Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT ASOPSNEIfflEilTSPfigJS Sn Leiden en bulten Lelden waar agenten Bevestigd xijn Per kwartaalf2.50 Per v/eek fO.tÖ Franco per post pér kwartaal f2.90 4üe JAARGANG. - DONDERDAG 5 JULI 1923 - No. 977 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiBn per regel 22K ceufc £Ïhgezonden Mededeelingen, dubbel torioE Üj&ii contract, belangrijke reductie. -fCleine advertentiën bij vopiruitbeta* ling -- van ten hoogste 80 woorden, wordei aagelijks geplaatst ad 60 cent. Verkiezing Gedeputeerde Staten. Hieronder laten wij volgen een staatje waarin de uitslag van de gisteren ge houden verkiezing voor Gedeputeerde Sta ten is weergegeven. Provinciën Anti' Chr' R- S.D.Vrijh. Vrijz. rovincien revol.Hist Kath. A.P. Bond. Dem Groningen 1 112 1 Friesland 2 112 Drente 1 lil Overijsel 1 3 1 Gelderland 112 11 Utrecht 1 1 2 1*1 Z.-Holland! 2 12 1 N.-Holland 12 2 1 Zeeland 2 12 1 N.-Brabant 6 Limburg 6 11 7 27 7 7 5 Bij het beschouwen van dezen uitslag trekt het allereerst de aandacht, dat in bijna alle provinciën, de rechterzijde in het college van Ged. Staten den' toon aangeeft. Alleen in Groningen en Drente is de linkerzijde in de meerderheid, terwijl in Noord-Holland beide groepen elkaar in evenwicht houden. Van de 64 Gedeputeerden-zetels hou den de rechtsche partijen er 4-5 bezet, en de gezamenlijke linksche groepen in to taal 19. Verder blijkt uit deze cijfers dat de evenredigheid ook hier alweer ver te zoe- sen is. De S. D. A. P., die tweemaal zooveel stemmen uitbracht als de Vrij heidsbond, kreeg toch evenveel zetels. Aan de rechterzijde is het inzonderheid de R. K. Staatspartij die goede zaken maakte. Voer een deel is dit toe te schrij ven aan de alleenheerschappij van deze partij in de provinciën Limburg en Noord-Brabant. Zonderen we deze provinciën uit, dan blijven toch nog over 15 R. K. Gedepu teerden tegen 11 Anti-revolutionairen en 7 Chr. Historischen, of in totaal 1518. Wanneer men rekening houdt met het feit dat in deze negen Provinciën op de R. K. candidaten pl.m. 450.000 stem men waren uitgebracht en op de A. R. en de G. H. bijna 700.000 stemmen, dan is het duidelijk dat de R. K. niet aan het kortste eind hebben getrokken. En dan kan het niet anders dan ver hazen, dat in Noord-Holand dé R. K. liever met de Soc. Democraten samen werkten, teneinde eeni tweeden zetel te bemachtigen, dan te voldoen aan de rechtmatige aanspraken van de Anti-re volutionairen, die, dank zij dit optreden, buiten het Gedeputeerde college werden gehouden. In dit verband trekt de aandacht de uitslag in Overijsel. Van do 29 rechtsche Statereden behooren tot de A. R. partij '1, k C. H. Unie 8, de R. K. Staats partij 13 en de Staatk. Geref. partij 1. De rechts-protestantsche groepen zijn hier dus in de meerderheid 1613. En toch werden van de vijf door de rechter zijde bezette zetels drie aan de R. K. "toegewezen. Zoo gezien valt op de houding van de R. K. Statenleden in Noord-Heiland al een zeer eigenaardig licht. DE GEDEPUTEERDENVERKIEZINGEN Over dit onderwerp schrijft de Maas bode (R. K.): Voor veel nabetrachting bieden de ver kiezingen der Gedeputterden-colleges geen stof. Over het geheel genomen bleven de dagelijksche besturen onzer Staten saam- gesteld als voor dezen. Slechts in een viertal provincies speur-- den we wijziging. Friesland en Groningen vertoonen de sterkste afwijkingen bij den ouden toe stand. Was in eerstgenoemde provincie het college saamgesteld uit 2 vrijheids- bonders, 2 sociaal-democraten, 1 anti revolutionair en 1 christelijk-historische (4 links dus tegen 2 rechts), de verhouw ding is thans geworden: 2 anti-revolutio nairen, 1 Katholiek, 1 christelijk-histori sche en 2 sociaal-democraten (4 rechts dus tegen 2 links), zoodat de rollen juist zijn omgekeerd. In