urgerlijke Stand Leiden 4 Juli. geboren: Franciscus Jan z. van F. iorzaat en W. Chrisbiaanso Jacobus anciscus z. van J. Zwarts en H. Bave- r Matthijs z. van M. v. d. Weijden en Prins Cornelia z. van C. Bot en G. aver. Ondertrouwd: W. J. Bunng ]m. 23 W. Schouten jd. 22 j. P. K. Roest i. 24 j. en N. Bloemcndaal jd. 23 j. J. ellbach jm. 30 j. en B. Scliekkennan jd. j. T. Honk w. 51 j. en M. de Beer jd. Gehuwd: G. Stouten jm. en J. Miere et jd. P. Ouwerkerk jm. en J. Arnol- 5 jd. W. J. Blikman jm. on J. Rcijken M. P. Olivier jm. en J. M. Sieval jd. J. v. Boeren jm. en H. Laven jd. W. Warnar gesch. en C. A. de Bie jd. v. Geest gesch. en C. v. Ginkel jd. Overleden: J. F. Rubbens z. 62 j. H. den Butter voor f170.perc. 30 oor Wed. J. J. de Wit voor f230.pcrc. door S. Til. van Scliie voor f250.perc. door D. J. C. Kryger voor f220.perc. door A. v. d. Vlugt voor f 260.perc. i door J. F. Harding voor f250.pcrc. door P. Roos voor f260.perc. 30 oor J. F. Harding voor f250.perc. 37 loor Wed. J. J. de Wit voor f250.perc. door J. F. Harding voor f270.perc. door A. v. d. Vlugt voor f 250.—; perc. 0 door S. Th. van Schie voor f 280 en perc. 1 voor bermen langs den weg f 45. loor A. van der Vlugt. De totale op- irengst bedroeg f 8475.Do vorige ver achting in 1913 bracht op f 6999.50, alzoo en meerdere opbrengst van f 1475.50. BOSKOOP. Voor het M. U. L. O.-d i p 1 o- na A. zijn geslaagd M. van Groos, B. Mcs- 'lel, J. P. van Nes, B. B. C. Rosbergen en Zeijlman allen alhier. Bij de te Botterdam jehouden examens voor het diploma U. L. 3. slaagden onze dorpsgenooten de dames W. v. Hof, N. v. Wilgen, C. Vis, P. Bak- ïuizen en N. Mesman en Adriaan Gulde- mond, allen leerlingen van de Chr. school voor U. L. O. aan de Bozenlaan. Als gevonden voor- werpen zijn aan het politiebureau terug te bekomen 2 brillen, waarvan 1 met etui. KATWIJK AAN DEN BIJN. In aanmerking geno- men het mooie weer en de als gevolg hier van steeds grooter wordende aanvoer van snijbloemen kan niet anders gezegd wor den alsdat de prijzen van heden nog niet tegenvallen. Pioenen varieeren erg in prijs. Deze brengen thans van f 3.20 tot jf 7.20 per 100 op. Delphiniums daarente gen brengen niet veel op, van 6 tot 25 cent [per bos. Witte anjers zijn goedkoop. Bos cn roode tamelijk, van f 0.40 tot f 0.60 per 100. Latherus van f 0.40 tot f 0.60 per 100. jBoozen van f 2.50 tot f 4 per 100. KATWIJK AAN ZEE. Door de auto van v. d. L. uit Oegstgeest, welke hier 's morgens vroeg de bollenschoonmaaksters komt ha len is een lantaarnpaal bij Duinoord stuk gereden. Een schadepost. Het driejarig doch tertje van P. had het ongeluk in een em mer kokend water te vallen, het kind be kwam hierbij ernstige brandwonden. Door het gunstige weer werd door de kustvisschers de vorige week veel visch en garnalen gevangen, welke tegen goeden prijs werden verkocht. Wij vernamen dat een der schokkers ruim f 100 besomde. LEIDERDORP. J. Rijns burger alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen af. U. L. 0. (A). LISSE. Voor het examen M. U. L. O. >(A) slaagde te 's-Gravenhage de heer H. ÖD. Hulsebosch, alhier. RIJNS BURG. Een groote menigte woonde gisteravond een openluchtsamen komst bij van het Leger des Heilt, alhier voor het Gemeentehuis gehouden. Verschillende sprekers voerden het woord, wier toespraken met muziek en zang werden afgewisseld. Een paar collectes werden gehouden voor het Barmhartigheidswerk van het Leger. WASSENAAR.