Groofe Zomeruitverkoop #1. WAALS, Haariemmerstr. 132-136 Benissnteiijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQP., Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG verkrijgbaar ZUIDERZEEBOT a f 0 45, SCHELVISCH a f0.20—f0.30, SCHAR ii f 0.14, SCHOL a f 0.16—f 0.35 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 22 Juni 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge meen© kennis, dat door Wed. W. Geertsma Wijna te Leiden en M. Kouprie en H. van der Veld te Leiden, een verzoek schrift is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhou denden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, respec tievelijk in perceel Nieuwstraat No. 14 en perceel Oranjegracht 4042. AGENDA. WOENSDAG 27 Juni. Leiden. „Or gel-concert" te geven door Anton H. Tie- rie. Pieterskerk. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 734—-8 J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-,, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni waargenomen door de Apotheken van de heeren: W. Pelle, Kort Rapenburg 7.2, telef. 594 en D. J.. v. Driesum, Mare "76, tclef. 406. apotheek van het Ziekenfonds tot fetilp der Menschhcid is steeds geopend, doch alle©_7 voor leden van dit fonds. mmmuLnu® MIDDENSTANDSCREDIET. Verschenen ia een nota naar aanleiding van het verslag over heb wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk VUB der Staats- begrooting voor 1923. De leden, die tegen dit ontwerp bezwaar hadden, grondden dit bezwaar in de eerste plaatB op de overweging dat daarin een zeer gevaarlijk precedent zou gelegen zijn. Immers, zou de Staat nu steun gaan verlee- nen, dan zou hij zich, wanneer een nieuw debacle in het bankwezen zou ontstaan, naar het oordeel dezer leden niet meer af zijdig kunnen houden. De Regeering is van oordeel, dat deze vrees niet op goeden grond berust. Wel is wa-ar is uit den aard der zaak in de toekomst de mogelijkheid van een beroep op den thans voorgenomen maatre gel niet uitgesloten, doch dit beroep zou niet als juist kunnen worden aangemerkt. De grond toch, waarop de regcering haar voorstel heeft gedaan, is juist gelegen in de zeer bijzondere omstandigheden, welke zich ten opzichte van de thans gerezen moei lijkheden voordoen. Het middenstands- bankwezen neemt in het Nederlandsche bankwezen een geheel afzonderlijke plaats in. De omstandigheid, dat de credietbehoef ten van den middenstand door het Neder landsche bankwezen niet of in onvoldoen de mate verzorgd werden, heeft tot het ontstaan cn de ontwikkeling van het mid denstandsbankwezen geleid. Deze omstan digheid heeft in de eerste plaats de regee ring tot haar voorstel gebracht. Kon verwacht worden, dat de goede de biteuren der in moeilijkheden geraakte ban ken in voldoende mate bij het Nederland sche bankwezen crediet zouden kunnen krij gen, dan zou de voornaamste reden voor het ingrijpen der regeeving zijn vervallen. Dat deze verwachting niet gekoesterd kan worden brengt tevens mede, dab heb hier een bijzonder geval betreft, waarin een precedent voor de toekomst bezwaarlijk kan gelegen zijn. Hierbij wordt er op gewezen, dat, niettegenstaande zoowel in 1914 als in 1918 de Staat bijzondere maatregelen heeft getroffen om het middenst-andscredieb te steunen, op dien steun terecht geen beroep is gedaan, toen zich moeilijkheden in het bankwezen voordeden. Erkend wordt dat in die jaren de omstandigheden abnormaal waren en dat een algehcele stilstand van het economisch leven dreigde, doch dit neemt niet weg, dat ook in die jaren do maatregelen der regeering beperkt bleven tot den steun aan het middenstandscrediet. Hierin valt een niet te miskennen teeken te zien, dat de bijzondere positie en om standigheden van dat crediet ook toen de regcering tot de overtuiging hebben ge- brahet, dat in het belarft