AGENDA. lederen Woensdagavond van 7J4—824 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden Yan dit fonds. op, dat andere colleges protesteeren, wat hier niet werd gedaan. De regeering moet verstaan, dat wat zij doet niet door den beugel kan. Spr. hoopt dat de Raad voor dit dreigement uit Den Haag niet uit den weg zal gaan en het voorstel van B. en W. verwerpen. De heer Heemskerk was de vorige keer voor het voorstel. Spr. betreurt het, dat de Minister het ter vernietiging zal voordragen. Hij verkiest eoliter het halve ei hoven de leege dop en zou niet gaarne zien dat we den rijkssteun zouden verlie^ zen. De heer Knuttel zegt, dat hier van een half ei geen sprake is. De werkloozen zullen er zeker niet slechter van worden. De minister zegt trouwens, dat hij zal overwegen. Hij schijnt dus nog te weifelen. Dt heer S y t s m a meent dat het niet aangaat maar zonder meer voor een wenk van hoven te bukken. De heer Eerdmans zegt dat men hier hoog spel speelt. Als wij de rijksuit- keeringen missen zullen we alles zelf moeten betalen. Zulk een fierheid mag heel democratisch zijn in schijn, in wer kelijkheid is het zeer ondemocratisch. De heer v. Stralen zegt dat in elk geval de nietigverklaring kan worden af gewacht Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 18 tegen 10 stemmen. Tegen de heeren Schoneveld, Sytsma, Knuttel, Mevr. v. Itallie en de Soc. Dem. 19. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (Gem.blad No. 37), betreffende de levering van electriciteit door de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden. Goedgekeurd. 20. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (GernJjlad No. 36), betreffende de levering van gas door de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit te Lei den. De heer Knuttel zegt dat hier weer een van die verschrikkelijke woorden: „s p e r t ij d" wordt ingevoerd. Spr. vraagt waarom niet kan gesproken wor den b.v. van „gesloten üjd". De V o o r z. is het hiermee eens, en vestigt hierop speciaal de aandacht van de Commissie. De verordening wordt goedgekeurd. 21. Voorstel tot het verbinden van een z.g. „voorklasse" aan de buitengewone school voor Lager Onderwijs en tot he se hikbaarstelling van gelden voor de ver bouwing van deze school. Goedgekeurd. 22. Praeadvies op de verzoeken van de afd. Leiden van den Bond van Nederland- scbe Onderwijzers en van eenige bewaar schoolonderwijzeressen, resp. in zake het treffen van maatregelen ten opzichte van het bcwaarschoolonderwijs en in zake verhooging van salaris. De heer Groeneveld stelt voor dit punt aan te houden. De tijd van bestudee ring was wat erg kort. De heer Sytsma zegt dat het een zeer eenvoudige zaak betreft. Er is voor uit stel geen enkele reden. De her v. d. Lip, weth., wijst er op, dat hij voor zijn heengaan nog gaarne eenige zaken op onderwijsgebied wilde afwerken. Voor uitstel ziet hij geen enkele reden. De heer Groeneveld zegt dat het voorstel dan maar vroeger ingediend had moeten worden. De heer v. d. L i p, weth., ziet voor uit stel geen enkele reden. De heer Dubbeldeman zegt dat deze zaak zijn ontstaan te danken heeft aan het adres van den Bond van Ned. v Onderwijzers, die zich nu niet heeft kun nen uitspreken. De heer Knuttel pleit mede voor uit stel. Het voorstel Groeneveld in stemming gebracht wordt verworpen met 21 tegen 7 stemmen. Voor de heer Knuttel en de Soc. Democraten. De heer Sytsma kan zich met het advies van B. en W. vereenigen. Het ver baast hem, dat. de schoolcommissie waar van de