Groningen onderging de rechts-links verhouding slechts deze verschuiving, dat er naast den anti-revo lutionairen gedeputeerde ook een Katho liek zitting neemt; daarentegen is de link sche helft van het college danig door el kander geschud. In plaats van 3 vrijzin nig-democraten en 2 socialisten kwamen er twee vrijheidsbonders, 1 socialist en 1 vrijzinnig-democraat uit de bus. In Gelderland bleven de christelijk-his- torisclien op hun standpunt staan, dat ze één der drie Katholieke zetels voor zich opeischten. Een anti-revolutionaire zetel werd voorts afgestaan aan den Vrijheids bond, die op zijn beurt een plaats ruim de aan een vrijzinnig-democraat. Zoodat de verhouding nu geworden is 2 Katho lieken (eerst 3), 1 anti-rev. (eerst 2), 1 vrijheidsbonder (als to voren), en als nieuwelingen 1 christelijk-historische en 1 vrijz.-democraat. Indien „Het Huisgezin" van gister avond ons er niet toe opvorderde, zouden We over dezen uitslag liever niet verder napleiten. Wij hebben niet ontkend, dat er eenige aanleiding bestond, om in de samenstelling van het Geldersche college wijziging te brengen, sinds de Katholie ke staten-fractie niet meer over de meer derheid der rechtsche zetels beschikte; al leen scheen ons die aanleiding nu juist niet zoo zwaar-wegend. Immers waren er eerst 19 Katholieke leden op 36 recht- echen, nu tellen de Staten van Gelderland even zoovele Katholieken op 40 recht- schen. Het getal Katholieken bleef dus stationair, dat der christelijk-histori- schen ging vooruit; waaruit niet onaf wijsbaar schijnt te volgen, dat nu juist door een Katholiek moest worden plaats gemaakt voor een christelijk-historische. Intusschen hebben ook wij er aanstonds op gewezen, dat er eenig recht tot beklag in dezen verviel, sinds men in Noord- Holland aan Katholieken kant erg op zijn stukken .stond en daartoe zelfs aan een samengaan met d© uiterste linkerfracties de voorkeur gaf boven het streven naar ©en akkoord met de beide andere recht sche groepen. Met het gevolg, dat in dat gewest in plaats van den eenigen Vrij heidsbonder een tweede Katholiek, met name mr. Bomans, naast 2 socialisten, 1 christelijk-historische en 1 vrijzinnig-de mocraat zitting neemt. STADSNIEUWS Gemeentelijke arbeidsbeurs. Aan het verslag der Gemeentelijke ar beidsbeurs is nog het volgende ontleend: Het aantal aanbiedingen bedroeg in 1913 6093 m. en 174 vr.; in 1920: 6521 m. en 273 vr.; in 1921: 4113 m. en 159 "vr. enin 1922: 5603 m. en 133 vr. Het aantal plaatsingen was in het laatste jaar bij resp. 917 en 88 aanvragen 637 m. en 28 vr. „Uit de cijfers in het laatste jaar blijkt dat het aanbod toenam met 34 pet., de vraag met 46 pet. en de plaatsingen met pl.m. 53 pet. waarbij de vraag en plaat sing door gemeentelijke werkverschaf fing bij het percentage buiten beschou wing is gebleven. Ondanks de thans goede inrichting der afdeeling voor vrouwen wordt hiervan nog een te gering gebruik gemaakt, de zeer ondoelmatige toestand van voorheen werkt ook hierin nog door. In het algemeen is er een tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten dat aange vuld wordt door aanvoer van Duitsche meisjes, als dienstboden en als textiel- arbeidsters, terwijl in de laatste maan den ruim 70 meisjes uit Katwijk in tex tielfabrieken te dezer plaatse werden ter werk gesteld. Ter voorziening in het tekort aan spe ciale vaklieden werden afgegeven voor de gemeenteLeiden, 21 verklaringen voor Duitsche vaklieden en voor andere gemeenten in het district 9 verklaringen. Op een textielabriek alhier werden 23 Duitsche meisjes als spinsters, twijnsters, voorspinsters, enz. geplaatst, waarvoor op voortreffelijke wijze naast hun loon, voor voeding, huisvesting en toezicht door den fabrikant wordt zorg gedragen. Dit laatste dus in tegenspraak met van