Burgerlijks Stand Leiden 10 Juli. Geboren: Johannes Oorlielus z. van J Ylaardingerbrock en J. Bcelee Wil- hclmina d. van J. J. v. d. W^ngaard en M. J. Bavelaar Cornelia Maria d. van O. v. Teylingen en A. M. Straathof. Ondertrouwd: P. Gijsman jm. 26 j. en P. de Roo jd. 23 j. H. de Reus jm. 24 j. en G. M. Brusche 25 j. A. S. W. Visée jm. 31 j. en A. Vos jd. 30 j. Overleden: Sara Goddijn ongeh. vr. 30 jaar. Luchttemperatuur: te 12 u. 's n. 26° C. (79° F.); te 9 u. v.m. 25° C. (77° F.); te 12 u. 's va. 31° C. (88° F.); Nam. 3 uur: 33° C. (91,4° F). Watertemperatuur.. Voorm. 9 uur: 24C. 's Middags 12 uur: 25° G. Nam. 3 uur: 26° C. Licht op: Woensdag 11 Juli 9.48 uur. De burgemeester van Zwolle dankte^ hier op voor de uitnoodiging. Dr. de Visser, minister van onderwijs, en eere-voorzitter, had bericht gezonden door een minister raad verhinderd te zijn. De heer A. van Ooy, schoolopziener te Rotterdam, secretaris bracht het jaarver slag uit, waaruit bleek dat in Januari 1922 er 144 afdeelingen. waren, van (tezamen tellend 11.500 leden), van welke 17 geen tee ken van leven gaven. Steenderen en Wa- geningen zijn opgeheven. Zes nieuwe af deelingen zijn er bij gekomen. Er zijn twee ringen, Twente en Walcheren. Het jaarverslag van den penningmeester over 1922 sluit met een kassaldo van f 3711. De begrooting 1923 vermeldt in ontvangsten en uitgaven f 11.650. Vertegenwoordigd waren 74 afdeelingen. UIT DE OifiEHIMG HAZERSWOUDE. Gedurende de maand Juni hebben de navolgende huis- en bedrijfs- slachtingen plaats gehad. Gewone slach ting: 8 koeien en 17 varkens, Noodslach- tingen: 10 koeien, 1 stier, 1 pink, 8 nuch tere kalveren, 1 graskalf en 1 schaap. To taal aan keurloon f 77. Bij den veehouder A. P. Heijker in het Westeinde is onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd. Wegens bedanken van d e n heer W. G. Schrier voor de benoeming tot lid van den Gemeenteraad, is door het Hoofdstcmhureau No. 3 van lijst 3, n.l. de heer R. van 't Riet gekozen verklaard. De Clir. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", directeur de heer L. J. Windhorst, alhier, hoopt Vrijdag 3 Augustus a.s. deel te nemen aan het zang concours te Katwijk .aan Zee. Een heer en dame, ieder met een meisje bij zich achter op hun rij wiel, reden op den Gemeeneweg achter een hooiwagen. Door den omvang van den volgeladen wagen bemerkten zij niet, dat een auto in tegenovergestelde richting in aantocht was. Door het zijwaarts wijken van den hooiwagen meenden zij te kun nen passeeren, maar kwamen jammerlijk met den auto in botsing. Het gevolg was, dat het voorwiel van de fiets der dame in elkaar werd. gedrukt, terwijl zij aan haar arm eenige ontvellingen opliep. De jongeheer J. van E x t e r, leerling aan de H. B. S. te Leiden is be vorderd van de 2de tot de 3de klasse (voor waardelijk). Het Hoofdcomité van de te houden Jubileumfeesten in onze ge meente bestaat uit de heeren: Burgemees ter J. v. d. Meulen, eere-voorz.; Not. F. C. Engelberts, 2de voorz.; B. den Braver, 1ste secr.; B. v. Elswijk, 2de secr.; A. Heester man, penningm.; P. F. Veelenturf, D. de Bruyn, H. W. G. Duncker, R. v. Vliet, A. J. Pannebakker, C. Patijn, G. van Meurs, J. A. Heemskerk, Arn. J. d. Jong, N. Vink, C. A. van Dam, B. Offringa, J. v. d. Meulen, F. Boonsma. Door dit comité zijn een 5-tal sub-com missiën ingesteld voor verdecling