Burgerlijke Stand Leiden 15 Juni. Geboren: Clasina Catharina. <1. van J. Eradus en F. v. Vliet Pieternella Ma ria Jacoba d. van A. C. Oudshoorn en J. P. C. Kanbier Maria Wilhelmina d. van P. P. Devilee en J. H. Polane Suzanna d. van D. v. d. Bos en G. Nievaart. Ondertrouwd: B. Batelean jm. 19 j. en A. Plezier jd. 21 j. C. Kulk w. 26 j. en B. Groot jd. 29 j. De heer F ij ma: Wat u zegt laat mij ook koud. Spr. vroeg zich af wie in dit ge val de schuldige was. De heer Loerakker: De opzichter. De heer Jonkheer: Ja, maar dat is in de stukken niet na te gaan. Spr. vraagt waarom men de laatste f 5000 heeft ge bruikt zonder voorkennis van den raad. De heer Balvers, weth. leest liet rap port van den opzichter voor, waarin alle uitgaven verantwoord zijn. Alleenbe gint het met de erkenning dat hij, de opz., verzuimd heeft, B. en W. er van in ken nis te stellen, dat nog f 5000 noodig zou zijn om de herstelling te voltooien. Wat de persoon van mijnheer L. betreft-, nie mand zal hem verdenken van ontrouw. Hij was dat jaar toevallig aan de "beurt. De heer V ermee? vraagt of er mis schien nieuwe dingen gemaakt zijn die niet op de begroeting stonden, en zoo ja, of de opzichter ook hiervan geen kennis heeft gegeven. Spr. vraagt of dit geen ver keerde verhouding is, waar de opzichter uit zich zelf zoo ver durft te gaan, en of geen maatregelen kunnen genomen wor den om hem te corrigeeren en dergelijke dingen in het vervolg te voorkomen. De heer v. d. Poll constateert dat de opzichter in het rapport de schuld van zich af tracht te schuiven op den heer L., als zóu geen voldoende toezicht zijn uit geoefend. Spr. protesteert daartegen; wan neer L., in do gelegenheid was, zich hier te verdedigen zouden we meer over Breed- veld hooren dan hem lief is. De heer Klaver onderschrijft dit. Spr. B.'s handelwijze is verschrikkelijk. De heer Loerakker herinnert aan de waarschuwingen van den heer v. d. Poll, toen deze zei dat het maken van een be grooting onmogelijk was. Nu hoeft de gem. opzichter het toch gedaan, en wel zoo on voorzichtig mogelijk, zonder den raad steeds daarbij te kennen. Nu het te duur wordt tracht hij de schuld af te schuiven op de persoon van den heer L. Spr. verlangt dat naar de gronden van die beschuldiging een onderzoek wordt ingesteld en andersWant, zegt spr., laten we het nu maar eerlijk zeggen: die opzichter doet hier in Hillegom precies wat hij wil! Geroep van verschillende zijden: volko men juist 1 De heer Vermeer: Dat bedoelde ik juist met mijn vragen 1 De heer Loerakker heeft meer over den opzichter hooren klagen. Spr. hoopt dat tegen hem maatregelen zullen worden genomen. De heer F i j m a meent in het rapport geen beschuldiging tegen L., te moeten le zen. Spr. vindt dat de feiten voor zich zelf spreken. De arbeiders, zegt spr., hebben hun plicht gedaan, maar er was geen toe zicht. Ze moesten soms een halven dag op materialen wachten. De heer v. d. Poll: Als die arbeiders hun plicht gedaan hadden, was een be schuldiging tegen L. niet noodig geweest. De vraag is of B. en W. deze gegevens al lang hebben. De heer Balvers: De opzichter heeft op vragen van B. en W. steeds geantwoord dat we onder do begrooting bleven. In December kwam de laatste opgave, en nu, 12 Juni gaf hij bericht dat het f 5000 meer gekost had. (Teekenen van verontwaardi ging.) De heer Jonkheer: Als Breedveld over iemand heeft te klagen moet hij bij B. en W. zijn, en niet zich zelf trachten schoon te wasschen. De heer Vermeer herhaalt zijn vragen Weth. Balvers antwoordt alleen op de eerste n.l. dat geen nieuwe dingen ge maakt zijn, die niet op de begrooting ston den. Het voorstel, om de geldleening aan te gaan, wordt aangenomen. Als laatste punt der agenda komt aan de orde: onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuwgekozen raadsleden. Be noemd wordt een Comm. bestaande uit de heeren v. d. P,pll, Jonkheer en Paase, welke tot toelating adviseert. Aldus be- eloten. Rondvraag. Deheer Loerakker vraagt of het rapport van den gem.