iieletefteConi Tweede Blad Vrijdag !8 Mei 1923 DE VERLAAGDE SPOORTAR3EVEN. Het vergelijkend overzicht van de door de spoorweg-maatschappijen sedert 1 Ja nuari 1923 in de personen-tarieven aan gebrachte wijzigingen, dat door den Mi nister van Waterstaat aan do Kamer is overgelegd, toont maar al te duidelijk, zegt de Maasbode, dat op dit gebied nog niet veel verlaging in prijs heeft plaats gehad en dat hetgeen men gedaan heeft voor de reizigers meer schijn- dan werkelijk voordeel oplevert. Van een algemeene verlaging, om daar door het reizen aan te moedigen en de in komsten op gelijke hoogte te houden, of zoo mogelijk te. vermeerderen, is geen sprake. In geen enkel land is het reizen zoo duur als hier. Waar eenigszins be duidend reizigers-vervoer is, denkt men er niet aan het tarief te verlagen. Het overzicht toont duidelijk aan, dat de aan gebrachte wijzigingen een speculatie zijn van de Maatschappijen om meerdere in komsten te verkrijgen, zonder de.t duizen den, die verplicht zijn te reizen of goede ren te verzenden, er voordeel van hebben. Lijnrecht tegen de denkbeelden in, geop perd bij de behandeling van de begrooting in de Kamer en tegen de daar gewekte vooruitzichten ter verlichting van den druk op den handel. Alleen voor reizen boven de 200 K.M. 'is het tarief iets verlaagd; voor 225 K. M. is het van f 14.65 nu f 14.25 geworden, dus 40 cent minder. Men moet de uithoe ken van het land nemen om dergelijke trajecten saam te stellen. Het zijn, zooals ie begrijpen valt, reizen die slechts bij uitzondering gemaakt worden. Bij het goederenvervoer heeft men juist omge keerd gehandeld. Op de korte afstanden beneden de 50 K.M. zijn daar de tarieven verlaagd, niet om de verzenders op min dere kosten te jagen, maar alleen om het vervoer tot zich te trekken, daar de auto mobiel op deze korte trajecten het spoor te veel concurrentie aandoet. Bij de proefneming met het gcedkoopo buurtverkeer is het al precies eender. Óp de lijnen waar druk vervoer is, is van verlaging geen sprake; daar moet men de hooge prijzen blijven betalen. Dat is de reden dat er geen buurtverkeer komt tus- scb.cn Botterdam en Den Haag of tus- schen Rotterdam en Scheveningen. Ten aanzien van de tarief-verlaging heeft men door den drang van de Volks vertegenwoordiging niet kunnen ontko men, en voor den schijn is er wijziging in gebracht. Zoolang niet over de gehoele lijn onge acht de afstanden de tarieven, laat ons zeggen met 20 of 25 pet. verlaagd wor den, zal cr van een vermeerderd vervoer, dat van groot economisch belang kan zijn geen sprake wezen. De uiteenzetting van den Minister zal, het kan niet anders, slechts weinigen bevredigen. SCENIC Ow SCHOOL NED. HERV. KERK. Viertal: To Lettelbert c. a., A. Bur ger, te Oegstgeest; B. Bruins, te Garst- huizen; D. Siemelink, cand. te Groningen; en S. de Vries, te Zevenb uizen (Gr.) Beroepen: Te Zwammerdam, J. G. Hooyer, te Rhenen. Te Uithuizermee- den (West), A. Keuzenkamp, te Emmen. Te Rouveen, W. Deur, te Zegveld. Te Tuil, J. L. de Mol Moncourt to Hel- Iguw. Te Arnemuiden, W. J. Kolkert te Eemnes-Buiten. GERËF: KERKEN. Beroepen: Te Sexbierum, G. Laar man, te Scharendijke. Aangenomen: Naar Baarland, A. Wijngaarden, cand. te Dokkum. Bedankt: Voor Nieuw-Vennep, S. W. Bos, te Dokkum. Voor Raard c. a., Molenaarsgraaf-Brandwijk, Ivooten, Wons Gees, Rijssen, Boerakker. Jutrijp-Hom- merts, Oudega (W.) en Schoondijke, A. Wijngaarden, cand. te Dokkum. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Rotterdam (2de pred.