GERZON BADARTIKELEN C Badcostuums Badhanddoeken f Badmutsen Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken visclrwinksl Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.12— f 0.20, SCHAR a f 0.11, SCHOL a f0.16 f 0.26, MAKREEL f0.20 en KABEL JAUW a f 0.40 per pond. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. Leiden, 6 Juli 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7K—8K uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807\ De apotheek van bet Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. het Duitsch-Nederlandsehe verdrag betref fende het internationale reisverkeer, aan genomen. Deze web heeft de strekking dat de regeeringen van beide landen elkaar bij het grensverkeer wederkeerig steun ver- leenen. Gemeentelijke melkbedrijven. In de gistermiddag te Alkmaar gehou den raadsvergadering is na een discussie van ruim twee uur 't voorstel der sociaal democraten om» een gemeentelijk melkbo- drijf te stichten met 12 tegen 6 stemmen verworpen. Bond van Boekbinders-Patroons. Te Utrecht vergaderde de Bond van Boekbinderspatroons in een bovenzaal van „Central" onder presidium van den heer F. L. v. d. Blom te Amsterdam. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Stokking, bleek, dat het be ginsel van samenwerking met de werkne mersorganisaties kon worden vast gehou den in de nieuwe G. A. O., waarbij de 48- urige werkweek werd vastgelegd en eenige loonsverlaging bet gevolg was. De ingetreden malaise in de boekennij- verkeid verscherpte. Het bestuur had verschillende pogingen gedaan om den gevangenisarbeid te be perken. Het ledental is 315. Het jaarverslag van den penningmees ter vermeldde op de winst- en verliesre kening met f22.214.95 als eindcijfer een batig saldo van 811.35*. Een voorstel het salaris van den raads man met f 1000 te verhoogen werd aan genomen. Tot leden en plaatsvervangende leden van de klachtencommissie werden respec tievelijk gekozen de heeren Kapsenberg en Langeveld en Mensing en Lonzième. De vergadering bekrachtigde het besluit van den Centralen Raad terzake het re glement op het scheidsgerecht Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. van Bommel en D. N. Ver schoor, welke laatste mede werd herkozen als voorzitter der Redactiecommissie. Besloten werd voorts in Sept. a.s. een algemeene vergadering te beleggen over de kwestie van verlenging of opzegging van het colectief arbeidscontract. De Bondsvoorzitter leidde daarna in: „de prijsvaststelling in verband met de tijdsomstandigheden". Hij kwam daarbij tot de volgende conclusies: Bij elke prijsvaststelling moet worden uitgegaan van den kostenden prijs. De door den Bond vastgestelde prijzen moeten rekening houden met den kost prijs en een redelijke winstmarge. De gang in het bedrijf, zooals die zich in de latere jaren ontwikkeld heeft, maakt het noodzakelijk, dat voor veel voorkomen de werkzaamheden bindende tarïefsprij- zen worden vastgesteld. Ter bevestiging der onderlinge versland houding der verschillende ondernemingen is het noodzakelijk dat van bondswege op ongeregelde tijden verkoopsprijzen wor den gecontroleerd. Prijsverlaging door vermindering van loon of andere verhoudingen in het per soneel kan het vak als zoodanig slechts omlaag halen, terwijl het van geen noe- menswaardigen invloed is op de verkoops mogelijkheid van het artikel. Daarna heeft de heer Naach namens 't Centraal Overleg het werk van Instituut geschetst. Nadat de heer E. v. d. Menet als lid van de Zuidelijke Districtscommissie was gekozen volgden langdurige besprekingen over de prijsvaststelling, waarop de door den voorzitter gestelde conclusies in prin cipe werden goedgekeurd. Nog enkele huishoudelijke besprekingen volgden, waarop de vergadering werd ge sloten. De Alkmaarscht verkiezing. De gemeenteraad van Alkmaar heeft gisteren na