9 BurgerSijke Stand Leiden 19 Juni. Geboren: Albcrtus z. van J. J. de Jong en J. J. C. v. Kampen Anlonia, Johanna d. van N. A. de Haas en A. T. Heuzen Mary Margaretha Nicoline d. van G. de Vroot en W. C. Feitkamp. Overleden: E. W. Doolde Jong wed. 70 j. Toen indertijd de eerste benoeming van •dezen aard plaats had, heeft spr. geen bezwaren door den heer G. hooren noe men De heer J o n g e j a n tot Guldemond) had nu maar niets gezegd. Van verschillende zijden wordt opge merkt dat die een© onderwijzeres een weduwe was. De heer v. Gelderen (tot G.): mijn heer Noest zat op je te loeren hoor! Niemand verlangt r.u meer het woord, waarom de voorzitter de vergade ring sluit. UIT DE ffliBEtfliG KATWIJK AAN ZEE. Gedachtenisrede Ds. J. J. Impeta. Do herdenking van het zilveren jubi leum als Dienaar des "Woords te Katwijk aan Zee van Ds. Impeta, vond gister avond in het kerkgebouw der Geref. Kerk Het ruimo kerkgebouw was geheel ge vuld. Op het platform prijkte een keurige versiering van groen en bloemen. Nadat in gebed was voorgegaan en gezongen Ps. 103 1, ving Ds. Impeta zijr jgedachteniswooird aan. Ontzaglijk veel is er in de 25 jaar, dat gemeente en leeraar aan elkaar zijn verbonden, gebeurd. Velen, die voor 25 jaar met vreugde de ure der verbinding bijwoonden, msten thans op het kerkhof. Doch hét werk ging zijn loop. Toen spr. de^ herdersstaf opnam, was hier een kleine gemeente van 90 huisgezinnen en thans, na 25 jaar, een bloeiende ge meente van meer dan 200 huisgezinnen. Telkenmale bleek het oude doch aange name kerkgebouwtje te klein te zijn en zoo is voor 18 jaren het thans bestaande eenvoudige docli doelmatige en schoone kerkgebouw opgetrokken. Het woord des levens heeft niet nage laten zich een kracht te toonen tot za ligheid en godzaligheid en daarom be taamt het den Heere dank te brengen en Zijne weldaden te gedenken in het mid den Zijns tempel.s Niet één toon van menschverheerlij- king mag, zegt spr., in ons midden ge toond worden. Ook in dit uur moet Jetzus Christus al leen de eer ontvangen: „Want God was in Christus, de wereld met zichzelveri verzoenende, hunne zonden hun niet toe rekenende, en heeft het woord der ver zoening in ons gelegd. Zoo zijn wij dan gezanten van Chris- tuswege, alsof God door ons bade: wij bidden u van Christuswege, laat u met od vGerzoenen". (2 Cor. 15:19b en 20). Naar aanleiding van dit tekstwoord houdt Ds. Impeta vervolgens een boeiende predicatie. Spr. wijst er op, dat de grondtoon van dit Apostolische woord is „Verzoening". Tweeërlei is de werking dezer verzoe ning: Door wegneming van de schuld werd aan God's recht voldaan door on zen gezegenden Middelaar en door her stelling van de breuke, veroorzaakt door de zondtf overbrugd, de scheidingsmuur tusschen God en ons opgetrokken wegge broken In het Apostolisch getuigenis in het tekstwoord genoemd, yindt spr. alles wat hem noodig is om ook in dit uur nog de lieflijkheid van het evangelie, dat hij door de genade Gods hier 25 jaar heeft mogen verkondigen, aan te prijzen, en ook om de hoogheid van het predikambt te doen uitkomen. Paulus was prediker der verzoening, en de herders en leeraars zijn nog door bijzondere gena.de prediker der ver zoening, doch alleen om God de eer en de heerlijkheid te doen toekomen. Het predikambt een goddelijk be roep, de predikers: boodschappers van Goddelijke