Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP.. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscbmarkt 18, lel. 1225, is hedenavond verkrijgbaar SCHOL a f 0.15f 0.20, GROOTE SCHELVISCH a f0.28 en TARBOT a f0 .55 per pond. J. C. VAN DER LIP, Wctli. loco-Burgemeester. Leiden, 9 Juni 1923. INSCHRIJVING VOOR LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouder van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare lagere scholen alsnog gelegenheid zal worden gegeven op het Raadhuis (Kamer No. 9) van 912 uur des voormiddags en van 1)43 uur des namiddags. J. G. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Juni 1923. INSCHRIJVING VAN. LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden: dat tot bet doen inschrijven van leerlin gen voer de openbare lagere scholen als nog gelegenheid zal worden gegeven op bet Raadhuis (Kamer No. 9) van 912 uur des voormiddags en van l!3 uur des na middags. J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-BurgemeeBter. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 9 Juni 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen aan Gehrs. A. en W. Zwanenburg en rechtverkrij genden vergunning is verleend tot het. oprichten van een inrichting voor het slijpen, polijsten, nikkelen en moffelen van metalen voorwerpen in het perceel Maredijk No. 25, kadastraal bekend Sec tie L. No. 1263. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van do N. V. Textiel fabrieken v/h. Gehrs. Van Wijk en Co., om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van wollen dekens en sajetten, garens, in het perceel kadastraal bekend Sectie D. No. 1614, gelegen Hoogewoerd/Levendaal; b. D. Abspoel om vergunning tot het op richten van een vleeschhewerkingsinrich- ting in het perceel Doezastraat No. 41, kadastraal hekend Sectio E. No. 1676. Gelet op de artt. 6 en 7 dei* Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente Ier visie gelegd zij; alsmede, dat op Zaterdag 23 Juni e.k., des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. AGENDA. ZATERDAG 9 Juni. Leiden Tentoonstelling vervaardigde voorwer pen, Ambachtschool. Geopend van 912 uur en van 24 uur. lederen Woensdagavond van 7)4— 8)4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschnur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juni waargeno men door de apotheken van de H.H. G. F. Reyst, Steenslr. 35, telef. 136 en A. J. Donlc, Doezastr. 31. telef. 1313. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menscliheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Apotheken ü,e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: G. F. Reijst, Steenslraat 35, Tel. 136. A. J. Donk Doezastraat 31, Tel. 1313. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen vcor leden van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende buisartsen den dienst waar: .'aLu' Dr. Bijtel, Hooigracht 86, Tol. 876. Dr. Kist, Rembrandtstr. 21, Tel. 1202. Dr. Rassere, Rapenburg 47, Tel. 1469. 4 ;v'- Dr. Seret, Breesrtaat 38, TeL 581. Dr. v. VooTthuijsen, Heerengracht 38, TeL 7. Do Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno- men door Dr. Timmremans, Wilhelmina- perk, Telef. 390. Werden voorheen de ingezetenen gedurende een zekere periode opge wekt om lid te worden door een groot doek, 't welk over - de straat werd gespannen, thans heeft het bestuur een rqeer bescheiden, maar zeker niet minder pakkende reclame in. gebruik ge nomen, n.l. in den vorm van een dubbel- licbt-reclamebord aan bet perceel van den heer B. de Koning in de Haarlem merstraat. De nieuwe reclame zal ongetwijfeld zeer de aandacht trekken. Voorlichting aan den Middenstand. Zooals men weet, aldus het „Dev. Dag blad", zijn er verschillende Rijksinstitu ten, die tot taak hebben voorlichting te verschaffen aan industrie en handel. De Middensfandsraad heeft onlangs besloten, den arbeid van deze instituten meer dan tot dusver dienstbaar te maken aan de be langen van den middenstand. In verband hiermede heeft een conferentie plaats ge had, die geleid werd door den chef der afd. Handel en Nijverheid van het De partement van Arbeid, en waarop tegen woordig