- p!., voor Delfshaven), N. Bijdemast te Doesburg. Van hooger Orde. Naar hefc Engelseh. 83) - ..Doet 't?" en zij richtte zich op en be gon haar leden te bewegen, maar ver moeid. „Dat is goed, mijn lieveling. Laat mij nu eens zien hoe goed je loopen kunt?" Muriel ging staan en probeerde de ka mer door to loopen, terwijl ze de tafel en stoelen vastgreep nu helaas niet alleen om den weg te vinden, maar ook om zich op de heen te houden. Eindelijk begon zij te waggelen en zei, half huilend: „ïk kan niet loopen, ik ben zoo moe. O, neem mij in uw armen, lieve vader." Haar vader nam haar op en zag lang in haar blind gelaat en terwijl hij zijn gezicht, tegen haar schouders drukte, zei bij niets. Hij hield haar den gelieelen dag bijna m de armen. Hij verzon Jlerlei verhalen en vermaken voor haar, en toen zij er moe van word liet hij haar aan zijn borst ln slaap vallen. Toen zij naar bed was, bij of ik met hem naar buiten ging. 1 uas een mistige avond, geen ster was te zien. W© liepen voort zonder een GEREF. GEMEENTE. Tweetal: Te Meliskerke, H. A. Min- derman, te Dirksland; en J. Vrcugdenhil, te Borssele. Beroepbaar. Tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk is door het Prov. Kerkbe stuur van Drente toegelaten de lieer T. J. de Boer, cand. aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Cand. C. van der W o u d e, van Sneek, hoopt zijn intrede als predikant der Geref. Kork van Gorredijk to doen op Zondag 10 Juni a.s. Als bevestiger troodt op Ds. H. M. Detiimers, van Sneek. D s. G. Salomons hoopt Zondag 10 Juni a.s. afscheid te nemen van de Ckr. Geref. Kerk te Brssum en Zondag 24 Juni te Amersfoort intrede te, doen, na bevestiging door Doc. A. van der Heijden, van Apeldoorn. J. J. L. van Wijk. t Te Ernst (bij Apeldoorn) is Maandag j.l. in den ouderdom van ruim 80 jaar overleden de lieer J. J. L. van Wijle, in leven godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Kerk, aldaar. Algemeene Synodale Commissie dor NederSandsche Hervormde Kerk. De behandeling van de groote toelagen wordt voortgezet en ten einde gebracht. Aan de orde komen de aangelegenbe den van het Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften. Ook ditmaal ont ving het Fonds van H. M. de Koningin een gift van f 750. De inzamelingen brachten f 31.03 meer, de rente f 23.80 minder op dan het vorig jaar. Voor uitkeering kan bestemd worden f5125. P. Sakkers, f Te Delft is overleden de beer P. Sak kers, hoofd der Prins Willomscliool voor Ghr. Volksonderwijs, gevestigd aan de Pheenixstraat. Hij stond bekend als een uitnemend onderwijzer. Zoo is zijn heen gaan een ernstig verlies voor de School. Theo!. School te Kampen. Bij de aanbesteding voor de verbou wing van de Theol. Schooi te Kampen, Woensdag gehouden, was hoogste in schrijver H. Feeninga, te Roden, voor f 165.600, en laagste inschrijver W. van Genderen, te Amersfoort, voor f 125.890. Het werk is gegund aan den laagster* in schrijver. Cnderzosk-Schciolraad. Utrecht, 16 Mei. Geëx. 18, gesl. 14 cand. voer het diploma-Schooit aal. Van dezen zijn voor de aanteekening Ghr. Nat. Schoolonderwijs geëx. 14, gesl. 13 cand., en voorts voor do aanteekening-Geref. Schoolonderwijs geëx. 13, gesl. 12 cand. Voor het Diploma en de beide Aantoc- keningen zijn geslaagd de hoerenII. de Graaf (h.a.) te Oene; D. Munk (h.a.) te Middelstum; G. Jonkers (h.a.) te Neer langbroek; A. Smit te Leidschendam; K. FoLkcrtsma (h.a.) ie Akkïurh; F. Snoek (h.a.) to Valthermond; J. Bouma (h.a.) te Zuidhorn; H. Boers (h.a.) te Lopper- sum; D. Koelewijn (h.a.) te Hilversum; W. P. de Jonge (h.a.) te TAsserbroek; H. Kaspers (h.a.) te Nijmegen. Voor het Diploma S. en de Aant.