f Binnenkort weer een proef demonstratie zal worden gehouden met een nieuwe stoomspuit, waarbij alle raadsleden zul len worden uitgenocdigd. Hierna sluiting. ÜI1Y PE LEIDERDORP. Burger 1. Stand. Bevallen: J. Roos geb. van Voorbergen z. J. A. M. Kasser geb. Schellingerhoufc d. Ondertrouwd: J. van Muiden jm. Vv j. en M. Paulina van Oosterom jd. 37 j. Overleden: M. Henriëtta Hoogstra ten 14 mnd. RIJNSBURG. B urgerl. S tand. Geboren: Jan z. van G. van Delft en J. van der Meij Samuël z. van A. Heemskerk en G. Star Wijna d. van G. van Vliet en A. Bloe- mendaal Adrianus Cornelis z. van N. Ouwersloot en C. Duricux Janna Dina d. van F. Bosman en T. H. Oudshoorn Pieter z. van W. Hermans en A. Hagenaar Leuntje d. van 0. van Klaveren en C. van Duijvenbode Karei z. van C. de Mooij Anna Wilbelmina d. van J. Star cn A. Zandbergen Catharina Petronella d. van P. van der Valk en E. van Egmoud Alida d. van W. Hogewoning en W. Paauw. Getrouwd J. Driebergen jm. 25 j. en J. Ch. Glasbergen jd. 24 j. Ondertrouwd: J. de Mooy, jm. 23 j. en A. Ouwersloot jd. 23 j. to Valkenburg Overleden: if. ten Donkelaar 72 j. wed. van J. Heemskerk J. H. J. J. Lampe, 47 j. echtgen. van M. J. Rijkmans. HILLEGOM. B urgerl. Stand. Geboren: t r o u w dJ. M. v. Otteyn en G. G. van de Reep. Bevallen: G. Vreeken Spreeuw d. P. KraakTibboel z. S. M. Verhoeven Warmerdam 2d. E. Langelaande Groot z. J. v. BeekPolak z. W. v. d. GergKruyt z. J. v. KampenRaams- veld z. Overlen: H. Scholte m. 88 j. J. v. Rooden .m. 79 j. BOSKOOP. BurgerlijkeStand. Ge- boren: Cornelia z. van F, v. d. Velden en T. Kortland Adrianus z. van A. C. Boer en N. A. Grootendorsi. Ondertrouwd: N. Oostrum en J. Ie Clercq. Overleden: D. N. J. v. d. Paauw 60j. Naar wij van bevoeg de zijde vernemen, i3 de fabriek van den heer v. Nes aan de Zuidkade verhuurd aan de bekende jamfabriek van de firma Sip- kes te Haarlem. Bij het examen door de vereen;ging van leeraren in het boek houden te Rotterdam slaagde onze plaals- genooten de heeren: D. C. v. Gemeren en J. J. Kooij Jr. In de gehouden ver- gadering van de Jubileumcommissie in be sloten, dat de feesten alhier -zullen plaats hebben op 5 en 6 September. Bij den Burgemeester zijn 21 aanvragen om vrijstelling wegens broederdienst en 1 aanvrage om vrijstel ling als geestelijke ingediend. In den nacht van 15 op 16 Juni zijn alhier ten nadeele van den heer A. aan de Ridderbuurt door open- schuiving van een raam aan de gestolen eenige zilveren voorwerpen, staande uit lepels, vorken, suikerstrooier, borduurstel, benevens een goud dameshor loge met doublé armband. De politie stelt een ijverig onderzoek in. ALPHEN AAN DEN RIJN. Damwedstrijd te Schoonhoven. Deze week heeft de damver. „O. D. I." met baar eerste 10-tal een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tegen het eerste 10-tal van de damver. „Schoonhoven." De wedstrijd heeft te Schoonhoven plaats ge had. Laatstgenoemde vereen, had een zeldzaam mooi dambordtje voor den win naar beschikbaar gesteld. Dit prachtstukje werd door „O. D. I." gewonnen met 13 tegen 7 punten. Aan den wedstrijd namen de volgende spelers deel. „O. D. I." „Schoonhoven." Bord 1 H. v. d. Horst Jr. 11 G. Bos 2 J. Vrolijk 2—0 J. Kuijs. 3 II. M. v. Donk 11 O. den TJijl. 