-opzichter ook aan de raadsleden kan worden verstrekt? De heer Balvers wijst er op, dat het voor B. en W. was gemaakt. Overigens heeft hij er geen bezwaar tegen. De Voorzitter kan er zich ook mee vereenigen; de leden krijgen dus ook het rapport. De heer Paase heeft een vraag aan den heer Balvers te stellen. Toen weth. Balvers de laatste maal uit de raadsver gadering kwam, is hij den gem.-opzichter Breedveld tegengekomen, en heeft tegen ihem gezegd: je hebt vanmiddag over je ialio gehad van Paase! De opzichter zou toen het bescheid hebben gegeven: Hij kan barsten! Spr. vraagt of dergelijke uitdrukkin gen passen in den mond van weth. en «gem. ambtenaren. Na eenige minuten van pijnlijke stilte «lelt de heer Paase nog een vraag, nJ.: ■„waarom of er een werkloozendemonstra- tie is geewst." De Voorzitter: de menschen wil den weer aan 't werk. De heer Paase: en hebben zij toen een onderhoudt gehad? i Do Voorzitter: ja. i De heer Paase: en nu zijn ze weer «an 't werk. dus het onderhoud heeft ge holpen? L De V o or zi tter: ja. De heer Loerakker: dat laatste «wordt door mij niet onderschreven. De onenschen Zouden niet hebben gedemon streerd, wanneer ze door weth. Balvers «niet waren opgeruid. De heer Balvers, weth., vraagt of de voorzitter den heer Loerakker wil ver doeken die beschuldiging terug te nemen, »f hem, (B.), gelegenheid te geven om de heele zaak in 't openbaar uiteen te «zetten. De heer Loerakker: neen, ik houd het vol, u heeft de menschen opgeruid. De heer Balvers geeft een uiteenzet ting van den gang van zaken bij het be ëindigen van de werkloozenuitkeering en •verzoekt de pers nauwkeurig aanteeke- ming te houden. (Wordt vervolgd/) GEMENGD NIEUWS Inbraak. Toen de heer Kwanten, hoofd der O. L School,te "Waverveen, zich van. Vrijdag op Zaterdag der vorige week ten zijnent be vond in Oijen (N.Br.) waar zijn gezin we gens gezondheidsomstandigheden verblijft, werd hij 's nachts wakker door eenig ge stommel beneden. Opgestaan zijnde, be merkte hij onder aan dc trap eene bran dende, walmende lamp. Direct zag hij toen, dat dieven ingebroken hadden. Alles- in huis hadden ze het onderste boven gezet. Geld, goud, boter, vleesch, dranken enz. waren meegenomen, voor een waarde van pl.m. f 1000. Op de komst van ge noemden heer K. verdwenen de dieven achterlatende twee groote knuppels (dood slagers). Dat het gezin onder den indruk is, is te begrijpen. Het is te hopen, dat het onmiddellijk ingesteld politie-onder- zoek resultaat zal hebben, want tegenwoor dig is men niet meer veilig in eigen huis Voor eigen rekening. Een eierenhandelaar te Rotterdam had een los werkman opgedragen 1500 eieren met een handwagen en een trekhond naar de eieren véiling in de Delftschestraat te brengen. Een dag later kwam de hond al leen terug. De wagen werd onbeheerd inde buurt van Schiedam gevonden. De losse werkman had de eieTen te Schiedam voor eigen rekening verkocht* Een liefhebber van bierflesschen. Ten nadeele van een bierbottelaar te Am sterdam zijn den laatsten tijd 6000 fles- schen ter waarde van f 900 ontvreemd. Lijk opgehaald. •Het lijk van D. T., te Made, die sedert eenige dagen werd vermist, is uit het pol- derwatcr onder