Soc. Dem. zijde gelanceerde berichten. Omtrent de werkzaamheden als Dis- tricts-arbeidsbeurs, wordt o.m. bet vol gende opgemerkt: „In het afgeloopen jaar worden de cor respondenten eens of meermalen bezocht terwijl op den 12en October eene verga dering werd gehouden met de correspon denten in het district waarin op aange name wijze besprekingen werden gehou den over belangrijke punten der Arbeids bemiddeling. Door het inlasschen van bet District Gouda werden op 2 Maart de gemeenten Bodegraven, Boskoop, Moercapelle, Reeu- wijk, Waddinxveen en Zwammerdam bij het nieuwe District gevoegd zoodat het district Leiden thans nog 23 gemeenten telt. Door het bedanken van den heer Vlas man als correspondent te Alphen aan den Rijn, werd in die gemeente de heer W. ■Steen, Ambtenaar ter Secretarie, als be zoldigd correspondent benoemd. In de gemeenten Katwijk en Noordwijk veroorzaakte de voortdurende malaise in de zeevisscherij voel en langdurige werk loosheid, die te meer drukt omdat deze categorie van menschen zich niet gemak kelijk aanpast aan andere werkzaamhe den en langzamerhand zeer verarmt. De opgaven van aanbod, vraag en plaat^ sing kwamen geregeld in; in dit jaar wer den door de correspondenten geplaatst: 184 m. en 5 vr. boven 18 jaar en 11 m. en 12 vr. beneden 18 jaar. Inzake de diensten van de beurs als controle-instelling wordt gezegd, dat door de voortdurende stijging van bet aantal 'werkloozen, de dagelijksche controle niet langer door één ambtenaar naar behoo ren kon geschieden, zoodat dan ook in het begin des jaars een ambtenaar als los schrijver hiervoor in dienst werd gesteld. Enkele gevallen van misleiding werden door de controle ontdekt en ter kennis gebracht van de Werkloosheidsverzeke ring en het bestuur der betreffend© werk- ïoozenkas. Het gemiddeld aantal verplichte aan meldingen bedroeg per dag: in Januari 767; in Februari (met inbegrip van „Vorstwerkloozen") 843; in Maart 525; in April 454; in Mei 453; in Juni 405; in 'Juli 536; in Augustus 535; in Septem ber 514; in October 505; in November 593; in December 755. Het verslag bevat verder tal van gege vens amtrent aanvragen, aanbiedingen, verleende bemiddeling, enz. Onze winkelstand. Wie mocht vreezen dat de Nieuwe Rijn na de verplaatsing van de zaak van den, heer de Wolff een sigarenmagazijn minder rijk zou worden, zal in die vrees beschaamd zijn, door de advertentie in ons blad van gisteravond blijkens welke de heer B. A. D e v i 1 in hetzelfde per ceel hedenavond te 5 uur een nieuwe zaak opent. De nieuwe eigenaar, die 28 jaar in het vak werkzaam is, waarvan 10 jaar als Ohef bij de fa. Hillen, stelt zich niets minder voor dan aan den smaak van iede- ren rooker te voldoen en bij de bezichti ging van den voorraad en de verschei denheid die de firmant reeds heeft aan geschaft, zal dit geen verwondering wek ken. Behalve alle courante soorten legt de fa. zich ook toe op den verkoop van enkele fijne soorten over de samenstel ling waarvan de firma zelf gaat, het geen een groote verscheidenheid in „smak ken" waarborgt. Het getuigt van zakenkennis, dat de on dernemer ook veel werk maakt van zijn etalage, die, mede door een aangebrachte verlichting met z.g.n. vallicht een schitte rend effect zal maken. De ondernemer heeft de reputatie die hij in sportkringen geniet door de be kende uitslagen weten aan te wenden tot de populariseering van zijn fabrikaat door zijn seriemerk „doelpuntjes" wat zeker een, betere reclame is dan de sensa tievolle uitslag-biljetten die op de menta liteit der voorbijgangers zulk een eigen aardige uitwerking hadden. De onderne mer is voornemens er een „fijne" zaak van te maken. Ook het aantal paardenslagerijen gaat niet achteruit. Het perceel Pieterskerkkoor- steeg No. 21, waar tot voor kort de firma Groot dit bedrijf uitoefende, is blijkens een advertentie in dit nummer van eigenaar verwisseld. Het is de heer A. A. den Os, die he denavond de zaak heropende, en die met alle gewettigde middelen, vooral door een rijke sorteering en door het leveren van goede kwaliteiten zal zorgen zich het ver trouwen van het vleeschetend publiek te verwerven. Deze zaak was voorheen in de St. 