4 K. Zoutman 20 J. v. d. Leede. 5 J. v. d. Horst 2—0 H. J. N. den TJijl 6 J. Fockking 02 H. Droog. 7 E. Mechelse 20 H. v. d. Ham. 8 C. Schuurman 11 H. Esbuijs. 9 W. Goud 2—0 W. Timmer. 10 F. Bruné 02 J. Verduijiï. Burgerlijke Stand. G'eho- r e n zoon van G. van Kreuningen ^boren van Eek dochter van B. J. G. Gout geboren De Vries dochter C. M. van "Winkel geboren De Lange zoon van L. M. van der Bijl ge- horen Jongenburger dochter van G. M. van der Wild geboren eticblcr dochter van A. J W. Schouten geboren Hoogendijk dochter van If. H Verkleij geboren Suidgeest zoon van J. C. do Jong geboren Kraan. levenl. zoon van H. Bal geboren de Vos. Gehuwd: W. C. van Eijk jm. 26 jaar en M. J. Rijnsburger jd 19 jaar. WARMOND. Mej. A. E. Kissing is bestemd voor den Indischen dienst als on derwijzeres. Uil l$©i SociaBo Lewera Spoorwegpersoneel. Een sfandplaaisafirek van 20 Door de Ned. Vereeniging van Spoort "wegpersoneel en den Bond van Ambte naren in dienst der Ned. Spoorwegen is een uitvoerige mededeeling gezonden aan «hun vertrouwensmenschen over een door de Spoorwegdirectie aan den Loonraad voor Spoorwegpersoneel gedaan voorstel betreffende een wijziging in den stand plaatsaftrek voor spoorwegpersoneel. Uit tie mededeeling blijkt, dat de direc tie niet wenscht te wachten op het rcsul- toot van den arbeid der classificatie- commissie, maar alvast met het voorstel komt om de nu bestaande derde loon- klasse in tweeën te splitsen, n.l. in een klasse 3 en 4. In de nu in de 2e en 3c üoonklasse ondergebrachte standplaatsen komt in afwachting van het rapport der classificatie-commissie geen verandering. Ambtenaren en locomotief personeel en trampersoneel komen niet in do 4e klas se, daarvoor geldt de splitsing niet. De directie stelt voor den aftrek te wij zigen als volgt: 2e klasse 5 (nu 4 3e klase 10 (nu 8 4e klasse 20 (nu 8 Deze nieuwe aftrek komt dus voor ben die onder de vierde klasse ko men, neer op een loonsverlaging van 12 De directie is ook na dien aftrek van meening, dat de loonen, dan nog hoo- ger zijn, dan. in de particuliere bedrij ven. Ook de uurloonen worden overeenkom stig verminderd. De volgende plaatsen in deze omgeving blijven volgens deze indeeling in de 3o klasse gehandhaafd: Ter Aar, Alkemade,, Hazerswoude, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Sassenbeim, Valkenburg, Voor hout, .Voorscholen, Warmond, Zoeter- woude. Gemeld wordt vanwege den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel dat het vervolg-congres, dat aanvankelijk was bepaald te houden in de tweede helft van Juli, nu, naar aanleiding van do directie voorstellen inzake grooter loonaftrek en uitbreiding der loonklassen, zal gehouden worden op Zaterdag 30 Juni a.s. in de Jaarbeurs te Utrecht. Uif hel visscherijbcdrijf. Het bestuur der Reedersvereeniging beeft aan de nesturen der vakorganisa ties bericht gezonden, geen prijs te stel len op een nadere bespreking, nu vier der vijf organisaties de nieuwe loonsvoorstel- len afwezen. Voorts berichtte het de toe- izegging, verleden jaar September ge daan, met ingang van 1 Juli a.s. te moe ten terugnemen. Het bestuur van den Gentr. Bond van Transportarbeiders beeft gevraagd of dit beteekent dat met 1 Juli een nieuwe loon regeling zal worden ingevoerd of dat