der werkzaamheden. De commissiën zijn als volgt samenge steld: I. Optocht-Commissie: dorp: B. van Elswijk, G. v. Meurs, J. H. Straathof, J. Noordam, J. Bol, W. Slootweg, W. v. Vliet, L. C. van Geest, J. van Griethuisen. II. Commissie voor Volksspelen: C.' Pa tijn. Joh. Rietveld, J. Bogerman, C. Verde- gaal, Joh. v. Dorp, C. W. Oppelaar, A. Qualm. III. Commissie voor Muziek en Zang: R. van Vliet, J. v. d. Meulen, L. J. Wind- horst, Alb. v. Rijsel, G. Ballering, Jac. Bol Joh. Rietveld, J. A. Brinks. IV. Terrein-Commissie: B. van Elswijk Abr. van Klaveren, J. A. Dekker, W. van Vliet. Ook voor den Rijndijk zijn commissiën benoemd, die later zullen worden bekend gemaakt. Voor do schoolkinderfeesten, die hel voornaamste deel van de feestviering zul len uitmaken, bestaat voor het Dorp de commissie uit de volgende heeren: B. Offringa, J. v. d. Meulen, H. W. C. Duncker, J. H. Straahof, R. v. Vliet, W. v Klaveren, A. v. d. Vaart, W, v, d. Spek, A. Maaskant. De feesten zullen over Dorp en Rijndijk worden verdeeld en waarschijnlijk zal een autodienst tusschen dorp en Rijndijk wor den onderhouden. Leden van de hoofdcommissie en van de sub-commissiën zullen trachten do noodige gelden te verzamelen. Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 6345 eieren waarvoor werd bésteed f 5.20 f 5.95, en eendeneieren f 5.40 a f 5.60 per 100 stuks: hanen f 0.30 a f 1.95; konijnen 10.25; eenden f 0.75 per stuk. SASSENHEIM. Wij verwijzen gaarna paar de advertentie in dit blad betreffende de ledenvergalering der Fröbelschool al hier. Waar op deze vergadering bestuurs verkiezing zal plaats hebben, wegens ver trek van raej. de wed. v. Goeverden, is 't wenschelijk dat belanghebbenden onzer lezers deze vergadering bijwonen, opdat ook in bestuur uitkome dat velen onzer menschen van deze nuttige inrichting gebruik maken. ■Aan de Rijksuniversi- teit te Leiden slaagde voor het aanvullings examen Latijn de heer Jac. v. Weeren, onderwijzer a. d. Chr. M.U.L.O. school al hier. ALPHEN AAN DEN RIJN. - Gisterenmi ddag had zekere H. uit Noorden, werkzaam aan een in aan bouw zijnd perceel aan de Torenstraat het ongeluk naar beneden le vallen. Hij kwam terecht op een bintenlaag, waarna hij verder naar beneden viel. W. v. K. eveneens aldaar werkzaam, snelde toe en had de tegenwoordigheid van geest den vallenden H. op te vangen. K., die een cursus gevolgd had betreffende eerste hulp bij ongelukken, verleende diensvolgens de eeTste hulp. De inmiddels ontboden ge neesheer constateerde bij H. inwendige kneuzingen. Per auto werd hij naar Lei den overgebracht.. Te water. Gisteravond viel een 7-jarig meisje van S. in den Hoorn te water, door het breken van een brugleuning, waar zij tegen aan leunde. Men had haar weer spoedig op het droge. VOORSCHOTEN. Naar aanleiding van het gisteren geplaatste Zoeklicht meldt men ons, dat het aan Het Volk wel moei lijk zal vallen om wat het schreef met be wijzen te staven. Dat de heer Braggaar uit zijne woning wordt gezet is juist, maar niet juist is dat hij geen woning kan krijgen, o m d a t hij Sociaal-democraat is. De heer Braggaar toch is een man die hier de algemeene ach ting geniet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tengevolge van de he vige warmte is de werkhond van O. W. al hier doodgevallen. KATWIJK AAN ZEE. Hadden de hier wonen- de tuinders onlangs de