Gemeenteiijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE V!SCHVERKOOP„ Aan den gemeentelijken Vischwinkel Yisckmarkt 18 (Tel. 1225) is Vrijdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.12f 0.20, SCHAR a f 0.11, SCHOL a f 0.17—f 0.26, MAKREEL a f 0.20, KABELJAUW a f 0.40 en TARBOT a f 0.55 per pond. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 5 Juli 1923. AGENDA. ledeTen Woensdagavond van 7X8 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschmir 15. De avond-, naolit-, en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. iiianiii Verkiezing Gedeputeerde Staten. Van verschillende provinciën hebben wij giteteren den uitslag reeds meegedeeld. De overige uitslagen vindt men in een voor-artikeltje, zoodat wij kunnen vol staan met daarheen te verwijzen. Wij maken echter een uitzondering voor Noord-Holland, waar voor de ver liezing meer dan gewone belangstelling was. De uitslag van de stemmingen was hier als volgt: Vacature A. H. Gerhard (S. D. A. P.) Uitgebracht 73 stemmen. Hievan verkre gen de heeren Gerhard. 65 st., Michels (S. D. A. P.) 1 stem en blanco 7 stem men. De heer Gerhard is dus gekozen. Vacature- J. N. Hendrix (R. K.) Uit gebracht 72 stemmen. Hiervan verkregen de heeren Hendrix 62 stemmen, Jhr. Mr. D. E. v. Lennep (G.H.) 1 st., Dr. E. A. M. Droog (R. K.) 1 st. en blanco 8 stom men. Gekozen is dus de heer Hendrix. Vacature Jhr. Mr. D. E. v. Lennep (C.-H.). Uitgebracht 72 stemmen. Hier van verkregen de heeren Jhr. Mr. van Lennep 67 st., D .Kooiman (V. D.) 1 st., J. N. Hendrix (R. K.) 1 st., L. M. de Jong Schouwenburg (G.-H.) 1 st. en: 2 st. blanco. Gekozen is dus Dir. v. Lennep. Vacature A. W. Michels (S. D. A. P.). Uitgebracht 72 st. Hiervan verkregen de heeren A. W. Michels 48 st., J. Douwes (A. R.) 21 st. en blanco 3 st. Gekozen dus A. W. Michels. Vacature dr. H. F. R. Hubrecht (V. B.) niet herkiesbaar. Uitgebracht 72 st. Hier van verkregen de heeren Mr. J. B. Bo- mans (R. K.) 45 st., J. Douwes Jr. (A. R.) 3 st., Mr. Dr. H. J. C. v. Tienen (V.- B.) 18 st., D. Kooiman (V. D.) 1 st. en bianco 5 st. Gekozen mr. J. B. Bomans. Vacature Th. M. Ketelaar (V. D.) niet herkiesbaar. Uitgebracht 72 st. Hiervan verwierven D. Kooiman (V. D.) 59 st., J. Douwes 2 st., Mr. H. J. G. v. Tienen (V. B.) 2 st., Ketelaar 1 st. en blanco 8 st. Gekozen dus de heer D. Kooiman. Tot buitengewoon lid wordt gekozen de heer J. Douwes Jr. (A.-R.) met 35 stem men. Alle gekozenen namen de benoeming aan. Eerste Kamer. De Provinciale Staten van Noord-Hol land hebben gisteren tot lid van de Eer ste Kamer gekozen ,in de vacature-J. Douwes Jr. (a.-r.), voor de nog loopende zittingperiode (tot den derden Dinsdag in September) den heer mr. A. Slob (a.-r.)5 burgemeester van Haarlemmermeer. Staten van Zuid-Holland. Na het trekken der afdeelingen herin nerde gisteren de heer Visser van IJzendoorn (V. B.) aa nhet 25-jarig xegeeringsjubileum van H. M. de Konin gin. Spr. stelt voor het gevoelen van de groote meerderheid der Statenleden in een adres van hulde uit te drukken. Aan Ged. Staten kan dan de redactie van dit adres worden overgelaten. De heeren Col tof (C. P.) en J. ter Laan (S. D.) verklaarden aan dit adres hun medewerking niet te kunnen verlee- •nen, len eerste omdat zij in principe togen den monarchalen regeeringsvorm zijn en in de tweede plaats met het oog op de tijdsomstandigheden, welke zij geenszins voor een grootsche huldebetooging ge schikt achten. Het voorstel werd aangenomen met 54 tegen 12 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat de verkiezing der leden van de Eerste Ka mer