Ingezonden ftfedetieelingen EEfê VRIJPAS VOOR MAAGLIJDERS jurgerlSjke Stand Leiden 5 Juli. (Joboren: Petronclla d. van C. Deel- oan en M. J. de Vos Pictcr z. van P. Ljugering en G. M. Broers Truus d. van f. Simons en G. Krispijn Quirina Aga- ha d. van H. de Ligny cn C. J. Kooreman Xzaak z. van F. Bedel en C. P. de Yinlc L Wijnandus z. van J. P. L. v. Houten en ij. v. d. Berg Aminah d. van B. D. A. Pidjaja Kocsoemah cn B.Batnaningrat fietcr z. van A. Tegelaar en M. Holverda. Ondertrouwd: A. Buurman jm. 33 «n H. J. Carlier jd. 33 j. Overleden: C. H. J. Tiemeyer-de Braaf w. 78 j. M. E. Hessels-Fraikin w. jO j. C. Peeman z. 3 j. P. M. E. v. d. Jwan-Plantfeber v. 26 j. F. W. Pont m. (3 j. G. Rietkerk-van Leeuwen w. 65 j. De vereeniging telt thans 300 leden. De [eer S. van Voorst, Molenstraat alhier is tenoemd tot bode, die wekelijks de coniri- jutie zal innen. De heeren dr. Th. R.uys, Marbus en K. Tanis, werden bereid ge- ronden voorloopig als commissaris te fun- reeren. NOOBDWIJK. V Gisteravond is op de koord-Boulevard weer eens een auto, toen de bestuurder wilde keeren, in het zand ge leden. Met eigen kracht probeerde hij cr weer ^it te komen, maar zonder resultaat; het roertuig zakte al verder weg. Inmiddels ivas het aantal toeschouwers toegenomen (men was in dien tusschentijd al een paard gaan halen) die met vereende krachten na peel moeite de auto weer op vasten bodem wisten te krijgen, zoodat de edele viervoe ter geen dienst behoefde te doen. Intus- ^chcn blijkt weer hoe gevaarlijk 't draaien flaar voor de auto's is. Naar wij vernemen gaat iet de laatste dagen heel goed met het ver- nuren van pensions en villa's voor de komende vacantiemaanden. Zag het er mvankelijk naar uit, dat het pensionbe- •ijf dit jaar op een fiasco zou uitloopen, •,t mooie weer van de laatste dagen geeft len voor de verwachting dat het nog wat meevallen. ALKEMADE. Geboren Job Gerardus, zoon van H. Dui venvoorden en C. H. Borst Martinus Wouter zoon van G. Koek V. J. G Rietbroek Petrus Cornelia, zoo ui J Tb. Jnffermans en A M Heemskerk Johanna Barbara, dochter van J. van Berk el en C. Hogeboom Johan nes Theodoras, zoon van B. van der Meer en A- M Koek Margaretha Gecrtruida dochter van F. Schoon derwoerd en J. M. van Schio Maria Louiza, dochter van J. M. Bijen en A. A. Veldhuijzen Wilhelmus Cornells, zoon van J. Borst en J. van den Berg Adrianus Nicolaas zoon van C. Th. van der Voort en A. M. Hoo- Lenhoom. Overleden: Leonardus Kouwenhoven 9 piaanden Cornelia Heemskerk, 71 jaar. Gevestigd:. C. van der Hoorn van Ter |Aar M. Los en echtgenoote van Haarlenvmer- Jmeer F. A. Tien en gezin van Recuwijk 1. Bakker van Woubrugge MM. van Vlicft Ivan Warmond J van 't Hart van Noordwij- keriiout R G. Guyer van Haarlemmermeer A. van der Hulst van Woubrugge A. M. Biefcroek van Naaldwijk M J. Juffermans ivan Warmond 0. Deck en M. Kleinbub van Elchesheim Ch H M de Jong Oldenzaal Vertrokken: C. C. Voerman naar 's-Gra- venhage A. C. van der Aar en kind naar Sassenheim M. Kraan naar Pijnakker wed. J. Ligthart naar Boskoop J. Willebrands en gezin naar Geldcrmaleen W. G. Hoogcn- iboom naar Voorhout C. J Disseldorp naar Woubrugge C Th Reeuwijk naar Castricnm G. C. den Hollander naar Boskoop G. de Buhr naar Rotterdam P. Rijnaburger naar Leiden H. P. de Wit naar Aalsmeer J- Koek en echtgenoote naar Sassenheim J. M. raar Leiden. GEMERGG NIEUWS Jacht