer in de de laa/tste ja ren gevoerde politiek kan beteekenen, la»- ten wij het hier in zijn geheel volgen. „Bij de verkiezingen, voor de Gedepu teerden in de onderscheidene provinciën, aldus ons hoofdorgaan, zijn hier en. daar dingen geschied, die misschien als incidenten zijn te beschouwen en dan van voorbijgaande beteekenis zijn, maar waarvan het óók mogelijk is, dat er die per beteekenins aan moet worden toege kend. We doelen op de "beëindigde saam wer king van de drie groepen der rechterzij de, die te constateeren viel in Noord- Holland en in Friesland. Van .die beide provinciën kan men zeg gen, dat de rechterzijde er feitelijk heeft opgehouden te bestaan. Er zijn daar voortaan alleen maar R.-Katholie- ken, Antirevolutionairen en Ghristelijk- Historischen. Althans zoo schijnt het ons bij den eer eten oogopslag toe. Ook hebben wij, als het moet, er geen bezwaar tegen dien toestand te aanvaar den. Uitgelokt hebben w ij het niet. In •Noord-Holland waren het de R. K. en in Friesland de G.H., die de breuke sloe gen. In de eerste provincie deden de Roomschen met de Socialisten saam om een A.R. te weren, in Friesland weiger den de G.H. er toe mee te werken, dat de •Roomschen een zetel kregen. Natuurlijk blijft het tot deze twee op den duur niet beperkt. Wanneer eenmaal de eerste scheur zich vertoont, is de af brokkeling slechts een kwestie van tijd. De intrede der evenredige vertegenwoor diging in ons politieke leven is aan de veranderde politieke toestanden niet vreemd. De evenredigheid was de dood voor de coalitie en do erfgename dier coalitie was een stumperige bleekneus. Aanvankelijk werkten de oude tradities uit den coalitie- tijd nog door, maar toen die begonnen te verzwakken ook al door het verdwij nen der oudere leden ging het snel bergaf. 1 Noord-Holland en Friesland in 1923 zijn het merkteeken aan den wand. Het heeft niet veel nut om na te gaan bij wie van de drie partijen de hoofd- ochuld ligt. Er zal wel niemand zonder schuld zijn, al meenen we, dat de groot ste schuld zeker niet bij ons ligt. De Antirevolutionairen zijn van ouds warme voorstanders geweest van de saamwerking der drie partijen. Ze zijn van oordeel, dat ze ook nu nog noodig is, wijl anders de vorming eener parlemen taire regeering is gevaar komt. Wij achten het behoud eener zoodanige regeering van zooveel gewicht, dat we be reid waren en nog zijn om over heel veel heen te stappen; om tot het uiterste1 te gaan. We hebben vrij geduldig gedragen wat men ons ter zake dezer samwerking aandeed. Wij hebben er in berust, dat op onze speciale wenschen weinig acht ge slagen werd. Zelfs zijn we niet obstinaat geworden wanneer er gelijk in de vo rige parlementaire periode dingen werden voorgesteld en aangenomen, waarvan men wist, dat zij rechtstreeks tegen de wenschen der Antirevolutionai ren ingingen. Ondanks dat alles hebben we er steeds naar gestreefd goede en trouwe partners te zijn. De gretigheid van een deel der Roomsch-Katholieken 'zal het echter, zoo vreezen we, steeds moeilijker maken deze gedragslijn te blijven volgen. - Boven den Moerdijk hebben A. R. en G. H. saam uitgebracht bijna 700.000 stem men. Ze hebben saam 18 Gedeputeerden, of 1 op ongeveer elke 40.000 stemmen. De Roomschen hebben er 15 bij onge veer 450.000 stemmen; derhalve op elke 30.000 stemmen één Gedeputeerde. 't Was dus niet noodig geweest ^"In. N.-Holland de saamwerking te verbreken teneinde de winst van één zetel te kun nen boeken. Wij bedoelen; niet noodig met het oog op den a.fgod der stembus: 'de evenredigheid. Veeleer zou men het omgekeerde kunnen betoogen. Dit wat N.