- Het diploma M. U. L. O. (A.) iwerd te 's-Gravenhage o.m. behaald door iden heer L. E. Kunz alhier. WOUBRUGGE. Maandag a.s. zal het 121 jaar geleden zijn, dat de heer dr. L. E. Loth te Utrecht tot arts werd bevor derd. Al zulLen wij hem eerst over ©enigen tijd dankbaar mogen huldigen bij zijn 121- jarig jubileum als onze plaatselijke ge neesheer, toch willen wij onzen algemeen geachten en beminden dokter reeds nu fe- liciteeren met do herdenking van dit aca demisch feit en daarbij den wensch uit spreken, die ongetwijfeld door alle dorps genooten wordt beaamd, dat hij nog lan gen tijd zijn wetenschap en kunst moge aanwenden ten bate van de lijdende menschheid. Dezor dagen is het 25 jaren geleden dat in den Raad alhier be sloten werd de brug in ons dorp te ver nieuwen en een leening gesloten werd van f 2300. In die zelfde vergadering kwam het ver zoek van den Baad van beheer van den Holl. Elec. spoorwegmaatschappij om sub sidie. De begrooting voor Zuid-Holland be droeg 764.000 daarvan moest 2/3 aan sub sidie worden verkregen. .Vaa hier werd geen steun verleend. Elit lss4.3eoaaS© L©ven Arbeidsregeling Bakkersbedrijf. Op Woensdag 4Juli kwamen te Botter dam bijeen de Hoofdbestuurders van den Ned. Centr. Bond van Chr. arbeiders in de Voedings- en Genotmiddelen, den R. K. Bond van Bakkers, enz., en den Neutralen Bond in de Voedingsbedrijven. In deze bijeenkomst werd geconstateerd dat de Alg. Bond van arbeiders in het Bakkersbedrijf in gebreke is gebleven po sitief te antwoorden op de door bovenge- nemde organisaties gedane voorstellen, om te beleggen een© vergadering waarin de arbeidsregeling in het Bakkersbedrijf en wat daarmede verband houdt, in tegen woordigheid van de patroonsbesturen die de onderhandelingen over déze arbeidsre geling hebben medegemaakt, een punt van bespreking zou zijn geweest. De besturen moesten uit het uitblijven van dit antwoord, de weigering van_ den Alg. Bond om op deze voorstellen in le gaan, constateeren. Blijkens deze weigering stelt dus de Alg. Bond er geen prijs op dat ten opzichte van de in verband met deze arbeidsrege ling gerezen geschillen de noodige klaar heid kome; opdat deze geschillen in het belang van de arbeiders en van het be drijf tct oplossing worden gebracht. Bovengenoemde besturen concludeeren dat deze weigering van den Alg. Bond mede niet bevorderlijk is voor de behoor lijke bedrijfsverhoudingen, welke verhou dingen mede door het optreden van de onderscheidene patroonsorganisaties, bui ten het georganiseerd overleg, ten zeerste zijn vertroebeld. QEÜEüQgJ NIEUWS Een flesch met zwavelzuur gesprongen. Gistermiddag is op de Prinsengracht te Amsterdam een mandenfïesch, staande op een vrachtwagen der Pharmaceutische Ilandelsvereeniging, die ruwe zwavelzuur bevatte, gesprongen. Een achttal voorbij gangers werd door het bijtende vocht aan armen of beenen gewond. Daaronder wa ren jongens en meisjes van acht a tien jaren en enkele volwassenen. De wonden waren pijnlijk, doch niet van levensge vaarlijken aard. De slachtoffers zijn ver bonden in de Volksapotheek en in de Ro- zenapotheek op de Rozengracht. Overreden. Dinsdagavond is te St. Philipsland eën 2J4-jarig jongetje door een wagen hooi overreden. Het kind was dadelijk dood. Zijn vader bestuurde den wagen. Treurig einde. Zaterdag jl. werd door den gemeenteveld wachter van Ambt Vollenhove, zekere