van het crediet maatregelen gerechtvaardigd waren, welke zij in het algemeen niet zou wenschen te nemen. Dat de tegenwoordige omstandighe den als normaal zouden zijn aan te merken wordt door deze leden niet gesteld, en zou ook bezwaarlijk als juist kunnen worden erkend. De vraag, waarop het teil deze aankomt, is deze: of het algemeen belang, op grond van de in de Memorie van Toelichting in den brcede uiteengezette overwegingen, het voorstel van de regeering rechtvaardigt. Deze vraag blijft de regeering, ook na ken nisneming van het Verslag, bevestigend be antwoorden. De hiervoren bedoelde leden werden in hun bezwaren versterkt, omdat zij in het voorstel een steunverleening zagen, die ge schonken wordt aan banken waarvan de leiding, naar die leden meènden te weten, allesbehalve onberispelijk is geweest. De regcering meent dat, gezien de grenzen van haar voorstel, cr voor haar geen aan leiding bestaat, op deze beschouwingen in to gaan. Zij wil geenszins geacht worden een ver dediging van het gevoerde beleid voor haar rekening te nemen, doch veroorlooft fcieh toch de vraag te etellen: of in de achter ons liggende jaren niet bij tal van bedrijven, welke van belang zijn voor ons économiscfe leven, een politiek is gevolgd, livelkc achteraf onjuist is gebletan, ca tot bij 69:8 Steads nieuwe partijen diverse goederen worden tegen enorm verlaagde prijzen in verkoop gebracht. Wit gelakt Engelsch Ledikant met spiraal net 12.25 Zeegras matras, van prima damast, met afgenaaiden rand 15.60 Zware groote molton Dekens 1.05 Mooie witte wollen Dekens 6.45 le kwal. Cocoslooper, per el 0.66 Tapis Beige Karpetten 7.75 Geborduurde Stoelkussens 82V2 Etamine, 140 cM. breed 0.49 Ruige Matten met gekl. rand 1.59 Rooster Matten, extra sterk 1.89 Karpetkleedjes in mooie kleuren 1.29 Chinamatten, 40 X 70 0.26 Graslinnen voor Lakens 52 c. p.el Geel Katoen voor lakens 45 Geel Katoen voor hemden 19i/2 Zware breede dubbel Keper 25 c. Mooie witte Engelscbe 37 Witte geblokte Handdoeken 0.19y2 Groote blauwe Keukendoeken 0.23 Bad-Handdoeken vanaf 0.23Va Dameskousen 0.29 Huishoudschorten, waschecht poolbont, ruime modellen 1.27V2 Prima Corsetten met roestvrije baleinen .1.85 Tricot Heerenpantalons 0.88 Dames Nachthemden 2.30 Dames Hemden 0.96 Dames gefestoneerde jeans Onderrokken. 1.27V2 Jeans Damespantalons ge- ajoureerd en gefestonneerd 147Va Dames Onderrokken iets bij zonders 2.70 Dames Flanellen 0.93 Geel halve Dames Hemden 1.07V2 Geel keper Damesbroeken 0.95 Geel keper Mansbroeken 1.04 Kinder directoire Pantalons. 0.49 Mooie gekl. Zephir per el 19 /2 Mooie Dril voor boezeroenen 0.26 Al!es in onze bakende solids kwaliteiten - Lingeriën alle op eigen ateliers vervaardigd 'ï/W Breng Uwe kinderen mede, wij verstrekken prachtige Luchtballons kritiek aanleiding zou kunnen geven. Doch afgescheiden hiervan, wenscht de regeering zich ertoe te beperken, de aandacht te vestigen op het feit, dat haar voorstel geenszins beoogt de gevolgen van het ge voerde beleid voor rekening van den Staat te nemen. Aan de banken wordt geenerlei steun verleend. Slechte dio maatregelen worden getroffen, welke in het algemeen belang wenschelijk zijn en die beperkt blijven tot hetgeen noodig is om te voor komen dat vele levensvatbare bedrijven verloren zouden gaan, doordien de moge lijkheid zou ontbreken, de crediethulp te vinden, die voor de instandhouding van die bedrijven noodzakelijk is en die aan de eischen van een voorzichtig beleid voldoet. Waar de principieele bedenkingen van enkele leden tegen iederen steun aan ban ken niet zijn gemotiveerd, kan do regee ring zich van een weerlegging ontheven achten en zulks te eer, waar het thans ge dane voorstel een dergelijken Bteun niet beoogt. De regeering tan voorts niet deelen in de zienswijze, dat door deze aangelegen heid