heilsfeiten. Door de zending die zij bezitten, den rang die zij bekleeden en het gezag dat zij uitoefenen. De zending is grootscli: den Middelaar Gods middellijk, aangenaam te mnkon aan de consciëntie. Bij alle zelfbeschuldiging kan spreker echter met vrijmoedigheid zeggen, in de afgeloopen 25 jaar te hebben gepredikt de verzoening God's. De rang als gezant van Christus is lioog. De prediker is, zij het hier op aar de niet erkend, grooter dan de gezant van den grootsten monarch der aarde. Verstandeloos echter de prediker, die er zich op verhoovaardigt. Geen akeliger trotsoh dan Clericalen trots. God haat den geestelijken hoogmoed. Toch mag spr. in den goeden zin des Woords, het harte hooger kloppen, dat aan hem, mensch, een eer bewezen wordt, die zelfs een niet gevallen engel hoog en wonderlijk voorkomt. Geen woorden heeft spr. dan ook om God te danken, dat Hij hem 25 jaren in deze bediening heeft gesteld. Het gezag van den prediker is niet gering. „Alsof God door ons bade", sterker kan het niet en zachter mag het niet worden uitgedrukt. Eigen woord valle weg: doch God's AVoord blijve. Een geduchte verantwoordelijkheid rust op den leeraar. Maar als Gezant van Christus is hij dan ook met gezag be kleed. Niet voor zichzelve, maar uit hoofde van zijn zending. Weeg, zegt spr., genust mijn predica tiefs; ik hoop, dat ge ze weegt, maar niet met uw eigen werktuigen, maar met de weegschaal van het Heiligdom. Met nadruk vraagt spr. in deze ure: Geef mij getuigenis of ik u de bood schap der verzoening gebracht heb, ja dan neen. Ook in dit uur roept spr. der gemeente toe: Laat u met God verzoenen. Niet als een mcnschenwerk mag het „zich laten verzoenen", aangeprezen woi- den. Ook hierin Soli Deo Gloria! De boodschap brengt alles met zicl» mee, omdat zij God meebrengt. Vrede en vreugde voor de ziel, troost in leven en sterven. Menschelijkerwijs gesproken heeft spr. 25 jaar lang de taal uitgeput om de prediking der verzoening bij den volke dierbaar ie maken. En toch: Wat ik gezegd heb 't was stamelen als van een kind. Er is reden om te gedenken. Als een man, in de kracht der jaren, zegt spr., kwam ik, en nu een. oude van dagen. Hoe lang of kort ik de prediking der verzoening nog in uw midden uit zal dra gen God weet het. Er zijn er van wie spr. weet, dat hij tevergeefs heeft gearbeid. Hen wil spr. ook nu nog met bidden en smeeken toeroepen: „Laat u met God verzoenen." Doch er zijn er ook, die door zijn werk in Godes kracht zijn ingeleid in 't heilgcheim van de gemeenschap met Christus. Dit geeft reden tot groote vreugde en dit is de lofzang van dit herdenkingsuur, dat Hij, die geen zonde gekend heeft, zonde voor ons gemaakt is, opdat wij zouden worden rechtvaardigheid Gods in hem. Na de met jeugdig vuur uitgesproken predicatie, werd in gebed voorgegaan. Tusschentijds was gezongen Psalm 95 2, 3 en 4. Na de prediking werd de jubilaris toe gesproken door ouderling Varkevisser, na mens den kerkeraad, die de gemeente verzocht hem too te zingen: Ps. 71 12 en 13: „Gij hebt hem van zijn kindscbe dagen Geleid en onderricht; Nog blijft hij naar zijn plicht Van uwe wondren blij gewagen; O God, wil hem bewaren Bij 't klimmen zijner jaren." Namens de classis en den kerkeraad van Leiden sprak br. Blommelidaal, die de beste wenschen toebad en verzocht te zingen Ps. 68 17. Met een kort woord