Gemeentelijke Aankondiging. B. en W- van Leiden brengen ter alge meens kennis, dat door A. v. d. Kaai te Leiden, een verzoekschrift is ingediend ter bekoming van verlof voor den ver koop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel en de daarachter gelegen kamer van bet perceel Haarlemmerstraat No. 232. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7X&X uur- Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen do volgende huisartsen den dienst waar: Dr Hjvens Gréve, Rijn en Schiokaile 104, Tel. 1681. Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Mulder, Watersteeg, Tel. 990. Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241. Dr. Weebers, Hooigracht 31, Tel. 369. De Geneeskundige Zondagsdienst te OegstgeeBt zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Wilhehninapark, Tel. 390. Hedenmorgen is ter beschikking van de Justitie gesteld zekero S., alhier, als verdacht van diefstal. S. beweerde eerst, dat hij een „neef' was, van den persoon die men hebben moest, maar dank zij de hulpmiddelen waarover de politiedienst beschikt, kon de identiteit van den verdachte spoedig wor den bewezen. Bij het inladen van marktvee aan het station, bleef gistermorgen plotseling een koe dood; waarschijnlijk tengevolge van hartverlamming. Het cadaver werd naar het slachthuis overgebracht. De koe behoorde toe aan den koopman V., te Rot terdam. Tegen L. is gisteren proces-verhaal opgemaakt wegens huisvredebreuk, daar hij ondanks herhaald verzoek van be voegde personen een. der interne lokalen van het Postkantoor niet wilde verlaten Dat „gemakkelijke" afbetalingsstelsel ook! Tegen S., is proces-verbaal opgemaakt daar hij zich had schuldig gemaakt aan het „verpatsen" van een voorwerp, dat hij' van een firma in huurkoop had. Wanneer zal men het gevaar, dat aan dit stelsel is verhonden eens inzien? Op het Stationemplacement liep he denmorgen te 6 uur een tramwagen uit den wissel. Ongelukken hadden er geluk kig niet bij plaats. Voor het examen tot het verkrijgen van een diploma als huishoudkundige slaagde gisteren to 's Gravenhage Mej. G. Jj. Eerdmans alhier. B8ü!iEKL£tü® Het Regeeringsjubileurn van de Koningin. Vice-admiraal, adjudant-generaal chef van het Militaire Huis van de Ko ningin en de opperceremoniemeesler van de Koningin brengen ter kennis van auto riteiten, particulieren, deputaties en com missies uit Amsterdam en uit de provin ciën Gelderland, Noord-Holland, Utrecht Friesland, Overijssel, Groningen en Dren te, die wenschen te worden toegelaten tot Je cour van gelukwensching, door H.M. «er gelegenheid van haar 25-jarig regee ringsjubileurn, te houden begin Septem ber a.s., dat zij zich zullen moeten in schrijven op de lijsten, welke ter teeke- ning zullen zijn neergelegd in het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam, van 1—31 Juli, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 4 uur op iederen werkdag. Autoriteiten, particulieren, deputaties en commissies uit 's-Gravenhage en uit do provinciën Noord-Brabant, Zuid-Hol-: land, Zeeland en Limburg, zullen in Sep tember a.s. te 's-Gravenhage worden ont vangen na Harer Majesteits bezoek aan Amsterdam. Voor hen zullen lijsten ne- dergelegd worden in het Koninklijk Pa leis Noordeinde te 's-Gravenhage van 1 dl Juli a.s., van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur op iederen werkdag Juiste data en uren waarop te Amster dam en te 's-Gravenhage de cour zal ge houden worden zullen nader ter algemce- ce kennis gebracht worden. Do chef van het Militaire Huis hrc-ngt