Drimmelen opgehaald. Onder Onstwedde (Gron.) io het lijk van J. M.. sinds korten lijd vermist, nabij den openbaren weg gevonden. Een café omgewaaid. De storm heeft Ponderdag, naar de TeL meldt, het strandcafé van den heer W. I. Roest te Hoek van Holland omgewaaid. Öé- schade is zeer groot. Ongeveer 200 ruiten van het houten gebouw zijn in scherven ge vallen. Gelukkigzijn geen persoonlijke on gelukken te betreuren. Het water kwam zoo hoog, dat het zelfs de tenten en café's vlak bij de duinen bereikte. i Een goede vangst. Met de arrestatie van de twee inbrekers te Amersfoort is blijkbaar een goede vangst gedaan. Een der inbrekers was nl. de J., die reeds vier jaren lang door de politie werd gezocht. In 1919 had dit heerschap zich schuldig ge maakt aan verduisteringen én was, na zijn veroordeeling, uit het ziekenhuis, waar hij was opgenomen, ontsnapt. Ook moet hij de hand hebben gehad in een destijds ge pleegde inbraak te Hooge Hexel. Zeldzame oplichterstruc. Een brutale berooving, gevolgd door een zeldzame oplichting, heeft te Weenen plaats gehad. Een kinderjuffrouw, die op een postkantoor een chèque ten bedrage van 200.000 kronen was wezen inrten, werd in het gebouw door een werkloozen be ambte overvallen en van het genoemde be drag beroofd. De dader werd gearresteerd. De berooving bad echter nog een naspel, doordat' een schurk van de overval gebruik maakte om de moeder van het aangerande meisje voor een flink bedrag op te lichten. 'Den dag na de berooving namelijk meld de zich bij de vrouw een man aan, die zeide namens den persoon van het meisje geko men te zijn, die haar acht zakken kolen tegen matigen prijs wilde doen toekomen. Haar dochter had volgens zijn zeggen reeds 130.000 kronen betaald, terwijl er nog 78.000 kronen verrekend moesten wor den. De arme vrouw was ten zeerste ver heugd. Zij had echter slechts 60.000 kronen, maar de schurk verlangde voor de overige 1S.000 kronen een panel. Op zijn verzeke ring, dat zij dat pand terugkreeg, gaf de onnoozele vrouw hem 20 Zwitsersche frs., gelijk slaande met een bedrag van 240.000 kronen, dus op zichzelf reeds veel meer dan de gevraagde som bedroeg. Later ontdekte de vrouw pas, dat zij met een oplichter te doen had. gehad. Een driftig advocaat. Nadat dezer dagen ten Paleize van Justi tie te Arnhem een zaak in kort geding vas behandeld en eischers zoowel als gedaag den de rechtzaal hadden verlaten, viel er in de hal van het paleis een incident voor. Een lid der eiscliende partij, die zich door woorden van den advocaat der tegenpartij tijdens het geding geuit, in zijn eer ge krenkt achtte, sprak dien advocaat daar over aan. Onmiddellijk voegde zich ook een tweede lid der eischende partij in het gesprek, den advocaat toevoegend: „Wat stond u daar te liegen mijnheer!" Als antwoord op dit gezegde gaf de ad vocaat, die in toga was, den man, die hem zonder meer voor leugenaar uitmaakte, eerst een trap tegen het onderlichaam en daarna een slag met de gebalde vuist in het gezicht. De tegenpartij gaf toen den advocaat met zijn wandelstok een slag in het ge zicht. De mishandelde heeft van een en ander reeds een klacht bij de justitie inge diend en 't eigenaardige geval zal zich nu binnenkort voordoen, dat eenige cliënten van den advocaat, die van de mishandeling getuige waren, tegen hun raadsman zullen moeten getuigen. «Tel." Gevecht op een schoener. Merkwaardige voorvallen hebben zich af gespeeld aan boord van den Britscben schoener „Mary Beatrice", die, komende van Havanna, te .New-York is gearriveerd. De ochoener is zonder kapitein of beman ning in laatstgenoemde