ila d. van A. J. van Zwiet-en en A. B. van Zwicten Wouter Johannes z. van D. Parlcvliet en J. A. Kamer Pie ter Jan z. van G. J. van Geffen en J. Camfferman Anna Maria d. van W. van Niel en W. igchoorl levenlooze d. van A. van den Berg en W. Bipmeester. Ondertrouwd: Johann Cord Doele- [man 24 j. en Maria Middelkoop 22 j. Maurits Theodoras Loogman 33 j. en Ca- tharina Hoogkamer 28 j. Arie van der Maarl 28 j. en Johanna Klazina Donker 23 j. Gerrit Biemans 26 j. en Alida Ma ria Granneman 22 j. Getrouwd: Abraham van de Water 31 j. en Rosalia Serapliina de Block 20 j. Johannes Petrus de Heij 26 j. en Rosa lia Maria Kouijzer 24 j. Anthonie Brus- #en 23 j. en Cornelia Weij 18 j. Jacob Kromhout 40 j. en Maatje de Vries 39 j. Cornelis Ale van der Veen 32 j. en Elisa beth Postma 24 j. Overleden: Johanna Visser 66 j., wed. van W. van Graas. LUCHT-TEMPERATUUR. 's Morg. 9 uur 16° G. (61° F.). 's Midd. 12 uur 18° C. (64° F.). *s Ham. 3 uur 20° C. (68° F.). WATERTEMPERATUUR, 's Voorm. 9 uur 24° G. 's Midd. 12 uur 24° G. 's Nam. 3 uur 24° G. LICHT OP: Maandag 16 Juli 9.44 nam. GEfiiSENGB ÜBEUres Gebrek aan drinkwater. In westelijk Noord-Brabant zijn de ueeste regenputten reeds leeg. Er heerscht jp veel plaatsen volslagen gebrek aan Irinkwater. Ondeugdelijk ijs. Op de Groote Markt te Rotterdam is gisteren een handwagen verzuurd ijs door •le politie in beslag genomen. Branden. Te Dongen is de boerenwoning van M. L. geheel afgebrand. Het één-jarig dochter tje bekwam zulke verwondingen, dat het aan de gevolgen is overleden. Vrijdagavond om 8 uur ontdekte de achter do ijzergieterij „Salandia" te Zwol le wonende arbeider J. H., dat de over kapping van die fabriek brandde. Ter stond werden politie en brandweer gewaar schuwd, welke laatste uitrukte voor het eerst" met de nieuwe motorbrandspuit. In drie minuten was door deze spuit het vuur gedoofd, wat wel voor haar capaciteit spreekt. De schade, die geschat wordt op pl.m. f 300, wordt door de verzekering ge dekt. Zaterdagnacht om 2 uur brak er brand uit bij Th. Verhoeven, op het Am- stel eind te Oss. Het met stroa gedekte dak stond in een oogwenk in lichte laaie. Het eenige meters verder gelegen huis van Frans Schuurmans vatte mede vlam. Met groote moeite konden de kinderen van eerstgenoemde gered worden. Vee en meu belen werden een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. Ergerlijke baldadigheid. Tussclien de spoorwegstations Sappe- neer-Oost- en Zuidbroek legde Donderdag uit pure baldadigheid een 13-jarige knaap een stuk ijzer op de rails. De ongewone beweging van den trein werd door enkelen in het veld opgemerkt, waarna een onder zoek tot de oorzaak leidde. De dader is bekend. Eep meisje door een hond mishandeld. Het tienjarig dochtertje van den mijnop- zichter S., in dienst bij de Willem Sophie- mijn te Speckholzerheide ging zooals ge woonlijk melk halen bij den landbouwer J. H. Het kind had een klein hondje bij zich. Bij het terugkeeren rukte een groote hond van D. H., welke aan een ketting lag, zich les, en viel het meisje aan. Het dier beet het kind over het geheele lichaam. Zij kreeg een wond bij het rech teroog en achter het linkeroog een wonde van eenige centimeters, ter vrij 1 zij aan het hoofd een wonde van 11 12 centi meter kreeg. Het meisje werd dadelijk onder genees kundige behandeling gesteld. De vader van het kind verkeerde