heer v. Hamel, die altijd het be- waarsehoolon derwijs bevorderde, voor zitter is, in een hier aangegeven richting gaat. In de gegeven omstandigheden heeft Spr. bezwaar tegen een nieuwe school, maar hij ziet geen enkele reden om het ambulant isme, dat bij het lager onderwijs werd afgeschaft, hier te hand haven. Ook meent hij, dat het noodig is, de salarissen te verhoogen. De hier gel dende cijfers zijn te laag. Wordt het ambuïantisme afgeschaft, dan kan met weinig geld het salaris eenigszins op peil worden gebracht. Spr. gaat niet zoover als de Bond van Ned. Onderwijzers, maar hij heeft een tusschenvoorslel om de sa larissen te brengen op f 1400 met 8 twee jarige verhoogingen van f75. Voor de hoofd.en zou hij het minimum willen brengen op f2100. Een verschil dus van f 100. De Voorz.: Waar wilt u dan de hoof den vinden? De heer Sytsma meent dat het mee «al vallen. Spr. zegt dat er op gewezen is dat er bij een vorige vacature 24 solli citanten waren. Daarbij waren echter slechts 4 bevoegde krachten. Do heer Meijnen kan met den heer Sijtsma niet meegau.i. Bij l et L. O. zien we zooveel moeilijkheden als gevolg van de afschaffing, dat spr. daarin niet verder wil gaan. Een bedrag van f 100 voor het hoofdschap acht spr. te weinig. Hij acht het thans niet de tijd de salarissen te ver hoogen. M e v i'. v. Itallie bespreekt den toe stand der gebouwen, die zeer slecht zijn, terwijl toch geen afdoende voorstellen tot verbetering worden gedaan. Zij acht dit temeer teleurstellend nu het L. O. zoo goed verzorgd wordt. Do heer Knuttel heeft met groote verbazing gehoord de mededeeling van den heer Sijtsma omtrent de sollicitanten Wat hebben we aan dergelijke adviezen! Door het advies omtrent de gebouwen is hij zeer teleurgesteld, daar de toestand veel te wenschen overlaat. De heer v. d. Lip, weth., ontkent dat B. en W. zich van deze zaak gemakkelijk hebben afgemaakt. Ook een negatief ad vies eischt de noodige studie en voorbe reiding. De heer Sijtsma heeft gepleit voor af schaffing, van het ambnlantisme. Spr. meent echter dat de Raad verstandig zal doen met B. en W. mee te gaan. Het gebeurde bij het L. O. geeft een ernstige waarschuwing. Oorspronkelijk heeft spr. gedacht aan de consequentie, maar de er varing heeft hem evenals de ingewonnen adviezen, met overtuiging door kiezen voor behoud van het ambuïantisme. Werd het afgeschaft, dan zou do salarisregeling zeker gewijzigd moeten worden, daar het dan kon voorkomen, dat iemand tot hoofd benoemd werd en in salaris achteruit ging Wat betreft de salarisregeling, zegt spr. dat de salarissen hier niet hoog zijn. Toch acht hij het thans niet de tijd te gaan ver hoogen. En hij kan er te minder toe komen omdat het aantal sollicitanten zeer vbl-^ doende was. Ongewenscht acht spr. het thans met voorstellen tot verhooging te komen. Wat do heer Sijtsma voorstelde is onuitvoer baar. Wil men op dit gebied iets doen, laat men dan een motie voorstellen, waarin de Raad uitspreekt dat de salarissen te laag zijn en B. en W. uitnoodigt met voorstellen te komen. Wat de gebouwen betreft, de toestand is niet ideaal, al worden de bezwaren wel wat overdreven. Om afdoende verbetering te krijgen zouden we twee scholen moeten houwen. Bij het L. O. zullen misschien scholen disponibel komen; is dat het geval dan kan men altijd nog zien. Hierbij komt nog, dat ook bijzondere schoten in do maak zijn. De heer Groeneveld: Wij moeten ze voor zijn. De Voorz. zegt dat de gebouwen abso luut niet slecht zijn. Het wordt vreeselijk