I •V; Burgerlijk© Stand Leiden 30 Mei. Geboren: Jacoba Anna d. van H. A. v> Mierlo cn A. Koevoet Leenlje d. van ij G. v. d. Zeeuw en L. de Meij Hen- L'rika d. van C. Bcij en J. Ouwcrkerk -- tfeiidrika Helena Pelronella d. van P. O. d. Geer en E. Maas George Andries 2i van P. Koeze en J. Smits Albertina d', van A. Stoffers en Z. Tersteeg Adria ns Wilhclmina Maria d. van J. v. d. Voet en T. Wijnands. - Ondertrouwd: W. Pacs jm. en T. }I. Kriek jd. W. Elijleven jm. 28_ j. en J. Ticlkcmeijer jd. 27 j. C. G. Dingjan 58 j. en A. M. v. d. Broek jd. 44 j. Gehuwd: P. J. J. Bergman jm. en P. gleglcnhorst jd. J. Smit jm. J. v. d. jjoord jd. W. J. M. v. Tulder jm. en M. Dieben jd. J. D. Geij jm. en A. Oester- beek jd. F. C. Koolloos jm. en A. M. v. ïipord wede. II. H. v. V?eercn jm. en S. P. v. Wijnen jd. P. H. J. Dicklioff jm. en A. C. C. Slikkclman jd. E. M. Buter jm. en F. M. den Tonkclaar jd. B_ de la Rie jm. en J. H. Opdendrees jd. K. S. Kwestroo jm. en J. Kramp jd. p. J. den Hoed jm. en II. Swint jd. J. Gelok jm. en S. Thiel jd. E. Huisman jm. en M. Krömmelbein jd. W. F. He- mcrik jm. en M. J. v. Riet jd. W. J. v. Stralen jm. en J. Teijn jd. Overleden: S. de Heijer m. 56 j. C o p. Vereen. „D e Bos- koopsehe Veiling". Er werden prijzen be steed als volgt: Rozen le srt. f 1.002.00; idem 2e srt. 40—70 et., Pioenen 40—65 ct., Ellc Paulsen 1.00—1.20, Pyrethrum 5é—14 ct., Lupinen 10—15 ct., Campanula 1022 eb., Balro- 17 ct., Violieren f0.70—1.70, Lathyrus 12 ct., Iris 10 ct., Gladiolus f 1.25 alles per bos van lOstuks; Rhododendrons per tak 2—10 ct., Rozen in pot per stuk 25 ct. RIJNSBURG. De Raad dezer gemeen te vergadert öp Vrijdag 1 Juni a.s. te 7 uur nam. ter behandeling van de volgende agendapunten 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeenteverslag. 3. Verlenging tijdelijke leeningen. 4. Uitbreidingsplan (ligt op de secretarie ter inzage.) 5.. Regeling verhuur gemeentewoningen. 6. Wijziging begrooting dienstjaar 1922. 7. Teruggave Hondenbelasting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nog steeds blijft door het koude weer de aanvoer klein in ver houding wat andere jaren in dezen tijd gepresenteerd wordt en de prijzen boog, voor sommige variëteiten zeer hoog. An jers van f 0.80 tot f 1.per 100, Pioenen van f 4.50 tot f 6.Pyrethrums van f 0.50 tot f 1.40, Lupinen f 0.80 tot f 1.10, Irissen f 0.90 tot f 1.30, Papavers f 12.50, Cen toria 0.70—0.S0, Korenbloemen f 1.50 tot f 2.De handel is zeer vlug. NIEUW-VENNEP. De heer J. de Jong, on derwijzer aan de Hervormde school al hier, is benoemd aan eene Christelijke school te Rotterdam en hoopt 1 September aldaar in functie te treden. ROELOFARENDSVEEN. Brandspuit. Gisterenmiddag bad on der toeloop van vele nieuwsgierigen de jaarlijksche beproeving plaats van de brandbluscbmiddelen. Doordat de klok van den kerktoren een kwartier voor den aanvang luidde, verkeerden velen in de meening, dat er brand was uitgebroken. Gelukkig was dit niet het geval. De man schappen waren allen voorzien van het dit jaar ingevoerde onderscheidingslee- nen en de pijphouders hadden hun olie- pakken aan, hetgeen een meer officieel cachet aan de zaak gaf. De brandblusch- middélen bleken behoudens enkele kleine lekkages in de slangen, in behoorlijken staat te zijn. Gemeenteraad