Burgerlijke Stand Leiden 29 Juni. Geboren: Johanna Maria d. van II. Bink en E. W. v. Oosten. Overleden: G. P. de Koning z. 25 j. De voorzitter belooft dit te zullen overwegen. Tot af- en overschrijving op "de begroo- .tingen '22'23 wordt besloten overeen komstig do voorgelezen staten. Aan de orde koert» vervolgens de her stemming over het worstel-Warnaar, om adhaesie te betuigen aan het adres van den raad van Wijmbritseradeel inzake strafbaarstelling van het vloeken. Dit voorstel was in de vorige vergade ring aangehouden, doordat de stemmen staakten, en de vergadering niet voltallig was. De heer Speelman heeft nog een op merking te maken. Spr. vindt het eigen lijk onzin" om zooveel tijd aan een der gelijk adres te besteden. Spr. acht het niet noodwendig, dat de raad zich stoort aan enkele „fanatieke" (ook oen opvat ting) raadsleden, die zooiets willen door drijven. De heer Warnaar stelt even in het licht, dat juist uit het verzet van sommi ge heeren fanatisme blijkt. Met op 3 na algemeene stemmen wordt liet voorstel aangenomen. Hierna gaat men over tot de benoeming van een onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de O. L. school. Benoemd wordt, met op één na alg. stemmen, Mej. N. Pel, alhier, en wel met ingang van 1 Juli a.s. Bij de rondvraag vestigt de heer Speelman de aandacht op de situa tie bij den Y/armonrïerdamschen weg.. Spr. zou de houtwal aldaar gaarne zien verdwijnen, daar bij ze gevaarlijk acht voor het verkeer. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer v. Zonneveld zou gaarne zien dat de overblijfselen van het ver brande huis aan de Oude Post, werden verwijderd. Spr. noemt het een schande dat die boel al zoo langen tijd is blijven liggen. De voorzitter zegt reeds eenige po gingen te hebben aangewend om verbete ring te krijgen, maar tot heden bleven zij zonder resultaat. De heer v. Zonneveld stelt voor een adres te zenden aan den Minister van Waterstaat. Wellicht heeft dat betere uit werking. Aldus besloten. De heer W ar naar wijst er nog op, dat dergelijke voorvallen in de toekomst zouden zijn te voorkomen, door bij veror dening den raad hét recht te geven, zelf in to grijpen. In antwoord öp een vraag van den hger v. Zonneveld betreffend de maalderij van den beer Niekerk, zegt do voorzit ter, dat nog steeds wordt gewacht op de uitspraak van de Kroon. Hierna sluiting der—vergadering. *f? UiT OS OIÏlGE¥giSG OEGSTGEEST. Predikbeurt e n. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. A. J. Ruys. Irene 6.30 uur de beer Karumeijer, zend. onder Israël te Amsterdam. Bewaarschool 10 uur de beer J. Schuur man. KOUDEKERK. Deze week overkwam den 16-jarigen J. K. een ernstig ongeval, doordat hij met de hand tussclien een pers kwam in de pannenfabriek van de firma van Leeuwen te Alphen aan den Bijn in den Hoorn. Per auto werd hij naar den dokter onzer gemeente vervoerd, welke heelkundige hulp bood. De heer G. J. Bz. G o r t s heeft de benoeming tot lid van den Ra-ad aangenomen. Van de ingeschreve nen der lichting 1924, hebben er 7 aanvra ge gedaan ter verkrijging van vrijstelling wegens broedordiènst. De herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hebben in een der lokalen van de Openb. Lagero school op Woendag 11 Juli a.s. van 912 en van 12.302.30 uur en op Donderdag 12 Juli a.s. van 10—12 en van 12.302 uur. Predikbeurten. Ned. Hcrv. Kerk voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. Haspers. WASSENAAR. Burgcrl. Stand. Geboren: Aalbertje Willempje d. van A. Dansen en H. Zeiïstra Petrus Jacobus Johannes z. van S. Molenkamp en C. J. Hoogervorst Carolina Cornelia Johanna d. van J. A. C. Beijersbergen en G. Th. J. Esvelt. Ondertrouwd: P. A. Zoon en M. v. d. Graaf. Gehuwd: Th. A. Hiddink en J. M. dó Koekkoek. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk dorp voorm.. 10 uur Ds. Wage-" naar van Rotterdam. School Zijdeweg voorm. 10 uur den heer Taal, Godsdienstonderwijzer. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heijden. NOORD WIJK. Bij Kon. besluit van 9 dezer is beslist, dat de betrekking van in specteur van politie alhier wordt gehand haafd. Daarbij wordt overwogen, dat met den burgemeester van Noordwijk moet wor den aangenomen, dat de leiding en het toezicht van een inspecteur van politie in de gemeente Noordwijk niet kan worden -gemist. Het beroep van den gemeenteraad is mitsdien ongegrond verklaard. I HAZERSWÖÜDE. Gisteren geraakte éea paarden wagen van den heer G. bij de brug aan den Middelweg to water. Daar op dit «ogenblik vele tuinders huiswaarts keerden, waren spoedig eenige hulpvaar dige handen gereed om te helpen. Men mocht er dan ook in slagen alles weer be houden op het droge te brengen, zoodat dit ongeval met eenige materieele schade afliep. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. half elf Ds. Nauta van Katwijk en nam. half acht Ds. Luuring. Gcref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht de Eerw. heer dó Boer, candidaat. BOSKOOP. Het huis aan do Acli- terkadc no. 36 is gegund aan den heer J. H. v. Osnabrugge, alhier, voor f 10.000. Zondag 1 Juli des voormiddags 9.30 en namiddags 6 uur hoopt voor do Confessioneele vereeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden Ds. Peter, uit V/arns. In de Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. C. Bruins uit Breukelen. LEIMÜIDEN. Door den Voorzitter van ons feestcomité, Dr. L. Bouthoorn, was een dames-comité gevormd bestaande uit 6 jonge dames, met het doel gelden in te zamelen voor het Nationaal Huldeblijk. Een premie werd op de hoogste inzameling gesteld. Gisteravond bleek bij het afdra gen der gelden, dat het totaal f 110.be droeg. De dames L. Millenaar en R. Muijs waren prijs winnaressen en kregen ieder een koek met het opschrift voor de beste bedelaressen, en werden hartelijk door den Voorzitter geluk gewenscht met het be haalde succes. Predikbeurten. Ned. Herv Kerk voorm. 10 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur do Eerw. heer Kapel, candidaat te. Den Haag ALPHEN AAN DEN RIJN. Gister is brand ont- staan in een motorvaartuig, liggende voor de scheepswerf „De Vooruitgang." Doordat eenige werklieden bezig waren met een zuurstofapparaat, vatte een houten be schot, door de vonken, vlam. De brand breidde zich snél uit zoodat het houten •dele ook spoedig brandde. Door het actief optreden der werklieden, was men de brand spoedig meester. De schade welke veroorzaakt werd bedraagt ongeveer f 250. De heer O', v. d. Pol, leeraar aan de Chr. H. B. alhier slaagde te Leiden voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde. De heer J a c. Al 1 a r t a 1- hier slaagde te Rolduc voor het eind-exa men H. B. S. 5-jarigen cursus. Dinsdagavond 3 uur za.l door de muziekvereen. ,.Arti et Re- •ligioni" onder directie van 'den heer Smol ders het 4de Z.omercciicert in het Burgem. Visserpark worden gegeven. Predikbeurten. N c >1. Herv. Kerk voonp, 10 en nam. 7 uur Ds. ^éldhoen; r" Èvangelisatiegebouw voorm, .10 .en nam.; .k7.