overdreven. We behoeven toch niet overal schoolpaleizen te hebben! De lokalen zijn er en zeer voldoende. De heer S ij t s m a is inzake het ambu ïantisme niet overtuigd. Hij dient een motie in waarin wordt uitgesproken dat de Raad salarisverhooging gewenscht acht en D. exi W. «vuxtfen uiC£tuiuuUXy\i een nadere regeling te ontwerpen. De heer v. d. Lip, weth., zegt over bet ambuïantisme niet meer te willen spreken De heer Sijtsma is toch niet te overtui gen. Wat de motie betreft, zegt spr., dat de salarissen hier niet hoog zijn, maar er zijn toch ook verschillende plaatsen die lager zijn. Spr. wijst op Dordrecht, waar men over 't geheel goed betaaK, maar de salarissen van het bewaarschoolpersoneel verlaagt. Aanneming van de motie acht spr. daarom niet gewenscht. In verband met wat de heer Sijtsma omtrent de sollicitanten meedeelde zegt spr. dat dit absoluut onjuist is. Allen waren bevoegd en een zevental bezaten zelfs de hoofdakte. De motie Sijtsma in stemming gebracht wordt verw or pen met 18 tegen 10 stemmen. Voor de heeren v. Hamel, Sijtsma Knuttel, Mevr. v. Itallie en de Soc. Demo craten. De voorstellen van B. en W. worden hierna aangenomen. 23. Vaststelling van het 2e suppletoir kohier der schoolgelden voor Middelbaar en Hooger Onderwijs, schooljaar 1922/ 1923. Goedgekeurd. 24. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1919/1920 en 1920/1921. Goedgekeurd. 25. Interpellatie van den heer Dubbel deman inzake de woningstoestanden in de gemeente. I. Beschikt het college van B. en W. over statistische gegevens, waaruit blij ken kan, hoe groot het woningtekort in Leiden nog is, dit in verband met de ge vestigde gezinnen binnen deze gemeente; en zoo niet, zijn B. en W. dan bereid, oen onderzoek daarnaar in te stellen? II. Zoo uit het onderzoek mocht blijken dat het woningtekort niet is opgeheven, zijn B. en W. dan ook bereid, een onder zoek in to stellen, naar de oorzaak van de veelvuldige dubbelbewoning, speciaal van die woningen, die slechts ingericht zijn om één gezin te herbergen? III. Beschikt het college ook, over sta tistische gegevens in zake de onder de werking der Huurcommissiewet tot stand gekomen huurverhoogingen in de ge meen t o Leiden? IV. Zoo neen, is het college dan bereid, met medewerking van de Huurcommissie, zich deze gegevens zoo spoedig mogelijk te doen verschaffen, en daarvan dan mede deeling te doen aan den raad? V. Zijn B. en W. eveneens bereid mede te deelen, hoe groot in de gemetente het aantal bewoonde, onbewoonbaar Ver klaarde woningen is en zijn B. en W. be reid, in navolging van Amsterdam op groote school krotten onbewoonbaar te doen verklaren? Op voorstel van den Voorz. gaat de Raad in geheime zitting. Na de gehcimo zitting wordt besloten het voorstel tot aankoop bouwterrein na bij do Hcerenstraat aan te honden tot een volgende vergadering; en de interpellatie- Dubbeldeman in de volgende vergadering te behandelen. Rondvraag. De heer v. E c k vraagt, of het waar is, dat er dezer dagen in de zweminrichting bij het Poelmeer geen drinkwater was. Wethouder Mulder heeft zulks niet vernomen en zal een onderzoek instellen. De heer Groeneveld heeft vernomen, dat op de warme dagen de badhuizen zonder water waren. Ook hiernaar zal wethouder Mulder een onderzoek in stellen. De beer Wilbrink spreekt or zijn verwondering over uit, dat wethouder Pcra nog niet is gekomen met de gewij zigde verordening inzake havengelden, waarhij volgers deze zooveel haast was. Do heer P e r a zegt, dat binnenkort voor stellen dienaangaande zullen komen. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. To Lausanne is weer eens verandering gekomen. Gistermorgen zijn de onderhandelingen officieel hervat. Men hoopt nu weer een accoord te bereiken of liever: in den loep van den dag heeft men reeds algeheel© overeenstemming omtrent de kwestie der concessie's bereikt. „Thans moet nog, voegt liet B. T. A.- telegram er waarschuwend aan toe, de terugtrekking der geallieerd© oorlogs schepen uit de Turksche wateren worden besproken." Vooral voor de Engelschen is dit laat ste nog een teer puntje. Men weet, dat het Britsche empirium de meeste zeestra ten bewaakt, en het heeft altijd in de be doeling gelegen, ook in de straat der Dardanellen de wacht te betrekken. Wat men daarvoor over heeft moge blijken nit het feit, dat de kosten van de ze bezetting sedert de wapenstilstand op 29 millioen pond sterling worden ge schat. En dit zullen de Engelsche belasting betalers goeddeels hebben op te brengen, daar in januari j.l. besloten is van iedere vordering op Turkije af te zienl DE ENGELSCHE ACTIE. Wien de schoen past.., Amerika in het geding. De „Times" acht het ncodig protest aan te teckenen tegen de bewering van Poin- caré, dat Britannië het verdrag van Versailles niet langer steunt. Het zou, zegt het blad, Poincaré moeilijk vallen op één enkele daad van Britannië te wij zen, welke ook maar eenige afwijking toont van de bepalingen er van. De poli tiek der Britsche regeering is gegremd op het verdrag van Versailles, dat de grondslag moet zijn van den Europee- schen vrede. Als men aanneemt, dat wij niet wenschen het verdrag uitgevoerd te y-iPTV djT.Ti ia Uo,t evai TorXeerd begrijpen van de houding van dit land ten aanzien der meest doeltreffende methode om te maken dat het verdrag wordt nageleefd. Toen Frankrijk zijn voornemen te kennen gaf, om het Roergebied te bezetten, omdat DuitscMand de schadevergoedings betalingen niet volledig had verricht, be greep Britannië de geveelens van Frankrijk, maar onthield het zich van deelneming, omdat het vreesde, dat de expeditie haar eigen doel zou verijdelen. Zes maanden Fransche politiek hebben deze vrees maar al te zeer bevestigd. Het nemen van panden desorganiseert het economisch leven van Duitschland en voorkomt jjiist de betaling, die het bestemd was te be vorderen. Andere naties geraken in nood door stijgende prijzen, gesloten markten, dalende wisselkoersen en werkloosheid. Wij zijn overtuigd, dat Poincaré aaii\ de Britsche nota, wanneer zij bekend wordt gemaakt, het geduldige onderzoek zal wijden dat wij gedurende zes maan den aan het Fransche experiment hebben besteed." Aldus het voornaamste Britsche or gaan. Het valt niet te ontkennen, dat hier de puntjes op de i gezet worden, doch dit blijkt soms een zeer nuttigen bezigheid te zijn. Zoo kan b.v. de laatste alinea als drin gende waarschuwing aan het adres van Poincaré gelden, om niet met een hard- hoofd Engeland's actie te negeeren, doch met het Engelsche standpunt rekening te houden. Op deze erkenning van de belangrijk heid van do Britsche herstelbeweging schijnt men te Londen over 't algemeen genomen nogal gesteld te zijn. Zoo zal, blijkens een antwoord van Baldwin op een door Ramsay Mac Do nald gestelden vraag, het Britsche ont- werp-antwoord op de jongste Duitsche nota ook aan do Amerikaansche iegee- ring worden toegezonden. Ongetwijfeld zal men er op het Witte Huis ter dege kennis van nemen, doch of men den Amerikaan uit zijn tent zal lok ken daar mag met recht aan worden