DE HITTEGOLF -fiessiessitei5jSee AaêakossslsginTj. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meeno kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. dc; N.V. v/ti. R. M. Beulh en Zonen en rechtverkrijgenden tot uitbreiding van de fabriek van gewatteerde dekens in het perceel Kaiserstraat Nis. 8 en 10, Sectie F. Nis. 1111 en 1282; b. Joh. do Best en rechtverkrijgenden ïot uitbreiding van de inrichting voor het machinaal bereiden van stucadoorspecie in het perceel Levendaal Nos. 66a Sectie D. No. 917; c. C. Zwetsloot en rechtverkrijgenden tot oprichting van 'n zouterij en rookerij van vleesch in het perceel Groenesteeg No. 28, Sectie I. No. 157. AGENDA1. lederen Woensdagavond van 7M—8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. loonpeil nog boven dat der andere Rijks ambtenaren, terwijl toch de emolumenten der hoogere spoorwegambtenaren bij het vervallen daarvan voor de lagere zijn blijven bestaan? Acht de Minister in dit optreden niet eenige gevaar voor corruptie aanwezig; en wat is de Minister van plan te dezer zake te doen? De heer Lovink, lid van de T./eede Kamer, heeft de volgende vragen aan den Minister van Waterstaat gericht: Is de Minister bereid mede te deelen, of de werkzaamheden ten behoeve van de onteigening voor den aanleg van den spoorweg van Gouda over Waddinxveen en Boskoop naar Alphen aan den Rijn regelmatig voortgang hebben èn wanneer deze werkzaamheden kunnen zijn beëin digd? Postzegels met opdruk. Postzegels van 1 ct. (rood) en li ct. en van 3, 5 (rood), 12i, 171 en 22* ct., welke door wijziging der tarieven te veel in voor raad zijn of zijn ingetrokken, zijn van een opdruk 2 ct., respectievelijk 10 ct., voor zien en daardoor gelijkwaardig aan de in gebruik zijnde frankeerzegels van 2 cent en 10 cent. Binnenkort zal aan de postkantoren ambtshalve een voorraad van deze zegels worden toegezonden. De zegels met opdruk mogen, naar het Hoofdbestuur lieeft bepaald, alleen hij kleine hoeveelheden tegelijk worden ver kocht. BUITENLAND DE BRITSCHE ACTIE. Een moderne zonnekoning. Baldwin in een scheeve positie. „L'état-c'est moi". De staat ben ik r— dit bekende woord van Lodewijk XIV, de Fransche zonnekoning, schijnt voor Poicaré, de tegenwoordige (ongekroonde) koning van Frankrijk een buitengewone bekoring te bezitten. De president aller Franschen heeft zich na do jongste met groote meerderheid van stemmen aan gen om °n motie van vertrou wen, met dictor.&te matht omkleed, en: practisch gespr ifojr, roert hij alleen thans de Fransche politiek. Zoo is de Fransche Kamer op een der belangrijkste momenten in de geschiede nis, na de verklaring van Baldwin, naar huis gestuurd en heeft niet den minsten invloed op den gang van zaken. Poincaré heeft een gevoteerde begroo ting voor twee jaar, en staat dus vrijwel oppermachtig. En hij weet van deze macht gebruik te maken. Bij do onthulling van een oorlogsge- denkteeken te Senlis heeft Poincaré zijn zóóveelste politieke rede gehouden, waarin scherpe verwijten aan Engeland werden gericht. Waar overigens niets nieuws of ver meldenswaardigs werd uitgesproken is het overbodig over deze rede verder uit te wijden, doch teekenend is het wel, dat één man, en dan nog wel „slechts" een president, door het houden van dergelij ke perorati's de veiligheid van het land zijner inwoning in gevaar kan bren gen. In Engeland neemt men