-Holland betreft. In Friesland staat de zaai eenigszins anders, al is het resultaat hetzelfde. Daar schenen de G.H. bezwaar te hebben om op een R.K. gedeputeerde te stem men. Natuurlijk be teekent ook dit verbre king der saamwerking. Zóo is het dan ook door de A.R. in de provincie ver staan. Er is geen rechterzijde meer, dus zijn wij vrij! Deze dingen nu blijven geen uitzonde-» ring. De evenredige vertegenwoordiging, die blijken zal de grootste politieke fout dezer eeuw te zijn, moet onvermijdelijk op den duur er toe leiden, dat de politie ke horizon verengd wordt tot het kringe tje van de eigen groep. i N.-Holland en Friesland gingen voor. De rest volgt onvermijdelijk. Vandaar, dat we spraken van het schrift aan den wand. l Wij meenen, dat deze gang van zaken moet worden betreurd. Later zal men dat algemeen toegven, al ziet men het nu nog tniet. 'ii Toch is het, als het op uiteengaan aan moet, niet onverschillig hoe het gebeurt Daar kan in de periode, die aan de schei ding voorafgaat, veel bedorven worden door het kweeken van onnoodige bitter heid. Wij voor ons zouden althans een eerlijke opzegging der saamwerking ver kiezen boven de Noord-Holalndsche en Friesche methoden. Zou, wat in die beide provinciën ge schied is, als puur incident aangemerkt mogen worden, dan is het kwaad niet on herstelbaar. Maar indien wat wij vree zen het gebeurde als symptoom gezien moet worden, dan is het einde der recht sche samenwerking in het zicht. STADSNIEUWS Leidschc Christ. Oranje-Vereenignng. Onze L. G. O. V. houdt Vrijdag a.s. een buitengewone ledenvergadering in het ge bouw „Prediker". Wij achten het ditmaal nu eens niet noodig een opwekking te plaatsen, om deze buitengewoon belangrijke vergade ring bij te wonen. Indien de agenda, zooals thans, ver meldt: „In verband met besprekingen omtrent de feestviering ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin is aller opkomst dringend noo dig" dan mag toch zeker wel een vol le Prediker-zaal worden verwacht. Er zijn altijd nog leden, die denken, dat het lidmaatschap van de L. C. O. V. gelijk staat met een tochtje in een „Jan- PlezieT". Ze meenen de vrachtrit in den vorm van hun contributie te hebben be taald. De bestuurspaarden moeten den wagen verder maar trekken. De rit moge gaan langs heuvelen en da len des te genoeglijker voor de plei- iziergangers. De koetsier de voorzitter kan het zwoegen der paarden bijna niet meer aanzien. Hij gaat van den bok en loopt naast zijn wagen om de trouwe trekkers met woord en daad aan te vuren. En de leden? Geen is er die er aan denkt uit te stap pen en zich bij de paarden te voegen om mede te trekken aan de strengen. Gaat het niet, dan moet de koetsier de zweep er maar over halen! Men begrijpt toch het beeld? De gewone ledenvergaderingen der L. C. O. V. waarin gewerkt moet worden zijn als regel zeer slecht bezocht. Dat moet anders worden. Wij willen om de animo tot bijwo ning der aangekondigde vergadering te vergrooten voor zoover mogelijk uit den school klappen, omtrent de plannen. Men deelde ons van terzijde mede, dat het bestuur ditmaal dus Vrijdag met een schitterend plan voor de herden king van het regeeringsjubileum voor den dag zal komen. Na de officieel© herdenking te 's-Gra- venhage, zou Leiden als 't waro een repe titie daarvan kunnen genieten. Een feestviering op hoog peil. De herdenking zal vermoedelijk gehou den worden in een van onze monumentale kerkgebouwen Een zeer bekend redenaar1 zal de feest rede uitspreken, terwijl het verdere pro-» gramma met verfijnde selectie zal wor den samengesteld. Zoo deelde men ons mede, dat getracht izal worden do oantato welke H. M. bij de officieel© huldiging te VGravenhage zal worden toe gezongen, ook te