Gemeenteraad Wassenaar. Vergadering van Donderdag 21 Juni. Voorzitter do burgemeester Jhr. Storm v. 's-GraVésande. Afwezig de heeren Hoboken, Jochems en Wouters. Do V oor zit tor opent do vergadering. De notulen der vorige vergaderingen worden na eenige opmerkingen van do heeren Rooijakkcrs en Lazarom goedge keurd. Onder do ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van Gcd. Staten honden- do goedkeuring van raadsbesluiten. Voor kennisgeving aangenomen. - Proces-veibaal van de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezingen. Prccès'-verbaal van do zitting van het hoofdstembureau op gistermorgen ter be noeming van een lid van den gemeente raad wegens het niet aannemen van zijn benoeming door den heer Lazarom. Be noemd werd de heer L. A. F. Prins. De lieer D. G. Knjinenburg heeft zijn benoeming tot hoofd der O. L. school aan genomen. Van de H. T. M. is een dankbetuiging ■ntvangen voor de hartelijke ontvangst bij lo opening van do tramlijn op 6 Juni j.l. De Voor z. stelt naar aanleiding hier in voor om aan de H. T. M. een dergelijk l nkbetuiging te de-en toekomen, voor de jrale ontvangst dier Maatschappij bij die legenheid (applaus.) 'Aangenomen. Een verzoek van den raad van Wym- J itseradeel cm adhaesie aan haar adres inzake strafbaarstelling van het vloeken wordt voor kennisgeving aangenomen. Verslagen zijn ingekomen van de K. v. Tv. te "s-G ravenna ge, van de plaatselijke ge zondheidscommissie, en van den keurings dienst van waren te 's-Gravenhage. Voor kennisgeving aangenomen. In verband met een indertijd door den heer Versteeg gestelde vraag inzake het openbaar maken van namen van overtre ders inzake melkvervalsching, deelt de Voorz. mede dat de volgende personen 1e dezer plaatse voor dit feit zijn veroor deeld: op 14 Dec. en 4 Jan. Adr. Rietkerk (Mcijendell) f 120 boete subs. 30 dagen hechtenis; T—19 Jan. L. A. Raaphorst f 150 boete subs. 30 dagen hechtenis; 19 27 Jan. Mej. J. H. Knijnenburg wegens "vervoer van melk van ondeugdelijke sa menstelling tot f 30 boete subs. 7 dagen hechtenis. Voortaan zullen alle dergelijke veroordeelingen in do openbare raadsver gadering worden voorgelezen. Besloten wordt op een verzoek van do Ned. Politieschool te 's-Hertogenbosch gunstig te beschikken, n.l. om aan den veld wachter van der Krogt, die een diploma dier school bezit, daarvoor een jaarlijk- sebe toelage van f 25 te verloeiuen, voor- loopig voor den tijd van 2 jaar. De heer Versteeg verzoekt aanteeke- ning als te hebben tegen gestemd. Van de weduwe van den pas overleden gemeentewerkman Jac. v. d. Broek is een adres ontvangen, houdende het verzoek cm het haar man bij zijn leven verleende pensioen op baar te doen overgaan (f 150 per jaar.) De heer Bar nevel d acht het pen sioen niet genoeg. Spr. zou niet gaarne zien dat deze weduwe ondersteund moest worden door anderen, daar v. d. Broek de gemeente zooveel diensten heeft bewezen. Een uitgebreide discussie over dit punt volgt. De heer Rooi jakkers dient een voorstel in, in den geest als door den heer Barneveld verdedigd, maar trekt dit, na een ernstig betoog van den Voorzitter en van zijn mede-wethouder, in. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten het verzoek toe te staan. De Legesverordening, alsmede de instruc tie van den gemeente-ontvanger worden overeenkomstig do laatste voorschriften gewijzigd. Reclames plaatselijke belastingen. Den heer Westgeest wordt ontheffing verleend van zijn schoolgeldaanslag van f 10.16. Ontheffing van het bouwverbod wordt verleend aan verschillende aanvragers. 