havenstad aange komen, maar had alleen vijftien Chineezen aan boord, die beweenden, dat zij door den kapitein in den steek werden gelaten, die overeengekomen was. lien in Amerika bin nen te smokkelen. Vijf Chineezen hadden hun leven verloren bij een poging om de scheepsmachines te bedienen, zoo werd ge zegd. Het bleek echter later, dat vier neger koks en vijf Chincesche passagiers gedood waren in een gevecht, dat zich aan boord van het vaartuig ter hoogte van Sandy Hook had voorgedaan. De lijken der onge- lukkigen werden in zee geworpen. Een der Chineezen vertelde, dat zij in Havanna met den kapitein hadden afge sproken, dat zij een som, overeenkomend met 1200 gulden per persoon, zouden beta len, wanneer hij hen in Amerika binnen smokkelde, maar hij was een paar dagen tevoren in een kleine boot er vandoor ge gaan, zeggende, dat hij aan wal ging om hun lading te regelen. Hij was echter niet teruggekeerd. Do bemanning vroeg daarop weer geld van de Chineezen, waarop een hevig ge vecht ontstond, waarbij messen, pistolen en bijlen gebruikt werden. Drie der overlevende Chineezen bevin den zich thans in een hospitaal te New- York. Eén van hen is zoo toegetakeld, dat zijn arm bijna geheel van den romp is af gerukt. Volgens latere berichten moeten er ook twee Engelschen gedood zijn. Mijn-drama. Een droevig drama heeft zich in de Mellsmijn te Frome (Somerset) afgespeeld. Een mijnwerker, Bertie Berryman geheeten die bezig was een dynamiet-patroon af te schieten, doodde daarbij zijn kameraad William Joseph Button. Uit angst hierover stak hij een patroon in den mond, verbond die met den kabel der electrische batterij, schakelde den stroom in en deed dc patroor. ontploffen, waardoor hij op slag dood was. Naast zijn lijk werd een met potlood ge schreven briefje gevonden, onderteekend B. Berryman. Het luidde als volgt: „Een groot ongeluk is mij overkomen. De arme jongen is doo^. Ik wi^ .niet, dat hij een kabel voor liet doen springen van een patroon had ingeschakeld en 'schakelde er ook één in. Ik zeg de volle waarheid, als ik verklaar, dat het een ongeluk was. Al mijn bezittingen moeten aan mijn vrouw en kinderen gegeven worden. God zegene ben allen en moge mij vergeven." ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN: Geslaagd voor het candi- daats-cxamen rechten mej. W. H. van der Slooten (Den Haag) en de heeren H. van Manen (Scheveningen) en G. E Langemeijer (Den Haag); voor het doc toraal examen rechten de heer G. A. Thomas (Leiden); voor het voorbereidend examen Ned.-Ind, administr. dienst de heeren E. Eisenga v. d. Kam en J. B. Sartorius (beiden Leiden). Geslaagd voor het doctoraal examen Ned.-Indisch recht de heeren Mrs. R. M. Koesnon Tjitro "\Vardhojo (Probolingo) en J. F. M. Eskens (Den Haag). STADSNIEUWS Huldiging W. Koops Azn. Heden vierde de heer W. Koops Azn., hoofd der openbare school aan de Oude- Vest, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. Dat dit jubileum niet onopgemerkt zou voorbijgaan, liet zich wel voorzien. Door bet personeel der school en de ouders der kinderen werd den jubilaris hedenmorgen te halfelf een schitterendo buide bereid in den met groen en bloe men feestelijk versierden foyer der Stads gehoorzaal. Reeds te 10 uur was de foyer geheel ge vuld met kinderen en ouders en de hel- 'dere kinderstemmen vormden een schrille tegenstelling met het somber regenachtige^ weer. Onder de aanwezigen merkten we o.m op den w.n. burgemeester mr. J. G. v. d. Lip, tevens weth. van ouderwijs, den heer K. Brants, inspecteur van het La ger Onderwijs in het district Leiden, de