Leidon te doen uitvoeren. Waar de grootsche plannen van het be stuur zeer eigenaardige moeilijkheden met zich brengen (zoo moet b.v. eerst met den Dienst 'van het Koninklijk Huis gecorrespondeerd worden, om toe stemming te verkrijgen tot opvoering van de cantate te Leiden) mag zeer zeker geen der leden a.s. Vrijdag te 8 uur in „Prediker" ontbreken. Laat nu eens getoond worden, dat de L. C. O. V. onze volle sympathie heeft, en geve de opkomst het bestuur rede om haar mooie plannen; te volvoeren. Prof. dr. H. A. Lorentz. Prof. dr. H. A'. Lorentz, tot voor kort Buitengewoon Hoogleeraar in de Theore tische Natuurkunde aan de Rijksuniversi teit. alhier, viert vandaag zijn 70sten ver jaardag. 't Spreekt vanzelf dat dezen grooteni ge leerde, die zich tot ver over onze grenzen een naam verwierf, en algemeen gerekend wordt tot de „bovenste natuurkundigen" in velerlei vorm de bewijzen van veler belang 6telling en vereering bereikten. Dieni llden December 1875 (hij was toen 21* jaar oud), verwierf Prof. Lorentz te Leiden den Doctoralen graad met z'n proef schrift „Over de theorie der terugkaatsing en breking van het lic%L" Op nog geen 25-jarigen leeftijd, n-L den 25 Januari 1878 aanvaardde de toen reeds veelbelovende geleerde hier het Hoogleeraarsambt met een rede over „De moleculaire theorieën in de Natuurkunde." Uit de redevoeringen in officieel© krin gen gehouden alsmede uit de talrijke sym pathieke en vereerende artikelen in ver schillende tijdschriften blijkt, welk ©en schitterenden loopbaan de nu 70-jarigen professor achter zich heeft. Bij Kon. besluit is prof. dr. H. A. Lo rentz bevorderd tot commandant in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Reeds voor den oorlog was hij ridder van de orde Pour le Mérite (Fr.) en nog on langs heeft de BerlijuBche Academie der wetenschappen hem tot haar lid gekozen. Met betrekking tot de loonsverlaging bij de Tramwegen in dit district respect, de N. Z. H. T. M., de E. S. M. en de M. E. T., waarvan wij reeds eerder melding maakten is dezer dagen een conferentie •geouden met de directies en de besturen van de plaatselijke afdeeilngen van de verschillende bonden, w.o. de Protest •Chr. Bond v .Sp. en Tramwegpersoneel. Naar men ons mededeelde heeft deze conferentie voor het personeel wel een gunstig resultaat opgeleverd, in zooverre nb, dat de oorspronkelijk voor sommige ioonklassen voorgestelde maximum-ver^ «laging van f 3.60 zal worden teruggen bracht op ten hoogste f2. De met 3}4 pet. verhoogde storting voor het weduwen- en weezenpensioen- fonds blijft gehandhaafd. Voorts werd de toezegging verkregen, dat voorloopig tot 1 Jan. 1924 geen ver dere verlaging zal wérden aangekondigd. De meerderheid der vertegenwoordigde bonden besloot zich bij dezo beslissing neer te leggen, alleen de Ned. Vereen, (moderne) bleef er tegen protesteeren. Te Hillegom is een persoon aangehou den die in het bezit bleek van een Dür- kopp-rijwiel, dat waarschijnlijk hier ter stede op 20 Oct. '22 is ontvreemd. Uit een zeilslcep, webre gemeerd lag in de Vliet achter de kalkbranderij aan den Heereweg, is 's nachts ten nadeel© van dem eigenaar, den heer T., een, kist ont vreemd, waarin vaatwerk, en andere be- noodigdheden werden bewaard. De politie is met den diefstal in kennis gesteld. uit de gang van de leeszaal Reuvens een heerenrijwiel ont vreemd. Aangehouden is zekere van 't W, die verdacht wordt zich te hebb<>en schuldig gemaakt aan diefstal van twee rijwielen. fSINNENLAfBiï MINISTER DE GEER BIEDT ZIJN ONTSLAG AAN. DE MINISTERRAAD HEEFT BE SLOTEN OM IN HET AANSTAANDE NAJAAR OP ONVERWIJLDE BEHAN DELING DER VLOOTWET AAN TE DRINGEN,MET DE BEDOELING HAAR OP 1 