inoefen A. WAALS, Haarl.straat 132-134-136. m ONSTOKEN MAGEN BEBISIIUREËRB HICIESIIK Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken viscbwinkel Viscbmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.21— f0.36, SCHOL a f0.20 en KABELJAUW a f 0.4O per pond. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door J. van Leeuwen, te loeiden, een ver zoekschrift is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholkou- den, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatso van verkoop in de bc- nedenlokaliteit van het perceel Manden- makerssteeg No. 10 N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. hinge, terwijl de Hofmaarschalk, Jhr. Boreel, reeds eerder vertrokken was. Voor het Kabinet der Koningin ging mede de Referendaris Mr. Baron Snouckaert van Schauburg. De stemplicht. Op de vragen van den heer H. G o 1 ij n betreffende het instellen eener vervolging tegen hen, die bij de jongst verkiezingen voor de Provinciale Staten niet aan hun stemplicht hebben voldaan en betreffende versterking der rechterlijke macht in ver-, band met de behandeling dier overtredin gen, antwoordde de Minister van Justitie, dat hij, in aansluiting aan reeds vroege* ter zake ingestelde onderzoeken, een on derzoek heeft ingesteld met betrekking tot de handhaving van den stemplicht bij de jongste verkiezingen voor de Provin ciale Staten Nadat dit onderzoek zal zijn afgeloo- pen, stelt hij zich voor, op de gedane vragen nader terug te komen. Op de vragen van den heer H. G o 1 ij n betreffende het doen naleven door de bur gemeesters van art. 149 der Kieswet e» het verstrekken eener opgave van het aantal gevallen, waarin oproepingen zijn verzonden als bedoeld in het 1ste lid van artikel 149 der Kieswet, antwoordde de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: Ingevolge de toezegging, door den Mi nister gedaan in de vergadering van de Eerste Kamer van 11 April 1923, is door hem onder dagteekening van 14 April j.ï. aan de Commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën inlichting gevraagd omtrent de uitvoering, welke na de stemming in 1922 voor do Tweede Ka mer en voor de jongste verkiezing van de leden der Provinciale Staten door de bur gemeesters aan art. 149 dor Kieswet is gegeven. Tevens is de Minister met zijn ambtgenoot van Justitie in overleg gelre den nopens het instellen van een onder zoek, in hoeverre de eerbied voor de wet wordt ondermijnd, doordat in vele geval len van wetsovertreding vervolging ach terwege blijft. In afwachting van den uitslag van bo venbedoeld tweeledig onderzoek meent de Minister zich het uitspreken van een oor deel omtrent nalatigheid van burgemees ters in deze en omtrent noodzakelijkheid van het nemen van maatregelen te mogen voorbehouden. Do Minister is gaarne bereid na afloop van het onderzoek, dat thans plaats vindt, de resultaten aan de Kamer mee te deelen. De Codro tegen den Staat. Nadat de Rechtbank bij een interlocu toir vonnis had besloten, dat de Staat te genover de Godro schadeplichtig zou zijn, indien bewezen werd, dat do Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in zijn audiëntie van 2 October 1918 aan de Co dro had medegedeeld, dat hij de groen ten tot welker overname hij zich verbon den had, niet zou overnemen, heeft inmid dels de desbetreffende enquête plaats ge had. De Officier van Justitie gaat van de meening uit, dat het hij het interlocutoir de bedoeling- van do Rechtbank is ge weest, dat hij alleen dan de mededeeling van den Minister als een beslissende af wijzing van de verplichtingen van de Staat wil aanmerken, indien kan worden aangenomen, dat do mededeeling van den Minister als een wel overwogen besluit door de Codro kan worden aanvaard en bij haar rechtmaking do verwachting Is kunnen ontstaan, dat de Staat weigerde, verder gevolg te geven aan de door hem aangeèëveri overeenkomst. Nu' de Codro weshalve niet geslaagd is in het opgeleg de bewijs zal haar vordering haar ont zegd moeten worden. Met vonnis der Rechtbank zal nader worden bekendgemaakt. De invoer van levend vee. De lieer Lovink, lid van de Tweede Ka- mor, heeft aan den minister van binnen landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is bet juist, dat de minister, bijlkens mededeeling in de nieuwsbladen, in begin sel besloten heeft om vergunning te ver- leeenen voor den invoer van vee uit het buitenland en dat aan dien maatregel reeds uitvoering is gegeven? 