waren eenige leden van den Mid- denstandsraad, de Rijksnijverheidscon- sulenten en directeuren der drie in ons land bestaande middenstandshonden. Op deze conferentie werd overeenstem ming bereikt en van alle kanten medewer king toegezegd om te komen tot een be teren voorlichtingsdienst voor den mid denstand. Als gevolg van een en ander zal thans overleg worden gepleegd met de besturen der verschillende middenstands-vakorga nisaties. Voorkeur voor Nederlandsch fabrikaat. De Minister van Binnenlandscbe Zaken beeft de volgende circulaire tot de ge meentebesturen gericht: Ik heb de eer u mede te deelcn, dat het de Rijkscommissie voor Werkverruiming gebleken is, dat het meer dan eens is voorgekomen, dat overheidsinstellingen, met de bedoeling de nationale nijverheid te bevorderen, opdrachten verstrekten aan Nederlandscbe firma's, die zelf niet den aan de opdrachten verbonden arbeid hier bier te lande deden uitvoeren, maar de goederen ui t. andere landen met lagere va luta (met name Duitschland) betrokken, hoewel die Nederlandsch e firma aan wie die opdrachten gegund waren, soms zelf fabrieken hier te lande hadden. Ten einde nu in verband met het be oogde doel de gewenschte zekerheid te verkrijgen, dat inderdaad de Nederland- sche nijverheid door de gunning wordt bevorderd, verdient het naar het oordeel van genoemde commissie, waarmede ik mij kan vereenigen, alleszins aanbeveling in de leverings- of aanbestedingsvoorwaar den een bepaling op te nemen, dat zij, die de bovenbedoelde opdrachten ontvangen, een certificaat van oorsprong betreffende de te leveren of te maken goederen van de Kamer van Koophandel, in welks Han delsregister hun onderneming is inge schreven, moeten overleggen. Hierbij zij nog medegedeeld, dat krach tens art. 14- der wet op de Kamer van Koophandel en Fabrieken, die Kamers bevoegd zijn tot het afgeven van bedoelde certificaten. Plaatselijke keuze. 'In bet eind dezer maand worden de heeren F. van der Meulen en N. A. de Vries' te Groningen, die in opdracht van de Nederlandscbe Vereeniging tot af schaffing van Alcoholhoudende dranken de drooglegging van Amerika in een reis van vier maanden hebben bestudeerd, weer in ons land terug verwacht. De Nationale Bond voor Plaatselijke keuze heeft hierin aanleiding gevonden mede ter aanbeveling van het wetsont werp Rutgers in zake P. K., op 11 Juli a.s. Ie Utrecht een Verbodscongres te houden, waar naast genoemde heeren, die resp. de onderwerpen „Criminaliteit" en „De economische kwestie" zullen be handelen, als sprekers zullen optreden mej. H. W. Crommelin te Zeist, met het onderwerp: „De vrouw en het gezin"; Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Utrecht óver „De Kerken" en Dr. F. H. G. van Walsem te Zeist met het onder werp „De Wetgeving". Hier komen dus aan het woord bekende figuren uit de Nederlandsche drankbe strijderswereld, die de werking der Amerikaansche drooglegging persoonlijk hebben nagegaan. SSUITENLASiD DE NIEUWE DUITSCHE NOTA. Een gunstige ondergrond. De Reer-kwestie niet aangeroerd. Spijtigheid te Parijs. „De berg beeft een muis gebaard" merkt do Gaulois ten aanzien van bet nieuwe Duitsche aanbod op. Om in deze beeldspraak voort te gaan, zouden we kunnen zeggen, dat -deze muis dan toch een staart belooft te hebben, die voor de Gaulois en voor Frankrijk niet bijzonder aangenaam zal zijn. Wat toch is bet geval! Het nieuwe .Duitsche aanbod, waarvan we gister den tekst publiceerden, is in Engelang bijzonder gunstig ontvangen en algemeen wordt opgemerkt, dat zij bet ook dat er nog gebreken in zijn, het den goeden kant uitgaat. Italië is dezelfde meening toegedaan, terwijl men in België niet kan ontken nen, dat Duitschland nu toch niet komt met enkel vage beloften komt. Doch vooral bet Engelscbe standpunt is een goede steun voor verdere onder handeling. Het standpunt der Engelscbe regee ring ten opzicht van de jongst nota kan natuurlijk nog niet worden bepaald, voordat het memorandum, dat te Londen werd ontvangen, nauwgezet zal zijn on derzocht. In verhand hiermede moet aan voorba-. rige berichten, welke voorgeven de mee ning der regeering te vertolken, geen. ge loof