op inbrekers. Men meldt aan de „Tel." uit Alphen I (Noord-Brabant): Toen de gemeenteveldwachter te Riel I gisternacht op surveillance was, ontdekte hij een onbeheerd rijwiel, Beladen met een zak leder. Dit vond hij zeer verdacht en daarom hield de politieman een oogje in het zeil. Hij bemerkte even daarna drie verdachte personen, waarvan er twee, een rijwiel hij zich hadden, eveneens zwaar beladen. Onmiddellijk waarschuwde hij do in do buurt wonende heeren Vosters cn Wouters, die terstond bereid waren hem te helpen. De drie onbekende personen werden overvallen en gearresteerd. Echter wist een der personen zich los te rukken en op de vlucht te gaan. Hij werd ver volgd door den heer V. en diens hond. Bij zijn vlucht trok de dief oen revolver en schoot verscheidene malen op zijn achter volgers, echter zonder iemand te treffen. Al heel spoedig werd de bandiet door den hond tot staan gebracht. De heer V. over meesterde en ontwapende hem. Ruim 150 K.G. leder, hetwelk zij vol gens hun Bekentenis in do looierij van den heer Mallens ontvreemd hebben, werd in beslag genomen. De inbrekers zijn ge naamd Klijs en Van Dun, beiden uit Breda afkomstig, cn M. Donders, uit Til burg, alle drie berucht© lieden. Ze wor den van meer inbraken en diefstallen, ge durende den laatsten tijd in de omgeving gepleegd, verdacht. De marcchaussée te Alphen heeft do zaak reeds in onderzoek. Veevergiftiglng. J Twco koeien van den veehouder D. te Muiden zijn plotseling gestorven nadat zij hadden gedronken uit een sloot in welker nabijheid dc chem. fabriek te Naarden af val had gedeponeerd. Het Zandvoorfsche nachtleven. Woensdagavond deed een caféhedteude wi: Heemstede aangifte, dat hem te Zacd- Voort door oen dame, waarmede hij ken nis had gemaakt, een portowonnaio met f 80 ontrold zou zijn. Onder leiding van den heer Yreman, inspecteur van politie aldaar, werd dade lijk een onderzoek ingesteld. Daarbij bleek, dat de verdachte „Boppie" heette en zou wonen in een perceel in de Ostade- straat. Met een vijftal agenten werd in het per ceel een inval gedaan. Er werden twee heeren en twee dames aangetroffen, maar de bewuste dame was nog niet hoven wa ter. Alles wees er op, dat men hier met een nachthuis te doen had, zoowel de champagne en den wijn als het gezel schap, dat aanwezig was, duidden daarop Een heer en een dame werden mede naar het bureau genomen, waar ze aan een verhoor werden onderworpen, terwijl een tweetal agenten achterbleef om het perceel te bewaken. Toen „Beppie" om twee uur huiswaarts keerde, liep ze in den val. Ze werd naar het politiebureau overgebracht. Uit het in gestelde onderzoek bleek, dat zij een 22- jarige „artiste" was en in de Raadhuis straat te Amsterdam woonde. Eerst werd hardnekkig door haar ont kend. Op haar werd echter een bedrag van f 80 gevonden, terwijl uit het voor onderzoek reeds bekend was, dat zij des avonds slechts met een klein bedrag aan geld de woning had verlaten. Bij dit be drag was ook een bankbiljet van 140, waarvan de bijzondere manier van op vouwen door den bestolene was aangege ven en ook dit biljet vertoonde dezelfde eigenaardige manier van opvouwen. Na een langdurig verhoor legde ze ein delijk een volledige bekentenis af. Ze had den bestolene op straat ontmoet, had in zijn gezelschap enkele cabarets bezocht en ten slotte van een gunstige gelegenheid ge bruik gemaakt om de portemonnaie