-G. N. S. zijn geslaagd de hoeren J. van der Drift te Aalsmeer en G. Dronkers te Hansweert. Voor het Diploma-S. is nog geslaagd de heer H. R. Noback (h.a.) to Voorthui zen. Algemeene kerkvergadering in 1925. Uit Rome wordt aan de Intransigeant gemeld, dat Paus Pius XI in liet najaar van 1925 een algemeene kerkvergadering bijeen zou willen roepen, waaraan 3.200 prelaten uit alle deelen der wereld, dool zouden nemen. Do Paus, die omtrent het fiouden van deze vergadering de meening van het ge- beele episcopaat wenscht te weten, heeft aan alle bisschoppen eenige desbetreffen de vragen ter beantwoording gezonden. In verband hiermee wordt er aan her innerd, dat de laatste algemeene kerkver gadering in 1870 te Rome werd gehou den. Ze moest plotseling gesloten worden zonder dat zij haar arbeid voltooid had. SINNEfiiLftSSB Het bezoek van Koning Haakon van Noorwegen aan Nederland. Naar thans kan worden medegedeeld, is in hoofdtrekken het volgende vastgesteld omtrent het bezoek dat koning Haakon woord te spreken. Eindelijk zei John ge jaagd. „Ik ben blij, dat Ursula het zoo druk had vandaag te druk om 't op te mer ken." „Ja," antwoordde ik. „Begrijpt ge mij, Phineas? Haar moe der moet niet gaan denken of vreezen. Je moet niet zoo kijken als van morgen. Dat moet je niet," Phineas!" Hij sprak haast boos. Ik antwoordde met een paar geruststellende woorden. Weer zwegen we totdat we 't licht van Muriel's raam in 't oog kregen. Toen voelde ik nog moer dan ik 't hoorde do zucht van den vader: „O, God! mijn eenige dochter mijn liefste kind!" Ja zij was zijn liefste, dat wist ik. „O, Vader, alles behalve dit!" Maar onze Vader antwoordt niet en toch moe ten wij gelooven in onzen Vader. Gode zij dank, als Hij in onze harten zulk eene liefde tot Hem nederlegt, dat zelfs als Hij ons treft, wij toch nog op Hem kunnen vertrouwen. Deze - vader, - deze aardsche vader, met een gebroken hart hij kon 't. Toon we bij het avondeten om de tafel zaten Ursula, John en ik de kindo ren waren allen/ naar bed zou niemand hebben gezegd, dat er een schaduw over van-Noorwegen van 5 tot 7 Juni e.k. aan onze Koningin zal brongen. Dinsdag 5 Juni 's morgens wordt liet Noorsche pantserschip „Edsvold" aan boord waarvan, gelijk gemeld, koning Haakon naar Nederland zal komen, te IJmuiden verwacht, van waar deze oor logsbodem onmiddellijk naar Amsterdam zal opstoomen. De aankomst aldaar wordt verwacht ten 11 uur 30 minuten. De koning zal alsdan op een sierlijk in te richten landingssteiger officieel begroet' en ontvangen worden, een ontvangst welke een gala-karakter zal dragen. Daarna wordt in een ceremonieelen stoet naar het Koninklijk Paleis op den Dam gereden, alwaar ten 1 uur een familie dejeuner zal plaats hebben. Ten 3 uur zal worden uitgereden tot 't brengen van een bezoek aan het Rijks museum, waarna van 4 tot 5.45 uur een rondvaart door de haven van Amsteislam zal plaats hebben, den Koning-aangeboden doc-r het gemeentebestuur van Amsterdam, bij welke gelegenheid do thee aan boord zal worden gebruikt. Van die rondvaart teruggekeerd, zal koning Haakon het bij Harer Majesteit's Hof geaccrediteerde corps diplomaticpie ontvangen ten Paleize, terwijl ten 8 uur een gala-diner in het Koninklijk Paleis zal plaats hebben. Woensdag 6 Juni zal de Koning van Noorwegen met Onze. Koningin en den Prins, te ongeveer 11 uur uit Amsterdam via het station Baarn naar Soestdijk ver