er vanaf dien datum zonder contracten ge werkt zal worden. Uit de ochoenen-indusfric. Volgens een artikel van het collectief contract voor do schoenen-industrie wer den elk half jaar de loonen in overeen stemming gebracht met de indexcijfers voor levensmiddelen. Voor liet twee half jaar 1923 zullen voor werknemers en werkmeesters de thans geldende contractueele loonen ge handhaafd blijven, omdat de index-cijfcrs niet die wijzigingen aangeven, waarop het contract verlaging of verhooging der loonen toepast. GEMEUGD HIEU^S Auto-ongelukken. Te Zeist had Zaterdagavond, naar de „Tel." meldt, een ernstig auto-ongeluk plaats. De 16-jarige Dirk ten Ham stond naast zijn rijwiel op de Zaterdagavond- markt te luisteren naar een troep Duitsche muzikanten, toen uit de MontaubaaiiBtraat een auto kwam aanrijden, die eerst naar den Hoogeweg zwenkte doch plotseling in de richting van het marktplein draaide. De wagen werd hierbij in zijn vaart gestuit door een paal, welke bij den grond af knapte. Ten H. wilde niet alleen zichzelf doch ook nog zijn rijwiel in veiligheid brengen. De auto smakte hem daarbij op den grond, waardoor hij met liet hoofd tegen den stee- nen paal viel en op slag dood was. Een tragische omstandigheid bij dit on geval is dat het gezin van den postbode Ten H. thans voor de derde maal zoo ern stig wordt getroffen. Naar het blad verneemt moet onervaren heid van den chauffeur, die afkomstig is uit De Bilt, oorzaak van het ongeluk zijn. Door de politie werden de bestuurder en twee inzittenden aangehouden, terwijl da delijk verschillende getuigen werden ge hoord. Vrijdagmorgen is op den Schermer- weg te Alkmaar de molenaar uit Kromme nie, die op de fiets reed, aangereden door een uit Bergen komende auto. De man be kwam een bekkenbreuk en is dientengevol ge overleden. Gasverstikking. Zaterdagmorgen om 5 uur beeft to Ber gen op Zoom een geval van gasverstikking plaats gehad in het gezin van den tijdelijk opzichter der genie van L. Men vermoedt dat een der kinderen, de zwakzinnige Cor nelis een stdp, die diende tot afsluiting van de gasleiding heeft verwijderd, waardoor het gas de slaapkamer der kinderen bin nenstroomde. Het broertje van O., dat mede in het vertrek sliep, kwam evenals het zwakzinnige kind onder bedwelming. Gelukkig boorden de ouders het geschreeuw der kinderen, anders zouden de gevolgen nog erger geweest zijn. De ontboden ge neeskundige hulp constateerde dat bij Cor nelis de dood reeds was ingetreden, doch het broertje kon door aanwending van het zuurstofapparaat der gemeente tijdig wor den bijgebracht. Verdronken. Een dochtertje van de W. in de gemeen te Hei- en Boeicop is toen ze per fiets een boodschap ging doen in een sloot terecht gekomen en verdronken. Op heeterdaad betrapt. Vrijdagavond is ingebroken in de villa van de familie Berentzen te Alkmaar. De bewoners vertoeven in bet buitenland, de dienstboden waren alleen thuis. De inbre ker, zekere F. T.,' een ongunstig bekend staand type, ia op heeterdaad betrapt en gearresteerd. Een motorbcot gestoten. De rivierpolitie heeft Vrijdagnacht te Rotterdam aangehouden de losse werklie den J. L. en J. W. en den ketelbikker W. B., die in den nacht van Dinsdag op Woens dag van. den heer D. te Bolnes een motor boot