'Aan eigenaars van perceelen .grenzende aan het Ammonslaantje zal ontheffing wor den verleend op voorwaarde dat zij bij eventueele verbreeding van dit laantje den benoodigden grond gratis zullen afstaan. B. en W. stellen voor de aanvrage te .weigeren van den heer v. Ommeren, die voornemens is een villa, met dubbele dienstwoningen en een tuinmanswoning, te bouwen, daar de villa juisfc zou komen te staan op het kruispunt van tw&i, po het uitbreid.plan geprojecteerde wegen. Wat de overige gebouwen betreft, bestaat tegen het bouwen er van geen bezwaar. Het beste zal ziin, aldus de Voorz., dafc^de heeren do Klerk en Mutters zich ten dezen met elkander verstaan om desnoods de rooilijn eenigzins te wijzigen. Het zou te betreuren zijn wanneer de uitvoering van een dergelijk plan zou worden belemmerd. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Verkade, stellen B. en W. voor de rooilijn te wijzigen aan de Schoolstraat, daar genoemde reclamant door de huidige ïooilijn in de onmogelijkheid verkeert, om ïijn perceel uit te breiden wat hem ernstig benadeelt. Natuurlijk moet deze ontheffing persoon lijk blijven, om tegenover anderen"" geen onaangenaam precedent te scheppen, maar dit is tevens mogelijk, daar alleen de heer ;V., zijn desbetreffend verzoek beeft inge diend voordat bedoelde rooilijn werd vast gesteld. M-! ,'ivi Aldus besloten. Aan Mej. v. V., en L., val onder zekere Voorwaarden vergunning worden verleend om oen hek voor een perceel aan den Oost- dorperweg over de rooilijn to plaatsen. Bij het punt „wijziging der begrooting" JSordt votcering toegestaan van een be- jdrag van f 1600 voor de kosten van do op „Oud-Wassenaar" aangeboden thé bij ge degenheid van do opening der tramlijn. Öe totaalkosten bedragen f 1836.49. De 'Joverige f 236.49 zullen gezamenlijk worden gedragen door do „Wilhelminavereeniging" „Excelsior" en „Wassenaar Vooruit". DE ETNA IN De Etna gezien vanaf liet dorp Taormina. De raad is van oordeel dat dergelijke gevallen, waarin het geld wordt uitgege ven, voordat het in den raad i3 toegestaan, hooge uitzonderingen moeten blijven. De heer Versteeg vindt verschillende rekeningen nogal „aangedikt", hetwelk door den heer Vogels wel wordt beaamd, maar wc moeten voor ditmaal maar eens royaal zijn. Aan de orde komt vervolgens: „Ophef fing vervolgonderwijs en ontslag aan het personeel." Het punt is vrij eenvoudig, daar er nooit van dit enderwijs gebruik is gemaakt. Somm'go heeren echter willen vooralsnog de gelegenheid om er wel gebruik van te maken, openlaten, gezien liet feit, dat er greote behoefte aan bestaat. De heer Rooijakkcrs weth. wil het punt aanhouden. De Voorz. wil er de heeren op wijzen dat men geen slapende honden (ssst) moet wakker maken. Zocdra besturen van bijz. scholen kans zien om langs den een of an deren weg een subsidie te bemachtigen, zullen zij daarvan gebruik maken. De heer Barneveld zou juist liever de ouders zien opmerkzaam gemaakt op de bestaande gelegenheid. Spreekt men hierover alleen met een onderwijzer, dan wordt men licht afgewezen, waaruit men' wel eens den indruk krijgt alsof het leuter staatsambtenaren geworden zijn. De lieer Mansfeit wil een voorstel indienen. De Voorz. wijst er op dat de raad al tijd nog op zijn besluit kan terugkomen, wanneer er behoefte aan vervolgonderwijs blijkt te zijn. De heer Mans feit zou dan toch een cursus voor een of ander vak in het' leven willen zien geroepen, 't geen echter, zooals wordt opgemerkt, iets anders is dan ver volgonderwijs. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Tegen stemt alleen de heer Rooijakkers, wethouder. Besloten wordt, in principe mee te gaan met de uitbreiding van leermiddelen voor de R. K. - Meisjesschool, die de gemeente zal hébben te bekostigen. Onderhandsche verhuur van een onder- wijzerswoning. Besloten wordt de woning te verhuren aan het toekomstig hoofd der O. L. school, den heer Knijnenburg voor f 350 per jaar. Idem om het voormalig postkantoor, te verhuren aan den heer Provo Kluit, voor 4 jaren a f 1200 p. jaar. Deze verh. moet voor 4 jaar plaats hebben, omdat de heer P. K., het volgend jaar dit pand niet meer on- dresliands zal mogen huren. De bepa ling zal worden gemaakt, dab het onder houd van het inwendige van het gebouw voor rekening komt van den buurder. De heer de Jcng wieri als gem. ambte naar ontslag is verleend beeft verzocht om het door hem bewoonde huis te mogen blij ven bewonen. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Besloten wordt liet huis te ver huren van jaar tot jaar, en tegen een huur prijs van f 200 per jaar. Controle op de werkloozenkassen. Bespreking van dit punt heeft plaats naar aanleiding van een schrijven van den Min. van Arbeid waarin wordt aangedron gen op uitbreiding van deze controle en deze niet alleen te beperken tot de admi nistratie. B. en W. stellen voor de controle op to dragen aan den heer T. H. de Klerk, te gen een vergoeding van f 150 per jaar, dan behoeft er geen speciale ambtenaar voor te worden aangesteld. Do heer Vogels zou gaarne de contro le ten gemeientehuize op meer vaste uren zien plaats hebben. De Voorz. zegt dat dit voortaan aan de K1 erk zal werden overgelaten. Het voorstel wordt aangenomen. - Benaming wegen. B. en W. stellen voor om het verlengde van de v. Zuilen Nijeveldtstraat tot aan den Rijksstraatweg geeni nieuwe naam te geven, maar die gedeelte ook te noemen; idem om den weg langs de R. K. school, v. Hekeren straat, v. Zuilen Neijveldstraat de daarop uitkomende dwarsstraat: Was senaarstraat, en die naar de v. Zuilen straat, Zandhofstraat te noemen naar de vroegere eigenaren van den daargelgen grGnd. i Aldus besloten'. Do pensioengrondslag van verschillende gemeente-ambtenaren wordt gewijzigd overeenkomstig genomen raadsbesluiten. Besloten wordt een bedrag op de be groeting te plaatsen voor een overdekte speelplaats bij de O. L. school. Idem van een bedrag van f 8992 volgens begrooting voor rioleering van de Kerk straat, van de R, K. Meisjesschool tot aan de R. K. Kerk. De aanbesteding kan ge lijk plaats hebben met die van het riolee- ringsplan van den heer Wouters. Betreffende de noodige verbetering van de Parkwegen stellen B. en W. in overleg met de wegen-commissie, voor, cm een proef te nemen met een nieuw soort pla veisel „Spreméx" genaamd, 't welk om ver- èchillende redenen doelmatiger wordt ge acht dan klein bestrating. Bedoelde proef zal wórden genomen op de oprijlaan naar het Kasteel Oud- Wassenaar, de Stoep- en de Oude Stoep- laan. Aldus besloten. De heer Versteeg vraagt of de kleio- bcstrating van den Groot-Hasebroucksche- weg gehandhaafd blijft. De Voorz. antwoordt toestemmend. De heer Mans feit zou bij slagen van den spremex-proef, ook dezen weg willen opknappen.. De Voorz. wijst er op dat