- Burgerlijke Stand Leiden 13 Juli. Geboren: Josephus Lambertus z. van J. Philippo en E. Oostveen Cornelia jar tin?, d. van M. W. F. de Bolster en G. Felix Gerardus z. van A. A. Bosier H. Zwart Cornelia d. van P. J. v. Amersfoort en C. v. Beek Adolf z. van Brugman en M. F. de Wolf Jannetje Fclsje d. van W. F. de Moed en A. v. d. ^aart Hendrik z. van H. Clirispijn en A. P. Opdam Anna Geertruida Antonia I.' van Jhr. J. G. F. van Spenger en H. G. i V/ilIinge Hendrika Engelbertha d. van H. Jut en A. t? Kleij. Overleden: J. G. Ucker-Steijger w. j)4 j. P. Haasbeek m. 33 j. J. F. Doove pngeh. vr. 86 j. P. H. Haverkamp z, 15 j. - W- R- Prins m. 26 j. LUCHT-ïEiVfPERATUUR. 's Nam. 12 uur 28/4° G (83° F.). Voorrn. 9 uur 29° G. (84° F.). i 's Midd. 12 uur 32° C. (90° F> WATER-TEMPERATUUR, Voorm. 9 uur 26° G. 's Midd. 12 uur 26^° G. Nam. 2 uur 27° G. LICHT OP: Zaterdag 14 Juli 9.46. kweekers bekend en algemeen met succes toegepast. Deze ziektebestrijding heeft nog dit voordeel, dat behandelde partijen, met alleen niet geleden hadden maar zelfs we der opgeplant zijnde een krachtiger groei toonde te bezitten, dan niet behandelde partijen. Dc lieer P. N. Jonkheer, Wilhelmïnalaan 17 alhier heeft thans een geheel aparte inrichting aan zijn zaak verbonden ten einde dit systeem in het groot toe te pas sen. We zijn eens een kijkje gaan ne men en. hebben kunnen zien niet alleen, hoe grootseh alles is opgezet, maar ook hoe op j^ractische manieren, verschillende be zwaren die aan een eenigszins eenvoudige toepassing van het systeem kleefde alge heel zijn ondervangen. Een geheele be schrijving van deze inrichting te geven zou te veel plaatsruimte in beslag nemen, hoewel we het in het belang van onze vele bloembcllenkweekers wel zeer nuttig zouden vinden. Daar de heer J. echter gaarne bereid is aan alle vakgenooten zijn inrichting te laten zien en alle inlchtingen wil geven raden we den bloembollenkwee kers uit den omtrek aan zelf eens een kijk- te nemen. Vermelden we er in 't kort 'het volgende van: Twee pers- en zuigpom- pen brengen 10.C00 Liter water gefiltreerd in een groote reservoir en verwarmd door eene centrale verwarmingsinstallatie. Dit zeer warme water wordt gevoerd naar een .andere afdeeli'ng waar tevens het andere gedeelte -van het; koudwater gebracht wordt. Door vermenging krijgt men de juiste warmte van 43-1 graad Celsius. Door het openen van de kranen der zes toestel len die zich hier bevinden zoowel van koud als warm water heeft de vermenging plaats. Een thermometer wijst de tempe ratuur aan. Docr regeling der kranen kan men het water precies op de juiste tem peratuur brengen en houden. Om dit te controleeren is op elk toestel een zeer .kostbare, zelf-rcgistreerende kwik thermometer geplaatst, die de tempera tuur precies aanwijst en zelf opteekent. Verder een groote thermometer hij het groote warmwater-reservoir, voorzien van een alrraschel, die bij de minste verande ring alarm maakt en ook verbonden is aan het woonhuis van den heer J. Als de schel warscliuwt duurt het nog 3 kwartier eer het water in het reservoir er den in vloed van ondervindt. Om nog meer ver zekerd te zijn is nog een achtste zelf-re- gistreerende thermometer met aiarmschel geplaatst die de andere nog een half uur vooruit is, zoodat wanneer deze schelt nog .een half tijd beschikbaar is om de warmte graad van het reservoirwater te regelen. In ccn ndere afdeeling bevinden zich 6 groote reservoirs, waarin de bollen 3 uur worden verwarmt. Elk reservoir