een uitvoerige bespreking met 13 tegen 5 stemmen besloten mej. Carels niet als lid van den nieuwen raad toe te laten, omdat zij als leerares werkzaam it bij het Nijverheidsonderwijs. B. en W. en mr. C. Bosman wozen er op dat de toelating door do wet niet verboden is, omdat het nijverheidsonderwijs pas af zonderlijk door de wet is geregeld en de gemeente web alleen spreekt van onderwij zers bij het lager- en middelbaar onder wijs. Zij betoogden dat, waar twijfel mo gelijk is de wet beperkt moest worden toe gepast en rekening moest worden gebon den f et den wil van de kiezers. Ook ver- wezel zij naar het betreffende Haagsche geval, waarbij de gekozene wel toegelaten werd en waarmede Ged. Staten van Zuid- Holland zich hadden vereenigd. BUITENLAND DE CRISIS IN EUROPA. Onrust in Engeland. Italië en het Britsche standpunt. Optimisme te Parijs. Het uitblijven van liet Fransche ant woord op de Engelsche vragenlijst brengt te Londen een zekere onbehagelijkheid te weeg en steeds luider worden dc stemmen, die op een afzonderlijk handelen van En geland aandringen, waarbij men er op re kent, dat tenminste Italië aan de zijde van Engeland zal staan. De algemeene opvatting is, dat Frank rijk schroomt de vragenlijst tc beantwoor den en geen vrede in den eigenlijken zin wil, doch de hegemonie over Europa na streeft. In sommige kringen wordt be weerd, dat Frankrijk weigert een ant woord op de Engelsche vragenlijst te ge ven, hoewel dit tot nu toe in de pers ner gens openlijk uitgesproken is. Intusschen verdient het de aandacht, dat Duitschland tegenover Italië zijn ver plichtingen inzake de schadevergoeding op ruimer schaal nakomt, dan vroeger het ge val is geweest. Er worden groote^ hoeveel heden suiker en chemicaliën naar Italië geleverd. Alleen de hoeveelheden kolen la ten nog te wenschen over, doch van Duït- sche zijde moet de toezegging zijn ontvan gen, dat ook hierin binnenkort verbetering zal komen. De „Times" wijdt een hoofdartikel aan het belang om misverstanden te vermijden bij de zaken, waarover thans beraadslaagd wordt. Het blad uit de opvatting, dat de En gelsche regeering, die ©enigszins ter zijde van het onmiddellijke conflict staat, zich in een buitengewoon delicaten toestand bevindt. De positie van Engeland, aldus schrijft het blad, als een land, dat terzijde staat, maar toch. nauwer dan ooit verbon den is met bet Europeesche vasteland, is zoowel verwanend als in hooge mate ver antwoordelijk. Eet kan beden ten dage worden gezegd, dat het Engelsche volk geen rust heeft en dit gevoel wordt op pijn lijke wijze steeds erger. Dit gevoel is ook de wortel van de op positie tegen de Roer onderneming, waar- van geen duidelijk resultaat te zien is, maar die in tegendeel de gelegenheden tot verschil vermenigvuldigt. Er bestaat ©en sterk en snel toenemend verlangen, dat zoo spoedig mogelijk een einde zal worden gemaakt aan het- Roerconflict en dat dit niet gedreven zal worden tot bet punt, dat ook ander© landen van Europa tot ©en staat van economisch© verlamming worden gedoemd. Ook de moeilijke besprekingen van thans moeten worden gevoerd met een diep gevoel van de breeder© beteebenis der daarbij betrokken belangen en met den emstigen wensch om zoo spoedig mo gelijk uit de onderdeden te geraken, ten einde het gemeenschappelijk lot van Euro pa onder de oogen te kunnen zien, waar voor, menschelijkerwijze gesproken, zoo wel Frankrijk als Engeland thans vooral verantwoordelijk zijn. Verlangen naar rust naar bet einde van den. oorlogsromp slomp dat is het, waar men in Enge land en in zoovele andere landen snakt. En intusechen houdt Poinearé bij de onthulling van een monument voor de Amerikaansehe vrijwilligers ©en- van zijn bekende oorlogsredevoeriDgen, waarin hij de menscben moesten het eens verge ten nog e>ens herinnert aan het „onver geeflijk