gelukkig de uitlatingen van Poincaré nogal gemoede lijk op. Poincaré is vrij om zijn eigen opvat tingen ten uitvoer te brengen, maar, schrijft de Manchester Guardian, hoe ■Autocratische Poincaré optreedt des te meer is hij gecompromitteerd indien hij faalt. Zijn politiek moet falen nu Enge land actief optreedt en België en het co mité des forges streven daarom vuriger dan ooit naar een compromis. Het blad is van oordeel dat Frankrijk na ontvangst van het ontwerp-antwoord voor zal stellen door bemiddeling van het gezantschap besprekingen te houden en door het oponthoud, dat op deze wijze wordt veroorzaakt, zal de openbare mee ning in do wereld een zoo duidelijken druk uitoefenen dat ook Poincaré er toe •al moeten besluiten de feiten onder de •ogen te zien en toe te stemmen in een antwoord waarin het plan voor een eind- regeling belichaamd is." Wij kunnen niet zoo grif met de Guar dian instemmen, dat Frankrijk voor de Apenbare meening zal wijken. Zeer terecht teekende een Hollandsch caricaturist de situatie aldus, dat Frank rijk do eenigste is, die op het zelf gevorm de zandbergjo der Roerbezetling rustig den vloed der openbare meening afwacht. Een andere kwestie is natuurlijk of Marianne het op dit zandheuveltje uit houdt! Hel cssenlieele verschil tusschon Frankrijk en Engeland, dat grooter blijkt te zijn dan eerst werd ver ondersteld, ligt wel hierin, dat Engeland de regeling der schadeloosstellingen als algemeen Europeesch belang ook door ge heel Europa zou willen wenschen, terwijl Frankrijk de oplossing wil decreteeren door de overwinnaars. De Lobby-correspondent van de Daily Express geeft vrij nauwkeurig weer waar men te Parijs op aan stuurt. De Lobby-correspondent van de Daily Hij geeft de drie Fransche voor waarden voor samenwerking. Het anb woord aan Duitschland moet zich tegen het lijdelijk verzet en tegen sabotage verklaren; bet voorgestelde onderzoek der betaaJcapaciteit van Duitschland moet enkel door geallieerde deskundigen uitge voerd worden. De commissie moet door de commissie voor de schadeloosstelling benoemd worden. Geven deze voorwaar den ongeveer weer, wat de Franschen zich voorstellen, dat wil zeggen: een aan vaarding van eer. commissie tot vaststel ling van Duitschland's be taai-capaciteit onder voorwaarden dio voor do onpartij digheid dier commissie een garantie bie den dan lijkt een oplossing van het ge schil welhaast onmogelijk. Onwillekeurig zou men zeggen, dat Baldwin, gesteund door de publieke opi nie van laat ons zeggen drie kwart van de geheele wereld, vrij sterk staat. Helaas blijkt dit meer schijn dan wer kelijkheid te zijn. De BrHsche binnen!andschc politiek schijnt immers nu juist niet in alle op zichten voor Baldwin voordeelig te zijn. Het eigenaardige geval doet zich n.l. voor, dat slechts een klein deel van de regeeringsineerderheid Baldwin's politiek ondersteunt. 1 Wel kan de premier op de geheele op positie-steun rekenen, doch het behoeft geen betoog, dat een minister-president, die van zijn politieke tegenstanders af hankelijk is, vrij zwak staat. Men spreekt nu reeds van heengaan! Wij twijfelen; niet, of Poincaré zal han dig van de situatie gebruik maken en; - tenzij dat Baldwin met de oppositie in zee durft gaan zal er van de oplos sing der conflicten geen sprake zijn. Er blijft dus alleen nog hoop dat Bald win door zal tasten. Naar verluidt zal het