2. I-: de minister bereid mede te deelen. welke bijzondere redenen afwijking van het Kon. besluit van 24 Mei 1922 No. 377, dat den invoer van vee verbiedt, op dit oogenblik noodzakelijk maakten? 3. Is de minister bereid mede te deeleu, in welk nummer der Staatscourant het be treffende besluit tot toelating van vee uit den vreemde is gepubliceerd? 4. Is de minister bereid mede te deelen, uit welke landen die invoer reeds is toe gestaan en kan de minister de zekerheid verschaffen, dat door dien invoer geen besmettelijke ziekten zullen worden over gebracht, noch dat andore landen in den getroffen maatregel aanleiding zullen vin- Wij vragen Uwe aandacht voor onze enorme uitgebreide sorteering in Tricot, Nlacco en Gebreid. Wij zijn in staat onze Lingerieën beneden §S elke concurrentie te verkoopen, daar alles vervaardigd wordt op eigen electrische j| Ateliers. M Onze sorteering in Kinder- en Dames- schorten bevatten de nieuwste modellen. g§ Modern Kinderschort met strooken en ijj strikken in nieuwste kleuren vanaf 98 cent. ffST ZIE ONZE ETALAGES Breng Uwe Kinderen mede. Wij verstrekken bij aankoop vanaf f I.- H een prachtige LUCHTBALLON. j§ den bun grenzen eventueel voor den in voer van vee uit Nederland to sluiten? 5. Is de minister bereid mede te deelen, welke Iandhouwmaatschappijcn of organi saties over dezen maatregel zijn gehoord en met welk resultaat? In verband biermede is gisteren het vol gende telegram aan den minister van bin nenlandsche zaken en van landbouw ver zonden: Het centraal bestuur vai; do Provinciale Bonden van Melkveehouders, beden te Am sterdam in vergadering bijeen, verzoekt Uwe Excellentie dringend den invoer van levende runderen onverwijld te beletten; wijl door dezen invoer de gezondhêid van den Nederlandschen veestapel noodeloos in gevaar wordt gebracht. Faaschgift aan de werkloszen. Men herinnert zich, schrijft de Haag- sclie redacteur van „Het Volk", dat mi nister Ruys de Beerenbrouck onlangs ge dreigd heeft Ket Haagsche raadsbësluit tot uitkeering van extra steun aan werk- loozen die drie maanden achtereen zonder arbeid zijn, te zullen schorsen. De Haagsche vakbeweging (inclusief de christelijke en katholieke) heeft toen on middellijk in een conferentie getracht den minister van dat voornemen af te bren gen. Sindsdien ontspon zich tusschen hem en het gemeentebestuur een uitvoerige correspondentie, waarhij het gemeente bestuur zich op het standpunt plaatste, dat de extra-uitkeering, 'zooals ze door de gemeente was geregeld, in het kader der algomeene werkloozenzorg paste en be houden diende te blijven. De Minister heeft nu echter aan het 'gemeentebestuur doen weten, dat hij bij zijn bezwaren blijft en op intrekking van het besluit aangedrongen. Het gemeentebestuur is echter, naar ge meld wordt, niet van plan, aan dat ver zoek gevolg te geven. Het zal den Raad in dien geest géén voorstel doen. Verwacht kan worden, dat de Minister nu zelf tot schorsing besluiten 'zal. Herziening Hooger Onderwijs. Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag betreffende het ont werp van wet tot wijziging van verschil lende wetten in verband met de herzie ning der Hooger Onderwijswet, is het volgende ontleend. De ministers betoogen, dat het naast elkander stellen van een rijksuniversiteit en „een daarmede gelijk gestelde univer siteit" niet iets nieuws is en dat die naastelkanderslelling in deze terminologie reeds herhaalde malen is voorgekomen. Zij achten het voorts als vanzelfsprekend dat zij, die een bijzonderen leerstoel be- kleeden, en die een doctoralen graad vol gens de nieuwe regeling bezitten, op het getuigschrift van met goed gevolg afge legd doctoraal examen de aanteekenïng moeten bezitten voor het vak of de vak ken, waarin zij onderwijs zullen geven. De commissie van rapporteurs heeft te vens eindverslag uitgebracht over dit wetsontwerp. BmTEMLflHP HET DUITSCHE AANBOD. Een absolute afwijzing van Frankrijk. Engeland en Italië willen onderhandelen. Met lijdelijke verzet versterkt. Dat Frankrijk het Duitsche voorstel en überhauptieder voorstel zou afwij zen stond bij ons vast. Van belang is echter op te merken, dc innerlijke drijfveeren, die achter deze re solute afwijzing schuilen!, en dan blijkt, dat men tot eiken prijs het Roergebied bezet wil houden. Zeer duidelijk komt dat uit, bij de ant woordnota. De Temps schrijft dat dit antwoord: 1. Duidelijke moet zijn zoodat er geen onderhandelingen noodig zullen zijn; 2. onverwijld verzonden moet worden, opdat de openbare meening der wereld, waarop Cuno een beroep doet, niet in het duister zal tasten aangaande de Fransche beslissing; 3. geen ruimte voor een misvatting zal laten. Te Brussel is men, aldus de „Temps" van meening, dat het niet voldoende is, de Duitsche nota zonder meer af te wij zen, doch dat men ook zeggen moet, waar om men haar afwijst. Deze opvatting schijnt ons juist, schrijft het blad. Zonder in een lange discussie te treden, is het mogelijk en nuttig, tegenover elke essen- tieelc zinsnede van de Duitsche nota de redenen aan te geven, welke het aanknoo- pen van onderhandelingen met een der- gelijken tekst als grondslag onmogelijk maken. Bij alle onderhandelingen en alle pogin gen tot onderhandelingen is de taktiek der Duitche regeering steeds dezelfde ge weest. Duitschland tracht zijn tegenstan ders er toe te brengen, concessies te doen, zonder zelf een enkele belofte of te leg gen. Wanneer Frankrijk een z.g. reparatie program zou opstellen, zou het in deze traditioneele valstrik loopen, doch dc Fransche regeering heeft niet de minste lust, zich te laten verschalken, cn wij zijn ervan overtuigd, dat ook de Belgische re geering daartoe geen neiging gevoelt." Twee belangrijke opvattingen komen in het commentaar van dit blad dat in nauwe relatie met de regeering staat naar voren, n.l. Frankrijk wil in geen geval onderhandelen en het is bevreesd, dat de publieke opinie op de hand van Duitschland zal geraken. Poïncaré schijnt eerst- van plan te zijn geweest botweg een afwijzing zonder gronden te verzenden, doch vreesde voor de communistische opinie en aandrang van België hebben hem van meening doen veranderen. In België beeft men zich overigens over de aanbodkwestie niet druk gemaakt. De bladen maalden meer werk van een bezoek van het Spaausche Koningspaar en geven slechts korte beschouwingen. Intusschen is de Belgische Franc weer aanmerkelijk gedaald. Aandoenlijk is de wijze waarop do Fransche pers jammért, om de Britten te winnen. Het Journal des Débats schrijft o.a.ï' Men zou gaarne êien; dat in^deze om standigheden het Britsche kabinet en de Britsche openbare meening zich aan de zijde van het recht en de internationale orde zouden scharen. Iji dergelijke om standigheden leert men de eerlijke lieden kennen." Waren de omstandigheden niet zoo droevig, dat zou men van harte over dit beroep op „eerlijke lieden" zich vroolijk kunnen maken. Doch een kat die in het nauw zit, doet wel eens vreemde sprongen, en ten aanzien van de openbare meening is de toestand voor Frankrijk niet gunstig. Zeker, de aanbiedingen (van Duitsch land worden in Engeland en Italië niet immer bevredigend geacht, doch men