te rollen. Het bedrag had ze er later uit genomen en de portemonnaie weggeworpen Op haar aanwijzing is de vernielde por temonnaie naderhand teruggevonden. „Beppie" is geen onbekende bij de Zandvoortsche politie. Ook een vorig jaar heeft ze daar kennis mede gemaakt. .JTMd INGEZONDEN {Buiten verantwoordelijkheid der BedactoeJ Leiden, 5 Juli 1923. Mij'nheer de Redacteur 1 Wilt U zoo goed zijn en ondersta-and stukje in Uw blad opnemen f Bij voorbaat onzen dank. Concours „Zang zij onze leus." Geachte Ingezetenen, Mogen wij U, naar aanleiding van het door ons gehouden concours, even in herin nering brengen in het ingezonden stuk in dit blad dd. 23 Juni? Wij hebben daarin uw steun gevraagd om ons tekort te helpen dekken. Welnu, om die steun zoo groot mo gelijk te doen zijn, is ons een vergunning verleend tot het houden vaneen collecte'op Zaterdagmiddagen 7 en 14 Juli a.s. Helpt dan allen de Vereeniging, die trota het groote tekort, niet wankelt, maar aan hare verplichtingen wil voldoen. Rventueele gif ten kunnen ook in ontvangst worden geno men door den Penningmeester, den heer W. F. Bontje, Veri. Oosterstraat 14. Voor het Uitvoerend. Comité van „Zang zij onze leus." J. J. v. d. KAMP, Secretaris. TiVan Speijkstraat 10. Woubrugge, 5 Juli 1923 Geachte Redactie. Het Comité ter herdenking van het Regeeringsjuhileum van H. M. de Ko ningin verzoekt U beleefd, het onder staande in Uw blad te willen opnemen, ter correctie van een desbetreffend be richt van Uw correspondent. De collecte voor het Nationaal Hulde blijk aan H. M. heeft in onze gemeente opgebracht) f 172.85, een bedrag, dat, naast dat van andere gemeenten, mag genoemd worden. Bij het aanbieden der lijst in aan de burgers alleen medegedeeld, dat later 'de collecte voor de feestviering zou gehou den worden. Met vriendelijken dank, Namens het Comité voornoemd, De Secretaris, H. DE BOER flG&DE^iE-gHEUWS LEIDEN, Geslaagd voor het: Doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren S. Hoogerwerf (Vlaardingen), A. van Gulik (Wageningen), D. A. van Waarden burg (Den Haag). Eindexamen Ned. Ind. Admin. Dienst: F. J. W. H. Sandbcrgen (Den Haag). Doctoraal examen Rechten: dc heeren J. L. A. M. Switzar (Den Haag), A. H. Gaymans (Den Haag), K. L. M. C. J. de Wijckersloot de Weerdesteijn (Utrecht), A. G. van Eek (Leiden). Aanvullings-examen Latijn: Mej. M. J. A. de Rochemont (Den Haag). Candidaatsexamen Klassieke Letteren: de heeren H. P. F. Jansen (Leiden). Na verdediging van een Academisch proefschrift, getiteld: „Scheepshypotheek" werd heden bevorderd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid de heer Aernaet Pau- lus Muller, geboren en wonende te Rot terdam. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts do heeren M. Ne- derlof (Leidon) en G. C. CL A. Hermans (Dolft); tot Semi-arts de heeren W. J. de Priester (Koudekerk in Zeeland) en P. F. van Twaalfhoven (Den Haag). Candidaatsexamen Ind. Recht: den heer N. dc Man (Delft). Propaedcutisch examen GodtroleoTrtbpid STADSNIEUWS Stelt Maaglijders in staat te eten wat zij lusten. Dieefc voorschriften, waardoor maaglij ders tot dusverre zich verhinderd zagen de lekkere schotels te nuttigen waarvan zij houden, zijn thans geheel opgeheven. Ieder dio lijdt aan slechte spijsvertering, maag ontsteking of aciditei is thans in staat te ten wat hij wil en wanneer hij wil, zon der dat hij