waarschijnlijk op 24 of 27 Juli zal moeten geschieden. In verhand hiermede zullen de leden voor de vergadering worden opgeroepen tegen 25 Juli of wanneer de verkiezing op 24 Juli valt, eerder. Uit den Parlementairen Bijenkorf. Ook in het afgeloopen zittingsjaar, zegt het Hdbl., heeft het Parlement weer ontzaglijk veel afgedaan. De Tweede Kamer zond, buiten de be- grootingswetten, ongeveer 300 wetsont werpen naar de Eerste, welke deze reeds Ibijna alle afdeed. Voorts behandelde ze 15 interpellaties en een vijftigtal inlichtingen op adressen, verslagen en moties. Onder do behandelde wetsontwerpen Waren: de Rijnvaartregeling van Versail les, de niouwo Jachtwet, de Arbeidsge- «chillenwet, do Dienstwedgeringswet, de Wijziging! der Erfopvolging, de wijziging (der Huurwetten, de nieuwe wijze van sa- tacnst ellen der Eerste Kamer, het Schoe nenwetje, de wijziging der L. O.-Wet, die der H. O.-Wet, de Oostenrijksche leening, het Hanzewetje, enz. Er ligven dan ook, bij de Tweede Ka mer, nog slechts 29 wetsontwerpen onaf gedaan, die geheel voor openbare behan deling gereed waren (o.a. de oer-oude Administratieve Rechtspraak, de Onrecht matige Daad. de Zondagswet, de «Rechts toestand en het Psychopathenontwerp), terwijl trouwens van een zestal daarvan (waaronder de Vlootwet) de behandeling reeds was aangevangen, doch weder ge schorst. En nog niet in de afdeelingen onder zocht zijn nog slechts 16 wetsontwerpen. Zoodat er ook dit jaar op den ijver van het Parlement zeker niet veel is aan te merken. Waarbij men echter wel moet beden ken, dat dit elk der Kamers in haar ge heel betreft. Want. er kan veel worden af gedaan met heel weinig aanwezige leden. Vaak zelfs, juist dan het meest! Er zijn immers, in den parlementairen bijenkorf, heel watdarren. Die wel luid gonzen, maar geen honig maken. En die kan men bij het werk best mis sen. Soc. Dem. Wethouders. De afdeeling Deventer van de S. D. A. P. heeft zich bereid verklaard, wethou- dorszetels te aanvaarden. De heer Tee- sihk, leider van de s.-d. raadsfractie, stelt zich voor een wethouderszetel be schikbaar. Raad van State. Behandeld werd het beroep van het be stuur der Vereeniging Herstellingsoord „De Leidsche Buitenschool" te Leiden tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij van de hand is gewezen het door J. Hue- ting, te Katwijk, ingesteld beroep tegen het besluit van den Raad van Katwijk, houdende afwijzende beschikking op de door het bestaande Vereeniging voornoem de ingediende aanvrage om medewerking voor de stichting van een schoolbouw. De afwijzing werd gegrond op het feit, dat de school zou moeten vallen onder het buitengewoon L. O., daar er leerlin gen dier school wegens hun lichamelijken gezondheidstoestand niet in staat waren dat onderwijs geregeld en met vrucht te volgen. Namens het schoolbestuur werd die laatste conclusie bestreden. Het onder wijs wordt geregeld en met. vrucht gevolgd en moet dus worden beschouwd als gewoon Lager Onderwijs, zoodat de Raad van Katwijk zijn medewerking moet verleenen Ongegrond zijn verklaard de beroepen van het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, en van B. en W. van Zoeterwoude tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Hol land, waarbij afwijzend is beschikt op bet verzoek van B. en W. van Zoeterwoude om opheffing van de gesloten verklaring voor bet verkeer met motorrijtuigen van den Stompwijkscben weg in de gemeente Stomp wijk. Dit besluit steunt op de overweging dat bij openstelling naar alle waarschijnlijkheid zich een druk verkeer op dezen weg zal ontwikkelen, terwijl volgens ambtsberichten