buitenland keftk en school uit de onbgeving gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.20— f0.48, SCHOL a f 0.19—f 0.38 en TARBOT a f 0.75 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 Mei 1923. AGENDA. WOENSDAG 16 Mei. Leiden. Jaar vergadering Ned. Ghr. Vrouwenbond. Nulszaal. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 17 Mei. Leiden. Alge- mcene vergadering Geref. Schoolver. School Hoogl. Kerkgracht. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 17 Mei. Leiden. Jaar vergadering Ver. tot bev. v. Vreemdelin genverkeer Café Neuf. Aanvang 9 uur. lederen Woensdagavond van 7H—8 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15- Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 Mei tot, en met Zondag 20 Mei (lste Pinksterdag) waargenomen door de apotheken van de H.H. D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406 en W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, telef. 594. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. u Achterstallige belastingpenningen van tuinders. In den laatsten tijd hoorde men van tal van plaatsen, dat de ontvangers der be lastingen aan de besturen van veilingver- eenigingen acten van beteekening hadden doen toekomen met bevel de onder hen be rustende gelden van een belastingschuldi gen tuinder aan hem, ontvanger, uit to be talen. Daarom heeft de secretaris van het Centraal Bureau voor Veilingen, mr. L. Niemöller, zich tot den Minister van Fi nanciën gewend met bet verzoek aan die handelingen der ontvangers een einde te maken. Het bureau is ten volle overtuigd, dat iedereen zijn belasting moet betalen en het neemt dan ook bedoelde tuinders niet in bescherming, maar wijst er alleen op, hoe dit systeem fnuikend moet werken op onze veilingen. Waar onze organisatie, daarin gesteund door het Ministerie van Landbouw, alles doet om den goeden naam onzer producten op de buitenlandscho markten zoo hoog mogelijk op te voeren, waarvoor het noodzakelijk is, dat alle tuinbouwproducten via de - controleerendo Veilingsvereenigingen worden verkocht, wordt dat in hooge mate tegengewerkt door hoven omschreven maatregel, want het gevolg is, dat die tuinders uit de orga nisatie treden en hun producten uit de hand verkoopen. Van den Minister is daarop het ant woord ontvangen, dat hij geen termen heeft kunnen vinden om aan het verzoek van het Veilingbureau te voldoen, daar niet alleen de belasting, maar alle schulden van een tuinder kunnen verhaald worden op gelden, die onder een veilingsvereeni- ging berusten. Intusschen hebben sommige ontvangers met de veilingverenigingen een overeenkomst getroffen, waarhij deze zich verbinden wekelijks een gedeelte van de belastingschuld te zullen inhouden van de veilingsophrengst totdat alles is afbetaal^. De Gentsche bloemententoonstelling. De heer Ernst Krelage, als voorzitter van de Nederlandsehe afdeeling op de Tuin bouwtentoonstelling te Gent, ontving de zer dagen een zeer waardeerend schrijven van dankbetuiging van hetbestuur der Gentsche bloemententoonstelling waaraan wij bet volgende ontleenen: „Wij vervullen een zeer a^ngenamen plicht door u onze levendige en warme gelukwenschen aan te komen bieden voor de kostbare en schitterende deelneming van den Nedcrlandschen Tuinbouw aan onze Floraliën. Indien onze XVIIIe In ternationale Tentoonstelling een succes zonder wedergade heeft bereikt, zijn wij dit hoofdzakelijk verschuldigd aan de een parig geprezen medewerking van onze Ifollandsche vrienden. De elcclriciieitsvoorziening