in een dusdanig opgewonden toestand, dat hij een browning nam en naar de woning van D. H. ging en eerst op den hond schoot en daarna op do echtgenoote van D. H. schoten loste. S. is door de politie gearersteerd. Hij zal wegens poging tot doodslag aan de jus titie te Den Bosch worden overgeleverd. Het onderzoek duurt nog voort. >,Tel." Een verzonnen verhaal. Het dochtertje van A. E. te Montfoort deelde mede door een jongen uit een woonwagen beroofd te zijn van haar beurs je met geld. Later viel zij door de mand. Het geheele verhaal was verzonnen, daar zij haar geld verloren had en het thuis uit vrees vcor straf niet durfde zeggen. In vrijheid gesteld. De 74-jarige man, die de vorige week te A'dam is aangehouden wegens mishande ling, den dood ten gevolge hebbende van een 60-jarige vrouw met wie hij samen leefde, is van rechtsvervolging ontslagen. De vrouw is, volgens het onderzoek in gesteld bij de lijkbeschouwing, waarschijn lijk overleden tengevolge van een val, «vaarbij zij op een hard voorwerp is ge tallen. Oplichting. To Bennckom gaf v. d. G. aan het post kant-oor oen verzegelden, aangeteckenden brief af aan oen adres in den Harz met oen aangegoven waarde van f 210. Bij aan komst ter plaatse opendo de geadresseerde den brief in tegenwoordigheid van den Duitschen postambtenaar, waarbij de in houd bleek te bestaan uit oon gedeelte van ©en krant. Brief en inhoud werden naar Wagenin- gen teruggezonden. Dienaangaande onder vraagd, beweerde v. d. G. dat de inhoud lia/d bestaan uit twee bankjes van f 100, één van f 10 en oen memorandum. Proeven gaven tot resultaat, dat deze opgave on mogelijk juist kon zijn. De enveloppe is microscopisch onderzocht en volgens den deskundige niet open geweest. Het ge wicht was én in Bennekcm én in Duitsch- land golijk. Een en ander was voor den officier van justitie reden genoeg om de arrestatie van v. d. G. te bevelen, vooral omdat deze ook overigens niet goed bekend stond. In de marechaussee-kazerne te Wagcningen, waar hij vier dagen werd vastgehouden, heeft hij een volledige bekentenis afge legd, doch is daar in het huis van bewa ring te Arnhem op terug gekomen. Slachtoffers van de warmte. In het geneeskundig gesticht Voorburg onder Yught is een eerw. Zuster-verpleeg- ster van de hitte bezweken. Vrijdagmiddag zijn op de zijdefabriek ruim 30 vrouwen en meisjes tengevolge van de hitte flauw gevallen. Vier er van moesten in het ziekenhuis te Bennekom worden opgenomen. Verschillende inwoners van Breda brachten de laatste nachten slapende door in het bekende „Valkenberg." Een zoon van den heer Ploeg te Purmerend is door de warmte bevangen; en overleden. GEMEENTERAAD LEPDEN Vergadering van den Raad der gemeen te Leiden op Maandag 16 Juli 1923. Voorzitter de burgemeester Jhr. Mr. Dr. N. C. de G i j s e 1 a a r. Afwezig met kennisgeving de lieeien Jan de Lange en Piekaar. De heer Bots, na langdurige ziekte weer aanwezig, wordt van alle kanten gelukge- wenscht. De V o o r z. heet den heer Bots harte lijk welkom en speekt zijn blijdschap uit dat hij na langdurige ongesteldheid weer tegenwoordig kan zijn. Het doet spr. veel genoegen dat de heer Bots nog eeni- gen tijd zijne functie mag vervullen tot hij op het door hem zelf gekozen tijdstip afscheid neemt. Spr. wenscht den heer Bots een lang leven en een goede gezond heid. (Applaus.) De heer Bots dankt voor de hartelijke woorden tot hem gericht en de belangstel ling tijdens zijne ziekte ontvangen. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van den heer J. de Lange, hou dende een rectificatie van het officieel ver slag der laatste vergadering. De Voorz. opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Verder is o.m. ingekomen een schrijven van de Ned. Mij. van Letterkunde inzake de demping van de Mare. De Voorz. meent dat ingevolge de be palingen van do Grondwet, dit schrijven niet in behandeling te komen. Een verzoek van verschillende Ouder commissies om het Fransch in de 5e en 6e kl. der o. 1. scholen zoo lang mogelijk te handhaven, wordt in handen van B. en "W. gesteld om advies. Thans komt aan de orde: lo. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den Ge meenteraad. De V o o r z. verzoekt do heeren Wilmer, van Eek en Wilbrink, het onderzoek in te stellen. Namens de Commissie deelt de heer Wilmer mede, da-fc alle stukken in orde zijn bevonden, weshalve geadviseerd wordt de gekozene toe te laten. Aldus wordt besloten. 2o. Benoeming van eene lijdelijke lee- rares in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meis jes, voor den cursus 19231924. Benoemd wordt M e j. W. H. Neder- h o e d. èo. Voorstel inzake de verlenging van het aan den leeraar aan het Gymnasium Dr. G. G. Kloeke verleend verlof en de vervanging gedurende diens afwezigheid. Aldus besloten. 4o. Voorstel tot overplaatsing van: a. Mej. J. C. Hoff, onderwijzeres aan de Jongensschool voor U. L. 0., naar de opleidingsschool voor U. L. O. aan den Maresingel A; b. Mej. J. B. van Heuven, onderwijzeres aan de Jongensschool voor U. L. O., naar de school Duivenhodestraat B; c. den heer J. W. van Leeuwen, onder wijzer aan de schoei Paul Krugerstraat B, naar de Centrale School voor het 7e leerjaar. Aldus besloten. 5o. Praeadvies op het verzoek van Mej. J. Meewis, om eervol ontslag als onder wijzeres aan de school Vrouwenkerk- steeg B. Goedgekeurd. 6o. Praeadvies op het verzoek van C. Ghristiaanse, om de te houwen schuur in den tuin van perceel Hoogewoerd No. 33, van hout te mogen maken. Goedgekeurd. 7o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, om goed to keuren dat Let pompgebouw op terreinen onder "Wassenaar wordt uitge breid met een centrifugaalpomp en bij- bei'ooi ende werken. 8. Verordening, houdende wijzging van den 23en Mei 1912 (Gem.blad no. 18) op het Rijden. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 9. Voorstel tot overname in eigendom en ouderhoud bij de gemeente van een gedeelte van do Pieter de la Courtstraat Sectio M no. 3984. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot aankoop, in het belang van de Volkshuisvesting, van eenige per- ceelen bouwterrein c.a. nabij de Heeren straat, bezuiden den Zoetorwcudschen Singel en tot beschikbaar stelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. Wordt voorloopig aangehouden. 11. Praeadvies op het verzoek van Dr. J. J. Neurdenherg, om verhooging van het hem als Directeur der Gasfabriek te Utrecht verleend pensioen, in verband met vroeger te Leiden bewezen diensten. Goedgekeurd. 