trekken tot het brengen van een bezoek aan de Koningin-Moeder, die alsdan Haar zomerverblijf reeds te Soestdijk zal hebben gevestigd. De Koningin-Moeder vereenigt do. vorstelijke personen aan een familie- noenmaal ten haren paleize. Omstreeks 2 uur vertrekken de Koning van Noorwegen, Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik van de halte Soestdijk naar 's-Gravenhage, waar de aankomst aan het Staatsspoorstalion in de Rijn straat tegen 4 uur kan verwacht worden. Van dat station zal in een stoet naar 't Koninklijk Paleis in het Noordeinde wor den gereden. Ten 5. uur dienzelfden mid dag brengt de Koning een bezoek aan het Koninklijk kabinet van schilderijen in het Mnuritsliuis, waarna ten 7 uur 30 ten Koninklijke Paleize een familie-diner plaats heeft. Na afloop van het noenmaal zal de soirée plaats, aangeboden, gelijk reeds gemeld, door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage. Den volgenden dag, Donderdag 7 Juni, zal de Koning reeds ten half tien 's mor gens een bezoek brengen aan het Vredes paleis. Daarna verlaat de Koning, met Ko ningin en Prins den Haag, voor een be zoek aan Rotterdam. Het vertrek daarheen zal plaats heb ben len half 11 uur van het Hollanclscbe Spoorstation. Verwacht "yrordt, dat de trein dan on geveer 11 uur aan het station Delftsche Poort zal binnenkomen. Van dit station af zal allereerst een be zichtiging plaats hebben van het raadhuis waarna de Vorstelijke Personen zich ver der aan boord zullen begeven van het inmiddels te Rotterdam ligplaats genomen hebbende pantserschip „Jacob van Heems kerek", op welken oorlogsbodem H. M. de Koningin haar Hoogen Gast een dejeu ner aanbieden zal. Na afloop van dat noenmaal zal de Noorsche Koning zich begeven naar de nabij het Park gelegen Noorsche Kerk, ter begroeting van de Noorsche Kolonie hier te lande, welke alsdan in dat kerkge bouw vercenigd zal zijn. Ten 3.15 uur heeft een bezoek plaats aan het groote dok van de firma Wilton en, aan de havens van Rotterdam, aangebo den door het gemeentebestuur van Rotter dam en welke rondvaart zal plaats hebben aan boerd v^n de stoomboot „Stad Rot terdam". Na afloop hiervan biedt de Koning van Noorwegen aan de Koninklijke Familie en verschillendo genoodigden een thé aan, aan boord van bet Noorsche oorlogsschip „Eidsvold". Hier zal de Koningin af scheid nemen van Haren Koninklijken Gast. Kort daarop vertrekt de Koning aan boord van de „Eisvold" uit Rotterdam, om Zich naar België te hegeven voor een be zoek aan het Belgische Hof. Georganiseerd overleg rijksambtenaren. De centrale commissie voor georgani- 1 seerd overleg in ambtenarenzaken heeft rMMtuvrmastx-iéaa-—rrr ons huis was. „Maar ik denk, dat zij spoedig weer in orde zal zijn, John. Zij zal weer goed wezen voor De moeder hield op en glimlachte. Van den morgen tot den avond was 't onafgebroken onze geheime zorg, van ha ren man, van mij en van de goede me vrouw Tod, om haar bij Muriel vandaan te houden en te voorkomen, dat zij ge dachten aan gevaar of vrees zou koeste ren. Een paar weken later lag de moeder in het kinderbed en schonk een ander kind aan de huishouding een kleine zuster aan Muriel. Muriel was de eerste, aan wie het nieuws verteld werd. Haar vader vertel de 't. Zijn natuurlijke vreugde en dank baarheid scheen voor een oogenblik alle andere gedachten to verbannen. „Zij is gekomen, lieveling! Kleine Maud is gekomen. Ik ben erg rijk want ik heb nu twee dochters." „Muriel is blij, vader!" Maar zij toonde haar vreugde op een vreemde, rustige manier, in 