wederom zou worden aangetoond, hoe noodzakelijk het is, dat het heele bank bedrijf onder Rcgceringstoezicht komt. Ook de regeering betreurt, dat zij bij deze aangelegenheid op een zeer spoedige behandeling heeft moeten aandringen. Hiervan kan haar echter bezwaarlijk een grief worden gemaakt, waar zij, nadat haar de toestand duidelijk was geworden, met den meesten spoed is te werk gegaan en, terstond nadat zij haar standpunt had bepaald, de indiening van het ontwerp binnen den kortst mogelijken tijd heeft be vorderd. Zij stelt het op hoogen prijs, dat de Kamer bereid is gevonden aan haren aandrang op een spoedige behandeling ge volg te geven. De vraag, of niet een be paald bedrag in dit wetsontwerp kan wor den genoemd, moet ontkennend beant woord worden. Rijles verlofsofficieren. Voortaan kunnen verlofsofficieren, die zijn aangewezen voor een functie waarin zij bereden zijn, indien zij dit wenschen, gedurende den winter aan het rijkunstig onderricht in het leger dèelnemienv Voor de daartoe te verrichten reizen worden, hun vervoerbewijzen verstrekt en bij een afwezigheid uit hun woonplaats van 6 uur of langer kunnen zij verblijfkosten decla- jjiJITEggLftüP DE TOESTAND IN DUITSCHLAND De voortdurende onzekerheid waarin men in Duitschland verkeert, doet de be^ volking in een toestand van doffe versla genheid verkeeren. De statistiek geeft de weerslag van deze depressie aan. Do Berlijnsche statistiek toont bij een aantal inwoners van rond vier millioen geen geboorteoverschot; veeleer overtreft het aantal sterfgevallen dat der geboor ten. Dagelijks kwamen vier a vijf geval len van zelfmoord voor en drie a vier doodelijke ongevallen. De toeneming der bevolking is uitsluitend het gevolg van vestiging van personen, die van buiten komen, voornamelijk buitenlanders. In den allerlaatsten tijd is het gemid deld aantal zelfmoorden nog heel wat grooter! Naast den invloed van buiten heeft ook de beursspeculatie in eigen kring geen gering aandeel in den ellendigen toestand des lands. De regeering heeft reeds lang gezocht naar een middel tegen d© funeste specu latie waaraan zich vooral het internatter nale jodendom schuldig maakt. In de laatste dagen helde de regeering over tot het stichten eener „deviezencen- trale". Van de zijde der bankiers werd hij een conferentie dezer dagen met de regeering gehouden, het voorstel gedaan het han deldrijven in huitenlandscho wisselfl te beperken 'tot het moment der officieele kocrsvaststelling, waardoor een' centralis seering van dien handel zou ontstaan, zonder dat de omvangrijke maatregelen tot inrichting van een centraal-bureau voor den deviezenhandel noodig werden. Tegen speculatie in buitenlandsche wis- •els zou dan een strafbepaling moeten women ingevoerd, hetgoeiii naar men meende, voldoende zou zijn ter bestrij ding der ongewenschte toestanden. Of het helpen zal? Ten aanzien van de loonen der arbei ders schijnt men thans tot een overeen komst te zulen geraken. De bijzonderheden van de concept overeenkomst zullen in overleg met het rijksministerie van arbeid worden vast gesteld. De besprekingen dienaangaande beginnen de volgende week en zullen streng vertrouwelijk zijn. Er zullen slechts 4 vertegenwoordigers der arbei ders, één van elk der 4 groote honden, aanwezig zijn. Morgen heeft de eerste bespreking tus- schen arheidgevers en arbeidnemers plaats. De basis betreft do invoering van een indexloon, zoodat er bijslagen wor den gegeven in verband met de stijging der kosten van het levensonderhoud. Het index-cijfer, Jat aan deze regeling ten grondslag ligt, zal niet dat zijn van het bureau van statistiek, doch een ander verbeterd cijfer. De berichten omtrent de invoering van een loon op goudbasis, of op den grond slag van den dollax-koers zijn onjuist. Het eenige wat men verlangt, is een