met het oog op de veiligheid deze weg voor het autoverkeer niet geschikt is. Voorts werd ongegrond verklaard een be roep van den raad der gemeente Noord- wijk tegen een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan de wijziging der gemeente- begrooting voor 1922, tot opheffing van de functie van inspecteur van politie. Overwogen werd, dat met den burgemees ter van Noordwijk moet worden aangeno men, dat de leiding en bet toezicht van een inspecteur van politie in de gemeente Noord wijk niet kunnen worden gemist. He! krankzinnigenwezen. Naar de „Tel." verneemt, werd ter ver gadering van de Maatschappij ter bevor dering der Geneeskunde te Enschedé in een der sectie-vergaderingen, welke door minister Aalberse werd bijgewoond, door hem de belangrijke mededeeling gedaan, dat er bij de regeering plannen bestaan tot het in het leven roepen van een cen trale regeling van het krankzinnigenwezen en deze dan geheel over te brengen bij het departement van Arbeid, Nijverheid en Handel, zulks in verband met de vele klachten over de stroefheid, waarmee het departement van Binnenlandsche Zaken dezo aangelegenheid behandelt. Opheffing inspecties spoorwegen. Naar „De Stand." verneemt, zullen bij de Ned. Spoorwegen1 vier inspecties wor den opgeheven em één worden ingesteld. De inspecties die afgeschreven worden zijn Winterswijk, Den Haag, Apeldoorn en Amersfoort. Als nieuwe inspectie wordt Hengelo bijgevoegd. Deze maatre gelen zullen tengevolge hebben, dat 20 klerken op wachtgeld word engesteld. DE SCHADEVERGOEDING. Geheimzinnige besprekingen. ,We leven in een democratischen tijd tenminste, dat is de algemeene opinie. Een der kenmerken van deze democratie is immer geweest: de grootst mogelijke openbaarheid. Hieruit zou kunnen worden afgeleid, dat de diplomatie in den slechten zin des woords in den loep der tijden heeft afge- daan. Het blijkt echter meer en meer, dat de internationale politiek zich zal blijven bedienen van achterdeurtjes, dubbeltalige nota's en dubbeltongige diplomaten. Zoo wordt er momenteel te Londen iets uitgebroed, dat de meest eigenaardige ge volgen met zich mede kan brongen. De Fransche, Belgische en Engelsche gezanten hebben op voorstel van Frank rijk de hoofden bij elkaar gestoken, om de schadevergoeding door Duitscshland te betalen, in der haast te regelen. Het is teekenend, dat de stoot tot deze samenspreking van Frankrijk is uitge- gaan. Nog meer opmerkenswaardig is even-* ■wel, dat op verzoek van Frankrijk de be sprekingen zoo geheim mogelijk worden gevoerd, zoodat de pers en dus de publie ke opinie haar oordeel over het bespro kene niet kan doen hoor en. Nu zou men verwachten, dat do pers organen hun ontstemming over dit ge heimzinnig© gedoe t© kennen zouden ge ven, doch meer speciaal d© Fransche bladen gaan met de obscuriteit van de clonferentie t© Londen geheel accoord, omdat hier, naar zij zeggen „delicate kwestie's" wor den behandeld. „Het uiterste stilzwijgen wordt in acht genomen in verband met de onwensche- lijkheid om nadruk te leggen op de be staande meeningsverschillen. Erkend wordt echter dat de toestand gespannen is en dat de huidige besprekingen een be- slissenden invloed hebben op de Engelsch- Fransche betrekkingen. Het wordt waar schijnlijk geacht, dat verdere inlichtin gen uit Parijs zullen worden gezonden ten aanzien van zekere punten, welke Curzon onvoldoende duidelijk acht." Geconstateerd kan dus worden, dat de Franscli-Britsche samenwerking een cri sis ondergaat, en dat het wel of wee der Entente cordiale hier zal worden uitge vochten. Zien wij den toestand juist