dankte de jubi laris. Nadat Ds. Impeta met zijn familie te midden der palmen had plaats genomen, werd hij nog door meerderen toege sproken. De heer Holtrust sprak namens de commissie van voorbereiding van dit ge deelte van den avond en bood als herin nering een enveloppe met inhoud aan, Door een kind der gemeente werd Ds. Impeta vervolgens het ordeteeken als ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de borst gespeld. Een mooi oogenblik: de jeugd, de ver diensten van den ouderdom hulde hren- gend. Vervolgens werd namens het gemeente bestuur gesproken door den burgemeester. Namens den kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente sprak Ds. I. Voorsteegh, die wees op de hoogachting, welke Ds. Im peta ook daar geniet. In hartelijke be woordingen schilderde spr. het omvang rijke levenswerk van den pastor en wenschte hem God's besten zegen toe. De heer Vros sprak namens de jaar lijks terugkeerende badgasten, voor wie de geestelijke verkwikking door de predi king van Ds. Impeta niet onder doet bij de lichamelijke. Namens de catechisanten bood mejuffr. Bonefaas onder enkele vriendelijke woor den een keurige "Westminster pendule aan. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door den heer v. Tongeren, die oude herinneringen van voor 25 jaar nog eens ophaalde, blijkbaar tot genoegen van den jubilaris. Geruimen tij'7, bleef men daarna nog in gezellig samenzijn bijeen, waarna gele genheid gegeven werd den leeraar de hand te drukken. Een kinderkoor een goed strijkje i&roe- gen zeer bij om het feestelijk karakter van den avond te verkoogen. OEGSTGEEST. T: Ernstig ongeluk. Gisteravond omstreeks half acht had op den Endegeesterstraatweg alhier een ernstig motorongeluk plaats. Een caféhouder uit Rotterdam, L. H. de G., kwam met zijn motor in vliegende vaart uit de richting Haarlem rijden, toen hij, bij de bocht van Endegeest ge komen en door de groote snelheid zijn draai niet kunnende krijgen, dwars over den weg tegen een boom opreed. De berijder werd over het voertuig heen geslingerd en kwam eenige meters verder op den grond terecht, waar hij be wusteloos bleef liggen. Door eenigo voorbijgangers, die getui ge wacren van liet ongeluk, werden on middellijk eenige geneesheeren gewaar schuwd. Per ziekenauto werd het slacht offer daarop naar het academisch zie kenhuis vervoerd, na op de plaats van het ongeluk voorloopig te zijn verbonden. Ten Ziekenhuizo constateerde men dat de iman een ernsligen schedelbreuk^ had bekomen. Zijn toestand is hoogst ernstig. Eigenaardig is, dat het motorrijwiel zelf slechts licht beschadigd is; alleen de treeplank is er afgereden. Op de plaats waar het ongeluk gebeurd is, valt duidelijk waar te nemen dat de G. met ontzettende snelheid moet hebben gereden, getuige dat in den boom een in kerving is gemaakt van minstens 14 c.M,. terwijl een groot stuk hout is weggerukt. Hoewel do ernstige afloop voor het slachtoffer zelf te betreuren val-t mag men nog van geluk spreken, nu daarbij geen meerdere ongevallen zich voorge daan hebben, 't geen met het oog op het drukke verkeer ter plaatse en de richting die het voertuig maakte, niet te Verwon deren ware geweest. Een ander ongeluk. had 's nachts te twaalf uur bij het „Witte Huis" plaats, waar voor do zoo veel ste maal een auto rechtuit de sloot inreed, ditmaal de auto van den onder