'Jorissteeg gevestigd. Als gevolg van de opheffing deT functie is aan Mr. G. H. E. Nord Thomson met ingang van 1 dezer eer- Vol ontslag verleend als plaatsvervan- gend-voorzitter van den Raad van Arbeid alhier. De heer G. A. Reimeringer alhier is aan de Nederlandsche Handelshooge- school geslaagd voor het doctoraat-exa- tmen in de handelswetenschappen. De heer A. Louwerse, onderwijzer te narmeian is met ingang van 1 Octo ber a.s. als zoodanig benoemd bij bet Chr. Onderwijs alhier, en heeft die be noeming aangenomen. Op het laatst gehouden practijk-exa-; men, afgenomen door de vereeniging van Leeraren, slaagden de volgende leerlingen van het genootschap „Kennis is Macht": Voor boekhouden en aanverwante vak ken de heeren P. J. Bergers, Chr. Verra, H. Zaalberg; voor Spaansch en handels- corr. de heer J. W. H. van der Heuvel. Op Woensdag 11 Juli a.s. zal alhier een broodbakkers-wedstrijd worden ge houden. Deze wedstrijd gaat uit van de meelfa briek van een uit bakkers bestaande coöperatie, en heeft ten doel om reclame te maken voor de producten dier fabriek. De Leidsche bakkers-patroonsvereeni- ging heeft zich in dezen onzijdig gehou den, daar naar haar oordeel de wedstrijd geen juist beeld zal geven van de presta ties der deelnemers, o.m. in verband met het beperkte aantal producten (2 witte broodsoorten) dat zal worden toegel :°n. Evenwel belooft de wedstrijd, wat het beoogde doel betreft, wel te zullen slagen althans te oordeelen naar het feit dat zich nu reeds 115 deelnemers hebben op- gegever -De Zendingsdag der Geref. Kerken in de Classis Leiden zal dit jaar gehou den worden, op Woensdag 25 Juli a.s. op het landgoed „Oud- Gaarne vestigen wij de aandacht on zer lezers nog eens op het handelsonder wijs, dat tegenwoordig aan de Middelbare Handelsschool van het Genootschap „Kennis is Macht" gegeven wordt. Jaren terug was het een uitzondering als een leerling van genoemd Genootschap slaagde bij de Federatie of de vereeni-i ging van leeraren en dan nog wel alléén voor het boekhouden en aanverwante vakken. In de laatste jaren slaagden er echter steeds leerlingen voor boekhouden en nu in den laatsten tijd zijn er boven-; dien ook leerlingen geslaagd in de Duit sche, Engelsche en Spaansche handels-» correspondentie. Hieruit blijkt ten volle dat het bestuur en de leeraren er steeds op uit zijn om het handelsonderwijs steeds fcooger op te voeren. Ter aanvulling van een. gisteren ge plaatst bericht kan nog worden gemeld, dat aan den boottocht naar de Kager- en. Braassemermeren, ter viering van het 40-jarig bestaan van de Ambachtsschool en het jubileum van den Directeur door 360 leerlingen verdeeld over twee gepa-i voiseerde booten werd deelgenomen. Deze tocht die dank zij mode het heer-t lijke zomerweer uitnemend is geslaagd, zal nog lang in herinnering blijven. Hedenmorgen omstreeks 7 uur had op den Haarlemmerweg, tegenover de Raamstraat een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer A. Zw., uit Oegstgeest (Kwaak) kwam daar met een brik, waar-; op eenige melkkannen, en bespannen met een paard, aanrijden, toen op een gegeven oogenblik het paard schrok voor een auto die bij de werkplaats van v. d. W. stond. Het paard maakte een eeweldigen sprong zijwaarts, tengevolge waarvan het geheele gerij in de Haarlemmervaart terecht kwam. De bestuurder, tevens eigenaar wist ge-; "lukkig nog op tijd van het krat te sprin gen. zoodat hij met den schrik vrij kwam. Van