't geheel niet kinderlijk. „Waar denk je aan, mijn lieveling?" „Dat a heeft vader een andere doch ter, hij nog wel eens aan de eerste denken zal, hoop ik." „Zij is jaloersch!" riep John vroolijk. in haar vergadering van 15 dezer haar adviezen vastgesteld betreffende: Schrapping van het ambt van opzich ter-werktuigkundige bij bet staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden en opne ming van het ambt van opziener bij den rijkswaterstaat te IJmuiden; wijziging in de rangschikking van het ambt van brug wachter-telegrafist aan de Weerterbrug; opneming en rangschikking nieuwe amb ten bij bet hooger onderwijs; opneming en rangschikking van de ambten van voorzitter leden en personeel van de Ver zekeringskamer; wijziging van den titel van onderdirecteur in algemeen bedrijfs leider aan do Algemeene Landsdrukkerij; opneming en rangschikking van het ambt van ondervocrJ.itter van den Octrooiraad; do regeling ran de jaarlijksche verlo ven hij de posterijen, telegrafie en telefo nie en het verplegend personeel bij de rijks-krankzinnigengestichten en de ber- classificatie van het ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Cuijk Voorts kwam ter sprake de kwestie van vergoeding voor vervolgonderwijs in verband met aangebrachte wijzigingen van de L. O. wet. Besloten werd de behandeling van de positie van het tijdelijk personeel uit te stellen tot door de Staten-Generaal een beslissing zal zijn genomen inzake do aanhangige wijziging van do Pensioen wet 1922 (art. 48, 2e lid.) In verband met de vele voorstellen tot verdere wijziging van de Pensioenwet, in het voorloopig verslag over de aangele genheid opgenomen, besloot de centrale comissie, door tuschenkomst van haren voorzitter, den minister van financiën uit te noodigen, bij overneming van verdere voorstellen door de regeering, de com missie in de gelegenheid te stellen, ook over deze nadere wijzigingen, haar oor-< deel uit te spreken. Het antwoord van de regeering op de door de commissie gestelde vraag om trent de waarborging van bij de oude. pensioenwetgeving toegekende rechten, wat betreft de ambten, waaraan uitzicht op pensioen op 60-jarigen leeftijd was verbonden, weTcl in handen gesteld van een daartoe bonoemdo sub-commissie. Naar aanleiding van het door de Tegee- ring herhaaldelijk afwijken van de door de centrale commissie uitgebrachte advie zen, werd, in verband met een desbe treffend voorstel van de zijde der orga nisatiever tegen v/oordigers, besloten, dat de voorzitter der centrale commissie deze aangelegenheid met den minister van jus titie zal bespreken. Voorts besloot de commissie, in overleg met het centraal bureau van voorberei ding voor ambtenarenzaken, in belang rijke aangelegenheden sub-commissies uit haar midden aan te wijzen, ter samen werking met dat centraal bureau. SE^IENGU NIEUWS Een drama aan boord van een Nederiandsch schip. In de haven van Sassnifcz is de Holland- sclie kof „Voorwaarts" uit Groningen, ka pitein Hoover, met een lading ijzer op weg van Stettin naar Randers aangekomen. De bemanning van de kof had op zee noodsei nen gegeven, waarop het zeilschip „Doro thea" uit Lübeck langszij kwam. De beman ning riep reeds van verre om hulp, daar zij door den krankzinnig geworden kapi tein bedreigd werd. Een der matrozen was zoo door den kapitein geslagen, dat hij bloedende hoofdwonden had. Men had daarop den kapitein over boord geworpen, maar hij werd door de bemanning van de „Dorothea" gered. De „Voorwaarts" werd de haven binnen gesleept en de bemanning