j^xu^sksssaa Burgerlijke Stand Lelden 29 Juni—1 Juli. Geboren: Aafje d. van A. v. Haalem *.n B. C. Sleijser Christiaan z. van C. Wijling en C. A. Selier Arie z. van J. •A. Bouwman en, E. Lauw Frans z. van Kra-gt en E. v. Ieperen Anna d. van A. Kesseboom en C. Noordervliet Maria Dorothea d. van C. J. Uittenhout en M. D. C. Barnhoorn. Ondertrouwd: H. Baars jin. 31 j. en M. K. Fulks jd. 21 j. A. Boland jm. 60 j. en P. W. Kortenooven jd. 56 j. P. Mas- saar jm. 22 j. en A. M. P. Op der Heyde jd. 20 j. H. J. M. Maas jm. 31 j. en M. P. Kijnart jd. 30 j. C. H. Brak jm. 22 j. en 1L W. v. Woudenberg jd. 22 j. J. Holle beek jm. 25 j. en J. M. Lindhout jd. 22 j. F. C. J. Katlimann jm. 26 i. en C. M. Koc- mans jd. 26 j. I. Delmeer jm. 25 j. en J. E. Schouten jd. 23 j. H. A. Humme jm. 28 j. en M. H. Bozéboom jd. 21 j. J. B. de Haas jm. 27 j. en E. v. d. Velden jd. 25 j. U. Kekker jm. 29 j. en C. J. Witte jd. 23 j. Gehuwd: N. Tegelaar jm. en O. Th. Tegelaar jd. J. H. A. v. Harteveld jm. en L. A. C. Jansen jd. C. Boeman jm. en L. Singeling jd. Overleden: H. W. M. Verschragen- de Bidder wede. 83 j. C4. van der Goes d. 3 j. H. Terveer-van der Zee vr. 65 j. N. Korenhoff-Bakker vr. 61 j. J. J- Weijers ongeh. m. 77 j. R. Bronsgecat- Viele vr. 72 j. hij zal met blijdschap zijn stem aan de contra motie geven. De heer v. Kleef spreekt woorden van hooge waardeering voor de buitengewoon groote activiteit van B. en W., die reeds na enkele dagen het antwoord geven op de gevaarlijke motie van Waddinxveen. Toen spr. deze motie las heeft hij zn oogen uitgewreven, en zich afgevraagd, of men in de 20e of in de 18e ccnw leefde, toen Ja mes Watt en Fulton met moeite hun stoomwerktuigen ingang konden doen vin den .Spr. uit zijn verwondering, dat een gemeente met zooveel indurstrio als Wad dinxveen heeft, kon ageeren tegen aan sluiting voor een bedrag f 40.000. De lieeren Spruijt en v. d. Broek zeggen dank voor de krachtige cont-ra- ïnotie. De V o o r z. heeft met genoegen de een stemmigheid van de raadsleden gehoord. In deze eenheid, zegt spr. schuilt onze kracht. Het moet naar buiten uitkomen, dat te Boskoop niet de minste aarzeling wordt opgemerkt. Spr. rekent er dan ook op, dat niet alleen de raad, maar alle organisaties welke hoe dan ook cultuur en welvaart van Boskoop willen bevorderen zich scharen zullen ach ter de motie van B. en W., of eigener be weging stappen zullen doen, om het ge vaar af te wenden. De Motie, voorgesteld door B. en W., wordt met algemeene stemmen aangeno men. Punt 3. Voorstel om accoord te gaan met taxatie van gemeente-eigendom opgeno men in de onteigening van den spoorweg Gouda-Boskoop-Alphem De Voorz. deelt mede, dat het per ceel, groot 23 Are 80 c.A. getaxeerd is op f 200. Er iB veel water bij, dat, zegt spr., dus goedkooper schijnt te zijn. Interruptie: „Behalve uit de wa terleiding!" (vroolijkheid.) Het voorstel wordt met algemeene stem- De vergadering wordt gesloten, men aangenomen. UIT DE QS^GEWagüQ OEGSTGEEST. In het laatst der vorige week heeft in de villa van den heer W. de Reus, luit.