Burgeriijke Stand Leiden 21 Jur.s. Geboren: Jozef Franciscus Antonius 7. van L. G. J. Peterse en A. M. S. C. Pieterse Dorma d. van M. Turksma» en J. Scalticl Hendrik Johannes z. van C. Sloes en D. Huijgens Pietcr z. van J. v. d. Kaai en A. Piket. Overleden: J. Mieremet w. C9 j. G. v. d. Linden-Peter v. 67 j. KOUDEKERK. In de zitting v.a.n e. oentraal stehbureau van 21 Juni is tot lid van den gemeenteraad benoemd verklaard de heer G. J. Bz. Carts, in do gaats van den heer G. van der Bijl die voor de be noeming heeft bedankt. Do collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opge bracht f 17.282. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Zondag voorin. 10 en nam. <3.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk voorin. 10 en nam. 7 uur Ds. Haspers. WOUBRUGGE. In de vacature van Ds. A. Meijers is bij de Ned. ïlerv. Kerk alhier beroepen (toezegging) Ds. Plantmga van Elburg. Onderleiding vanDr.L. E. Loth werd in de oude Rechtszaal alhier een laatste vergadering gehouden van bet bestuur van „Het Groene Kruis" en de bazaarcommissie. Na een woord van welkom aan dames en heeren gaf de voorzitter het woord aan den penningmeester, den heer B. Luijt, die verBlag deed van zijn gehouden beheer; de rekeningen waren nagezien en accoord be vonden. Do inkomsten waren: aan giften f242, plus f7; opbrengst verkoop f2211.54; Feestavond te Hoogmade f 168; bijdrage damescomité f 131.82; diversen f22.50; te samen f 27S7. De uitgaven waren: aankoop f249.54; diversen f70.75; te samen f486.38. Batig slot f2296.49. Met dank werd de penningmeester gedechargeerd. Namens het damescomité stelde mevrouw Loth voor, de jongedochters, die tot het slagen medegewerkt hebben, een gezellig tuinfeest te bereiden, in de tuin van het „Huis De Boe". Dit plan juichte juffrouw Eigeman toe, maar.... het gure weer. De heer W. A. Boot had een ander plan, dat de dames overnamen en eerstdaags zal worden uitgevoerd. Na het gebruik van eenige ververschin- gen werden nog verschillende zaken behan deld; de voorzitter deelde o.a. mede, dat het houten gebouw nu is verkocht, en het bestuur spoedig zal worden opgeroepen om de bouwplannen te bespreken. Spr. sloot daarna do geanimeerde bijeenkomst met een woord van dank aan allen, die aan het welslagen van den bazaar hadden mede- Aan den bekl. was ten laste gelegd, dat hij te Leiden op Zondag 18 Maart jl. des namiddags te 2.45 uur, in ieder geval voor het sluitingsuur als houder van een in een perceel aan den Stationsweg gevestigde voor het publiek toegankelijke inrichting, waar voor vergunning voor den verkoop van ster- kèndrank in het klein is verleend, jenever, in ieder geval sterken drank aan zijn be diende heeft ter beschikking gesteld, in ieder geval heeft toegelaten, dat deze sterken drank in die inrichting, do vcrgunningslo- caliteit, gebruikte. De rechtbank achtte door het bijgebrach te bewijs niet wettig en overtuigend bewe zen, dat de bekl. schuldig is aan het hem primair bij dagvaarding ten laste gelegde, doch verklaarde bewezen, dat de bekl. op Zondag 18 Maart, op tijd en plaats als bo venvermeld, heeft toegelaten dat zijn be diende sterken drank gebruikte. Dit bewe- zene levert op overtreding van de verorde ning daar te Leiden als houder van een voor het publiek toegankelijke inrichting, waarvoor verguriing voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend, toe te laten dat sterken drank in de vergun- ningslocaliteit wordt gebruikt van den Za terdagmiddag 