M. te Zwolle voor den officier van justitie geleid, ten einde gehoord te worden in een aan klacht, door een juffrouw tegen hem inge diend. Hij" zou zich hebben schuldig ge maakt aan een zedenmisdrijf. Er bleken geen bewijzen te zijn. Zondag werd zijn lijk in een bosch bij Vollenhove gevouden. Hij had zelfmoord gepleegd. „Tel." Autc-ongeluk. Men meldt uit Gouda aan de „Tel.": Dinsdagavond omstreeks half zeven kwam uit de richting Oudewater een race auto, welke deelgenomen had aan de races te Bussum, met bestemming naar Rotter dam. In den wagen zaten drie heeren; be stuurder was de heer Stortebeker, uit Bot terdam, een bekend motorgangmaker. Reeds bij het café de Klomp werd een Ford-vrachtauto achterop gereden en on danks herhaald signaal gelukte het niet, te passeeren. Na een tweetal kilometers achter de vrachtauto te hebben gereden, meende de bestuurder van den race-wagen zijn kans schoon te zien, en trachtte voor bij te komen. Hij bad blijkbaar niet ge rekend op het daar zeer gevaarlijke ge deelte van den dijk, die daar ter hoogte van den landbouwer Verwer zeer smal is en een steil talud heeft. Hierbij raakte de race-wagen de vrachtauto, dusdanig, dat de eerste door den schok op het talud van den dijk terecht kwam en minstens driemaal overzij buitelde. Twee heeren wisten er bijtijds uit te springen, doch de bestuurder, de heer Stortebeker, maakte de buiteling mee. Met moeite werd hij on der de auto weggehaald, waarbij bleek, dat hij vrij ernstige kwetsuren, vooral in wendige, had bekomen. Een motorrijder, die juist ter plaatse was, ging direct dr. Hakkenberg uit Haas trecht waarschuwen, die spoedig ter plaat se was. Per auto an den garagehouder v. Vliet werd de heer S. naar zijn woning te Rot terdam vervoerd. Motorongeluk. De heer R. uit. Gilze, die Zondag bij heb Liesbosch te Princenhage met zijn motor in botsing kwam met dien van -den heer v. d. V. uit Breda, is in het Lucia gesticht te Princenhage overleden, zonder tob het bewustzijn te zijn gekomen. Oplichtersstreek. Dinsdag is een man bij een juffrouw, wier echtgenoot thans in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage vertoeft, gekomen, en stelde zich voor als den gevangenisbewaar der. Hij bood de juffrouw aan haar ver schillende diensten tc bewijzen, waarop de juffrouw bem f 5.gaf. Later bleek dat dc man de juffrouw bedrogen bad. De po litie onderzocht de zaak en arresteerde den kwartjesvinder J. A. uit de Tasmanstraat, welbekend uit de valsche kaartspelletjes in de Faber van Riemsdijkstraat. De juffrouw en nog een getuige hebben hem herkend. En zoo zal nu de pseudo gevangenbe waarder naar alle waarschijnlijkheid toch in nauwere betrekking komen met de ge vangenis. De oude melkprijs. De prijs der melk is te Drulen verlaagd tot 8 cent per Liter. Aardappelen. Dit voorjaar vroeg, toen het bleek dat het buitenland niet, of althans niet meer voor groote hoeveelheden als afnemer zou optreden, zijn er door de Groningsche boe ren tienduizenden hectoliter eetaardap- pels naar de fabrieken verkocht tegen prij zen van slechts 70 tot 90 cent per H.L. Thans, nu alB gevolg van de ongunstige atmosferisch omstandigheden de nieuwe aardafpelen ©enige weken later aan de markt komen dan onder normale omstan digheden het geval is, blijkt het dat de enkelen, die toen besloten de kat nog eerst eens uit den boom te kijken, de wijste par tij hebben gekozengoede oude