-u.ue Ds. Lans van Zeist. Oudshoornsche weg- A'oonn .half 11 Ds. Deetman. - g Martlia-ötichting voorm. 10 uur Ds. iYoors; Geref. Kerk (Raadliuisstr.) voorm. 10 en na-?n. 6 uur de Eerw. heer Nauta. (Hooftstr.) voorm. 10 uur en nam. half 7 Ds. Wientjes. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. half 7 preeklezen. De heer E. Groen a 1- hier slaagde te Leiden voor het eandidaats examen in de Medicijnen. NOORD 1VIJK. Voor het candidaat s- examen geneeskunde slaagde gisteren aan de Leidsche Academie onze plaatsgenoot de heer J. Layendecker. De heer P. M. B e n s c h o p alliier slaagde aan de Techn. Hoogescliool te Delft voor het candidaatsexamen Werk tuigkundig Ingenieur. NOORDWIJK AAN ZEE. Prooi k b e u r t e n. N e d. Herv. Kerk voorm, 10 uur Ds. J. Vermeu len (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz. H. A. en Bed. H. Doop) Ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 3.30 uur Ds. Koers. SEÜHEEtiGD ülEUifS Oplichting. Talrijke inwoners van voormalig Loos duinen zijn de dupe geworden voor kleine of groote bedragen van een oplichter. Eenige weken geleden werden tal van ingezetenen bezocht door een heer die voorgaf in relatie te staan met The Ame rican Email Foto Comp., welke als recla me gratis van een of ander portret een prachtig semi emaille portret vervaardig de. Alleen portkostén, 20 cent moesten worden vergoed. Velen gingen hierop in en betaalden tevens hetzij kleine of groote bedragen voor meer portretten of spelden. Bij velen wist-deze vriend zoo te praten dat men hem zelfs kostbare portretten toevertrouwde. Hiervoor ontving men een bon. Doch hoe men wachtte, de portretten welke binnen eenige dagen terug gezonden zouden worden, kwamen niet en een onder zoek, ingesteld te Rotterdam, maakte uit dat de zaak aldaar onbekend is. En de vertegenwoordiger is met ruim f 300 en een stapel portretten van de Loosduinscbe be volking ook nergens te vinden. „Vad." Een fraai Pensionaat! Naar do Msb.-redacteur te Brussel meldt heeft het parket te Antwerpen een inval gedaan in een z.g. pensionaat te Ranst bij Antwerpen, waar een honderd tal jongens van 6 tot 12 jaar verblijf hou den. Ontzettende dingen zijn daarbij aan het licht gekomen; de jongens verkeer den in een onbeschrijflijken staat van verwaarloozing. Zij sliepen op den grond in een stal of op een zolder, alen den smerigslen kost en stonden voortdurend bloot aan mishandelingen van de zijde van de bestuurders, een onverbetelijken dronkaard en hun twee onderwijzers. Voor jongens, die in dit neutrale pen sionaat werden opgenomen, moest een kostgeld worden betaald van 600 francs per jaar. De jongens mochten nooit be zoek ontvangen. Het zijn meest kinderen, die daar door weinig liefderijke ouders werden geplaatst, om er van verlost te zijn. Onder hen zijn verschillende buitcn- landsclie knapen, n.l. van Hollandsche en Fransche nationaliteit. Ook een meis je was daar ondergebracht. Op zedelijk gebied liet de toestand eveneens veel