worden gehecht. Over het algemeen bereiden de bladen aan de nieuwe nota een betere ontvangst dan aa.ni de vorige te beurt viel. De mees te persorganen zijn bet er over eens, dat bet memorandum voorstellen -bevat, wel ke een volledige en redelijke overweging rechtvaardigen. Naar de meening van de „MorniDg Post" beteekent het nieuwe aanbod een groote verbetering. Het blad verwacht, dat Frankrijk zal weigeren het Duitsche voorstel in zake het bepalen van Duilschlands betaal- kraebt dooi* een onpartijdig internatio naal lichaam te aanvaarden en stelt voor, dat de Commissie van Herstel, aangevuld door de Ver. Staten en Duitschland, met deze taak zal worden belast. Wat betrëft de waarborgen, erkent de „Morning Post", dat liet memorandum meer reden tot bevrediging geeft. Het blad vertegen woordigt dezelfde meening als de „Times" n.l. dat het feit, dat in het memorandum geen gewag wordt gemaakt van het Roer gebied, een stap voorwaarts beteekent, en zegt ten slotte: „Wij beschouwen de no ta als een mogelijke basis voor bespre king door de geallieerden gezamenlijk. Wij zouden gaarne zien, dat een gemeen schappelijk antwoord door alle geallieer den werd gegeven." Do diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" betreurt het ontbreken van een definitief aanbod, maar is van oordeel, dat het memorandum een aan- mei'kelijken vooruitgang beteekent op het stuk der garanties. Het blad zegt dan: „Hoofdzakelijk van dat oogpunt uit is het althans mogelijk, dat het voor de geallieerden niet zonder nut zal zijn, en tevens van buitengewoon belang voor de Belgische deskundigen." De „Daily News" geeft een gunstig oor deel omtrent den toon van het memoran dum en zegt, dat het van oneindig groo- ter waarde is dan het aanbod van een veel grootcr bedrag dat noodzakelijk een speculatief karakter zou dragen en onder protest zou geschieden. Het blad is van meening, dat het uur daar is, om aan een ccrsferentie in plaats van nota's het woord te laten. Tot zoover de Engelscbe persstemmen. De regeering zal blijkens baar officieele communiqué niet over ijs van één nacht gaan. De ministers zijn tenminste met vaean- tie gegaan, om eerst de voorstellen door Foreign Office en Treasury te laten onder zoeken. Het antwoord zal dus enkele weken op zich laten wachten. Ook dit is een gunstig symptoon, en geeft er blijk van, dat de voorstellen maar niet a. bout portant af gewezen zullen worden. We wezen er gister reeds op dat. men in Frankrijk de nota, waarvan men nog niet eens goed kennis bad kunnen nemen, on aannemelijk verklaarde. Poincaré schijnt het hierheen te willen sturen, dat Frankrijk en België niet ©ens op de nota antwoorden, doch slechts de „besluiten van Brussel" als antwoord zul len inzenden. Van Engelscbe zijde wordt tegen dit. particulier optreden echter gewaarschuwd, daar Engeland zich in dat geval het recht zou voorbehouden ook alleen op te treden, wat wel eens ten ongunste van Frankrijk zou kunnen zijn. Met spijtigheid verneemt men te Parijs, dat tallooze gezaghebbende stemmen te Londen en to Parijs zich uitspreken te gen verwerping van de Duitsche voorstel len.' en bloc en dat zich een beweging ten gunste van deze voorstellen kenbaar maakt, vooral ten aanzien van een onder zoek van de voorstellen betreffende een internationaal onderzoek in Duitschland inzake zijn betalingsvermogen en de toe lating van Duitsche afgevaardigden tot een speciale conferentie om te onderhan delen over de wijze van betaling van de schadevergoedingen en over de waarbor gen. Bijgevolg hebben de nieuwe officieuse uiteenzettingen hier op deze twee punten betrekking en komen hierop neer: een on derzoek in Duitschland zou op het oogen- blik nutteloos zijn en het toestaan aan Duitsche afgevaardigden voor de Gealli eerden pleidooien te liouden zou geenszins een oplossing bevorderen. 