12 uur tot des Zondags op liet bij de verordening op vergunnings- en verlofslocaliteiten en logementen van ge noemde inrichtingen voorgeschreven slui tingsuur. Deswege werd bekl. veroordeeld tot f 1 boete. De raadsman van de bekl., mr. Frenkel, had ontslag van rechtsvervolging bepleit, omdat z.i. de Leidsche verordening niet bindend zou zijn. PI. betoogde nl., dat, zoo- als een gedeelte der verordening (het pri mair in de dagvaarding gestelde) bindende kracht miste, do geheele verordening, die als één ondeelbare wilsuiting moet worden beschouwd, niet verbindend is. Het O.M. wa-s echter van andere meening cn de rechtbank blijkens haar vonnis dus1 ook. De veroordeelde is reeds, gelijk ook gis teren is meegedeeld, tegen dit vonnis in cassatie gegaan. Niet-inïeveren van verhuisbüjef. De Eaagscbe Rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den student J. J. A. H. van der E., die door den.Leidschen Kantonrechter, wegens het zich niet aanmelden, dat hij zijn woon plaats te Leiden liad gevestigd en het niot- inleveren van zijn verhuisbiljet, was ver oordeeld tot 3 gld. boete subs. 3 dagen hechtenis, en het vonnis bevestigd, doch de straf verminderd tot een geldboete van f 0,50 subs. 1 dag hechtenis. iieftB£SsiiE»i®ieuw8 OUDE-WETERING. Gisteravond g e r a a li- te de met één paard bespannen vrachtwa gen van den heer B. alhier bij het afrij den van de pont te water. Daar do wagen niet geladen was kostte het gelukkig nipt veel moeite hem weer op het droge te krij gen. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur Ds. Fortgens van Voorschoten. School Zijdeweg voorm. 10 uur Ds. Troel- stra van Den Haag. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heijden. In de zaal voor Chr. Belangen wordt Vrijdag en. Zaterdag een bazaar gehouden ten bate van de vcrecni- ging „Steunt elkander". Zaterdag is de entree den geheelen dag kosteloos. B u r g e r 1. Stand. Geboren: Johannes z. van Ph. van Hoven en J. Keij- zer Johanna Hendrica d. van J. W. van der Zaal en P. Gesink. Ondertrouwd: Th. A. Hiddink en J. M. de Koekkoek J. J. D. Marbus en C. Ie Clercq. Overleden: Johanna de Jong 7 mnd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gistermiddag omstreeks drie uur brak een hevige brand uit in de lak- 3n emailleer-inrichting van de N. V. „Rhenania" aan de Hooftstraat. In het gebouw was eveneens gevestigd eeij her- «stelplaats voor rijwielen, benevens een auto-garage. Aan de' achterzijde bevonden .rich de moffel- en vernikkellokalen. De ?rand ontstond in de moffelkamer, door het inslaan van een gasvlam in een laic- oakje. Door de aanwezigheid van de vele >randbaare stoffen stond in enkele oogen- blikken het geheele lokaal in licliter- kiaie. Aanvankelijk werd het vuur met «en straal op de waterleiding bestreden. Eerst geruimen tijd later arriveerde de brandweer met een tweetal motorspuiten. Het gevaar voor de omliggende perceelen was echter toen reeds vrijwel geweken. Omstreeks vier uur stortte met een don derend geraas de voorgevel van het ge bouw naar beneden. De auto's en rijwielen uit de garage, konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Alles wat zich op de hovenétages bevond, werd door het vuur Ternioïd. De fabriek is verder geheel uit gebrand. Het naastgelegen magazijn werd behouden. Verzekering dekt de schade. HAAGSCHE RECHTBANK. Het tapverbod te Leiden. De rechtbank heeft, zooals gemeld, gis teren vernietigd het vonnis van den kan tonrechter te Leiden, waarbij