bevreesd behoef te zijn voor de pijn en ongemakken die volgen zullen, in dien, hij slechs een half theelepeltje Gebis mureerd Magnesium in een beetje warm water gebruikt na eiken maaltijd. Deze kleine „vrijpassen voor goede spijsverte ring" maken het zuur snel onschadelijk en maken een eind aan de gisting van het voedsel, waardoor negen tienden van alle maagongesteldheden veroorzaakt worden, en bovendien wordt Uw maag er door in staat gesteld haar werk op eene pïjnlooze, normale wijze te verrichten. Het doet er niet toe hoe slechte Uw maag zich ook heeft gedragen, begeeft U naar Uw apo theker en schaft U een flacon Gebismu- reerd Magnesium aan gaat vervolgens naar huis, eet een flinken maaltijd van de lekkere schotels waarvan gij houdt en ge bruikt Gebismureerd Magnesium. Gij zult Uw maaltijd nuttigen met genot en U heerlijk gevoelen. Geen lijden of dieet voorschrifen meer. Eet wat U lust een wanneer het U behaagt en gebruikt Gebis mureerd Magnesium de wonderlijke ge waarborgde „vrijpas" voor goede spijsver tering. Gebismureerd Magnesium Dépot, Nassau- kade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REY8T en KRAK. 4410 met het volgende weidsche opschrift: VERBODEN VOOR MOTOR-RIJTUIGEN (behalve personen-rijtuigen met ten hoogste 8 zitplaatsen). met gummi Van gemeentewege zijn op verschil lende plaatsen verkeersborden geplaatst -wielbanden. •andere dan gummi ledig zwaarder 1700 dan K.G. 100 k 'v of wielbelasting boven 'H 1300 K.G. Wéi gemakkelijk als je 'n taxi genomen hebt om net de trein nog te kunnen halen en de chauffeur is een accuraat man. Misschien is het opschrift niet on dienstig bij wijze van eindexamen-opgave En dat" alles waar de betreffende ver ordening nog niet eens is goedgekeurd. Wij verwijzen naar den oproep van „Zang zij onze Leus" in een Ingezonden Stuk in ons nummer van heden. Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. G. J. Verhoog, Den Haag, Pr. Mau- ritslaan 84 C. J. A. de Zwart, Leerdam, Waterboonla an 17 H. M. Fr. Fiwer, Haarlem, Spaarne 92 J. C. Steenkamer, Delft, Bankastraat 27 Mej. J. A. S. de Niet, Den Haag, v. Aerssenstraat 4 Chr. J. P. v. Slingerlandt, Den Haag, Plein 1 Mej. J. A. M. v. Cleef, Den Haag, Paul Krugerlaan 50 L. H. de Wolff, Doetin- chem, Burg. v. Nispenstraat 534a M. Nederlof, Rijsbergen, huize „Judith" Mej. H. A. Th. v. d. Berg, Zwolle, bij de fam. Delle, Heskenstraat J. A. Zonne- vijlle, Arnhem, Mr. Peterla&n -101 A. Verdoorn, Amsterdam, Tahnastraat 35 Fr. D. Witteloostuijn, Den Haag, Ruijsdoel- afcraat 114 G. Lambers, Assen, Markt 6 - D. E. Schouten, Hilversum, Koninginne weg 8 Mej. E. C. den Dekker, Haarlem, Jansstraat 55 L. G. Dormaas, Utrecht, Coornheststraat 51 J. H. Sijbers, Vcn- ray, Hensemiusplein 10 Mej. M. v. d. Welle, Velsen^ F. Schulpweg 17 F. N. Edeling, Rotterdam, Jericholaan 92b E. J. H. Huyker, Den Haag, Prinsegracht 2 en 2a Mej. J. v. d. Haas, Den Haag, v. Boetzelaerlaan 14 Ant. de Wit, Amster dam, Lindeweg 17 Mej. W. Langner, Den Haag, Vaal Livi er straat 29 W. Bergman Maarn bij de ouders J. G. Zuidam, Delft Spoorsingel 6 G. L. Reich, Den Haag, Jacob Hopstraat 31 Mej. J. C. Hofman, Baarn, ziekenverpl. J. P. Stoppelenburg, Rotterdam, Ziekenh. Coolsingel Mej. D. Lagewaardt, Dordt, Bankastraat, zieken verpl. Mej. M. M. v. Soeren, idem, idem A. J. Hoeten, Dordrecht, Palingstraat 12 G. W. Fris, TeteriSgem, Koninginne straat 