m <.wmjLrmjtBczBSx"2i~*riT Gemeanielijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar SCKELVISCH a fO.ll— f 0.16, SCHOL 0.17—f 0.21—f 0.25, en KABELJAUW a f0.32 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 10 Juli 1923. AGENDA DINSDAG 10 Juli. Leiderorp. Ba zar Kinderbuis Voordorp. WOENSDAG 11 Juli. Leiderdorp. Bazar Kinderhuis Voordorp. lederen Woensdagavond van 1%8K uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dor apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zendag 15 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch markt 8, Telefoon 552. Do apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Maar met de middenstandsorganisatie als zoodanig en met haren grondslag heeft dit niets te maken." De 10 guldens-bankbiljetten, Op de vragen van de» kSèr Bulten, be treffende hemen van maatregelen, Waardoor de mogelijkheid tot het splitsen van de bankbiljetten van tien gulden in twee bladen voorkomen wordt, heeft mi nister de Geer geantwoord, dat het niet juist is, dat ze uit twee op elkaar geplakte papieren bestaan. Alle papier van zekere dikte is splijtbaar. Die splijtbaarheid is grooter bij papieren met ingewikkeld watermerk, doordat de papiermassa min der hevig kan worden g schud gedurende de vorming van de papierbaan. Intusschcn kan de splitsing der biljetten niet intreden door bet normale gebruik in het geldver keer. In verband met de mogelijkheid, om door het toepassen van kunstgrepen de "biljetten in twee deelen te splitsen, heeft de directie der Bank reeds meer dan an derhalf jaar geleden maatregelen genomen tot verbetering van het voor de biljetten- vervaardiging aangewende papier. Hoewel het papier door het doen bedrukken aan beide zijden en met het oog op het water merk een zekere ondoorschijnendheid be hoeft, is deze toch dermate verminderd, dat de thans in omloop te brengen biljet ten ter waarde van tien gulden geacht mogen worden niet door aanwending van eenvoudige hulpmiddelen splitsbaar te zijn. Verbrokkeling. 1 Men schrijft aan de Standaard De Staatkundig Geref. leden, in de ver schillende Prov. Staten hebben besloten b'j de a.s. verkiezingen voor leden der Eerêit Kamer eigen candidaten te stel len. Voor samenwerking met de Anti- Rev. Statenleden zijn zij niet te vinden. Hoe dwaas en betreurenswaardig dit is blijkt wel hieruit dat de St. Ger. in geen enkel district ook maar eenige kans heb ben een man hunner beginselen gekozen te zien, daar buiten het eigen district om do lijsten niet verbonden kunnen wor den. Bij samenwerking met de Anti-Rev. echter zou voor Zeeland de kans zeer groot zijn dat een tweede afgevaardigde voor de Eerste Kamer zou gekozen wor den. De Nieuw-Malthusiaansche Bond. De Ned. Middernachtzendingsvereeni- ging nam met instemming kennis van den inhoud der verschillende requesten, «trekkende om, zoo mogelijk, aan de sta tuten van den gereconstrueerden Nieuw- Malthusiaanschen Bond de Koninklijke goedkeuring te onthouden. De vereeniging sluit zich hierbij aan en merkt o.m. op, dat in 't karakter van ge noemden Bond ligt opgesloten aanran ding der reinheid en heiligheid van 't huwelijk, dat de zorgelooze en schaamte- loozo propaganda van dien Bond was tot bevordering van ontucht, dat de goedkeu ring der statuten het volk ïn den waan bracht, dat de overheid instemde met de heillooze propaganda van dien Bond, dat die Bond in stede van „rasverbetering" zedenbederf bracht, dat het streven van dien Bond een der voornaamste factoren is geweest ter bevordering der huidige zedelijke verwildering en de opkomst heeft bevorderd van do z.g.n. aborteurs en aborteuses. Hoogere ambtenaren bij de spoorwegen. Naar do „Tribune" meldt zal de heer "Wijnkoop eenigo vragen richten tot den minister van Waterstaat, in zake het feit, dat de directie der Nederlandscho Spoor wegen ongeacht do loonverlagingen voor de lagere ambtenaren en het massa-ont slag ter bezuiniging op den dienst, ook dit jaar do hoogere ambtenaren een extra toelage van 7 pet. van hun salaris heeft toegekend. Door de Directie van do Nederlandsche Spoorwegen is bepaald, dat de hoogere ambtenaren, die na 1 Juli 1923 in dienst treden, en zij, die na dien datum in het korps zullen worden opgenomen, niet in aanmerking komen voor de toelage van 7 pet. De nonaotiviteits-quaestie. 1 Wij hebben, zegt de Avp, reeds ge meld, dat verschillende officieren, niet op fverzoek op non-activiteit gesteld, daarin piet zullen berusten. Verschillende hunner hebben een aan- "geteekend schrijven aan den. Minister fvan Oorlog doen toekomen van den vol- Igenden inhoud: „Bij beschikking vanwerd onder- .geteekende op non-activiteit gesteld. Deze "op-nonactiviteitsstclling geschiedde naar |de meening van ondergeteekende onrecht matig. Ondergcleekenö# reserveert zich dan ook ter zake alle rechten. Eene even- tueele aanvaarding van tractoment over «en andero dan de gebruikelijke periode of van non-activiteitstractemcnt, ge schiedt onder voorbehoud dezer rechten, zullende elke betaling door ondergetee kende worden geaccepteerd in mindering •van het hem toekomende." DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. DE VREDE VERZEKERD. Indien zij niet zoo belangrijk was zou men de conferentie to Lausanne grappig kunnen noemen. Moesten wij gister melden dat de toe stand critiek was, door het onhandelbaar optreden der Turken thans blijkt deze fTurksche houding slechts een schijnhe- Iweging te zijn geweest, en wordt gemeld, dat tusschen de betrokkenen een volle dige overeenstemming is bereikt, en Is- met verklaarde, dat de vrede is verze kerd. Do besprekingen, welke sedert Zater dagavond gevoerd werden, hebben geleid tot het sluiten van een principieele over eenkomst tusschen de gedelegeerden der uitnoodigende mogendheden en de Turk- sche delegatie omtrent de drie nog han gende kwesties, n.l. die der betaling van de coupons der Ottomaansche schuld, die der concessies en die omtrent de ontrui ming van Gonstantinopel. Aan de deskundigen is opdracht gege- von5 dÊn tekst, welke hieromtrent is ont worpen, nauwkeurig iiit te werken. Het resultaat zal dan voorgelegd worden aan de betrokken comité's der conferentie. De drie hangende kwesties zijn dus ge regeld. De kwestie der concessies wordt in een aan het vredesverdrag verklaring der Tnrkschfr delegatie gere geld, welke de eischen dee geallieerden in principe erkent. De ontruiming van Constantinopol en Gallipoli zal, zes weken na de ratificatie van het vredesverdrag door de groote iVergadering te Angora, voltooid worden. Het bericht over de te Lausanne be reikte overeenstemming is met groote vol doening ontvangen; de Engelsche bladen spreken de hoop uit dat een langdurige en gevaarlijke periode van den toestand in Oost-Europa Lierxnede voorgoed wordt afgesloten. Thans komt de toestand in het Westen aan de beurt. DE HOUDING VAN ENGELAND. Er komt licht! Baldwin heeft gisteren is het Lagerhuis meegedeeld, dat hij hoopte a.s. Donder dag in staat te zijn, een verklaring oveT den toestand in verband met de herstel- kwestie af te leggen. Aan deze mededeeling van den premier was een langdurige ministerraad vooraf gegaan, waarin, naar men aanneemt, de houding vaii Engeland ten opzichte van het herstelvraagstuk beiproken is. Intusschen wordt van verschillende «ij- den eenstemmig verzekerd, dat Enge land, zoo Frankrijk zijn houding niet Wijzigt, een conferentie van geallieerden