schadepost dat voornamelijk hun aardappelen', omdat de ze in de duinpannen staan, door de nacht vorst hadden geleden, nu ia de hitte met als gevolg erge droogte in ded uiiigronden die doet vree zen dat er van de aardappelen teelt in de duinen niet veel terecht zal ko men. Vele perceclen hebben hiervan al zoodanig geleden dat al te zieni is dat van een middelmatig beschot geei meer zal kunnen zijn. GELENGD NIEUWS De 19-jarige G. K. te Voorburg is in den Vliet nabij de Geestbrug bij^het zwem meii verdronken. Do 17-jarige A. Niehof te Ter Post is gisteren bij het baden verdronken. - De 17-jarige T. te Drunen is bij het zwemmen verdronken. De 21-jarige V., tuinknecht te Dalf- sen op het kasteel Rechteren, is bij het zwemmen in de Vecht verdronken. Bij het zwemmen in het kanaal Al meloNordhorn is gisterenmiddag de 15- jarige J. C. J. uit Almelo verdronken. In Ten Rost (Gr.) is gisteren de 17-ja- rige zoon van den slager A. N. bij het zwemmen in het Damsterdiep verdronken. De knecht van den landbouwer v. d. S. te Monnikendam is Maandagmiddag bij liet spelevaren in de Purmerringvaart ver dronken. De 16-jarige zoon van de weduwe v. d. B. te Soest is Maandag bij het zwemmen in de Eem verdronken. Te Oudehorsel is gisteren de 19-jarige J. O. bij het zwemmen verdronken. De 15-jarige J. de J. te Friens is gis teren bij het zwemmen verdronken. De 13-jarige M. v. d. K., te Rotter dam, is bij het baden in de Delfshavensche Schie verdronken. Zwemmers, die in de buurt waren, trachtten vergeefs hem op het droge te brengen. Toen men hem ten slotte vond was hij reeds overleden. Te Breukeier veen is de 32-jarige de P., terwijl hij op de stoep bij zijne wo ning zich waschte, voorover te water ge raakt. Toen men hem op het droge bracht, was hij reeds overleden. Hij laat een vrouw en een kind achter. Te Maarserbroek is het 2-jarig doch tertje van den veehouder M. te water ge raakt en verdronken. Te Veldhuizen is het 10-jarig zoontje van den landbouwer V. O., te Regersdorp, met zijn fiets in de wetering geraakt en verdronken. Broekhuys als practizijn. Broekhuys is ,.glad", hij heeft het meer dan eens bewezen. Hij was de glad ste practizijn, die er in Nederland rond liep, een mazen-snorder als geen tweede, bij wien advocaten om advies kwamen vragen. Een typisch geval uit zijn practizijns- lijd karakteriseert den man en zijn methoden. Op zekeren dag kwam een kantoorbe diende in zak en asch bij Broekhuys, en vertelde dat hij ongeveer duizend gulden gestolen had uit de kas, en dat hij geen raad wist. Broekhuys vroeg of de verduistering reeds ontdekt was. „Nee, dat nog niet, maar „Mooi, kun je er morgen nog dui zend gulden bij stelen De kantoorbediende paf natuurlijk, maar ja, het kón wel „Goed, dan steel je ze, en brengt ze hier. En dan nooit meer naar dat kantoor. Begrepen Twee dagen later. Broekhuys laat zich aandienen bij den bestolen patroon, en begint op hoogen toon de administratie en de controle te becritiseeren. Dan wordt hij gemoedelij ker. Vertelt dat één der bedienden twee mille uit de kas verduisterd heeft. Jongen van netten huize, ziet u. De familie in doodsangst. Heeft botje bij botje gedaan en f 750.bij elkaar gekregen. Spaar duitjes van jaren Ik heb het geld bij me. Als u geen werk van de zaak wilt maken, kan ik u het be drag overhandigen. Do patroon kiest wat voor hem het voordeeligst