-kol. bij de veldartillerie en wo nende in de Geverstraat alhier, een brutale inbraak plaats gehad. Het misdrijf werd ontdekt, toen de heer de R., terugkeerde in de legerplaats Olde- broek waar de vorige week de bekende oefeningen hebben plaats gehad. De overige huisgenooten waren in dien tijd buiten lands. De dieven zijn binnengekomen door het uitsnijden van een ruit in de keuken waar na zij toegang hadden tot alle binnenver trekken in welke allee onderstboven is ge haald. Vermist worden in hoofdzaak gouden en zilveren voorwerpen, w. o. wat tafelzilver en cenige juweelen, van welke eenige kost bare familiestukken waren. Papieren van andere, dan geldswaarde werden, na nauw keurig doorsnuffeld te zijn, op den grond uitgestrooid. Veel geld is er niet meege nomen. Uit verschillende aanwijzingen meent de politie te moeten afleiden dat de inbrekers nun vak meester zijn, wat oa. hieruit blijkt lat zij hebben gewaakt togen heb achter sten van vingerafdrukken. Overigens schijnen zij niet overhaast te «frerk gegaan te zijn, althans op een bed eerden sporen aangetroffen die deden ver moeden dat men er eventjes op had „uit gerust". Het onderzoek der politie is in vollen gang. VOORSCHOTEN. Een zeldzaam brutale inbraak. Gisteravond heeft alhier een zeer brutale inbraak plaats -gehad bij dr. H. J. Holwerda, directeur van het Rijksmuseum xan Oudheden te Leiden, wonende alhier Jicht nabij het dorp. De inbraak is geschied lusschen 5 en 7 ha uur namiddag, zonder dat de buren iets bijzonders hebben bemerkt. De lieer en mevrouw H. waren afwezig en vertoef den in Limburg. De dienstbode was om vjif uur van huis gegaan en kwam on geveer acht uur thuis. Toen zij de deur opende, bespeurde zij tot haar groote ont steltenis, dat ongenoode gasten tijdens haar afwezigheid in de woning waren binnengedrongen en alles hadden overhoop gehaald. Onmiddellijk ging zij één der huren halen, die met do dienstbode de woning binnentrad. De politie werd ge waarschuwd, die spoedig aanwezig was en vingerafdrukken opnam. Dr. R. Birk- hoff, een huisvriend van de familie, her stelde de telephoon, waarvan de draden waren afgesneden en telefoneerde naar de politie te Leiden, welke onmiddellijk naar verschillende plaatsen berichten uitzond. Men is binnengekomen achter aan de villa, waar een ruit verbrijzeld is. Het ge rinkel is door een der buren wel gehoord, omstreeks halfzes des namiddags, doch deze sloeg er geen acht op.. Een zoontje van mevrouw V. heeft nog een brief of courant in de bus geworpen aan de voor deur, waar tevens een fiets stond, die, zoo als later is gebleken van den dief is ge weest. Hij hoorde iemand in den gang loopen, doch dacht dat dit de dienstbode was en er bezoek was, zoodat ook hieraan geen aandacht werd geschonken. In alle kamers zijn de bureaux, de laden der kas ten, de kisten enz. opengemaakt en is alles door elkaar geworpen, Overal is men aan het speuren geweest. Wat er echter precies vermist wordt is, daar de familie afwezig is, nog niet met zekerheid vast te stellen, doch hoogstwaarschijnlijk is er veel zilverwerk enz. gestolen. Zeer brutaal is deze diefstal gepleegd op den dag, in een villa, waarnaast en waarover ver schillende buren wonen, die echter niets bijzonders hebben bespeurd. De heer Dr. H. is tegen inbraak verzekerd. Moge de politie succes hebben met haar werkzaam heden en de(n) dader(s) te pakken krij gen Te water. De heer C. van Bohemen, schipper, alhier, was met zijn paard op de Molenlaan alhier. Het paard werd schichtig en ging te water, doch zwom naar den kant en kwam er met eenige ontvellingen aan de pooten af. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling. Gisteren hield de Tuinbouw- Vereeniging Katwijk en Omstreken haar eerste veiling in dit seizoen. Er was tame lijk aanvoer en belangstelling, ook van de zijde der kooplieden ontbrak het niet-. Do verwachtingen waren niet hoog gespannen doch toch was het een teleurstelling voor de tuinders. Het beschot is ook nog niet bevre digend. De prijzen waren voor de vroege aardappelen, die hier op heden al zeer goed van kwaliteit zijn, laag. Zie hiervoor het marktbericht. Peen ging iets beter. Ook hiervan was al aardig wat, ruim 3700 1 Men ziet de toekomst niet optimistisch in. RIJNSBURG. Alhier werd heden de eer ste aardappelenveiling gehouden. Er wa ren 30 balen aardappelen aangevoerd. KATWIJK AAN ZEE. Zaterdag had een der Kat- wijkschc autobussen KatwijkLeiden, oudernemer J. H. Dissel, liet ongeluk al hier te. water te geraken. Doordat geen pasagiers aanwezig waren hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De be stuurder had eenige ontvellingen heko men. Aan den afslag waren 2 partijtjes haring verkocht 133 kantjes Steurliaring voor f 13.50f 13 25 per kantje; opgehouden 30 kantjes Pekelha ring tegen f 11.35 p. kantje. NOORDWIJK AAN ZEE. Een gezelschap van Duit- sclie muzikanten trok gister door ons dorp, en bracht op verschillende plaatsen goede stukken ten gehoore, waarvoor wel veel belangstelling was. Bij B. in de Schoolstraat alhier, bemerk Ie men Zaterdagavond dat het hooi broeide, zoodat alles moest wor den uitgegooid. Het was gelukkig, dat men er direct aan begonnen was want het hooi was binnen al zwart. Naar we vernemen is de O. V. alhier ook aan 't werk ter voorbe reiding aan het feest voor het a.s. Re- geeringsjubileum. BOSKOOP. -Debckende „Spaanschc Schatgraver" tracht ock te dezer plaatse slachtoffers te maken. De heer A. L. Koenekoop, ontvangt van bedoelden Schatgraver" voortdurend de Lekende brieven. 'Men zij dus op zijn hoede. Op het gehouden examen van de vereeniging „Het Ned. Hand. In stituut afd. den. Haacr, slaagde voor het praktijk-examen dubbel-bcekb ouden de heer G. C. Stolwijk alhier. LEIMUIDEN. Zondagmorgen Id e merkten de lieeren J. B. rijwielhandelaar en D. B. Bruggeman, beide te Bilderdam, dat iemand zoo vriendelijk was geweest vuil zaad in hun tuin te strooien. Wel laf om op zoo'n manier te toonen dat men iets tegen iemand heeft. De politie is den dader of daders ver moedelijk op het spoor. HILLEGOM. Vrijdagavond hield de plaatselijke af- deeling van den P. C. B. van spoor- en tramwegpersoneel haar 6e jaarvergade ring in het gebouw „Patrimonium". Precies 8 uur opent de voorzitter, de heer Ottes, na 't zingen van Ps. 89 vs. 7, met gebed en leest daarna Ps. 90. In zijn openingswoord, waarin allen ■een hartelijk welkom wordt toegeroepen, wijst spr. er op, dat, waar verschillende vakorganisaties in ledental terugliepen deze afdeeling haar ledental heeft behou den. Wel verwisseling wegens overplaat sing. op wachtgeld stellen enz. In ver band hiermede herinnert -spr. aan het be stuurslid, de heer Wagenmaker, die over geplaatst werd naar Leiden. Spr. spreekt zijn dank uit voor alles wat W. voor de afdeeling gedaan heeft. In zijn plaats is thans vr. v. d. Stel tot bestuurslid gekozen. Vervolgens brengt spr. nog in herinnering het overlijden van het lid v. 