Gemeentelijke AaeikontSiging^ GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visebmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG verkrijgbaar SCKELVISCH a f 0.19— f 0.27. SCHOL a f 0.16—f0.35 en MA-, KREEL a f0.25 per pond. J. G. VAN DER LIJP, Wcth., loco-Burgemeester. Leiden, 25 Juni 1923. AGENDA. DINSDAG 26 Juni, Leiden. (Ledenvergadering L. A. W. E. T. Oafé Restaurant „De Harmonie". Aanvang 8 Vt uur. WOENSDAG 27 Juni. Leiden. „Or gel-concert" te geven door Anton H. Tie- rie. Pieterskerk. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7K—8M uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Kuip der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. lasting niet gemist kunnen worden blijft men ten aanzien van het getal voor perso neel te heffen opcenten aangewezen op een. cijfer van 20. Met het oog op een en ander blijft dan alleen nog mogelijk eene vermindering van het aantal opcenten op do hoofdsom der grondbelasting. "Waar het aantal op centen personeel op 20 moet blijven be paald, kan echter het getal opcenten on gebouwd niet verder dan tot 20 worden teruggebracht. Een verdere verlaging van «de opcenten gebouwd die sinds 1851 steeds tot een gelijk getal zijn geheven als de op centen orgebouwd is niet mogelijk, wijl daardoor het evenwicht in de begrooting zou worden verbroken. Gedep. Staten hebben aan de Staten vergadering ter vaststelling ln overweging gegeven een ontwerp-algemeen reglement op overzetveren in de provincie Zuid-Hol land. Bond van Landpachters. Op de bestuursvergadering van den Bond van Landpachters in Nederland werd besloten tot oprichting van een rechtskundig adviesbureau. Tot directeur werd benoemd mr. A. v. d. Delre, te Ben- nekom. Tevens werd een studie-commissie be noemd, die zich bezig zal houden met be- studeering van het paehtvraagstuk en die ©en kort program van actie zal ontwerpen. Vastgesteld wei-den een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, aandringende op spoed voor de Pachtcommissio en een adres aan de Eer ste Kamer, verzoekende het ontwerp tot afschaffing der strijkgelden aan te nemen. Tot penningmeester werd gekozen de heer H. van Dam, Kerksteeg, te Gorredijk. Nederland en België. Het departement van buitenlandsche za ken deelt mede dat tussehen de Belgische en de Nederlandsche regeeringen overeen stemming is verkregen over de wijze van terugbetaling van de kosten gemaakt we gens interneering van Belgische militairen iijdens den oorlog. De herclassificatie bij de Spoorwegen. Zaterdag werd te Utrecht een vergade- dgn gehouden van den Loonraad van het -moorwegpersoneel. Langdurige discussies werden gevoerd over de voorstellen der directie inzake de herclassificatie der ge meenten. De vertegenwoordigers der orga nisaties maakten ernstig bezwaar, dat de directie met afzonderlijke voorstellen is gekomen, zonder af te wachten, welke de voorstellen zouden zijn van do rijks-her- classificatiecommissie. „Het Volk", waaraan wij dit bericht ontleenen, deelt mede, dat de Loonraad besloot geen advies over de voorstellen der directie te geven. Besloten werd een sub-commissie te be noemen, bestaande uit do heeren: Kooien {voorzitter), Elias en Sariemijn (leden der directie), Moltmaker en Oostveen (verte genwoordigers der organisaties), om na te gaan, waarop de voorstellen der directie steunen en met een eventueel advies te komen inzake dit vraagstuk. Een raadsverkiezing ongeldig. De raad der gemeente Nieuwerschans (Gr.) beeft met meerderheid van stemmen