geweld, de barbaarschheid, den misdadigen inval, stelselmatige verwoes ting, moord op weerlooze burgers, plunde ring, brandstichting", door de Duitschers begaan. Om dan te vragen of de mensch heid sceptisch genoeg is „het onsterfelijke standbeeld, dat zij meende te hebben op gericht ter verheerlijking van het recht, op zijn voetstuk te zien wankelen en- het ter aarde te zien storten?" Eet eenige mid del om dat te voorkomen is volgens Poin earé, do eerste overwinning op Duitsch land te laten volgen door een tweede, doch thans afdoende, welke het Duitsche gevaar voor Frankrijk definitief vernietigt. „Wij moeten en wij zullen-," zoo ver klaarde de Fransche premier .verleden' week in den Senaat, allen ten spijt, met de dwangmaatregelen doorgaan. Het zege vierende Frankrijk denkt er niet aan zijn overwinning prijs te geven en zal zijn wil laten gevoelen aam den overwonnene, die weigert zijn nederlaag te erkennen." Wel mag men zich afvragen of er bij een dergelijke oorlogs-psychose van de vre desbesprekingen te Londen veel terecht zal komen, en temeer mag men zich over het resultaat met reden ongerust maken, zien de op het Fransche optimisme ten aanzien van den afloop dezer bespre kingen. De bladen zijn te Parijs algemeen van opinie, dat de conferentie (voor Frank rijk) een gunstig verloop zal hebben. De „Journal des Debats" betoogt, dat de Engelsche bezorgdheden omtrent de Fransche politiek uit do lucht gegrepen zijn. Het zou betrekkelijk gemakkelijk zijn om de belangen in overeenstemming to brengen zonder uitzondering van do Roer en Rijnkwestie. Het vraagstuk der veilig heid zou eveneens opgelost kunnen worden zonder dat bet Europeesche evenwicht ook maar in het minst zou worden aangetast en zonder dat Engeland er door zou bena deeld worden. De „Engelsche bezorgdheden" staan ech ter niet op zich zelf. Italië, dat immer mei Engeland één lijn heeft getrokken, schijnt ook nu met Brittannie te willen optrekken voor den vrede. Musaolipi deed dit dezer dagen Curzon weten. Moge het succes hebben! Zeker is er geen plaats voor te groot optimisme. Momenteel is er oen rustperiode' in de bespreking. Reuter verneemt dat de EngelscbFran- Extra lage prijzen. Badmantels f Badschoensn sche besprekingen wellicht einde dezer week of begin van de volgende zullen wor den hervat. Mien verwacht, dat Frankrijk dan een geschreven antwoord zal geven op de Britsche vragenlijst. Draait Duitschland? Op een vergadering van den bond van Britsche Kamers van Koophandel, besprak de voorzitter Sir Arthur Balfour het scha- devergoedingsvraagstuk. Hij zeidc, dat de Duitschers draaiden, inplaats van de fei ten onder oogen te zien. De wezenlijke moeilijkheid van de kwestie is, dat men niet weet, of men. de Duitsche regcering kan gelooven, of niet. Drie dingen zijn noodig, zeide spreker, voor de behandeling van de kwestie: le. Een geallieerd onderzoek naar Duit sche baten uit vèrborgen bronnen, en an dere „methodes van ontwijking." 2e. Terming van een internationale zone aan beide zijden van den Rijn. 3e. Inbeslagneming van de Duitsche dou ane-inkomsten, en heffing van invoerrech ten. KORTE BERICHTEN. De Belgische Kamer heeft met M tegen 63 stemmen en 12 onthoudingen een motie van vertrouwen in de nieuwe regee- ring-Theunis aangenomen. Een zwakke positie! De „Temps" stelt voor een porte feuille van waarden in Duitschland te doen instellen ter stabilisatie der wisselkoersen. Het hoofdbestuur van den algemeenen Duitechen vakveroendgingsbond heeft een motie aangenomen, waarin daden van sa botage in het bezette gebied ten sterkste veroordeeld worden en onvereenigbaar worden verklaard met bet lijdelijk verzet. Baldwin weigerde een verklaring af te leggen over de schadevevgoedingskwes- tie. Uit Dusseldorf wordt aan de „Daily Mail" gemeld, dat een volledige demorali satie in de