kan 10 mud bollen bergen. Ook aan de controle op de voor- en na-behandeling wordt de uiterste zorg besteed. Hiervoor is aan de ze zaak verbonden de heer D. v. Egmcnd, hoofdcontroleur van „De Narcis". Deze bekame vakman, die in 't bezit is van een diploma tuinboiiw-vakonderwijs voor bloembollencultuur, gefet de noodige in lichtingen voor de verdere behandeling. Naar wij vernamen, zal Dr. v. Slochte- ren de installatie controleeren. Nu had men 14 dagen proef genomen- en het water steeds op de juiste warmte kunnen houden. Vanfa Maandag begint de heer J. met de behandeling van katten. Gistermiddag werd onder groote belangstelling hét stoffelijk ovér- schot van den timmerman A., die Woens dag bij het zwemmen verdronk, ter aarde bcsleld. Op verzoek der familie werd bij het graf niet gesproken. Burger 1. Stand. Geboren: J. J. v. d. AarJaspers, d.; P. Engberts v. Andel, d.; R. J. v. Steynv. Slrien, d. - 1 Getrouwd: A. Kokkelkoren en. G. v. d. Aar. Overleden: F. J. v. d. Meer, m., 52 j.; W. Asper, m., 27 j.; W. Kist Hendriksc 84 j. i Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. V.m. 10 uur Ds. v. Bemmel, (H. Avondmaal). Nam. 4.30 uur Ds. v. Bem mel. Geref. Kerk. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur Bs. J. v. Herkseu. Chr. Geref. Kerk. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur Leesdienst. I LISSE. Door de aanhoudende h'ii^ 1e, werd bij verschillende patroons de ar beid stop gezet gedurende eenige uren per dag. .Verschillende personen moesten bewus teloos zijnde, onder behandeling worden gesteld. i Tot nog toe hoorde wij nog niet van sterfgevallen, alleen is een kindje van den arbeider B. te Hillegommerdijk daar de warmte bezweken. Om het werk zooveel mogelijk voort gang te doen hebben, wordt bij vele pa^ troons des morgens al om drie uur be gonnen met het rooien der bloembollen, i De bloembollen drogen ontzettend vlug, voor vele soorten al te vlug, daar het scheuren der huid in de hand wordt ge werkt. Overigens werkt de warmto zeer weldadig op het forceeren der bollen. Voor de praeparatie behoeft de cen trale geen dienst te doen; zij wordt nu vervangen door de zon. Voor de menschcn welke te velde moe ten werken is enige koelte zeer welkom. BODEGRAVEN. De 70-j arige arbeider v. D., werd Donderdag in een tuin alwaar hij aan het werk was, door de warmte be vangen. Naar het ziekenhuis alhier over gebracht, is hij gistermorgen overleden. Een 19-j arige boeren- kneeht ging gisteravond in een sloot ach ter do woning alleen een bad nemen wijl hij niet zwemmen kon. Toen de landbouwer K. hem miste ging deze met behulp van eenige personen naar hem zoeken; na een half uur werd hij levenloos opgehaald en hoewel onder leiding van Dr. van Brugge een uur de kunstmatige ademhaling werd toegepast kon slechts de dood worden ge constateerd. De bloem kw e k o r ij van den heer Timp, die voor f 15000, in bod stond, is bij afslag gekocht door de ge broeders de Koning, van Nieuwerbrug voor de som van f 25500. Predikbeurten. Ned. Hcrv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Lcenmans en nam. 6 uur de heer Muller. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. G uur Ds. Joh. v. Dam. ZWAMMEBDAM. Door e©n vrachtauto werd de arbeider Wieman over beide bec- ïDsii - gereden. Gelukkig liep W. geen ern stige verwondingen op, doch kan tot op heden zijn arbeid niet verrichten. Do eige naar van de auto zal alle schade betalen. Verschillende hooi- boringen hebben alhier plaats gehad van hooibergen die te sterk broeiden; een drie tal waarbij brandgevaar aanwezig was, zijn uitgegooid geworden. Het mond- en klauw- zeer breidt zich hier vlug uit. Er zijn deze week weer vier aangiften bijgekomen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Mulder van Benthuizen en nam. 7 uur Ds. Jakcbs van Hoogmade. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. van Katwijk. HAZEBSWOUDE. Aan d e C h r. H. B. S. met 5-jarigen cursus te Leiden is bevorderd va-n de 3e naar de' 4e.klasse de jpngelieer J. Luuring alhier. Predikbeurten. Nod. Herv. Kerk half elf (H. A.) en - half acht (Dankz.) Ds. Luuring. Geref. Kerk half elf en half acht Ds. v. d. Heijden van Wassenaar. NIEUWE-WETERING. RfScnd- en Klauwzeer. Door den land- bouw'er P. S. alhier is ter gemeente-se cretarie aangifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer onder zijn vee. Dit is reeds het derde geval in deze ge meente. OUDE-WETERNIG. Personalia. Gisteren slaagde voor 't eind-examen 5-jarigen cursus Hoogere Burgerschool te Leiden, onze plaatsgenoot de heer J. W. de Ren. Drankwet. B. en W. van Alkemade hebben aan de N.V. Melkinrichting „De Sierkan" vergunning verleend tot den ver koop van alcoholvrije dranken in het per ceel A no. 100. Hooïbroei. Het hooi in den hooiberg van den landbouwer F. H: alhier broeide op zoodanige wijze, dat de Commandant van de Brandweer van hier het noodzake- lijk achtte het hooi Uit den berg te laten gooien. In dezen tijd van enorme hitte viel dit niet mee, doch de landbouwer tracteerde zijn menschen op bier, hetgeen ee» welkome verfrissching was. Predikbeurten. Géref. Kerk voorm. half tien en nam. zes uur Ds. J. Brouwer. Do heer J. W. de Ben alhier, slaagde te Leiden voor 't eind-examen 5-j. H. B. S.- OUD-ADE. Door de hitte bezweken. De boeren arbeider W., in dienst bij :len landbou wer J. G. alhier kreeg het, tijdens 't hooien, zoo te kwaad dat hij- zich van het land moest verwijderen. Na van de hitte een weinig te zijn bekomen, ging hij op nieuw aan het hooien met gevolg dat hij bewusteloos neerzeeg. Het bloed kwam hem uit neus en ooreD. De dokter, die in middels was gewaarschuwd, zag het ge val hopeloos in. De man overleed kort daarop. Hij laat een weduwe met 9 jeug dige kinderen na - •••.-- --Vv-,- ROELOF ARENSVEEN. r De warmte. Gisteren werden verschil lende personen, die op hun akkers werkte door de hitte bevangen en naai* huis ge dragen. Een 73-jarige man Th. V. had het met de warmte zoo te kwaad dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De dokter zag zijn toestand zeer ernstig in. De man had een temperatuur van 41.3 graden koorts. Gelukkig is zijn toestand thans bevredigend te noemen. RIJPWETERÏNG. De warmte. De hitte heeft ook hier zijn slachtoffers gemaakt. Do landarbei der G. H. werd zoodanig door de hitte be vangen dat hij op het oogenblik zijn spraak en yerstand totaal kwijt is. Na be wusteloos te zijn geworden, liet men hem ongeveer twee uur in de heete akkerhnt liggen, wat hem zeer zeker niet ten goe de zal zijn bekomen. Verschillende andere personen hadden het met de warmte te kwaad, doch na eenige verfrissching kwa men zij weer onmiddellijk bij. NOORDWIJK 'AAN ZEE. Was eerst 16 Juni en later 16 Juli officieel de dag waarop de vuur toren zou ontstoken worden, thans is weer vastgesteld dat 't 1 Augustus zal we zen. Als 't waar is tenminste. -- - NOORDWIJK. Wegens hot warme weer is men hij eenige firma's aan het werk van 's morgens 410 en van 's middags 49 uur. Voorwaar een goede maatregel. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk. Voorm 10 uur en nam. 5 uur. Ds. Steylingh, Em. pred. te Naar- den. 'ALPHEN AAN DEN BIJN. Burgerlijke Stand. B e- valLcnJ. Wijsman geb. Kroon z. M. van Dijk geb. Heuff d. A. M. van Kee- ken geb. van der Bijl d. M. J. de Jeu geb. Zijerveld d. A. van Vliet geb. Vree- ken z. (won. te Alkemade) H. E. Stap- pes geb. van 't'Voort z. C. C. van der Velden geb. Boot z. A. Vis geb. Boer z. M. P. A. Koot geb. v. Schie d. M. van der Laarse geb. van der Linden z. Gehuwd: O. J. Vonk jm. 24 j. en A. Griffioen jd. 27 j. Overleden: J. Ivalkdijk jm. 17 j. - J. de Raat, eehtg. van E. de Baat, 53 j. Dc heer C. G. Spruit alhier slaagde tè Gouda voor het eind examen, Gymnasium. HOOGMADE. Twee personen tengevolge der warmte overleden. De buitengewone zomer warmte doet zich ook hier vreesclijk ge voelen. Moesten in den loop dezer week verscheidene hooibergen om den hevigen broei worden uitgegooid, heden werden de 2 arbeiders G. V. en P. v. d. Star het slachtoffer. Beiden werden onwel en stier ven al heel spoedig, vrouwen met een groot gezin (6 en 7 kinderen) onverzorgd nalatende. Wel een vreeselijke ramp voor ons klein dorpje. SssirsïSHgsü© ^Sepleiiieira. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Uit Groningen: Tengevolge van de hitte is hier bezweken de bejaarde H. Stop. Uit Amsterdam: Tengevolge van de hitte zijn gisteren te Amsterdam twee personen op den openbaren weg bezweken. Gisternamiddag te ongeveer halfzeven in in de Amsteïkade een zwemmer ver dronken. Te halfelf gisteravond werden uit het water van de Pi eter Lastmankade twee tl ren kelingen opgehaald. Bij beiden kon den evenwel de levensgeesten weer wor den opgewekt. Gistermiddag werden te Purmerend weder 2 personen bewusteloos thuis ge- braclit, die door de warmte bevangen waren. V. A., een man op leeftijd, is over leden. Van v. d. J. is de toestand weder vrij goed. Te Rolduc bezweek de 24-jarige doch ter van de landbouwster Weggemans door de hitte. Hef Kamerlid Juien gewond. Men schrijft aan het „D. v. N.-B.": Bij het uitwijken voor een auto sloeg het rijtuig van liet Tweede Kamerlid W. Ju ten om. Zijn echtgenoote en dochter -be kwamen geen letsel. De beer Juten-werd aan een arm gewond. Verdronken. In de gemeente Heerde is bij het baden in de IJsel verdronken de 21-jarigcn land- bouwersknechfc A. Wonink, uit Wapenveld. Woensdag is bij het zwemmen de 24- jarige V., te Nijmegen in een kanaalput van het Maas en Waalkanaal verdronken. Gisterenmiddag is in de zweminrich ting aan den Vossegatschen dijk te Utrecht het lijk gevonden van een jongeman, ge naamd Busson en wonende in de Bekker- straat aldaar. Vermoedelijk is de onge lukkige eergisterenavond of gisterochtend bij het zwemmen verdronken. Woensdagavond is de 17-jarige B. S. bij het baden in de Roer nabij Schöndeln, verdronken. Te Hillegom is de timmerman W. A. in een sloot verdronken. Ongelukken. Te Spijkenisse is bij de familie van den motorschipper J. Vermeer, die uit Frank rijk een lading soda zou vervoeren naar Rotterdam, bericht ontvangen dat door 't springen van een staaldraad een 3-jarig dochtertje, dat over het dek liep, zoodanig tegen haar hals werd getroffen, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Den schipper zelf werd eenige jaren ge leden bij een dergelijk ongeluk een been afgckncld. 'fc Vijfjarig zoontje van een familie te Weesperkarspel, was met kersen naar bui ten gestuurd, terwijl de moeder binnen een ander kind hielp. Buiten stond een pot thee voor ongeveer twintig personen, die tijdelijk aan de waterleiding werkzaam zijn. 