de Spremex- bedekking altijd nog wel toegepast kan worden. In antwoord op een vraag van den heer Barneveld deelt de Voorz. mede dat overdracht van de wegen door de gemeen te zoo spoedig mogelijk moet plaat3 heb ben, om groote onkosten te voorkomen. Momenteel toch wordt de grondrente door de exploitatie-maatschappijen rondgedeeld welke rente voor een groot deel afhanke lijk is van hetgeen de gemeente thans aan de wegen doet. Als laatst der drie aan de agenda toe gevoegde punten wordt behandeld: benoe ming lid der plaatselijke schoolcommissie Benoemd wordt met 8-—1 stem de heer Pereboom, hoofd eener O., L. school. Rondvraag. De heer Lazarom zou inzake het pen- pen si oen willen veranderen in „toelage", om pensioen te veranderen in „toelage", om geen precedent pi het leven te roepen. De Voorz. acht dit 'ongewenscht, qul~ dat een dergelijk beslipt waarschijnlijk niet zou worden goedgekeurd. De heer Lazarom heeft een opmer king naar aanleiding van het rapport der gczondheidscomm. Spr. diingt aan op een beter toezicht inzake het houden van var kens. Hierin zal worden voorzien. De heer Barneveld zou gaarno een vuilnishoop" in het Kerkehout zien verwij derd. Het is daar een vreeselijken toestand Ook hierin zal worden voorzien. Waar niemand meer het woord verlangt wordt de vergadering gesloten. eEHBEWBD HIEMWS Ongelukken. De 28-jarige werkman J. M., werkzaam op de moerboutenfabriek der firma v. Thiel en Co. te Helmond, geraakte met zijn hand zoodanig tusschen de machine, dat thans zijn arm is geamputeerd moeten worden. Hij is ter verpleging in het St. Antonius- gasfchuis opgenomen. Nabij Linen is de koopvrouw S. uit Roermond van haar kar gevallen en dood opgenomen. Zij was moeder van zeven jeugdige kindoren. V/oensdag had het 9-jarig zoontje van H. te Dcetinchem het ongeluk met zijn arm tusschen de grasmaaimachine te komen, waardoor dit lichaamsdeel bijna los aan het lichaam kwam te hangen. De arme knaap is naar Arnhem overgebracht. Gisterenmiddag is te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. De 7-jarige P. van Goch wonende op de Achterhaven 38, was met eenige kameraadjes aan het spelen in een poort, die toegang geeft tot het terrein van de Rotterdamsche Soda- en Chemica liënfabriek, gevestigd aan do Achterhaven 48. In de poort bevond zich een zinken nooddeur, welke de jongens omverliepen en die tegen het hoofd van Van Goch terecht kwam. Het ventje was terstond dood. Uit Nijmegen wordt aan de „Tel." ge meld: Gisterenmiddag heeft op het mili tair schietterrein Heeumansoord bij het schijfschieten met mitrailleurs een ernstig ongeluk plaats gehad. De 24-jarige onge huwde sergeant G. H. van heb 11de Regi ment Infanterie werd door een kogel in de borst even boven het hart getroffen. Hij werd in bedenkelijken toestand over gebracht naar het militair hospitaal. Naar wij vernemen, was zij toestand gisteren avond bevredigend. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Wij vernemen dienaangaande dat het on geluk aan eigen onvoorzichtigheid van H. to wijten is. Deze bevond zich in den kuil voor den kogelvanger en begaf zich, nadat er eenigen tijd niet geschoten wae voor de schijf teneinde iets aan het spiegeltje te ver anderen, zonder het sein onveilig te hebben gegeven. Op hetzelfde oogenblik werd het schieten hervat met bovenvermeld noodlot tig gevolg. In het St, Jcseph-hospitaal te Heerlen ij ook de mijnwerker E. C., die in het begin dezer weck bij