JANUARI 1924 IN WER KING TE DOEN TREDEN. DAAR DE MINISTER VAN FINANCIEN ZICH NIET MET DIT BESLUIT KAN VER EENIGEN, HEEFT HIJ BIJ H. M. DE KONINGIN ZIJN ONTSLAG-AANVRAGE INGEDIEND. DE KONINGIN HEEFT DEZE ONT SLAG-AANVRAGE IN HANDEN VAN DEN VOORZITTER VAN DEN MINIS TERRAAD GESTELD. De Slaat agent in rijwielen. Op de vragen van den heer Staalman betreffende de door het Staatsbedrijf van de P., de T. en T. voor zijn vastaange- stelde ambtenaren geopende mogelijkheid zich op bepaalde voorwaarden rijwielen aan te schaffen, antwoordde de Minister van Waterstaat: Het is den Minister aangenaam door de vragen van den heer Staalman in staat te zijn gesteld, om de onderwerpelijke aan gelegenheid, waaromtrent in de vakbladen van de rijwielhandelaren veel is geschre ven, tot de juiste afmetingen terug te kunnen brengen. Toen voor de dienstcommissie van het Staatsbedrijf der P. en T. het verzoek kwam, om bemiddelend op te treden, om de ambtenaren van dat Staatsbedrijf in het bezit te stellen van een deugdelijk rij wiel, is daaraan voldaan. Dit geschiedde te eerder, omdat hierdoor, zonder dat eenige beroep op de schatkist behoefde te worden gedaan, aan het personeel een welwillendheid kon worden bewezen, zoo als meermalen bij particulieren geschiedt. Dat dit door dit personeel op prijs wordt gesteld, is o.m. uit een vakblad van dat personeel gebleken. Zonder in alle bijzonderheden te treden, moge ten aanzien van de gestelde vrageD het volgende dienen: Zooals reeds uit de beantwoording van de vroeger gedane vragen blijkt, treedt ge noemd Staatsbedrijf slechts bemiddelend op en mengt zich derhalve niet in de ver houding tusschen rijwielfabrikant en -le verancier. Uit het vorenstaande volgt tevens, dat na de aanschaffing controle niet wordt uit- De ervaring, welke door meergenoemd Staatsbedrijf is opgedaan met de vroeger door de Machine-, Rijwiel- en Automobie- lenfabriek „Simplex" te Amsterdam gele verde dienstrijwielen, is aanleiding ge weest om het personeel in de gelegenheid te stellen desgewenscht van deze fabriek rijwielen te betrekken. Ten einde in dezen aan de van vele zijden geuite bezwaren tegemoet te komen is de Minister bereid te bevorderen, dat de tusschenkomst van het Staatsbedrijf zich in het vervolg be paalt tot rijwielen, welke uitsluitend of mede voor den dienst benoodigd zijn. Aangezien het personeel tot dusverre niet heeft verzocht om voor andere arti kelen dan rijwielen bemiddelend op ta treden, ligt het vooralsnog niet in de be doeling van den Minister een soortgelijke regeling voor andere artikelen te bevor deren. Uitvrcsr van bicomen en greenten naar België. Naar aanleiding van de vragen van den heer Dresselhuys betreffendo het deen van stappen bij de Belgische Regeering, ppdat de voorgenomen heffing van in voerrecht op afgesneden bloemen en ver hooging van het invoerrecht op groenten niet van toepassing zullen zijn op het Ne- derlandsche product, deelt de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw mede, dat aan den Minister van Buiten- landsche Zaken einde Juni is verzocht, Harer Majesteits gezant te Brussel te in- strueeren, pogingen in het werk te stel len om verlaging der voorgestelde rech ten te verkrijgen. De wacfctgeldregöülrg bij de Spoorwegen. Naar gemeld wordt, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen aan het op wachtgeld gestelde personeel de na volgende „algemeen© voorschriften" op gelegd: „I. De op wachtgeld-gestelde is ver plicht zich inverwijld te laten inschrijven en het noodige te doen, dat hij, zoolang hij werkloos is, blijft ingeschreven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs zijner woon plaats of, zoo daar