22 N. Th, Groot, Schagen, Noord Djoe Siong Sie, Oegstgeest, de Kempe- na er straat 8 Mej. H. Dondorff, Beilen, Brinkstraat L. Brandes, Meliskerken bij de ouders 'A. Wiechert, Assen, Kazerne M. A. P. Linesen, Den Haag, v. Ostadc- etraat 428 G. C. Lap, Rotterdam, Groe- nendaal 27 P. M. H. Ballieux, Maas tricht, Duitsche Post 6 S. P. Nieuwen- hoven, Schoten, Bankastraat 28 Mej. P. J. M. Nieuwenhoven, idem, idem Wed. Springer-Deeleman, idem, Borneostnaat 9 Mej. M. J. H. Kempenaar, Den Haag, Wagenstraat 99 Mej. B. de Wit, Rotter dam, Vijverhofstraat 95b Th. A. J. M. Boersema, Groningen, Radijsstraat 65a D. A. B. Wendel, Helder, Wachtschip D. Blokker, Den Haag, J. Maeteauycker- etraat 229. Personen die zich te Leiden hebben gevestigd. Moj. F. Haller, dienstbode, M. Gonda- etraat 47 H. 0. Hoogeveen, bloemist, Musecbenbroekstraat 10a Mej. W. Hurk- mane-van Weert, N. Rijn 54 H. H. Tiche ler, drogistbodiende, Hoogewoerd 28 A. Nagfcza^m en gezin, commies Ned. Sp., Koninginnelaan 23 Mej. M. V. H. G. Spierings, winkeljuffrouw, Prinsenstraat 51 Mej. A. Krome, dienstbode, Rijnsbur- gcrweg 160 J. J. Hulpusch, Levendaal 44 G. Fraaij, Rijn en Schiekade 51 Mej. C. J. Dietz, Galgewater 18 K. B. ten Brink, arts, Oegstgeesterlaan 41 Mej. G. J. 't Hooft Bonnet, Pr. Frederik- straat 6 J. Th. Andringa, siager, Pieters kerkchoorsteeg 14a Mej. C. G. M. Ver slappen, Galgewater 5a L. Sneep en ge zin, ladingmeester N. S„ v. d. Duynstraat 20 Mej. E. Schmidt, Burcht-steeg 14 Mej. R. en M. Lodzack, dientboden, Rijns- burgerweg 80 Mej. M. Kriiger, dienst bode, H. Rijndijk 8 A. A. Luyendijk, waterbouwkundige, Morschweg 101 P. K. Noest, Koninginnelaan 14 M. J. Luk, winkelbediende, Haarlemmerstraat 211 J. H. M. P. Brugmans en gezin, bouwk. opzichter, Tulpstraat 18 L. Segaar en gezin, Heinsiusstraat 15 Mej. R. K. Schalkwijk, verpleegster, Acad. Ziekenhuis E. Guldemond, slager, Decimastraat 38 M. Meijer en gezin, spoorwegbeambte, H. Morschweg 78 Mej. A. A. Steenvoor den, dienstbode, N. Mare 21 J. Broeke- ma, Rapenburg 13 M. Soelaiman, Was- straat 6 P. Mugge, Heerenstraat 101 Mej. M. L. Knorzer, dienstbode, Nieuwe Rijn 56 J. A. Visser, Haverzaklaan 8 J. Filippo en gezin, boerenarbeider, Kui- persteeg 2 K. de Vries en gezin, reiziger L. Mare 72 W. F. Zieck en gezin, civ.- ingenieur, K. Mare 18a J. M. van Kins, arbeider, Kanaalstraat 36 J. W. Gerrit sen, Meidoornstraat 57 G. J. den Held, huisknecht, Zoeterw. weg 1 Mevr. T. van Dorp-Ritsema, Meidoornstraat 26 Mej. W. Parlevliet-van Wissen, Vinkstraat 4 W. A. J. Harteveld en gezin, Lange- brug 53 T. Cuperus en gezin, magazijn- knecht-, Maurisstraat 28. TELEGRAMMEN De Pauselijke vredesactie. BERLIJN, 6 Juli (V. D.) De besprekin gen tusschen den rijkskanselier en mgr. Pacelli zijn hedenmorgen voortgezet. Aan het gala-maal ten huize van den nuntius werd gisterenmiddag o. a. door den rijks kanselier, den minister van buitenland- sche zaken en verschillende andere poli tieke personen deelgenomen. Naar de bla den melden, heeft de vroegere Duitsche rijkskanselier dr. Wirth een langdurig on derhoud gehad met kardinaal Gasparri te Rome. Uit het bezette gebied. DUSSELDORF, 5 Juli. (V.D.). Door de Franschen werd 173 millióen mark, be stemd voor de ondersteuning in het Ruhr- gebied in beslag genomen. Een Duitsche saboteur werd langs den spoorweg dood geschoten. Rusland's uitvoer. MOSKOU, 5 JJuli. (VJD.). 