M. K., café houder aldaar, was ontslagen van rechts vervolging ter zake van een aan hem ten laste gelegde overtreding van de Leidsche draDkverordening. LEIDEN: Dé Geneeskundige Staats commissie bevorderde heden tot arts den heer S. A. de Graaff (Leiden), en tot semi- arts de hecren H. G. II. Reijers (Apel doorn) en G. Winkler Prins (Weltevre den). STüPSÜjEilftfS GEMEENTERAAD. Voorloopig geen demping van 't Levendaal In een, door de Raadsleden de heeren Sijtsma en Eerdmaus en mevrouw van Itallievan Embden ingediende motie, in zake de demping van het Levendaal, met welke motie een groot aantal bewoners van. het Levendaai en naaste omgeving instemming betuigden, werd het College van B. en W. uitgenoodigd, zich ter zake van dit werk met de Directie van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maat schappij in verbinding te stellen, alsmede om van de demping, al of niet met finan- cieelen steun van genoemde maatschappij plaats vindend, eene kostenberekening te geven. „Zooals wij reeds eerder mededeelden" aldus B. en W. „zal men zich bij eene doelmatige uitvoering van het onder- havigo werk niet kunnen bepalen tot demping van het Levendaal tusschen Steensehuur en Rijnstraat of Binnenvest- gracht, doch zal de gedempte gracht, wil de demping tot haar recht komen, in ver binding moeten worden gebracht met de 'Plantage, onmiddellijk vóór de Utrecht- sche brug. De kosten van demping van het Leven daal van het Steensehuur tot aan de Bin- nenvestgracht worden, bij liet aanleggen aldaar van een 28 Meter hreeden ver keersweg, globaal geraamd cp f 225.000. De kosten, verbonden aan de doortrekking van dien weg tot onmiddellijk vóór de Utreclitsche brug met inbegrip van de verbreeding van de Utrechtsche brug en bijkomende werken, zijn op ten minste f 110.000 te scliatteu, zoodat de totale kos ten van het volledige werk naar alle waarschijnlijkheid meer dan f 335.000 zullen bedragen. Wat betreft de medewerking van do Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maat schappij, in den vorm van financieelen steun bij do uitvoering van dit werk, waar op de motie blijkbaar doelt, zij opge merkt, dat volgens de concessievoorwaar den genoemde maatschappij zich verhon den beeft om, wanneer bij den aanleg van de electrische tramlijn op het Levendaal (de tramlijn in de richting Bodegraven) door de gemeente tot demping van die gracht wordt overgegaan, in de kosten daarvan 1/3 gedeelte, tot een maximum van f 30.000, bij te dragen. Heeft echter demping van gemeentewege plaats zon der gelijktijdige» aanleg van de tramlijn in Oostelijke richting, dan is. volgens de concessie, de maatschappij niet eenigerlei bijdrage verplicht. Waar het ons evenwel niet onmogelijk voorkwam, dat de Tramweg-Maatschappij in het laatste geval niettemin tot het ver- leenen van een subsidie in de demping van het Levendaal bereid gevonden zou kunnen worden, is dezerzijds een desbe- treffende vraag tot hure directie gemht. Het in afschrift overgelegde antwoord luidt, dat de kans, dat de maatschappij voor een aan te leggen electrische lijn na?tp Bodegraven demping van het Leven daal zal vragen; naar hare meeniug zoo onzeker is, dat het voor haar niet gemo tiveerd is daarvoor thanfl reeds uitgaven to doen. Op eene bijdrage harerzijds kan dan ook, zoo deelt de maatschappij verder me de, niet worden gerekend, zoodat, indien de gemeente thans uit eigen beweging tot demping van het Levendaal overgaat, de kosten van het werk f 30.000 hooger