sndcr de aandacht van belanghebbenden, *at afzonderlijke lijsten zullen worden neergelegd voor actiefdienende, reserve- en gepensionneerde officieren en voor actief dienende reserve- en gepensionneerde mi litairen van de zee- en landmacht bene den den rang van officier, en dat het voor de goede regeling van de Cour noo- dig is, dat door hen uitsluitend op deze lijsten wordt geteekend. Alle gepension- noerden, die niet als zoodanig hun opwaoh ting wenschen to maken, wordt verzocht zich in te schrijven op de lijsten voor autoriteiten, particulieren, deputaties of commisises. De militairen zullen uitslui tend in do residentie worden ontvangen, hehalvo zij, die tot het garnizoen Amster dam hehooren. k Het is wenschelijk, dat alle ingeschre-» Venen, die eenige betrekking vervullen, deze op de inschrijvingslijsten vermelden met opgave van woonplaatsen. Tot het nederleggen van adressen van hulde zal gelegenheid bestaan in de tegen woordigheid van de Koningin; de be schikbare tijd en de gelegenheid zullen echter niet toelaten, dat toespraken, hoe kort ook van inhoud, zullen kunnen ge houden worden of dat particuliere belan •gen op deze Cour kunnen worden voor gedragen. Alle tot de Cour toegelatenen z.ullen hij voorkeur gekleed moeten zijn in ambts- costuum of uniform; voor hen, die niet in het bezit zijn van ambtscostuum of uni form, is rok met witte das gewenscht, doch niet verplicht. V- Baron van Voorst tot Voorst. Naar gemeld wordt, moet het in het voornemen, liggen van baron Van Voorst tot Voorst om zich voor de komende par lementaire periode niet meer voor heb voorzitterschap der Eerste Kamer beschik baar te stellen. De Telegr. is echter gemachtigd dit bericht tegen te spreken. De Leerplichtwet. De Minister van Onderwijs heeft aan de inspecteurs van het L. O. medegedeeld, dat nu de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de Leerplichtwet dooi de Tweede Kamer is aangehouden, hij het niet wenschelijk acht de soepele toepassing van die wet te laten voortduren. Van nu af zal dus volledige uitvoering moeten worden gegeven aan artikel 3 der Leer plichtwet, zooals dat luidt na de wijziging door de wet van 25 Oct. 1921. Nederlandsche Heidemaatschappij*. In de op 27 dezer gehouden vergade ring van den Raad van Commissarissen der Nederlandsche Heidemaatschappij werd in de plaats van den heer jhr. mr. G. L. M. H. Ruijs de Beerenbrouck, die als zoodanig wegens hoogen leeftijd had bedankt, tot voorzitter gekozen de heer A. W. J. J. Baron van Nagell, thans onder voorzitter. In do daardoor ontstane vacature werd voorzien door de verkiezing van den beer dr. H. J. Lovink, tot onder-voorzitter. Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland is verhinderd "Woensdag, 4 Juli a.s. audiëntie te verleenen. Afschaffing strijkgelden. Verschenen is de memorie van ant woord over het wetsontwerp houdende regeling omtrent het dragen van de kos ten van openbare verpachtingen en het uitloven van premiën hij openbare ver- koopingen en verpachtingen. Hieraan wordt het volgende ontleend:. Do voorstanders van het behoud van de strijkgelden stellen gewoonlijk op den voorgrond, dat de strekking daarvan is ■het verkrijgen van een waarborg, dat de prija de waarde van het goed zooveel mo gelijk dekt. Theoretisch ligt hierin wel een kern van waarheid. In de praktijk daarentegen kan deze premie maar al te vaak leiden tot een noodeloos opvoeren van de kosten en een niet gerechtvaardig de verrijking van personen, die er een bedrijf van maken, bij wijze van specu latie, strijkgeld te „jagen". Alles bijeengenomen is voor de afschaf fing van het strijkgeld iels meer te zeg gen dan voor de handhaving. Wanneer do regeering ten slotte het voorstel der staatscommissie voor het pachlvraagstuk om ook het strijkgeld te verbieden heeft gevolgd, ligt niettemin voor haar de voor naamste beteekenis van art. 2 in het ver bod van de andere premies, gelijk wijn koop welke zonder meer afkeuring ver dienen. Toepassing Registratiewet 1917. De Minister van Financiën heeft met betrekking tot de toepassing van de Re- gistraliewet 1917 op acten van verkoop en van erfpaebtsuitgiften van gronden, waar op in het vooruitzicht van de opmaking der to registreeren acte, reeds met het stichten van gehouwen is begonnen, vol gens de „N. R. Crt." bepaald, dan wanneer in dergelijke gevallen niet aanstonds ac ten in den vorm kunnen worden opge maakt, het voldoende is, dat van een en ander een schriftelijke verklaring ter re gistratie wordt aangeboden, waarop als dan het recht wegens overdracht zal wor den geheven. Op die wijze kan worden voorkomen, dat het recht later ook over de waarde van inmiddels gestichte gebouwen zal moe ten worden betaald. Is een dergelijke ver klaring niet ter registratie aangeboden, dan zal slechts bij grooto uitzondering op een verzoek om kwijtschelding of vermin dering van het recht te dezer zake gun stig kunnen worden beschikt. BygTEHLAND DE POSITIE VAN FRANKRIJK. Frankrijk is onverbeterlijk. Reeds geruimen tijd hebben Engeland en Italië er op aangedrongen zijn politiek te wijzigen, doch de imperialistische op vatting in deze republiek is zoo ingekan kerd, dat het ten slotte wel tot een con flict zal moeten komen, wil men niet on der de terreur van Parijs de wereldvrede en rust zien vergaan. Wij meldden dezer dagen, dat Enge land zijn luchtvloot gaat uitbreiden we gens onevenwichtigheid ten opzichte van Frankrijk. De Fransche regeering nam onmid dellijk een contra-besluit om de begroo- ling van do luchtvloot met 30 milliocn te verlioogen! Men betreurt het te Londen, dnt de ge rechtvaardigde poging van Engeland, om den achterstand in zijn landsverdedi ging, wat het luchtwapen betreft, in te halen, op deze wijze door Frankrijk be antwoord wordt, dat niet alleen het sterk ste leger, doch ook de sterkstei luchtstrijd kracht heeft. Bovendien betreurt men, dat Frankrijk blijkbaar in iveerwil der officieele ontkenning in het plan van En geland een uitdaging ziet, zoodat dus een nieuwe wedloop der bewapeningen, on vermijdelijk dreigt te worden. Men merkt op, dat Frankrijk hot zelf geheel in de hand heeft, of Engeland al dan niet tot uitvoering van zijn program zal over gaan, waar dit geheel is beperkt tot ver dediging van eigen bodem. Geen wonder dat men in Brittannië beu is van het Fransche optreden en we verwachten dan ook ten slotte een breuk tussohen de vroegere bondgenooten. En dat niet alleen naar oorzaak van het luchfvaartvraagstuk, doch ook ten aanzien van de beruchte Roerkwestie. Nadat men de zaak enkele weken te Parijs slepende heeft gehouden, blijkt eindelijk uit een rede van Poincaré in de Kamer, dat de antwoorden op het Engelsche vragenlijstje zooal niet ondui delijk dan toch onbevredigend zullen zijn. Het heeft den schijn of men te Parijs eerst afgewacht heeft wat Engeland met zijn luchtvloot zou doen, en nu de be slissing dienaanganado voor Frankrijk ongunstig is uitgevallen, men er de brui aa.n geeft verder Engeland te believen. Het gebral da.t Poincaré gister weer deed hooren ia tè bekend, dan dat we er veel van zullen zeggen. Een paar