een voorstel van de commissie tot onder zoek der geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden aangenomen om de stemming nietig te verklaren. Bij de stemming is n.l. één stem meer uitgebracht dan er stembriefjes zijn afge geven. Scheuring in hef N. A. S. Gisteren werd in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht een vergadering gehouden van organisaties uit bet N. A. S., die staan op het standpunt van de Berlijnsche Internationale. Aanwe- rig was een 50-tal personen, vertegen woordigende 21 organisaties, n.l. van de sigarenmakers, kleermakers, metaalbewer- kers, textielarbeiders, bouwvakarbeiders en fabrieksarbeiders, benevens eenige ver- tegenwoordigers van het P. A. S. Besloten werd tot stichting van een nieuwe nationale, onder den naam van „Nedorlandsch Syndicalistisch Vakver bond". Dit besluit houdt dus in een afscheiding Van hét N. A. S. Bij de nieuwe nationale kunnen zich aansluiten: federaties, bon den en zelfstandige plaatselijke organi saties. De vergadering sprak zich uit, dat deze nieuwe nationale zal staan op het stand punt van de beginselen der Berlijnsche Internationale. üüUi?Efig_ilüI$ DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Zelden heeft een conferentie een. derge lijk onrustig beeld vertoond als die welke thans te Lausanne gehouden wordt. Ook hier blijkt het weer Frankrijk te zijn, die den vrede tegenwerkt, waar het blijft staan op een betaling in goud van de Ot- tomaansehe schuld. Engeland is van dezen eisch waar bij niet is te volbrengen, reeds lang afgestapt, en ook Italië gaat mee met een formule, waarin wordt vastgelegd, dat de regeling der schulden met de aandeel houders zelve moet worden getroffen. Poincaré werkt echter van Parijs uit dien geheelen loop der conferentie tegen. ïsmet Pacha heeft nu Zaterdag achter eenvolgens acht gedelegeerden der groote mogendheden bezocht en hen gewezen op het feit, dat twee of drie belangrijke kwes ties, waarvan de regeling de onderteeke- ning van bet vredesverdrag vertraagt, nu al sinds drie weken onopgelost bleven. Het zijn de kwesties betreffende de eou- ponbetaling, het lot der buitenlandsche houders van concessies en de ontruiming van Constantinopel. Ismet verklaarde, dat het onder die om standigheden nutteloos was, de commis sies te doen vergaderen,om detail-kwesties te regelen. Verder gaf hij te verstaan, dat Turkije niet gunstig gestemd is voor een even- tueelo collectieve nota der geallieerden. Do vertegenwoordiger van Engeland heeft daarna de Turksche en Italiaansche afgevaardigden en alle experten tot een conferentie bijeengeroepen. Het schijnt wel, dat meer en meer kans bestaat dat een collectieve nota door de geallieerden zal worden opgesteld, waarin de nog omstreden kwesties worden opge somd, op welke nota dan Turkije punt voor punt zal hebben te antwoorden. Deze collectieve nota zal echter niet het karakter van een ultimatum hebben en er zal ook geen termijn in worden vastge steld voor bet antwoord. Zal Engeland hierin den boventoon voe ren? Dan zal de „collectieve nota" tenminste op geen Frapscheii ondergrond berusten. DE ETNA TOT RUST? De berichten over de eruptie worden scliaarscher en beperken zich voornamelijk tot de vermelding, dat zich gelukkig geen meer ernstige feiten voordoen. Deze oogen- blikkelijke toestand moet echter niet te spoedig tot gevolgtrekkingen aanleiding geven, daar zooals de directeur van het observatorium van de Vesuvius, prof. Hal- ladra-, die nu op den Etna vertoeft, Ver klaard