is accep teert. En Broekhuys neemt afscheid, joviaal, na den man van zijn eigen gold te heb ben betaald. En f 250.zoete winst voor zichzelf te hebben gemaakt. Duivelsch-slim, ja, maar duivelsch-ka- rakterloos ook. Watergebrek. Als schrale troost voor wie zich bij het gebruik van water in deze warme dagen, 'L zij noodgedwongen, 't zij uit altruisme, eenige beperking opleggen, diene de mede- deeling, dat men ook te Amersfoort in het villakwartier op den berg jammert over het feit, dat na drie uur des middags geen water meer wordt geleverd. 's Avonds, aldus het „Hbld.", kan men op aartsvaderlijke manier het vaatwerk aan een sproeiwagen vullen. Verdronken. Maandagavond te ongeveer 6 uur, ver dronk, meldt het „Limb. Dagbl." te Heer- lerheide een circa 26-jarige jongeman, die met nog anderen daar baadde in de vroe gere bruinkoolgroeve der N.V. Bergerode. Aan den kant stonden zijn moeder en verloofde. Men kan zich de smart voorstellen, die zich van beiden meester maakte bij dit verschrikkelijk gebeuren. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen in de Rechten de heer O. van Rees (Den Haag). Aanvulilngs-examen Latijn: mej. H. G. Noij, (Diepenveen, O.) Doctoraal examen Klassieke Letteren: mej. L. S. Schot (Amsterdam). Na verdediging van een Academisch proefschrift, getiteld: „Immunisatie tegen •bacillaire dysenterie door middel van de bacteriophaag anti-dysenterie Shiga-Kru- se" werd heden bevorderd tot Doctor in de Geneeskunde de heer Mas Sardjito, ge boren te Madioen. STADSNIEUWS ,R. K. Vakschool voor Meisjes. (Vervolg,) p i Wel reikt ook deze inrichting diploma's uit het kan nu eenmaal niet anders doch de waardeering geschiedt naar practischen maatstaf. Wij dienen nog speciaal de aandacht te vestigen op de werken, vervaardigd op den avondcursus (.vervoig-onaerwij®) Keurige staaltjes zijn in deze afdeeling to bezichtigen. Het mag als bekend worden veronder steld, dat de doorsnee Fransche (huis)- vrouw zich van haar huiselijke bezighe den met „een Franschen slag" afmaakt. Niet alzoo de Hollandsche- en in geen geval zou de snoode verdenking van toe passing kunnen zijn, wanneer hot be treft: de keuken. We hebben een gastronomische schil derij aanschouwd vanmorgen als zelden tevoren. 't Zag er verrukkelijk uit in deze koel© ruimte. Wat ons aangediud werd als een „Een voudige Burgerkeuken" zag er reeds zoo buitengewoon smakelijk uit, dat onze minder met aardsche goederen bedeelde medeburgers zich wel verwonderd af zul len vragen: „Kan ik dat alles met weinig geld doch veel kennis van zaken berei ken?" Deze eenvoudige keuken was, naar onze vriendelijk© geleidster mededeelde, geheel en al door de jongste leerlingen vervaar digd. In trapsgewijze regelmaat kregen we dan de gewone „burgerpot" en do fijne keuken te zien. Vooral bij de laatste, welke meerdere tentoonstellingstafels in beslag namen, waren verdienstelijke staal tjes van Lucullus' kunst te aanschouwen in een keur van apetijtelijk opgemai warme en koude schotels. „Het oog wil ook wat" een oud ge zegde, waarvan hier de toepassing van wordt gezien. Hierin kan het gros van onze Holland sche vrouwen nog wat leeren van haar Fransche zusters. Qua tentoonstelling werd aan het oog ook genoeg gegeven in deze keuken. Alleraardigste decoratieve Oranje-lam pekapjes wat doet oranje toch goed hij zwart gaven een feestelijk aanzien