loon, dat, met bepaalden grondslag, zich auto matisch aansluit bij de prijzen en de koersbeweging van de mark. Voorloopig zou de proef voor twee maanden worden genomen, gedurende welken tijd de arbeiders zullen zien, of de regeling voldoet, Misschien dat do onderhandelingen met het Buitenland van dien aard zijn, dat de noodmaatregel overbodig wordt? Het is te hopen. Engeland's vragenlijst. In het Engelsche lagerhuis is gister middag het Roervraagshik opnieuw ter sprake gekomen. Baldwin, de eerste mi nister, deelde op een desbetreffende vraag mede, dat tot nu toe van Frankrijk geen antwoord is ontvangen op de Engelsche nota betreffende de schadevergoeding en de kwestie van het Roergebied. Volgens de door hem ontvangen inlicht tingen zijn de berichten, dat de Fran- schen de levensmiddelentremen naar het Roergebied tegenhouden, officieel niet be vestigd. Evenmin zijn do berichten van Fransche zijde juist, alsof er dagelijks besprekingen tusschen Fransche en En gelsche diplomaten over den toestand plaats vinden. De Fransche gezant te Londen is de laatste dagen niet op het ministerie van buitenlandsche zaken geweest en Enge land kan de aangelegenheid niet hespre ken, zoolang er geen antwoord van Frankrijk is ontvangen op het Engelsche verzoek om inlichtingen, wat Frankrijk precies in het Roergebied wenscht. Ook van Franscken kant wordt verze kerd, dat er nog niets definitiefs is vast gesteld en dat ook het Belgische ant woord geen definitief karakter kan heb ben, voordat de kabinetscrisis geëindigd is. Wel wordt de Fransche gezant te Lon den van den stand der besprekingen op do hoogte gehouden en licht deze op zijn beurt het Britscke kabinet in, doch de definitieve uitwisseling der nota's zal nog wel cenigen tijd op zich laten wachten. DE UITBARSTING VAN DEN ETNA. De laatste berichten uit Catania zijn van tamelijk geruststellenden aard. Men hoopt, dat nu het ergste geleden is en dat de uitbarsting van den Etna thans in do tweede phase is gekomen. De snelheid, waarmede de lavastroom zich voortbe weegt, is verminderd tot zes meter per uur. Linguaglossa schijnt nu van den onder gang gered te zijn aangezien de lavastroom zich een weinig van die plaats heeft afge wend en thans achter een heuvel om loopt, zoodat deze heuvel wellicht de i*edding van de stad zal beteekenen. Natuurlijk kan de toestand zich nog ieder uur wijzigen om dat een nieuwe hevige uitbarsting nog geenszins tot de onmogelijkheden behoort. Men gelooft niet meer aan een onmiddel lijk gevaar. De bevolking heeft haar kalm te herwonnen en is vol vertrouwen» Ook omtrent het lot van Catania zijn de berichten geruststellender. Te Catena deed zich een merkwaardig incident voor. Zooals bekend, is dat dorp thans geheel verwoest. Een oude boer had kans gezien. aan de aandacht zijner gezinsleden te ont snappen. Hij had zich verborgen in een kelder van de boerderij, omdat hij lierar wenschte 4e sterven dan zijn boerderij, waar hij zijn geheele leven had gewoond, te moeten verlaten. Slechte op het laatste oogenblik, toen de kokende lava nog maar vijftien meter van de boerderij was verwij derd, werd hij ontdekt. Men moest geweld gebruiken om hem weg te voeren. De koning van Italië heeft zich naar Linguaglossa begeven cn van daar naar Catena. De koning sloeg hier de lava stroom van nabij gade. Daarna begaf hij zich nog naar een ander deel van het be dreigde gebied. De Italiaansche regeering spreekt in een circulaire haar dank uit voor de haar door verschillende naties aangeboden hulpver leening, doch heeft deze geweigerd, daar Italië zelf in staat is dc noodige hulp te verleenen. De koning van Italië heeft ten behoeve der noodlijdenden 50.000 Lire beschikbaar gesteld. KORTE BERICHTEN. De Hooge Intergeallieerdo commissie gaf last tot het vastleggen van de voor raden suiker die