uitlatingen zijn merkwaar dig. Zoo zeide de premier o.a.: „Het eenig middel, om Duitschland tot betalen te brengen is dat Duitschland gaat verlangen, de Roer weer in zijn be zit te hebben." Men kent het verhaal van de worst en den slagersjongen? De wreedaardige vleeschhouwersbe- diende hield, om de hondenkar waar hij op was gezeten sneller te doen gaan, een worst op een dergelijke afstand van de neus van het trekdier, dat do reuk van het lekkere hapje de hond in razende vaajt deed voortijlen, terwijl de wagen bestuurder wel zorgde, dat het bij rui ken bleef. Het beeld spreekt voor zichzelf: „Duitschland moet naar de Roer gaan verlangen". Poincaré besloot: „Wij willen de Roer niet afpakken we zullen dat gebied slechts houden tot Duitschland zijn schul den heeft betaald. Do jongste Duitsche voorstellen getuigen niet van ernst en zijn geen antwoord waard. Als Duitschland dat niet begrijpt des ie erger voor dat land; vrij zullen een zoo belangrijk pand als het Roergebied niet opgeven, voor men ons heeft betaald. De Fransche troepen waken niet enkel over de geteekende verdragen, maar zij verdedigen zelfs de Duitsche republiek te gen de nationalistische afdwalingen- Zij zullen hun werk van rechtvaardigheid en. vrede voortzetten cq. zich eens te meer verdienstelijk maken jegens bet vader land." Hm. Humbug! Moet aan dergelijk zelfbedrog de we reldvrede worden overgeleverd! De berichten uit Londen wijzen er wel op, dat men daar eindelijk een oplossing wil hebben. De toestand van onzekerheid, heeft niet nagelaten invloed uit te oefenen op den handel en in Britsche handelskringen ver langt men vurig, dat thans tastbare vorde ringen in de richting van een regeling der vraagstukken worden gemaakt. Men zal nu toch wel weten, dat er van Frankrijk zelf geen heil meer is te wach ten. Moge Engeland dit goed verstaan en Frankrijk als een zelfverblinde alleen la ten staan in het ware belang van Europa. KORTE BERICHTEN. In Joego Slavië heerscht ontevreden heid over Kroatië. De voedselvoorziening te Essen is ernstig. De stedelijke opslagplatasen van levensmiddelen zijn ledig. De aardappel- voendening staat er treung voor. In de behoefte aan groenten wordt slechts voor 1/3 deel en aan melk voor 1/5 deel voor zien. De Amerikaanscke millionair John D. Rockefeller heeft ondanks zijn vergevor derden leeftijd hij is nu 84 jaar het plan opgevat om een reis om do wereld te gaan maken. Het ligt in zijn bedoeling om met het schip, dat hij voor dit doel heeft laten bouwen en waarop zich honderd gas ten zullen bevinden, de minder bekende gobieden van den aardbol te bezoeken. Een anti-monarchistische motie, die ter zitting van de conferentie der Labour Partij werd voorgesteld, vond weinig steun De conferentie weigerde zelfs met een overweldigende merderheid van stemmen de motie to behandelen. Een voorbeeld voor de Nederlandsche collega! In verband met den achterstand in de hout leveringen door Duitschland, heeft de Rijnlandcommissie besloten beslag te leg gen op 50.000 kub. Meter hout uit de do- maniale bosschen bij Trier. To Gustavsburg bij Mainz is een be drag van 4 milliard mark, bestemd voor uitbetaling aan stakende Duitsche spoor wegarbeiders, in beslag genomen. Vier personen, behoorende tot het corps Oberland, zijn gearresteerd onder be scliuldiging van deelneming aan verschil lende daden van sabotage in het Roerge bied. In den nacht van 28 dezer zijn schoten gelost op 'het infanterie-cantonnement te Kronenberg ten Zuiden van Elberfeld. Nie mand werd evenwel gewond. Het Exchange persbureau