in, dan ligt o.i. achter al de duisterheid welke deze conferentie omnevelt, de uitgesproken be doeling van Frankrijk om een openbare breuk met Engeland t© mijden, en om de Britsche vragenlijst mondeling te beant woorden, om toch ten slotte de Fransche Nvil te doen triomfeeren. Met spanning zien wij den uitslag te gemoet! DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. De ministerraad van Angora heeft be sloten, instructies te zenden aan Ismet Pasja, waarin te kennen wordt gegeven, dat alle geallieerde voorstellen moeten worden verworpen, welke de strekking hebben de ontruiming der Turksche ge bieden uit te stellen. Uit de T. F. gebannen. De Italiaansche Zeeliedenbond kan wer kelijk de harp wel aan de wilgen hangen. Ze heeft toch een gevoelig verlies ge leden. "Wat is het geval! De machtige Int. Transportarbeiders Federatie, rood tot op het gebeente, heeft de macaToni-eters netjes buiten den deur gezet. Giuletti heeft namens den Italiaanschen Zeelieden Bond een fascistisch strooi biljet onderteekend en voor de roode broe ders is dit roden genoeg om tot royement van een corporatie met duizenden leden over te gaan. De Italiaansche Bond is aan Mussolini veel verschuldigd, waar deze bij de ree- der s een verslechtering van de arbeids voorwaarden heeft voorkomen. Of men to Rome zich veel van de woe de der dictatorale I. T. F. zal aantrek ken!? DE BOOTWERKERSSTAKING IN ENGELAND. Reeds 25.Q00 man in staking. De Engelsche en speciaal de Londensche huisvrouwen beginnen zich reeds onge rust te maken over de hoogere prijzen voor vleesch, groenten en fruit, als gevolg van de bootwerkers-stakingen. Er is thans weliswaar nog geen gebrek aan levensmid delen, doch dit zou tegen het einde der week het geval kunnen zijn, indien de vele booten in de Londensche havens nog moe ten wachten op lossing. De stakers zijn niet tot hervatting der werkzaamdehen te bewegen en storen zich niet aan de geslo ten overeenkomst, waarbij de loonen met 1 shilling per dag zouden worden verlaagd. Het warme weer heeft een schadelijken invloed op de lading van verschillende booten, welke voor spoedig verderf vat bare levensmiddelen inhouden. De poging om de stakers op grond daarvan to bewe gen weer aan bet werk te gaan heeft vol komen fiasco geledien, al vermanen de oudere leiders hunner organisaties hen ook nog zoo zeer aan, om een eervol ge sloten overeenkomst ook eervol gestand te doen. De jongere voorlichters echter zetten de stakers steeds meer tot volhou den aan en noemen de gesloten overeen komst van nul en geenerlei waarde. Het aantal stakers in verschillende ha venplaatsen heeft zich thans uitgebreid tot 25.000 waarvan alleen in Londen 14.000 tweemaal zooveel als gisteren dus. De vaste arbeiders van het Londensche Ha venbestuur werkeu nog steeds, doch zij kunnen met hun kleine aantal (slechts 4500 man) de vele op lossing wachtende booten niet verwerken. De staking beeft zich thans, zooals ge meld, ook uitgebreid tot Tilbury, waar het werk heden ook al met een slakkengan- getje ging. In de haven aldaar liggen boo ten met vleesch uit Australië. Dit vleesch is bevroren en zal in de koelkamers van de booten niet bederven. Doch de invloed: doet zich dadelijk reeds gelden op de markt door de hoogere prijzen, waarvan, als gewoonlijk, het armere volk de dupe zal worden. De stakers hebben thans ook pogingen aangewend om de sjouwerlieden uit het vleesch- en groente-transportbedrijf tot staken te bewegen, welke pogingen ech ter nog zonder resultaat bleven. Te Liverpool en Southampton gaat het werk nog voort, hoewel ook in die havens de loonsverlaging