verliet het schip. De kapitein bleef alleen aan boord achter. Van het schip af loste hij verschil lende schoten en trof den toevallig uit dc kajuit kijkenden kok dor „Dorothea" die verscheidene kogels in het hoofd kreeg. De man stierf kort daarop. Vervolgens trachtte de kapitein zijn vaartuig buiten de haven te brengen. Hij werd echter inge haald en gearresteerd. De gedoode kok heet Dabelstein. Hij is twintig jaar oud en uit Glückstadt afkom stig. Nader wordt aan de „Tel." gemeld: Omtrent de dramatische voorvallen aan boord van de „Voorwaarts" wordt nog ge meld, dat de kapitein de bemanning met de revolver bedreigde. De eerste matroos wierp zich op hem. cj. het gelukte hem den krankzinnige op den grond te werpen. Hij kreeg daarbij echter een geduchten slag op het hoofd. Niettemin slaagde hij er in, „Kijk eens, oom Phineas, onzo Muriel is werkelijk jaloersch." Maar Muriel glim lachte. Die glimlach, zoo verheven, zoo zonder eenige hartstocht, zoo zonder eenige gevoelens, welke ons eigen zijn, ons, die „van de aarde aardsch zijn," trof den vader tot 't diepste van zijn ziel. Hij ging bij haar zitten en zij kwam in zijn armen. „Welke dag is 't, vader?* „De eerste December." „Ik ben blij. Kleine Maud's geboorte dag zal in de zelfde maand wezen als de mijne." „Maar gij zijt met sneeuw gekomen, Muriel, en nu is 't warm en zacht." „Toch zal or op mijn verjaardag wel sneeuw wezen. Dat is altijd zoo. Do sneeuw houdt van mij, vader. Zij zou mij wel willen bedekken, zoodat u mij niet meer zoudt kunnen vinden." John trachtte te lachen. „Dezo maand, zal 't elf jaren geleden zijn, sedert ik geboren ben, is 't niet, va der?" „Ja, mijn lieveling." „Wat een lange tijd! Als mijn kleine zuster zoo oud is als ik ben, dan zal ik dat wil zeggen dan zou ik wezen een volwassen vrouw. Stel mij voor twintig jaar oud, zoo groot als moeder, met een japon als de liare aan, sprekend, bcve- den kapitein dc revolver te ontrukken ea den krankzinnige over boord te gooian. Do kapitein van de „Dorothea", df® te hulp was gekomen, haalde daarop den drenkeling op en bracht hem weer aan boord van de „Voorwaarts". Daarop verliet de bemanning van de „Voorwaarts" het. schip en begaf zich aan boord van de „Dorothea". De kok van de „Dorothea" kreeg van den kapitein van de „Voorwaarts", die vaa' dit schip af vuurde, een schot in het lin-' keroog en een ander schot in het voor- 4 hoofd. Hij was onmiddellijk dood. Hierop heescli de krankzinnige alle zei len van do „Voorwaarts" en het schip voer j langzaam zeewaarts. De kapitein had do revolver in het water geworpen. Inmiddels was de politie met het ge beurde in kennis g:steld en zij begon in een groote sloep de vervolging. Na een kwartier had men do „Voorwaarts" inge haald en de politie beg?wf zich aan boord. De kapite'n was nog slechts met een dolk gewapend en liet zich zonder tegenstand arre3teercn. Hij werd geboeid naar de ge vangenis overgebracht. De ongelukkige i« 28 jaar oud en moet volgens dc vevklarin gen der bemanning een zeer driftig per soon zijn. 1 Omveer. Tc St. Maarten (N.