gestolen hebben. Zij hebben do mo torboot tusschen Bolnes en IJselmonde in de rivier laten zinken, na er den motor uit gehaald te hebben. Zij hebben vervolgens getracht den mo tor te verkoopen, toen hun dit niet gelukte, hebben zij een gedeelte ervan in de Maas haven en het andere gedeelte in de Ka- tcndrechtsche haven geworpen. De drie mannen zullen ter beschikking van den burgemeester van Ridderkerk gesteld wor den. Rattenplaag. Te Den Hp (gem. Hpendam) waar veel pluimvee gehouden wordt, ondervindt men veel last van ratten. Aanvankelijk wilde men met serum de ratten dooden, doch met het oog op bezwa ren daaraan verbonden, is daarvan afge zien. Nu is besloten een premie te stellen op het dooden van ratten. Voor elke doode rat zal drie cent worden uitgekeerd. Een commissie is gevormd om de hiervoor noo- dige gelden in te zamelen bij dé pluimvee houders. Deze collecte voor de rattenbe strijding had een goed resultaat. Bij tien tallen worden nu de doode ratten ingele verd tegen drie cent per stuk. „Hbld." Geen turf nocdig. Twee venters, vader en zoon, Jan en Piet S. te Schijndel, deden de woning aan van Jan van Bakel, aldaar en vroegen: „Motte gin turf vandoagï" dat hoort immers zoo. De bond begon te bassen en Van Bakel had géén turf noodig! De venters werden kwaad en smeten den hond met 'n mes. Daar kwam van Bakel eens eventjes op uit. Maar hij kwam van een kouwe kermis, want de een mishandel de hem met het mes en dc ander sloeg er met een stuk hout op! Wegens mishandeling werd door de Bos sche rechtbank tegen den vader 8 maanden en tegen den zoon 5 maanden gevangenis straf geëischt. Dat zijn eerst eens turven! De „brave" papa is in z'n leven reeds 17 maal veroordeeld. (Eindh. Dgb.) Aangehouden. De kantoorbediende J. te Nijmegen, die met een bedrag van f 23000, dat hij storten moest op de Gelderscho Crediet Verzeke ring te' Nijmegen, voortvluchtig was, is Zaterdag te Antwerpen door dc Nijmeeg- sche recherche aangehouden. Een zaakwaarnemer gearresteerd. De zaakwaarnemer P. van O. te Wou door de justitie uit Breda, pndcr verdi king van fraude in de adminis'ratie, hechtenis gesteld. Men spreekt van een te kort van f 200.000, waarvan dc kleine lui den de dupe zouden worden. Onveilig strand. HedoD, Dinsdag en Woensdag zal het strand van Schevemngcn t-ct Kat-.vi'k we gens het schieten met geschut onveilig zijn. Financieels debacle. Het zeer belangrijke bankiershuis Knauth Nachod Kuhne te New-York on verschillende andere firma's hebben bij het bondsgerechtshof een verzoek tot on vrijwillig bankroet ingediend. Het totaal der gezamenlijke passiva be draagt 11 millioen dollars. De oorzaak wordt gezocht in handelsre laties met Duitschland en de snelle daling van de mark. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk van den heer W. Veerman te Leiden moest wegens plaats gebrek overstaan. Letteren en Kunst Hongaarsche avond. In verband met de aanwezigheid in ons land van het Hongaarsche Mannenkoor uit Budapest, de Budai Dalarda, ter ge legenheid van bet internationaal zang- concours te Amsterdam, zullen de zangers op verzoek van de Hongaarsche Legatie alhier geheel belangeloos een concert geven voor de pleegouders van de alhier verblijvende Hongaarsche pleeg kinderen, om