wor den, dan anders het geval zou zijn. Wij hebben ernstig overwogen, of on der deze omstandigheden reeds thans het oogenblik is aangebroken, om tot demping van het Levendaal over te gaan. Wij mee- nen deze vraag ontkennend te moeten be antwoorden. Vermits tóch met de demping van de Mare waarin de Raad onlangs in beginsel besloten heeft en waarvoor de definitieve plannen worden uitgewerkt en binnenkort bij U aanhangig zullen worden gemaakt reeds ongeveer f 100.000 zal zijn gemoeid, achten wij het niet verantwoord thans ook nog voor de demping van het Levendaai en bijkomende werken oen bedrag van pl.m. f135.000 uit te geven. De demping van de twee grachten mo ge, gelijk de Commissie van Fabricage op merkt, wenschelijk, en zelfs urgent, zijn te achten, door nagenoeg gelijktijdige uit voering van beide werken zou een te zware last op de gemeente worden gelegd. De toestand der gemeente-financiën gedoogt dit inderdaad niet. Wij achten het mits dien wenschelijk, dat do gemeente zich thans bepaalt tot de demping-van de Mare en dat de demping van het Levendaal la ter opnieuw onder de oogen wordt gezien Naast dezo bedenkingen van financi eelen aard, die intusschen naar onze meening op zichzelf al van voldoende ge wicht zijn, om van het Levendaal-plan, hoe bevorderlijk de verwezenlijking daar van met name voor eene hetere regeling van het verkeer over de Hoogewoerd zou kunnen zijn, voorloopig af te zien, staan nog eenige overwegingen van prac- tischeri aard, welke even zoovele bezwaren vormen tegen een besluit, om reeds thans tot demping van het Levendaal over te gaan. In de eerste plaats zal een gevolg van ded emping zijn, dat de in het Levendaal door riolen, fabrieken, als anderszins, aangevoerde stoffen alsdan moeten wor den opgevangen in een groot stamriool, dat eenerzij ds zal loozen in den Zoeler- woudschen Singel, anderzijds in het on gedempt blijvende deel van het Leven daal op korten afstand van Steensehuur en Rapenburg, Dit brengt mede, dat deze wateren door den aanvoer, in sterk ge- concentreerden toestand, van de afval stoffen, in hoogo mate zullen worden ver ontreinigd, zoodat hierdoor nagenoeg zou den worden opgeheven de voordeelen, welke, in hygiënisch opzicht,1 ten aanzien van lit Levendaal zelf door demping ver kregen zouden worden. Hierbij komt nog en dit maakt de demping althans uit een gezondheidsoog- punt minder noodzakelijk dan zij schijnt dat van de aanhangige plan nen tot het maken «ea«v centrale riolee— ring, waaromtrent binnenkort voorouau» van ons College te verwachten zijn, den toestand van het Levendaal-water sterk zal wijzigen. Het aansluiten van perceelen en fabrieken op de nieuwe rioleering toch is een kwestie van slechts enkele jaren, waarna het Levendaai, in stede van eene vuile en onwelriekende gracht te zijn, vermoedelijk schoon en helder water zal bevatten. Het lijkt ons daarom raadzaam om ten opzichte van de demping eerst de resultaten van het nieuwe rioleeringsplan af te wachten. In de motie van den heer Sijtsma c.s. wordt als derde reden, waarom demping van het Levendaal bijzondere aanbeveling zou verdienen, genoemd de werkverschaf fing. Inderdaad zou het ter hand nemen van dit werk, evenals de demping van de Mare, eene niet onbelangrijke verruiming van werkgelegenheid met zich brengen, doch aan den anderen kant verliest dit argument veel van zijn kracht, wanneer men bedenkt, dat het voor het oogenblik zoo goed als geen waarde heeft. Voor de Mare-demping toch