't Is maar de vraag wat men onder „op lossing" verstaat! Gelukkig, dat dit onverdraagzame stand punt vrijwel alleen in de Franscbe pers zelve steun vindt-. Zelfs de Belgische volgelingen gaan met deze opinie niet mee. Meerdere bladen zijn van opinie, dat er met Duitschland moet worden onderhan deld doch willen eerst de tegenstand aan den Roer opgeheven zien. De „Peuple" levert niet het minste com mentaar en bepaalt zich tot het constatee- ren, dat de Belgische regeering, zooal3 al tijd in belangrijke kwesties, bet geval is, niet durft zeggen welke baar indruk is, doch eerst zal afwachten wat anderen (lees Poincaré) er van zeggen. Ook van deze zijde dus harde, zooal niet onverteerbare noten. Frankrijk zal wel wat in moeien binden! Het eerste resultaat is dus voor de Duitschers niet gering geweest, en de stem ming is te Berlijn dan ook hoopvol. Ook wij zien weer wat meer licht. Mogen de verwachtingen niet beschaamd worden! Relletjes te Coblenz. Uit Coblenz wordt aan de „Yossisebe Zei tung" gemeld Gisteren en eergisteren heb ben bier relletjes plaats gehad. In aanslui ting op een vergadering van werkloozen trokken de opgehitste demonstranten door de straten dei* stad. Zij werden echter door de politie met de blanke wapens ver strooid. Gisteren werd wederom een ver gadering gehouden van werkloozen en te werk gestelde werkloozen, waarop ook op roerige elementen uit Saksen en het Roer gebied aanwezig waren. Na afloop daarvan trachtte de menigte verschillende winkels te bestormen. De politie kwam echter tus- schenbeide en herstelde ten slotte met de blanke wapens de orde. De betoogers hadden een aantal verlie zen te betreuren. Van de politie werd een beambte gedood. Een voorloopige vrede. De Griekscbe minister-president Goena- tasheeft tegenover vertegenwoordigers der pers de geruchten betreffende bet slui ten van een afzonderlijken vrede tusschen Griekenland en Turkije nadrukkelijk ont kend. De premier voegde hieraan tee, dat als de onderteekening van den algemeenen vrede nog Tang op zich mocht laten wach ten, de Grieksche gedelegeerden gemach tigd zijn, een voorloopigen vrede met Turkije te sluiten. Naar Goenatas ver klaarde is den Griekschen vertegenwoordi gers te Lausanne deze instructie gegeven, ten einde een spoedige demobilisatie van bet Grieksche leger mogelijk te maken. Engeland-Rusiand. Het Russische antwoord op de jongste nota van de Britsche regeering heeft een gisteravond Londen bereikt. Het document bevat meer dan 2000 woorden. Het moet uit bet Russisch worden vertaald, zoodat het niet waarschijnlijk werd geacht, dat het gisteravond nog zou woi*d engepubli- ceerd. Krassing moet er op aangedrongen heb ben zoo voorzichtig mogelijk te zijn., Een Fransche soldaat verdronken en zeven vermist. Een vrachtauto met zeven Fransche sol daten reed in den nacht over de brug van liet riviertje de Agger te Eugelskircben. Door een. ongeluk kwam de auto tegen de brugleuning terecht, welke werd wegge rukt, waardoor de auto in bet water stort te. Den volgenden morgen vond men liet lijk van een der soldaten tusschen een der jjijlers hangen. Omtrent bet lot der zes overige soldaten verkeert men in bet on zekere. Waarschijnlijk zijn zij verdronken en met den stroom meegevoerd. Een belangrijke diefstal. De recherche te Buer heeft twee mijnwer kers, die zich aan belangrijke diefstallen hebben schiildig gemaakt in hechtenis ge nomen. Zij hadden kans gezien uit de bu reaux van de mijn „Hugo" te Buer gelden, bestemd voor de uitbetaling van loonen, tot een gezamenlijk bedrag van meer dan 1$ milliard mark te ontvreemden. - Do recherche is er in geslaagd de plaats, waar de dieven bet geld hadden begraven, te ontdekken. Het gestolen bedrag was bij na nog in zijn geheel aanwezig en is door de politie in beslag genomen. Tevens beeft men een aantal medeplich tigen gearresteerd. Bankbiljetten van één millioen mark. Do Reichsbank heeft het voornemen bank biljetten ter waarde van 1 inillioen mark uit to geven. Dit voornemen wordt geba seerd op de klacht van de zijde van den landbouw, dat de in de milliarden loopen- de graantransactics met het tegenwoordi ge kleine bankpapier niet meer te regelen zijn. Hevige sneeuwval in Saksen. Volgens een bericht aan de „Lokalan- zeiger" uit Halle a. d. Saaie beeft het in de buurt van Eislebcn (prov. Saksen) he vig gesneeuwd. De sneeuw bleef urenlang op bet veld liggen. De op drie na rijkste man ter wereld. Uit New York wordt gemeld, dat de op