Woubrugge. Vergadering van Donderdag 31 Mei 1923 onder voorzitterschap van den burgemees ter, d eheer J. Boumann. Aanwezig zijn alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stükken, waarvan de voorzitter medcdeeling doet, bevindt zich een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten. Be treffende het mede goedgekeurde raads besluit-tot verkoop van bouwgrond aan do heeren Anker en Visser, stelt de voor zitter voor om dit besluit in tc trekken, omdat genoemde heeren van den koop afzien. Aldus besloten. Van den heer van IJpercn is ingekomen oen verzoek om eervol ontslag als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. en van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Besloten wordt het verzoek in te willi gen. Van de inwoners der gemeente benoor den het Pamiengat is een adres ingeko men waarin zij verzoeken om in het ge- Dot te worden gesteld van kosteloozc over tocht over dit water. Het voorstel van B. en W. ten deze is om het verzoek in te willigen in dier voege, dat de vrijstelling alleen geldt voor de 27 gez. die er voor in aanmerking komen, dus niet voor dienstboden en ar beiders, die elders werkzaam zijn en wel van 's morgens 5, tot 's avonds 7 uur. A&n den ondernemer, den heer v. d.Lip zou van gemeentewege dan een jaarlijk se vergoeding van f 75.— worden aan geboden. Be heer Kroes vraagt of metj den veerman overleg is gepleegd. Spr. vrest dat v. d. Lip met dit bedrag geen ge noegen zal nemen. De V o o r z. zegt dat v. d. Lip f 200 per jaar wilde hebben, hetgeen B. en W. tc hoog voorkwam. De heer Boot zou een bedrag van f 200.ook veel te hoog hebben gevonden. Zoo'n druk gebruik wordt cr niet van ge maakt. De heer Kroes geeft in overweging om in overleg te treden met belangheb benden om hen tegemoet te komen in de overzetkosten. De heer Wisman, weth., informeert naar de juistheid van de gegevens om trent de opbrengst van bet veer. De heer Kroes is niet bereid zijn ge voelens in een voorstel vast te leggen, waarom dat van B. en W. in stemming wordt gebracht. Het voorstel wordt aangenomen. Benoeming leden sehattingscommisie. Alle aan de beurt van aftreding zijnde lieeren worden herbenoemd. Verzoek van de plaatselijke afcfeeling van „Het Groene Kruis" om een stuk ge meentegrond bij do O. L. School in erf pacht te ontvangen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, omdat de vereeniging geen rechtspersoonlijkheid bezit. De heer Kroes meent te hebben ge hoord dat de vereeniging op haar voor nemen om een steenen gebouw te plaat sen zal terugkomen, en een houten, ge bouw zal plaatsen. Wanneer dit zoo is zou hij geen bezwaar hebben de grond tijde lijk af te staan. De heer Boot acht het in 't algemeen, niet gewenscht om juist dit gedeelte van de grond af te staan, met het oog op in de toekomst te verwachten uitbreiding. De beer Lieverse sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. wordt z.b. st. aangenomen. In behandeling komt een voorstel van Ged. Staten om de afsluiting van de Of- wegenen grindweg voor motorrijtuigen op te heffen, met verwijzing naar een vorig raadsbesluit waarbij een verorending werd vastgesteld volgens welke de weg werd ge sloten voor motorrijtuigen met een asbe- lasting van 2500 K.G. Ged. Staten ver langen voorts dat het maximum