heeft, dat geen ongunstige wending van de situatie nog heel goed mogelijk is. Volgens hem is de uitbarsting thans in een tweede faze gekomen. Hij wees er verder op, dat de uitbarsting van 1892 zes maanden geduurd heeft, die van 1908 slechts 12 uur en die van 1910 weer 20 dagen achtereen. De uitbarsting van 1911 hield negen dagen aan. Men kan uit deze gegevens dus moeilijk opmaken, hoelang deze nieuwe uitbarsting zal duren. De openingen, waaruit de lava stroomt, zijn nu twintig in getal. In 1911 bedroeg dit aantal meer dan honderd. Volgens den directeur van het meteorologisch instituut te Rome, Prof. Palazzo wordt de omvang van de ramp thans nog voornamelijk be paald door de vraag, hoeveel lava de ope ningen nog zullen doorlaten. Prof. Malladra, verklaarde aan den cor respondent van do „Daily Mail" nog, dat hij dit jaar nog een andere eruptie ver wacht en Wel van de geheel onbekende Vulcano op de Liparische eilanden ten Noorden van Sicilië. De temperatuur van de aarde aldaar is van 122 gr. tot meer dan 1112 gr. gestegen. (1112 gr. ia bet ex- plosiepunt.) Vulcano is geen vulkaan zoo als de andere en zal geen lava uitstooten, maar er zullen vreeselijke ontploffingen plaats hebben. Deze eruptie zal volgens den professor geen dagen maar waarschijn lijk jaren duren. De Engelsche socialisten. Het jaarrapport van de Britsche socia listische partij meldt, dat het aantal leden thans 3.310.236 bedraagt tegen 4.010.361 verleden jaar. Het bestuur besliste, dat de aanvraag der communistische partij voor aansluiting niet kon worden overwogen. Jeugdige bandieten. Na een uitgebreid onderzoek heeft de politie op een kostschool nabij Brussel twee kinderen van 131 en 14 jaar gearres teerd. Met geld, dat zij van bun ouders hadden gestolen, hadden deze jeugdige bandieten een revolver en 40 patronen ge kocht; zij hadden zich daarmee in het bosch van Soignes verdekt opgesteld, dicht bij eender hoofdwegen, met bet doel voor bijgangers aan to houden en te berooven. Dit gelukte hun nu eni dan; zij begaven zich den volgenden dag naar Brugge en Knocke, waar zij talrijke misdaden pleeg den, en o.a. een jonge vrouw onder bedrei ging met de revolver, een: bedrag van 2000 francs afpersten. Een kostbaar juweel. Naar uit Johannesburg wordt gemeld, is in de Beers Weeselton-mijn een diamant gevonden met een gewicht van 20 3/4 ka raats en bruin van kleur. Deze diamant moet de grootste steen zijn van deze kleur welke ooit is gevonden. Zijn waarde schat men op 10.000 pond sterling. De oogst in Duitschüand. In een bericht uit Berlijn wordt er op gewezen, dat de oogst er "tengevolge van bet onafgebroken slechte weer van den laats ten tijd buitengewoon ongustig voor staat, zoowel wat de granen als het hooi en uo aardappelen betreft, welke laatste op vele plaatsen in den grond verrotten. Een eventueele mislukking van den oogst zou ook ernstige politieke gevaren voor Duitechland met zich brengen. Tien menschen verbrand. De Fransehe bladen melden, dat op 20 dezer te Chicago bij een brand in een loge ment, tien personen, van wie negen negers, levend zijn verbrand. De brand moet zijn ontstaan door het springen van een in deh kelder verborgen distilleerkolf, waaronder men den geheelen nacht een vlam had laten branden. De Amerikaansche drankwet. De Amerikaansche douanebeambten gin gengen Zaterdagmorgen aan boord van de „Baltic" van de White Star Line. Zij ver braken do zegels, waarmede de bergplaats voor sterken drank was afgesloten en be gonnen den. inhoud der