verschillende zijden daagde hulp op voor het aan wal brengen van de be-; spanning, wat met het oog op den stellen: kant niet meeviel. Het personeel van de fa. Zw., wist met behulp van een boot, het paard te bereiken en dit uit het tuig los te snijden, waarna het op den wal kon worden gebracht. Meer moeite kostte het om de brik uit het water te krijgen, hetgeen eer fit geluk te, nadat men haar onder de brug had doorgewerkt waarna het mogelijk '.ras ze op de helling van den Pijnsb.singel op den beganen grond te brengen. Van de drie melkbussen bleek slechts een te zijn leeggeloopen de twee andere werden bestemd voor de varkens. De wagen was nogal beschadigd. Op den Maredijk had gisteravond een motorongeluk plaats. Een motorrijder, de heer v. E., pas seerde de Schutterstraat, toen van eenige aldaar spelende kinderen de 8-jarige J. J. C., wonende in de Schutterstraat on-» verwachts den weg wilde oversteken. Het knaapje werd door het voertuig ge^ grepen, en een heel eind meegesleurd. Toen de motor stil stond, bleek de knaap eenige wonden te hebben bekomen, waar-; om hij bij een der buren werd binnen gedragen. Later bleek gelukkig, dat de kwetsuren niet van emstigen aard wa ren, en bestonden uit eenige hoofdwon den aan hoofd en beenen. De bestuurder van een vrachtauto der N.V. Werninck's Betonafbrieken wil de gistermiddag op de Haarlemmerstraat de Pelikaanstraat inrijden, en nam daar bij een te korten draai, waardoor de auto tegen perceel No. 127 opreed, en een ge deelte van den gevel vernielde. Persoon lijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. De schade bedraagt pl.m. f 125. Gistermiddag word op het terrein van de N.V. Scheepsbouw Gobr. Boot op heeterdaad iemand betrapt, die herig was zich eenige ijzeren voorwerper, weder rechtelijk toe te eigenen. Het bleek tc zijn zekere G. FEUILLETON Van hooger Orde. Naar hefc Engelsch. 113) Toen de gewone maandelijksche mail binnen kwam en geen woord van hem een tweede maand en nog niets werden we ongerust. Langzamerhand, toen moeders' wang bleeker werd en zijn vader meer angst in het oog had, begonnen we op te houden om openlijk te bespreken onder elkander, waarom Guy geen brieven meer schreef. Wij hadden, als gewoonlijk, met iedere mail geschreven. Bij de laatste, die van Maart, zag ik, dat zijn vader behalve „voor mijnheer Guy Halifax" ook nog er bijgevoegd had op het adres: „de Heeren ,Guy Halifax en Go." 'Guy had altoos, „net iets voor hem," vergeten den naam van zijn compagnon tie noemen. In Mei kwam de mail uit [Amerika. Het bracht ons een groot pak al on ze brieven van dit jaar teruggezonden, bet adres „John Halifax, Esquire Beech- wood" was geschreven in een vreemde hand en er stond verderop: „Op verlan gen van mijnheer Guy Halifax". Er was Belukkig een briefje bij, dat ons de reden verklaarde, waarom deze brieven werden teruggezonden. Het waren enkele regels van Guy zelf, zeggende, dat ongedachte voorspoed hem bad doen besluiten dadelijk naar huis te gaan. Als er iets tusschenbeide kwam, zou hij dadelijk schrijven, anders zou hij zeer waarschijnlijk uitzeilen met een Ameri- kaansch koopvaardijschip a „de Sterren. Strepen." „Dus hij komt thuis. Hij is op weg naar huis!" En de moeder, terwijl zij met bevende hand den brief vasthield en zich met de andere hand aan John's lessenaar moest vasthouden, vroeg: „Wanneer denkt gij, dat we Guy zullen zien?" En gelukkig met dit vooruitzicht, begon zij te schreien, lang en weldadig. John zat stil, maar een diepe, blijde zucht, welke hem ontsnapte, deed bemer ken, welk een steen er was afgewenteld van des vaders hart, nu hij 't vooruitzicht had, dat zijn zoon zou thuis, komen. De stoomschepen, hebben een maand noodig; maar dit is een zeilschip, dat lan ger tijd noodig heeft. Lieve, laat mij den datum van den brief eens zien. Zij zag zelf. 