nemer H. uit Leiden, die eenige personen van den laatsten trein had gehaald. Hierbij vielen gelukkig geen persoonlijke ongelukken te betreuren. RIJNSBURG. M e j. E. K e ij z e r t e *s-G r a- venhagc is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere School, hoofd de heer M. Piejier, alhier. De aloude jaarlijksche paardenmarkt alhier, werd heden weder gehouden. Er waren 111 paarden aan geveerd. De markt toonde weer het zelfde beeld van bedrijvigheid van alle jaren, en had een ordelijk verloop. BODEGRAVEN. In een onbewaakt oogen- blik, gerankte gisterenavond het éénjarig kind van R., in de Vliet te water. Toen de moeder bet miste dreef de kleine al onder de daar te plaatse zijn-de scheep- jesbrug. Toevallig voer juist iemand met een bootje onder de brug die de kleine uit het water halade, die reeds bewuste loos was. Nadat eenigen tijd de kunst matige ademhaling was toegepast, en dr. v. Brugge de eerste geneeskundige hulp had verleend, kon het kind in be houden staat aan de ouders worden te rug gegeven. Burger 1. Stand. Geboren: Jan, z. v. D. A. van Binsbergen en H. J. Clotsclier; Trijntje Wilhelmina, d. v. H. van Luinen en A. Rademaker. Overleden: G. Blijleven, Wedr. van G. Plant 80 j. ZWAMMERDAM. Tot ambtenaar ter secrc- tarie is benoemd de heer G. A. Delfos, te Leiden. Met ingang van 1 Juli a.s. is aan den brievenbesteller den heer C. Lieshout, eervol ontslag verleend, uit de dienst der posterijen. Na ruim 38 jaar diensttijd, waarvan 13^ jaar te Vianen en 25 jaar alhier. Een kijfachtige vrouw, maakte zich bij een twist zoo kwaad, dat zij de herbergierster van het buurt schap „de Tempel" een paar gevoelige opstoppers toediende, en haar daarna onthaalde op een vloed scheldwoorden. Van een en ander is kennis gegeven aan do politie. Burger 1. Stand: Ondertro uwd G. van der Wal 28 j. eni M. Locht 32 j.; A. Dorrepaal 25 j. en G. M. de Bruijn 23 j. Overleden: P. Noorlander 84 j. VOORSCHOTEN. Burger 1. Stand. Geboren: Henrica Johanna d. van W. A. van Gent en E. G. Zonneveld Nicolaas Johannes z. van W. H. J. Ju en L. dc Troyc Cor nelia Petronella Elisabeth d. van A. C. van den Berg en J. den Dopper. HAZERSWOUDE. Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 6976 eieren, waarvoor werd besteed voor Kippeneieren f 5.40 a f 5.95 per 100 stuks; eendeneieren f 5.30 h f 5.95 per 100 stuks; hanen f 40.15 per stuk; eenden f 1.05 per stuk. Door den Commissa- ris der Koningin in de Provincie Zuid- Holland is tot zetter der Dir. Belastingen benoemd de heer N. J. Kapleijn alhier. De heer C. Erkolens, wielrenner alhier, heeft een contract ge- teekend om in de maand Juli een. G-daag- schen wedstrijd te rijden in Londen (Enge land). Zijn koppelgenoot is de heer G. Bontekoe van Den Haag. De inspectie derbrand bluschmiddelen onzer gemeente heeft plaats gehad onder groote belangstelling van velen, niet het minst van de jonge gar de, die kennismaking met de waterstralen als een genot beschouwde. KOUDEKERK. Zondag 17 Juni had in de Ned. Herv. Kerk van 34 uur een een voudige plechtigheid plaats. In tegen woordigheid van de leerlingen en oud-leer lingen der Zondagschool, den kerkeraad cn van vele belangstellenden uit de gemeente herdacht Mej. R. van Wens veen, dat zij voor 25 jaren haar arbeid aan de Zondag school was begonnen. Ds. C. D. Israel opende het samenzijn met gebod en zette