van Nederland. In „Sterkstroom" worden eenige cijfers gepubliceerd waaruit blijkt dat voor ruim de helft van de woningen in de Vereenig- de Staten gelegenheid bestaat om een electrische aansluiting to krijgen, en dat ongeveer een derde van de aanwezige woningen oongesloten is, Wanneer men nagaat hoe het in ons land met de clectriciteilsvoorziening ge steld is, komt men tot de conclusie dat Nederland in dit opzicht even ver gevor derd is. Van de 1093 gemeenten, waarin Neder land verdeeld is, en die tezamen rd. 7 millioen inwoners hebben, zijn er ca. 900 met tezamen rd, 6 millioen inwoners ge- electrificeerd. Van de 1.5 millioen woningen in Neder land liggen er pl.m. 1.3 millioen in ge- clectrificeerde gemeenten, waarvan er pl.m. 550.000 op electrische netten zijn aangesloten. Ook in ons land is dus reeds meer" dan een derdo van de woningen aangesloten, terwijl voor zeker meer dan de helft gele genheid tot aansluiting bestaat. Er zijn weinig landen, waar do eleclri- citeitsvoorziening zoo voortvarend en toch met zooveel zorg wordt uitgevoerd als in het onze, en er is wel geen grooto stad in de wereld, die het Amsterdamsche record slaat. Van de 54.000 Amsterdamsche wonin gen hebben er n.l. 49.000 een electrische aansluiting. IN EN OM HET ROERGEBIED. Geen nieuws over de onderhandelingen. Het lijdelijk verzet. Duitschland maakt wol moeilijke tijden door. Een gedeelte van zijn grondgebied door een overmachtigen vijand bezet, wat de binnenlandsche politiek betreft telkens strubbelingen en onaangenaamheden, en tenslotte ten gevolge van een en ander een zeer slechte positie op de wereld markt. Over de onderhandelingen wordt heden .weinig of niets gemeld. De Duitsche ministerraad is gisteren ter bespreking der hangende kwestie's bijeen geweest, waarvan verluidt, dat reeds belangrijke beslissingen zijn ge troffen. Op deze vergadering werd tevens do binnenlandsche politieke toestand van Duitschland besproken. De soc. Dem. Rijksdag afgevaardigde Von Graefe heeft n.l. in den Rijksdag verklaard, dat Cuno in verbinding stond met geheime monarchistische organisa- tïe's. Cuno zou in nauw contact staan met den vrijcorps-commandant Rossbach en geregeld bezoeken van laatstgenoemd» ontvangen. Gebleken is nu, dat het bezoek waarvan hier sprake is, dateert van reeds vijf maanden terug. Onmiddellijk nadat Cuno het ambt van rijkskanselier had aan vaard, heeft hij, naast bezoeken van vele andere personen, ook een bezoek ont vangen van den vroegeren vrijcorps-com mandant Roszbach. Deze kwam den nieu wen rijkskanselier zijn gelukwenschen aanbieden. Roszbach stelde zich daarbij voor als leider van een aantal vaderland- sche bonden en stelde zich ter beschik king van den rijkskanselier. Van eenig complot dus geen sprake. In de kringen der burgerlijke partijen is men ontstemd over het optreden van Von Graefe. Men verwijt hem, dat hij een aanval in den rug heeft gedaan op het binnenlandsche politieke front, dat'met het oog op de Roeractie thans één moet zijn. Waar de Duitsche regeering vooral ook mee heeft te kampen is de steeds wisse lende loonstandaard der ambtenaren. Ten gevolge van de daling van de mark eischten de vertegenwoordigers van de vakvereenigingen, dat de loonen vóór de maand Mei 60 pet. hooger dan die der maand Maart zouden zijn. Ten slotte werd men het eens. De loonen bedragen thans van 942 tot 1350 markt per uur voor de verschillende categoriën van rijksarbeiders. Wat alles wèl berekend nog weinig is. Het lijdelijk verzet in het Roergebied duurt onverzwakt voort. Op de spoordlijn Coblenz-Trier is bij Nerzig een rail losgeschroefd. De burge meester en eenige spoorwegambtenaren werden gearresteerd. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Het verkeer is niet onderbroken. Een schildwacht aan het Rijn-Herneka- naal is door verscheidene Duitschers aangevallen, die een aantal revolverscho ten op hem losten. De schildwacht be antwoordde het vuur, evenwel zonder re sultaat. Van de geheime organisatie Oberland zijn 97 leden gearresteerd. De Franschen stellen hier weer contra maatregelen tegenover. Gistermorgen verschenen Urie officieren met twintig man infanterie bij den Ober- bürgemeister van Gelsenkirchen. De offi cieren verklaarden aan dezen, dat de stad Gelsenkirchen voortaan een sterke en duurzame bezetting zal krijgen. Er zul len drie bataljons te Gelsenkirchen ko men. Eén bataljon zal onmiddellijk ko men, de twee andere zullen zoo spoedig mogelijk volgen. Ook zijn de Franschen voornemens, het station Schelke bij Gelsenkirchen te bezetten. Eergistermorgen te tien uur bezette een sterke Franschen troepenafdeeling met machinegeweren het stadhuis, de spaar bank en het postkantoor van Kettwig. De straten werden afgezet. Bij de spaar bank werd een bedrag van 17.2 millioen mark in beslag genomen. De vertegen woordiger van den burgemeester werd ge arresteerd en naar Werden overgebracht. De Franschen verklaarden, dat» hiertoe ïs overgegaan ten einde do toeten, welke aan de stad Kettwig zijn opgelegd, ten bedrage van 10 millioen en 20 millioen mark binnen te krijgen. Misschien als de mark weer gedaald is! UITBREIDING DER BEZETTING TOT SILEZIë? Er keerscht te Berlijn een zekere onge rustheid in verband met plannen, die in Warschau heeten te bestaan, aangaando het bezetten van zekere deelen van Duitsch Opper-Silezië. Naar het schijnt heeft bet bezoek van Foch in Warschau tengevolge gehad dat men de Ruhrbezetting ook aan de Oost- zijdo van Duitschland zou willen herhalen Hierdoor zou de hoeveelheid steenkool, waarover Duitschland heeft te beschikken, opnieuw worden verminderd en hoopt men de industrieelen te kunnen dwingen om toe te geven. Onnoodig te zeggen, dat in officieele kringen te Berlijn en van de Poolathe ver tegenwoordiging geenerlei bevestiging van deze geruchten is te verkrijgen. Dat men inmiddels volkomen aan de juistheid dezer geruchten gelooft, bewijst afdoende de stemming, waarin Berlijn verkeert. ENGELAND 'ÉN SOVJET-RUSLAND. Bij de bespreking in liet Lagerhuis over de Engelsch-Russische betrekkingen legde Mc Neill, de onderminister van buitenland sche zaken, den nadruk op den onbevredi- genden aard van het Russische antwoord. Als Krassin een onderhoud met Curzon wenschte en als hij zich na dat onderhoud in verbinding wilde stellen met Rusland om instructies, dan zou aan den termijn in de Britsche nota een redelijke uitbrei ding worden gegeven, maar men moest niet meenen, dat de Engelsche regeering met iets minder genoegen zou nemen dan met inwilliging van haar eischen. In het Lagerhuis hêeft Ramsay Mac Donald gister als leider der oppositie een regeeringsverklaring verlangd inzake de Britsche politiek ten aanzien van Rusland In do inleiding zijner interpellatie wees hij er op, dat Groot-Brittannië minstens 100 millioen pond heeft uitgegeven om de sovjet-regeering ten val te brengen, zon der dat dit gelukte. Hij beweerde, dat thans de tijd gekomen was om het bewind der sovjets, dat alle stormen had weer staan, de jure te erkennen. Alle grieven, die