en mocht men over den aard, of beter den naam der toebereide spijy.en in twij fel verkeeren de bij de afdeeling tee kenen vervaardigde naamkaartjes geven duidelijk genoeg het niet-gewetene aan. De noodige eenheid zou echter niet ver kregen zijn, indien de bereide spijzJen etc. eveneens niet in oranje gehouden waren. Annex de keuken wordt tentoongesteld een volmaakte provisiekamer. Ook daar is orde, regelmaat en netheid hoofdzaak. Wij spraken er onze verheugenis over uit, dat pok ruimte gegeven was aan het tentoonstellen van de leermethode en hare middelen: In een afzonderlijke ruimte wordt hier aan nog eens bijzonderen aandacht ge schonken. Vooral de grondstoflcunde is naar voren gebracht. De toekomstige huisvrouwen zullen, zich dus waarschijnlijk geen knollen voor ci troenen laten yerkoopen", De aandacht trekt ook een cncassetle met kookingrediënten.en een afdeeling van het Koloniaal instituut. Vanzelfsprekend zijn ook de theoreti sche leermiddelen de boeken vertegen woordigd. Te midden van een afdeeling „Wasch", waarin d® vcor- cn nadeelen van goede en slechte waschmiddelen worden ge demonstreerd, valt het model van een ouderwetsche trekmangel in het oog. Last not least noemen we in dit ver slagje de „teekenafdeeling". We hadden altijd gedacht, dat de zwakke kunne op dit gebied niet uitermate veel presteerde,doch wat ons hier getoond wordt is iets bijzon ders. Ook hier gaat de praktijk weer voorop. Prachtige geborduurde en gechablodeerde kussens en teacosy's zagen we en aller liefste ontwerpjes voor geborduurde klee- dingslukken. Als voorbeeld hoe „bij" de vakschool Noordeinde is, moge dienen enkele met Toethk-ank-amen-motieven gesierde ja ponnetjes. Noemen we tot besluit nog het nieuwste snufje van huisvrouwelijke techniek, het illustratief-tcekenwerk, waarmede de moe ders als ze de kunst bezitten ten minste hun kroost in de wolken kunnen maken. Resumé: een keurige tentoonstelling, die ondanks de hooge temperatuur (buiten!) warme belangstelling verdient. Pe hitte. We behoeven eigenlijk niet meer te schrijven, dat het warm is. Ieder gevoelt het aan den lijve. Niet allen echter weten, hoeveel graden de thermometer deze dagen aanwijst. De hittegolf, die thans over ons land is neergestreken, zal nog lang van zich doen spreken. Hoewel het voor het zwemmen zelfs to warm is, is het toch beter in dan boven, het water en profiteeren er velen van. De temperatuur van het water bedroeg giste ren 25i graden Celsius, heden 26. Zulk een temperatuur is in de Zweminrichting aan den Hoogen Rindijk nog geen enkele maal waargenomen. Ook het aantal be zoekers sloeg een record. Er waren er gis teren niet minder dan 1276. Toch moet het nog eerigen tijd zoo door gaan, wil de Zweminrichting het geleden verlies door het koude weer te boven komen. TELEGRAMMEN Een protest van Tsjitsjerin. RIGA, 10 Juli (V. D.). De Sovjetregee- xing deelt mede, dat Poincaré in antwoord op het protest van Tsjitsjerin tegen den verkoop van de schepen van Wrangel, ver klaard heeft, dat Frankrijk erkent, dat deze schepen het eigendom zijn van Rus land. Hij is evenwel alleen bereid de sche pen uit te leveren aan een wettige Rus sische regeering. Daar Frankrijk crediteur is, heeft het 't recht om Russisch eigendom in beslag te nemen. Tsjitsjerin heeft ge antwoord met een herhaald protest en heeft verklaard, dat het