is doorgevoerd. Naar gemeld wordt is een boot, inhou dende 40.000 kisten bananen en bestemd voor Huil, naar Rotterdam gedirigeerd. Voor de „Noodlijdenden." Dezer dagen, zoo lezen wij in de Duit- sche bladen, stond voor de rechtbank te Berlijn een juffrouw, terecht, zich noemen de „Fraulein Dokter Margot Franke", be schuldigd van niet minder dan vierduizend gevallen van oplichting. De beklaagde, die in werkelijkheid Hertha Voges heet, heeft namelijk kans gezien om vier jaar lang te leven van de milddadigheid van welgestel de lieden, bij wie zij, al naar gelang van de omstandigheden, gelden kwam im% me len voor hulp aan noodlijdenden. Zij ging hierbij Bteeds met haar tijd mee. Eerst collecteerde zij voor de gevluchte Elzas- Lotharingers, daarna voor de noodlijden den in Opper-Silezië en ten slotte voor de bewoners van het Roergebied. Haar va der was koninklijk pikeur geweest en dientengevolge kende zij vele nameru van hooggeplaatste personen en adellijke fa milies te Potsdam, welke relaties zij dan ook zooveel mogelijk uitbuitte. Zij gaf hoog op van den rijkdom harer familie en ging daarop ook zelf vele leeningen aan. De verdediger, dr. E. H. Treitel, stelde in het licht, dat beklaagde een verslaafde morphinist© is. De rechtbank veroordeelde haar echter niettemin tot 1 jaar en 2 maanden gevangenisstraf. KORTE BERICHTEN. Een B. T. A.-telegram meldt uit Reg- gio in Calabrië: Een auto-vrachtwagen, die een aantal muzikanten vervoerde is bij Palrni in een ravijn gevallen. Er zijn een twintigtal ernstig gewonden. De Britsche begrooting is heden in derde lezing door het Lagerhuis met 249 tegen 145 stemmen aangenomen. De Britsche stoomvaartmaatschap pijen hebben, volgens een bericht uit Southampton, besloten, voortaan alleen sterken drank voor de heenreis naar Ame rika mee te nemen. De maatschappijen leggen er nadruk op, dat de passagiers in staat zijn, in Ame rika aanzienlijke hoeveelheden sterken drank op te doen voor de terugreis. De Weensche politie heeft een orga nisatie ontdekt, welke zich ten doel stelt bekende politieke en economische perso nen uit den weg te ruimen. De nationaal socialist Hitier uit Beieren staat, in verbinding met deze organisatie. Talrijke personen, zijn gearresteerd; wapens werden in beslag genomen. Ho© geweldig de duurte in Duitsch- land in de afgeloopen maand tengevolge van de markdepreciatie is toegenomen, blijkt uit het indexcijfer voor de levens- middelenprijaen, dat van 3816 in Mei is gestegen tot 7650 in Juni, dus met c.a. 100 Dit cijfer is intusschen, tengevolge van de sprongsgewijze stijging van alle levens behoeften, reeds aanzienlijk overschreden. Zoo bedroeg reeds op .20 Juni het index cijfer 9272 en op 27 Juni 11780. Te Berlijn zou een conflict tusschen werknemers en werkgevers in de. metaal industrie arbitraal worden geregeld. Het scheidsgerecht deed uitspraak de lei ders der organisaties keurden den, uit spraak goededoch, de arbeiders wenschen zich niet bij do regeling neer te leggen.. Men vreest nu voor een algemeene staking. Wegens depreciatie der gelds waarde, waardoor het kapitaal der sta kingskassen dubieus wordt, is er in het kamp der arbeiders weifeling. De kinclerwagenwedstrijd. Mien herinnert zich den kinderwagen wedstrijd Londen.Brighton, welke de grootst mogelijke persiflage op do Engel sche wedstrijdmanie mocht heeten. Een, van de deelneemsters, rnrs. Ada Majr Edwards te Manchester en haar echt genoot, die zijn beschuldigd van wreed heid ten opzichte van hun baby, zijn thans door de rechtbank van gezworenen te Brighton vrijgesproken. De jury wees echter op de