heeren Anema en Baak, schoolopzieners, de heeren Goslinga en J. B. Meynen. le den der plaatselijke schoolcommissie, de heer J. A. van Hamel, oud-weth. van on derwijs, de heer Van Slooten, directeur der Kweekschool voor Onderwijzers en mej. Renuad. De voorzitter der ouder-commissio, de heer A. Brink, heette, voordat de heer Koops was binnengeleid, allen hartelijk welkom. Hij dankte hen op de eerste plaats voor de milde bijdragen, geschon ken om een fraai cadeau te kunnen koo- pen. Dit bestond in een schrijfbureau, een vacht, een schemerlamp en een fraai bloemstuk. Vervolgens dankte hij voor het ver trouwen, dat alle aanwezigen in de com missie hadden gesteld. Toen de heer Koops met eebtgenoote en dochters, per auto afgehaald van huis, gearriveerd waren, werd hij onder een boog van levend groene slingers geleid voor het podium, waarna de kinderen dor zesde klasse een fraai meerstemmig wel komstlied den jubilaris toezongen. Na het welkomstlied werd^bet eerst het woord gevoerd door den heer Meerburg, onderwijzer der school, die in een korte toespraak er op wee6, welk een groote invloed er van den heer Koops geduren de de 25 jaren van zijn loopbaan is uitgegaan op leeraren, leerlingen en pu bliek. Ook als schrjiver in paedagogie ei^ geschiedenis, als schrijver van school boekjes in verschillende vakken, heeft de heer Koops een goeden naam gemaakt. Vol verwachting is spr, dan ook naar het nieuwe taalboek, door den jubilaris in bewerking. Een terugblik werpend op de afgeloo- pen jaren ,zegt spr., dat de beer Koops een goede chef voor allen is geweest en een opperbest hoofd voor de leerlingen Spr. noemt den jubilaris aller vriend, waar hij met ieder en met iders- huisge zin meeleefde in vreugd en smart. Spr hoopte, dat zulks zoo moge blijven. Als blijk van hulde bood spr. namens het personeel een fraaien armstoel aan, den wensch uitsprekend, dat er tusscben ben steeds de beste samenwerking moge blij ven bestaan. Spr. had nog een opdracht. Namens de werkvrouwen der school bood hij den jubilaris een fraai inktstel en een mand mef bloemen aan. Hierna voerde de beer A. Brink, voorz. der ouder-commissie, het woord. Spreker zeide, dat hem was opgedragen den ju bilaris een warm woord van hulde te brengen, omdat de ouders hem hebben leeren liefhebben, omdat hij zorgde voor hun kinderen. Spr. uitte zijn waardee ring voor het vele werk', dat de heer Koops verricht had in al die jaren en bood den jubilaris vervolgens de hier boven vermelde cadeaux aan, welke op tooneel waren uitgestald. Spr. eindigde dan met den wensch3 dat het den jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren in bet belang van ouders en kinderen te mogen werken. Ook mevr. Koops en de beide dochters werden door den heer Brink van harte gefeliciteerd. De w.n. burgemeester, mr. J. G. v. d. Lip, voegde bij deze ondubbelzinnige blij ken van belangstelling namens ouders, leerlingen en personeel, de bewijzen van belangstelling der autoriteiten. Spr. voelt er behoefte aan, nu hij waar schijnlijk voor de laatste maal de gele genheid heeft als wethouder van onderwijs een dergelijke officïeele plechtigheid bij te wonen, te zeggen, dat hij zoo ingeno men is met het goede bezit van zoovele voortreffelijke schoolhoofden die Leiden heeft, en onder deze neemt de jubilaris zeker een eerste plaats in. Spr. wil tevens memoreeren, dat de ju bilaris ook elk jaar een ijverige steun van het gemeentebestuur is geweest bij de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin. Spr. 