Britsche ant woord op het Duitsche memorandum den 19den gereed komen. De inhoud wordt strikt geheim gehouden. Wo willen er liet beste van hopen! De ontvluchting van Ehrhardt. Over de ontvluchting van de bekende Ehrhardt wordt het volgende gemeld: Teen hij een bad ging nemen, is Ehi> hardt, onder het voorwendsel, dat hij zijn zeep had vergeten, naar de tweede verdieping gegaan, van waar uit men in de gerechtsgebouwen' kan komen. De weg daarheen voert echter door een drietal deuren, waarvan de eerste tegen het voor schrift open was. De tweede is een zware ijzeren deur, die met een nauwelijks na te maken sleutel kan worden geopend. Er moet dus aangenomen worden, dat Ehr hardt in het bezit was van de sleutels van de tweede en derde deur. Deze derde deur is van hout en is door Ehrhardt met een nagemaakten sleutel geopend. Hij heeft de deur teen weer achter zich gesloten en den sleutel in het slot laten steken. Do procureur-generaal meent, dat Ehr hardt niet slechts buiten de gevangenis, doch ook daarbinnen onder het gevange^ nispersoneel helpers had. Op het ministerie van Binnenlandsche Zaken wordt aangenomen, dat de ont vluchte pogingen in het werk zal stellen, om zoo snel mogelijk naar het buitenland te ontkomen, het liefst naar Hongarije. De procureur-generaal heeft een hevel tot inhechtenisneming tegen hem uitgevaar digd, en het ministerie van Justitie heeft op voorstel van dezen een bedrag van 25.000.000 Mark uitgeloofd voor dengene, die aanwijzing kan geven, welke kunnen leiden tot de arrestatie van Ehrhardt. De hitte. Londen heeft op Vrijdag een hitte door staan van 93° F. in de schaduw. Dat is, meenen wij, nog -een ietsje hooger tem peratuur dan wij hier in onr. land hebben! gehad maar wie Londen goed kennen weten, dat do hitte daar in die huizen- zee nog feller schijnt aan te komen dan in de zooveel kleinere steden van ons land. Het aantal sterfgevallen door de hitte bedroeg te Londen Vrijdag 14. In een fa briek van wollen goederen te Leicester vie len 100 meisjes flauw van de hitte. Ook thans is er nog geen verademing. Een ordedienst. De ..Lokal Anz." meldt, dat de z.g. so cialistische „Ordedienst" thans over ge^ heel Duitschland georganiseerd is. De generalissimus is de Beiersche ex-minis-; ter van oorlog Schneppenhorst. In een verslag van hetgeen tot dusver werd verricht wordt speciale dank be tuigd ?an de partijgenooten, die dag en nacht geen moeite spaarden om door het afluisteren van telefoonge sprekken aan de leiding van den Or dedienst belangrijke mededeelingen te doen toekomen. Huichelaars bah! Ernstige tr'ambotsing. De elctrische tram, die den dienst on derhoudt tusschen Retournemer-Hohneck (Elzas) kwam bij het afrijden van een helling door onbekende oorzaak in bot sing met een anderen wagen. De hotsing was zoo hevig, dat de heide voertuigen als het ware in elkaar schoven. De reizi gers van den tweeden wagen verlieten dezen nog bijtijds. Van den stampvollen eersten wagen werden 5 pasagiers gedood en een vijftigtal gewond. Wonderlijke goudexpeditie. Een vliegmachine, welke in opdracht van de Peruaansche regeering 4.000 pond in goud naar CerTO Azul bracht, bestemd voor uitbetaling van loonen aan arbeiders werkzaam bij de irrigatiewerken, is door bandieten aangeschoten. De vliegenier wist echter ongeveer twee kilometer ver der te dalen en ontkwam te voet met het geld, vóórdat do roovers