een ongeluk in de Oranje- Nassaumijn aldaar, zwaar inwendig letsel bekwam, overleden. Het ongeluk heeft dus twee menschenle- vens gevorderd. i Internationals zakkenrollers. Op Zaterdag, 26 Mei 1923 is. gelijk bericht is, aan het Centraal Station te Amsterdam een poging gedaan door een paar interna tionale zakkenrollers, een Peruaan en een Griek, om een reiziger, die zich in een zij gang van een spoorwegrijtuig 3e' klasse van den Parijschen crein begaf (even voor het oogenblik van vertrek 6,30 uur nam.) te be- rooven. De reiziger heeft een dezer zakkenrollers een hevigen slag in het gelaat gegeven, waarna de roover de vlucht nam en ver moedelijk met den trein, welke te 6.41 uur naar Bentheim vertrok, is verdwenen. Ook zijn kameraad is toen gevlucht. Onder mededeeling van het vorenstaande verzoekt de commissaris van politie in de Xle sectie te Amsterdam een ieder die van dit feit getuige is geweest, hiervan kennis te willen geven aan zijn bureau, Singel 455, Amsterdam. Tevoren had een der zakkenrollers in de gang van het bewuste spoorwegrijtuig de passage gestremd, door in voorovergebogen houding, met zijn handkoffer naast zich quasie naar iets op den vloer te zceken. De inbraak in het postkantoor te Steenwijk. De justitie te Assen heeft ih vrijheid ge steld liet echtpaar B. te Barger Oosterveld dat te Assen in arrest was gesteld in ver band met de inbraak en diefstal in het Postkantoor te Steenwijk. Trouw lustig. Te Zand voort zijn-gisteren ondertrouwd Jacob Schuiten, oud 80 jaar en Sara Zwem mer, oud 79 jaar. Jacob Schuiten waagt de zen stap voor den vierden keer. Zijn derde cchtgenoote stierf in Februari van het vorig jaar. Ook de bruid is reeds getrouwd geweest, maal* toch sedert tien jaren we duwe. Heden hij goed weer zal op het strand het oude „jonge bruidspaar" gehuldigd wor den. Het wordt weer „zomer" voor de c-udjes Collectecrcn door jonge meisjes. De commissaris van politie te Alkmaar heeft bepaald, dat als regel geen vergun ning tot ccllecteeren wordt gegeven als de jonge meisjes, die met de bussen rondgaan, of bloempjes aanbieden, beneden de 18 jaar zijn. Onder raadsleden. In de Raadsvergadering van de gemeente Zwcllerkerspel deelde de heer Dunnewind (A.-R.). mede, dat in de verkiezingsdagen door de S. D. A. P. een pamflet was •ver spreid, niet onderteekend, waarin op zeer belcedigende" Wijze geschreven werd over de reehtsche raadsfractie. Hij vroeg aan den heer Eikenaar (Soc.-Dem.) of deze zijn me dewerking daaraan had verleend, en cf hij daarvoor de verantwoording drceg. Toen de heer Eikenaar verklaarde, dat hij on derschreef, wat in het biljet stond, ver klaarden de raadsleden De Vos van Steen wijk (C.-H.), Kloosterziel (A.-R.)., Dunne- wind (A.-R.) en Van 't Zand (C.-H.), dat zij met dergelijke tegenstanders voortaan niet konden samenwerken, en dat zij geen zit ting zouden nemen in een commissie, waar in een Soc.-Dem. zitting heeft. „Kbld." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Bestrijding der Tuberculose. Mijnheer de Redacteur. Wetende, dat U gaarne ons fonds wilt dienen door middel van ons blad, verzoek ik U vriendelijk, namens de commissie van ons fonds, een gedeelte van het ver slag, hetwelk ik Maandag op de commis sie-vergadering heb uitgebracht in ons blad te willen opnemen, opdat de lezers meer bekend mogen worden met de hulp die door ons fonds wordt verstrekt en er alzoo ook meer liefde wordt gewekt on der de arbeiders, die