zijn de plannen bijna klaar en, zijn eenmaal door Uwe Vergadering de noodige gelden beschikbaar gesteld, dan kan onverwijld met de uitvoering worden begonnen. Dem ping van het Levendaal vordert daaren tegen eene langdurige voorbereiding, ten gevolge waarvan althans in geen geval dit jaar met do werkzaamheden een aan vang zou kunnen worden gemaakt. Ook al besloot men alleen het Leven daal, en de Mare niet, te dempen, dan zou dit hieraan niets veranderen. Uit een oogpunt van werkverschaffing heeft dus een besluit tot demping van het Levendaai voorloopig geenerlei practisch nut. Meenen wij met het bovenstaande te hebben voldaan aan den in de motie uit gesproken wensch, tevens vertrouwen wij to hebben aangetoond, dat tegen demping van het Levendaal op het oogenblik ernstige bezwaren bestaan. Wij geven U dan ook in overweging te besluiten, dat voorloopig mei demping van de Mare zal worden volstaan en mitsdien vooralsnog niet tot demping van het Levendaal over te gaan". Hedenmiddag had op de Hooge woerd bij de Steensehuur een aanrijding plaats tusschen de stadstram en een vrachtauto van de Fa. N. te Gouda. De auto kwam van de Steensehuur de Hoogewoerd oprijden, toen van de Bree- straat de tram naderde, die, hoewel de auto bijna over de rails was, juist nog tegen het achterste gedeelte van de auto opreed. Het voorbalcon van de tram werd be schadigd, de auto niet. Hedenmorgen sloeg op -de Bree-. straat een paard, 't welk voor een kaas brik was gespannen, op hel Het dier rende, met: het voertuig achter zich, de Koornburgsteeg en de Burcht- steeg in, alwaar het door een voorbijgan ger tot stilstaan werd gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. T£LEgSB&ëBIÜEÜ Be uitbarsting van den Etna. PARIJS, 22 Juni (V. D.). Millcrand heeft den koning van Itallië een telegram gezonden, waarin hij namens de regeering en het Fransche volk zijn deelneming be tuigt met de door de ramp van den Etna veroorzaakte ellende. Een bomaanslag verijdeld. DUSSELDORF, 22 Juni (V. D.). Door de Fransche bezetting is tusschen Ens- kirchen en Bonn op heeterdaad een aan tal lieden betrapt op het voorbereiden van een homaanslag. Te Hamhorn werden we gens sabotage 2 personen gearresteerd. De Chineesche bandieten. SHANGHAI, 21 Juni. (V. D.) - De 70 Chineesche gevangenen van de Shantung- bandieten op den Paotzuku-berg verkee- ren in een ellendigen toestand. Sinds de buitenlandsche gevangenen zijn vrijge laten, zijn vele der Chineesche gevange nen krankzinnig geworden. Laatste t£es*icfriera Zomertijd of Zonnetijd. De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond in Nederland, het Koninklijke Ne- derlandsche Landbouw-Comité en de Ne- derlandsche Boerenbond hebben in een adres tot den Raad van Ministers het verzoek gericht, wel het initiatief te wil len nemen, door het doen plaats hebben van eene bespreking van vertegenwoor digers uit de verschillende groepen on zer bevolking, teneinde met juistheid te doen vaststellen, welke economische, tech nische en andere bezwaren, aan het be handelen van den z.g. zonnetijd en het invoeren van den z.g. zomertijd voor do onderscheidene volksgroepen en voor de gemeenschap verhonden zijn. Adressanten zijn van oordeel, dat eene dergelijke bespreking, waarbij overigens het geheele tijdvraagstuk (Greenwich— Midden-Europeesche tijd) betrokken zou kunnen worden, er toe zal bijdragen, dat een juist inzicht "wordt verkregen, om trent de voor- en nadeden, verbonden aan eene oplossing in de