drie na rijkste man ter wereld, die een bedrag van 5 millioen dollar aan inkom stenbelasting betaalt, de minister van Fi nanciën der V. S. is, Andrew Mellon, wiens vermogen wordt geschat op 150 tot 200 millioen. Het herstel van Oostenrijk. De Engelscbe dclneming aan de gegaran deerde herstellëening voor Oostenrijk is geregeld. Dit Engelscbe deel bedraagt 14 millioen pond sterling in 6 obligaties. Hiervan neemt de Engelscbe regering ter stond een bedrag van 3.118.900 pond ster ling in bezit ter voldoening van het be drag, dat Oostenrijk aan dit land is ver schuldigd'. Het resteerende deel wordt Manadag anageboden tegen den koers van 80 Het totaal der Oostenrijkscbe leening bedraagt zooals bekend 29 millioen pond sterling. Hiervan wordt door de verschil lende staten gegarandeerd: Door Enge land, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije ieder 24$ door Italië 201 door Bel gië en Zweden ieder 2 pet. en door Dene marken en Nederland ieder 1 Amerika neemt er voor een bedrag van 25 millioen dollar aan deel, waarvoor 7 rente wordt betaald tegen een koers van uit gifte van 90 De obligaties worden de volgende week te New-York aangeboden. Deze internationale leening is in ver- schillepde opzichten nniek. Zij is de eerste groote poging voor het herstel van de ver woestingen, door den oorlog aangericht en toopt de groote waarde aan van interna tionale samenwerking voor economische doeleinden. Heldenmoed. Stad en liaven van Liverpool zijn dezer dagen dank zij den moed van een viertal mannen aan een ontzettende ramp ontko men. Door het departement van Oorlog was een groote lading picrine-zuur naar Li verpool gezonden, dat vandaar naar Ports mouth zou getransporteerd worden. Ter wijl nu de wagons in een der dokken van het Noordelijk gedeelte der haven stonden brak daar een stoomkraan, die op twee wagons terecht kwam; bet vuur van den stoomketel kwam eenter onder do wagons terecht en tastte een der wagonvloeren aan. Vier personen', die het catastrofale- gevaar bemerkten, snelden echter, yonder aan eigen levensbehoud te denken, naar den wagon en wisten de vlammen te doo- ven. Hadden de mannen dezen moed niet aan den dag gelegd, liet grootste gedeelte van Liverpool zou in de lucht zijn gevlo gen met een geweldig verlies aan ïnenschen en eigendom. De wanorde in China. ZooaLs gemeld, is bijna de helft der vreemdelingen, die bij den treinoverval bij Liii Tsjeng door bandieten werden gevan gen genomen en ontvoerd, vrijgelaten, ter wijl deze kwestie zoo goed als opgelost kan worden beschouwd. Li de kringen der buitenlanders aldaar is men echter van meening, dat deze aan gelegenheid een keerpunt in de betrekkin gen tusschen China en de huitenlandsche mogendheden beteekent. De in China heerschende anarchie heeft allengs tot een eindelooze schending van overeenkomsten geleid. Herhaaldelijk wor den vreemdelingen aangerand en vlaggen van vreemde mogendheden niet geëerbie digd. Tegenover vier huitenlandsche mo gendheden is China zijn verplichtingen niet nagekomen. Er is een enorme ach terstand in de betaling der huitenland sche schulden. De oplossing van talrijke dringende aangelegenheden laat op zich wachten, doordat de jongste - regeerin gen van China niet bij machte waren dei noodige regelingen to treffen. Liderdaadi zijn alle kwesties, waarvoor de Chinees; sche regeering een oplossing moet irachsf ten te vinden, zoowel die van diplomatie-} ken als die van anderen aard, op het doo-1 de punt gekomen. j Goed georganiseerde benden bandieten- ontvoeren vreemdelingen en bedreigen hun leven, indien de regeering de buitens sporige eischen, die de bandieten stellen,' niet inwilligt. Duizenden vreemdelingen vertoeven geheel onbeschermd in het bins nenland van China, waar het banditisme welig tiert. Indien niet de meest drastis sche maatregelen worden genomen, zullen de bandieten hun misdaden, zooals de treinoverval hij Lin Tsjeng, ongestoord1, blijven herbalen, ten einde de rsgeering' of den provincialen autoriteiten geld te kunnen afpersen. Gemeenteraad Valkenburg. Vergadering van 7 Juni 1923. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer H. Binnendijk. De notulen van de vorige vergadering worden zonder op- of aanmerkingen goed-, gekeurd. De Voorz. doet mededeeling van ver schillende ingekomen stukken, w.o. mede deeling van de goedkeuring der Verorde ning op de veemarkt en goedkeuring van eenige comptabiliteitsbesluiten. Het gemeenteverslag over 1922 wordt den raad aangeboden. Een verzoek komt ter tafel ran de auto- dienstonderneming Katwijk aan ZeeLei den via Valkenburg, om een jaarlijksche bijdrage. Al de leden zijn overtuigd van bet nut van deze communicatie. Men acht het ook wel gcwenscht een subsidie te verleen en. Evenwel is bet reeds verscheidene malen voorgekomen, dat de auto bij aankomst te Valkenburg reeds te vol zat om nog meerdere passagiers te lcumxen bergen, zoo dat de daar met ongeduld wachtende can- didaten onverrichter zaken naar huis keerden. Men vindt dat iets dergelijks niet, mag voorkomen, wanneer subsidie wordt toegekend. Besloten wordt voor één jaar oen subsidie toe te kennen van f 75, onder enkele te stellen voorwaarden Vervolgens wordt de verordening op de inkomstenbelasting in dien zin gewijzigd, dat in bet vervolg de belasting zal worden geheven van veelvouden van f 100 en dat de bedragen tot ronde sommen naar be neden zullen worden afgerond. In verband, met bet over het dienstjaar 19221923 uit de inkomstenbelasting ont vangen bedi*ag, en naar aanleiding van de vermoedelijke uitgaven, wordt op voorstel van B. en W. bet heffingspercentage voor het dienstjaar 19231924 vastgesteld op 4.6. Waar ook geen opcenten op de rijks- inkomstenbelasting worden gelieven, uiten verschillende leden liun vreugde over het betrekkelijk lage percentage. Op verzoek wordt aan Mej. Ouwersloot geb. Haasbroek ontslag verleend als schoonhoud ster van het raadhuis en de; O. L. school en in haar plaats met alge- meene stemmen benoemd Mej. de Roode, op een belooning van f 150 per jaar. De bouwkundig-opzichter J. Haasnoot' wordt benoemd tot gemeente-opzichter, voorloopig voor één jaar. Eenige af-en overschrijvingen van de begrooting dienst 1922 en een wijziging der begrooting 1923 worden goedgekeurd, waarna bet kohier hondenbelasting wordt' vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt een be drag van f 100 beschikbaar gesteld, om ter gelegenheid van bet Regeerings-jubi- leum van H. M. de Koningin een kinder-' feestje te organiseeren. W'aar do rondvraag niets bijzonders op levert, wordt de vergadering gesloten. UIT DE OHIGEV1NS OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur in de kerk Ds. P. Hofstede van Noordwijk. 's Avonds 6.30 uur (Irene) Ds. A. J. Ruys. Bewaarschool (Morsch) voorm. 10 uur de heer J. Schuurman. RIJNS BURG. Zondagavond hoopt Ds. E. H. Broekstra zijn gedachtenisrede uit te spreken naar aanleiding van zijn zilveren ambtsjubileum. Naar w ij v e r n e m c n heeft Ds. M. E. Broekstra uit Chicago, die tijdelijk hier te lande vertoeft, zich be- reid verldaard om op een nader vast t.e stellen avond een causerie over Amerika, te houden'. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nadat slechts e e n d a g de zon heeft geschenen is de aanvoer van bloemen aanmerkelijk grooter. Toch blij ven de prijzen tamelijk wel op dezelfde hoogte. Alleen Pyrcthrums, en dan nog; slechts enkele soorten waar de massa groot van is. gaan in prijs iets naar bene den. B.v. de soorten James, en Marie gaan voor f 03.5 tot f 0.42 de eerste en de an dere variëteit even hooger. Pioenen gaan, nog tot f 6.voor rood en f 7 per 100 voor rose en licht rood. Witte nog iets duur der. De handel is vlug. Aan de grens Katwij k- Wassenaar bij „Rijksdorp" kwam een be-jj jaardo dame met haar dochter, beide f iet-f sende, in botsing met een passeerende 1 auto. De moeder bekwam nogal kwetsuren^ terwijl de jongedochter onder de auto te-jp recht kwam. De auto moest zelfs gelichtf worden om de juffrouw te kunnen bevrij-J den. Toch was zij er tamelijk goed afgé-A komen. De fietsen waren deerlijk geha-j| vend. Volgens toeschouwers had de chauf-|j feur geen schuld. ALPHEN AAN DEN RIJN. B u t g g r 1 ij k e Stan Gcbo^ ion: dochter van G. M. Haverkamp gQI,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2