gewicht in een nieuwe verordening opnieuw wordt Dit besluit was genomen in verband met den slechten toestand der bruggen. Toen de raad dit besluit nam, was nog niet bekend welke opvatting de regeering huldigde ten opzichte van een artikel in de motor- en rij wiel wet, waarin een de finitie wordt gegeven van wat onder een weg moest worden verstaan. Het betreft hier dus, naar de voorz. betoogt, slechts een theorethische kwestie. De heer Boot betreurt dat het goede renverkeer thans nog eenigsztns wordt be lemmerd door het geldende maximum ge wicht. Spr. acht het wensclielijk de ver schillende bruggen geleidelijk te doen verbeteren, en om voorloopig dit maxi mum gewicht nog te handhaven, omdat herstelling van alle bruggen tegelijk wel licht te kostbaar zou worden. De Voorz. zegt dat Ged. Staten met dit voorstel alleen de bedoeling hebben om de meening van den raad te booren omtrent algcheele opheffing van bet rij verbod. Spr. zou den raad daarover wel willen hooren. De raad blijkt meerendeels tegen alge- beele opheffing te zijn, en voor handha ving van de bestaande verordening in den zin door den heer Boot verdedigd. De heer Wisman is voor algeheele vrijlating van bet verkeer. Spr. vreest dat bij bepcrlung ervan de gemeente Wou brugge genoodzaakt zal worden om de herstelling van de brug bij Hoogmade al leen te bekostigen, terwijl men bij alge heele vrijlating kans baaft op subsidie van de provincie. Volgens mededeeling van den voorz. is dit laatste gebaseerd op plannen die door B. en W. bij Ged. Staten in overweging zijn gegeven. Spr. acht het niet wensche- lijk hierop verder door te gaan, omdat nog niets met zekerheid bekend is. De heer Boot vertrouwt dat de ge meente nooit het recht zal worden betwist om baar bruggen voor vernieling te bevei ligen. De heer Wisman zou een bord willen plaatsen, waarop voorkomend een laag maximum gewicht, zoodat het verkeer eigenlijk toch geheel vrij i«. De Voorz. antwoordt hierop, dat de gemeente met do uitgave van een paar, gulden voor een bord baar verantwoorde lijkheid ten opzichte van den belangheb bende vervoerder niet dekt. Wanneer een ongeluk voorkomt, zal do gemeente liet proces steeds verliezen. Besloten wordt aan Ged. Staten te be richten dat de raad voorloopig het vast gestelde maximum gewicht wenscht te handhaven. Tot af- en overschrijving op de begroo ting wordt besloten overeenkomstig het advies van B. en W. Vaststelling hcffingsperoentagc plaatse lijke inkomstenbelasting, dienstjaar 1923 3927. De Voorz. deelt mede, dat hetbelast- baar inkomen is geschat op f 1.236.657 Spr. legt cr den nadruk op dat i>.ze raming slechts een 'gat in de lucht is, en dat geen rekenihg is gehouden met eventueele re clames. Het is ditmaal uiterst moeilijk, zegt spr., om tot vaststelling van het hcf- fingspercentage over te gaan. Volgens op gave van deninspecteur moet op groote tegenvallers worden gerekend, en zal de gemeente bij handhaving van het huidige percentage voor groote tekorten komen te tsaan. Het licffingspcrcentage zal min stens van 2 op 3 moeten worden gebracht. De heer Kroes vraagt of. geen bereke ning kan worden, gemaakt op grond van de cijfers <ler laatste jaren. In verband hiermede wijst de voorzitter op een ingekomen schrijven van den raad van Smilde, vergezeld van