meldt uit Melbourne: Het Austalisch s.s. „Sumatra" hetwelk 864 ton meet en vroeger toebee hoorde aan de Norddeutsche Lloyd, is bij de kust van Nieuw Zuid-Wales met man en muis vergaan. De bemanning bestond uit 11 blanken, waaronder de moeder van den gezagvoerder en 35 kleurlingen. Vreeselijke toestanden. Donderdagnamiddag heeft de justitie zich in verband met verschillende klachten begeven nar een particuliero kostschool te Ranst, nabij Antwerpen ten einde aldaar een onderzoek in te stellen. Er werden toe standen ontdekt, waarvoor het woord „vreeselijk" te zwak is. In bet gsticht, een gewoon boerenhuis, waar hoogstens vijftig kinderen een be hoorlijk onderkomen zouden kunnen vin den, waren meer dan honderd jongens van acht tot veertien jaar oud en een enkel meisje. Het zoogenaamd pensionaat ver keerde in een toestand van totale verwaar- loozing en vervuiling. Het voedsel dat de kinderen ontvingen, was afschuwelijk en ten ©enenmale onvoldoende, viaar 't ergste aws, dat vele kinderen, waaronder ook het meisje, klaagden het slachtoffer te zijn van onnoembare handelingen van do zijde van den directeur en een der zooge naamde leeraars te zijn geworden. Men vraagt zich af, hoe ouders hun kin deren aan dit gesticht konden toever trouwen. Maar de meeste dezer ongelukki- gen zijn zoontjes van ongetrouwde of her trouwde moeders, arme verschoppelingen. Zelfs is onder hen een oorlogswees. De be schuldigde lecraar is gevankelijk naar Ant werpen gebracht. Een nieuwe verkeersweg dcor Londen? Draadloos wordt gemeld dat morgen in den Londenschen gemeenteraad een voor stel aan de orde komt voor den aanleg van een nieuwe straat door het hartje van Londen tot een breedte van zestig voet. De kosten van dezen weg worden geraamd op 1.532.000 pond. Kindersterfte in Frankrijk. Dr. Wallieh, professor in de veloskunde aan de medische faculteit te Parijs heeft voor een der vrouwenvereenigingen een rede gehouden, over de kindersterfte. De statistieken en cijfers, welke hij voorlas, waren ontstellend. „Vijftig procent van de kinderen, wel ke aan de zorg van voedsters zijn toever trouwd", aldus de professor, „sterven zeer vroeg wegenis onwetendheid en zor geloosheid dezer verzorgsters, daar aan zeer weinig kinderen een natuurlijke voe ding gegeven wordt. Het gevoortecijfer is toch reeds laag, terwijl bovendien elk jaar 40.000 kinderen, voor zij 12 maanden oud zijn, sterven wegens gebrek aan deskun dige beh.mdéling". Professor Wallieh maakte dan een ver gelijking lusschen de geboortecijfers der verschillende landen en wees erop, dat er per 10000 inwoners por jaar in Duitsch land 141 kinderen, in Engeland 115, in Oostenrijk 114, in Italië 113 en in Frank rijk slechts zeven kinderen geboren wor den. STATEgl«SElgEBiil&L EERSTE KAMER. - Vergadering van gisteren. Bij het ontwcrp-BakkerNort (Dit ini tiatief-voorstel wilde de zuster van een ongehuwden ambtenaar, die ten minste 10? jaren de huishouding voor hem voerde, bij diens overlijden voor pensioen-uitkeering in aanmerking doen komen) betreffende de wijziging van de Pensioenwet, be strijdt de heer De Veer (A.-R.) dit, daar het een onjuist principe brengt, de conse quenties niet te overzien zijn en het lot on billijkheden le.idt. Mevr. Pothui sS m i t (S.-D.) ver dedigt het ontwerp. Mevr. B a k k e rN o r t (V.-D.), lid der Tweede Kamer, verdedigt het voor stel, dat geen novum is. Van 1814192 L kende het Souverein besluit hetzelfde recht toe aan de zuster en moeder. Even eens de provinciale verordening van Zuid- Holland. Wegens de storting van de pre mie voor het weduwenpensioen heeft me:i recht op deze regeling. De minister krijgt niet do verplichting, maar de bevoegdheid. De heer Slingenberg (V.