hiermede uiting te geven aan de dankbaarheid van het Hongaar sche Volk jegens de Hollandsche families Het concert wordt gegeven in den Dierentuin te 's-Gravenhage op Woensdag 20 Juni a.s., des avonds te half 8 (ein digend half tien) en is vrij toegankelijk voor alle bier verblijvende Hongaarsche kinderen en voor alle Hollandsche gezinnen, ook buiten Den Haag, die een Hongaarsche kind hebben opgenomen De betreffende families ontvangen van het Centraal Comité voor de Hongaar sche kinderen hierover een bericht, dat tevens als toegangsbewijs zal dienen. De heer J. Wettstein von Wettersheimb, Zaakgelastigde van Hongarije, zal den avond openen met een welkomstrede, ter wijl de Voorzitter van het Centraal Comi té, Dr. W. C. A. Baron van Vreeden- burgh eveneens eenige woorden tot de aanwezigen zal richten. Eenige dames van het Comité hebben zich beschikbaar gesteld om de genoodigden te ontvangen. IÜGEZOGBBEB1 {Buiten verantwoordelijkheid der Redaotae) Mijnheer de Redacteur. Ik verzoek u beleefd eenige plaatsruim te af te staan voor het volgende. Marktdag. Het is Zaterdag enzomerscbe re gen valt bij stroomen neer, en het markt bezoek is nihil. Droomerig staat de marktkoopman te kijken. Paar staat bij met zijn ontzet tend hooge kosten, abnormaal hoog marktgeld moet hij betalen, duur reis geld en verdere hooge kosten, om van be lasting maar niet te spreken. Slecht weer en een reusachtige malai se, die de marktkoopman hot eerst voelt. Wat is toch een mensch-, die zijn be staan van de straat moet hebben! En toch gaat men door die menschen tot op het been uit te zuigen. Voorwaar 1923 is wel voor onzen geachten Raad een goed leerjaar. Door do hoogo markt- geldheffing in den Raad aangenomen beeft zij 2 successen bereikt ten 1ste, een deel der marktkooplieden blijft weg (zie naar den Nieuwen Rijn); ten 2de U jaagt het andere deel naar faillissement. En dit noemt men nu een Gemeentebe lang! (wie lacht daar?) Zoo straks zul len de marktkooplieden gaan agiteeren voor markt geldverlaging. Laten wij ho pen dat dan onze Raad gelukkiger zal zijn in het nemen van een besluit wat be treft de markt! U mijnheer de Red. mijn oprechten dank. H. ZOUTENDIJK, Voorz. Marktkoopliodcn-Bond „Ons Belang". §TüDSÜI£yWS Nederlandsche Journalistenkring. De jaarlijksche excursie van den Ne- derlandschen Journalisten-Kring zal dit maal plaats hebben op Zaterdag 7 Juli a.s. Dan wordt een bezoek gebracht aan Leiden, 's morgens zullen o.a. de Laken hal en de Burcht worden bezocht. 's Middags heeft een tocht plaats naar de Kager- en Braassemermeeren. Het gemeentebestuur van Leiden zal het Kringbestuur en alle deelnemers offi cieel ten stadhuizo ontvangen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in die numiner voorkomende adver tentie van de fa. Wed. F. M. Boekkooi, stoomververij en chem. wassckerij, Oude Vest 187, die zich een moderne stoompera- machine heeft aangeschaft. Ook deze firma (de tweede hier ter stede) heeft dus de oude strijkbout verwis seld voor een meer modern werktuig, dat zeker, naast de quantiteit, ook aan de af werking van de behandelde goederen ten goede komt. Voor wie zicli van de werkwijze der ma chine op de hoogte wil stellen, is daartoe gelegenheid bij de stoomcrij van de fa. Pal the aan