-Hd werd een koe in een weide door den bliksem gedoe J, ter wijl een hevige hagelslag ruiten in broei bakken vernielde. Bij eon kort maar^hevig onweder is do bliksem ingeslagen in de schuur van' den heer J. O verwater te Strijen. Het rieten dab werd deels door vuur vernield. Tijdens dezelfde bui werden te 's-Gravendeel dc korenmolen en dc water molen door het hemelvuur getroffen. Dit liep verder zonder schade of. Enkel eenige telefoondraden werden stuk geslagen. Te Spijkenisse werd van den land bouwer C. van Helst Jz. een liokkeling door den bliksem getroffen en gedood. Door den hagelslag werd ran-de te velde staande gewassen veel schade gedaan, voornamelijk de appelboomen in den' Hockschewaard hebben veel geleden. Do inbraak te Sfsenwijk. Naar wij vernemen heeft de Jnsliiie aan een deskundige cp het gebied van brand- kluis3loten opgedragen, een onderzoek in te stellen naar het slot aan de kluisdeur van het postkantoor te Steenwiik, een cn ander in verband met de gepleegde in braak. Hot is met dat slot een duistere historic die de Justitie door een deskundig onder zoek, tot klaarheid hoopt te brengen. Toen tijdens het bouwen van do kluis een der sleutels vermist werd, is order ge geven tot het aanbrengen van een ander slot. Aan die opdracht moet ook ui! veering gegeven zijn. Bij do inbraak is evenwel toch de brandkluisdeur met don ve-misten sleutel geopend. Een diefachtige dienstbode. Eenige dagen geleden werd een diefstal ontdekt ten nadeele der dame's A. v. d. K. en M. v. L„ wenende Heemraadssingel to Rotterdam, van goederen door een dienstbode uit Zutphen. Doze is nu door do politie gearresteerd. Ze is genaamd J. M. B. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de aangehoudene vcrs'bilkuddief stallen, o.a. bij families op Kralinger», van bedragen en goederen van f 300 tot f 500 op haar geweten heeft. De moordaanslag op Jos. Tijsscn. Men meldt ons uit Clcve, dat do lieer Tijssen herstellende is. De hoofddader, die de messteken heeft toegebracht, is een Hollander, een bekende misdadiger uit Groesbeek, die thans voortvluchtig is. Door een trein gegrepen. Gisterenmorgen is bij den overweg aan de Vaillantlaan in Den Haag een man, werkzaam bij den bouw van de tunnels aldaar, door een trein van Delft naar Dert Haag gegrepen; hij kwam onder de wielen terecht, waardoor hem een been werd af gereden en het andere been zee? ernstig werd gewond. Hij is naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd, waar hij pas na geruimon tijd bij kennis kwam Zijn toestand is ernstig. Vier kinderen verbrand. Uit Muri (Zwitserland) wordt gemold: Gistermorgen om halfvicr is in een woning hier ter plaatse, een hevige brand uitge broken. Vier kinderen van 2 tot 6 jaar kwamen in de vlammen om. De Burgemeester van Maasdam geschorst Naar rum de Tel. wordt bericht, is da heer L. E. M. Klaar, burgemeester der ge meente Maasdam, wegens wangedrag voor een maand in zijn ambt geschorst. lend en bezig, overal in huis!" „Hoe grappig!" en zij lachto weer. ,.0, neen, vader, dat "zou ik niet kunnen, 't Ia beter, dat ik altijd uw kleine Muriel blijf, zwak en klein, dio er zooveel van hield ora tegen u aan te liggen en zoo in slaap te vallen." Zij hield op met spreken spoedig viel zij in 't gezonden slaap. Muriel ging achteruit hoewel lang-* zaam. Soms was zij wat boter, dan viel zij weer in. Op een Zondag 't was tien dagen na do geboorte van Maud en het was zoo bitter koud, dat moeder ons verboden had Muriel naar den anderen kant van het huis te brengen, waar zij en de baby la-« gen mevrouw Tod dekte de tafel voor 't middageten en John stond bij 't raam met zijn drio jongens te spelen. Plotseling zag hij op en zag alle stoelen aan do tafel geplaatst alle, behalve één. „Waar is Muriel's stoel, mevrouw Tod?" „Mijnheer, zij zegt,, dat zij zich zoo moe voelt en liever niet beneden wil ko-« men van daag," antwoordde mevrouw Tod, aarzelend. (Wordt vervolgd).!

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5