Burgerlijke Stand Leiden 5—7 Mei. Geboren: Adriana Gerarda Maria d. van W. Bull en H. W. Klein Jan z. van D. Treur en J. de Waal Antje d. U. v. Nood en S. de Jong Augustina }da d. van J. R. Carp en J. W. F. Kan Geranius Johannes z. van B. H. Moo- scling en J. M. Bos Bertina Helena d. van J. H. Ocstrom en H. H. Erades Jacobijs Cornelis z. van J. Berhoog en C. Ciggaar Jacob z. van W. Blansjaar en M. J. Riethoven Petronella Clazina d. van J. C. A. van Tol en J. Gordijn Bernardus Johannes Hendricus z. van H. A. J. v. Cleef en M. C. y. Vel zen Johannes z. van S. Stokkel en W, Teske Joseph Adrianus z. van P. H. v. Eg- mond en M. C. Hanno Johannes Ja- cubus z. van D. Wetselaar en L. J. de la Bie Gerard Bernard z. van B. Zwie rlink en M. J. C. Welting. Ondertrouwd: I. A. Fischer jm. 2G j. en H. B. Jansen jd. 27 j. Ph. de Carpentier jm. 25 j. en N. F. Crap v. Hellingman jd. 24 j. P. B. Heijkoop jm. 24 j. en A. v. Veen jd. 22 j. P. A. J. Peeters jm. 28 j. en D. J. Bitter jd. 27 j. A. Stikkelorum jm. 26 j. en J. F. Taffijn jd. 26 j. A. Borché jm. en T. Crania jd. H. v. Polanen 22 j. en H. P. la Rooij jd. 19 j. W. v. d. Reij- den jm. 27 j. en A. Pikaar jd. 29 j. F. G. Poptie jm. 25 j. en J. J. Hiilebrand jd. 22 j. E. v. d. Blom jm. 21 j. en E. Meij- ers jd. j. "Overleden: M. J. Blansjaar—van den Bosch 78 j. B. de Bruin 71 vj. A. M. BernardRozier 75 j. G. van Her- wijnen 77 j. S. v. Schaikv. d. Lage- maafc 63 j. >°en afbeelding van de daar plaats gehad ebbende overstrooming van den Ouden- :jkschen polder. Bij een bezoek deze week, hadden wij het genoegen een teekening to aanschou wen èn van dat huis èn ran die over strooming uit de jaren 1827, door een 94- jarige nog bewaard. Na „meester5' van Dorth betrok in 1862 dc heer P. H. Spijker het schoolhuis, aan wien na 16 jaren dienst, 36 jaren rust werd geschonken. Vervolgens in 1878 de heer H. R. Holster. In 1889 de heer H. iJ. D. Bakkes, en in 1892 betrok de hier lalgemeen. geachte familie Drenthen het schoolhuis, en leefde ruim een kwarteeuw met ons dorpsleven mede. De heer A. A. van Ieperen volgde hem op, welke nu Zaterdag vertrok. Mej. van Heusden zal nu .tijdelijk als hoofd fungeeren. Inverbandmethetgeen wij omtrent dc hoofden der school meld den, kan nog dienen, dat in ruim 100 ja ren van hier geen onderwijzer werd ge pensioneerd. De laatste die dat voorrecht had, was meester" A. van Itterson „welke (Zoo lazen wij in een brief van Gedeputeerde Staten) 23 jaren zijn krachten te Wou- brugge aan het onderwijs had gegeven." „waarop (door die staten) is- gedelibe reerd enz., het Gemeentebestuur van ^Vou- brugge bij deze te autoriseenen om op de bcgrooting van 1816 voor het schoolwe zen in ontvangst en uitgaven te mogen brengen a. voor pensioen van den schoolonder wijzer f 150. b. voor tractement van den onderwij zer f70.Totaal f 220. („zullende dit tractement na het over lijden van den: gepensioneerde met 30 gulden worden verhoogd"); en zal dat extract gezonden worden aan den Heer President van Woubrugge enz. Burgerlijke Stand. Ge boren: Abraham z. van D.' Schuilen- burg en J. Ilijzelendoom. Cornelis Pie- ter z. van G. Wolvers en M. Turk. Onze plaatsgenoot, de lieer J. P. Bochove, slaagde heden te Lei den voor het eind-examen 5e klas Mathe sis Scentiarum Genitrix. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Be vallen: M. M. SeysenerKoek d. M. W. L. v. Zantenv. Doorcn z. A. J. Q. GoemansDernison z. J. Woer- lec— Vis 2 c'. IJ. SmitLommerse z. Ondertrouwd: A. S. v. d. Kuist en M. Lammerse. M. J. de Vreugd en M. A. Methorst G. Wilhel mus en L. W. Alders «T. van Klaveren on. J. Noppen. M. G. Horsman en M. Biesheuvel. getrouwd: S. -W. Ui ten daal en H. J. Lommerse. gebhemgp mieuws Moordaanslag te Grave. Bij een ruzie tusschen Van B. en S. te Grave, waarin zich anderen mengden, bracht S. aan zekeren J. vijf messteken toe, waardoor deze levensgevaarlijk ge wond werd. Zijn toestand is hoogst ern stig. Van B. en S. zijn gearresteerd. Verdronken. Te Bierum (Gr.) is gisteren het 2l-jarig zoontje van tien landbouwer Aj. B. in een tobbe verdronken. Zondag is te Helmond dc heer P. v. d. S. bij het zwemmen verdronken. Kind verbrand. Te Middelburg heeft een meisje van 15 maanden, tijdens de afwezigheid van de moeder een stoel waarop een kan koken de koffie, omgetrokken. De kleine werd met hevige brandwonden naar het gast huis overgebracht, waar het na smartelijk lijden is overleden. Brand. Gisternacht is de woning van den heer Wilhelm, aan den Hulkerweg te Hoorn geheel afgebrand. De oorzaak is niet fce- kgjd. Verzekering dekt do schade. Aanranding. Men meldt uit Barneveld: Zondagmiddag heeft een 31-jerige ver pleegde van de Landkolonie van het Leger des Heils de reeds bejaarde boerendochter T. S., wonende onder de gemeente Barne veld, en die een fietstochtje ging maken, gewelddadig aangerand, waarna hij op haar rijwiel er vandoor ging. Toen een jachtopziener den dader nog denzelfden middag arresteerde, bleek laatstgenoemde, bi j fouilleering, in het be zit van een mes en een masker te zijn. De aangehoudene, die reeds eerder, wegens moord, 10 jaar* in de gevangenis heeft doorgebracht, heeft volledig hekend. Op den trein geschoten. Op trein 693, Zondagavond om 6 u. 36 uit Rotterdam naar Dordt vertrokken, werd ter hoogte van den Varkenoordschen dijk geschoten. Twee ruiten uit het restau ratierijtuig werden daardoor vernield. De inzittenden waarschuwden uit Dordrecht telegrafisch de Rotterdamsche politie, die op onderzoek uittoog en aan dien dijk aan hield een bende van zes jongens van 15 tot 17 jaar. waarvan er een in het bezit van een windbuks was. in beslaggenomen. Auto H 18525, die te Culemborg in den nacht van Zondag op Maandag per gier- pont zou overgezet worden, is door de commiezen der directe belastingen aange houden en jn beslag genomen, daar men zonder geleibiljet 9 melkbussen en 2 an dere bussen met spiritus vervoerde. Smokkelwaar. De douaneboot „Zeemeeuw" heeft te Ter schelling binnengebracht de U.K. 203, die in de Terschellinger gronden werd aan gehouden, omdat de commiezen (dóór hun reukorganen gewaarschuwd) spiritualiën aan boord vermoedden. Bij onderzoek bleek dat in de ijsvatën van het schip tien vaten alcoholspiritus was verborgen, be nevens ecnige flesschen cognac en rum; alles te zaam een belastbare waarde van f 6000. Dc U.K. kwam van Helgoland en al spoedig bleek, dat de schipper deze smokkelwaar vervoerde voor een hande laar uit Winschoten, die zelf ook aan boord was en de zaak aanvankelijk van zijn schouders wentelde doordien hij Duïtsch poogde te spreken. Hij had den schipper f 500 voor het vrachtje toege zegd. De U. K. ligt in de haven van Terschel