eetaardap- pelem brengen den boeren thans reeds van f 2.50 tot f 3.50 per H.L. op, en als het on gunstige weer blijft duren, verwacht men de eerstvolgende dagen nog belangrijk hoogere prijzen. Een herhaling van Leiden. De redacteur te Bandoeng van „De Loc." schrijft o.m.: De gemeente Bandoen bezit een zeer groot modern ingericht ziekenhuis, waar van de bouw ongeveer achttien maanden geleden voltooid yerd. De bouw en de in richting kostten de gemeente rond 1.700.000 gulden. Dit ziekenhuis, dat plaats biedt voor 250 patiënten, dat volkomen gereed is en zelfs al volledig ingericht, dat voorzien is van kliniekzalcn. operatiezalen, labora toria etc. staat reeds achttien maanden leeg. De gemeente heeft de dringendste be hoefte aan een nieuw en ruim Ziekenhuis, de noodzakelijkheid daarvan wordt reeds jaren gevoeld en wordt door alle lagen der bevolking nog dagelijks ondervonden, de gemeente hééft dat ziekenhuis, legde er één en drie kwart millioen gulden aan ten koste, en sinds 1% jaar is het gereed en staat het leeg en ongebruikt, een groot complex pieuwe gehouwen aan den bui tenkant van Bandoeng, verlaten en nut teloos. Dit is het gevolg van een geschil tus- schen de gemeente Bandoeng en de re- geering. Land- en Tuinbouw R i jkstuinbearw-wi nierschol en. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van hen, die tot den cursus 19231924 van één der IRijkstuinhouwwinlersckolen wenschen te worden toegelaten, dat de data van aan melding voor de loelatings-examens aan de inlichtingen als volgt zijn vastgesteld: Rijkstuinbouwwinterschool te Aals meer, vóór of uiterlijk op 7 September; Rijkstuinbouwwinterschool te Lisse, vóór of uiterlijk op 20 September; Rijkstuinhouwwraterschool te Boskoop, vóór of uiterlijk op 8 September. De aanmelding moet geschieden bij den directeur van de school, bij wien men te vens nadere inlichtingen kan krijgen. RECHTZflKEH HAAGSCKE RECHTBANK. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen J. S., metselaar te Voorschoten, door den Haagscken Politierechter veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf wegens een zedenmisdrijf. Het Hof verminderde de straf tot 14 dagen. academie-hieuws LEIDEN: Geslaagd voor het candidaats- examen rechten de heeren W. A. Semcijns de Vries van Doesburg (Den Haag) en L. J. A. M. Lammers (Den Haag). Gandi- daats-oxamen klassieke letteren: Mej. J. L. van Dam van Isselt (Den Haag) cum laude). Doctoraal-examen Ind. letteren de heer G. F. Pijper, (Leiden). Geslaagd voor het Eindexamen Ned. Ind. Administr. dienst de heer F. J. W. H. Sand bergen Den Haag. Aanvul]ings-examen Latijn Mej. M. J. A. de Rochemont, Den Haag. 8TADSKBEUHVS Demping der Mare. Do Leidsclie Mij. der Nederl. Letterkunde heeft aan den Gemeenteraad alhier het vol gende adres gezonden: De Maatschappij der Nederlandscho Let terkunde te Leiden wendt zich met ver schuldigde gevoelens tot Uw Raad, om U dringend te verzoeken de gevraagde gelden voor do demping der Mare niet toe te staan en do onherstelbare vernietiging van een beroemd stuk stadsschoon te voorkomen. Zij herinnert Uw Raad. aan de onrust, die dit plan zooals tal van adressen hebben aan getoond alom in den lande heeft gewekt en die Dr. Jan Kalf nog onlangs vertolkt heeft. Zij hoopt dat Uw wijsheid andere middelen van werkverschaffing zal vinden en dat Gij in geen geval Uw stem zult ge- Ven aan een plan, waarvan talloozen de uitvoering tot