getwijfeld. Engeland zal nu het eenmaal begonnen is, zelf en alléén de wasch schoon moeten .wasschen. (<- Bedriegen de teekenen niet, dan zal het werk van Baldwin zich tot geen zinlooze phrase's bepalen. Zoo wordt do overkomst nit Parijs van den Britschen gezant, van groote betee- kenis geacht. De man komt. wel „zoogenaamd wegens verlof', doch dit neemt niet weg, dat zijn tegenwoordigheid zeer nuttig kan zijn hij het opstellen van het memorandum. Zooals bekend is, bevindt zich Lord D'Abemon eveneens reeds geruimen tijd te Londen, terwijl ook de Engelsche ge zanten te Tokio en Rome te Londen ver toeven. Natuurlijk kan dit een toeval zijn, doch bij den tegenwoordigen nele?i- gen stand der buitenlandsche betrekkingen acht de Britsche regeering het van bui tengewoon veel nut, dat zij hare verte genwoordigers in de belangrijkste En len telanden onmiddellijk ter raadpleging bij de hand heeft. Wij zouden er nog dit voordeel bij kun nen noemen, dat de opstelling van het memorandum nu kan worden bespoedigd, en de wereld, wat minder lang in span ning wordt gelaten. Desondanks zal het, volgens Reuter toch tot Woensdag duren, voor het Brit sche antwoord door het kabinet in be handeling zcl worden genomen* Uit het Roergebied. Uit Bochum wordt gemeld, dat deze stad in verscherpten staat van beleg is verklaard. De tran s mogen nog slechts tot aan de grenzen der stad rijden. Bin nen het stadsgebied is alle tramverkeer, alsmede het verkeer met voortuigen van welken aard ook, verboden De Ultslcindienst meldt uit Mainz: Gister had zich de spoorwegconducteur Schaf er voor den krijgsraad te verant woorden, wegens het frauduleus afgeven van persoiicnkaartjes voor de treinen van liet Frarrsch-Belgifjcho regie. Hij werd tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De krijgsraad te Wiesbaden heeft gister den onderwijzer Scherer te Appen- weiher veroordeeld tot 10 jaar gevange nis en 5 millioen Mark boete, wegens be- Jeediging van een Fransch ambtenaar en weerspannigheid. Nadat de Franschen op 1 Juli j.l. de kolen-opslagplaatsen van de Krupp- fabrieken te Sc-gerota bezet hadden, zijn zij thans er toe overgegaan, voorraden bedTijfskolen in beslag tc nemen. Ten ge volge hiervan moesten de gieterijen II en III worden stopgezet. Om dezelfde reden moest ook in het Martinwerk VII den' ar beid gestaakt worden. De vlucht van Ehrhardt. Naar door het „Polizeiresidium" wordt medegedeeld, ontkwam Ehrhardt hoogst waarschijnlijk met een automobiel, die Vrijdagmiddag voor het Hotel Deutsches Haus op den Königsplatz werd opgemerkt met aangezetten motor. Aanvankelijk be vond zich slechts een jonge man, waar schijnlijk de chauffeur, bij den wagen. Even voor vijf uur echter kwamen uit de richting Wachterstrasse of Peterstein- weg nog een drietal mannen in looppas aan, namen in den wagen plaats en reden dn snellen vaart. Zaterdagmiddag had een nauwkeurig onderzoek plaati in tegenwoordigheid van minister Fellesch, een vertegenwoor diger van den procureur-generaal en po litieautoriteiten. In verband met de ontvluchting van Ehrhardt uit de gevangenis te Leipzig zijn verschillende gevangenisheambten gearresteerd. Nader wordt nog gemeld, dat prinses von Hoheulolie ge? rresteerd is, omdat zij indertijd aan Èhi hardt onderdak had verschaft. De Beotwcrkersslaking in Fn^Iand. Veertien gedelegeerden van de slakende bootwerkers te Londen hebben een mani fest tot de stakers gericht, waarin zij worden aangespoord, zich te houden aan het jongste besluit van de gedelegeerden vergadering