't Kereltje zette zich op het deksel. Dit kantelde en de jongen kwam in de gloeiende thee terecht. Wel schreeuwde hij hevig, maar omdat zoo iets meer voorkwam werd er niet direct aandacht aan geschon ken. Deerlijk verbrand werd het kind ein delijk opgenomen. Na hevige pijnen be zweek do arme jongen. Een v/agen met eieren omvergereden. Gisteren werd op de markt te Barneveld een met eieren heiaden dogcar van een landbouwer door een ander voertuig on derstboven gereden. Van de 3000 eitjes bleven er slechts enkele heel. In dikke golven stroomde de heerlijke struif over de straatsteenen. ACABEftlilE-BüiSUlürS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Geneeskunde: de heer M. Katan, Vlaardingen, A. M. J. A. van Doorn Rotterdam, en J. Neuberger te Nij megen. Candidaats-examen wis- en natuurkunde La A de heeren E. C. Wiersma, Den Haag en D. Schouten, Bijssen O. Aanvullings-examen krachtens art. 135 wet H. O. de heer J. Meijknecht te Rot terdam. Doctoraal examen Nederl. Letterkunde de heer P. J. J. Diermanse Rotterdam. Candidaats-examen klassieke letteren: Mej. J. de Vries, Den Haag. - Candidaats-examen Germaansche taai en letterkunde (Duitsch), de heer J. G. A. van der Haar, Den Haag. Doctoraal examen Scheikunde de heer P. A. A. van der Beek, Voorburg. De examens zijn voor den loopenden leergang, hiermede ten einde gebracht. SYABSSSIEISBSS H. B. S. voo:* Meisjes. Toegel. tot de 1ste kl. zonder examen: 25 e., geex. 10 cand.; afgew. 3, toegel. 7, Toegel. tot de 2de kl. 1 cand. Toegel. tot de 3de kl. 1 cand. Gaarne brengen wij het verzoek over van den Directeur van het Telegraafkan toor alhier, om alleen dan van de tele foon gebruik te maken als het beslist noo- dig is. Er wordt thans veel drukker gete lefoneerd dan in normale omstandigheden. Dit is voor de telefonisten bij deze groote hitte zeer afmattend. Indien niet zoo vlug als anders aan een oproep gehoor wordt gegeven, gelieve inen cenig geduld te be trachten en wordt men belec-fd verzocht vooral geen aanmerkingen hierover tegen de telefoniste te maken of den chef op te bellen. De heer A. D. J. Stukje, alhier, tot arls bevorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij de landmacht hier te lande. Reserve 1ste luitenant J. J. Litjens, van het 9de Reg. Inf. wordt gedetacheerd bij het 4de Reg. Inf. alhier. Personen te Leiden gevestigd. Mej. A. J. Senne, dienstbode, Bloemmark! 9 Mej. L W Beek, dienstbode, Warmonder- v/eg 5 P. van den Berg, arbeider, Hensius- plein 3 Mej. E. Bockholt, dienstbode, H. Rijndijk 23 B. C. A. van Duuren, Hooi gracht 105a B. Groot, dienstbode, Overrijn 5 Mej. M. A. de Jager, verpleegster, Aoad. Ziekenhuis V/. A. Bodewes en gezin, on derwijzer, Boisotkade 4 T. de Jong en gezin, sergeant-majoor, Koninginnelaan 21 Mej. A. Th. van Kooten, dienstbode, P- Fre- derikslraat 15 J van Leeuwen en gezin, Oude Vest 71 A A. Litijendijk, waterbouw kundige, Morscbweg 101 Mej. G* Miesaar, dienstbode, Oegsfgeesterlaan 39 Mej. M. Oppelaar, dienstbode, Breeslraat 73;. Mej. E. A. C. Ouwerkerk, Groenoordstraat 8 Mej. F Oudega, dienstbode, Rijnsburgerwe? 