na gezang der aanwe zigen, kort het doel van dit samenzijn uit een: niet menschen verheerlijken, maar God loven. Mej. van Wensveen werd daarop binnen geleid en hartelijk toegesproken. Zij werd geluk gewenseht met het feit, dat zij zoo lang voor haar arbeid was gespaard ge bleven en zich steeds met volle trouw aan het werk had gegeven. Ds. Israel deed oenige grepen uit de geschiedenis der Zon dagschool, die bijna 40 jaren bestaat; de kinderen zongen de jubilaresse aardige liederen toe, waarna de dominé meedeelde, dat zich een spontane belangstelling in de gemeente had getoond voor 't feit, en dat door leerlingen, oud-leerlingen en velerlei belangstellenden uit de gemeente een ca deau was bijeengebracht dat Mej. van Wensveen hierbij werd aangeboden. Het was een keurig buffet en een aardig bloemenvaasje met zilveren voet, waarop de datum gegraveerd was. Geroerd dankte Mej. van Wensveen, herinnerende aan het woord van den Psalmist: „Heere, wie ben ik en wat is mijn huis". Do leerlingen en oud-leerlingen ontvingen elk een kleine traetatie. Met dankzegging werd het samenzijn ge sloten. Moge de jubilaresse nog jaren voor haar arbeid gespaard blijven en rij ken zegen op haar werk zien. NIEUWE-WETERING. Th. Roosendaal t Na een kortstondige ziekte is te Gouda op ruim 93-jarigen leeftijd overleden den heer Th. Roosendaal, oud-hoofd der O. L. School alhier. Geboren te Enkhuizen 4 Februari 1850, was hij later als onderwij zer in eenige plaatsen werkzaam, totdat de thans overledene in Februari 1879 be noemd werd tot hoofdonderwijzer alhier. Na ruim 36 jaren op voorbeeldige wijze en met nauwgezette plichtsbetrachting alhier werkzaam te zijn geweest, werd hem op zijn verzoek einde 1915 op do meest eervolle wijze ontslag verleend. Met leedwezen zagen wij hem dan ook &©&DE&1IE«ÜIEIfi»S LEIDEN. Geslaagd voor het: Eindexamen voor de Ned.-Ind. admi- nistr. dienst de heer N. F. J. Hoef f gen, Rotterdam. Candidaatsexamen Rechten (oud-aca demisch Statuut), de heer A. A. Gander- heijden, Den Haag; (nieuw-academisch Statuut) de heeren J. G. Hermans, Oegst geest; C. J. van Hasselt, Den Haag; W. H. J. Massink, Hengeloo (O.); en J. H. Klatte, Den Haag. AAÜRESTEOSNQER In hel kantoor van de woningbouwver- eeniging „De Eendracht" aan de Lombok straat werd door de heeren architecten H. J. Jesse en J. Splinter Gzn., namens het bestuur van „De Eendracht" aanbe steed: „Het bouwen van 120 woningen aan den Lage-Rijndijk te Leiden, in 2 perccclen en in massa' Ingekomen waren 24 inschrijvingen, t, w. van Gebrs. Van Lit, Leerdam, voor 1495.921; W. van Donselaar, Utrecht, f432.000; Wed. N. B. C. van Rijnswou, f415.321; W. Oudshoorn en Zn. f407.460; H. Korswagcn Nzn. f 402.000; N.V. Ad- ministratiebedrijf voorh. Boele en van Eesteren, Alblasserdam, f418.000; N. Stikvoort f 365.000; G. Bergshoef, Al phen aan den Rijn, f 363.000; C. W. van Emmerik en W. G. van Dissel f336.640; J. Boon f365.550; M. en P. Timmers, te Sittard, f360.000; J. Schoonderwoera f 344.800; firma Pauw 't Hart, Delft, pore. 1 f 185.630, perc. 2 f 157.990, massa f 342.190; P. v, Nes, Den Haag, f 3G0.500; Gebrs. Vlaardingerbroek, Den Haag, f352.128; A. L. Nicolai, Amsterdam, perc. 1 f175.112, perc. 2 f152.848, mas sa f 327.900: A. Th. Bles, Ocgstgeest, f321.000; C. Gorver f355.000; A. P. Vee- nendaal, Maastricht, f 335.430; R. Mas- saar