'eindigt ten slotte met den vvensch, dat het onderwijs in Leiden nog lang de vruchten van zijn arbeid moge dragen. Mede namens de schoolopzieners wordt de heer Koops gecomplimenteerd door den heer K. Brants, inspecteur bij het Lager Onderwijs. Deze spp. huldigt den jubilaris voor wat hij deed in Leiden, doch vooral ook voor hetgeen hij deed in het belang des lands als opleider der on- derwijzerskweekelingen. Namens de plaatselijke schoolcommis sie wordt de heer Koops gecomplimen teerd door den heer T. S. Goslinga, die in den jubilaris niet alleen ziet het jubilee- rend schoolhoofd," doch ook het ijverig lid en den vice-voorz. der commissie. De heer J. van Hamel releveert de ge schiedenis van de benoeming van den heer Koops, di, nummer 4 was op de voor dracht van B. en W., na verschillende stemmingen benoemd werd tot hoofd der school aan de Mare. Spr. vereenigt zich ten volle met het geen door de vorige sprekers is gezegd en hoopt, dat de jubilaris nog tal van jaren in goede gezondheid zijn taak moge ver vullen. De heer Van Slooten, directeur der Kweekschool, huldigt den heer Koops voor al hetgeen hij als paedagogisch ïeeraar in do vakken onderwijs en opvoe ding voor de kweekschool heeft gedaan. De heer W. Koops, hierna het woord verkrijgend, zegt, dat het hem een innige behoefle is eenige eenvoudige woorden van dank te spreken, om allen te danken dat zij hier hebben willen komen, om de zen dag voor een onvergetelijken te ma ken voor hem en de zijnen. Spr. wil zich bepalen lot enkele woorden van dank voor zooveel blijken .van belangstelling, waar deering en liefde. Spr. dankt hierna allen afzonderlijk voor de hem gebrachte hul de en het personeel en de ouders spe ciaal voor de prachtige cadeaux, welke hem echter vooral door het geven stem men tot groote dankbaarheid. Ook de leerlingen dankt spr. voor de liefde cn dankbaarheid, hem betoond. Tenslotte dankt de heer Koops allen, die het woord gevoerd hebben, benevens de beide aanwezige werkvrouwen voor hun belangstelling, medo namens zijn eclilgenoote en kinderen en spreker ein digt met den wensch, dat hij nog lange jaren in het belang der Leidsche jeugd werkzaam moge zijn. Hierna werd een fraai -feestlied gezon gen, waarna de ouders gelegenheid had den den jubilaris te complimenteeren, ter wijl de kinderen onthaald werden op versnaperingen. HET NATIGNAAL CONCOURS. Dc laatst dag. Zoo mooi als het weer gister was, zoo ongustig is het heden. Alles druipt, sijpelt, zwemt en sopt. Het Burchtterxeiu van gister is onherken baar. Miniatuurmeertjes hebben zich gevormd die een wandeling ter plaalse tot een voor deeligc onderneming voor h.h. scb&w* winkeliers maken. Onder de boogvormige nissen iv*. 4'lL' Burchtwal duiken een aantal druipende gestalten weg. In al baar glorie zetelt echter de jury in haar regenvrije tent en de groote mu ziektent bevat een aantal muzikanten, die spijt regen en donkere luchten de heer lijkste accoorden voortbrengt. Er werd van morgen uitstekend gespeeld. Jam mer, dat enkele deelnemers op zich lieten wachten. "Wij later hier volgen ;~j de uitslagen. Afd. Solistn voor Blaasinstrumenten. 4e Afd. F. A. van Hees, Bariton, Lei den, le prijs (met alg. stemmen). J. Tes- ke, Piston, Leiden 3e prijs (met 4—1 stem men). 