't Was Januari! Ik herinner me nog hoe wij allen, stom van schrik, bij elkaar stonden, in het kleine donkere kantoor. Ik herinner me nog, dat ik Louise zag, terwijl zij haar kinderen, die in de deur stonden, trachtte stil te houden en te doen ophouden met lachen en ik hoorde haar fluisteren zoo iets als „arme oom Guy!" John begreep 't eerst de onuitgespro ken vrees van allen en hij ook toonde ons 't eerst aan, dat 't niet zoo erg was als 't scheen. „Wij hadden dezen brief al twee maan den geleden moeten hebben; hieruit ziet men hoe gemakkelijk er oponthoud kan plaats hebben. We moeten ons niet on gerust maken. Guy zegt niet wanneer 't schip is uitgezeild 't kan nog onderweg zijn. Als hij slechts den naam van de eigenaars opgegeven had! Maar ik kan naar Lloyd schrijven en alles te weten komen. Wees weer vroolijk, moeder. Als God 't wil, zult gij binnenkort je zwer venden, roekeloozen jongen weer terug hebben." De moeder legde beslag op de brieven en zeide, dat zij die achter slot en gren del zou bewaren „tot Guy thuis komt." Maar sedert dezen dag begonnen me vrouw Halifax' krachten af te nemen. Niet plotseling, 't Was haast niet merk baar. Week na week begonnen haar lan ge wandelingen korter te worden; zij liet haar dorpsschool aan mij over; en hoewel zij nog steeds 't huis rondging en er op stond de sleutels te houden, was Maud toch de eigenlijke huishoudster. Er kwam een antwoord van Lloyd: „de Sterren en Strepen" was een Amcri- kaansch schip, want 't was hun niet be kend. Nog meer wachten nog meer on zekerheid. De zomerdagen kwamen maar Guy niet. Geen nieuws van hem niet één woord geen letter. Zijn vader schreef naar Amerika en stelde naar alle richtingen een onderzoek in. Ten slotte werd men gewaar, dat „de Sterren en Strepen" uitgezeild was, dat men er mee gesproken had nabij de Eeilanden boven den Wind en er later nooit meer iets van gehoord had. Toch was er nog hoop. John kwam •hiermede aan, voordat hij iets vertelde van het vermissen van het schip, want hij moest o^assen, de moeder was erg zwak geworden en kon zich nieb meer zoo goed houden als vroeger. Zij klemde zich vast aan het postscriptum van den eige naar van het schip, alsof 't voor haar woorden van leven en dood waren, deze woorden: „dat zij niets wisten van den naam Halifax; misschien was er zoo iemand aan boord maar zij konden 't niet zeggen. Maar 't was niet waarschijn lijk, daar „de Sterren en Strepen" een koopvaardijschip was en weinig gelegen heid had voor passagiers." Week na week ging hierop voorbij. We stonden eiken morgen op metdezekerheid, dat we in den loop van den dag wel iels hoopvollers zouden vernemen en we gin gen eiken avond naar bed, ter neer ge-» drukt alsof er geen hoop in de wereld be stond. Het hart van de moeder was gc-broken. Zij zuchtte niet, maar wc konden 't aan haar gezicht zien. Op een morgen 't was de morgen van den verjaardag van John, welken wij gevierd hadden met Grace Oldtower, de twee kleine kleinkin deren, Edwin en Louise kwam zij niet bij 't ontbijt en ook niet bij 't middag eten. Zij had niet goed geslapen en was te moe om op te staan. Vele dagen bleef 't zoo. Hoe misten wij haar in huis! Hoe was alles nu veranderd. Hoe dwaal de haar man als een geest van het eene vertrek naar 't andere! hij had ner gens Tust en kon niets doen. Ten slotte kwam hij niet veel meer bij ons, want g©-« durende de uren dat hij thuis was, verliet hij zelden voor meer dan enkele minuten^ de rustige slaapkamer, waar, steeds als hij binnenkwam, 't arme bloeke gezicht zich ophief en glimlachte. Zij glimlachte, ja, want ik merkte op, dat, naarmate haar lichamskracbten haar gingen begeven, haar geestkracht terugkeerde. (Wordt vervolgd,)

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1