een verzoek om daaraan adhaesie tc willen betuigen. Ge noemde raad/wil het daarheen trachten lo leiden, dat de cijfers worden verdeeld over een drietal dienstjaren. B. en W. hebben echter nog geen prae- advies willen uitbrengen omdat het stuk pas ontvangen is, en zij cen grondige voor studie ervan wcnschelijk achten. De heer Kroes zegt tc betwijfelen of met een verhooging van 1 pet de tekorten zullen kunnen worden gedekt. Spreker zou indien mogelijk met het vaststellen willen wachten bijv. tot Januari, omdat de biljet ten toch niet eerclcr worden uitgereikt. Do voorz. zet uitcön dat dit niet ge oorloofd is. Men moet cr maar een gat in slaan. De heer Boot vindt het een schandaal dat de ambtenaren zooveel tijd noodig heb ben, om de boel uit te rekenen. De heer Kroes: Ja maar, als ieder hei nu dadelijk goed opgaf De heer Boot: Neen, maar het komt omdat iedereen reclameert, en men meestal succes heeft. De heer Kroes: Nou, het schikt bier in Woubrugge nogal. Dc heer Boot: ZooNou je ziet er anders nogal eens een met z'n boekje sjou wen (hilariteit). De heer Lieverse Geeft u het altijd goed op, Mijnheer Boot? De heer Boot: Ja, zooals ik het zeg is het altijd. Besloten wordt het percentage op 3 pet. vast te stellen. Hierna gaat de Raad over in besloten zitting ter behandeling van het punt: Be noeming Hoofd der O. L. School no. I. Na heropening wordt met 61 stem be noemd de heer K. van Laar. Eén stem was uitgebracht op den heer J. Bakker. Bij de rondvraag, die nu aan de orde wordt gesteld, vraagt de lieer Boot waar om de bouwcommissie in zoo'n langen tijd niet heeft vergaderd, terwijl er toch cenige urgente zaken zijn, die op behandeling wachten, zooals oplevering van heb brug wachtershuisje. Ook heeft de uitbetaling van den aannemer van bet schoeiingswerk nog niet plaats gehad. De lieer Wisman, weth., antwoordt, dat volgende week een vergadering zal worden gehouden. Wat bedoelde uitbeta ling betreft ligt een uitgebreide correspon dentie ter inzage. Daar zit heel wat aan vast. De heer Boot spreekt zijn afkeuring uit over de handelwijze van B. cn W. inzake de borden-kwestie to Hoogmade. Spreker houdt zich er van overtuigd dat de heelc actie niet. noodig was geweest wanneer men toenadering had gezocht. Spreker ge looft dat Mr. Sormani wel voor een vreed zame oplossing te vinden zou zijn geweest. De lieer Wisman, weth.,'betoogt dat bet B. en W. te doen was om een hoogere uitspraak betreffende het al of niet rechfc- hebben van de Heerlijkheid Hoogmade. De lieer Boot meent uit een en ander te moeten afleiden dat B. en W. wel voor bet voeren van een proces waren. De Voorz. verwijst naar een schrijven van 7 December 1922, waarin B. en W. aan Mr. S., verklaarden er prijs op te stellen, dat Hoogmade een1 waarschuwingsbord zou plaatsen, mits uit een deskundig onderzoek kon worden aangetoond dat do toestand van den weg dit vereischte. Het onderzoek was echter niet deskundig. Intusschen is uit een en ander duidelijk vast komen te staan, dat Woubrugge in liaar recht stond. Hierna sluiting der openbare vergade ring. GEMENGD NIEUWS Op den rand van den afgrond. Op de Rijnkade te Arnhem raakte he denmorgen een bestuurder van een vracht auto zijn stuur kwijt met het gevolg, dat de wagen langzaam maar zeker op den Rijn aftufte. De