hunner vakorganisatie en terstond het werk te hervatten. Het ma nifest doet vervolgens een beroep op het hoofdbestuur van den bootwerkershond, onverwijld stappen te doen met betrek king tot het heieggen van een nationale conferentie, teneinde te hespreken of en op welke wijze de verleden jaar met de werkgevers gesloten overeenkomst, op grond waarvan onlangs de loonsverla ging werd ingevoerd, opgezegd of gewij zigd dient te worden. Te Manchester houden de stakende boot werkers nog voet bij stuk. Een groote ver gadering, door het stakingscomité aldaar belegd, weigerde Ben Tillett, den 63-jari- gen Labour-partij-aigevaardigde en boot- werkcrsleider, aan te kooren. Tanger. 1 Mac Neill, de onder-minister voor bui- üenlandsche zaken beantwoordde in het lagerhuis de vraag, of de Engelsche re geering beTeid zou zijn het vraagstuk van Tanger aan den volkenbond te onderwer pen, teneinde eén behoorlijke oplossing te verkrijgen. Mc. Neill verklaarde, dat de Regeering het resultaat van de besprekin gen, die thans tusschen do Engelsche, Fransche en Spaansche deskundigen worden gevoerd wenscht af te wachten, alvorens eenig besluit te nemen. Een monument voor generaal Botha* Zaterdag heeft generaal Smuts, de Znid-Afrikaausche premier, te Durban een standbeeld onthuld voor generaal Botha in tegenwoordigheid van verschei dene regeeringspersonen, mevrouw Bo tha en andere leden der familie Botha en vele van Botha's vrienden uit den Zuid- Afrikaanschen oorlog. Smuts wees o.a. op de eigenaardigheid dat het standbeeld werd opgericht door Engelsch-sprekende inwoners van Durban en op een paar mijlen afstands van de plaats, waar het eerste schot werd gelost, in de langdurige worsteling tusschen' de Engelschen en de Boeren, waarvan Bo tha een der voornaamste figuren is ge weest. pi Stinkbommen in den Parijschen oemeeenteraad. Vrijdagmiddag, toen de Parijschen ge meenteraad beraadslaagde over een loons- verhooging van het gemeentcpersoneel, werden plotseling van de publieke tribu ne eenige stinkbommen in de zaal gewor pen. De vergadering, die reeds in een at mosfeer van groote hitte hijeen was, moest voor de vTeeselijke geur der bom men wijken en werd opgeheven. MussoHnt. De Italiaansche premier heeft weer eens een succes behaald. Na eeu luid toe gejuichte rede over de binncnlandsche politiek werd een molie var. vertrouwen aangenomen met 303 stemmen tegen 140. Bij zijn vertrek uit de Kamer bracht de menigte hem een geestdriftige ovatie. Dance Macabre. Eenige dagen geleden waren een aan tal arbeiders to Valenciennes bezig met liet onderhoud der graven op de begraaf plaats, toen plotseling eon der arbeiders, in een vlaag van waanzin, zich geheel ontkleedde en een naaktdans begon. De. andere arbeiders volgden zijn voorbeeld4 en spoedig werd het een dolle en woes to dans, rondom het nabijzijndo monument Ier herinnering aan de gevallenen in den oorlog. De spoedig gewaarschuwde politie maak to een einde arn. deze zon derlinge vertooning en nam de hoofd schuldigen in hechtenis. De gearresteerd den konden geen enkele bevredigende ver-j klaring van hun vreemdsoortig gedrag geven en het had er allen schijn van, dat men hier te doen had met een geval van collectieven waanzin, veroorzaakt door de enorme hitte die dien dag heerschte, schrijft de „Matin". KERK ER SCHOOL NED. HERV. KEBK. Beroepen', Te "Wildervank.W. F. Dikbooni to Wapserveen. Bedankt. Voor Biervliet (toez.): J. J. H. Visch te G-emt (België); voor Zwammer- dam K. Hielkema te Kampen; voor Wijk bij Duurstede: W. M. A. Kalkman te Wer kendam. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Spijk: J. H. Kuiper to Winsum. Aangenomen. Near Oostkapelle: E. Douma, cand. te Ben Haag. Bedankt. Voor Wanswcrd: T. L. Kroes te Workum; voor Sexbierum: J. v. Loo te Mijdrecht; voor Scharrend ij ke, Twijzel, Oosterzee, Suameer en Nedcrhcrsfc den Berg: E. Douma, cand. tc Den Haag. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te Bussum: A. M. Bcrk- hoff tc Utrecht. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor RotterdamH. Kie» vit te Veeaendaal. Ds. B. W. ter Meulcn. f Te Slcen (Dr.) is in den ouderdom van' ruim 50 jaar overleden Ds. B. W. ter Heu len, predikant der Geref. Kerk aldaar. De over lede ue was van 1 Aug. 1899 werkzaam in de Bediening des Woords, en diende tot 1918 de kerk van Blija. Afscheid. Het afscheid van D s. W. M. D u y k e r van de Evang. Luth. Gem. te Tiel is be paald op 12 Augustus a.s. Vertrek naar Indië op 18 Augustus a.s. per s.s. „Prinses Juliana." Ex. boekhouden er. handelskennis. Bij min. beschikking zijn alsnog be noemd tot leden der commissie, in 1923 be last met het examineeren voor ïf. O. boek houden (akte K., XII en Q), of voor L. O. beginselen der handelskennis (akte U) J. Brands, dooent aan de Handelsehooge- school; W. de Groot, Ieeraar aan eene han delsavondschool te Amsterdam; A. B. A. van Ketel, oud-directeur eener bankinstel ling te Overveen; J. N. C. 'van Ouwerkerk, directeur eener handelsschool te Rotter dam; J. Paardekooper, accountant te Rot terdam; M. Pimientel, accountant te Am sterdam. Ex. lichaamsoefening. Bij min. beschikking is, te rekenen van 9 Juli 1923, benoemd tot plaats ver v. lid der commissie, in 1923- belast met het afnemen van het examen leider in lichaamsoefening en als sportleider, J. van Hamersveld, Ieeraar in lichaamsoefening aan de Chr. H. B. S. te Amsterdam. KATWIJK. De Kringwedstrijd te houden door de Kring van Burgerwachten. Rijnland-Zuid in combinatie met de ai de el ing Rijnsburg van de Kring Rijnland- Noord, zal gehouden worden op Donderdag 19 Juli des namiddags te 6.30 uur aan de schietbnen te Ktwijk aan den Rijn. Aan. deze schietwedstrijd zal worden deelgeno men docr de Burgerwachten Katwijk» Voorschoten, Valkenburg en Rijnsburg. Er zullen aan deelnemen 5 vijftallen in B en 5 in C. KATWIJK AAN ZEE. Op Zaterdag 21 J uli, tl es avonds cm 7 uur zal de tentoonstelling van het reizend Drankweer-muscum offi cieel worden geopend door den Edelacht bare heer Burgemeester dezer gemeente. De tentoonstelling zal worden gehouden in het voormalig tentoonstellingsgebouw. Door de "kerkvoogd en der Ned. Herv. Kerk is van een der bad gasten een gift ontvangen van f 40 voor den verbouw der Oude Kerk. Dat deze gift dankbaar aanvaard werd, behoeft zeker geen betoog. Nu de visschorij zoo goed als geen bestaan racer oplevert wordt door de reeders zoo veel mogelijk getracht, do beschikbare ruimten van gebouwen en er ven welke, bij dit bedrijf belmoren op andere wijze produciicf te maken. Zoo werd door hot bestuur eener organisatie uit Amsterdam het frissche en mime rce- derijgebouw van do firma van Duivenbode en Co. in do Zuidstraat gehuurd om in bet begin van Augustus een paar honderd ar beiderskinderen voor 2 weken onder te brengen. Beneden zal een gedeelte worden ge bruikt als keuken en eetzaal, terwijl de bovenverdieping wordt ingericht als slaap zaal. Dit gebouw i? bijzonder geschikt, daar het omrjddr)!*jk j rousi- aan do dui-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2