'Beusekom. Kon hij wegens lichaamszwakte den laatsten tijd de ver gadering niet meer bijwonen, zijn heen gaan is een, verlies voor de afdeeliDg. Ge lukkig mocht €pr. vernemen, dat hij in volle vrede is ontslapen. Spr. memoreert verder nog verschillende dingen uit het afgeloopen jaar, allen verder krachtig op wekkende de Ghr. Vakorganisatie te steu nen. Hierna krijgt de Secret. Wagemaker het woord die in een zeer goed verzorgd jaarverslag alles naar voren, brengt wat in het leven van de afdeeling en bestuur in liet afgeloopen jaar is gepasseerd. Uit alles blijkt dat bestuur en afdeeling actief zijn. Voor de ontslagen, makkers werd per lid en per week 10 ct. gestort. Memoreerende het overlijden van vr. van Beusekom wijst hij op de kortstondigheid van het leven, met klem opwekkend niet te rusten voor vrede gevonden is in het bloed van Chris tus. Op dit mooie verslag volgt een hartelijk applaus. De voorz. spreekt namens de afd. zijn dank uit voor het accuraat wer ken van den secretaris. Hierna volgt het verslag van den Pen ningmeester, de heer Alders, die een overzicht geeft van den financieelen toe stand der vereeniging. Er is nog een ba tig saldo. Voor de ontslagen makkers is f91.40 afgedragen. Verder volgt bestuursverkiezing. Voorz. en Penningm., beiden aftredend, worden hij acclamatie herkozen en nemen hun benoeming onder dank der vergadering aan. Hierna biedt de penningm. namens de afdeeling met een toepasselijk woord den Voorzitter een prachtig inktstel met zwart marmeren voet met koperen opstand aan. De Voorzitter onder den indruk ge bracht door deze vriendelijke attentie, dankt allen voor hun waardeering, waar van zij thans blijk geven. Afgevaardigden van verschillende vcr- eenigingen voeren vervolgens het woord. Daarna krijgt de heer v. d. Kooij vrij- gest. van den. Bond, het woord, die, na de wenschen van het Hoofdbestuur overge bracht te hebben, een met warmte uit sproken opwekkingsrede houdt. Spr. wijst voorts op den ernst der tij den, en liet -economisch gebeuren. Heb ben wij onzen plicht gedaan vraagt spr. Hebben wij de beginselen des rechts en der gerechtigheid uitgedragen? Wat zou bust ons Gristendom in dezen ernstigen tijd heerlijk uitkomen wanneer allen bij de beginselen leefden. Spr. dringt aan op een besliste keuze voor of tegen den Christus; daar gaat het om. Onze tegen standers zwijgen niet, en dus moeten wij ook getuigen. Het economisch gebeuren gaat ook niet buiten ons om. Een offer brengen op het altaar der gemeenschap is plicht, aldus spr., maar tegen liet misbruik maken van deze omstandighoden zullen we ons met klem verzetten. De teruggang der organi satie in dezen lijd is dwaas. Nooit meer dan thans heeft de arbeider zijn organi satie noodig. Spr. toont dat met verschillende voor beelden aan. Maakt de Chr. organisatie sterk. Zij aanvaardt Gods Woord als de eenige leidraad. Moge de strijd zwaar zijn, Christus heeft de wereld overwon nen, en die in Hem gelooft is meer dan overwinnaar. Deze principieelo rode met stille aandacht gevolgd, werd met een warm applaus beantwoord. Hierna krijgt Ds. J. van Hcrksen het woord. Spr. feliciteert de afdeeling. Reeds jaren lang leeft spr. met deze organisatie mee. Hij spreekt zijn blijdschap uit over het heslaan van een Chr. organisatie van 9poor- en trampersoneel. Ook op dat ter rein dus een zoutend zout. In verband met het 6-jarig bestaan en den overgang naar het 7e jaar zet spr. op treffende wijze uiteen de symbolische beteekenis dezer getallen, 6, Het. getal der mensclielijko volkomenheid en 7 het ge tal der Goddelijke volkomenheid. Hier ook het verschil tusschen moderne en Christelijke vakorganisatie. Moderne vakorganisatie heeft ook veel goede dingen; men onderschatte ze niet, maar