in lengte van dagen diep zouden betreuren. Op het te 's-Gravenhage afgeno men examen le verkrijging van het di ploma M. L. O. (A). slaagden o.a. onze stadgenooten D. G. F. Schmit, J. H. Sei der, E. G. C. Sckolz, J. G. v. Ruiten, IM. Bader. M. J. Putman, B. A. de Vos "en A. G. M. Walenkamp. TEL&GRAEatMEIti rijkskanselier raadde dit af, daar ue ont wikkeling van de buitenlandsciie politieke gebeurtenissen door een voorbarig parle mentair debat slechts gestoord kan worden. De rijkskanselier verzette zich ook tegen het voorstel van dr. Stresemann, dat de rijksminister van buitenlandsciie zaken von Rosenberg in de commissie voor bui tenlandsciie zaken vertrouwelijke mede- deelingen zou doen over den toestand van het oogenblik. De rijkskanselier hield hier aan vast, zoodat beide zaken voorloopig zijn uitgesteld. Staking der Engelsche dokwerkers. LONDEN, 5 Juli (V. D.). Do staking van dokwerkers, die Maandag in verschillende havens begon, breidt zich nog steeds uit. In Londen staken 3000 arbeiders, in de provincie 30.000. De toestand is zeer ern stig voor de schepen, die in de havens lig gen en geladen zijn met levensmiddelen. De levensmiddelenprijzen beginnen xeed3 te stijgen. In verband hiermede braken on geregeldheden uit in Whitehaven. Winkels werden geplunderd en groote schade aan gericht door een gevecht met de politie, die met steenen en vuil geworpen werd- MljRwerkersstaking in Australië. SIDNEY, 4 Juli (V. D.). 8000 mijnwer kers van het Cape Bretondistrict zijn in staking gegaan uit solidariteit met de sta kende arbeiders in de staalindustrie. 600 man troepen en het oorlogsschip „Wista ria" zorgen voor de handhaving van de orde. Het marine-verdrag van Washington. TOKIO, 4 Juli (V. D.). Het Japanselie departement van Marine heeft zijn atta- ché's opgedragen de regeeringen van dc Vereen. Staten en Engeland te polsen in verband met het sluiten van een drievou dig verbond voor de inwerkingtreding van het maritiem verdrag van Washington, hangende de ratificatie door Frankrijk. Het broadcasting-vraagstuk. STOCKHOLM, 5 Juli (V. D.). De Zweed- scho regeering heeft in zake het broad casting-vraagstuk (het uitzenden van draadlooze teleplionie) besloten, dat deze mag plaats hebben door particulieren, doch alleen onder staatstoezicht en dat dc Visscherijberichten. Besprekingen met den rijkskanselier. BERLIJN, 5 Juli (V. D.). In besprekin gen met den rijkskanselier achtten de Duitsch-Nationalen en de Soc. Democraten een verklaring over de buitenlandsciie po litiek in den Rijksdag wcnschclijk. Dc IJMUIDEN, 3 Juli. In de week van 26 Juni tot en met 2 Juli werd door 2 Duit- sche en 43 Nederl and sche stoomtrawlers, 1 motor- en 36 zeilloggers, 1 Deensche mo- torkotter, 128 motor-, 9 zeilkustvaartuigen alsmede 14 open booten 391.788 K.G. trawl visch ter waarde van f 113.991 aangevoerd. Van do beugvisscherij kwamen binnen 1 motor en 1 zeilbeuger met een aanvoer van 3675 K.G. met een opbrengst van I 2907. Er kwamen van d© haringvisscherij vijf zeilloggers binnen met een aanvoer van 99.975 KG. haring ter waarde van f 14.626. Een stoomtrawler met gen aanvoer van 33.000 K.G( en een opbrengst van f 29.552 kwam van de IJslandvisscherij binnen. De 51 van elders aangevoerde consigna tiezendingen brachten tezamen f 7.954 op. De totaal-opbrengst bedroeg deze week f 149.031, tegen I 191.872 in de daaraan voorafgaande week. IJMUIDEN, 3 Juli. Heden