f333.5S0; A. J. de Later en P. H. Meijer f334.189; Wed. J. Dielz f334 000; W. Maan en W. Kormaat, Vlaardingen, f340.000; A. J. Vreeburg f297.967. Door den heer A. G. Boekwijt, bouw kundige, werd heden in café Den Burcht aanbesteed: het afbreken van twee per- ceclen Zuidsingel Nrs. 3032 te Leiden en het daar ter plaatse bouwen van een winkelhuis met magazijnen cn bovenwo ningen. Ingekomen waren 12 inschrij vingen, t.w. van P. L. Neutcboom voor f 20.960; J. Groenendijk en J. Sommeling f 19.577; H. van Daalen Zoon f 18.950; E. van den Bosch en J. Dusoswa f18.300; H. Korswagen Nzn. f 18.125; J. Boden staf f 18.000; J. Warnaar f 17.280; H. G. Barthen f 17.000; P. Schrcuder en W. Slokhuizen f15.740; J. Vcrra f15.700; wed. Joh. Dietz f 15.990; A. J. Vreeburg f 13.977. Min rrnrrnri;n"1n1i VWTn Hl IW te Tuiden. Laatste berichten Moord te Woerden. Dinsdagavond c.a. 9 uur hadden de 19- jarige v. d. M. en do 17-jarige S. een woordenwisseling om een meisje. Deze twist liep zoo hoog, dat S. zijn mes trok en v. d. M. er mede in de longenslreek trof. Hevig bloedend stortte v. d. M. neer. De direct ontboden geneesheeren Verha gen en Verkerk konden alleen den dood constateeren. De dader werd direct ge vat, doch ontkende. Tal van getuigen wer den gehoord. Het verhoor duurde voort tot na middernacht. Het lijk is naar het lijkenhuisje van de Alg. Begraafplaats vervoerd. Heden wordt het parket hier verwacht Dit droeve geval verwekte op den laten avond in ons anders zoo rustig stadje groote opschudding. De deelneming met do ouders van den verslagen© is algemeen Nader seint men: De dader heeft bekend. Het mes is in den Rijn geworpen, doch niet terugge vonden. Het lijk wordt vervoerd naar Utrecht voor sectie-onderzock. Als aanleiding wordt door den dader opgegeven, dat de vcrslageno zijn meisje geregeld beleedigde cn uitschold. TELEGRAMMEN Dc Etna in werking. ROME, 20 Juni. (V. D.) De lava stroom heeft volgens ccn bericht uit Cata nia Cerro bereikt. Het station is verwoest 2 STEDEN EN 9 DORPEN VERWOEST ROME, 20 Juni. (V. D.) De uit barsting van de Etna is gisteravond nog in hevigheid toegenomen. De sleden Giarro en Linguaglossa schijnen tot ondergang gedoemd te zijn, terwijl reeds 9 dorpen onder de lava zijn bedolven. Het vuur der uitbarsting is te Napels zichtbaar, d. i. 200 mijl afstand. In Palermo op 800 mijl afstand, kan men de vlammen omhoog zie* schieten. Gevreesd wordt, dat de uit barsting gevolgd zal worden door hevigo aardschokken. Gedurende dc laatste 24 uur laat de Vesuvius voortdurend lava- stoom uit. Ds icssiand in Bulgarije. SOFIA, 19 Juni. (V. D.) De toestand in Bulgarije begint er twijfelachtig uit te zien. Alle in het buitenland gepubliceerde berichten over ernstige schermutselingen op het platte land zijn uit de lucht ge- grepen. Op verzoek van den rector der i universiteit te Sofia Militici hebben de studenten van het platteland zich naar hun dorpen begeven om daar voor het tot i rust komen der gemoederen en hand- having van de orde te zorgen. Merkwaar- i dig is de gereserveerde houding die door de communisten tijdens de gcheele revo- lutie in acht is genomen. Zij hebben hun aanhangers niet togen de nieuwe regee- ring opgezet. De sociaal-democraten han delen in het algemeen in overeenstemming met het nieuwe kabinet, dat zij ondersteu- ning toegezegd hebben. Er bestaat niet de