en neutralen bijeen zal roepen om tot een algeraeene regeling te geraken. Ook de Vereenigde Staten zullen wor den uitgenoodigd aani deze conferentie deel te nemen en Engeland wil zelfs de •Vereenigde Staten uilnoodigeu, een voor zitter van die conferentie te benoemen. In dit verband worden de namen van Taft en Eliliu Root genoemd. Men verwacht dat de Noordelijke neu tralen terstond hun instemming zullen betuigen, evenals Italië en de leden der kleine entente. Omtrent de houding van België ver keert men nog in het onzekere, daar men niet weet, of dit land bereid is, zich van Frankrijk los te maken. Het is zeker dat Baldwin bij het ne men van den nieuwen koers op den vol- ledigen steun van den geheelen handel kan Tekenen, die geen verbetering van den toestand verwacht, indien Duitsch- land tengevolge van de voortdurende on zekerheid verder te gronde gaat. Baldwin heeft alle partijleiders ge raadpleegd evenals Ramsay Mc. Donald, 'Asquith en Lloyd George. Allen hebben hem liun steun toegezegd. Wat de houding van Frankrijk betreft is het zeker, dat Poincaré tot nu toe ge weigerd heeft, eenige schriftelijke ver klaring te geven, waardoor Frankrijk zich zou binden. Frankrijk schijnt van meening dat Duitschland definitief ver slagen is, daarentegen zijn de Engelsche staats- en zakenlieden overtuigd, dat het verzet in Duitschland nog maanden kan aanhouden zij het dan ook met ontzagge lijke schade voor geheel Europa. De Duitsche gezant te Londen: bracht een bezoek aan het ministerie van bui tenland sche zaken. Het staat thans dus wel vast, dat de waas van geheimzinnigheid! welke een tijdlang de buitenlandsche politiek heeft omhuld, zal worden weggevaagd en bovendien is zeker, dat het Fransche standpunt niet heeft gezegevierd. Ernstig vliegongeluk. De Fransche bladen maken melding van een ontzettend vliegongeval te Ken- ley in de omstreken van Londen. Een der meest bekende Engelsche militaire vlie geniers, Louis Trapgna Leroy van ori gine behoorende tot een Fransche fami lie - verliet te circa 10 uur in den mor gen het vliegkamp tie Kenley, in gezel schap van een zijner vrienden, luitenant 'Lo-gsdail, die pas sedert drie dagen te Kenley vertoefde. Het schijnt, dat reeds in den aanvang van de vlucht iets aan de machine haperde en dat luitenant Lerov in deze bosehrijke streek een gelegenheid zocht om een noodlanding te doen. Vol gens verklaringen van ooggetuigen, die overigens nogal niteenloopen, zon de ma chine reeds in de lucht in brand zijn ge vlogen, terwijl anderen beweerden, dat een vleugel gebroken was. Hoe het zij, plotseljng zag men de machine een van het Engelsche type DH9 als een vuurbal door de lucht vliegen en, nadat zij door een netwerk van takken was heengevallen, drong zij letterlijk in een huis binnen, waarvan zij het dak geheel vernielde. Eenige seconden later sloegen meier dan twintigmeter hooge vlammen door 't dak. Het bleek namelijk, dat 'b re servoir, dat mer dan 500 liter benzine be vatte, door den schok was gebarsten, waardoor het huis een mooi buitenver blijf van een welgesteld Londenscli han delsman binnen eeni minimum van tijd een geweldige vuurzee was. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, viel niet aan redden te denken en van het huis staan nog slechts de verkoolde mu ren overeind. De inzittenden der machi ne vonden hun graf in de vlammen. Het is niet mogelijk, dat zij reeds in den val gedood werden ,daar alle ooggetuigen verklaarden, dat zij geen: enkelen nood kreet hebben vernomen. Hitte te Parijs. Het kwik in de ParijBcho straatthermo meters dat Vrijdag bij 95 gr. aarzelde, steeg plotseling tot 100 gr. Deze dag wordt aangemerkt als de warmste van het jaar. De Parijzenaars liepen als door een oven van vuur en trachten tevergeefs op adem te komen. Zes sterfgevallen en talrijke gevallen van beroerte worden vermeld. Het was een verademing voor duizenden werklieden dat het een vrije Zaterdagmid dag was, welke omstandigheid het hun mogelijk maakte de koelte te zoeken in het Bois dc Boulogne en in do parken. Alle treinen die de Parijsche stations verlieten, waren volgepropt met measefcen, dig de- tropische zoa ontvluchtten; Lc,tër op den. middag werd. lucht een oogenblik be volkt terwijl de temperatuur nog druk kender werd. Iets later begon een zoel windje te waaien, dat tot in den avond voortging en de weervoorspeller te Parijs verkondigde dat wolken, onwedor en regen waarschijnlijk het gevolg daarvan zouden zijn. Er loopen geruchten, dat, indien er geen verandering in den toestand komt, do ste delijke waterleiding niet meer in de be hoefte zal kunnen voorzien, doch wellicht is dit slechts een waarschuwing, gedaan uit economisch oogpunt, zocals men cr in dezen tijd van het jaar meer hoort. Deze waarschuwing is feitelijk onnoodig daar toch zoovele Parijzenaars de hoofdstad hebben verlaten om koeler oorden op te zoeken. Toch is het ook waar, dat zij, die in Pa rijs zijn achtergebleven, een overvloedig gebruik van bet water maken. Voor de kooplieden in de hallen was de hitte nog schadelijker dan den dag te voren. Hande laren in viscb, boter en fruit hadden de grootste moeite bun waren van de hand. te doen. Ook op de kaasmarkt werd bijna niets verkocht. Verscheidene verbruiksarti- kelen, die eenige uren vervoer achter den rug hadden, waren bedorven. In de steden in Zuid- en West-Frankrijk was het gisterön ovor het algemeen nog warmer dan in Parijs. Póitiers zuchtte on der een temperatuur van 101 gr. zoodafc hot kwik daar zijn hoogsten stand bereikte. i Een prins en zijn gemalin gechloroformeerd. Prins en prinses Güisitiniani-Landini, die te Rome vertoeven^ zijn de slachtof fers geworden van een brutale nachtelij ke berooving. Het prinselijk echtpaar lag te slapen, toen een tweetal gemaskerde personen hun slaapvertrek binnendrongen en elk hunner een dot watten, gedrenkt met Chloroform onder den neus hielden. Op hetzelfde oogenblik ontwaakten de prins en zijn gemalin en begonnen een worste ling met de nachtelijke indringers. De prins, die 61 en zijn gemalin, die 55 jaar is, zetten de worsteling n-og ge- ruimen tijd voort, maar de prins moest het tenslotte opgeven, nadat zijn gemalin reeds bedwelmd was geraakt. Beide aanvallers hadden toen makke lijk spel met hem. Tijdens de worsteling vielen de maskers van de gezichten der overrompelaars. Deze zouden door den prins herkend zijn als zijn kamerdienaar en zijn chauffeur. Toen' de prins weer tot het bewustzijn kwam, bevond hij, dat alle deuren van de kamer op slot waren en dat de leidin gen van het elctrisch licht, de bellen en de telefoon waren doorgesneden. Door lawaai te maken wist hij eenige 'bedienden te wekken, die deuren open braken. Bij een vluchtig onderzoek door het huis bleek, dat de dieven zich van de sleutels van 's prinsen brandkast hadden meester gemaakt, waaruit zij ver schillende kostbaarheden hadden gesto len, o.a. een tweetal diademen en een kostbaar paarlen halssnoer. Tijdens zijn gevecht met de indringers liep de prins een fractuur aan den linkerarm en an dere kwetsuren op. De prinses moet het bed houden tengevolge van den doorge- stanen -angst. KORTE BERICHTEN. Judet, een Fransch journalist, die van spionage ten gunste der Duïtschers was beschuldigd, en tegen wien door het O. M. levenslange gevangenisstraf was geëischt, is door de jury vrijgesproken. De Franschman Coty, do bekende