thans tegen Rusland tc berde worden gebracht, zouden geheel en al kunnen wor den opgelost, als er diplomatieke relaties bestonden. Engeland zou volkomen in zijn reebt zijn door het yliimatum to stellen als alle door Curzon geopperde klachten bewijs baar juist waren. Vele daarvan echter zul len onjuist blijken en het is niet in En- gelands belang over te gaan tot eenige ac tie, welke ook, tenzij de feiten,waarom dit geschiedt, onaantastbaar en onwrikbaar vast staan. In verband hiermede verlangde hij na mens de arbeiderspartij een onderzoek naar de feiten en een publicatie van het resultaat daarvan, zoomede toezegging, dat het afbreken der betrekkingen met Rusland niet zal plaats hebben, voordat een nieuwe ohderhandeling daaraan is voorafgegaan. Verder drong hij er op aan, dat de re geering de hangende geschilpunten met Rusland aan arbitrage zou onderwerpen en het Russische antwoord als basis zou doen strekken voor verdere onderhande lingen. K/assin was bij de discussie tegen woordig. In antwoord op de vragen van Ramsay Mac Donald zeido Mac Neill, dat een aan sturen op een oorlog tusschen twee groote landen over dergelijke aangelegenheden als thans tusschen Engeland en Rusland een punt van verschil uitmaken, natuur lijk geheel buiten kwestie is. Het spreken over oorlog was naar zijn inzicht het to taal uit elkaar rukken van de werkelijke verhouding. Wat iedereen in het huis na streefde was een enkel doel: Iedereen wqnscht zooveel mogelijk harmonische be trekkingen te behouden met alle buiten landscho naties,, met inbegrip van Rusland Terzelfder tijd wenschtnatuurlijk ieder een, dat Engelands eigen belangen worden beschermd en bevorderd zooveel als moge lijk is. Mac Neill besloot zijn rede met te zeggen dat de Britsche nota weliswar het uiterlijk had vah een ultimatum, doch niet tot een oorlog zou leiden. DE STAKING IN BELGIE. Dreigend laat zich de toestand in Bel gië aanzien, omdat een algemeene sta,- king voor den deur schijn te staan. Geprikkeld door de aanwezigheid der militairen hebben machinisten en stokers op de lijn AntwerpenBrussel gedreigd dadelijk het werk te zullen neerleggen. Waar de regeering de troepen niet kan terugnejnen, mag een staking worden ver wacht. In de Antwerpsche haven dreigt een sympathiestaking uit te breken. De troepen verrichten hun werk over het algemeen met grooten tegenzin. De bladen melden, dat een trein met solda ten, Dinsdagochtend uit Verviers naar het depot te Mechelen vertrokken, volge schreven stond met beleedigende op schriften aan 't adres van den minister van Spoorwegen, Neujean, en vleiepde opmerkingen over senator Renier en het Nationaal Syndicaat. Een delegatie van arbeidersvrouwen is gistermiddag bij minister Neujean op audiëntie geweest om dezen te verzoeken* de vertegenwoordigers van bet stationspersoneel te ontvangen. De delegatie verzocht hem, zich niet onver zoenlijk te toon en en de onderhandelin gen, welke toch eens zullen moeten aan vangen, zoo spoedig mogelijk aan te knoopen. Minister Neujean antwoordde, dat hij de moeilijke positie van de arbei dersvrouwen zeer goed inzag, alsook, dat de toestand van vele leden van het perso neel verbetering behoeft. Hij handhaafde echter zijn standpunt, dat hij niet kon onderhandelen met een personeel, dat zich in opstand bevindt. Hedenmorgen is aan alle stations de laatste waarschuwing geplakt waarop voorkomt: „De beambte, die niet binnen 48 uur het werk heeft hervat, zal worden ver vangen. Zij, die in hun plaats worden aangesteld, zullen