Roer sleèhts nog een zaak van korten tijd is. Er is een overeenkomst, tusschen een vertegenwoordiger van Krupp en de Fransche autoriteiten gesloten, om 70.000 ton steenkool en cokes te verzenden, welke in mindering zullen worden (gebracht van de door Krupp te betalen oorlogswinsten. De Franscheni en Belgen zijn thans bezig de grenzen van het bezette gebied met prikkeldraad af te sluiten. Bij bet overschrijden van de grens is een 13-ja- rige schooljongen doodgeschoten. Arbeiders, die op weg naar hun fabriek de grens moeten passeeren, kunnen geen pas meer krijgen. Deze weigering maakt de verontwaardiging in arbeiderskringen- gaande. (Wolff.) Een overzicht van de financiën des Rijks over de tweede helft van Juni geeft een nieuw recordcijfer van de Duitsche financieel© ellende aan. De uitgaven ste gen tot 2,800 milliard, de inkomsten be droegen in de tweede helft van Juni 280 milliard mark, zoodat dus 9/10 deel der uitgaven ongedekt is, waarmee de schuld is gestegen tot 2.500 milliard mark. Het politiecomplot te Weenen* In verband met de ontdekking van een politiek complot hebben talrijke arresta ties plaats gehad. Volgens de bladen had het complot ten doel den kanselier en verscheidene politie ke en financieel© persoonlijkheden uit den weg te ruimen. Ten huize van drie Rus sische officieren zijn wapens in beslag ge nomen. Het gouvernement beeft besloten krach tig op te treden tegen de reactionaire or- De staking in de Duitsche metaalbe drijven is tegen hedenmorgen geprocla meerd. De Bootwerkersstakmg. De bootwerkersstaking in Engeland heeft zich verder uitgebreid. Ook te Liverpool en Manchester wordt than» gestaakt. In laatstgenoemde stak staken 7000 arbeiders het lossen en laden van kanaalschepen, terwijl te Liverpool 1000 bootwerkers, werkzaam bij het lossen en laden van schepen van de kustvaart, zich bij de sta kers aansloten. Hetzelfde deden 1500 an deren te Birkenhead, een voorstad van Liverpool, maar te Liverpool zelf wordt nog gewerkt aan het lossen en laden van Oceaan-booten. In de Lon&ensche haven steeg het aan tal stakers, zooalss gemeld, tot 18.000. En kele duizenden arbeiders werkzaam bij bet lossen van graanbooten en schuiten, legden er ook het bijltje bij neer. Te Til bury wordt echter nog gewerkt. De leiders van de betrokken vakbonden, aan wier raad de stakers zich niet hebben gestoord, houden een bespreking, ten einde te trachten de staking opgeheven te krij gen. In de nabijheid van de Burrey-docks bielden 4000 stakers een meting. Er werd een resolutie aangemnoen, waarin van bun vakbond wordt verlangd, terstond van de regeering te oiscben, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de juistheid van het officieele index-cijfer voor de kosten van het levensonderhoud. De resolutie voegt er bij: „Ingeval de regeering dit verzoek niet inwilligt, verlangen wij, dat do heeren Gosling en Be vin, (reap, voorzitter en se cretaris van den Londensclien bootwer- kersbond) en bun medebestuurders de na tionale staking afkondigen, en als zij wei geren, hierop in te gaan, hun ontslag zul len nemen. Over „would be"-leiders gesproken! 114 Duizend gulden voor een BijbeL In 1847 betaalde 'n Amerikaan £500 voor den eersten afdruk van den bijbel om streeks 1455, door Gutenberg te Mainz ver vaardigd. Toentertijd werd dit een krank zinnig booge prijs- genoemd. De tijden zijn veranderd. Voor eenige dagen besteedde mr. Philip Rosenbach uit New York 9500 voor 'n anderen afdruk van den eersten gedrukten bijbel op 'n verkooping bij So- theby, zooals de „Daily Mail" meldt. Weer een treinbotsing! De sneltrein van Leeds naar Manchester is nabij Huddersfield in botsing gekomen met een andere locomotief. Een wagon van den sneltrein viel om, waardoor zes personen werden gedood en zeven ge wond. Toenemend scheepvaartverkeer in het Panama-kanaal. In