het Kort Rapenburg, die on langs een dcr^o' 1 "hino aanschafte. TELEGÜAetiMEN Uit Sovjet-Rusland. MOSKOU 18 Juni (V.D.) De 28ste zit ting van het Centraal Uitvoerend Comité der Pan-Russen, dat 17 Juni heeft plaats gehad, is gewijd geworden aan dc vol gende kwesties: de ratificatie van het verdrag tot bijeenvoeging der Sovjet-re publieken, het budget over 1923, vermin dering van de financieele hulp der regec- ring aan de industrie, de civiele proce dure betreffende een verdeeling der republiek in districten, vervoer en uit voer van mineralen cn rapporten van La- caux. De omwenteling ir. Ruioarije. SOFIA, 17 Juni (V. D.) Dc nieuwe minister van buitenlandsclie zaken beeft de diplomatieke vertegenwoordigers ont vangen, wien hij mededeelde, dat Bulga rije de met het Buitenland gesloten ver dragen erkennen zal. BERLIJN, 18 Juni. (V. D.) Uit Sofia wordt gemeld, dat de rust in de provincie hersteld is. Het totaal aantal slachtoffers der laatste gevechten wordt op 5 a 600 geschat. BERLIJN, 18 Juni. (V. D.) Vol gens een telegram uit Sofia aan dc „Ber- tusschen Gilzerijen en Breda een ernstig vredelievende bedoelingen van de regee- ring Zankoff erkend. Laatste Berichten Brand. Hedenmorgen vroeg brak brand uit in de stalhouderij van den lieer J. Hooft, aan de Bootenmakcrsstraat te Zaandam. De brand ontstond door het in brand vliegen van een vrachtauto, toen de mo tor door den chauffeur werd aangezet. Het vuur greep snel om zich heen en sloeg over naar het naast de stalhouderij gelegen woonhuis van den heer J. Hooft. Twee vrachtauto's, een verhuiswagen en een aantal andere wagens werden een prooi der vlammen. Ook do woning brandje geheel uit. Verzekering dekt de schade. Doodeiijk motorongeluk. Zaterdag had op den Tilburgschen weg tusschen Gelzerijen en Breda een ernstig motorongeluk plaats. De heer J. Jacobs, schoenfabrikant uit Gize, reed tegen een voor hem rijdende vrachtwagen aan met het gevolg dat hij over den weg geslingerd en op slag ge dood werd. Een vechtpartij. Men seint ons: Bij gelegenheid van de Jubileumfeesten te Oosterkout, welke al daar gehouden werden van 16 tot en niet 18 Juni, is Zaterdagavond bij een vecht partij iemand met een hakbijl het hoofd gekloofd. Men meent den dader op het spoor te zijn. IJM. 331 UeTDcrainc, ..'onanna met f 59o% cn de zeilioggorsKW. 57 Motor II mefc- f 333; KW. 110 Gijsbert Karei van Hoogen- dorp met f 347; KW. 66 Marcus Arrclius met f 308; KW. 115 Noordzee II mot f 250;' KW. 5 Huibertha Gcrarda mot f 293; K"W. 87 Katwijk aan Zee III met f 419; KW. 155| Holland II met f 431; KW. 3-13 Ario mebl f 400; KW. 17 Princes Juliana met f 120 en KW. 65 Neptunus met f 130 aan bosom- ming. J an de bcugvisscherij kwam bier aan den afslag de stoombenger VL. 106 Een- v dracht V met f 27G aan besomming. v- SflflBKTBEBfCHTEjj ROTTERDAM, 18 Juni. Vee. Aanvoer: 388^ Runderen, 292 vette kalveren, 198 Schapen en - Lammeren, 732 Varkens. Besteed werd: Korien 4055576002M65 cent; Ossen 47/4 6557?460 cent; Stieren 4754fjOMM-50 cent; Vette Kalveren 5060707254 eenlj Schapen -15—50; Schapen voor export S5 55; Zuiglam me ren 2-135; V» ricarw 36— S340 cent; Varkens voor xport 3740 cent. Koeien en Ossen, handel lui. Stieren, aanvoer klein, prijzc-n onveranderd, enkele puik beste 60 cent betaald. Vette Kalveren ruime aanvoer. Met uitzondering 254 boven noteering. Schaper, en Lam ra eren, aanvoer klein, b&ndci kahn. Var kens, minder aanvoer dan vorige week. Prijzen stijver. Voor export werden dezelfde prijzosr besteed. AMSTERDAM, 18 Juni. (VJ).) Veemarkt. 