hem konden bereiken. KORTE BERICHTEN. Op de Moermankust verschenen een paar Engelsche torpedojagers, zondor eenige vijandelijke bedoeling. Naar Mos kou werd echter getelefoneerd, dat een gansche vloot van dreaghtnought's zich opmaakte tot een bombardement. De sov jet was in doodelijke ongerustheid. De roebel daalde tot de helft haxer „waarde" Later bleek allee een vergissing te zijn! Te Detroit werden 200 drankmotor- booten in beslag genomen. Er zullen bankbiljetten van 1.000.000 M. in Duitschland worden uitgegeven. De Engelsche Bootwerkersstaking duurt voort te Londen, Manchester en Huil. Naar aanleiding van de opwekking tot burgeroorlog in de Rote Fahne van 12 Juli is een vervolging tegen het com munistische blad ingesteld. Het rijksindexcijfer in Duitschland bedroeg op 11 Juli 21.511 (1913-'14 1), tegen 16.180 een week te voren. De prij zen zijn dus in die week gemiddeld met 32.9 percent gestegen. De Belgische krijgsraad, heeft de Duitsche saboteurs graaf von Keilen, Ludwig en Kingender, ter dood veroor deeld. Lorbeer werd tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Te Leipzig hebben Vrijdagnacht 5 lieden getracht de vlaggestok van het Fransche consulaat af te rukken, wat de schupo hen belet heeft. Het waren een kapitein van de straatpoli tie, een student, twee kantoorbedienden en een bankbe diende. Zij hebben verklaard, dat zij wil den beletten, dat 14 Juli de Fransche vlag geheschen werd. KEKK EN SCHOOL NED. HEIÏ.V. KERK. Beroepen. Te Nieuw-Beijerland'A. van Willigen^ cand. te Fcijenoord (Rotter dam.) S. Aangenomen. Naar Tienhoven: G. Barger Ezn., pred. der Belg. Nat. Kerk te Antwerpen. Bedankt- Voor BleiswykJ: E. V. J. Japchen te Hei- en Boeicop; voor Raams- donk: W. J. van Lokhorst te Bennekom. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Alpen aan den Rijn: J. A. Riekel te Zaandam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. To Moercapelle: W. den Hengst te Leiden. Bevestiging, Intrede, Afscheid. De bevestiging en intrede van cand. J. J. v. d. Berg bij de Ned. Herv. Gem. te Eetben en Drongelen, is bepaald op 29 Juli a.s. Bevestiger ia Ds. J. Willemze, van Groningen. Dr. H. Stoel te Sellingen hoopt Zondag 26 Aug. afscheid te nemen van de Ned. Hcrv. Gemeente aldaar, en 1 Sept. intrede te deern bij de Ned. Horv. Gem. te Veenwouden. Bevestiger is Ds. W. Stoel te Bemmel. Het afscheid van Ds. G. Enkelaar van de Ned. Herv. Gem. te Wierden is bepaald op 26 Aug. a.s. en intredo te Ter Aar op 2 Sept. d.a.v. Beveetiger hoopt te zijn Ds. Anth. C. Enkelaar te Hasselt. Beroepbaar. De classis HaJlum der Geref. Kerk heeft mot algemeen© stemmen beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken den heer J. Holwerda te Hallum. 40-jarig Ambtsjubileum. Gisteren was het 40 jaar geleden dat d s. J. H. Wiersma, Ned. Herv. predikant te Amsterdam (tevoren pred. bij de Christ. Geref. Kork, daarna pred. t© Maria Hore- beke, België), na colloquium doctum te Benschop tot predikant in de Ned. Herv, kerk bevestigd werd. Na ben. tweejarig verblijf aldaar vertrok hij naar Rheden en verwisselde in 1688 die gemeente met zijn tegenwoordige. Zending. Het hoofdbestuur van do Nederlandscbe Zendingsvereeniging beeft van iemand die onbekend wenscht te blijven een gift van f 1000 ontvangen. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. Do Synode heeft tot officieel gedele geerde naar do kerkvergadering der Hon- ga&xssche kerk, die dezen zomer wordt ge houden, benoemd Prof. J. A. Cra-mer te Utrecht. De „scheuring'3 te Zuilichem. Naar aanleiding van bet bericht over de scheuring in de Geref. Kerk te Zuilchem meldt men aan de „Stand.", dat dit be richt overdreven en onjuist is. Van de 213 veroorzaakt slapeloosheid en allerlei nerveuse verschijnselen. Een paar Mijnbardt's Zenuw tabletten heffen het benauwde en drukkende gevoel, dat U overmeestert, spoedig op en bezorgen U een rustigen en verkwikkenden slaap. Per koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten 126 leden hebben zich er enkelen van de kerk losgemaakt. Hier kan dus niet van scheuring sprake zijn. - - De koningswijn. Een medewerker verhaalt in het „Hbl." hoe vroeger bij den classicalen-maaltijd het begin van het dessert was. Dan brach ten de tafelbedienden enkele flesschen be teren wijn binnen die, na ontkurkt te zijn, hier en daar tusschen do aanzitbenden ge plaatst werdeni. „Heoren, de Koningswijn" zei de Praeses van liet Classicaal bestuur, waarop hij allen verzocht do glazen te vul len en te drinken op het welzijn van het Koninklijk huis. Allen deden dat. Indertijd had Koning Willem II aan do Classis dus aan alle classes in de Herv. Kerk een zeker bedrag toegekend om daarvoor bij deni Classicalen maaltijd en kele flesschen wijn zich te kunnen aan schaffen, die nog steeds met den naam „Koningswijn" betiteld werd. Later veranderde dat gebruik en de schrijver deelt mee, hoe men het in de classis Breda deed. Bij het einde van de classicaio vergadering werden de namen van al de predikanten uit de Classis opge lezen. Steeds bleek bet dan dat sommige de vergadering al hadden verlaten, wat een enkele, zelfs na de stemming, geregld de gewoonte had te doen. Maar dio tot het ©inde getrouw gebleven waren, werden door den scriba-quaestor opgeteekemd, ter wijl hun door hem eenige dagen later, als belooning voor bun blijven zitten, hot hun uit dat wijngeld toekomend aandeel per postwissel thuie gestuurd werd. Institutie. Dezer dagen, zijn plannen gereed geko men voor de institueering van een Geref. Gemeenite te Dashorst (Gld.) De Evange liebediening beeft plaats door een bekend ouderling-voorganger. UIT DE OMGEVING RJJNSBURG. Niettegenstaande de bezwaren die door het bestuur der Kring van Burgerwachten Rijnland-Zuid, waar van de Baljuw eni den. Secretaris te Kat wijk wonen, zijn ingebracht bij den Bond van Vrijw. Burgerwachten, heeft het be stuur van genoemden Bond bepaald dat, waar de Kring Rijnland-Noord niet de noodige activiteit aan den dag legt om in dien kring een wedstrijd te kunnen hou den, do afdceling Rijnsburg moet meedin gen in deni wedstrijd Rijnland-Zuid. Deze kring krijgt daar tevens de rechten van meedingen door die anders Rijnl.-Noord ge kregen zou hebben. Het bestuur van Rijnl. Noord is gevestigd te Warmond. VOORSCHOTEN. Burger 1. Stand. Geboren: Johannes Andreas z. van G. Schrama en J. E. Doeswijk Maria Magdalena d. van C. J. v. d. Meer en H. Knijruenburg Henjdrik z. van P. V. Laar en E. Kramer Gerarda Maria Johanna d. van C. P. v. Vliet en J. M. G. van Wijk. Ondertrouwd: A. Bogaards 23 j. cn M. Groenendijk 23 j. Overleden: G. J. Nolet 88 j. W. H. Verkerk geb. van Heezik 66 f. LISSE. Het zal niet lang me er duren] dus lezen wij in de T e 1 e g r., of het bloembolleneeizcen is in vollen