wijst er nadrukkelijk op, dat Duitschland aan de in te stellen ónterationale com missie d „carte blanche" gegeven heeft ten aanzien van dc vast te stellen totaal-som der schadeloosstelling. De „Daily Chronicle" acht het aange boden bedrag te gering, maar spoort Frankrijk aan, het conflict niet langer voort te zetten. Het blad critiseert scherp de buitensporige Fransche uitgaven in het Roergebied. De „Daily Express' 'merkt op, dat Duitschland het laatste woord niet heeft gesproken, en dat de nota vergunt, met optimisme een regeling van de kwestie tegemoet te zien. De j,Manchester Guardian" zegt, dat', terwijl het voorstel Duitschlands kracht, wat - het sluiten van leendngen voor de eerstvolgende jaren betreft, overschat, het anderzijds het betalingsvermogen onder schat, zoodra het land weer op de bee- nen staat. Dc - buitenlandsehe schuld van 1500 millioen pond sterling is waarschijn lijk geen maximumbedrag voor een land van den omvang en de mogelijke rijkdom men van Duitschland. De- „Pall-Mall Gazette" waarschuwt in tusschen Frankrijk om bij een weigering van het Duitsche voorstel in geen geval door een afscheiding van Rijnland en Roergebied een nieuw Elzas-Lotbaringen te scheppen. Anders zou het ontwaken voor Frankrijk wel eens te hard kunnen zijn. De radicale „Star" wijst erop, dat de wereld met gekruiste armen toeziet, hoe do.or de hardnekkige weigering van Frankrijk om raad of bemiddeling te aanvaarden, de toestand steeds slechter wordt. In Italië schijnt men ook niet ongunstig tegenover de Duitsche nota te staan. De Duitsche nota wordt in officieuse kringen niet ongunstig opgenomen en als een geschikte basis voor onderhandelen beschouwd. Zij wordt aangezien als een Italiaansch succes, daar de voorstellen technisch het Londensche plan van Mus solini nabij komen. Het verschil tusschen de van Italiaan- sche zijde voorgesteldo 50 milliard en de door Duitschland geboden 30 milliard goudmarken wordt wel algemeen als groot beschouwd, doch men houdt bet niet voor onoverbrugbaar, daar Engeland zijn vordc- Ingezonden ^ededeelingen lol. en Gids graiis welke na eiken maaltijd pijn en ongemak veroorzaken, vinden bijna zonder uitzon dering hun oorsprong in overmatige acidi- teit en gisting van het voedsel. Pijnlooze, normale spijs verteering keert terug zoo- dra het zuur is verdreven en het voedsel ophoudt te gisten. Om dit tot stand te brengen, gebruikt men een half theelepel tje Gebismureerd Magnesium in eeno klei ne hoeveelhend warm water, onmiddellijk na het nuttigen van voedsel. Hierdoor wordt het zuur snel, zeker en veilig on schadelijk gemaakt, wordt het gisten van het voedsel gestuit en wordt Uw maag de kans geboden haar werk te verrichten op eene pijnlooze^, normale wijze. Gebismu reerd Magnesium wordt elke week door duizenden personen gebruikt en zij weten uit eigen ervaring dat bet.'t cenigste mid del is dat ben helpt dat bet 't eenigste middel is dat hen in staat stelt bun 'voed sel te nuttigen even als andere menscben, zonder dat zij zich behoeven te bekomme ren over de gevolgen. HERSTELT het WEERSTANDSVERMOGEN van verzwakte magen. Gebismureerd Magnesium Dépót, Nassau- kade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REY8T KRAK. De stemming is dus vrij hoopvol, juist door de tegenspoed die Frankrijk onder vindt. Een ernstige waarschuwing voor Franschen komt uit het Roergebied zelve. Alom is men vastbeslotën, na de ver werping in het verzet te volharden en een nog krachtiger tegendruk uit te oefe nen. Tevens wordt verzekerd, dat de bevol king zich door niets zal laten provocee- ren, doch dat zij de rust en bezonnen heid volkomen zal bewaren. Van belang is een kennisgeving van de gemeen sch aT' der spoorwegarbeiders, waarin alle vakvereenigingen vertegen woordigd zijn. In deze kennisgeving wordt gezegd, dat de spoorwegarbeiders bun lijdelijk verzet niet