een of andere richting van het vraagstuk „zonnetijd of zomertijd". Dc nieuwe wagens veer de tram WassenaarDen Kaag. De onder-directeur van de H. T. M., Mr. Montijn, die reeds eenigen tijd in de Roerprovincie vertoeft met het doel cm do intercommunale wagens van de H. T. M. vrij te krijgen, heeft gisteren getele grafeerd, dat hij om half vijf 's avonds met een extra trein, bevattende slechts groote intercommunale Motorwagens van do H. T. M. zou vertrekken uit Keulen begeleiden tot door het bezette gebied. Verwacht mag dus woruen wagens binnenkort zullen aankomen én na onderzoek en afwerking spoedig op de Wassenaarsche lijn in dienst kunnen worden gesteld. Botsing tusschen tram en auto. Op den Driebergschen Straatweg had heden een botsing plaats tusschen do in de richting Zeist rijdende tram, een vrachtauto een een veewagen. De tram reed de auto aan, toen deze den veewa gen links, d. i. aan de zijde der tram rails wilde voorbijrijden. Door den schok botste de auto tegen den waagen op, waarvan het paard deerlijk werd ver wond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wel werd belangrijke mate rieels schade opgeloopen. De politie maak te proces-verhaal op. VissclierijbaFichten. —23; Paarden 100—230; PclJ cn - of Ge!:en -3— jq. Kaas. Aangevoerd 172 partijen. Besleed! werd voor: 1ste soort Goudsche kaas 42—4G,vr 2de soort Goudsche kaas 38—41, 1ste soort' V Leidsche kaas 48—52, 2de soort idem f 40<5; 46 per 50 Kg. Handel voor Goudsche en voor, 3 Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewo-^T gen 129 partijen, 5693 stuks, 45937 Kg. jf ROELOFARENDSVEEN, 22 Juni. Kropsla 23.50 per 100; Bloemkool 15 cent per stuk; Aardbeien 10—15 cent per 3 doosje; Peulen 3.10—3.(30, Peulen I 4—r% 3.80, Peulen II 3.20—3.30, Doperwten 4,90 —4,60; Capucijners 3.60—3.10 per 10 Kg. Doorsneeprijs van 21 Juni, met aftrok van veilingskoslen: Peulen 2.60, Idem no. I 3.31 Idem No. II 2.30, Doperwten 4,28, Capu- cijners 3,24, Idem dunne 2.23. TER AAR, 21 Juni. Veiling ,.SL Pheess". Jonge Peulen 3.62; idem I 3.40; Capucij ners 3.70; Aardappelc-n 60 cent per 100 kilo;" aardbeien 90 cent per slof. Aanvoer 748 zak Jonge Peulen, idem 2 zak I, 3 zak Capucijners* Velling „God zij met Ons". Jonge Peulen 3.50, idem I 2.90, Doperwten 3.60 per 10 kilo, Aardbeien 79 cent per pond. Aanvoer 31 i zak jongo peulen, idem 20 zak I, 9 zak Dop erwten. ZOETERMEER, 20 Jufii. Eierenveiïing. Aangevoerd 7200 stuks. Prijzen kipeierert 5,656,50 cn Eendeieren 6.15 per 100 stuks. STOMPWIJK, 21 Juni. Veiling. Op de ge houden eierenveiling werden aangevoerd 3990 kippeneieren en 271 eendeneieren die verkocht werden voor 5,65—6,78 en voor 6.10—6,45 per honderd stuks. UITHOORN, 21 Juni. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 150 partijen. Prijs Goudsche kaas lsfe soort 40—44, 2de soort 3640, zwaardere 44—48, Rijksroerk f 44 49. Handel kalm. LEEUWARDEN, 22 Juni. Kaas. Sleutelkaas 0,42—0.54, Nagelkaas 0,140,35, Gouda kaas 0,19—0.76, Edammer Kaas 0.38—0,67 Commissie 155. Aangevoerd 50871 Kg. Beier. Fabrieksboter 1.22—1.54 per Kg» Aanvoerd 23/3 en 190/6 stukken. DELFT, 21 Juni. Vee. Vette Koeien le kw. 300500, 2e kw. 200300; Kalfkocien Ie kw. 325500, 2e kw 225325; Vaarkoeien' lo kw. 250—350, 2e kw. 160—250; Masero Varkens IC67; Nuchtoro Kalveren 12—» 24; Weilammeren 1524; Biggen 1226;' Paarden 150350; Rundvleesch per kilo 1.301.201.Aanvoer: 186 Runderen, 10 Paarden, 2 Vette Kalvereu, 181 Magere Kalve ren, 261 Schapen of Lammeren, 299 Varkens, 602 Biggen, en 9 Geiten of Bakken. Boter. Aanvoer 180/8 en 5/16, wegende sa men 3650 Kg. Prijs 1.60—1.85 pcr Kg. V LAAR DINGEN, 21 Juni. Binnen van de beugvisscherij alhier VL. 86 met 37 kantjes kolmaatjes 1 3ton zouleviscli en. f 400 netto besomming aan versche visch. IJ MUI DEN, 20 Juni. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 327 Victoria met f 2348, IJM. 42 Flamingo met f 2864, IJM. 331 Holland V met f 2534, HD. 76 ïnsu- linde met f 2581, KW. 149 Aria met f 1912, en. de zeilloggers KW. 152 Agatha Maria met f 398, KW. 74 Katwijk aan den Rijn III met f 605, KW. 172 Jacoba met f 612. KW. 97 Van der Duyn van Maasdam met f 573, KW. 5g Dirk met f 754, KW. 96 F tiana met f 697, KW. 92 Prins Hendrik met f 570 aan besomming. IJMUIDEN, 20 Juni. Van de haring- visscherij kwam bier aan den afslag do zeillogger IJM. 262 Engeltje met f 3137 aan besomming. IJMUIDEN, 20 Juni. Van de IJsland- visscherij kwam hier aan den afslag de stoomtrawler IJM. 19 E. T. met een. be somming van f 5316 aan zoute visch. ÜABgCYBEiSëGHVOS OFFiCïEELE BEL'RSNOTEER'NG. Nederland 1923 6Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. O.-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 18S0 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 VA Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A. Jurgens B Oude Philips 3. stokvis **=j- Tether Am. Smelting en Rel. Anaconda copper Centr Leather Studehaker IT S Steel Ooxr.pania Handelsver. A'dam DoTdtscho Petr. Oecons. Roll. Petrol KTnïnklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Dell Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kou Pakctvaart <?rlipenvaar» ïïnie Rolt. Lloyd Kon Nor] Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Hol? Cnlfmir Mij H IJ S. Mij. obl. 5A HIJ.S.M obl. 1900/'12 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5^ Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri T^xas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 4i/2 V.K. 101 102 10l8/4 95V, S75/s 99~/g 897/6 166S/4 2196/a 112 663/, 56 62i/s 96 455 343 II6I/2 3601/; 141 287 963/4 18V4 7Vt6 i093/4 1121/2 1213/4 134 7J/io 800 2651/2 97 83 975/g 121/4 22V, 923/4 1403/s - r 1 1191/h 110i/a 961/, HOI/4 7 109 in 12Va Wisselnoteeringen (Amsterdam) Zicht. Londen Berlijn Parijs f Brussel Zurich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiauia Stockholm New-York 11.771/g 0.00183/g 15 721/2 13.421/2 45.S5 00357/| ll."8S/4 87.85 45.771/a <2.47l/2 67.671/2 2.551/g LEIDEN, 22 Juni. Veemarkt. Aanvoer: 430 Runderen, US Kalveren, 185 Schapen. Prijzen: Stieren 165—525; Kalf- en Melkkoeien 230 —545; Varekoeien 180—335; Vctto Ossen en Koeien 260—580, schoon a. kL haak 0,80 1.18; Vette Kalveren 75—175, schoon a. d. haak 0,851.42; Nuchtere Kalveren 8—24; Vette Schapen 4ö—60, schoon a. d. haak 0,78—0,84; Lammeren 15—30; Magere Varkens voor fokkerij cn Londen 28per Kg. levend gewicht 0.740.7S; Biggen J 15 **i - Telegrafisch Vfeerber;cht volsens waarnemingen verricht in don /nor- j een van 22 Juni 1923, medegedeeld - door het Kon. Ned. Meteorologisch instituut te De Bildt. Hoogste Barometcrst.773.7 Valentia. a Laagste Barometerst.745.0 btenscle. .i Verwachting tot den avond van 23 Juni. Meest matige Westelijke tot N"oord-o westelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken n i «r neen WMTÊÏ1. 111 in het Zuiden' weing of geen regen, het Noorden- meer kans op regen, zeliua temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3