geen arbeidsbeurs ge vestigd is, bij de arbeidsbeurs van de meest nabijgelegen gemeente, zulks ter verkrijging van een ambt of betrekking of een andere bron van inkomsten. Die verplichting herhaalt zich telkens, wanneer die cp wachtgeld-gestelde na verrichten arbeid weder werkloos wordt. II. Indien aan den op wa»htgeld-ge- steide de gelegenheid geboden wordt op arbeidscontract in dienst der Maatschap pijen belast te worden met werkzaamhe den welke hem naar ons oordeel redelij kerwijze opgedragen kunnen worden, is hij verplicht van die hem geboden gele genheid gebruik te maken, wil hij ook bij eventueel later voorkomende gelegenheid tot het verkrijgen van een werkkring in dienst der Maatschappijen (al dan niet op arbeidscontract) geraken. III. Indien de op wachtgeld-gestelde «weder in dienst der Maatschappijen te werk gesteld wordt op arbeidscontract, is hij verplicht de hem opgedragen werk zaamheden ten genoege van hem, die krachtens zijn ambt bij de Maatschappij daarover te oordeelen heeft, te verrichten en zich overigens te gedragen, zooals dat van goed personeel verwacht mag wor den, ten einde het aan de Maatschappijen mogelijk te maken zijn tewerkstelling te vernieuwen, wanneer het dienstbelang dit weder vordert, en dus weder opnieuw te geraken tot het verkrijgen van een werk kring (al dan -niet op arbeidscontract) in dienst dier Maatschappijen. TV. In geval de op wachtgeld-gestelde 'ten gevolge van ziekte niet in staat is ge bruik te maken van de hem geboden gele genheid om op arbeidscontract in dienst der Maatschappijen arbeid te verrichten, is hij verplicht daarvan zoo spoedig mo gelijk kennis te geven aan den ambtenaar der Maatschappijen, die hem vorenbe^ doelde gelegenheid geboden heeft onder overlegging van een verklaring van den betrokken fondsgeneesheer, indien hij deelgenoot is van het Zieken- en Onder steuningsfonds van het Personeel in •dienst der Nederlandsche Spoorwegen. Zoodra hij weder hersteld is, is hij ver plicht zich bij vorenbedoelden ambtenaar aan te melden onder overlegging van een .herstelbewijs, waarin de betrokken ge neesheer den datum van herstel aangeeft. Stipte naleving van dit voorschrift is vereischt om de gelegenheid te verkrijgen bij gebleken behoefte weder in dienst der Maatschappijen, al dan niet op arbeids contract, te werk gesteld te worden." Gedeputeerde Staten van Gelderland. In* de vergadering van de Provinciale Staten van Gelderland is gisteren aan do orde gekomen de verkiezing van een lid van Ged. Staten, in de plaats van mr. H. P. de Wilde, die bedankt heeft. Vóór de verkiezing vroeg de heer Van de Laar aan de leden van de coalitie-partijen, of zij zoo zwak zijn dat zij geen antwoord •durven geven op de vraag, waarom in Friesland twee, in Gelderland geen leden1 van de S. D. A. P. in het college van Ged. 6taten zijn gekozen. Bij stemming werden uitgebracht 59 stemmen, waarbij 20 in blanco. De beer E. H. J. baron van Voorst tot Voorst (r.-k.), te Ubbergen, kreeg 18 stemmen, •de heer J. L. W. Keursohot (s.-d.) t© Arnhem, kreeg 21 stemmen, zoodat laatst genoemde gekozen is. De heer Keurschot is directeur van het bouw- en woningtoezicht te Arnhem. Dagtrein NederlandBazel. De trein naar Bazel, die van Amster dam C.S. te 7.26 v.m. vertrekt (Den Haag 8.24, Rotterdam 8.55), welke slechts drie malen per week liep, zal tot en met 8 September dagelijks loopen behalve des Vrijdags. De trein, die 7.10 v.m. van Ba zel naar Nederland vertrekt, loopt tot ent met 9 September dagelijks behalve Za-» terdag. De trein naar Bazel zal bovendien loopen op 12 en 15 Sept.; die van Bazel op 13 en 16 September. Mr. P. J. TrosJstra ongesteld. De reis ter