12. Praeadvies op het verzoek van W. de Rooy, om vrijstelling van de verplich ting tot betaling van de bijdrage voor weduwen- en weezenpensioen. De heer Wilmer meent dat er wel gronden zijn om dit verzoek in te willigen. Deze ambtenaren hadden niet de hoogste Iconen en moesten wel een bijdrage beta len. Er valt dus wel iets voor te zeggen, dit verzoek in te willigen. De heer Eerdmans ondersteunt het voorstel Wilmer. Adressant heeft zeker geen recht, maar uit billijkheidsoverwe gingen zou spreker voor inwilliging van het verzoek zijn. Het betreft hier een be trekkelijk klein aantal personen, die in minder gunstige omstandigheden verkee- ren. De uitgaaf van de gemeente is gering. De heer De Lange ziet hier geen on billijkheid. Maar als er leden zijn die mee- nen, dat dit wel het geval is, zou spreker in overweging willen geven, na te gaan welke finantieele gevolgen algemeene vaststel ling voor de gemeentekas zal hebben. Het geldt hier toch een belangrijk aantal ge- pensionneerden. De heer Eerdmans Alleen wie voor 1913 gepensionneerd zijn vallen hier onder. De heer De Lange ontkent dit. De V o o r z. zegt, dat adressant zeker niet te klagen heeft over de houding van den Raad. Het pensioen is niet onbelang rijk verhoogd, terwijl in 1921 speciaal be sloten is, dat gepensionneerden deze pre mie blijven betalen. Men zegt wel dat de uitgaaf voor de gemeente betrekkelijk klein is, maar spreker acht het daarom nog on billijk dezen weg op te gaaïi. De heer Wilmer zegt, dat het besluit van 1921 inderdaad een argument is. Bo vendien, de Raad kon toch op een besluit terugkomen. Spreker ziet hier een onbillijk heid, daar latere gepensionneerden zijn vrijgesteld. -Hij meent dat hier ook billijk heidsmotieven moeten gelden. De Voorz. zegt, dat billijkheidsmotie ven niet kunnen gelden. De later ingevoer de vrijstelling is als een loonsverhooging bedoeld, waarvan later weer een gedeelte is teruggenomen. De heer Eerdmans zegt, dat gepen sionneerden van storting zijn vrijgesteld. Spreker meent dat bij algemeene vrijstel ling een bedrag van 4 k 500 gulden ge moeid is. Het toestaan van deze protificatie acht spreker in strijd met recht en billijkheid. We moeten toch ook met de geaieentefi- nanciën rekenen. De heer Heemskerk steunt het verzoek. De heer Dubbelde man gevoelt ook veel voor de motieven van den heer Wil mer. De Voorz. blijft het voorstel van B. en W. handhaven. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt verworpen met 16 tegen 8 stemmen, die van de leden Oost- dam, Splinter, Sanders, Mevr. Dubbelde- man, en de wethouders. Mevr. Dubbeldeman zegt zich ver gist te hebben. 13. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het Bestuur der R. K. Par. Jongensscholen onder R. K. Par. Kerk bestuur, Inzake de stichting van een schoolgebouw voor gewoon lager onder wijs op een terrein aan de Saeciliastraat en tot beschikbaarstelling van de voor dien houw benoodigde gelden. Goedgekeurd. 14. Voorstel om wederom een bedrag van f 100.000.ter beschikking te stel len van de commissie tot Steunverlee- ning. De heer Eerdmans begrijpt dat het niet anders kan dan weer een crcdiet te vragen. Toch zou spreker hiervan iets wil len zeggen. Het met-werken leidt tot de moralisatie. Is het nu niet mogelijk dat deze werkloozen eenige tegenprestatie ge ven, bijv. dat ze enkele uren per dag aan het ophoogen van wegen of wat dan ook, te laten werken. Deze menschen hebben dan niet 't vernederende gevoel, dat ze op kosten van de gemeenschap leven, terwijl de gemeente er eenig voordeel van heeft. Als men aanspraak maakt op steun, omdat