wenschelijk- heid, dat zulke „races" in den vervolge worden nagelaten. Miss Wilson advertentiereizigster. Miss Margaret Wilson, dochter van den ex-president Wilson, is Maandagmorgen in dienstgetreden van een Amerikansch advertentiebureau, dat zijn hoofdkantoor te New Pork heeft. Zooals begrijpelijk werd zij in verband met haar nieuwe carrière door tal van persmenschem en fotografen geïnterviewd en gekiekt. Aan de reporters verklaarde miss W'ilson, dat zij altijd in commercieel© ondernemingen belang had gesteld en een jaar geleden besloten had, om zich in het zakenleven te begeven. Het adverten tie-vak vooral had haar aangetrokken; waarvoor zij zich gedurende 12 maanden door ernstige studie had voorbereid. Miss Wilson vangt haar werkzaamheden om negen uur in den morgen aan, neemt ©en half uur tijd voor de lunch en arbeidt vervolgens tot half zes. Binnen enkele uren nadat zij met de „business" was begonnen, wist zij een groot contract af te sluiten. KEKK EH SCHOOL. NED. HERV. KERK. Drietal. Te Baambrugge: J. A. Broers, Oost-Indisch pred. met verlof, te Hattem, J. J. Homburg te Goes en A. J. van Wijngaarden te Westmaas. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Groote Lindt (Zwijn- drecht): de heer J. Versteegt, leerend ouderling te Ouddorp (Z.-H.); te Scher- penzeel (Gld.): K. v. d. Veen te Vreeswijk. Aangenomen. Naar Kommerzijl: Z. Hoek te Zonnemaire. Bedankt voor Culemborg J. E. Von- kenberg te Amersfoort. HERST. EV. LUTH. KERK. Drietal. T© Enkhuizem: P. Boender- maker te Harlingen; O. D. Bleeker te Wil- dervank en Th. O. Stellweg te Delft. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Dr. W'. G. Harrenstein de©d gis teravond intrede bij de Geref. Kerk van Amsterdam. De groote Keizersgraclitkerk "was geheel gevuld. Dr. Harrenstein ontleende de stof voor zijn intreerede aan de woorden van Lukas 12:32: „Vrees niet, gij klein kuddeken, want het is Uws Vadors welbehagen, ulie- den het Koninkrijk te gevend' Aan het einde van zijn rede sprak de nieuwe leeraar zijn gemeente toe haar belovende er steeds naar te zullen streven, zoo ge trouw mogelijk te zijn in het dienen. Zich tot eenige aanwezige richtende, bracht spr. o.a. dank aan den. Burgemeester, de heer De Vlugt, voor zijn tegenwoordig heid. Ook tot Ds. K. Femhout, zijn schoon' vader en mededienaar in de gemeente richtte hij 't woord, waarna hij gedacht aan den arbeid van Ds. De Gaaij Fortman, in wiens plaats hij getreden; is. Aan het ein de van de plechtigheid werd hem de ze genbede uit Psalm 134 toegezongen. Zondag deed Ds. A. Daran gekomen; van St. Oedenorde, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Odijsr, na 's mor-, gens bevestigd te zijn door Prof. Dr. H. M. van Nes, van Leiden, met een predi katie over Exodus 25 vs. 40. De bevestigde sprak naar aanleiding van Hand. 4 vs. 12. Ds. B. Heeres. Ds. B, Heeres, predikant der Geref. Kerk van De Lier, moet zeer ernstig on gesteld zijn. Ambtsjubileum. Maandag a.s. herdenkt D s. J. J. Mie- de m a, predikant bij de Geref. Kerk van Groningen B., den dag waarop hij voor 30 jaar te Witmarsum in het ambt bevestigd werd. Van 18961907 diende hij de Kerk van Charlois, terwijl hij sindsdien aan zijn tegenwoordige gemeente verbonden is. Vrijzinnig Hervormden. De Vereeniging voor Vrijzinnig Her vormden te Arnhem heeft besloten om over te gaan tot het beroepen van een; eigen predikant. Voor de financieel© zijde van dit besluit is een commissie ingesteld. UIT SE ©tölSEWjiTC ALPHEN AAN DEN RIJN. Door het PI. Huldigingscomité zijn een negental sub-commissiën ingesteld voor verdeeling van de werkzaamheden ten be hoeve van de op 6 September a.s. te hou den jubileumfeesten in die gemeente. Do Commission zijn als volgt samengesteld: 1. Commissie voor de muziek: P. Wes terbrink, voorzitter; L. de Graaf; Joh. Tuinman; B. Lemkes. 