130.000 totf naphta-producten zijn van Odessa naar Frankrijk geëxpedieerd. Gisteren is de eerste lading hout van Odessa naar Mar seille vertrokken. Ongeluk bij een vuurwerk. 20 dooden, vele gewonden. CHICAGO, 5 Juli (V. D.) Ter ge legenheid van de viering van den onaf hankelijkheidsdag in de Ver. Staten werd een groot vuurwerk afgestoken. Hierbij had een ernstig ongeluk plaats. Ongeveer 20 personen werden gedood en eenige honderden gewond. Influenza in Chili. SANTIAGO (Chili), 5 Juli (V.D.) =- Meer dan 100.000 gevallen van griep of influenza worden hier gemeld, voorname lijk onder de armere bevolking. Het weer is hier buitengewoon koud. Ernstige toestand te Sydney. LONDEN, 0 Juli (V.D.) Een telegram meldt, dat de regeering met allen spoed meer troepen zendt naar Sydney, waar de toestand tengevolge van de staking der mijnarbeiders en die der staalfabrieken zeer ernstig is geworden. De mijnen loo- pen onder water, daar de arbeiders ook weigeren de pompen te bedienen. Laatste Berichten De Bossche Hanzebank. Heden werden de schuldeischers van de credietvereeniging de „Hanzebank" te Den Bosch in de gelegenheid gesteld in de raadkamer van de rechtbank te Den Bosch, welke in de groote zaal van de sociëteit „Cosmo" gehouden werd, hun oordeel uit te spreken over het door de Hanzebank in gediende verzoek om surséance van beta ling. De rechtbank was als volgt samen gesteld: Jhr. mr. v. Nispen tot Sevenaer, president; jhr. E. v. Leeuwen en mr. R. Sassen, rechters; jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn, griffier. De inbraak te Hoogland. Men meldt uit Amersfoort: Gistermid dag is in een boschje, in de onmiddellijke omgeving van de boerderij waarde reeds vermelde inbraak gepleegd werd, de ver miste effectentrommel gevonden. De ge- heele inhoud, ongeveer f 20.000, bleek nog aanwezig te zijn. Eenige menschen heb ben op den dag van de inbraak den ver- moedelijken dader op een rijwiel bij de woning gezien. Zijn identiteit is echter nog niet bekend. Visscherijberichten. VLAARDINGEN, S Juli. Statistiek tot en met 4 Juli 1923: Ao. 1920 aange bracht door 74 vaartuigen 11500 tonnen ha ring, Ao. 1921 aangebracht door 112 vaar tuigen 19739 tonnen haring, Ao. 1922 aan gebracht door 40 vaartuigen 5842 tonnen haring; Ao. 1923 aangebracht door 138 vaartuigen 28888 tonnen haring. Prijzen: Ao. 1920 5 Juli MH. f 48.20, f 63 p. 1L; Ao. 1921 5 Juli MH. f 29.70, f 49.90 p. K.; Ao. 1922 5 Juli MH. i 15.20, f 23.40 p. K MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Juli. Veemarkt Aangevoerd 421 Runderen, 130 Kalveren en 147 Schapen. Prij zen: Stieren 160510; Kolf- en Melkkoeien 230—530; Varekoeiea 180—330; VeCt* Ossen en Koeien 165570, schoon aan haak 0.951.17; Vette Kalveren 65170t schoon a. d. haak 0,901,25; Nuchtero Kal^ veren 820; Vette Schapen 4052, schoor, a. d. haak 0,800,84; Lammeren 1729; Magere Varkens voor fokkerij en Londen 24 -50; Biggen 917; Paarden 130175; Bokken of Geiten 412. Kaas. Aangevoerd 166 partijen kaas. Besteed werd voor: 1ste 60ort Goudsche kaas 3842, 2de soort idem f 3237; lsto soort Leidschc kaas 40—46; 2de soort idem 34 39 per 50 Kg. Handel voor Goudsche en Leidscbe kaas flauw. Aan de Stadswaag gewo gen 106 partijen, 4814 stuks, 37480 Kg. DELFT, 5 Juli. Veemarkt. Vette Koeien le kw» 350490, 2e kw. 200350; Kalfkoeien le kw. 325500, 2e kw. 225325; Vaarkoeienr le kw. 250—375, 2e kw. 150—250; Magere Varkens 1876; Nuchtere Kalveren 10 24; Biggen 1226; Paarden 150. Rund.