parfumeriefabrikant, is tot senator gekozen met oen meerderheid van zeven stemmen op een totaal van 800 stemmen- In 1920 sloeg Coty zijn tegenstander Consica met slechts twee stemmen meerderheid. Te Duisburg is een Belgisch soldaat door drie revolverschoten gedood. De onder voorzitterschap van «den rijkscommissaris Mehlich te Bochum bij eengekomen arbitragecommissie heeft voor den mijnbouw in het Roergebied een be slissing gencmen, volgens welke het loon per taak met 7.555 mark wordt verhoogd. Volgens ingekomen berichten zijn de beide groote rivieren, de Wolga en de Kern buiten hare oevers getreden eni hebben zij in de belendende districten groote streken onder water gezet, waardoor aan den oogst groote schade is toegebracht. Ruim 400 persoiien, waaronder 230 kinderen zijn omgekomen en, 10.000 menschen zijn dak loos. Uit Buer wordt aan de „Vossische Zeitung" gemeld: De bczettingsautoriteiten alhier hebben thans bevolen, dat in eiken personentrein op het traject der Fransch- Belgische regie van Buer naar Oberhausen vijftig Duitschers als gijzelaars mee moe ten reizen. lederen dag worden vijftig nieuwe gijzelaars aangewezen, die om de beurt met de treinen moeten reizen. Do „Chicago Tribune" verneemt uit Madrid, dat men er elk oogenblik een staatsgreep van generaal Aguilera ver wacht. Aan de vergadering, welke hij Don derdag jJ. belegde, werd deelgenomen door honderden hooggeplaatste officieren van liet Spaanscho leger en blijkbaar heeft bij bet geheele leger achter zich. Do regee ring schijnt bevreesd te zijn om tusschen- beide te kómen. KEüK Eü SCHOOL NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Driesum, E. V. 'J. Japchen, Hei- en Boeicop. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Nieuw-Dordrec'nt (2e maal A. Verhoog te "Willemstad. Te Ruinerwold-Kokamge, T. L. Kroes te Workum To Scheemda J. H. Staal, te Wierden. Aangenomen: Naar Spijkenisse, P. v. d. gpe fe Voorourg. Bedankt: Voor Dordrecht, J. C. Rullmann, Utrecht. Voor Beetgum, Opeinde-Nijega, Haastrecht, Kollumer- pornp, Gramsbergen, Biokzijl-Vianen en Brielle-Tinte, J. v. d. Spek, cand., te Voorburg. Voor Alblasserdam, J. D. Boerkom te Velsen. j CHR. GEREF. KERK. Bedankt: voor Amsterdam en Oud- Beijerland: H. Biesnia te Groningen. Oefenaar. De classis Tiel der Geref. Kerken heeft als Oefenaar onderzocht en met al- gemeene stemmen toegelaten, den heer A. J. Hardeman van Wegeningen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. D s. J. Petri deed j J. Zondag intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Dordrecht, na des morgens in de Groote Kerk beves tigd te zijn door Ds. J. A. Hoek van Nijega en Opeinde, die tot tekst had Hand. 8:35einde. Ds. Petri hield 's avonds een intreepredicatie naar aan leiding van 1 Cor. 3:9 en 11. Er was veel belangstelling. D s. P. D e d d e n s, gekomen van Brielle, werd Zondagmorgen bevestigd bij de Geref. Kerk van Rijswijk door zijn voorganger aldaar, ds. S. G. de Graaf van Amsterdam, die tot uitgangspunt had ge kozen de woorden uit 1 Joh. 5:6. Des avonds hield Ds. Deddens een in- tree-rede naar aanleiding van 1 Petr. 2:4 en 5. Emeritaat. Aan D s. B. H. Gunst, pred. van de Ned. Herv. Gemeente te Veenwouden is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli j.l. eervol emeritaat verleend om gezond heidsredenen. Jubilea. Hoewel hij, omdat een zijner huisge- nooten ernstig ongesteld is, verzocht had van feestbetoon verschoond te blijven, heeft Dr. F. van Gheel Gildemeester, Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage, Za terdag onder groote belangstelling zijn 45-jarige ambtsbediening herdacht. In onderscheiden vorm ontving de beminde leeraar bewijzen van sympathie, ook uit zijn vorige gemeente Wilhelminadorp, waar hij voor 40 jaar stond. Zondagavond ging de jubilaris voor in do geheel gevulde Regentessekerk, om te brengen naar hij zelf in de 's-Graven- haagsche Kerkbode aangekondigd had: Een boodschap op den lsten Zondag van mijn 46ste dienstjaar. Examen Hoofdakte. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeen© ken nis, dat, behoudens onvoorziene omstan digheden, het mondeling gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer of hoofdonderwijzeres op de volgende plaat sen en tijden zal worden afgenomen: te Rotterdam in het gebouw „De Eendracht" Goudsclie weg 132, op 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 29, 30 Augustus, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 17, 18 Septem ber a.s. telkens van des voormiddags 9 uur af; te 's-Gravenhage, in de Oranje-So ciëteit, Prins Hendrikplein, op 18, 19, 25, 2G, 27, 28 Juli, 1, 2, 8, 9, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 24, 25, 27, 28 Augustus, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Sep tember a.s., telkens van des voormiddags 9.30 uur af; te Haarlem, in bet gebouw der Rijks kweekschool voor onderwijzers, aan de Leidecbe vaart op 18, 19, 23, 24, 27, 28 Juli, 1, 2. 6, 7, 10, 11; 15, 16, 20, 21, 24, 25, 27, 28 29, 30 Augustus ajs., telken» van des voor middags 9 uur af. Arrondissementsbibliotheek. In de te Goes gehouden vergadering van onderwijzers voor Noord- en Zuid-Beve land, deelde de inspecteur van het L. .O. mede dat binnen enkele maanden een mi nisterieel© beschikking aangaande de ar- rondissements-bibliotheek kan worden te gemoet gezien. De Algemeene Synode. Naar het Wkb. Ned. Herv. Kerk mee deelt zal de aanstaande gewone vergade ring van de algemeene synode der Neder landsche Hervormde Kork worden ge opend op Woensdag 18 dezer, zij is samen gesteld uit de volgende leden: a. hoogleeraren vanwege de Nederland sche Hervormde Kerk uit de universiteits steden: dr. W. J. Aaldcrs, hoogleeraar te Groningen; sec. dr. A. van Veldhuizen; hoogleeraar te Groningen; dr. L. Knappert hoogleeraar te Leiden; sec. dr. II. M. van Nes, hoogleeraar te Leiden. b. Van wege de provinciale kerkbesturen en de Waalsche commissie: W. Stoel, prc- dikapt tc Beinmel; sec. dr. K. J. Brouwer, predikant te Doetincliem; J. Barbas, pre dikant te Hengeloo (G.); sec. N. A. Becht, predikant to Arnhem; A. Sneep, ouderling to Numansdorp; sec. G. A. van der Wilde, ouderling te Delfshaven; dr. H. Schokking, predikant te 's-Gravenhage; sec. A. B. te "Winkel, predikant te 's-GravenhageC. J. van Paa8sen, predikant tc Haarlem; sec. dr. M. J. A. de Vrijer, predikant tc Am sterdam; D. Eilerts de Haan, predikant te Heiloo; sec. dr. J. van Beek, predikant te Hoogwoud; dr. G. J. Weyland, predikant te Veer©; sec. P. van der Linden, predikant te Nieuwerkerk (Sch.); P. Bongcrs, predi kant te Kamerik; sec. J. Quast Hzn., pre dikant te Utrecht; D. Zoete, predikant t© Lemmer; sec. D. van Lonkhuyzen, predi kant te Hoornaterzwaag; H. M. Trompt oud-ouderling to Sncek; sec. L. van der Weyde, ouderling tc Harlingen; A. de Haan, predikant te Zwolle; sec. F. A. van Schaick, predikant te Kampen; F. Tam- mens, predikant te Zuidbroek; sec. P. J. Franke, predikant te Hoogezand; J. P£- Voerman, ouderling te Groningen; sec. J. W. Bolt, oud-ouderling te Nieuwe Pekela; dr. C. F. M. Deeleman, predikant tc Grc- venbicht; sec. dr. W. Meindersma, predi kant to 's-Hertogenbisch; Fl Landsman, ouderling te Vlissingen; W. van Oeveren, oud-ouderling to Wolf aartsdijk; W. Wag- ter, predikant tc Koekange; sec. R. ten; Kate, predikant te Kolderveen; H. C. C. Franck, ouderling tc Veenhuizen; sec. N. J. Rijnsaardt, ouderling te