lid zijn eener Chr. Vakorganisatie en kan het zijn zich allen bij mij opgeven als deelnemer van het fonds. Teen ons fonds werd opgericht" op 1 Juli 1919 ging het T. B. G. fonds van den Tvp. bond over in onze organisatie. Natuurlijk kwamen toen cok de toenma lige zieken uit deze org. voor rekening van ons fonds. Dit getal bedroeg voor Leiden 2 personen. Hiervan overleed in 1920 reeds een lid, terwijl de 2e tct aan Juni 1922 een uitkeering van f 1 p. dag kreeg. In Juni door het consultatiebureau aan de Hooigracht opnieuw onderzocht, kon deze persoon als hersteld van de lijst worden afgevoerd. Inmiddels had zich weder in Nov. 1921 iemand aangemeld van het Spoor- en Trampersoneel wiens dochtertje zeer tu berculeus was en waarvoor deze op kos ten van het fonds verpleging vroeg en verkreeg in een Sanatorium. Deze patiënte wordt daar nog ver pleegd en heeft een kostbare operatie ondergaan waarvan het grootste bedrag door ons fonds wordt betaald, alsmede f 25 per maand door de Diaconie der Ge- ref. kerk terwijl de vader f4 p, week betaalt. Jan. 1922 werd onze hulp ingeroepen voor iemand uit Rijnsburg, ook lid van het spcor^ en tramwegpersoneel. Deze verkreeg-p. dag f0.75 aan [versterkende middelen ingaande op 17 Febr. iwelke on dersteuning hij bleef houden tot Dec. toen hij zoover hersteld was, dat hij zijn werkzaamheden weder kon hervatten"ft Hiervoor kwain in de plaats zijn vrouw/ aan wie tot nu toe f0.50 aan versterken-* de middelen wordt verstrekt. April 1922 bereikte ons weder oen nieuw geval, namelijk een lid van de si-.* f garenmakersorganisatie. Deze kreeg per week f5.25 aan melk en vleosch. Een maand later ,werd hij echter voor rekc- t ning van den Raad v. Arbeid opgenomen] in een sanatorium, nadat echter eerst voor hem een bedrag van f21.60 aan zo- gels was geplakt/ Onze ondersteuning hie'd toen natuur- lijk op, totdat hij in Nov. JL922 het sa natorium kon verlate"'* ncider niet her- stekl. Zijn vak kan Tui n'öWt meer uit oefenen, daar sigarenmaken al zeer ver-* keerd is voor T. B. G.-lijders. Hij ver kreeg dan ook dadelijk weer versterkende middelen die Dr. Poortman voorschreef zooals melk, eieren, vleosch, kaas, boenen; en erwten. Tevens doet hot H.B. ook alle moeite iets te vinden b.v. een filiaal, op dat deze persoon in zijn behoeften zr.l kunnen voorzien en is 't bereid een. borg- storting, zoo noodig, voor hem te betalen. (Wie helpt ons hieraan?) In Juni 1922 kwam weer een verzoek in van een lid van het spoor- en tram personeel voor zijn dochtertje. Dit lid was zelf oen T. B. C.-lijder' maar vroeg alleen voor zijn dochtertje hulp. Het H.B. stelde voor dit meisje f 10 per week beschikbaar, hetgeen is uitge keerd tot den laatsten Dec. toen zij in den ouderdom van 15 jaar overleed. In Sept. werd op verzoek van een lid van de bouwvakken diens vrouw opge nomen in het sanatorium Sonnovanck voor rekening van ons fonds onder voorwaarde, dat hij zelf p. dag f 1 zou betalen, daar hij geen kinderen had en in goede verdiensten was. Deze was hiertoe clan ook bereid en het H.B. heeft p. dag voor haar f 3 betaald tot half. April -toen zij deze inrichting kon ver laten, doch niet hersteld. Zij moest helaas naar huis worden vervoerd vol gens voorschrift van den. dokter en ouder geleide. Deze kosten van vervoer bedroe gen f 121.46 en werden geheel door ons fonds betaald; 14 dagen na haar thuis komst overleed zij. Een ander geval van hulpverleening werd aangevraagd