streeft naar de rnenschelijke volko menheid. De Chr. Vakorganisatie mikt hooger en streeft naar de Goddelijke vol komenheid. Daarom is zij in werkelijk heid de locomoitef al willen de modernen het tegenovergestelde wel eens deen voor komen. Niet in revolutionaire wegen het heil gezocht in dezen ernstigen tijd, maar in die, welke ons do Catechism, noemt. In voorsp. dankbaar, in tegensp. geduldig. Dat beleckent nu niet dat we alles maar moeten aannemen wat men ons voorlegt. Billijke wenschen kunnen zeker naar vo ren worden gebracht. Daarom de Chr. vakorganisatie sterk gemaakt. Onze men- schén zijn in do moderne niet op hun plaats. Christus alleen kan het heil vol maken. Christus is de Verzoening en de Vrede. De voorz. dankt hierna den geachtcn spreker voor zijn opwekkend woord. Nadat de penningm. nog enkele woor den gesproken had en uit de vergadering den voorz. dank was gebracht voor zijn leiding, sloot deze de goed geslaagde jaar- verg. Na 't zingen van Ps. 68 vs. 17 ging Ds. v. Herksen voor in dankgebed. Vermelden we nog dat de avond afge wisseld werd door muziek en zang en dat veTverschingen en versnaperingen niet ontbraken. NIEUW-VENNEP. De heer P. van Digge- Icn, hoofd der Chr. school aan den Sloter- weg alhier, is benoemd als hoofd der Chr. school to Abcoude en heeft die benoeming- aangenomen. «EOHTZflKËHl HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de vacantickamer der ..Haagsche Rechtbank" hebben heden terechtgestaan J. *T. L. K., 27 jaar, timmerman te W a s- 8 e n a a r. recidivist en gedetineerd we gens verduistering in dienstbetrekking. Als agent van het „Leidsch Dagblad" en „Haagsche Courant" had deze bekl. te Wassenaar voor beide bladen ongeveer f 300.geind, welk geld hij niet had af gedragen. Beklaagde zeido het geld te hebben verloren, terwijl hij op weg was om af te rekenen. Eisch 8 maanden gevan- genoisstraf. J. J. v. d. B. huisvrouw van A. S., 23 jaar, uit Leiden, recidiviste en gedeti neerd wegens verduistering van een rij wiel, dat zij in huurkoop onder zich had. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. ACADEBSlE-NIEimS LEIDEN. Geslaagd voor het Candi- daats-Exanicii Rechtsgeleerdheid (nieuw academisch statuut) de heer J. den Duik, Scheveilingen; Mej. J. J. Th. ten Broeke— Harkstra, Den Haag. Dokt oraal examen Rechtsgeleerdheid de boeren ORE Brünner, Den Haag; H B Hoet nk, JUjswijk Z.H. Lind-examen Ned. Ind. Adman.dienst de heer H. Lautenbach, Leiden. CcUididaats-examen Wis- en Natuur kunde I,. J mej. J. M. Gieben, Den Haag, de heer G. Schilp, Leiden. Geslaagd voor bet Candidaats-examen in de Rechtsgeleerdheid (nieuw Acade misch Statuut) mej. M. Hulsinga, Bosch en Duin, Utrecht. STADSNIEUWS De kiezerslijst 1923—1924- van de Ka mer van Koophandel voor Rijnland telt voor het kleinbedrijf 2679 namen en voor het gTootbedrijf 638. Bij het door de commissie-Boerhaave afgenomen examen werd het diploma voor kraam-verpleging behaald door de ver pleegsters F. de Bruin, G. Zevenbergen, S. M. Hoffenaar, J. C. Hofman, D. La- gerwaardt, M. M. van Soeren en M. v. d. Laatste Ëterichien Staten van Zuid-Hculand. Hedenochtend om 11 uur kwamen de nieuw-gekozen. Statenleden onder voor zitterschap van baron Sweerts de Landas Wyborch bijeen. De Voorzitter opende in naam der Kiningin de zomerzitting 1923, waarna de geloofsbrieven den* leden werden goed gekeurd. Vervolgens werden de voorgeschreven eeden of beloften aigelegd. De