bijwoning van de vergader ring van het Bureau der Socialistische Internationale te Brussel op de heete dan gen van 10 en 11 Juli heeft voor mr. Troelstra minder aangename gevolgen gehad, meldt „Het Volk". Na zijn terug komst openbaarde zich een hevige aan* val van influenza, .gepaard met hoog* koorts en erge pijnen. De patiënt is thans in zooverre heïsteld dat de koorts en pijnen opgehouden zijn, maar deze korte ziekte heeft hem zooda* nig aangegrepen dat hij zich zeer afge* mat gevoelt en hem voorloopig volkomen rust is voorgeschreven. Een Oostenrijker over Nederland. Prof. dr. Karl Laker, de befaamde Oos-» tenrijksche larynkoloog en accousticus, hoogleeraar aan de universiteit van Graz, die onlangs een reeks zeer gewaardeerde lezingen in verschillende greote steden iu Nederland hield, o. a. ook voor het feestcongres van liet Muziekpacdagogisch Verbond te Amsterdam, welke ©eregast hij was, heeft in de „Tagespost" zijn indruk-» ken van ons land en volk medegedeeld. Hij is vol lof zoowel over de wijzo waarop hij ontvangen is als over het volkskarakter in het algemeen. De Neder-» landsch© gastvrijheid overtreft de stout-» ste verwachtingen. Dr. Laker roemt de schoonheid der steden en onder moor ook de voortreffelijke wijze, waarop ep (het verkeer is geregeld, welke hij Oosten rijk ten voorbeeld stelt. Ook in een per-» teoonlijk onderhoud met den heer Zim-> merman tijdens diens bezoek aan Gra.z heeft hij van zijn erkentelijkheid blijk •gegeven. - Bezuiniging mogelijk. Een' hooggeplaatst belastingambtenaar schrijft aan het Hdbld.: Tegenover de talrijke bezuinigingen die ik niettegcenstaande de soms gewich-» (tig© bedenking van hart© toejuich, omdat er in het belang van het geheele volk gehandeld moet worden en het mes er diep in dient gezet en voor de drijf-* kracht waartoe den betrokken Ministers alle hulde toekomt en vermoedelijk in het bijzonder den Minister van Financiën, staan andere dingen, die kalm worden ge-» laten zooals ze zijn en waartegen weinig en vergeleken met de genoemde voorbeel den, heelemaal niet valt in te brengen. Ik noem bet een en ander dat reeds in de nieuwsbladen is behandeld en beperk mij tot die zaken, welke ik beoordeelen kan. Opheffing van de betrekking van be-» taalmeester, waartoe de Minister van Fi nanciën reeds een jaar geleden wildo overgaan en wat, volgens hem zelf een bezuiniging geeft van f 270.000. In de keten der staatsadministratie zijn schakels overbodig. Dit geldt almee in de eerste plaats van het ambt van directeur der registratie en domeinen, waarvan do afschaffing door den heer Van Gijn in de Tweede Kamer is in overweging gegeven Bezuiniging f 150.000. Inplaats van eenig bezwaar of beden-» king zou hierdoor verkregen worden een eenvoudiger admisitratie en een vluggere afdoing van zaken, zonder dat tegen den» maatregel ook maar het minste zou kun nen worden ingebracht dat werkelijk hout snjidt. Mag ik denken dat de Minister van Fi nanciën zijn oor op de verkeerde plaats te luisteren legt? Directeuren en adspi- rant-directeuren zijn hier niet de aange wezen adviseurs. Inperking van het personeel der domei nen te Dordrecht door afschaifing vaa alle daar bekleed wordende ambten be-» halve dat van opziener der Domeinen en opdoeking der onnoodige vaartuigen, be-» zuiniging op zijn minst f 14.000. De maat-i regel verdient to worden genomen, zelfs los van eenige bezuiniging. Ook hier luis-i tert de Minister op de verkeerde plaats. Afschaffing van alle dwaze vrijstel-a lingen van port en zegelrecht bij den postgiro-dienst, net staatsbedrijf der posterijen enz. lijdt door den portvrijdom

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5