kwamen van de trawlvisscherij aan den afslag do stoomtrawlers IJM. 48 Verano met f 2377, IJM. 34 Anna met f 2107, IJM. 35 Wil- helmina met f1866; IJM. 261 Pan met f1759; IJM. 176 Hilland II met f1890; IJM. 203 Derika XVI met 1187; IJM. 32 Dordrecht met f1771; IJM. 232 West-land met f1733; IJM 193 De Hoop met fl4G2; IJM. 104 Annie met f 1484; do motorkotter E 548 met f1650; de loggers KW. 41 Sterna met 286; KW. 107 Neerlnndia met f340; KW. 140 Voorwaarts met f669 aan besomming. IJMUIDEN, 3 Juli Van de beugvïs- scherij kwamen heden binnen de zeilbeu- gers: MA. 55 Maat met f1353; MA. 56 Lctty met f1401; MA. 112 Nelly Johanna met £1132 en MA. 175 Noordster met f 1081 aan opbrengst. li MUIDEN, 4 Juli. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 157 Maria van Hat- tem biet f 2098, IJM. Dorothea met f 1965, IJM. 46 Helga met f 1137, IJM. 151 Hilda met f 1890, IJM. 133 Catharina Duyvis met f 2106, IJM. 180 Holland IV met f 1720, IJM. 82 Aneta met f 1688, IJM. 143 Balder met f 158S, de motorkotters E. 530 met f 1999, E. 51 met f 2258, E. 403 met f 1438 en de zeilloggers KW. 137 Vriendschap met f 312, KW. 16 Willem Cornells met f 393, KW. 115 Noordzee II met f 263, KW. 23 Katwijk aan Zee V met f 332, KW. 96 Bastiana met f 302, KV/. 103 Katwijk met f 448, KW. 36 Nederland V met f 472 en KW. 67 Noordstor I met f 453 aan besom ming. IJMUIDEN, 4 Juli. Van de beugvis- scherij kwamen hier aan den afslag de sloepen: MA. 30 Arie mt f 1231 en MA. 78 Rust Roest met f 1311 aan besomming. tLbdUAVWIBn* BHARKTBERICiHITEN LEIDEN, 4 Juli. Vailing. Sla 0.70—2.50; Peen -4—12.60; Bloemkool I 511; Bloem kool II 34.60; Selderie 1.202; Komkom mers 814, alles per 100. Spinazie 616; Postelein 49; Doppers 2026; Peulen 1732; Capucijncrs 2427; Aardappelen 69; Aardbeien 48G3, alles per 100 Kg. Pcizikcn 114 cent per stuk. TER AAR, 4 Juli. Veiling „Sk Phoeas". Jongo Peulen 1.77, idem I 1.16, idem II f 0.95; Doperwten 1.84; Tuinboonen 1.31 Gapdcppers 2,50; Capucijncrs 2.70; Bloem kool I 912; idem II 47.50; idem III 4.per 100; Wortelen 16 cent per bos; Aard beien 5534 per 100 kilo. Aanvoer 286 zak ken Jonge Peulen, 1102 zakken idem I, 36 zak ken idem II, 1013 zakken Doperwten, 10S zak ken Tuinboonen, 5 zakken capdoppers, 1-1 zak ken Capucijncrs. Veiling „God zij mei Ons''. Jonge Peulen 1.82, idem I 1.31, idem II 1.10, Doperw ten 1-95; Tuinboon-vi 1,25; Aardbeien f 43 56 per IC'J K.G. Aanvoer: 17? zakken Jonge Peulen, 560 zakken idem I; 93 zakken idem II, 462 zakken Doperwt», 106 zakken Tuinboonen. GOUDA, 5 Juli. Kaas. Aanvoer 268 partijen. Handel vlug lste soort 4044, 2de 3139, Controle 3545. Boter. Redelijke aanvoer. Handel vlug. Goeboter 0.851,"Weibotcr 0,75—0,85. Eieren. Redelijke aanvoer, Handel matig. 55,50 per 100 stuks. Vee. Vette vaTkeng, redelijke aanvoer, han del matig 3436 cent per pond; MagcTe Var kens, -weinig aanvoer, handel slap 4045 cent per pond; Magere Biggen, -weinig aanror 16 23 per stuk; Zuiglammeren, redelijke aanvoer handel redelijk 3040; Nuchtere Kalveren redelijke aanvoer, handel redelijk 1626. KATWIJK AAN DEN RIJJN, 4 Juli. Veiling iDuc of York per 25 Kg. 1-301.70; Peen per 100 bos 7.309-40, Aanvoer 620 maal 25 Kg. Due of York cn 4600 bos peon. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 4 Juli. Veiling V. P. V. Aangevoerd 1440 eieren, prijs per 100 stuks 6.20680; 130 Eendeieren per 100 stuks 6.907,3 Konijnen per stuk 0.40; 9 Duiven pc? stuk 0.300,35; vier Kippen per stuk 1.40. ALPHEN AAN DEN RIJN, 4 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Peulen 1828, Doperwten 22 i; Postelein 17; Aardappelen 711. Per 100 bos: Peen 810. Per 100 stuks: Kropsla 33.80: Komkommers I 1112; Komkom mers II 8; Bloemkool I 711; Bloemkool II 46; Bloemkool III 13. Per 100 pond AaTd beien 3236. ROELOFARENDSVEEN, 5 Juli. Veilinf. Peen 11 cent per bos; Aardappelen 1.401.60 en Drielingen 0.95 per 25 Kg: Aardbeien 47 68 cent per kilo; Pouted 95580 cena; Groeno Peulen 1.15—1J!0; Peulen I 1.55—1.60; Peulen II 8590 cent; Doperwten 1.701,85; C.apucijners 21,75; Tuinboonen 1.301,40 Doorsneeprijs van 4 Jnli mot aftrek van elingskostcn: Peulen 1-04, Groene Peulen 1.34; Peulen No. 1 1,73; Peulen Extra 2.30 Peulen No. II 1,07; Doperwten 1.99; Capu- cijners 2.45; Tuinboonen 1.15; Idem Lango Leidsche 1.14. STQMPWIJK, 5 Juli. Veiling. Op de gisteren jchouden eierenviling werden aangevoerd 3703? kippeneieren, die werden verkocht voor 5.70-j 6,65 per 100, benevens 279 eendeneieren die t 66.50 cnbraechlen de 100 stuks. BOSKOOP, 4 Jnli. Veiling. Rozen: Ophelia 65 cfc.. Golden Ophelia 65 ct,, Sun burst 28 ct-, Hadlcy 65 ct., Pr. de Bulgaria 21 ct, Columbia 49 ct, Butterfly 60 ct, Mrs Aaron. Ward 25 ct, Kaiserin Aug. Vic toria 50 ct, Mme Jules Bouché 18 ct., Po- lyantharozoni 65 ct., Buitenrozen 25 ct, Gladiolen 46 ct., Lathyrus 15 ct, Pioenen 2é746 ct., Pyretlirum 6 ct. Campanula 10 ct., Anjers G ct., Delphinium 15 ct., Beu kenblad 10 ct, alles pe bos. Fruit: Aardbeien 41 cl. per 5 ons; Perziken. 10—16 ct. per stuk. CFFICIEELE BE'JnSM0TEEi?!SG. Nederland 1923 6% Nederiand 1922 B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. 0.-L, obi. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 fre. 500 5 Rusl. 191Q fre. 500 4>4 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker JuTgeos A Jurgeus B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anac-onda copper Centr. Leather Studebaker S Steel gcw. Corrpania Handelsver. A'dam Dordtsche Petr Gecons. Holl. Petrol. Koninklijko Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjadd Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Paketvaart TJnie Roit. Lloyd Kou Ned Sieombeot I Mar.Cy C.N Vot.Tv. a Reli-Batavia Tabak Holt CttHnur MS H. IJ S. Mij. obi. 5,4 H.IJ.S.M oW 1500/'12 i Mij. t. E. t. S. S obi. 5% Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kuu^as Texas South. Pacific ...-I Union Pacific 1 Geld prol. 08/4 scr/.TV/" V.K. 101 »16 1C2 101 lbs 96»/s 99V,s t83/4 31/8 1541/2 1201/2 21i/a loll/, 030/s 1071/4 1361/4 74 S8V2 266 86V2 208/8 7V4 116 115 120 ISOV4 290 26OV4 971/., 821/2 971/2 lOiVs 191/2 9.'5 135Vi 154i/j 1201/, 55i/a 21 102 931/, Id/, 433 3491/, 28 136V, IU/4 Wisselnotecringên (Amsterdam) Zicht. Londen 9 Berlijn Parijs 9 Brussel Zurich - 9 Wecnen Rome p Madrid 9 Kopenhagen Chxi6tiania Stockholm New-York r v- m 11.621/, 0.00121/a 15021/, 12 72V, 44.30 P 00361/g 11.071/, S6.30 43.90 44.10 67.40 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 5 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch v Instituut te De Bildt. Hoogste Barometcrst.: 770.8 Ncufnhrwasser Laagste Barometerst.755.1 Vostmanoer Verwachting tot den avond van G Juli:1 Meest zwakke wind uit Oostelijke rich-1 tingcü, licht- tot halfbewolkt, droog weer, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3