zullen opgeven, alvorens bepaalde' eiscken zijn vervuld. Garanties moeten Avonden gegeven, dat de grondwettelijke, poiltieko en economl- sché rechten der arbeiders worden her steld en dat de Fransche willekeur worde beëindigd. Men denkt er dus niet over zich door den boogen toon van Frankrijk te laten ontmoedigen. De Franschen Izullen wel een toontje lager gaan zingen. De toestand is sinds gister weer iets verbeterd. Of deze verbetering zal aanhouden? ringen op het continent voor het grootste deel geschrapt heeft. Naar den eersten indruk te oordeelen, schijnt Italië bereid te zijn, tot toenade ring mede te werken. Do Amerikanen uiten hun voldoening over het feit, dat het plan van Hughes opnieuw ter sprake is gekoinen. Behalve in Frankrijk en België is men dus van meening dat zeer goed verder on derhandeld kan worden^ en \de koppige houding van Frankrjjik wordt gelaakt-. Men Arragt zich af „Regeert Frankrijk de wereld?" In Londensche zakenkringen komt men ook meer en meer tot de overtuiging, dat het Duitsche aanbod een beter lot ver dient dan de summiere afwijzing uit Pa rijs. Men herinnert er aan, dat Bonar Law, toen hij destijds 21 milliard pond noemde als een mogelijk cijfer voor de schadevergoeding, duidelijk liet doorsche meren dat 1milliard hem juister voor- kwam. Bovendien heeft men de verzeke ring van Duitschland, dat het eventueel A-erder wil gaan, als een onpartijdige com missie zijn draagkracht hooger zou aan slaan. Terzelfder tijd meent men, dat Engeland meer dan tot dusver, met zijn eigen be langen te rade moet gaan, omdat, noch Frankrijk^ noch Italië, noch Belgëi, tot dusA'er iets aan rente of aflossing op hun eigen schuld aan Engeland hebben be taald. Merkwaardig was dan ook, dat op den val van do mark onmiddellijk ook de Bel gische en Fransche francs terugliepen. UgT OE OKHGEVBNG ALPHEN AAN DEN RIJN. Het Regeerings-Jubtleum. Heel Nederland maakt zich op om dit jaar bet 25-jarig Regeeringsjubilcum onzer geliefde Koningin Wilhelinina te vieren. Dankbaarheid vervult het hart van iederen waren Nederlander voor hetgeen onze Ko ningin gedurende een kwart eeuw voor ons land is geweest, voor de wijze waarop zij de regcering heeft gevoerd, ook in do moeilijke jaren van den wcreldkrijg. In trouwe liefde schaart het overgrootc deel van ons -volk zich straks om den troon onzer Vorstin en wil het Haar dan ken en hulde brengen, ook door het aan bieden van een Nationaal Huldeblijk. Overeenkomstig den persoonlijken wensch van onze Koningin zal dit bestaan in oen restauratic van het koor der Nien- e Kerk tc Delft, Avaar dc graven zijn der Oranjes, van dat Doorluchtig Huis, waar aan ons volk zoo onnoemelijk veel heeft te danken. Ook in onze gemeente had zich reeds i een Comité gevormd, waarin vertegen-1 woordigers van de verschillende rich tin- gen zitting namen. Onze nieuwe Burgemeester, Dr. Hl J.- Lovink, wilde gaarne het Voorzitterschap] aanvaarden en in een. vergadering van liet? Bestuur werden onder zijne leiding opgc-? wekte besprekingen gehouden. Algemeen was men het er over eens, dat Alphen a. d. Rijn niet achter mag blijven.' in het schenken van een flinke bij drage voor het Nationaal Huldeblijk, doch' dat ook een gepaste feestviering het heu gelijk feit dient te herdenken. Vo.or een en ander is geld noodig. Daar om kwam in de eerste plaats do inzame ling van de bijdragen der ingezetenen aan de orde. Er is een sub-Comité daar voor benoemd, dat zich de medewerking zal verzekeren van een aantal dames en heeren. Het vertrouwen, dat alle ingezetenen ieder naar vermogen, op milde wijze zul len bijdragen, zal zeker niet Avorden be schaamd. Er wordt een bedrag saamge- bracht, onze schoone welvarende gemeente Alpien a. d. Rijn waardig. Voorts werden nog allerlei plannen van feestviering be sproken en het aanbieden aan H. M. van een album met foto's uit onze gemeente