te wenschen over. Reeds hadden 2 arresta ties plaats. Sprinkhanen-plaag In Rusland. Naar veiluidr, wordt Rusland door een ernstige sprinkhanenplaag geteisterd. Ge heele zwenn.eri van deze beesten trekken voort en verslinden alles wat van hun ga ding is. Vooral in do provincie Woronets is groote schade anagerieht. Op de spoorlijn naar Tasjkant moest het verkeer gestremd worden, tengevolge van een enorme zwerm, welke zich over een breedte van 11 werst voortbewoog. Ploegen werklieden trachten de bees ten te verdelgeD, doch de bestrijding van deze plaag wordt bemoeilijkt door het ontbreken van de noodige gelden. Een Indiaansch krijgsheld. Te Mandam, in de Ver. Staten, is Joe Jungbawk, de zoon van den beroemden Indiaanschen verkenner te Glencaster, aan zijn in den wereld-oorlog bekomen verwon dingen en gasvergiftiging gestorven. Hij werd indertijd door vijf Duitschcrs gevangen genomen. Toen hij door de ge vechtslinie werd gevoerd, viel hij zijn go- leiders aan, waarbij hij drie van ben doodde en de beide anderen als gevange- nen rmet zich mede voerde. Desgevraagd weigerde hij inlichtingen te verstrekken, omtrent zijn ontvluchting, doch deelde alleen mede, dat hij-den drie Duitscliers over zijn, knie den rugge- graat gebroken bad. Inbraak in een keizerlijk paleis te Berlijn. Naar de Berlijnscho redacteur van de „Msb." meldt hebben dieven in den nacht van Donderdag op Vrijdag ingebroken in het paleis van keizer Wilhelm I Unter den Linden. TJit de sterfkamer van den ouden keizer werdep eenige kleinodiën geroofd. Schibbreuk. Een Reu ter-telegram meldt, dat de En- gelscke hl aden uit Melbourne vernemen, dat hel Australisch stoomschip „Suma tra" ter hoogte van de kust van Nieuw- Zuid Wales gezonken is. Alle opvaren den zijn verdronken, n.l. elf blanken en 35 kleurlingen. Be ramp van de_ „Trevessa". Naai- wordt gemeld, is thans ook de tweede reddingboot van de verongelukte „Trévessa" met de jeesjjen andere over levenden' te 'Port-Souillac1 op Mauritius Zonder overheid. Het dorp Baarn zit nagenoeg zonder overheidspersoneel. De burgemeester Iiecft zijn ambt neergelegd, "de Hervormde Pre dikant is vertrokken, de postdirecteur en de rijksontvanger hebben den dienst met 'pensioen verlaten. INGEZONDEN (Buiten varantw oord'elijkheid der Redactie) Nationale H uideaeiooiiing op den Dam. Aan alle Vercenigingen in het Noor delijk deel van Zuid-Holland. Ondergoteekenden, léden van het Pro vinciaal Comité van Zuid-Holland voor de Nationale Huldebetooging op den Dam op 6 September a.s. -richten zich tot alle Vercenigingen in Leiden en omstreken, van welke gezindte, kleur of doel deze ook mogen wezen. Zij verzoeken de Vereenigingen welke op dien datum aan do Huldebtoogïng wenschen deel te nemen, en zich daarvoor nog niet bij den secretaris of een lid van bet Provinciaal Comité van Zuid-Hol land hebben aangemeld, zich vóór 5 Juli aan een van hen op te geven. Tevens moet worden vermeld hoeveel finantieele bijdragen worden beschikbaar gesteld. Uitsluitend geschiede dit schriftelijk. Ook wanneer de landelijke vereenigin gen zich reeds opgaven, wordt zulke op gave nog verwacht van de plaatselijke af- deeliDgen. Zoo spoedig mogelijk zal dan uit den Haag worden gemeld boe zoowel de trei nenloop-organisatie als de stoet-orgaiii- satie geregeld zal en kan worden. Vereenigingen, die