339 Vette Koeien le kw. 1,301 Aö. 2* kw. 1 1.15—1.25, 3o kw. 0,90; 110 Meïk- en Kal koeien 350500; 73 Volle Kalveren 2e kw. f 0.790,86; 7l "Nuchtere Kalveren 1654; 63 Schapen 4050; 87 Lammeren SO40; 469 Vette Varkens le kw. 0,90—0,08, 2de kw. 0.860,90; 14 paarden. DELFT, 16 Juni. Kaas. Aangevoerd 36 sla- pels komijne kaas. Prijs 0,600,95 per Kg.> Zoelekaa?, 1 stapel, 0,78 per Kg. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juni. Vriling. Bloemkool 710 cent per stuk; Aardbeien 11 20 cent per doosje; Peulen I 3-303.80, Peu len JI 3-40; Peulen I 4.204,40. Doperw ten 5-205,80; Capucijners 5,105,30. Doorsneeprijs van 16 Juni met aftrek van - veilingskcsten: Peulen 3.30, Idem I 3.82; Idem II 3.03, Doperwten./ 4,53. TER AAR. 15 Juni. R. K. Tuïndcrsvereeni- ping „St. Phecas" Peulen 3,65, Capucijners 3,50, Doperwten 4.50, Bloemkool I 1317 cent, idem II 6,510, idem III 4512 een# per stuk; Wortelen 4.512 cent per bos, Sla 4.per 100 krop. Aanvoer 4-57 zakken Peu- len, 1 zak capucijners, 1 zak doperwten. R. K. Tuindersv. „God zij met Ons". Peu len 3.82, Doperwten 4,80, Bloemkool I 13 cent, idem II 7.5 cent, idem III 5 cent. Aan voer: 232 zak Penlen, lVs zak Doperwten. WisschepajfoeBMcfoiften. IJ MUI DEN, 16 Juni. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den afslag de stoomtrawlers: IJM. 90 Stormvogel met f 3074; IJM. 99 Johanna Elisabeth met f 2770; IJM. 64 Penelope met f 2154; ÖFF1CIEF.LE BEÜBSHQTEESW& Nederland 1923 Q% Nederland 1922 5% Nederland 1919 45ï9£ Nederland 1917 Ned. O.-I, obi. 1919 0 Portugal Tabaksm. 1890 Rual. 1906 frs 500 5 Rush 191Q frs. 500 45$ Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jureems A. Jureens R Oude Philips R S Stokvis Ara Hide en Leather Am Sm=lfine en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel gew. Conrpanïa Handelsver A'dam. Dordfnche Petr Oecons Hol!. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjada Holland Amerika lijn Holl. Stoomboot Kon HoTl Lloyd Kon. Pnkotvnnrt QnTipprivnflrt Unie Rott. Lloyd Kon Ned Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Ralavia Tabak TIpIï CnRnor Mij H. IJ S Mi] oil. 5K H.IJ.S.M obi. 1900/M2 4 Mij. t. E. V- S. S obi. 5K Mi-bison Tooclta Prie common Kansas Citv Southern Missouri YnreTs Texas Sonth. Pacific Union Pacific Geld prol. 33'4°/o Wisselnoteeringen (Amsterdam) Zicht. Londen n Berlijn 9 Parijs Brussel 9 Zürich 9 Weenen Rome Madrid Kopenhagen 9 Chrietiania 9 Stockholm New-York Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- j gen van IS Juni 1923, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.769.2 Valentia. a Laagste Barometerst.: 762.8 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 19 Juni .1 Zwakke tot matige Noordwestelijke tot^ Zuidwestelijke wind,, zwaarbewolkt of be-.^ trokken, enkele regenbuien, ict9 zachter. 11.768/4 0.001 vl/g 35901/2 13,511/; 45.S2i/? 1 00301/. 45.05 42.3U/4 67.65 2-55 .u

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3