42 J G. Crabbendam en gezin, etser, Tulpen straat 17 P. Rijnsburger, magazijnbediende Haarlemmerstraat 289 Mej. C. J. Schleijer, kantoorbediende, Hoogpwoc:rd 159 Mej. M. Wiegsholt, dienstbode, Nocrdeindeplein 6a Mej. E Wüstevelö, dienstbode, Rijnsburgerweg 17 W. F. Zieck en gezin, civ. ingenieur, K. Mare 18a Mej. E Küblkig, dienstbode, Hooigracht 47a" J C. Johanknegt en gezin, Plantsoen 29 Mej. E. de Waal, verpleegster, Acad. Ziekenhuis H. J. v d Heijdt en gezin scheepmaker, Janvossentfteeg 14 Mej. A. J. W. Lespan, huishoudster, Rijnsbergerweg 51 H. J. van der Weerlhof en gezin, spoor- wegfceamle, Heerenslxaat 153 Mej. A. Knctschde Vries, Nanniestraat 54 C. Klin kenberg en gezin, mach. houtbew., Grcenoord- slraat 1 Mej. T. Verkerk, dienstbode, Pie- terskcrkgracfrt 3 J. J. C Sclireuder, Hooi gracht 69 Th. A. M. Couwcnberg, Bree slraat 84 W. Engelenburg, banketbakker, Hooigracht 1ÖS K. Scheepmaker, sigaren maker, Zijdgrackt 31 J. D. Robbers, koop man, Sliksteeg 14 S. Posluma, winkelbe diende, Heerenstraat 108 Mej. F. - Zwisele, dienstbode, Cobetsfraat 8. Personen uit Leiden vertrokken. J. A. van Wijk, Zaandam, Westzijde 134 Mej. N. S. van Krimpen, Delft, Oude Dc-lft 128 G Weber, Rotterdam, Belbroogsstraat 38a Mej. M. J. Verhulst, Middelburg, Lange Geitstraat 163 J. H. M. Wasserman, Rijs wijk (Z.-H.), Heerenstraat 36 Mej, J E. Müiler, Amsterdam, Jacob van Lennepkadc 238 P. v. d. Went, Leiderdorp, Doeslaan 37 J. van Vreeswijk, Iiamerik A 60 W. Bis schop, Hoorn, Roodesteen 15 Mej. C. A. Wessel Venlo, Goltsiussingel 7 Johs. Ridchï, Den Haag, Fluweelenburgwal 74a Raden Achmad, Rijswijk (Z.-H.), Koninginnelaan 13 A. W. Loeber, Blaricurc, Eemvresserweg 5 Mej. J. S. S de Smit, Den Haag, Ta-pijt- weg Ziekenh. P. J. v. d. Steen, Wierden, Dorp Mej G de Gelder, Hengelo (O.), Lent- veenweg 5 Abr. Maré, Amsterdam, Vijzel straat 20 D. Vrijbloed, Schoten, Schoter- bcechplein 13 Mr. D. J. Veegens, Den Haag v. Bleiswükstraat 133 L. J. Nieuwenburg, Zeist, Steinlaan 19 C. Th M. de Waal, Bus- sum, Voormeulenweg 2 LH. W. Lobecaat- Vermeer, Den Haag, Donckcrtstraat 4 W. Schilperoort, Rotterdam, N. Binnenweg 162 J. J. Hortslra, Arnhem, Graaf Ottoplein 7 W. M. A Rank, Amsterdam, Marnixslraat 344 M. van Harmeien, Oegstgeest, Abspoehveg nieuwe huizen H. v. d. Weijden, Den Haag, Poeldijkslraat 13 G. Witsen Elias, Den Haag, Sweelinckplein 79 L Sogaar, Apel doorn, Walweg 3 Th. Gustenhoven. Haar lem, Duivenvoordestraat 86 H. J. M. Maas Rotterdam, Ged. Binnenrotte 126h Mej. M. P. Godefroy, Rotterdam, Bergweg Gem. Zie kenhuis G. B. Koning, Leiderdorp, Dorp straat G7 J. C. Choufour, Delft, Phoenix- straat 7 W. v. d. Werf, Oegstgeest, Do Kempenacrstraat 48 Mevr. C. van Ooij van der Zijl, Den Haag, Stadhoudersplcin 112 Mevr. P. S. Suwaal geboren v. Leeuwen, Schiedam, Kreupelstraat 95. TËH'ËQiSaSj^EK De resultaten van Lausanne voor het Oosten. MOSKOU, 14 Juli OLD.) - De j tia" beschouwt de resultaten van de con- ferentie te Lausanne als een overwinning niet alleen voor Turkije maar voor het ge- heele Oosten. Het zedelijk prestige van Rusland is f toegenomen en zal nog verbeteren door de - concessies aan de Entente om hierdoor hun sympathie te verkrijgen en hun af keer jegens Sovjet-Rusland te doen ver- minderen. Hoe ook de wederzijusche ver- houdingen zijn, zoo schrijft het blad ver* der, groote massa's van de Oosterscbe be- volking sympathisecren thans met Rus land. De staking in Spanje. MADRID, 13 Juli (V.D.) De staking der transportarbeiders en chauffeurs te Barcelona is opgeheven. Bij de banken te Madrid is een 24-urige proteststaking uitgebroken wegens den moord op den vakverecnigingsleider te Valencia. Alle banken zijn gesloten. Vasschcrssberêch^en- VLAARDINGEN, 12 Juli. Statistiek tot en met 11 Juli. Aangebracht in 1S20 door 85 vaartuigen. 