- vleesch per kilo 1-251.151.Aanvoer* 129 Runderen, 8 Paarden, 1 Vet Kalf, 135 Ma gere Kalveren, 101 Schapen of Lammeren, 22® Varkens, 319 Biggen en 9 Geiten of Bokken. Boter. Aanvoer 209/8 en 4/16 wegende s2P men 4220 kilo. PrijtBen: 1.501.70 per kilo. ROELOFARENDSVEEN, 6 Juli. Veilttg Bloemkool 610 cent per stuk; Peen 9—14 cent per bos; Aardappelen 1.351.60 pa* £5 Kg.; Aardbeien 3166 cent per kik): Peuien 0,650,55, Groene Peulen 0-900.75; Peulen I 1.05—1.50, Peulen II 0.60—0,80, Doperwten 1.701-80; Capucijners 1,50 —1,35; Tuinhoone» 1.30—1.120 per 10 K.G. Doorsneeprijs van 6 Juli met aftrek van veöingskosten: Peulen 0.77, Groene Peulen 1.06, Peulen No. I 1.44, Peulen No. II 0,80, Doperwten 1.64, Capucijtt/rs 1,68, Tuinbconen 1.23. LEEUWARDEN, 6 Juli. Kaa* Sleutelkaas 0,13—0,43; Nagelkaas 0.18-^6.25: Gouda Kaas 0,060,51; Edammer Kuas 0J27— 0,56; Commissie 153: Aangevoerd 62472 Kg. Boter. Fabricksboter 1-001,52 per Kg. Aanvoer 16/3 en 176/6 stukken. UITHOORN, 5 Juli. Kaas. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 146 partijen. Prijs Goudsche Kaas lete soort 3841; 2de soort 3538; Zwaardere 4043; Rijksmerk 3844. Han del matig. ZOETERMEER—ZEGWAART, 4 Juli. Vei ling Aanvoer 7100 stuks eieren. Prijs kipeieren 6-305.50 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 Juli- Veiling. Due of York per 25 Kg. 1-301.70; Peen per 100 bos 5,707,90. Aanvoer: 810 maal 25 Kg. Due of York en 5400 hoe Peen. OFFICIEELE BEÜRSNOTEERfNG. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. Nederland 1919 Nedertand 1917 Ned. O.-L, «hl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rucl. 1906 fre 500 6 Ruel. 1910 frs. 500 4K Koloniale Bank rand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgecs A. Jurgeus B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel Compania Handelsver. A'dam Dordtscbe Petr. Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. HoH. S4oomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Pakcfvaart ^ohconTRart Unie Rott. Lloyd Kon Ned Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vol.Tv. a Deli-Balavïa Tabak TïpH Oirltnnr Mij H. IJ S. Mij. obl. 5 54 H.IJ.S.M. obl. 1900/M2 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5# Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Knntas Texas South. Pacific I Union Pacifio 1 Geld pro). 3Va V.K. 1016/a 101»/4 2 01 #/s 96V16 88 991/j 881/a 3V« 3V8 1531/* 116 106i/2 571/2- 8361/4 571/2 83 21Va 1013/8 94 42£Va 334 IOÓS/4 847V4 1363/4 851/2 201/4 U/2 1153/4 114*/4 150 130S/t tV8 2911/2 259 97i/2 971/g 1025/g 11V2 195/s 4 OU/* 1351/2 1541/, 1201/, 551/, 21 102 931/, 101/, 433 349l/| 28 1361& 19 '5/g 115 11)'/, 120 132 111/4 A Wisselnoteeringen (Amsterdam) Zicht. Londen 11.60 Berlijn 0.00127/, Parijs i 14 90 Brussel 12.27V, Zurich 43.90 9 Weenen 00357', Rome 11.— Madrid 36.20 9 Kopenhagen 43.89i/a Christian!» 40.85 Stockholm f y 67.40 New-York 2^4ty4 rTeiegtafia*h Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 6 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometcrst: 772.5 Neufahrwassw Laagste Barometerst.761.9 8L Mathicu Verwachting tot den avond van 7 Juli: Zwakke tot matige Noordoostelijke téi Oostelijke wind, helder tot lichtbewolkt» droog warm weer,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3