chauffeur, die het voer tuig onmogelijk van richting kon verande ren sprong er uit op het moment, dat do voorwielen van den wagen reeds over den rand van de loskade waren gegleden. Zij, die getuigen waren van deze gebeur tenis dachten niets anders of de zware auto zou met een geweldigen smak in liet water terecht komen. Reeds was de motor over den rand heen toen, tot aller verba zing de wagen in hellende positie bleef hangen. Door koeien aangevallen. Tc Snelrewaard is de veehouder O., ter wijl hij zich met zijn hond in het weiland bevond, zoodanig door aldaar Ioopcnde koeien toegetakeld, dat men voor zijn leven vreest. Hondsdolheid. Te Bussum heeft de politie een bond doodgeschoten, die tcckenen van hondsdol heid vertoonde. Het cadaver is naar Utrecht opgezonden voor bacteriologisch onderzoek. De poging tot grensoverschrijding. Men meldt uit Doelinchem: Het bericht, ook door ons in dit blad opgenomen, van een poging van Duitscbc bolsjewisten om naar ons land te komen, blijkt een misverstand tc zijn. Wel is dit bericht bij den commandant der polilie- troepen te 's Kccrenberg ontvangen en zijn onmiddellijk uitgebreide politiemaat regelen genomen, doch deze bleken over bodig. Vast slaat, dat een vrij talrijke volksmenigte zich langs onze grens heeft bewogen, maar in plaats van bolsjewisten zijn dit vermoedelfjk een gezelschap wan delende geestelijken geweest, aldus het persbureau Vaz Dias. rechten de liccren II. W. Hens (Nijmegen) f hoofd en de timmerman N. Draaier van en J. Mol van Charante (Rotterdam). i St. Nicoaasga werd aan do beenen ge-* wond. zLEIDEN: Geslaafd voor liet candidaats- cxamen rechten mejuffr. J. II. de Smitt (Den Ilaag), de heer H. M. Alvarez Cor- rea (Amsterdam); voor het doctoraal exa men rechten dc heer J. van Olclenborgh (Overveen, N.-H.). Geslaagd voor het candidaals-examen FAILLISSEMENTEN Geëindigd. G. J. Steenbergen, kapper, Leiden. J. L. Janse. tuinder, Nootdorp. STADSNIEUWS Afscheid T. J. Herberts. In het stationsgebouw Hecrensingel had hedenmiddag een eenvoudige, doch ongedwongen en welgemeende huldiging plaats. Waar de alom bekende en door handel cn industrie, maar niet minder ook door het reizend publiek algemeen gewaar deerde stationschef, de heer T. J. Her berts den dienst der Spoorwegen met in gang van 1 Juni gaat verlaten, wegens pensioeneering, wordt dit heengaan aller wegen betreurd, en ging er een drang uit, om den verlrekkenden functionaris te huldigen, voor hgtgeen hij in de 7 jaren, waarin hij als stationschef van de Haar- lemmermeerspoor optrad, voor Leiden. heeft gedaan. Op initiatief van den heer Jhr. C. G. Roëll, directeur van de Leidsche Zoutkeet, en den heer Creyhton, lid van de directie der Leidsche Brandstoffenhandel W. A. C., werden een twintigtal industrieelen verzocht hun sympathie aan den vertrek- kenden stationschef in tastbaren vorm te bewijzen, waaraan zonder cenige uitzon dering met enthousiasme gevolg werd ge geven. In dc wachtkamer 2e klas kwamen le 2 uur verschillende belangstellenden en het personeel bijeen. De heer Greyghton sprak den heer Her berts namens al de deelnemenden aan de huldiging toe. Spr. zeide; dat toen de tijding bekend werd, dat de stationschef zou gepen- sioeneerd worden, dit door de handelaren en industrieelen ten zeerste werd be