bergplaats weg te voeren. Nadat zij een kwartier met dit werk bezig waren geweest, kwam een instruc tie, welke gelastte hiermede op te houden. Later is het verwijderen van den sterken drank van boord evenwel hervat. De reden van deze tijdelijke stopzetting van hét in beslag nemen is nog onbekend. KORTE BERICHTEN. De tegenwoordige regeering van Al banië wil weer een buitenlandsche Prins het gezag aanbieden. Bij de onderhandelingen over de loo- nen der Duitsche mijnwerkers is geen over eenstemming bereikt. Een scheidsgerecht zal uitspraak doen. De koning van België is van zijn paard gevallen en liep daarbij een lichte bandblessure op. Bij de kabinetsformatie in België is men gestuit op de onmogelijkheid een for mule te vinden betreffende de Vlaamsche kwestie, met welke formule liberalen en Katholieken zich dan zouden moeten ver eend gen. Theunis zet de onderhandelingen voort. In het spoorweg-depot van Oberlahn- s'tein is een grooten brand uitgebroken. Het hoofdbestuur van den Duitschen Bond van Spoorwegpersoneel heeft beslo ten door middel van een resolutie vast te stellen, dat het spoorwegpersoneel niet op bevel van de regeering, doch uit eigen aandrang en spontaan lijdelijk verzet pleegt en dat bet spoorwégpersoneel bet lijdelijk verzet eerst na ontruiming van het bezette gebied zal opgeven. De Sovjet-vertegenwoordiger in Per- zië heeft zijn regeering er van in kennis gesteld, dat de compagne tegen het sluiten van oen handelsovereenkomst met Rusland in Perzië veld wint. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de drukkerij der socialistische „Volkswille" te Munster door een dyna- miet-aanslag vernield. Uit Parijs wordt gemeld: Lord Crewe, de Britsche gezant alhier, had Zaterdag middag een belangrijk onderhoud met Poincaré aan dc Qai d'Orsajv Naar ver luidt zal dit onderhoud zeer waarschijnlijk kunnen leiden tot het vinden van de kana len, welke zullen kunnen voeren tot ver dere onderhandelingen tussehen Frankrijk en Engeland. De Engelsche onderstaats-secretoris van buitenlandsche zaken Mc. Neill, heeft in een rede te Canterbury over de bezet ting van bet Roergebied gesproken. Hij zeide, dat er ernstige vrees bestond, dat van een voortduren van den huidigen toe stand de sociale en economische ineenator- ting van Diutschland kon zijn. Hij zag niet in, hoe door een verdere bezetting van industrie-districten een goed monetair her stel voor Duitschland kon verkregen wor den. KEBK El SSTOOL NED. HERV. KERK. Drietal. Te DelfshavenH. E. Beker te Goi'ssel; J. Th. Eggink te Velsen; en J. J. v. d. "Wall te Breda. Beroepen. Te Goudriaan en Otto- land: J. Dongc te Hoogblokland. GEREF. KERKEN. Bedankt. Voor Nieuw-VennepJ. Ubels te Varsseveld. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te Oud-BeijerlandH. Biesma te Groningen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te Grand Rapids (Mich. N. Amerika): B. v. Neerbos te Terneuzen. De heer N. A. C. Slotemaker de Brui ne te Utrecht, hoopt Zondag den 24en Juni a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Bergentlieim, na bevestigd te zijn door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine van Utrecht. Het aftreden van Ds. J. E. Vonkenberg. Naar de Stand, verneemt, volhardt Ds. J. E. Vonkenberg bij zijn voornemen om weer een plaatselijke kerk te gaan dienen, in weerwil van dien op hem uitgeoefenden aandrang om in Bondsdienet te blijven, hoewel hij zijn belofte om Bond en ver- eendgingen te blijven lielpen, zal gestand doen 25-jarig ambtsjubileum. D