definitief in dienst worden genomen." De „Dernière Eeure" bericht te hebben vernomen, dat een algemeene staking het Nationaal Syndicaat op minstens 200.000 francs per dag zal komen te staan. Kan men dat volhouden? Het antwoord van Japan. Do 'Japansche regeering heeft gister ochtend aan minister Jaspai een kopij van de nota doen toekomen, welke de Ja pansche gezant te Berlijn helen in ant woord op het Duitsche schadeloosstel lingsaanbod van 2 Mei j.l. aan de Duik eche regeering zal overhandigen. In het Japansche antwoord op de Duit sche nota wordt gezegd, dat Japan niet zijn goedkeuring kan hechten aan het ge dane schadevergoedingsaaubod. Da wensch wordt uitgesproken dal DiitscL- land al het noodige zal doen ten einde een spoedige en minnelijke regeling van het schadeherstelliiig.fiirobleem te verge makkelijken. KORTE BERICHTEN. -Do politie van New York arresteer de een aantal Russische communisten, die er ernstig van verdacht worden, in 1921 den aanslag te hebben gepleegd in Wallstreet, waarvan 40 personen het slachtoffer zijn geworden. s De bemanningen van de trawlers, te Aberdeen, die sinds èinde Februari in staking waren en aan Duitsche trawlers trachtten te beletten aan wal te komen, zijn eergister weer uitgevaren, daar een overeenkomst is getroffen, volgens welke per week niet meer dan 18 Duitsche trawlers de haven met een lading visch mogen binnenvaren. De Fransche Kamer nam met 313 tegen 246 stemmen het wetsontwerp tot instelling van den zomertijd aan iü- gaando de laatste Zaterdag van Maart, (sic!) Dc lersche republikeinen, die dooi Engeland, aan den Vrijstaat zijn uitgele verd, zullen teruggezonden en vrij gelaten worden wijl de indensiteit is vastgesteld. Schorsing opgeheven. De Kerkeraden van de Geref. Kerk te Utrecht en de Bildt hebben eenparig be sloten de uitgesproken schorsing van Ds. G. op te beffen. De Vrijzinnigen en de Ned. Herv. Kerk. Dr. A. W. Bronsveld schrijft in zijn kro niek in De Stemmen voor waarheid en vrede naar aanleiding van het kerkelijk vraagstuk en de positie der vrijzinnigen in de Ned. Herv. kerk: „Tot de vrijzinni gen zou ik willen zeggen: wij begrijpen dat gij het zéér onaangenaam en onrecht vaardig vindt de lasten van het lidmaat schap onzer kerk te moeten dragen en niet de gelegenheid te hebben om in onze bedehuizen een u stichtende prediking te hooien. Maar hebben de reebtzinnigen niet gedurende vele jaren verkeerd in der zelfde omstandigheden? Hebben zij zich niet beholpen op allerlei wijs, en den ze gen ondervonden, die gepaard ging met bet offert Ja, heeft men niet op meer dan één plaats met weemoed terug gedacht aan de samenkomsten in evangelisatie- lokalen? Waarom stellen de vrijzinnigen niet alles, wat zij vermogen in het werk ont het godsdienstig leven in hun kringen levend tc houden, zoolang hun de kerk onthoudt, wat zij meenen te mogen cisclien? Zien zij zelvèn niet, dat zij als zij op zich zeiven gingen staan, groot ge vaar zouden loopen van tc versmelten en te vervloeien? Onze Jampen gaan uit zoo zouden zij weldra verklaren moeten en wie zou ze moeten vullen? De gehechtheid van verreweg de meeste vrijzinnigen verblijdt ons. Wij beschouwen haar als een roeping, een taak. Er zijn teekenen van toenadering. Er zijn scliakee- ringên, er zijn nieuwe gezichtspunten, cn wij gelooven, dat er nietrwc dingen aan staande zijn. Wij achten den tijd tot een vaneen scheuren der kerk niet gekomen, en hopen, dat de vrijzinnige predikanten daarop niet zullen aansturen." Begrijpen kinderen wat