men tot de gemeenschap behoort, dan zal men ook bereid zijn iets voor de gemeen schap te doen. Spreker wil thans geen be sluit nemen, maar hij geeft deze gedachten slechts in overweging. De heer Heemskerk meent, dat niemand tegen de gedachte van den heer Eerdmans bezwaren zal hebben. We moe ten echter de nuchtere vraag stellen of deze ideën voor verwezenlijking vatbaar zijn. Vergeten moet niet worden, dat het een zeer gemengd gezelschap is. Misschien kan een gedeelte te werk worden gesteld, maar veel verwacht spr. er niet van. De heer v. Stralen begrijpt de ge- dachtcngang van den heer Eerdmans en hij is volstrekt niet tegen werkverschaf fing, maar hij acht toch dezo gedachten niet uitvoerbaar. Spr. ziet slechts één af doend middel: het ter hand nemen van werkverschaffing. Tot nu toe heeft de ge meente Leiden daaraan heel weinig ge daan. De heer Wilbrink zegt dat de ge dachten van den heer Eerdmans voor de gemeente niet duurder komt, daar de heer E. geen hooger loooi wil geven, dan het steunbedrag. De gemeente zou dan inderdaad een goedkoope werkverschaf fing hebben, maar spr. meent toch, dat het niet aangaat dezen kant op te gaan. We zouden dan zeker een hooger loon moeten uitkeeren. De V oo r z. wijst er op, dat de heeren langzamerhand buiten de orde gaan. Het gaat alleen om de crediot-aanvraag. De heer Knuttel meent dat door do gemeente een slechte economische politiek gevoerd wordt. Er is nu 3 ton uitgegeven. Hadden wij er een gelijk bedrag bijgedaan dan zou voor 6 ton nuttig werk zijn ver kregen. Het nu uitgegeven geld is totaal verloren. De lieer Bots wclh., zegt dat lang niet alle werkloozen to wérk gesteld kunnen worden. Er zijn tal van letterzetters, kleer makers enz. bij, die men niet aan wegen verbetering kan laten werken. De heer Eerdmans zegt dat men al tijd in precies hetzelfde vak wil werken. Men zal er echter niet minder van worclen als men wat anders aanpakt. Spr. meent; dat do arbeidcrsleiders, de werkloozen in dezo richting moeten opleiden (gelach.) De heer v. Stralen zegt dat de meeste werkloozen nets liever zouden doen, dan aan het werk gaan. Do wil om te werken is er wel, maar de gelegenheid ont breekt. Productieve werkverschaffing is daarom noodzakelijk. De heer Knuttel dringt eveneens op werkverschaffing aan. De heer Eerdmans heeft blijkbaar van een toestand in de ar beidersklasse niet het minste begrip. Het voorstel wordt goed£|keurd. (Wordt vervolgd.) FAILLISSEMENTEN Vernietigd: het faillissement van F. K. Bokma, student te Leiden. STADSNIEUWS Een jubileum. Gisteren was het 12} jaar geleden, dat de heer J. B. Somers als administrateur werkzaam is geweest aan „Re Lcidschc Crt." Namens het college van commissarissen werd hij gisteren ten zijnen huize harte lijk gecomplimenteerd, terwijl vanmorgen de employé's van de courant den jubilaris hunne gelukwenschen hebben aangeboden. De heer Somers vond bij zijn komst op het bureau zijn schrijftafel bedolven onder de bloemen. Het personeel veroenigde zich in het kantoor der administratie, waar de directeur den jubilaris dank bracht voor de ijver en toewijding, in de afgeloopen jaren betoond en hem een cadeau over handigde, waarvoor allen, aan de courant verbonden, gaarne hadden bijgedragen. De heer Somers dankte hartelijk voor de hem geschonken verrassing. Mej. F. Owel en de heer H. L. C. Bik zijn geslaagd voor