s. H. H. S c h o e m a k e r s, Geref. Pred. te Kampen, viert Dinsdag a.s. zijn zilveren amlRs jubileum. Geboren 30 Sept. 1873, aanvaardde bij in 1898 te Dirkshaven zijn ambt. In 1901 vertrok Ds. Schoemaker naar Workum, welke standplaats in 1908 voor Alblasserdam werd verwisseld. Sinds 5 April 1914 is hij thans te Kampen werk zaam. Aan den avond van zijn jubileumdag zal de jubilaris een gedachtenisrede hou den. Vrijzinnigen en rcchtzinnigen. Namens de vrijzinnige predikanten in de classis Edam, deelt ds. W. Korevaar in de Westfriescke Kerkbode liet volgende mee: „Gezien de houding van de rechtzinnige leden in het Class, Bestuur van Edam, bij de behandeling van de zaak Theesing, gezien de afwezigheid van alle rechtzinnige predikanten op de vóórvergadering te Eda-m den 18den Juni 1.1., hebben de vrijzinnige predikanten besloten bij de a.s. verkiezing op de Classioale Vergadering niet langer met de rechtzinnigen samen te werken, en alzoo hun eigen candidaten le stellen. Naar gemeld wordt heeft D s. J. W. Blankert, voorheen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Kerkwerve (Z.) eervol ontslag gevraagd als predikant en admi nistrateur der Weezeninrichting „Neer bosch." Thcol. School te Kampen. Het adniissig-examen is bepaald op Dinsdag 25 September en volgende dagen. Schriftelijke aanmelding voor 14 Sept. a.s. bij Prof. Dr. S. Greydanus, secretaris van het College van Hoogleeraren. Theo!. School te Apeldoorn. Ds. G. Wisse, van Arnhem, is in de plaats van Ds. J. v. d. Schuit, benoemd tot curator aan de Theol. School te Apeldoorn. Gemeenteraad Voorschoten. Vergadering van Zaterdagmiddag. Voorzitter Burgemeester E. Vernède. Aanwezig alle leden. De voorzittter opent de. vergade ring waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering leest, welke on veranderd worden vastgesteld. Door een commissie, bestaande uit de heeren Eggink, Braggaar en de Kleer maker worden de geloofsbrieven der nieu wgekozen raadsleden onderzocht, waarna zij adviseert tot toelating. Aldus besloten. De voorzitter deelt mede dat in gekomen zijn de verlies- en' winstrekenin gen van de gemeentelijke gas- en water leidingbedrijven. De eerste sluit met een winstcijfer van f 1799.19, de laatste met een winstcijfer van f 983.57. Spr. merkt hierbij op, dat het voor de eerste maal is dat van het waterleiding bedrijf een winstcijfer valt te hoeken, hetgeen een verblijdend feit mag worden genoemd, daar ook de afschrijvingen allo konden plaats hebben. De voorzitter stelt voor een com missie te benoemen die de rekeningen der bedrijven zal hebben na te zien. Benoemd worden de heeren C. Eggink, J. A. Mens en J. A. A. W. Baron Scliim- melpenninck v. d. Oije. Een sohrijven van de afd. Voorschoten van de Chr. houwvakarbeidershond in zake uitkeering hij werkloosheid aan on georganiseerden, wordt gesteld in handen van B. en W. Een schrijven van den raad van Smilde houdende een verzoek om steun van haar adres inzake belastingheffing wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den raad van Wymbritseradeel is oen verzoek ingekomen om steun aan haar adres inzake strafbaarstelling van het vloeken. B. en W. stellen voor het stuk voor ken nisgeving aan te nemen. De heer C. Eggink meent dat de overheid heeft te zorgen dat een derge lijke overtreding wordt strafbaar ge steld, Spr. stelt vooir het adres ie steu nen. Be heer D. J. v. G u i 1 e n b u r g sluit zich hierbij aan. Be heer Braggaar is voor liet voor stel van B. en "W. Spr. is van