12.643 tonnen, in 1921 door 133 vaartuigen. 12.250 tonnen, in 1922 door 45 vaartuigen 6382 tonnen, in 19*23 door 155 vaartuigen 33.936 tonnen haring. Prijzen: 12 Juli 1920 V.H. f 41, f 42.30, MH. f 45.30, f 70.60 p. K., 1921 VH. f 33, f 34.20, MH. f 30.10, f 53.70, p. K., 1922 MIL f 40.80 f 68.70 p. K. VLAARDINGEN, 12 Juli Binnen van de haringvisscherij YL. 16 met 26 last. ESSARKTBERICHTEI3 KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Juli. Vei ling. Due of York per 25 Kg. 0,S01.30; Peen per 100 bos 3.405.50 Aanvoer: 820 maal 25 Kg. Due of York, 4400 bos Peen. LEIDEN, 13 Juli. Veiling. Bloemkool 15 Sala-de 1.804.20, Wortelen 26, Kroten 33.50, Komkommers 1021, Selderie 12, Rabarber 11.40 alles per 100; Tuin boonen 2.404, Doppers 313, Peulen 28, Postelein 14, Aardbeien 70 84, Aardappelen 48, Snijbooncn 6-168, Heerenboonen 7384 alles per 100 kilo. Pei ziken 312 cent per stuk. 14 Juii. Boter. De prijzen van boter cp de heden gehouden- markt waren als volgt: prima boerenbotcr 1-601.65; goede boeren boter 1.451.55 per Kg. Aangeveerd 75/8 cn 10/16 vaten, wegende 1650 Kg. Handel rc- gelijk. Eieren. Totale /aanvoer 7342 stuks. Da prijzen waren: Kipeieren 55,60, Eenden eieren 66,20 per 1Q0 stuks. Handel ship. 7ui*fmarfcl xan 9 Juli. tot §n me'. 14 Juli Aanvoer lange turf 470.000 stuks, prijs 7— 11 per 1000 stuks; Korte turf geen aanvoer en geen noleering. ALFHEN AAN DEN RIJN, 13 Juli. Veilinfi Per 100 Kg. Tuinboonen 58, Pen'en 3—*', 4, Doperwten 511, Snijboor.cn 44, Pos' telein 12; Per 100 bos*. Peen 35. Per 100 stuks; Kropsla 2.803.70, Komkom mere I 1316, Komkommers II 1011, Bloem kool I 2.603.40. Per 100 pond: Aardbeien 28—37. ROELOFARENSDVEEN, 14 Juli. Veiling. Aardbeien 3667 cent per kilo; Aardappelen 0,551-30 per 25 kilo; Peulen 10 cent, Gr. Peulen 30 cent, Peulen I 9075 cent, Feulen II 5 cent, Doperwten 1020 cent, idem II 5 cent, idem I 25 eent, Capucijners 1015 cent, Witte Capucijners 40 cent, Tuinboon cn 2(5— 35 cent, per 10 Kg.: Augurken grof 2.S0 2.50 en Bommen 3 per 25 Kg. Doorsneeprijs van 13 Juli mei, aftrek \an veilingskosten: Peuleji 9 cent, Groene Peulen 14 cent, Peulen No. I 51 cent, No. II 14 cent, Doperwten 21 cent, idem No. II 19 cent, idem no, 3 9 cent, Jongo Doperwten 323741 cent, Capucijners 24 cent, Tuinboonen 32 cent, Gicf 4.32, Bcmmen 3.25. BOSKOOP, 13 Juli. Veiling. Rozen: Ophelia 25 ct., Golden Ophelia 253<ï ct., Hadley 30 ct., Pr. do Bulgario 15 ct., But terfly 20 ct., Mrs Aaron Ward 18 ct., l'ai- seriii Aug. Victoria 20 ct., Mme Jules Bouché 10 ct., Polyantharozen poulscn 19 ct., Buitenrozen 825 ct.. Dahlia's 2~> ct., Gladiolen 2833 ct., Lathyrus 6 ct-.. Pioe nen 17 ct., Violieren 16 ct., Campanula 10 ct., Anjers 3 ct., Delphinium 10 ct., Irissen 18 ct., Asparagus 20 ct., alles per bos. Fruit: Aardbeien 25SS per 5 ons Frambozen 25 ct. per 5 ons; Zwarto bessen 43 ct., per K.G. "Wisyolnolecrlngen (Amsterdam'* Zicht. Londen 11.7. Vg Berlijn 11V4 Parijs 14«ca/4 Brussel 12 4*J/4 Zurich 44 15 Weenen ol/8 Rome g Madrid Kopenhagen d 4 Cbristiania 41.55 Stockholm f 67.55 New-York j 2.56 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 14 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 7G9.3 Aberdeen. Laagste BarometcrsL: 752.3 Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Juli Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind, half- tot zwaarbe wolkt met toenemende kans op onweer, koeler vooral in het Oosten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3