-D.) ver dedigt het ontwerp eveneens. De heer H a a z c v o e't R.-K.) bestrijdt bet wegens onvolledigheid. Het ontwerp wordt verworpen met 17 tegen 10 stemmen. Tegen de heeren Haazevoet, Diepen horst, De Vos van Steenwijk, Verkouteren, Gilissen, v. Wassenaer van Catwijk, v. d. Lande. Blomjous, Arnts, L. de Vries, De Waal Malefijt, Janssen, Anema, De Veer, Groles, Hafman, Dobbelman. Zonder discussie worden onder meer aangenomen de Pensioenwetten voor do land- en zeemacht, de wijziging van het militaire weduwen- en weezenpensioenl, de wijziging van de begrooting voor Ned.- Indië 1923 en de verhooging van de uit- keering van bet weduwen- en weezenpen- sioen der Europeesche officieren van het Ned.-Indischo leger. De Kamer wordt verdaagd tot 10 Juli. Gemeenteraad Oegstgeest. De vergadering wordt geopend door den Voorzitter den heer J. G. M. v. Griethuij- sen, waarna de notulen worden voorgele zen van de vorige vergadering, die onver anderd worden goedgekeurd. De heeren Nijssen en ZaalbeTg zijn af wezig met kennisgeving resp. door ziekte en uitstedigheid. Ingekomen stukken: Verschillende goed gekeurde comptabiliteitsbesluiten van Ged. Staten.- Aflossing Hyp. Crediet van de H.H. Kraan en Grcnewegen. Goedkeuring van Ged. Staten van aan vraag Chr. Schoolbestuur Endegeester- straatweg. Missive, dat door Ged. Staten is ver daagd het besluit van den raad waarin was goedgevonden een straataanleg van Rhijngeesterstraatweg naar de Groene- steeg. De kas van de gemeente werd kloppend bevonden met de bescheiden. Het gemeenteverslag over 1922 wordt ter visie voor de leden gelegd. Het verslag, benevens rekening en ver antwoording van de Burgerwacht .wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek om een iapverbod in te voeren, vindt geen animo daar in deze gemeente zoo goed als geen misbruik vail alcoholi- S schen drank gemaakt wordt. Aanvraag om adhaesiebetuiging van do <- gemeente Smilde inzake omslag percen- tagc inkomstenbelasting wordt voor ken- nisgeving aangenomen. Hetzelfde geschiedt met een adres tot i bet instellen van een vloekverbod. De raming van uitgaven van de gezond- heidscommissie wordt voorgelezen en do bijdrage van de gemeente hierin bespro- I ken. Wordt goedgekeurd. Voor onderzoek geloofsbrieven van do gekozen raadsleden worden benoemd da heeren van Egmond, de Graaf en Bakken. Na onderzoek en uitgebracht advies van 7 dc commissie stelt de Voorzitter voor tot i toelating te besluiten, waarmede allo leden zich vereenigien. Voorstel wijziging jaarwedde en instruc tie van den gemeente-opzichter wordt be- sproken en do noodzakelijkheid hiervan uiteengezet. Do verandering bestaat in hoofdzaak hierin dat do opzichter zich al leen zal hebben te wijden aan de werk zaamheden van de gemeente en voor zicli zelf geen zaken meer zal kunnen doen. Voorgesteld wordt tegelijk de jaarwedde te bepalen op f 3500 plus eenige kleiner© vergoeding circa f 200 beloopend, een en ander ingaande 1 Januari 1924. Na eenige opmerkingen worden dezo voorstellen aangenomen alsmede de ver andering van de instructie. Verzoek van den gemeente-wegwerker A'. P. v. d. Berg om ontslag; wordt met 1 Januari toegekend. Comptabiliteit. Verhooging van de begrooting mot f 20.000 hetgeen samenhangt met aflossin gen voor Hyp. Crediet, (de posten zijn niet meer toereikend) wordt met eenige andere verhoogingen goedgekeurd. Voorstel tot aankoop