gang. En dan als de kweekers hun bolletjes ingeslagen hebben, komt ook weer de groo te risico, de angstige vrees of er niet bier en daar een „verkeerd©" tusschen schuilt, eentje die door een ziekte is aangetast en dus dreigt, een heelen oogst te doen mis lukken! Maar de warmwaterinstallatie te Lisse bewijst goede diensten voor de bestrijding van dit nieuwe kwaad. Er zijn juist dit jaar acht nieuwe groote ketels in het ge bouw aan de haven bijgemaakt, die ieder 1700 liter water kunnen bevatten en onder- grondschen afvoer hebben. Vier jaar geleden toen men voor bet 'eerst met de behandeling begon, waren er tien veel kleinere ketels, maar de instal latie beeft zich in dien tijd zeer uitge breid. Geen wonder ook, want het is in die vier jaren overtuigend gebleken, dat de warmwaterbehandeling bij de bestrij ding van bollen-ziekten uitstekende resul taten oplevert. Twee van de meest gevrees de kwalen zijn bet z.g. „aaltjes-ziek", ver oorzaakt door kleine wormpjes die in de bollen zitten en een sterk verrottingspro ces teweegbrengen en de ziekte, veroor zaakt door de Narcisvlieg. Deze vlieg, die baar eitjes in de bollen legt, brengt een groote pop voorfc^ die zich in de bloeiende planten invreet. Ook is de warmwaterbehandeling zeer bevorderlijk voor den groei van de plan ten. De bollen worden! in de ketels gedaan, waarvan het water eerst met stoom tot 43.5 graden Celsius is verbit, en blijven hierin 21 4 uur; hierna kan men aanne men dat de parasieten zijn gedood. Boven dien beeft een kunstmatige circulatie van het water plaats, zoodat de temperatuur door de geheele ketel dezelfde blijft. ^Wanneer het seizoen is vollen gang is worden wekelijks niet minder dan 3600 H. L. bollen behandeld. Wel een bewijs dus, dat deze „bollcnkokerij" in een drin gende behoefte voorziet. BurgerL Stand. Geboren: Jacobus Albertus z. van L. Th. v. d. Voort en C. Nulkes Johannes Hiendrikus z. van A. P. Hoogervorst en M. M. Hilders. Gehuwd: J. van Kampen C. M. Bcckcl. Aantlo Middelbare Tech nische School te Haarlem is voor de afd. Werktuigbouwkunde van het 2c naar het practisch leerjaar bevorderd J. de Graaf alhier. In afwijking van de to dezer zake in de St. Ct. van 4 dezer ge- stano mededeeling is nader bepaald dat de aanmelding voor het toelatingsexamen1 aan de Rijke-Tuinbouw-winterschool alhier behoort te geschieden voor of uiterlijk op 8 Septomber a.s. Geslaagd zijn voor het overgangsexamen van de 2e naar de 3o klasse der 2e H. B. S. tc Haarlem de hee- ren F. M. Vorduyn en J. A. de Rochefort Mulder. V oorhetoinexamenaan de Hoogere Handelsschool te Amsterdam is geslaagd de heer G. Nieuwenhuis Jb. BOSKOOP. P u r g e r 1. Stand. Geboren: Jan z. van D. v. d. Wiolf en C. Assenberg Catharina Cornelia d. van J. P. Heeme laar en M. J. Bunink Wilhelmina d. van P. L. Binken en C. M. Slootjes Geertruide d. van M. Colla en K. Huyser Gerardus z. van G. do Bruin en P. Krom hout Hendrikus z. van J. v. d. Heiden en. P. Pellehooren Wim Leo z. van Yvr. M. de Vos en A, Hoogendoorn. Ondertrouwd: N. J. Beuk cn A'. de Frankrijker C. W. Wóudergem cn J. P. Verkade K. Slappend el en R. G. Liefhebber. Overleden: S. M. Zwart, echtgen. van N. Mesman 37 j. Aan den hoer P. Bakhui- zen Sr. is op zijn verzoek, wegens gevor- gevorderden leeftijd, eervol ontslag ver leend als machinist van het motorgemaal van den polder Laag-Boskoop. Zijn zoon P. Bakhuijzen