meening dat het meest wordt gevloekt door dron ken menschen, en daarom acht spr. een dergelijk verbod voor Voorschoten niet noodig. Be heer v. C u i 1 e n h u r g -herhaalt het betoog van don lieer Eggink. Spr. hoopt evenwel dat de zaak binnenkort nog eens zal worden besproken, 't geen mogelijk nuttiger effect zal hebben in verhand met te wachte adviezen der A. B. partijleiding. Het voorstel-Eggink wordt verworpen met 7-4- stemmen. Voor stemmen behalve de voorsteller, de heeren Verboom, v. Cuilenhurg en Mens. Van Ged. Staten is een mededeeling ontvangen dat het beroep der gemeente inzake verleening van een voorschot aan de R. K. Schelen, ongegrond is ver klaard. Van ds. H. P. Forlgens, Ned. Herv. pred. is een verzoek ingekomen om in de week van 2228 Juli gebruik te mogen maken van -eenige lokalen der O. L. school, voor hét houden van een bazaar ten behoeve van de Ned. Herv. Kerk. Besloten wordt het verzoek in te willi gen en de lokalen voor den gevraagd en tijd beschikbaar te stellen tegen de ge bruikelijke vergoeding van f7.50 per dag. Bij het nemen van eenige hesluiten inzake af- en overschrijving op de be grooting maakt de v o o rz.' melding Van een gunstige wijziging in de wet op het L. O. waardoor de gemeente in het genot wordt gesteld van bijdragen voor kinde ren uit andere gemeenten, waaronder ook do kinderen uit „Nieuw-Vdbrdorp" worden gerekend, zoodat de gemeente al leen hierdoor een bedrag van f2000 meer zal ontvangen. Besloten wordt de geldleening van f 110.000.indertijd aangegaan, opnieuw voor 3 maanden aan te vragen. Van het bestuur van de Ambacbtstee- kenschool is een verzoek ingekomen om ook voor dit jaar op het «aJaris van den leeraar een bijslag van f43 te verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek gunstig beschikt. Tevens wordt besloten om aan Mej. J. 'J. H. Zorgdrager, onderwijzeres van de O. L. School aan den Rijnd. op haar ver zoek, eervol ontslag te verleenen, met ingang van 1 Augustus a.s. Het getal leerlingen aan die school is dermate teruggeloopen, dat voor een derde leerkracht door het Rijk geen sub sidie meer zou worden verleend. Be Ge meente alleen kan het niet betalen, wijl rij anders ook aan de overige scholen op eigen kosten een leerkracht zou moeten toevoegen, waarom B. en W. voorstellen, in deze vacature niet te voorzien. Aldus besloten. f Ter tafel komt nu een verzoek van den Rijksarchivaris, om afstand te doen van eenige oude stukken, eigendom der ge meente. j De voorzitter acht het wenschelijk dit verzoek in te willigen, aangezien Voorschoten geen brandvrije bergplaats voor bedoelde stukken bezit, en ze dus hij 'het Rijk veiliger zijn bezorgd. Men kan de stukken toch kosteloos blijven bezich tigen. j Het verzoek wordt ingewilligd. Aankoop van het gebouw der Gerefor meerde Kerk. Nadat dit punt reeds in de vorige ver gadering was behandeld, hebben B. en W. er opnieuw advies over uitgebracht, 't welk ditmaal vergezeld ging van een kleine exploitatierekening. B. en W. hebben hun standpunt van de vorige maal gehandhaafd, en adviseeren om tot den aankoop over te gaan. Boet men dit niet dan zal men altijd, met de gebrekkige vergaderlocalitoiten van thans blijven voortsukkelen. De lieer Braggaar handhaaft zijn meening in de vorige vergadering uitge sproken. Spr. ziet niet in, dat bier ter plaatse behoefte aan vergaderruimte be staat. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en verworpen met 74 stemmen, die van de heeren v. Kempen, v. "Wis-, sen, v. Guilenburg en Eggink. Betreffende het volgende punt, „Hef-* fing Schoolgeld", deelt de voorzitter mede dat dit in deze vergadering nog niet kan worden behandeld, maai' zoo mogelijk op de volgende vergadering, welïce in Juli zal worden gehouden. Volgens de verordening echter, moet do schoolgeldinning voortgang hebben, waarom voorloopi.g op den ouden voet zal worden voortgegaan, totdat de ver ordening is gewijzigd. Be heffing zal van terugwerkende kracht zijn, en wel vanaf 1 Mei. Aan het einde des jaars kan het te veel betaalde worden teruggestort. Do heer Mens betreurt dat de „oude papieren" weer zullen worden uitgereikt. Spr. had gaarne zekerheid dat de vol gende verg. op 1 Juli zal worden gehou den. Be voorzitter lean er niet voor instaan, dat de nieuwe verordening da delijk zal worden gondgekyurd. Bij de rondvraag brengt dé heer V e r- boon de situatie op de paardenmarkt ter sprake. In den regel staat het bij de in- en doorgangen zoo vol met paarden, dat de passage voor de bezoekers gevaar oplevert. Bo her Mens vraagt of er geen schrij ven is ontyangen van het R. K. kerkbe stuur. Spr. heeft er bij de ingek. stukken niets van gehoord. Be voorzitter zegt dat het schrij ven was gericht aan B. en "W. Het zal 'binnen 3 maanden in den raad worden behandeld. Be lieer Eggink vraagt wat de oor zaak is, dat eenige bouwondernemers hun huizen aan de Wijngaardolaan niet met brandvrij riet mogen bedekken, waardoor vertraging ontstaat. De v o o r z j 11 e r zegt, dat B. en "W. ze- kerheid hebben gevraagd omtrent het al of niet brandvrij zijn van het gebruikte riet. De gemeente-opzichter heeft aan merking gemaakt op de kwaliteit ervan, zeggende, dat hot na eenige jaren ..uitge loogd" zal zijn. B. en W. hebben thans een deskundig onderzoek laten instellen. Het betreft hier in vele gevallen 4- huizen onder één dak, dus men moet voorzichtig te werk gaan. Hlprrp shn'lir g der voren dnr:r UIT OE 9fê§G£W18§f§ OEGSTGEEST. Burgerl. Stand. Geboren: Jan Cornells z. van J. Kuivenhoven en T. van Egmond Willem z. van W. Vletter en W. F. v. d. Linden Jacoba Johanna d. van Th. S. Lubbe en A. J. van Rijn. Gehuwd: W. Laterveer 28 j., to Maarn en P. J. M. Bos 28 j. Do Raad dezergemeen- te zal vergaderen op Donderdag 28 Juni a.s. de-s namiddags 7 uur. LEIDERDORP. Burgerl. Stand. B e v a 1 1 e nv J. J. Koolmoes geb. Ilerner cl. G. J. dt Jongh geb. Spaargaren z. Overleden: A. de Graaf echtg. van Boot, 59 j. ZOETERWOUDE. Baldadige jongens hadden van een passeerende vrachtauto geladen met melkbussen de achterklap weten los te maken, waardoor twee gevul de melkbussen van de auto vielen en do melk verloren ging. Een scholier der H. B. S., afkomstig uit Koudekerk, reed per rij wiel langs den Hoogen Rijndijk zich vast houdende achter de passagiersauto Bos koopLeiden» Onverwachts lrwam hij met het voorwiel van de fiets in aanraking met do auto, waardoor hij kwam to vallen oit bewusteloos bleef liggen. Met dezelfde auto werd bij naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Het ongeval is te wijten aan eigen onvoorzichtigheid. HAZERSWOUDE. Tot hoofd der Clir. School aan den Piijndijk is Vrijdagavond benoemd de heer E. S. Bersma thans hoofd der Chr. School te Schoonebeek (Dr.) y BOSKOOP. Op de gehouden vei- ling van vaste goederen ten overstaan van notaris Maarschalk alhier, zijn do pereee- len in bod gebracht als volgt: Het huis aan de Acliterkade no. 36 op f 10.000; het huis aan de Achterkade no. 103. op f 6200;.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2