3e Afd. G. te Wiel, Tuba, Warmond, 2e prijs (met alg. stemmen). Afdceling Kwartetten voor Blaas instrumenten. „Der Freiscliutz", War mond. le prijs met 32 stemmen). Vanmorgen had een engeval plaats op den hoek VrouwensteegHaarlemmer straat. Een slagersbediende van de fir ma M. kwam de Vrouwensteeg uit, toen juist een auto passeerde. De jongen ge raakte onder den auto en bekwam eenige, ontvellingen aan de boenen; het liep dus betrekkelijk no?nl goed nf Laatste berichten Botsing van trein en auto. Gisteravond is nabij de spoorweghalte Sloterdijk, in de Haarlemmermeer, oen auto-ongeluk gebeurd, dat goed is afge- loopen. De afsluitboomen van die halte waren op tijd neergelaten, doch juist toen de trein in volle vaart kwam aange- stoomd, kwam een personen auto op den Sloterweg aanrijden. In die auto zalen de beer W. G. Tiel, eerste luitenant bij den motordienst uit Haarlem, die den auto bestuurde, in gezelschap van eeii anderen luitenant met diens echtgenoot*} en een milicien-motorrijder. Waarschijnlijk was de bestuurder niet met den toestand ter plaatse bekend, want hij reed in volle vaart de spoor- wegboomen in splinters, waardoor de auto tusschen den passeerenden trein: raakte. Dank zij de oplettendheid van den. machinist, werd met groote kracht ge remd en de trein onmiddellijk tot stil stand gebracht. De auto werd geheel ver nield, terwijl de inzittenden met den schrik vrij kwamen. Na een halfuur op- ruimingswork was de been vrij. Visscher>iibe3*schterc. VLAARDINGEN, 14 Juni. Binnen van de haringvisscherijSCH. 47 met 8 last; SCH. 365 met 14* last. IJ MUI DEN, 15 Juni. Heden kwamen van de trawlvissekerij hier aan den afslag de stoomtrawlers: IJM. 159 Julie Slreitf met f 2206; IJM, 180 Holland IV met f 16u9 en de zeilloggers: GW. 140 Voorwaarts met f 778 en SCH. 4 Prms "P^^rik met f 586 aan hesnmm;r"" MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Juni. Veflfnc. Bloemkool t* —17, Bloemkool II 911, Salade 36, Wortelen f 1217, Komkommers 714, Selderie 34, Rabarber 0,601-20 alles per 100; Peulen 6682, Postelein 914, Spinazie 1218; Aardbeien 88112 per 100 Kg. 16 Juni. Beter. Dc prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fbneksboter controle 1,65, prima boe- renhoter 1-701.80, goede boerenboler 1,50 1.65 per Kg. Aangevoerd 6/3, 7/6, 119/8 cn 15/16 vaten, wegende 3005 Kg. Handel goed- Eieren. Totale aanvoer 8731 stuks. Do prijzen weren: Kipeieren 5-506.-40, en Een deneieren 5,606-25 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 1117 Juni. Lange en Korte Turf geen aanvoer. Prijs Lange Turf 10 —11 en Korte Turf 9,50—10.50 ner 1000. Z0ETERW0UDE, 13 Juni. Veiling Zorg cn Vlijt Aangevoerd 1298 kipeicren prijs 5.50 6,10, en 95 Eendoicren 6,500,75 per 100 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN. 15 Jnni. Veiling Per 100 Kg.: Spinzie 20.20—21.60, Peuien 44—48, Postelein 13—17,; Per 100 bos: Radijs 0,80—1,50, Rabarber 2.90—3.10, Peen 10—20: Per 100 sluts: Kropsla I ƒ3.00 5.20, Kropsla II 1.802.Komkommers 1 14, Komkommers II 1213, BL nkool I 20—33, Bloemkool II 15—21, Bloemkool III 15; Per 100 pond: Aardbeien 6771. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juni. Veiling. Sla 3,per 100 krop; Bloemkool 1011 rent Aardbeien 1217 cent per doosje; Peulen 4,10—3.40, Peulen II 3.30, Peulen 1 -UO —4,30; Doperwten 4,90—5,—. Doorsnecprijs van ló Juni met aftrek van veilingkosten; Peulen 3,19. Peulen II 3,08, Peulen I 3.96. TER AAR, 14 Juni. Veiling R. K. Tuinde» s- vereen. „Sk Phoccs" Peulen 3.52. Aanvoer 370 makken peulen. Veiling R. K. Tuindersvcicen. Gcd zij met Ons. Peulen 3.403,60, aanvoer 209 zakken peulen. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den ma gen van 16 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromcterst.768.5 Valcniia. Laagste Barometcrst.750.9 Skagen. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot IN ette lijke wind, afwisselende bewolking, weinig of geen neerslag, zelfde temporat', ui'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3