minste Teden voor mobilisatie van 't Bul- gaarsche leger. De hongersnood in Rusland. MOSKOU, 20 Juni. (V. D.) De defi- f nitieve liquidatie van den hongersnood hangt af van de resultaten van den oogst, welks opbrengst over 't algemeen be vredigend is geacht. In sommige gebieden ontvangt de bevolking de laatste steun. Do st^Tmo^fip is vonrtcf»z»t tot cf. ÉSAÜ&TBEfSICHTEÊS WOERDEN, 20 Juri. Kaas. td 481 kaasparlijen. Ie Xw. 4245, 2c kw. 3841, mot Riïksmcrk 3949. Handel matig. AMSTERDAM, 20 Juni. Veemarkt 306 veile kalveren lc kw. 0,860,90, 2e kw. 0.74—* 0,82, 3e kw. 0.700.74> 79 nuchtere kalveren 1624; 522 varkens Hollandsche le kw. 0,92—0.90, 2e en 3o kw. 0,90—0,86; Vette varkens 8482. VOORSCHOTEN, 19 Juni. Veiling. Kipeieren per 100 stuks 67; Eendeieren idem 6,50; Eenden per 6luk 1,101.20; Hanen per 6tuk 0,651.25; Konijnen per sink 0,80— 1.60. TER AAR, 19 Juni. Veiling »St Plioca:''.1 Pc-ulcn 3.25, Idem I 3,Aardbeien 1-10 per kilo. Aanvoer 606 zakken jonge PenleD, idem I 31 zakken. Veiling „Gcd zij het Ons". Peulen 3.30 3.60, idem I 3.10, Doperwten 4.70, Aard beien 56 cent per pond. Aanvoer 323 zakken Peulen, idem 14 zakken I, 714 zak Doperwten. ROELOFARENDSVEEN, 20 Juni. Veiling. Bloemkool 10 cent per stuk; Aardbeien 1317 cent; Peulen 3.10—3.40, Peulen I 2.30— 4.10, Peulen III 2.903,Doperwten 5,10 5,40; Capucijner9 4,303,80. Doorsneeprijs van 19 Juni, met aftrek van vcilingskosten: Peulen 2.95; Idem no. 1 3.47 Idem No. 2 2.64; Doperwten 4,82; Capucij- ners 4, QFFIC1EELE BEÜSSNÖTEERW6. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 i}4% Nederland 1917 Nod O-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksm 1890 Rusl. 1906 frs 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 41A Koloniale Bank annd Ned Ind. Handelsbank Cenir. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker IT S Steel Cotr.pania Handekver A'dam. Dordtsche Petr Oocnns. Holl. Petrol Kiuinklijko Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbs djadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon Holl TJoyd Kon Paketvaart QpT>npT"»nT» Unie Rott. Lloyd Kon Ned Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Ratavi.i Tabak TW; OnHiv'r VM H. IJ S Mij obl. 5K HIJ.S.M obl. 100P/M2 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5X Atrbiyon Toroba Erie common Kansas Clitv Southern Vigour? T"ot,csh Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 4 V.K. 101 1% •01 *16 101"/8 9ös/| 87% 99V2 SVio 162 1178/g 101 571/2 64 64 90s/i6 26 10Si/4 110 97 93 11 4541/0 454 3411/a 1283/, 362 366 33 141 142 751/2 94 2793/, 98 93 198/4 20 7V4 7 11 J 113% 114 1223/4 122 1331/4 1S3 3011/a 301 270 271 971»/] 1CÜ 1-5/ig 93V4 140s g I 141 - i "Wisselnotceringen (Amsterdam") Zicbt. Londen 11.78S/4 Berlijn 0.ooHS/t Parijs 15 871/0 Brussel 13.54 Zürich 45.77% Weenen '!Oo57/§ Home 11-583/4 Madrid 37.90 Kopenhagen 45.63 Christiania ■52.45 Stockholm 67.55 New-York 2.ü5V)g TeBegrafïsch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 20 Juni. 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch i Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.772.3 Valentia. Laagste Barometerst.: 753.5 Wisby. o Verwachting tot den avond van 21 Juni: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weing of geen regen, iets warmer overdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3