het afgeloopen dienstjaar zijn bijna 4000 schepen door bet Panama-kanaal ge passeerd. Het totale bedrag, hetwelk aan douanetarieven werd ontvangen, bedroeg gedurende betzelfde jaar 171 millioen dol lar. Beide bedragen toornen, in vergelijking met vorige janeni, ©en toename van meer dan 50 aan. Eigenaardige beroovtng. Ben merkwaardige overval heeft dezer «lagen in het hartjo van Parijs plaats go- had. Een jonge rijke Amerikaan was naar Parijs gekomen om die stad te bezichtigen. In een café maakte bij kennis met een jon gen Parijzenaar, die vloeiend Engelsch sprak en hem aanbood, de stad te laten zien. Zij bezochten tezamen verschillende café's en restaurants. Daarna inviteerde de gids, Pilser geheeten, den Amerikaan mee te gaan naar zijn kamer in een hotel bij de Madeleine. Zoodra zij daar waren binnengekomen sprongen twee gewapende kerels op den vreemdeling toe en dwongen hem, zijn chèque-boek af te geven. Zij schreven een chéque ter hoogte van 100.000 francs, dwongen hun slachtoffer daaronder zijn kandteekening te zetten en gaven het waardevolle papier aan Pilser, die ermede verdween, kennelijk met het doel de ché que te innen. De twee gewapende bandie ten dwingen den Amerikaan met de revol ver op de borst een glas wijn te drinken. Zoodra had deze dit gedaan, of bij voelde ©en zware vermoeidheid zijn leden bekrui pen en het duurde niet lang, of bij was in een vasten slaap gedompeld. Toen bij weer bijkwam, bevond hij zich op een bank in een plantsoen. UIT DE OlBEtflHB HIJNSBURG. De collecte voor bet Huldeblijk aan H. M. de Koningin bracht alhier f 153.111 op. Een vrachtauto van den heer W. de K. alhier kwam nabij de Langevaart in botsing met de electrische train. Do auto werd zwaar beschadigd en kon vérder niet gebruikt worden. Persoon lijke ongevallen kwamen bij de botsing niet voor. KATWIJK AAN DEN RIJN. De veilingver. „Bloem- boïlemteelt" zal Maandag a.B. 9 Juli een ledenvergadering houden in „de Roskam", o.in. komt in behandeling het bestuurs voorstel om reeds 21 Juli de eerste veiling van droge bloembollen te houden. BOSKOOP. N. van Duren, M. E. S. Nieuwburg, M. Spek en W. Verkade alhier behaalden te Rotterdam het diploma M. U. L, O. (B.) LISSE. Op liet Mulo (B.) examen te Rotterdam slaagde o. a. onze plaatsgo- noot(e) A. G. O. Onderwater. KOUDEKERK AAN DEN RUN. Vanwege de plaats e 1. a f d. der Ohr. Boeren- en Tuindersbond, zal de zen winter Landbouwonderwijs gegeven worden. De heer Kooy, hoofd der Ohr. Lagere Landbouwschool te Alphen aan den Rijn, hoopt n.l. drie speciale cursussen te geven aan volwassenten.; in veevoeding, be mesting en zuivelbereiding. Bedoelde cur sussen zullen1 één avond per week worden gehouden in een der scholen ter plaatse. Men kan zich alsnog opgeven voor deel name bij din vooi-z. en (of) sccr. u© HK. Ant. van Egmond en C. A. van Dam. WASSENAAR. Bnrgerl. Stand. Go hór en: Aalbelrje WiUempje d. van A. Dansen en H. Zeilstra Petrus J asobus Johannes z. van S. Molenkamp en C. J. Eooger-i vorst Carolina Cornelia Johanna d. van J. A. C. Beijersbergen en G. Tb. J. Esvelt Jacoba Maria d. van J. A. Looijestijn on G. Olijhoek Bernarda Johannes z. van J. C. Vogels en M. M. v. Vondeler Theodorus Adrianus Gerar- dus z. van P. Korlckaas en G. J. Oosters veer. Overleden J. P. van Strijen, oud 50 jaren, echtg. van L. C. Herman i _A. M. Snijders oud 13 j. Gehuwd: J. J. D. Marbus en Chr. le Clercq. Gistermiddag had or alhier tusschen buren een woordenwisseling plaats, die zoo hoog liep dat het van woorden tot daden kwam en de een den ander met een mes aan de hand ver wondde. Tegen den dader werd proces-? verbaal opgemaakt. Gistermiddag moest, ten- gevolge van hooibroei een hooiberg bij den landbouwer A. alhier worden uitge-? gooid. De brandweer was met de motor-} spuit op het terrein aanwezig. 