van grond voor woningbouw. Dit voorstel wordt langdurig besproken. Volgens den Voorzitter is het tekort aan woningen zoo groot-, en de aandrang zoo sterk dat het noodzakelijk wordt geacht hieraan gevolg te genen. B. en W. stellen daarom voor een stuk grond te koojoen voor cventueele bebouwing gelegen aan den Morsch thans in eigendom van den lieer Rube n kamp, voor f 8610 f 3.50 per M2.) Geruimen tijd wordt het voor cn te gen overwogen waarna de Voorzitter sterk: aandringt tot aankoop over te gaan, op dat na aankoop B. en W. met vaste plan nen kunnen komen en de raad daar zijn beslissing kan nemen. Het gaat hier om het tekort aan arbei- derswoningen eenigszins te leenigen waar-- om waarschijnlijk zal begonnen worden met hot bouwen van een tiental arbeiders- woningen. Het voorstel wordt ten slptte aangeno men met een stem tegen, die van den heer van Delft. Naar aanleiding van een schrijven van do H.H. Kraan cn Groencwegen om ver andering te brengen in de bouwverorde ning aangaande de oppervlakte die thans is bepaald op 35 M2. om dio terug te bren gen op 25 M2., is advies gevraagd aan de gezondheidscommissie die zich daarmede niet vereenigen kan. Hierop wordt afwijzend beschikt. Een kleine verandering ondergaat de bouwverordening betreffende de rooilijnen hoofdzakelijk met het oog op de nieuw© - straten. De rekening 1922 van het Burg. Armb, wordt voorgelezen en goedgekeurd. De bcgrooting 1924 wordt voorgelezen, waaruit blijkt, dat een hoogere subsidie moet worden aangevraagd. Hiermede kun nen alle leden zich vereenigen. Rekening en begrooting H. G. Armbe stuur worden voorgelezen en goedgekeurd. De leverantie van grind en bazalt wordt gegund aan den heer Wilbrink te Leiden. B. en W. vragen den raad ma-chtiging om ©en leening te sluiten groot f 30.000 ten behoeve van de schoolbouw „Duinzicht." Het crediet wordt verleend. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten en gaat de raad over in geheime zitting. Gemeenteraad Sassenheim. Vergadering van Donderdag 28 Juni n.m. 7 uur. Voorzitter burgemeester Gouverneur. }- Aanwezig allo leden. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen, die ditmaal voor het eerst, overeenkomstig het in de vorige vergadering genomen besluit, hebben ge-^ circulecrd, worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken is het proces-verbaal van de controle op kas en boeken van den gem.-ontvanger, waaruit blijkt, dat alle bescheiden in orde zijn be vonden. Het onderzoek der geloofsbrieven, dat in de vorige vergadering was uitgesteld, heeft nu plaats, waarop lot toelating wordt geadviseerd en besloten. De voorzftter deelt mede, dat de bewoners van den Warmonderdamschen j weg hebben bericht, niet genegen te zijn om bij te dragen in de kosten van een eventueele waterleiding-aanleg langs dien weg. Waar bovendien een aanleg langs de Wasbeekerlaan, zooals die in de vorige vergadering was besproken, ook veel goedkooper is, wordt tot het laatste be sloten. De heer War na ar weth. geeft in overweging om de Wasbeekerlaan te ver- breeden, daar zij voor het drukke vorkeer ■te smal zal blijken te zijn; vooral nu daar de watertoren zal verrijzen. De voorzitter heeft daar ook al eens over gedacht. Het is hem echter ge- bleken dat de daarbij betrokken grond- eigenaren niet bereid zijn tot het afslaan i van hun perceelen, dan tegen grof geld. De heer War na ar acht het toch welj mogelijk om de noodige orond in handen te krijgen, b.v. door de wegbreedte bij verordening vast te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2