Schoonoord; G. E. M. Picard, Waalsch predikant te Arn hem; sec. L. G. M. Bresson, Waalsch pre dikant te Leiden; mr. H. J. M. Tijssens, oud-ouderling te 's-Gravenhage; sec. M. D. van Lessen, ouderling te Utrecht. c. Vaste leden met adviseerende stents G. J. van der Flier jr., predikant te Lei- muiden, waarnemend secretaris; mr. S. J. lïogei'zeil, quaestor-generaal te 's-Graven hage, sec. jnr. IJ. A. Schuller tot Peursum, te Amsterdam. UIT DE OfiiGEVIgS VOORSCHOTEN. Op Zaterdag 21 Juli a.sr des namiddags te half drie zal de eerste steenlegging plaats hebben van het nieu we kerkgebouw der Geref. Kerk alhier. Hetplaatselijk Harmonie- gezelschap „Benvenuto" alhier hoopt a.s. Vrijdagavond te 8 uur een uitvoering te geven in „De Vink". Dezelfde vereeniging hoopt haar mede-^ werking te verleenen bij het kinderzen-f dingsfeest dat op 1 Augustus a.s. op „Oud-Poelgeest zal worden gehouden. Menig voorbijganger die den laatsten tijd wel eens de Papelaan passeerde, zal met bewondering hebben, opgezien naar het nieuwe hollen- huis, dat de Bloembollenkweekersfirma Gebr. Eggink op haar erf heeft doen bou wen en dezer dagen in gebruik heeft ge nomen. i Wij waren zoo gelukkig eens een kijkje te kunnen nemen in het inwendige van dit hyper-moderne bedrijfsgebouw, dat aan de nieuwste eischen, en dat zijn er niet weinig, royaal voldoet. De architect, de heer A. J. Verhoog te Sassenheim beeft hij het ontwerpen van zijn plan op voortreffelijke wijze het schoone met het doelmatige weten te ver eenigen. Doelmatig is in de eerste plaats de i<n-i deeling van het gebouw, waarin, in af wijking van de oudere typen, de werk ruimte in het midden is gelaten, zoodat verplaatsing van de bloembollen nooit over de geheele uitgestrektheid, maar ten hoogste over de helfts behoeft plaats te hebben, wat aan de goede behandeling en vlugge bewerking van do bloembollen ten goede komt. Een andere groote verbete ring bij het ter stelling leggen van de bol len is het gaas dat tusschen de afdeelin- gen is aangebracht, en waardoor ver menging van soorten is uitgesloten. Bezien we nog even do gesloten lift, die er buitengewoon solide en ongevaarlijk uitziet, en die voor een zoo snel als ge- makkelijktransport naar en van de hoo gere afdeelingen zorgt, en dan besteden we nog extra onze aandacht aan de uit voering, want wat heeft men aan een mooi plan, wanneer het naar wensch wordt uitgevoerd, nietwaar? Welnu' voor het laatste is op uitne mende wijze gezorgd door den aannemer, den heer S. S t r ij k te Rijpwetering, die zij.n werk, niet het minst volgens het ge- getuigenis van do belanghebbende firma, consciëntieus hefet opgevat en ook uitge voerd. Van het begin tot bet einde heeft een prettige samenwerking met deze firma plaats gehad, waarover de Gebr. Eggink vol lof zijn. Het geheel is dan ook een beeld, zoowel van practische bedrijfsin richting, als van voor dezen tijd ongewo ne soliditeit. Door het laatste heeft de fa. Strijk zich dan ook een blijvende reclame verzekerd. Vermelden we nog, dat voor uitvoering vain het schilderwerk op uitnemende wij ze werd zorg gedragen door den heer L. J. Los, alhier, terwijl de centrale ver warming werd aangebracht door de fa. Schülte te Voorhout. WASSENAAR. Door hPt kerkbestuur va A de Ned. Herv. Gemeente alhier is defini tief besloten om over te gaan tot het bou wen van een tweede kerkgebouw, 't welk zal verrijzen in bet park „De Kievit' NOORD WIJK AAN ZEE. Zaterdagavond w i 1 cl e iemand uit Noordwijk-Binnon gaan vech ten met een agent van politie, 't Kwam hem echter duur to staan, want al gauw. zat hij achter de grendels op 't bureau. Zondag kwam bier een

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2