2. Commissie voor de Kinderfeesten: J. G. Baart, voorzitter; Ds. N. G. Veldhoen; Deken-Pastoor J. M. Hellegers; J. L. J* Gaillard; M. de Pijper. 3. Commissie voor het uitreiken van een feestgave: H. J. Lemkes, voorzitter; J. Vlasman; Ds. J. Deetman; K. Domburg; J. C. Hoogendam; C. IJ. Ponsioen; G. A. Bos; W. J. den Hertog; L. Gesman; J. W. van Muiswinkel; B. van Wijk. 4. Commissie voor den optocht: Dr. H. J. Lovink, voorzitter; D. ten Cate Brouwer; P. Westerbrink; D. van Dien; D. van Buu- ren; W. M. C. Regt. 5. Commissie voor de volksspelen: O. do Waal. voorzitter; J. P. Leene; W B. Kroon; J. B. van Haldéren; W. J. Spreij.' 6. Commissie voor de versiering en il luminatie: I. G. Jongenburger, Voorzitter; Ds. A. W. Voors; C. Jongenburger G.Lzn.; H. van Leeuwen Johzn.; J. van Lokhorst. 8. Commissie voor het vuurwerk: D. v. Dien, voorzitter; K. van Leeuwen Johzn.; C. IJ. Ponsioen. 9. Commissie voor de financiën: L. de Graaf, Voorzitter; H. van den Boom; J. v. den Berg Azn., J. P. Liefhebber; J. Spreij. Verkooping. Gisteren had in Hotel De Vergulde Wagen, ten overstaan van Nota ris R. v. d. Berg, bij afslag, de verkooping plaats van de Hofsteden „V/el tevreden" en „Kennis is Macht", beide gelegen te Wou- brugge. De uitslag was als volgt: Perceel 1 de Hofstede „Weltevreden" bé nevens perceel 2, weiland in bod op f 32150 werd afgemijnd op f 4000.en toegewezen aan C. den Hertog alhier. Perceel 5. Weiland in bod op f 10200.— afgemijnd op f 600 en toegewezen aan P. J. Donker, Woubrugge. Perc, 6, 7, 8, de 2e Hofstede annex twee perceelen, weiland in bod op f 62800.afge mijnd op f 500.en toegewezen aan J. v. d. Bijl, Oude Wetering. Perceel 3 landerijen toegewezen voor f 21000.aan J. Zandvoort te Leiden. Perceel 4, landerijen voor f 19000.aan A. Dorrepaal, Sassenheim. Perceel 9 toegewezen voor f 9000.aan J. Zandvoort te Leiden. Perceel 10, land toegewezen voor f 6700.— aan A. Dorrepaal, Sassenheim. ALKEMADE. Hedonhadtenverzoekö van het Gemeentebestuur van Alkemade ten overstaan van notaris V eens tra de pu blieke verhuring plaats van 67 H.A. land, gelegen te Huigsloot onder de gemeente Haarlemmermeer. Het land werd geveild in 41 perceelen en verhuurd voor den tijd van 5 jaren, ingaande herfst 1923. Perceel 1 werd gehuurd door M. van Tol voor f 220.—; perc. 2 door A. v. d. Vlugt voor f270.perc. 3 door Th. van Noort voor f250.perc. 4 door P. Roos voor f280. perc. 5 door Th. van Noort voor f220. perc. 6 door J. F. Harding voor f200. perc. 7 door D. J. G. Kryger voor f200.—; perc. 8 door J. F. Harding voor f 190. perc. 9 door M. van Tol voor f200. perc. 10 door J. F. Harding voor f210.—; perc. 11 door A. van Es voor f260. perc. 12 door M. van Tol voor f200. perc. 13 en 14 door H. den Butter voor f 200.elk; perc. 15 door A. Schering voor f180.—; perc. 16 en 17 door S. Th. van Schie voor resp. f 190.en f 180. perc. 18 door L. Cornelissen voor f 150.—; perc. 19 door D. J. G. Kryger voor f 180.—; perc. 20 door Ph. H. J. Harding voor f 180— perc. 21 en 22 door K. K. v. cl. Boon voor resp. f 150.— en f 120.—; perc. 23 door "Wed. J. J. de Wit voor f140.— perc. 24 door Wed. J. J. de Wit voor f 170.—perc. 25, door C. Nederveld voor f 190.perc. 20 door W. Nederveld voor f160.— porc. 27 door P. H. J. Harding voor f 190.—perc. 28 door A. van Es voor f 180.perc. 29

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2