treurd, daar de heer Herberts, waar dit niet strijdig was met zijn instructie, die hij altijd correct nakwam, steeds voor ieder bereidwillig was en de geregelde klanten met raad en daad te hulp kwam. De heer Herberts bleek in de afgeloo- pen 7 jaar steeds te zijn: „The riglrt paan on the right place". Da&rom hadden en kele personen waarvan de namen op een fraai uitgevoerde oorkonde waren ver meld, besloten, het heengaan van den stationschef niet zonder meer le doen plaats vinden, en boden enkele stoffelijke bewijzen van belangstelling aan, in de hoop dat de vertrekkende in het genot -van zijn welverdienden rust te Voorscho ten zich steeds mocht herinneren de goe de verstandhouding, die tusschen hgpa en het publiek bestond. Den heer Herberts werd daarna aange boden een serre-ameublement, kachel, gastoestel, pendule met coups en 2 paar zilveren vorken en lepels en een couvert met inhoud. Namens het personeel voerde vervol gens het woord de heer H. G. J. v. Weu- len-Cranenburg, assistent, die herinnerde aan de goede samenwerking die onder het personeel bestond en namens het perso neel een aquarium en koperen vaas aan bood. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Herberts voor de blijken van sympathie, die hem gewerden, en waarop hij niet had gerekend. De aanwezigen bleven nog eenigen tijd gezellig bijeen. TELEGRAMMEN De bedoeling van de Ruhractie. LONDEN, 31 Mei. (V. D.) Te Parijs werd officieel medegedeeld dat Frankrijk in de operaties in het Ruhrgebied do be- doelig heeft gehad om te trachten de gelieele kwestie van het herstelvraagstuk uit de handen der geallieerde te nemen. De Chineesche bandieten. SHANHAI 31 Mei (V. D.) Dc Chi neesche bandieten dreigen door een tekort aan voedsel te sterven. Acht Chineezen ontsnapten van do kust. SHANGHAI, 31 Mei. (V. D.) Een R.-K. Priester deelde mede dat do Chi neesche bandieten door voedselnood be dreigd worden. Zij hebben daarom 80 Chineesche gevangenen van een rots in zee geworpen. Allen kwamen om het leven. De burgeroorlog in China. NEW YORK 31 Mei (V. D.) Uit Kan ton wordt gemeld: De legermacht van Sun Yat Sen aan het Oostelijk Kwang Tuug-front heeft een ernstig verlies gele den. Hun beste generaal Hsu Sung Shi werd ernstig gewond. Volgens cen kier ontvangen bericht loopcn Simgs aanhan gers naar den viiand over. De conferentie te Lausanne. LONDEN, 31 Mei. (V.D.) Uit Lausanne wordt gemeld, dat op de conferentie gis teren volledige overeenstemming werd bereikt op liet punt der juridische garan tie. Oostenrijks financiën. WEENEN, 31 Mei (V. D.) De Oosten- rijksehe Krediet-Anstalt geeft lè milioen nieuwe aandeeïen uit, waarvan 400.000 door cén buitenlandsche groep, waariu Neder land in het bijzonder is vertegenwoor digd, vast werden overgenomen. Laatste Eerichien Een muur omgevallen. Bij het afbreken, van een huis tc Joure (Friesland) viel een muur op twee werk lieden. Do gehuwde timmerman N. Hoek stra te Jouro werd zeer ernstig aan het De Codro-zaak. De Haagacho Rechtbank beeft heden uitspraak doende in de bekende Godro- zaak. aan dc Codro do door haar tegen don Staat ingestelde vordering van drie millioen wegens hel niet overnemen van groenten door don Staat, ontzegd en haar veroordeeld in de kosten. Visscherijherichten. VLAARD1NGEN, 30 Mei. Alhier zijn binnengekomen de haringschepen. VL, 93, 15 last; VL. 120, 10 last; VL. 166, 11 last; KW. G2, 1U last; MA. 63, 9 last. Aan denj afslag werd besteed voor: matajesharing f 21—32 per kantje. MARKTBERICHTEN ALPHEN AAN DEN RIJN, 30 Mei. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie 2430, Postelein 20 27; Per 100 bos: Rabarber 1.301.60; Peen 1922; Per 100 stuks: Kropsla 1.402,50, Komkommers 16, Bloemkool I 31Vfc Bloemkool II 1230. Per pond: Aardbeien 71 cent. DELFT, 31 Mc-i. Vee. Volte Koeien lo kw. 300—500, 2de kw. 200—300; Kalfkocien le kw. 825—525, 2e kw. 225—325: Vaar- koein le kw. 275—375, 2e kw. 175275; Schapen met lam 5070; Magere Varkens ,1678; Nuchtere Kalveren 1224; Wei- jammeren 16—24; Biggen 12—24; Paarden 150375; Rundvleesch per kilo 1.301,20 I,Aanvoer: 241 Runderen, 4 Paarden, 325 Magero Kalveren, 1498 Schapen of Lammeren, 470 Varkens, 579 Biggen, 20 Geiten of Bokken. Boter. Aanvoer 216/8 en 6/16 wegende samen 4380 kilo. Prijs 1.702,per kilo. ROELOFARENDSVEEN, 31 Mei. Veiling. Sla 0,402,per 100 krop; Peen 68 cent per bos; Aardbeien 17—23 cent per doosje; Peulen 6,20—7.20 per 10 kilo. Doorsneeprijs van 30 Mei met aftrek van vcilingskosten: Peulen 5.50. GOUDA, 31 Mei. Kaas. Aangevoerd 211 par tijen. Handel matig, lsle soort 53—56; 2do soort 49—52; Zwaardere 60; Lichtere 4957- Boter. Weiboler 0.70—0.77 Eieren, 5.25—5,75 per 100 stuks. Voe. Vette Varkens 3841 cent en Magere Varkens 50—55 cent per -half Kg.; Magere Big gen 25—30; Vette Schapen 40—50: Lam meren 18—23; Nuchtero Kalveitfn 12—25. 0FFICIEELE BE'JRSNOTEERING. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4H% Nederland 1917 Nod. O.-L, abl. 1919 6 Portugal "Tahaksm. 1890 Ruel. 1906 frs. 500 5 Busl. 191Q frs. 500 VA Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgeos A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Ccntr. Leather Studebaker U S Steel gew Corcpania Handelsvcr. A'dam. Dordtnche Pelr Gecons. Holl. PetTol Konïnklijke Olie V. Orion V.'.T. Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Pakotvaart ♦Vhpenvaar» Unie Rott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv, a Ueli-Batavia Tnhnk Tlpli Oultrmr Mij H. IJ S. Mij. obl. 514 n.IJ.S.M. obl. 1900/'12 4 Mij. t. E. v. S. S obl. Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri T\ pnsas Texas South. Pacific V.K. 1011/2 101J/2 101V 97 897a 100 15:5/8 688/^ 66V2 119 IOOV4 119»/* 10G3/4 14 4741/2 354 1233/4 3731/0 375 8171 32 160 j 161 821/4 - 103 I 297 ll-i 112 116 1231/4 1503/4 971C 3117s 2705/s 971/2 l'5i/4 l-3/4 008/4 UV.G 947'. 11 1161/, 124 127« Geld prol. 37o 'ItË**. «tryr Wissclnoleerin'gcn (Amsterdam) Zicht; Londen ll.Tftyg <\or,.%s/4 36 75 34.cr.iA 46.10 OOPGI/g 1-.0772 8S.85 47.1 42.227a Berlijn Parijs Brussel Zürich Weepen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York -Jfc. k&iïi •V.A.V Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor-, gen van 31 Mei 1923, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te Do Bildt. Hoogste Barometerst.770.5 Storno way. Laagste Barometerst.: 757.1 Hetfciix en 7 V Biarritz.^ Verwachting tot den avond van 1 Juni: Matige Noordoostelijke tot Noordelijke^ wind, bctrokben tot zwaarbewolkt met waarschijnlijk regenbuien, later iels warmer

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3