Russische volk het vasthouden van schepen beschouwt als offensieve en onvriendelijke daad. ue Ooaionriiksche leening. GENEVE, 10 Juli (V. x>.). De Raad van den Volkenhond benoemde tot vèrtiouwpns mannen der aandeelonbezitters in de nieu we buitenlandsche leening van Oostenrijk: All. E. Janssen uit België en N. D. Jay, uit Amerika. Het Zweedsche ijzerconflict. STOCKHOLM, 11 Juli (V, D.). De be middelingscommissie in het conflict in dé ijzerfabrieken hoopt spoedig overeenstem ming te bereiken. Congres van natuurkundigen. STOCKHOLM, 11 Juli (V. D.). Het con gres van natuurkundigen wordt in Go thenburg gehouden. 600 personen nemen er aan deel. Een groot deel hiervan komt uit de Noordelijke landen, doch ook van elders. Einstein is uit Duitschland geko men. Het Int. Soc. Bureau en de Roerkwestie LONDEN, 11 Juli (V. D.). Gemeld wordt, dat het internationaal socialistisch bureau Woensdag a.s. een vergadering zal beleggen inzake de Roerkwestie. Engeland zal door Henderson vertegenwoordigd worden. Visscherijherichten. IJMUIDEN, 10 Juli. Van de bcugvis- scherij kwamen hier aan den afslag do sloepen MA. 42 Albatros met- f 1119, MA. 57 Nelly met f 1151, en MD. 11 Oranje Nas sau met f 1321, aan besomming. VOORSCHOTEN, 10 Juli. Vrije veiling. Kipcieren 66.80 per 100 siuks; Eendcieren per 100 stuks 6.50; Kippen per stuk 1.30 1.40; Duiven per stuk 3040 cent; Sla 2 r -2.20 per 100 stuks. TER AAR, 10 Juli. Veiling „S«. Phocas". Jonge Peulen 85 cent, idem I 41 cent, idem II 30 cent, Doperwten 1.53, idem II 90 cent, idem III 75 cent, Tuinboonen 65 cent, Capu- 1 cijners 1.Witte Capucijners 1.20. Aan voer 308 zakken Peulen I, 4594 zakken Dop erwten. Veiling „Gcd zij met Ons". Groene Peu len 95 cent, idem I 45 cent, idem II 30 cent, Doperwten 1.48, Capdoppers 1.Tuin boonen 67 cent, Aardbeien 2545 per 10O Kg. Aanvoer 187 zakken Peulen I, 2141 zak ken Doperwten, 167 zakken Tuinboonen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Juli. Vei ling. Due of York per 25 Kg. 11.50, Peen per 100 bos 7.9010.40; Aanvoer 890 maal Kg. Due of York; 5900 bos Peen. TER AAR, 7 Juli. Veilins „SL Phcccs". Jon ge Peulen 75 cent, idem I 53 cent, idem II 55 oent, Doperwten 1.60, idem II 1.50, Tuin- booncn 61 cefft, Capucijners 7-36, Aardbeien I 2224 cent per küo, idem II 111 cent; Bloemkool I 5.3 cent, idem II 1.5 cent. Augur- ken grof 5 cent per kilo. Aanvoer 160 zakken t Jonge Peulen, 802 zakken idem II, 48 zakken i idem II, 2611 zakken Ikipenrten. Veiling „Gcd rij met Ons". Groene Pc ulerw. r5 ccnl, idem II 55 cent, idem II 48 cent, Dop erwten I 1.59, Capdoppers 1.40, Tuinboo- nen GO ceöt, Aardbeien 33Ö40 cent per kik). - Aanvoe:1: S3 zakken Groene Peulen, 158 zak ken idem I, 53 zakken idem II. 1175 zakken Doperwten, 291 zakken Tuinboonen. ROELOFARENDSVEEN, 11 Juli. Veiling. - Bloemkool 13 cent per stuk; Peen 6 cent per j bos; Aardappelen 1.451.50 per 25 kilo; i Aardbeien 2347 cent per kilo; Peulen 35 ent, Groene Peulen 6065 cent, idem I 9085 cent, idem II 4050 cent, Extra Peulen 1.46 Doperwten 1-101.20, Doperwten II 5550 cen,t Doperwten III 25 cent; Capucijners 75 65 cent; Tuinboonen 5055 cent, aWes per 10 kilo; Augurken grof 4.302.60, Bommen 2.30. Doorsneeprijs van 10 Juli met aftrek van veiIingsko6ten: Peulen 40 cent, Groene Peulen 64 cent, Peulen No. TI 42 cent, Doperwten: 1.29, Idem No. Tl 96 cent, Hem