Jr. is als zijn opvolger be noemd. Voor het buurtschap „Biezen" alhier heeft zich een commissie gevormd, teneinde met de jubileum-feesten de Bie-aen op een luisterrijke wijze te ver* sieren. De her ij k van maten en gewichten zal alhier plaats hebben op 23 Juli, van 10—12 en van 12}—4 uur voor de Achterkade, Zuidkade en Voorschoten. Op 24 Juli vain 912 cn van 12}—4 uur voor de Dorpstraat, Zijde, Reijerskoop en Nieuwstraat; en op 25 Juli van 912 uur voor de overige buurten en straten, in een» der lokalen der openbare school. A 1 s iets zeer zeldza a-ms kunnen we mededeelen dat j.l. Zaterdag morgen door den visscher P. Verkade al hier, bij bet ophalen van palingfuiken in den pclder Laag-Boskoop in een dier fui ken zich bevond een levende vise-hotter. Aan het postkantoor alhier zijn do volgende onbestelbare brie ven terug te bekomen: S. Vuists, Kerkstraat, Weesp; Mevr. H. Beekman-Voorhoeve, Banstraat 53 Utrecht Zuster N. v. d. Wolf, Agnietenstraat 2, Dordrecht; Duit-sehe consulaat, Maasstraat Rotterdam; Korps-commandant Land- stormcorps, van Hogendoornplein 22, Rot terdam; G. A. Mergens, Schippersgrachfc 37 Maar&en. Totpredikant b ij de Ger. gemeente alhier is beroepen ds. A. Verha gen uit Middelburg. NOORD WIJK. Nogaltijdzijn erin deze gemeente een 30-tal werkloozen, meest visschcrs. Nu zijn hiervan weer 9 personen: aan het werk gegaan voor de gemeente, n.l. met het uitdiepen van de Dinsdagsch© Watering. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar we vernemen zal binnenkort een auto-busdienst worden ge opend Noord wijk aan ZeeLeiden, via. Warmond en Voorbout. Voor de vele bezoekers van de badplaats was het gisteren een te- leurstellinig toen bet begon te regenen. Het leek veel op een vlucht van het strand naar het dorp, om een schuilplaats. Velen kregen, natuurlijk wel ongewcnscht, een nat pak. WASSENAAR. Op de algemecne ledenver-; gadering van de N. V. Exploitatie-Maat schappij „Rijksdorp" te Wassenaar zijn als commissarissen gekozen de heeren, H. J. A. Roest van Oldenbarneveld, oud- president van Amborna; en mr. Th. Boode, advocaat en Procureur, terwijf herkozen zijn de heeren mr. A. F. Tel- ders, advocaat en Procureur; C. F. A. Jonkers, te Wassenaar en mr. R. J. Graaf Schimmelpenninck. 1 OEGSTGEEST. Voor het M. U. L. O. diploma slaagde te 's-Gravenhage J. J. W. v. d. Giesen alhier. LEIDERDORP. Voor het M. U. L. O. diploma slaagde te Den Haag H. B. v. Oosterhout alhier. 1 NOORDWIJK-BINNEN. Voor het M. U. L. O. diploma slaagde te 's-Gravenliage J. Bouwknecht alhier. KATWIJK. Voor het M. U. L. O. diploma te 's-Giavenhage J. de Jong alhier. HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand Geborens Simon Karei z. van S. K. Engel en M. Jongbloed Adriana Maria d. van C. Koolbaas cn H. Stam Christina d. van O. Buiser en O. Baartman Johannes z. van G. van Groningen en J. Eveleens Hendrik Johannes z. van C. J, do Leeuw; en M. Markus Adrianus z. van J. van' Huis en A. de Vries Johanna Maria d« van H. Folmer en E. G. J. Vrielink Ni- cola-as Petrus z. van P. Zeeman en N. Mosch Arie Cornells z. van A. O. Sna- terse on' C. van der Lean Gijsbcrt z. van G. Roos en L. van der Spek Johan nes z. van P. Gaartman en C. van der Genugten Alexander z. van A'. van Ha mert en G. van Dijk Jan z. van C. P. van Vuren en L. Malipaard Alida Ma-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2