ling, van een goed slot voorzien. Brutale inbraak met diefstal. Bij den heer H. V. I te Etter: heeft gis ternacht een brutale inbraak plaats ge had. Toen de vrouw van genoemde v. I. Zondagmorgen opstond vond zij :t geheele huis overhoop. Alle kasten en laden waren uitgehaald en den inhoud over den vloer verspreid. Hevig ontsteld wekte zij spoedig haar man, terwijl onmiddellijk de commandant der plaatselijke marechaussee werd ge waarschuwd. In het achterhuis waren twee ruiten uitgesneden, waarvan de stuk ken glas zorgvuldig hijeen gelegd waren. Eenmaal binnen, hebben de dieven zich toegang verschaft tot do rijwielherstel- smederij, waaruit zij diverse gereedschap pen hebben genomen, om zich verder toe gang door de afgesloten deuren te ver schaffen. Zoo werden o.a. in het woonver trek gevonden een boormachine en breek ijzers. Diverse goederen van waarde, als zil veren voorwerpen, oen goud horloge en gouden ringen alsmede een flinke som gelds, zijn door de inbrekers medegenomen De ledige spaarpotten der kinderen, als mede ledige portemonnaies en doosjes zijn op eenige afstand van de woning terugge vonden. Door de marechausseé wordt ijverig ge zocht. Getracht is met een politiehond eenige aanwijzingen te krijgen. Tot dus ver echter voor zoover bekend zonder resultaat. Een vergissing. Het parket te Haarlem heeft een mon teur van het circus Hermann Althoff, die electrischen stroom zette op het prikkel draad, waardoor veel kinderen brandwon den kregen, verhoord. Hij zal worden ver volgd. Er werden evenwel geen termen ge vonden, om hem in verzekerde bewaring te houden, want uit het onderzoek is ge bleken, dat de man het niet met opzet ge daan heeft. Het gebeurde is aan een ver gissing te wijten. Een vondst. Te Bols ward zijn, bij het graafwerk aan de R.-K. Bewaarschool, twee potten ge- ten, in totaal bijna 600 stuks. Dezo mun ten, in totaal bijne 600 stuks. Deze mun ten, w.o. 'groote en kleine, dateeren uit de zestiende eeuw. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op de rol voor 68 zakeh, voor de niet-openbare behandeling 15 zaken. In de eerste plaats komt de zaak voor van H. J. W. Bakker, te N 0 0 r d w i j k, die beklaagd is, dat hij tegen de veror dening in een brandstof gestookt heeft, welke zooveel roet en neerslag gaf, dat de naastwonenden er last en schade van on dervonden. Beklaagde had reeds eerder verklaard, dat hij bij de wijziging van de verorde ning, waardoor hem andere voorschriften waren gegeven, niet behoorlijk was ge hoord en daarvoor ook niet was opgeroe pen, waardoor hij deze niet bindend achtte. Als getuige werd thans gehoord Jhr. v. Panhuys, burgemeester van Noordwijk, die verklaarde, beklaagde wel gehoord te hebben in zijn eigen bakkerij. Getuige is van meening, dat dit verhoor wel alleen door den Burgemeester kan afgenomen worden daar dze toch burg. is zoo goed op het Raadhuis als in die bakkerij. De kn 11 tonrechter vindt zoo'n verhoor wel wat al te. gemoedelijk, en dan nog zon der den wettig voorgeschreven oproep. Dc waarnemende gemeente-secretaris, de heer Elzinga, kan verklaren, dat B. en "VV. in voltallige vergadering het besluit ge nomen hebben,, doch dat er geen oproep heeft plaats gehad. Getuige Oehl (Hof van Holland) heeft de klacht niet bij B. en W. ingediend, doch bij de politie-commissaris. Beklaagde merkt nog