no. Ill 74' cent, Capucijners 1.07, Tuinboonen 58 cent. IJMUIDEN, 9 Juli. Heden kwamen, van de trawlvissclierij hier aan den afslag de stoomtrawlers: IJM. 42 Flamingo met f 1983, IJM. 105 Reiger met f 1389, IJM. 316 Gerard met f 2185, IJM. 130 Eendracht I met f 853, IJM. 331 Holland V met f 1479, IJM. 503 Holland VII met f 1151, IJM. 80 Hasenkamp met f 1579, IJM. 94 Peter D. met f 165S, IJM. 491 Timor met f 1505, IJM. 326 Hibernia met f 1743, IJM. 190 Henriette Jacoba met f 1585, HD. 76 In- sulinde met f 1535; de motorxotter: E. 542 met f 1250 en do zeilloggers: KW. 41 Ster- na met f 180, KW. 74 Katwijk aan den Rijn III met f 171, KW. 173 Minister Kuy- per met f 116, KW. 155 Huibertha Gcrarda met f 141, KW. 21 Twee Gebrocdors met f 185, KW. 47 Noordzee V met f 101, KW. 112 Vertrouwen met f 187, KW. 48 Cornelis Marinus met f 88, KW. 103 Katwijk met f 192, KW. 44 Dirk met f 100 en KW. 22 Orion met f 492 aan besomming. IJMUIDEN, 10 Juli. Heden kwamen van de trawlvissclierij hier an den afslag de stoomtrawlers IJM. 176 Holland II met f 784, IJM. -261 Pan met f 913, IJM. 141 Poverdina met f 153, IJM. 40 Calabria met f 1455, IJM. 244 Delfland met f 991, IJM. 151 Hilda met f 1144, de sleepbototrawlers IJM. 166 Marie met f 518, dfe motor kotter L. 10 mot f 708, eni de zeilloggers KW. 33 Maehiel met f 407, KW. 126 met f 1878, KW 147 Wilhelmina III met f 187, KW. 19 Dirk met f 220, KW. 87 Katwijk aan Zeo III met f 215, KW. 43 Landbouw cn Zeevaart II met f 11G aan besomming. MARKTBERICHTEN OFFiCIEELE BEURSNOTEERING. V.K. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 101V1(5 101V4 101 Vis 96V2 S7*/4" 99V4 tSV8 3V4 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. O.-I-, obl. 1919 6 Portugal T ah aks ra. 1890 Rual. 1906 frs 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 4K Koloniale Bank aand- 15?V| Ned. Ind. Handelsbank H2Vj. Centr. Suiker 9lJ/4 Jurgeos A. 56 J«reens B 56V4 Oude muios R S. Stokvis 65 V* Am Hide en Leather Am. Smelting en Ret58V2 Anaconda copper 82 V2 Centr. Leather 21 Studebaker 104*^ S Steel 94V< Oompania SV^ Handelsver. A'dara. 430*/4 Dordtsche Petr. Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber 143Va Deli Bat. Rubber 70«/4 Koloniale Rubber 91 Va Serbadjadi SOU Holland Amerika lijn a. 851/2 Holl. Stoomboot IJ1/; Kon. Holl. Hoyd tl f- Kon. Paketvaart Cpbopp'-nar' Unie 8 Rott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Bafavia Tabak Deli Cultuur Ml? H IJ S Mij obl. 5M 99l6/re H.IJ.S.M. obi. 1000/M2 4 8:>/, Mij. t. E. v. S. S obl. 5M 97'Vie Atcbison Topelca 1C37/, Erie common- Kansas CitySouthern U Missouri Kansas Tevn" South. Pacific Union Pacific Geld prol. SV2' Wissclnoteeringen (Amsterdam^ - 19 7V. !15>/« ill Va 133 11V, Jl' Zicht: Londen 9 Berlijn Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid 9 Kopenhagen Christiania 9 Stockholm 9 New-York aBfcSS'.-ï J"- I1.7-.V, 0.éf09»fc 15 32 V2 12.7 2 Vj 44.20 v» 0036 11.- SG.S5 44.40 41.30 67.70 2.55Vs Tategpafisch Weekbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do BildL Hoogste Barometerst.771.4 Kopenhagen. Laagste Barometerst.759.1 Vostmanocr. Verwachting tot den avond van 1*2 Juli; Meest zwakke wind, aanvankelijk ui^ Zuidelijke richtingen, helder tot licht- of hall bewolkt, droog warm weer behoudens kans op onweer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3