zich in de suikerfabrie ken in de Fransche zone bevinden, daar de Duitsche regeering niet voldaan heeft aan den eisch door de commissie van Herstel in naam der Fransche regeering gesteld, tot levering van 20.000 ton sui ker. Deze maatregel strekt zich niet uit tot de suikei'YOorraden in het Saarge- bied of tot die, welke noodig zijn voor de voedselvoorziening in de bezette gebie den. Te Marl a. d. Lippe zijn gistermor gen bij de passencontrole twee Belgische soldaten doodgeschoten en een zwaar ge wond. Enkele notabelen der stad zijn als gijzelaars gearresteerd. De krijgsraad van het Rijnleger heeft het doodvonnis bekrachtigd, dat te gen den ingenieur Georges van de Ba- dische Anilin und Sodafabrik is uitge sproken wegens gepleegde sabotage. De „Voisische Zeitung" meldt uit Dortmund: De stad is opnieuw door de Franschen bezet. De naar deze stad lei dende spoorwegen worden door de Fran schen geëxploiteerd. De christelijke vakvereenigingen in Rijnland, waarvan 500.000 christelijk georganiseerde arbeiders in het bezette gebied lid zijn, hebben een resolutie aangenomen, waarin zij zich eenstemmig tegen het opgeven van het lijdelijk ver zet uitspreken. Uit Warschau wordt gemeld, dat het aftreden van de ministers van Financiën en Handel wegens den catastrofalen val van de Poolsche mark als een voldongen feit wordt beschouwd. Ook de minister van Buitenlandsche Zaken Seyda zou voornemens zijn af te treden. Als zijn opvolger wordt de nationalist R.omau Domhski genoemd. Er werd nog geen accoord tusschen de Belgische liberalen en Katholieken bereikt betreffende de hoogeschool-kwes- tie en het vragastuk van den militairen diensttijd. Enkele bladen zijn nog steeds VTij pessimistisch gestemd ten opzichte van de kansen van Theunis om tot de samenstelling van een nieuw kabinet te Groote hitte te New York. Ontzaglijke hitte heeft in de stad New York den dood veroorzaakt van vijf men- sohen. Twintig anderen, die op straat flauw gevallen waren, werden in zieken huizen opgenomen. De temperatuur in het observatorim, dat 200 voet boven de stra ten ligt, bereikte op zeker oogenblik 95 graden Fahrenheit. Dit is slechts 2 graden beneden de hoogste temperatuur, welke ooit in Juni is geregistreerd. Berichten uit Ohio melden, dat twintig menschen gestorven zijn tengevolge van hitte gedurende de laatste drie dagen. In Chicago heeft de hitte vijftien sterfgeval len veroorzaakt, te Boston en Philadelphia vijf. De vergankelijke volksgunst. De „Yossische Zeitung" meldt uit So-- fia: De inwoners van Slavovitsa, do ge boorteplaats van Stamhoelinski, hebben een telegram gezonden aan den nieuwen minister van Justitie, waarin zij hun verontwaardiging uitspreken ovex de misdaden van Stamhoelinski en het ver zoek indienen om de naam Slavovitsa te veranderen in Borisovo, naar den naam van koning Boris. SÜST DE QéfaSEtflMQ VOORSCHOTEN". Het verbouwen van villa „Henriette" alhier, is door den heer A. L. Verhoog, architect te Sassenheini, namens den heer Chr. Eggink Jr., opgc- - dragen, aan den heer S. Strijk, aannemer te Rijp-Wctering. De raad dezer gemeen te vergadert op Zaterdag 23 Juni 1923, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de volgende Agendapunten 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Ingekomen stukken. 3. Besluiten comptabiliteit. 4. Aangaan geldleening. 5. Verzoek Bestuur Ambacht stceken- schooï. i C. Eervol ontslag onderwijzeres. j 7. Afstaan stukken Rijksarchief. 8. Aankoop Gereformeerd Kerkgebouw. 9. Heffing Schoolgeld. 