zich niet hebben op gegeven vóór 5 Juli, worden beschouwd on I e t deel te willen nemen aan de Natio nale Huldebetooging op 6 Sept. a.s. Ds. J. C. V. VAN BEMMEL, Hiltegom. Mevr. J. SCHOKKING, Leiden. Mr. A. TEPE, Leiden. Ds. I. VOORSTEEGH, Katwijk a/Zee, ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Eindexamen voor den Ned. Ind, Rech terlijken Dienst de becren Mrs. Koesoe- mat Atmadja en R. M. P. Sing, Gib. Practisch apothekers-examen. Bevorderd tot apotheker mej. M. J. Ver huist, geboren te Middelburg, wonende te Leiden en mej. G. Heertjes, geboren te Schermerliorn (H.-H.), wonende te Rot terdam. FASLS-ëSSESlEliTEEa Uitgesproken F. K. Bokma, te Leiden; curator mr. F. K. de Haan. STJISSNiEHlS De Faculteit der Rechtsgeleerdheid aan de Universiteit alhier is dotfr den beken den strijder voor Amerika's toetreding tot den Volkenbond, den vrocgeren Ameri- kaanschen gezant te Brussel, Theodore Marburg te Baltimore (U.S.A.) in de gelegenheid gesteld eenen prijs van f 50 uit te loven "voor den aan de Rijksuniver siteit alhier, in welke faculteit ook inge schreven student, die een naar liet oor deel dei* Faculteit voor zoodanige bekro ning vatbaar opstel schrijft over één der 4 volgende onderwerpen betrekking heb bende op de organisatie van den interna tionalen vrede: I. De organisatie van den internationa len vrede in het Grondverdrag van den Volkenbond. II. Wat heeft de Volkenbond voor den internationalen vrede gedaan, afgezien van Lord Robert Cecil's ontwerp voor een algemeen waarborgverdrag? III. De organisatie van den interna tionalen vrede van 18991914. IV. De organisatie van den interna tionalen vreden van 18991914. Het opstel moet strikt zakelijk gehou den worden (historisch en juridisch), niet langer zijn dan 40 blz. in octavo tik- scbrift en vóór 25 December 1923 onder teekend ingezonden worden bij den ab- actis der Faculteit (prof. mr. D. van Blom, Hooigracht 25, Leiden). Het manuscript moet een motto dragen, te herhalen op een bij het manuscript ge voegde enveloppe, die den naam en het adres van den schrijver zal inhouden. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men Boekhouden en a.v., afgenomen door „De Vereeniging Het Nederlandsch Han delsinstituut Arasterdam" de heer W. G. H. van der Horst, alhier, leerling van den heer W. J. de Haan. Te Delft slaagde voor het propacdeu- tisch examen voor werktuigkundig in genieur de heer J. Rosdorff, alhier. Op uitdrukkelijk verlangen van prof. Lo- rentz zal diens 70ste verjaardag op den ].8den Juli onopgemerkt voorbijgaan. Maandag a.s. zal mej. J. Hakkaart den dag hordenken, waarop zij vóór 125 jaar bij de firma Gerzon in dienst trad. De leerlingen-onderofficier van de Kweek school voor Zeevaart alhier, zullen van 2 tot 12 Juli deelnemen aan de schietoefenin gen in de legerplaats bij Harskamp. Het staat nu vast, dat de opleiding voor leerling-onderofficier bij de Marine, aan de Kweekschool alhier, zal eindigen op 2 October a.s. Alsdan zullen de leerlingen zich te Nieuwediep inschepen voor Ned:- Indië. - De militairen van -het Ge regiment artille rie, alhier, die 10 dagen in de legerplaats bij Harskamp gedetacheerd zijn geweest, onder leiding van luitenant-kolonel W.de Reus, zijn gisteren hier weer teruggekeerd. In de heden gehouden vergadering van de Leidsche