op, dat getuige Oehl ook bij steenkolen stoken dezelfde hindernis zal ondervinden. De zaak werd hierna aangehouden om de wethouders te hooren. Tegen H. A. M. L. vrouw van v. d. B, die een strijkinrichting te Leiden heeft, aan wie een arbeidsovertreding is ten laste gelegd, welke vorige week is behandeld, wordt thans na het hooren van nog een getuige 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen geëïscht. J. v. d. B„ bakker te Leiden, heeft zijn werklieden te lang laten werken. Hij dacht er verlof voor te hebben. De knecht al3 getuige gehoord, kan ten deele het pro ces-verhaal bevestigen. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. P. W. A., te Leiden, heeft een woning verhuurd, waarin de waterleiding was af gesloten. Deze zaak werd aangehouden om een deskundige te hooren. J. J. R., niet verschenen en J. H. W. C. beiden los werkman to Leiden, de laat ste thans in militairen dienst, zijn be klaagd, vuilnis van een schuit in het water gegooid te hebben. De als getuige gedag vaarde brugwachter heeft niet gezien, wie het gedaan heeft, terwijl beklaagde het ontkent. Ook deze zaak werd aangehou den 0111 R. te hooren. Bart O. heeft met een vrachtauto met kalveren, van den Morschsingel gereden, juist, toen een tram aankwam, die tegen de auto is aangebotst, waardoor al het levend vee op de straat terecht kwam. Een groot aantal getuigen kwam in deze zaak op. welke vrijwel gelijke verklaringen afleg den, nl. <lat zoowel tram als auto behoor lijk signaal hadden gegeven en er zeer be zadigd was gereden. Getuige v. Haasteren had het zeer van nabij gezien, dat de tram op de auto liep en al de kalveren op de straat kwamen te liggen. Een naar gezicht zeker wel, meende de kantonrechter. Ge tuige vond het eigenlijk een leuk gezicht. De Ambtenaar meende echter dat de schuld toch lag bij den auto-bestuurder en deze den tramweg niet voldoende vrijgela ten had. Eisch f 5 of 2 dagen. J. van R., visscher te Leiden, heeft gepeurd zonder vergunning. Beklaagde kan niet lezen en dacht dat hij een vergun ning had. Eisch f 1 boete, terwijl hij zijti verzoek ingewilligd kreeg om zijn peur- stokje terug te ontvangen. In verschillende overtredingen kwam nog voor W. v. d. B., die verklaarde die feiten niet gepleegd te hebben. Mogelijk zijn broer? Deze ter terechtzitting aanwezig bleek het ook niet te zijn geweest, doch zij hebben nog een broer die het kan ge weest zijn, cn die ook zullr een dubbel- gangergelijkcnis heeft. Land> en Tuinbouw Veiling, gehouden te Rijn?burg op 7 dezer, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis: Dw. Kink Harold f 0.15; Dw. Sultan f0.08, Dw. Clare Butt f0.17, Dw. Sieraad v. Flora f 0.16, Dw. Pride of Haarlem f 0.15, Dw. Miniseta f0.08, Dw. Whistier f 0.25, Dw. Gomte de Frysan f 0.36, Dw. Bar. do la Tonnaye f0.12, D.T. Titiaan f 0.20, Dw. Girano de Bergerac f 0.11, Dw. Dorothea f 0.13, Dw. Duchesse de Money f 0.13, Dw. Negro f0.ll, D.L.T. Bonapar te f 0.09, Dw. La Tayette f0.18, Dw. Karei Becker f0.14 Dw. Painted Lady f0.12, Dw Georgesand f 0.14, Dw. Bronse Queen f0.08, Dw. Bartigon f0.36, Dw. Scarlet, Perfection f 0.30, Dw. Roi d'Island f 0.83, Dw. Mad. Krelage f0.27, Dw. Spring Beauty f 0.28, Dw. Veloet King f 0.42, Dw Greuze f0.12, D.T. Peach Blosson f0.68, D.T. Mr. v. d. Hoeff f0.52, D.T. Rose de la Montange f0.10, E.V.T. White