10. Reclames schoolgeld. Kisteravond werd in Hotel Dcurloo een drukbezochte vergade ring gehouden om te komen tot oprichting van een vercenigigng tot bestrijding in de kosten voor Ziekcnhuisverpleging. Besloten werd de contributie te bepalen op 15 cent per week per gezin met kinde ren tot den lefetijd van 18 jaar, alleen tsaande personen betalen de helft. Wie zich voor 15 uJli als lid opgeeft kan di rect bij voorkomende ziekte hun verple ging van de vereeniging profiteeren, na dien datum meet men eerst 3 maanden lid zijn. Het voorloopig Bestuur werd definitief gekozen. Ds. Fortgena, Voorz.; Ds. Kruis wijk, 2e voorz.; C. Bolle, secretaris; D. J. Brinks, 2o seer.; G. Hartveld le penningm. J. v. Sondbrink, 2o penningm.; T. de Groot en J. Braggaar. Do vereenigigng draagt de naam „Onder ling Hulpbetoon". Het bodeloon werd be paald op f5 per week Sollicitaties worden tot en met Manadag ingewacht bij den len secretaris, den heer O. Bolle. Inwoners van Vcur cn Stonvwijk en Zocterwoude kunnen ook lid der vorceni- ging worden. RIJNSBURG. Op uitnoodiging van een daartoe gevormd comité hoopt Ds. M. E. Broekstra, pred. bif de First Reformed Churche of Chicago, tijdelijk hier te lande, op Maandag 2b Juni a.s. 's avonds half 8 in de Geref. Kerk alhier een causerie te houden over: „Typisch Amerika." Door de afd. Rijnsburg van het Hollandsch Bloembollcnkweekers- Genootschap te Haarlem, voorzitter do heer S. Schoneveld, werd gisteravond ver gaderd bij den heer J. J. Verbree, alhier. Besproken werd de prij3raming voor do a.s. Algemeene vergadering te Haai-lem, waarheen werd afgevaardigd de secretaris, do heer P .v. Egmond C.Gzn., terwijl ah afgevaardigde werd gekozen de heer J. H. den Haan. De stand van het gewas en dc vooruit zichten voor den handel werden besproken terwijl besloten werd den afgevaardigde blanco mandaat te verleenen. NOORD WIJK AAN ZEE. De broodbakker ij „De Bazuin" alhier, welke sedert een half jaar niet meer in werking was, wegens faillissement van den bewoner, is gisteren verkocht voor f 7350. Kcoper was de heer I Hoppener, ovenbeuwer te Rotterdam. ZOETERWOUDE. Gelegenheid tot H erijk van maten en gewichten zal zijn op 't Dorp 5 Juli a.s. van 9 tot 3 uur aan "t Raad huis en voor de bewoners der Hooge Rijn dijk op 9 en 10 Juli d.a.v. van 9 tot 2 uur te Leiderdorp. LEIMUIDEN. De Raad dezer Ge meente zal a.s. Maandag 25 Juni des na middags negen uur (nieuwe tijd) vergade- ren. Ja Punten vsn behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. /ij* 3. Uitloting aandeel geldleening. -V; 4. Comptabel besluit. Donderdagmiddag ge raakte het zoontje van den heer M., door dat hij speldevischjes wilde vangen, '.e water. Hij was gelukkig weer spoedig op het droge en kwam met den schrik en ecu nat pak vrij. Hot bestuur van de Vrije traktaatverspreiding ..Maranatha', gevestigd to Rotterdam, heeft bericht ge zonden dat de collecte in deze gemeente gehouden, door een harer bestuursleden f 57.35 heeft opgebracht. De veroeniging dankt dc inwoners zeer voor hunne gelde lijke lijdragen. BOSKOOP. Men schrijft ons uit Boskoop: De kassenbouw in deze gemeen te neemt gestadig toe. Bij onderzoek is gebleken dat verschillende firma's plan nen hebben gemaakt tot uitbreiding hun ner kassen, en weder andere het vas.e voornemen hebben ook een aanvang l0 maken met het ter hand nemen der rozen- cultuur onder glas; zelfs zijn er firma s die in den loop van dit jaar hun kassen machinaal zullen doen verwarmen tenein de de Boskoopsche veiling ook m den winter van bloemen te kunnen voorzien. Geconstateerd kan dan ook worden dat de bloemen en speciaal de rozoncuKuur v zich in een goede richting voortbeweegt j wat zeker is toe te schrijven aan do goedd kwaliteit en den steeds meerderen vraag naar Boskoopsche kasrozen. ,i Zondag 24 Juni d e a j voorm. 9.30 en des nam. 6 uur hoopt in de Gorcf. Kerk op te treden Ds. Woudstra, j van Leiderdorp. U Voor do Confessioneelc vereemgmg in het gebouw „Salvatori^ voorm. 9.30 uur j do lieer do Jonge van hier en nam. 6 uur de heer Haliema uit Breda.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2