een beschrijving daarvan, doch do Burgemeester stelt zich voor, als de inza meling heeft plaats gehad en de uitkomst bekend is, het Huldigings-Comité saam te roepen, om de voorstellen van bet Bestuur samen te bespreken en vast 1© stellen. Alpben a. d. Rijn bereidt zich voor tot een waardige feestviering. Feesten. Naar men ons mededeelt, zal de gymnastiekvereniging „Hoü-Vast" in de maand Augustus a.s. baar 20-jarig bestaan vieren. Om dit jubileum zoo luisterrijk mogelijk le vieren, beeft zij zich in verbinding ge steld met do turnkringen Leiden" en Gou da, ten einde een turnkringdag te organ i- seeren en daaraan te verbinden gymnas- tiekwedstrijden, een optocht en een mid- daguitvoering „St. Cecilia". Tot directeur van de R.-K. gemengde zangvereniging „St.- Cecilia" is benoemd de heer S. v. Leeu wen, alhier. In deze maand zal het 20 jaar geleden zijn dat de Gymnastiek- Vereeniging „Hou vast" alhier werd opge richt. Öm dit jubileum op waardige wijze te vieren, heeft de vereen, zich in verbinding gesteld met de Turnkringen Leiden en Gouda, teneinde een turnkringdag te or- ganiseeren. Aan de feestviering zullen dan tevens verschillende gymnastiekewastrijden en optochten, benevens een middaguitvoering zijn verbonden. Tot directeur van h e R. K. Gemieng afZangkoor „St. Cecilia", is benoemd de beer S. van'Leeuwen alhier. KOUDEKERK. D o o-r d'-a» thetdier.s ch r ok van een passeerende auto, geraakte ter hoogte van de zadelmakerij van v. W. het paard van den Melkrijder M. in de sloot. Het paard was spoedig op het dro ge, en had, evenmin als z']n berijder, eenig letsel bekomen. Voor de a.s. Gemeente- raadsverkiezingen zijn de lijsten bij loting als volgt genummerd: Lijst 1 Chr. Hist.; lijst 2. R. K.; lijst 3. A. R.; lijst 4. Ge meentebelang. Tersecretarie alhier zal op Donderdag 24 Mei a.s., des voonn. tusschen 1012 uur, gelegenheid bestaan tot aanvrage voor vrijstelling van dienst plicht wegens Broederdienst enz. Hoe ge vaar.lij k.het is achter op de autobus te klimmen onder vond de 15-jarige A. v. H., alhier. Gelijk zoovele jongens was bij achter op de autobus, komende van Woubrugge, ge klommen, en slingerde eraf, waardoor hij zijn pols brak en een ernstige verwonding bij bet oog opliep. De plaatselijke ge neesheer, Dr. H., A.erleendo geneeskundige hulp. Een ernstige Avaarschuwing voor de jeugd. Pedikbeurien Ned. Her a*. Kerk. Zondagmorgen 9.30 oni 's avonds 6.30 Ds. Israel, Bed. H. Dcop. Geref. Kerk. Zondagmorgen 9.30 en 's aA'onds 6.30 de Eerw. Heer D. Nauta Theol. cand. en Hulpprediker te Alphen a. d. Rijn. ROELOFARENDSVEEN, Een dure trap. Gistermiddag had een jongen de onvoorzichtigheid te voetballen in de nabijheid van den- manufacturen winkel van den heer S. alhier. Hij trapte den balen met den bal vloog zijn klomp mee, die in de étalage van den heer S. terecht kwam. Voor den heer S. ver moedelijk een schadepost van ongeveer f 150. Het is te hopen, dat dc jeugd door dit voorval wat voorzichtiger zal worden met het voetbalspel op straat, hetwelk bü - vendien in de politieverordening straf baar is gesteld. ALKEMADE. v Politie. Door de politie zijn in den loop van de vorige maand 24 proeessen- verbaal opgemaakt, waaronder talrijke* v wegens overtreding van de Keur van Rijn- x landscli Boezemwater, wegens te snel va-^_ ren in de Oudewetering. Collecte. De collecte, welke in de ver schillende dorpen onder deze gemeente is gebonden, voor een bijdrage in het Na-} tionaal Huldeblijk ter gelegenheid van heU zilveren Regeerihgsjubileum van H. M.^ de Koningin, heeft opgebraccht f 428.74'sa HIJNSATEBWOUDE. Het 2-jarig d o ch t e r t j e| van den arbeider R. K. alhier geraakte al) spelende in de wegsloot, die daar ter^ plaatse juist nogal modderig is. Gelukkig kwam juist de chauffeur vart den auto-dienst Rijnsaterwoude—Leid«n*

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2