Beauty f 0.39, E.V.T. Herman Schleger f0.07; Dw Sara Bernhart f0.10, E.V.T. Brutus f0.ll Dw. Kale Greenwaye f0.07, Dw. Shylla f0.07, Dw. La Tristesse f0.ll, Dw. Rev. Ewbank f0.06, Dw. Copland f0.15, Dw. Erguste f 0.05, Dw. Euterpe f 0.09, Dw. Lord Hertford f 0.15. Alles per regel. Gewas vrij goed. CORRESPONDENTIE. Het Raadsverslag van Rijnsburg wordt in het volgend nummer'geplaatst. ACAPEBBIE-WlEUlUfS LEIDEN Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „De con stitutie van Cantharidine", werd heden be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde (scheikunde) de heer Samuel Cof fey, geb. te Nottingham (Engeland), wo nende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het eindexamen Ned.-Ind. rechterlijken dienst de heer Mr. J. E. K. Bondam (Den Haag) Lichamelijke Oefening Tonego IPernix I 212. „Hoe warm het was en hoe ver" zou als motto boven dezen wedstrijd kunnen geplaatst worden. Het sympathieke Tone go ontving op haar ideaal gelegen terrein bij de Renbaan de Leidsche Oranje-Wit ten. Ondanks de warmte werd er toch van weerszijden flink gewerkt. Het eerste punt kwam van Tonego door een misverstand in de Leidsche vereeni- ging. Spoedig daarna maakte do Leid sche aanval gelijk. Het volgende Leidsche middenvak gaf een uitstekende partij korfbal. De aanval zocht zijn kracht in verre schoten, waar door het spel niet mooier werd. De verdediging van Wassenaar maak te de fout geregeld te springen, en het is daaraan te danken, dat reeds voor de rust „Pernix" de stand op 41 had ge bracht. Na de rust bleek een groote meerder heid der oranje-witten, die regelmatig en zonder bijzondere inspanning de score verhoogden. Ondanks de teleurstelling hielden de boschbewoners moedig stand en gaven steeds „fair play". Hun moeite werd beloond door een keurig schot dat doel trof. Het einde kwam ten slotte met een 212 nederlaag voor Tonego. In de tweede afdeeling werd Zaterdag gespeeld Oranje-Nassau IV. E. O. II. De Hagenaars wisten met de kleinst mo gelijke meerderheid te overwinnen. Uit slag 54. STADSNIEUWS Ds. Joh. Jansen, predikant bij de Chr. Geref. Kerk, komt voor op een tweetal, opgemaakt door de Chr. Geref. Kerk te Rotterdam. Zaterdag en Zondag hebben de café houders op de gewone wijze sterken drank in het klein aan de bezoekers verkocht, zonder dat zij door de politie zijn bekeurd, Naar wij vernemen is door den Burge meester aan de betrokken ^politie-ambte- naren te kennen gegeven, dat voorloopig geen bekeuringen moeten worden gedaan, De justitie zou het advies hebben gege ven, het tapverbod buiten werking te stellen, althans tot zoolang, dat in liooger beroep uitspraak is gedaan in de von nissen, ten opzichte van deze overtreding door den Kantonrechter gewezen. TELEGRAMMEN De beraadslagingen over de Fransche en Belgische nota. BERLIJN, 8 Mei. (V. D.) Te Berlijn wordt verwacht, dat heden onmiddellijk na den terugkeer van den rijkskanselier de beraadslagingen van het rijkskabinet over de Fransche en Belgische nota zullen be ginnen. De reis van Foch. BERLIJN, 8 Mei. (V. D.) Het Engelsche blad „Evening Standard" legt in een arti kel den nadruk op een zekere onrust, welke heerscht over de reis van maar schalk Poch door Polen, vooral omdat Foch zich in het bijzonder voor Posen en Krakau schijnt te interesseeren. Het blad wijst erop, dat Posen