het diploma Boekhou den en a.v. vakken, afgenomen door de Federatie van Handels- en Kantoorbedien den „Mercurius." De laatste werd opgeleid door den heer J. Christiaanse. Te 's-Gravenhage slaagden voor het M. U. L. O. diploma onze sladgenooten N. A. de Bruyn, L. W. de Goykcma, J. J. Jasperse en M. v. d. Hoek. Op den Haagschen Straatweg is Zaterdag een paard op hol geslagen en met levensgevaar tot staan gebracht door den 23-jarigen T. G. J. uit Den Haag. TELEGRAMMEN De afsluiting van het Roergebied. DÜSSELDORF, 16 Juli (V. D.) De af sluiting van de grens is in verband met het incident te Barmen met 10 dagen tot 26 Juli verlengd De Russische schulden. BIGA 15 Juli (V. D.) De bladen melden uit Moskou, dat de vroegere han- delsverlegenwoordiger der Russische Sov- jetregoermg te Londen Krassin den raad van Volkscommissarissen heeft geadvi seerd, de schulden der Tsjaristische en voorloopige regeeringen te erkennen. Hierdoor, meent hij, zal het mogelijk worden, een erkenning der jury te ver krijgen. Dit is de eenige mogelijkheid voor een goede ontwikkeling van den Rus- siuschcn handel. Voorts adviseert Kras sin tot beperkte erkenning der schulden aan buitenlandsche kapitalisten, die be reid zijn, mede te werken aan den weder opbouw van Rusland. Laaisie berichten Dc Hasjsche Wethouders. In de Haagscho gemeenteraad kwam heden de welhoudcrsbenoeming aan de orde. De Wethouders, de hoeren' Van Vuis- sen, (R.K.), deWild e (A.R.) en Drees (S.D.A.P.) werden herkozen. In de vacature, ons taan door het be danken van den wethouder, den heer Al lee ven Fortuyn (V.B.) werd gekozen. Dr. W. W. v. d. Meulen (V.B.) In de vacature, ontstaan door liet be- daiken van den wethouder, den heer Al- berda (S.D.A.P.) werd gekozen de heer M. Vryenhoek (S.D.A.P.) Een ongeluk op het water. Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft op de Merwede oen ernstig ongeluk plaats ge had, waarbij 2 menschenlevens verloren zijn gegaan. De lieer R. uit Dordrecht was met zijn verloofde op de Merwede gaan zeilen en kon, toen het onweer kwam op zetten, niet tijdig genoeg den wal berei ken. Een plotselinge hevige windvlaag deed het bootje kantelen, waardoor beid» inzittenden le water geraakten en ver dronken. Verdronken. Gister is de 15-jarigo P. Pover in het Ncord-Hollandsch kanaal bij Alkmaar bij het zwemmen verdronken. Het lijk is op gehaald. Motorboot defect. Door de stoomreddingsboot is to Hoek van Heiland binnengebracht do Engelscho motorboot „Flame" met ledigo flcsschcn naar Dordrecht bestemd. Het seliip is met defecten motor nabij den Hinder tegen de banken geslagen. Er bevonden zich een. vrouwelijke kapitein, oen ïnotordrijvcr en twee jongens aan boord. Onweer. Tijdens een hevig onweer 5s Zondag do bliksem geslagen in dc boerderij van F. Pruis nabij Ze venae r. Do brandweer was spoedig ter plaatse. Alles verbrandde doch is door assurantie gedekt. Een zoontje kreeg brandwonden, terwijl de bliksem den knecht J. Gearts trof en hem half ver lamde. De knecht is naar het ziekenhui» vervoerd. Dc groote boerenhoeve van G. van Zadelhof! to Westervoort is door den blik sem getroffen. Een belendende schuur bleef gespaard. Do rest verbrandde. Alles is verzekerd. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 16 Juli. Veiling. Peen 7 cent per bos; Aardappelen 6575 cent per 25 kilo; Aardbeien 2450 cent per kilo: Per 10 ilo: Peulen 21 cent, Peulen I 80 cent; Extra 1.50, Doperwten 60 cent; Doperwten II 27 cent; Doperwten III 7 cent; Jonge Dop erwen 90 een', Capucijners 5055 cent, Tuin- boonn 6550 cent, Snijboonen 4.50, Wage- naarboocen 5.Per 25 kilo: Augurken grof 2.903.en Bommen 2.703. Door6nccprij6 van 14 Juli met aftrek van veilingskosten: Peulen 9 -cent, Groene Peulen 28 cent, Peulen no. I 75 cent, idem no. II 5 cen.1, Doperwten 11 cent, idem No. II 5 cent Doperwten no. I 23 cent, Tuinboon en 28 cent, Capucijners 9 cent, Augurken grof f 2.39, cn Bommen 2.76. ROTTERDAM, 16 Juli. Veemarkt. Aanvoer? 240 Runderen, 258 Vette Kalveren, 51 Schapen en Lammeren; 473 Varkens. Prijzen per halt Kg.: Koeien 32^4—50—52^— 59Vi—62 *4 cenfi Ossen 42Vi52Vi57^4 cent, Vette Kalveren cent. DELFT, 14 Juli. Kaas. Aangevoerd sla- pels komijne laas. prijs 4565 cent per Kg. TER AAR, 13 Juli. Veiling „St Phoc*s'\ Jonge Peulen 70 cent, Groeno Peulen 25 cent, idem I 12 cent, idem II 10 cent, Doperwten 22 cent, idem II 15 cent, idem III 5 cent: Tuin boenen 35 cent, Capucijners 13 cent, Aardbeien 38Ö48 cent per kilo Aanvoer: 181 zakken Peu len I, 3604 zakken Doperwten, 281 zakken II, 178 zakken Tuinboonen. Veiling „God zij met Cns". Jonge Peulen- 65 cent, Groene Peulen 40 cent, idem I 15 cent Doperwten II 10 cent, Augurken 2 cent per stuk; Capdoppers 15 cent; Tuinboonen 38 cent alles per 10 kilo: Aardbeien 4266 per IOC Kg. Aanvoer; 667 zakken Peulen I, 159 zak ken Doperwten, 69 zakken idem II, 134 zakken Tuinboonen. OFFICIEELE BEURSNQTEEBINS. Nederland 1923 0% Nederland 1922 B. 1141/, 5% Nederland 1919 i'A% Nederland 1917 Ned. a-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Ruel. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 4H Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker Jurgons A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Ara Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker II S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam Dordtscbe Petr. Geeons. Foil. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi - Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon Holl. Lloyd Kon. Pakotvaart Unie Rott. Lloyd Kon Ned. S'eomhoot I Mar.Cy.C.N.Vot Tv. a Deli-Rat aria Tabr-.k TVP Cut IIV» Mij H T.T S Mij 514 niJ.S.M. obl. 1000/M2 Mij. t. E. s. s Atcbison Topcba Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3y< "Wis'ielnoteeringen (Amsterdam! Zicht. Londen c 11.73'/4 Berlijn 0.0olQï£ Parijs r 14 0CA/2 Brussel 12.C38/4 Zürich 44.l7i/o Weenen 0035^ Rome 10.90 Madrid 36.55 Kopenhagen 44.50 Christiauia 41.70 Stockholm 67.60 a New-York 2.545/g - y^Tvv--'_J V.K. 101 vlc 1011/8- 1011/8 9'5/s SSi/4 9JS/4 cSi/s 1133/4 110 56 O.K. 581/4 08 84i/2 221/c 103'/o 1051/L 921/, 92i/r 9 9 4291/o 430 325 108V2 34i3/; 341 27 28 1307/ft 139 721/4 96 2991/., 88 86 I91/2 20 Ws 7^ 117-Vs 116 314Vo lll'S i2cy: 134 134 7 292V-» 294 27iy; 273 97 82 97'/g lv.Sl/4 113/a n1* 19»/s 885/s 13-11/4 1341A Teïegpafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mop gen van 16 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!.766.1 Biarritz. Laagste Baromcterst.744.7 Vcstmunoer. Verwachting tot den avond van 17 Juli» Matige Zuidelijke tot Weslelyko wind, betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, regenbuien, zelfde Uunt-cratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3