door een lid van de Metaalbewerkersorganisatie voor zijn vrouw, hetwelk onze ontstemming .heeft gewekt. Het spreekt van zelf, dat door ons eerst aan het H.B. de noodige in lichtingen moeten worden verstrekt om trent inkomsten enz. alvorens dit er toe over gaat om hulp te verleenen. Het bleek echter al spoedig, dat deze persoon •ons zeer verkeerd had ingelicht. Hij ver diende p. week f 32 en gaf mij op, dat hij t f 27.80 verdiende. Voorts beweerde hij, dat hij een dochter had welke f 7 ver- diende en het bleek, dat hij er 2 had wel- f ke resp. f 11 en f 12 per week verdien den. Toch stond het H.B. ook voor deze vrouw nog wekelijks f2.50 toe. Van „het Wijk" ontving zij 1 liter melk p. dag, zocdat ze ook met deze vergoeding de extra-vceöing kon bestrijden. Beze ver- c goeding hield echter einde Dcc. op. daar zij er niet toe overging haar' kinderen! onder controle van het consultatiebureau te stellen, iets wat, om de verspreiding der T. B .C. tegen te gaan, zeer nocdig :s. Zij was echter ook na herhaald aan- dringen hiertoe niet te bewegen. Nog werd door een lid van de Meubel- makersorganisalie in Febr. van dit jaar hulp ingercepen voor diens dochter en werden ook aan deze de noodig geoor deelde versterkende middelen verstrekt. Hoe goed het is dat cok de andere leden van het gezin onder controle van den geneesheer komen bleek wel hieruit, dat door Dr. Poortman geadviseerd werd ook voor den broeder, van den patiënt verster kende middelen te verstrekken waartoe het H.B. dan cok dadelijk bereid was. Het spreekt van zelf M. de R., dat ik f dit alles, om niet te vetl plaatsruimte van U te vragen, zo.o kort mogelijk mededeel, maar men zal hierdoor toch wel over- tuigd zijn, dat ons fonds in een zeer groote behoefte voorziet. Niet minder toch dan 11 patiënten werden uit Leiden tot nu toe door ons fonds verzorgd waarbij er waren met zeer groote kosten. Op heden zijn er nog 4 die versterken de middelen ontvangen tot een bedrag van ongeveer f 25 p. week, terwijl er nog 1 wordt verpleegd in Sonnevanck, die per jaar f 500 aan ons fonds kost. Lezers, wilt U ons nu niet helpen, om, waar zooveel nood, en ellende heer.schf, waar zoo- velen onzer medemensclien aan de vreeselijko T. B. C. ster ven en noderliggen, verzach ting te brenger, verlichting to geven door de kosten van duro versterkende middelen mede te dragen? Kameraden, uit de Chr. vakorganisatie, wordt deelnemer van het fonds dóór 1 dubbeltje per maand v te betalen. Dat kan toch voor U geen be- zwaar zijn, voor U die dankbaar van een goede gezondheid geniet. En gij, die geen lid zijt onzer vakor- ganisatïe en toch vervuld met medelijden, ons op een of andere wijze wilt steunen, geeft U bij mij op voor een jaarlijksche C bijdrage. Is IJ dit te bezwaarlijk, wij hebben ook huisbusjes, waarvan ik er U gaarno een doe toekomen of wilt U we- Lelijks Uw gaven in een busje doen' i geeft U even .op en ik zal wekelijks of maandelijks iemand zendon om het in1 ontvangst te nemen. M. de Red., ik .durf niet meer ruimte 'van u vragen en besluit dan deze „bede om hulp" met verwijzing naar Mattheus. 25:40b: Voorwaar zeg ik U, voor zooveel gij dit een mijner minste broederen hebt gedaan, zpo hebt gij dat Mij gedaan. M. de Red. hartelijk dank bij plaatsing, dezer regelen namens do commissie van' het T. B. C.-fonds „Draagt Elkanders lasten." .W. G. LOOMAN, Socr., lf Garenmarkt 12>>

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6