Bouw-Maatschappij werden balans- en winst- en verliesrekening over 1922 goedgekeurd en het dividend vastge steld op 85 pet., ten vorigen jare 7 pet. Tot Commissaris werd herkozen de heer Ir. H. J. Jesse alhier. Programma van het Parkconecrt op Dins dag 3 Juli, 8 uur: No. 1 Marsch uit „Die Tangoprinzessin", Gilbert; 2. Spanische Lustspiel Ouverture, Kéler-Béla; 3. „Wein, Weib und Gesang", Wals, Strauss; 4. Fantaisie sur „Hugue nots", Meijerbeer; 5. a. Charmoes en b. Salterellö, Oud-Nederlandscho danswijze, arr. Geijp; 6. „Ueber den Wellen", Wals, Rodas; 7. „Lciclsch Dagblad", marsch, Geijp. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. 'Brie even Binnenland. Mej. W. Gools, Den Haag Commissaris van Politie, Rlicden A. van Eclilman, Al phen aan den Rijn B. Elzcrnag, Hoogmade W. HoIteTinan, Lochem Leidsche Cou rant, Leiden Zuster Mulder, Zeist. Mej. Truda adres v. Noord, Rijswijk Mevrouw SimonsOppenlicimer, Den Haag Wed. "Uiterwijk Hoogenslra'en, Den Haag Wed. Zwijndrecht Dommisse, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland Mevrouw de GraafNierstrasz, Zoeterwoud- scheeingel J. Kool, Amsterdam Mei. J. C. Kreukniet, Rotterdam Mej. M. van Maas tricht, Den Haag Mej. M. Moor, Den Haag, Brieven Buitenland. Alico Gruner, Londen Fr. L. M. Kammcr- sche, Osnabruck E. Moiier Gehoud, Cor- nant Chamb. Briefkaarten Buitenland. Familie Cuppen, Brussel Schipper Doo- déwaagd, Luik J. Kluft, Har.ihorn A. H. Lemmers, Brighton. Vier briefkaarten zonder adres. TELEGERiHÜHEti Ür- Sï>s?.:isshe Syndicalists. BARCELONA, 29 Juaï (V.B.) De politie deed heden oen inval in het syn dicalistische hoofdkwartier, waar eeni groote hoeveelheid wapens en munitie in beslag werd genomen. Verschillende per sonen werden gearresteerd en overge bracht nar de militaire gevangenissen. Verklaringen van Mellon. LONDEN, 30 Juni (V.D.) Mellon, de secretaris voor de schatkist der Ver. Sta ten, die gisteravond te Southampton ar riveerde, verklaarde, dat de mededeelingen dat 'n deel der Amer.. politiek gericht zou zijn op 't in beslag nemen van schepen,dio sterken drank in do Amerikaanschc wa teren brengen, pure verzinsels zijn. Mel lon voelde niet de vrijheid iets naders over bet drankverbod te zeggen. Hij isï niet naar Engeland gekomen voor een fi- nancieele missie, doch voor rust en ont spanning. Laatste Berichten Verkiezing Eerste Kamer. Het Bureau C. C. verzoekt ons er de aandacht der A. R. leden van de Prov. Stalen op te vestigen, dat de candidaat- stelling voor do verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Gencraal moet plaats hebben op Dinsdag 10 Juli a.s. Bij de candi datenlij sten moet wor den overgelegd de verklaring van elk der candidaten dat hij bewilligt in de plaats hem op de lijst toegewezen. Visschepijberichfen. IJMUIDEN, 29 Juni. Heden kwamen van de trawlvisscherij aan den afslag d© stoomtrawlers IJM. 40Calabr ia met f 171-1 en HD. 76 Insulinde met f 1985, alsmede de zeilloggers SCH. 144 Minister mr. de Vis ser met- f 250 aan be sommin?-. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Juni. Veiling. Bloemkool I G —12, Idem II 3—5, Salade 1.20-2.60, Wortelen 411, Komkommers 713, Selde rie 1.802.50, Pieterselie 23, Snijhoonen 1.201.30, Heerebooucn 0,390.42 alles per. 100; Doperwten 2127, Peulen 1726 Postelein 813, Spinazie 1723, Tuiii- boonen 2124, Aardappelen 812, Aard beien 8088 alles per 100 Kg. 30 Juni. Beter. Do prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter controle 1.55, prima boeron- boter 1-701.80, goede boerenboter 1.50 1.65. Aangevoerd 3/3, 10/6, 103/8 en 17/16 va ten, wegende 2630 Kg. Kandel goed. Eieren. Totale aanvoer 7891 stuks. De prij zen waren: Kipoieren 5.505,90, cn Eenden eieren 5-505.85 per 100 stuks. Handel stug. Turfmarkt van 25—30 Juni. Lango en .Korte turf gten aanvoer en geen noteoring. BOSKOOP, 29 Juni. Veiling. Rozen. Ophelia 55 cb., Golden Ophelia 50 et., Sun burst 35 ct„ Hadley 50 ct.,.. Pr. de Bulgari© 30 ct., Columbia 30 ct:, Butterfly 50 ct., Mme Jules Bouché 28 ct., alles per bos; stamrozen m pot 40 ct. per stuk; Polyan- tharezen poulsen b460 ct-., Lelic's 65 ct., Dahlia's f 1.10, Gladiolen 40 ct., Lathyrus 21 ct., Pioenen 2035 ct., Violieren 44 ct., Pyrethrum 6 ct., Campanula 13 ct., Papa ver 41 ct., Anjers 410 ct., Delphinium 20 27 ct., Asparagus 55 ct., alles per bos. Fruit: Aardbeien 3139 ct. per 5 ons;' Perzikken 21 ct. per stuk. UTRECHT. 29 Juni. Kaas. Aan de kaas markt alhier waren beden aangevoerd 295 wa gens'kaas; wegende 77125 Kg. De rrijzen waren als volgt: le kwal. van 4346; 2e kw. van 4042, rijksmerk van 4350 per Kg. Handel matig. ROELOFARENSVEEN. 30 Jui. Veiling. Bloemkool 38 ets.; aardbeien 4560 ct. p. Kilo; peulen f 1.20f 1.05; groene peu len fi.40—f 1.55; peulen I f 1.80—f 1.90: extra peulen f 2.30f 2..80; peulen II f 1.05—1.15; doperwten f 2.10—f2.40; capucijners f 2.30—f 2.50; tuiubooncn f 2, Alles per 10 Kilo. Augurken grof f 1.10 per 5 Kilo. Doorsnceprijs van 29 Juni, met aftrok van veilingskosten: Peulen '3.30, Groen? Peiilen 1.56, Idem No. 1 2.Peulen Extra 2.44 Peulen No. 2 1,27; Doperwten 2,10; Capu cijners 2.—; Tuin boon en 1.66. ALPHEN AAN DEN RIJN, £9 Juni. Veiling Per 100 Kg.: Spinazie 1315.50, Peulen 18.Doperwten 2324, Postelein 12.90 —13.80; Per 100 bos: Peen 4—8.50; Andijrie 45; Per 100 stuks: Kropsla 2.503.50: Komkommers I 811, Komkommers IT 6.10—8, Bloemkool I 6—11, Bloemkool II* 2—5; Per ÏQO pond: Aardbeien 3036. Een mislukte poging. SAN DIEGO, 30 Juni (V.D.) Kapi tein Smith en luit. Richter startten Woens dag j.l. om 4.46 uur in een Haviland-ma- chine teneinde een poging te doen om 4 dagen en 4 nachten aan één stuk in do lucht te blijven. Er werd gevlogen over een driehoek van 30 mijlen. Driemaal mocht een oogenblik geland worden om brand stof in te nemen en eenmaal om zicli van voedsel te voorzien. Een latcrr bericht meldt, dat Smith en Richter ten gevolge van mist een noodlanding moesten maken in de baai van San Diego. De machine sloog over den kop en werd vernield. De avialeurs bleven ongedeerd. Wisselnoteeriügen (Amsterdam"! Zicht: Londen 11.693/4 Berlijn Parijs f 15-11 n Prussel 1313 w Zürich 4ö.° Weenen ^636 Roiïirf 3! .35 Madrid 37.45 Kopenhagen. 45. Chrïstïania 42 10 Stockholm 67.60 New-York i 2.5£5/s Telegrafisch Vfeerboricht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 30 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.769.2 Valentie. Laagste Barometerst.: 75S.1 Sacrna. Verwachting tot den avond van 1 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, half- tot zwaarbewolkt of betrokken, weinig of geen regen, zeilde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3