Voorzitter wensohte de leden geluk met het vertrouwen, door de kie zers in hen gesteld en 6prak de hoop uit, dat de zegen van den Allerhoogste op aller arbeid mocht rusten. Daarna wijdde spr. eenige waardee- xende woorden aan de nagedachtenis van het overleden lid, den heer Stans, welke woorden door de aanwezigen staande werden aangehoord. Aan de orde was hierna de behandeling van de agenda. Een aantal voorstellen werden commis soriaal gemaakt, andere voorstellen wer den naar do afdeelingen verwezen, ter wijl weer andere voorstellen nader aan de orde zullen worden gesteld. Do heer W. G. van Eek drong ver volgens aan op wijziging van de regle menten voor de polders te Asperen en Heukelom. Thans zijn de stemmen, die gerekend worden volgens het aantal H. A., bijna allo in één hamd. Hierin zou alleen ver betering kunnen worden gebracht, wan neer op deze polders het algemeen Pol der-reglement werd toegepast. De voorzitter echorstte de verga dering tot morgen 11 uur en deelde mede, dat de leden morgen om 3 uur in de af- deelingen zullen gaan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juli. Veiling. Bloemkool I 6— 11; Bloemkool II 35-80; Salade 1.40 3.50; Wortelen 713.50; Komkommers 8 13; Selderie 1.502.50, alles per 100; Doppers 2229; Peulen 1735; Capucij- aers 2227; Aardappelen 1012; Aard beien 7684; Spinazie 1318; Postelein 914; Tninboonen 1822, alles per 100 kilo; Perziken 314 cent per stuk. 3 Juli. Vetts Vorkensmnrkh Aangevoerd 246 stuks. 229 Vette Varkens 0.750.73 en 17 Licht- soort 0.730.69 per lig Handel vlug. BOSKOOP, 2 Juli Veiling. Rozen: Ophelia 3550 ct., Golden Ophelia 45 ct., Sunburst 30 ct., Hadlcy 55 ct., Pr. dc Bul- garie 30 ct., Columbia 32 ct., Butterfly 35 ct., Mrs Aaron Ward 30 ct., Kaisorin Aug. Victoria 30 ct., Mme Jules Bouché 20 ct., Polyantharozcn 65 ct-., Buitenrozen 20—30 ct., Dahlia's 5065 ct., Gladiolen 65 ct., Lathyrus 1215 ct., Pioenen 2530 ct., Violieren 39 ct., Campanula 510 ct-, Pa paver 36 ct., Delphinium 1029 ct., Aspa ragus 28 ets, Duizendschoon 10 ct., Lelie's 55 ct., alles per bos. ROTTERDAM, 2 Juli. Bir.nsnlondcche Gra nen. Tarwe met tamelijk aanbod, moest vooral in de 2e en 3de soorten belangrijk lager worden afgegeven, terwijl nog een gedeelte onverkocht bleef. Overige artikelen niet noemenswaard tor markt. ROTTERDAM, 3 Juli. Veemarkt. Aanvoer: 693 Vette Rundoren, 612 Magere Runderen, 40 Koeien, 198 Schapen en Lammeren, 240 Vette Kalvren, 507 Nuchtere Kalveren, 190 Paar den, 66 Veulens, 17 Bokken, 53 SIoc-li'-kalveren 20 Varkens, 279 Biggen. Besteed werd per half Kg.: Koeien 405557)4€062'cent: Oesen 505660 cent; Slieren 47 L52'?58 cent; Vette Kalveren 5057's62!65 cent, Besteed per stuk: Melkkoeien f S25 475; Kalfkoeicn 300150; Stieren 250-125-, Finken 100220; Graskalvcrcn 30—75; Vaarzen 175240; Paarden 300400; Siachtpaarden 100200; Hiiien 200—300 Veulens GO—100; Biggen 3045; Nuch tere Graskalveren 2025; Biggen per week 1.75—2.25. AMSTERDAM, 2 Juli. Binncnl. Granen, Oude tarwe f 45, rogge f 40, haver f 1111.50, dm- YC-boon en f 2021, paardeboonen 1111.25, alles per 100 Kg. Buiten!, granen v. ag. conditiën Mais Ame- rikaansch mixed diep. f 208, la Plata disp f 195" stoom end f 192186. Gerst. Donau etoomend f 16-1, AzoïlZwarte Zee Sept.Dec. levering f 164. Lijnkoeken, S. K. disp 1130, Amrik. Sep temberDecember levering 11.70. ALPHEN AAN DEN RIJN, 2 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Peulen 1980, Postelein 16 18; Per 100 bos: Peen 68: Per 100 stuks: Kropsla 1.904.50, Komkommers 79; Bloemkool I 710, Bloemkool II 25, P-loemkool Hl 1.Per 100 pond: Aardbeien 33—44. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 Juli. Veiling. Due of York per 26 Kg. 1.201 f">: Peen per 100 bos 8.8010.80 Aanvoer: 25 Kg (Due of York en 3700 bos peer. BODEGRAVEN, 3 Juli. Kaas. Aangevoerd 513 wagens. 1ste soort 4245, 2de soort 3739, Contr. 4048; Zware 50. Handel flauw. TER AAR, 2 Juli. Veiling „St Phocas". Jonge Peulen 1.67; idem I 2.02; idem TT 1,70; Doperwten 2,2-2; Canucijnm-KJf. f-26 Tuinboonen 1.77. Aanvoer: 193 Jon ge Peulen, 861 rakken idem I, 57 zalfVrn IT, 243 zakken Doperwten, 2 zakS^T ners, 100 zakken Tuinboonen. Veiling „God zij mei Ons''. Jonge p*r»Vn 2.60; idem I f 1-90. Mem II 1.65; Peulen 2.15; Vr^i^Pfrr, I 2.10; Capdop pers 2.35; TuinlxvwAn f 1.75; Aardbeien 6262 per 100 Ke. Annvccr 45 zakken Jon ge Peulen, 337 zakken idem I, 53 zakken idem II, 71 zakken Groene Peulen, 100 zakken Dop erwten, 3 zakken Gapdoppere, 57 zakken Tuin boonen. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Veiling Peen 1114 cent per bos; Aardbeien 3669 cent per kido; Bloemkool 56 cent per etuk," Peulen Extra 2-70, Peulen I 2.252AO. Peulen 1-201.35, Groene Peulen 1,70 1,75, Capucijners 2.802.90, en Tuinboonen 1-751.55 per 10 Kg.; Aardappelen 7ëlC cent per Kilo; Augurken 1.17 per 10 pond* Augurken IT 1.251.30; Doperwten 2.2C —2.45. Doorsnecprijs van 2 Juli met aftrek van vei- lingskosten: Peulen 1.29, Groene Peuler 1.78, Peulen no. I 2.22, Peulen Extr* 2.35, Peulen no. II 1,35, DopcrwV-n 2.27 Capucijners 2.47, Tuinboonen 1.72 OFFICïEELE BEURSNOTEERING. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4)s °fc Nederland 1917 Ned. O.-L, obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rual. 1906 frs. 500 5 Rnsl. 191Q frs. 500 VA Koloniale Bank aard Ned Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker Jurgems A Jurgens B Oude Philips R S Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker TT S Steel gew Conpania Hand eb ver A'dara. Dordtschp Petr. Herons TToil. Fetrol Koninklijke Oh'-v Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. TToil. Stoomboot Kon. Holl TJord Kon Paketvnart c„v00-■•■nr' Unie Rolt. Lloyd Kon Nod ^'oombcot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Drli-Ratavia rvin"*- Mü TT. TJ S. Mii obl. 6!< H-IJ.S.M obl. ICOOl'13 Mij. t. E. S. S obl. Atchison ToueVi Erie common I Kansas H;'v Southern wtccfYiir* TCTOS I South. Pacific Union Pacific Geld prol. 48/i °/0 10111,. ■017/s 101 u16 967/g 89 100i/4 ï-SVg 1581/4 2197/s 109 234V, WÏ 827/8 1007/s 961/s 432 1091/, S54'/8 991/2 1371/, 63 901/g 2GÖ 866/g 1161/2 1155,8 1201/2 133 978/, 838/4 013/, 102»/8 1G/4 2C7/g 1361/4 154 12U/r !03iA 1861/ lU/( Wissolnotceringcn (Amsterdam) Zicht. Londen n.CSV4 9 Berlijn 15'/ 9 Parijs f 35 39 m Brussel 12-961/4 9 Zürich 417O m Wccnen o-»" 51V1 9 Rome II.W4 Madrid se.40 Kopenhagen 4 4. so Chiistiania 41.721/2 Stockholm 67 New-York 2.555/8 Te3etj5*aii9clï VfcerbsricM volgens waarnemingen verrieht in mor gen van 3 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste Baromcterst.7C0.7 llr Laagste Baromelcrst.744.0 Vcs 11 :«>cr. Verwachting tot den avond v-; Juli Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wam cliijn— lijk droog behoudens geringe kans op onweer, iets warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3