ze zingen? Er zal wel niemand zijn, die zich niet uit zijn jeugd schoolversjes herinnert, waarvan hij den tekst radbraakte, om veel later tot bet inzicht van de beteekenis te komen. Is dat erg noodlottig? We geloo'- ven het niet, al zou bet goéd zijn, dat alle kinderen alles begrepen wat ze zongen. Maar dat schijnt een ideaal en dus onbe reikbaar. In „Van Ons Terrein" in het Cbr. School blad „Onze Vacatures" vertelt W. te N., dat ze als jong onderwijzeres in een dorp in Groningen in de school bezoek van den schoolopziener Alberda van Eikenstein kreeg, juist op het moment, dat ze bezig was de kinderen Ps. 68: 10 te leeren. Na ©en poosje geluisterd te hebben, kwam hij naar haar toe en zeide: „Juffrouw, denkt u, dat die kinderen begrijpen, wat u hen daar leert?" Ze moest erkennen, dat dat wel niet het geval zou zijn. „Welnu", alclus do schoolopziener, „vindt u het dan geen groote nonsens om den kinderen iets te leëren, wat ze niet begrijpen? Er zijn toch zooveel aardige versjes, b.v. van een hond je of een poesje, van een vergeet-mij-nietje of iets dergelijks." Maar uit haar eigen kinderjaren herin nert de schrijfster zich, dat ze in een kin derlijk versje van een muisje en poes zong Kind, zoop u 't loot van 't muisje dee doe da als 't muisje niet. Dee, doe, da, ja, dat zong ik, dee, doe, da, en altijd weer dee doe da, zonder de minste wroeging, dat die woorden geen zin hadden." Veel later, groot geworden, begreep ze, dat de beteekenis was geweest: „Kind, zoo u 't lot van 't muisje deert, doe dan als 't muisje niet." Ze vraagt, waar men nu blijft met de bewering, dat de kinderen alles moeten begrijpen, wat ze leeren. Het schijnt inderdaad een moeilijk pro bleem. KATWIJK AAN ZEE. Ds. J. J. Impeta, predikant der Gereformeerde Kerk alhier, zal D.V. op 19 Juni a.8. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren bij de Geref. Kcrlc al hier intrede deed. Niet alken door zijn getrouwe prediking ^cn vuri.?en arbeid en ijvcw o toewijding steeds door hem voor zijn ge nicer:te aan dén dag gelegd, heeft de griize leeraar zich een plaats in veler hart veroverd. Dio toewijding werd onder alle omstan digheden en door alle leden der gemeente, zonder onderscheid ondervonden. Hoewel Ds. Impeta in Nov. a.s. reeds 46 dienstjaren zal tellen, heeft hij nog steeds keen emeritaat aangevraagd, ver vult als hij nog steeds is van voorliefde voor bet ambt. Voorheen diende Z.Eerw. de kerken van 's-Gravendeel, Schiedam, Alphen aan den Rijn, Leeuwarden B en Sneek. Bij de gehouden verkoo- ping van landerijen, liuis en reedrij, toebe- hoorendc aan den heer P. v. Duijven bode alhier, hadden de navolgende toewijzingen plaats. De twee perceelen land f 3350 koo- per A. Haasnoot Azn.; perceel Duinoord 19 f 9450, kooper L. Kruijt; perceel Zuid straat 47 f 13600 kooper J. v. Dnijvenbode. Door hot stormachtige weer kon deze week de kustvisscherij niet worden uitgeoefend. Een enkel vaartuig ging nog ter garnalen vangst met gevolg dat er weinig gevangen werd en dc prijs ongewoon hoog was. Enkele partikn wer den zelfs verkocht voor f 9.per mand. LEIMUIDEN. De manslidmaten der Ge ref. Kerk, in vergadering bijeen op Dins dag 15 Mei, besloten met algemeene stem men, om een beroep uit te brengen op Ds. Laarman van Schaarendijken. Het was Dinsdag op ons dorp een ongetvohe drukte. Reeds vroeg in den voormiddag kwamen mannen en vrouwen het zij loopende of per as, naar bet stembureau om hun stem uit te bren gen op de mannen aan wie zij de verzor ging der gemeentebelangen wilden toever trouwen. De uitslag van deze verkiezing is, dab weer 3 R. Kath. zijn gekozen, namelijk do lieeren J. A. Bernard, H. Visser en W» Koot, twee Anti-revolutionairen, namelijk de heeren J. v. Dam en P. Rietdijk, een Christelijk Historische, de heer C v. d. Akker en een Liberaal, de heer II. Heenk. De Antirev. wonnen en zetel, de Christ.