als de grootste dicht bij Berlijn gelegen Poolschc stad en Kra kau als de sleutel van Oppcr-Sileziëis te beschouwen. Het Krupp-proces. BERLIJN, 8 Mei. (V. D.) Naar uit Werden wordt gemeld, heeft de auditeur militair in het Krupp-proces geëischt te gen Krupp v. BohlenHallach 15 jaar ge vangenisstraf cn 50 miliocn mark boete en tegen de directeuren Baur, Kunz, Schraepler, Oesterleu en Hartwig, ieder 7 jaar gevangenisstraf en 10 rmllioen mark boete, terzake van samenspanning tegen. de veiligheid van de bezettingstroepen. Tegen den directeur Gross, die niet ver schenen was, werd 20 jaar gevangenis straf geeisebt en ten opzichte van Muller heeft de auditeur-militair den strafmaat aan den krijgraad overgelaten. Communistische excessen. BERLIJN, 8 Mei. (V. D.) Omtrent de communistische excessen in den Russi- schen Landdag van gisteren,, waarbij on geveer 17 communistische afgevaardigden door gerechtsambtenaren met geweld uit de zittingszaal werden verwijderd, wegens tegenstand tegen de staatsorde en open bare beleediging wordt nog gemeld, dat de gen 3 op beeterdaad betrapte afgevaardig den, Scholm, Sobonka en mevr. Wolff- stein, een strafvervolging zal worden in gediend. Schip gestrand. PARIJS, 8 Mei. (V. D.) Uit Cher bourg wordt bericht, dat een Engelsch stoomschip op de bank Ratier gestrand is en oih hulp heeft gevraagd. Huizen ingestort. LONDEN, 8 Mei. (V. D.) Bij een overstrooming in Nieuw-Brunswijk stortten eenige huizen in, waarbij de families, die do bovenste verdiepngen bewoonden, on der de puinhoopen terecht kwamen. yisschei*ïjbez*iciiten.- VLAARDiNGEN, 7 Mei Binnen van de beugvissclicrij verschvaart: VL. 201 met f 822, VL. 156 met f 1426, VL. 50 met f 800, VL. 80 met f 980 netto besomming; VL. 97 met 15 ton zouteviscn en 10 last haring. Heden .werd betaald voor: zoutevisch f 88—84.90 per ton. Maatjesharing f 5G.90 40.80. IJ MUI DEN, 7 Mei. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den af slag dc stoomtrawlers: IJM. 32 Zeemeeuw met f 1699, IJM. 64 Penelope mot f 2498, IJM. 287 Derika IX met f 2054. IJM. 325 Gloria met f 2310, IJM. 134 Gerberdina Johanna met f 2413, IJM. 136 Clasina Lu ther met f 2019, IJM. 153 Juliana met f 2206, f 1150, HC. 15 met r 3902, dc mo- torkotter LK 24 met f 1150 en de zeillog- gers: KW 52 Herman met f 398, KW 54 Annie met f 370, KW 47 Noordzee V met f 384, KW 33 Macliiel met f 448, KW 148 Arie met f 493, KW 92 Prins Hendrik met f 539 en KW 137 Vriendschap met f 539 aan besomming. IJ MUI DEN, 7 Mei. Van de IJsland- visselierij kwam hier aan den afslag de stoomtrawler: ON. 51 met een besomming van f 7256. VLAARDINGEN, 7 Mei. Alhier werd aangevoerd door VL. £01, 26 kantjes kol- maatjes, VL. 156, 45 kantjes kolmaatjes, VL. 50, 26 kantjes kolmaatjes, VL. 80, 47 kantjes kolmaatjes. Heden werd betaald voor: kolmaatjes f 64.7092.70, zoutevisch f 91.4092.70, keelen en lippen f 175, alles per ton. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Mei. Veiling. Sla 2.505.30 pei 100 stuks; Spinazie 48.50 per 100 Kg.; Bospeen 2023. per 100 bos; Waschpocn 5.906.00, Uien 1.403.70 en Krote^ 56 per 100 Kg.; Radijs 0,402,60 per 100 bos; Rabarberstelen 0,501,40 idem; Postelein 3243 per 100 Kg.; Bloemkool I 1422 en Bloemkool II 1014 per 100 stuks; Pieterselie 0.40—0,60 per 100 bos; Selderie 1.201,50 idem; Aardbeien 2145 cent per stuk. 8 Mei. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd 193 vette varkens, prijs 0,860,83. Handel matig. BODEGRAVEN, 8 Mei. Kaas. Aangevoerd 289 partijen. Ie soort 5357; 2de soort 47 49, Controle 4658, Handel matig. ROTTERDAM, 7 Mei. Binnenl. granen en Peulvruchen. Tarwe met minder aanbod moest wederom iets lager worden f 12.3513 in bij zondere gevallen iets meer betaald. Voerlarwö rond 12. Rogge onveranderd 1010.20. Gerst-ChevaJier iets lager 10,7511,Ha ver eveneens lager 10.5011.40, naar kwa liteit. Erwten kleine groene onveranderd 191 21, extra grove kwaliteit erboven betaald. Bruineboonen niet van beteekenis geloond, on veranderd verkoebt. Alles per 100 Kg. HAZERSWOUDE, 8 Mei. Veiling. Kippen eieren 7536 stuks prijs 4,905,40, Eenden eieren 956 stuks, prijs 4.90—5.15 per 100 stuks; 3 Kippen 0,80; 3 Eenden 1,25 per stuk. ROTTERDAM, 8 Mei. Veemarkb Aanvoer: 214 Paarden, .22 Veulens, 695 Magere Runde ren, 967 Vette Runderen, 238 Vette Kalveren, 1345 Nuehtore Kalveren, 138 Schapen en Lam meren, 124 Varkens en Overloopers. 136 Big gen, 18 Bokken. Prijzen: Koeien 40—5234 56—6062ka cent; Ossen 505560 oent; Stieren 40—47ka—50—52cent; Vette Kal veren 506585 oent: Per suk: Melkkoeien 300550; Kalfkoeien 325500: Stierrjn 200—425; Pinken 150—425: Vaarzen ƒ200 —250: Werkpaarden 300—500: Slachtpaar- den 150—230; Hitten 200—300: Venlens 90200; Biggen 2030; Overloopers 40 —45; Nuchtere Fokkaiveren 20—30: Nuch tere Slachtkalveren 16-22; Biggen per week 3.25—3.50. ROELOFARENDSVEEN, 8 Mei. Veiling. Sla f 1.103.10 per 100 krop; Aardbeien 2640 cent per doos. OFFICIEELE BEURSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 .4 B. 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 Nod. O.-I., obl. 1919 6 Portugal Tahaksm. 1890 Rusl. 1906 frs". 500 5 RusT. 1910 frs. 500 434 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. Dordtsehe Pefr. Gecons. TToil. Petrol,'" Kon 1' nkl ijk e 01 i e V. Orion Amsterdam Rnbber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadd Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. PakdvaaTl '...7 Unie Rott. Lloyd Kon Nod Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vol.Tv. a Deli-Rafavia Tabak T|p]i OuTfnnr Mü H. IJ S. Mij obl. 5bS H.IJ.S.M obl. 1900/M2 4 Mü. t. E. v. S. S obl. M Alcbison Topcbn Erie common Kansas City Son tb ern Missouri Kansas Tera' South. Pacific Union Pacific Geld prol. 31/2 "V/isselnolecringcn (Amsterdam) VK. 101 103 9.)7/g ft87> 9 9 9OV2 4 V2 175 124 1197/8 66 701/, 26£3/4 62»/, 476 378 I26V4 S68i/4 34 1591/2 86S/4 98 289 26V2 8 Vs 10S 1163/s 134 153 10 3211/4 284V2 97i/4 104 ll»/< 1921/8 140V* 6OI/2 4681/j 1537* 112i/2 361/2 8 107 116 1341/, 152 318 Zicht: Londen v Berlijn Parijs 9 Bruascl Zurich Wccncn Rome n Madrid Kopenhagen 9 Cliristiania Stockholm m New-York 11. OV4 r:.:_7, CRU V* 47.70 43.17*4 68.05 2.657* Tc,egrafi»oh Weerbericht volgens waarnemingen verricht ixi «I. n mor gen van 7 Mei 3923, mcdegci.r-cld door bet Kon. Ned. Meteorologisch InBÜtunt te De Biidfc. Hoogste Barometer8t.767.4 Valcnt:,:.. Laagke BaromctcrsL: 749.5 Ha^erar.da.' Verwachting tot den a^-ond van. S Mei: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot1 Noordoostelijke wind, meest zwaarbewolkt,, waarschijnlijk eocigc regen, xelfdo tessjpe- ratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3