25 en 26 J u 1 i a.s. zal de a n d-r en tumbouwvereeniging alhier een bloe men tentoonstelling houden ten bate van het bondsgehouw. De vereen. „Wasse naar Vooruit" en „Steunt elkander" zul- lea hierbij gratis hun medewerking ver- Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Zondag Voorm. 10 uur Ds. de Vey Mestdagh, voorbereiding H. Avondmaal, nam. geen dienst. School Zijdeweg.% Zondag voorm. 10 uur Ds. de Bie van 's-Gravenhage. Geref. Kerk. Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heyden. HILLEGOM. Naar men ons mededeelt» zal de Chr. Korfbalvereniging U. P S. alhier een vriendsch. wedstrijd spelen; tegen de L. C. K. C. „Pernix" van Lei den. Hen, die iets meer van deze gezonde lichaamsoefening willen weten, wekken wji gaarne op, eens te gaan zien. KOUDEKERK. Deze week heeft de Burgemeester dezer gemeente zich te Voorschoten gevestigd. Bij den lan d b o u w e r CL" G. aan den Hondsdijk alhier is onder zijn vee mond- en klauwzeer uitgebroken. Belanghebbendenwon den er aan herinnerd dat de zitdagen van den Rijksontvanger voortaan een uur zijn vervroegd en wel van 9 tot 12 uur in het postkantoor alhier. Gedurende de maand Juni zijn van hier vertrokken: Nicolaas Cornelis Koot en Anna Maria Koot naar Nieuwerkerk a.d. IJsel Johanna Wilhel- mina Kraan naar Zoeterwoudo Cornelis Johannes van der Meij naar Boskoop Arie Marinus van den Wijngaard naar Ka- - merik Pleunis Pieter Kranenburg naar Woubrugge Theodora van Velzen naar Hazerswoude Nicolaas van Veen naar 's-Gravenhage Arie Dorrepaal naar Ha zerswoude Mas Soleiman naar Leiden Elise Marie de Groot naar Leiderdorp Teuntje van Beek naar- Warmond. Ingekomen: Engelina Johanna van Varik van Alphen aan den Rijn Gerrit van der Lee van Hazerswoude Teunis van der Lee en Adriana Groeneweg van Hazerswoude Arie Breedijk van Bode graven Sijtje Munnik van Hazerswoude Marijtje Dorrepaal van Abcoude - Geertje Spruitenburg en Sijgje Kouwenho- ven van Alphen aan den Rijn Klaas de Jong van Sittard Emile Müller van' Dusseldorf Adriana Roos van Woubrug ge Dina Petronella Janssen van Herweni 1 en Aerdt. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen 10 en nam. 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk Zondagmorgen 10 en nam. 7 uur Ds. Haspèrs. f) LISSE. Loop der bevolking:! Vertrokken: A. van Loo naar Hil versum H. P. Sehuts naar Schoten A. M. Lagerwey naar Amsterdam A. M. v. Rooijen naar Hillegom J. A. A. Veldho ven naar "Warmond A. W. J. Theissen naar Tilburg W. M. Boers naar Deni Haag T. Kranenburg en gezin naar Hil legom H. J. van Tol naar Noordwij ker- houfc J. M. de Ree naar Warmond J. Sckrama naar Hillegom A. de Ridder naar Warmond J. H. Kiiigma naar Arnhem. Ingekomen: M. Bakker van Leende J. C. Veilbrief van Alphen aan den Rijn J. Baltes van Beverwijk C. J. M. Kriek van Almelo P. v. d. Aardweg van Noordwijkerhout J. G. Snel van Leider dorp A. J. Griffioen van Heerlen L. B. Jonkman van Monster J. van Eeuwen en echtg. van Hillegom C. van Ginho- ven van Sassenheim G. A. Langeveld van Sassenheim G. A. v. d. Reep en jg. van Hillegom C. v. d. Laan van Haarlemmermeer A. Staalmann geb. van Brugge van Bussum C. C. v. Nieuw koop van Warmond A. Huis van Delft v J. P. Onderwater van Wamond J. Bach van Zwijndrecht W. Simmerl van Hummeloo en Keppel. Gisteravond is d e f i-\ nitief opgericht een vereeniging voor zie-' kenhuisverpleging onder den naam van „Ziefccnhuisverplegingsfonds Statuten en huishoudelijk reglement wer den vastgesteld. Alle leden dus ook inwonende kinderen betalen per week 5 cent contributie. Leden1 die zich na 19 Juli aanmelden, moeten ge-1 durende drie maanden lid zijn, alvoren» zij op kosten der vereeniging zullen wor den verpleegd. Degenen die zich voor genoemden datunïi aanmelden komen hiervoor terstond in' aanmerking.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2