- Historischen verloren cr een. RIJNSBURG. Tot onderwijzer bij het Chr. onderwijs alhier 's benoemd de heer J. v. Delten te Nieuwendijk (NT -T> - VOORSCHOTEN. Door den heer A. L. Ver- hoog, architect te Sassenheim, is aanbe steed namens den heer J. Eggink te Voor schoten, het bouwen van een landhuis aan de Veursche straat hoek Papelaan, aldaar, waarvan de uitslag is als volgt: P. van Nes, 's-Gravenhage f27800; A. v. d. Wolf en Co., 5s-Gravenhagc f 25858; A. van Riel en W. G. Palman Wzn., Locsdui nen f 25700; C. P. van Wissen, Voorschoten f 23600; P. C. Vlasveld, Zilk bij Hillegoni f 23444; F. Iveijzer, 's-Gravenliage f 21676; Gebr. Reirimerswoal, Veur f 21582; A. Has- pers, Wassenaar f 21570; A. J. Krul Jzn., Rijswijk f 19900; J. Zwaan, Voorschoten f 19895; Gebr. Vlaardingerbroek, Leiden f 19750; J. Draijer, Zandvoort f 19500; Gebr Bouwmeester, Noordwijk f 19475; J. Pauw cn C. 't Hart, Delft f 18350; J. D. Brauck- man, Voorburg f 17815; W. F. Marcelis en H. C. Heemskerk, Leiden f 16990. Het werk is gegund aan den heer J. D. Brauckman te Voorburg voor do som van f 17815.—. SASSENHEIM. Tot onderwijzer aan do Hervormde school alhier is benoemd do heer H. v. Beek, van Oegstgeest. KATWIJK AAN DEN RIJN. i Naar wij vernemen, ho opt de heer J. Eaadsveld, hoofd der Chr. school alhier op 1 Juni a.s. het feit tc her denken, dat hij voor 2jaren zijn loopbaan bij het Chr. onderwijs begon. Het zal den jubilaris, die zich tijdens zijn ruim 5-jarig verblijf alhier reeds vele vrienden wist te verwerven, ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. ZOETERWOUDE. Gevestigd: J. van Leeuwen uit. Sncck Mej. M. van Haterd uit Rotterdam Mej. A. M. Smits uit Enkhuizen Th. O. dc Vroomen uit Warmond Mej. A. M. E. Huting uit Den Haag M. J. Luk uit Voorhout Mej. H. A. G. Hermssu uit Groenloo Mej. B. J. Heltliu s van Olden- zaal C. Rombouts uit Auphen aan rlen Rijn Mej. C. van der Hceven uit Lei den Mej. H. M. Althoff uit Haarlem. Vertrokken: C. Schrama naar Voor- hout Mej. A. J. v. d. Zwart naar Kat wijk aan den Rijn W. Zandvliet naar Alplien aan den Rijn Mej. M. C. Gee-, len naar Weert Mej. W. A. Hogewoning naar Leiden Mej. J. van Tilburg naar Voorschoten Mej. C. A. van Arkel naar Leiderdorp Mej. B. van Zijll naar Lei den Mej. G. A. M. Hessing naar Leiden Mej. M. L. van Montfoort naar Amster dam P. van Tol en gezin naar Leider dorp Mej. M. L. van Leeuwen naar Rot terdam Mej. C. J. H. Estoppij naar Ven- ray .P. W. van Leeuwen naar Huiber gen. ALKEMADE. Geboren: Wijnan.da Elizabeth Mui-.a, dochter van F* van der Wereld en G. M. Plas- meijer Jan zoon van J. Tukker en J. van Heek. Overleden: Thcodorus Halvemaan w.. 78 jaar Cornells Horeman w. 78 jaar. Gehuwd: Nicolaas Anthonins Hooier- vorst jni. 25 jaar mot Theodora Maria Bakker j jd. 21 jaar. Nicolaas van der Meer jm 22 jaar met Maria Martha Barbara Bakker jd. 23 jaar Adrianus Johannes Zandvliet jin. 22 jaar en Pctronella Wilhelmina Dongelmaus jd. 19 jaar. - J* j v: BOSKOOP. 11 Burgerlijke Stand. Ge boren: Adrianus Johannes z. van J. Brouwer en D. Vcrv.ey Alida Sophia Maria d. van W. v. Lint en J. P. I-allo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2